Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
26. apr 2010

jemine Jani, no tak tam by som nesla 😝 ale zvykla si aj Janka nasa (jabera), zvyknes si aj ty, ja som uz "zhyckana" 😎

dania
26. apr 2010

Cauky, u nas na severu taky vikend uzasne slunecny, dneska prsi, idealni, apon mi nevadilo jit do prace a zaleje nam to zahradu, juhuuuu!
Zuzi, chudak Niki. Drzim palecky. Poslys, v tomhle veku uz se predkozka pretahuje nasilim? Nebo jen kvuli tomu zanetu? Nas pediatr na kontrole ve 2 letech rikal, ze je casu dost, asi je to trochu vec nazoru. Ke 3 lete prohlidce (ted zavedli nejake U7a) se ho na to zase zaptam, T jeste pretahovat taky nejde...
Ahoj Jani, vitam. Ty jsi zdravotni sestricka? No vsak uz to holky napsaly, neni se ceho bat. Ja jsem tu 3,5 roku, ze zacatku NJ=0, ale spolehala jsem na anglinu, to mi v bezne konverzaci na ulici hodne pomohlo, na uradech moc ne, ale kdyz jsi hozena do vody, naucis se plavat pekne rychle 🙂 Navic pokud budes doma, existuji takove integracni kurzy nemciny, Janca-Jabera z tehle diskuze muze poreferovat.

rpinguin
26. apr 2010

Beus, sak jasne, dobre to znelo 😀

leelo
26. apr 2010

inga,
ide o to, ze nekojene nemusi znamenat hned izolovane. aj ja som sa zasmiala nad tym nad cim bea a vzapati som si uvedomila, ze mam kamosov, co takto izoluju kojenu dceru uz od pol roka. proste na noc ju odstavili, aby sa oni vyspali. mala presla tzv.spankovym treningom podla nejakej vraj super knihy

dania
26. apr 2010

Janco, Hoyerswerda, to vypada moc pekne! Teda ze satelitu, jeste jsem tam nikdy nebyla. Same jezero. To se tam neco tezi? Uhli? Manzel bude pracovat v nemocnici? Wow, no ceka vas dobrodruzstvi.

leelo
26. apr 2010

Dani, ako si to pekne zanalyzovala zo svojho profesneho pohladu 🙂
Janula, pokial neskusis, nevies. A vzdy sa da vratit predsa. Iked pochybujem, ze by ste mohli byt az tak znechuteni z nemecka...

rpinguin
26. apr 2010

to bola urcite ta kniha: Jedes Kind kann schlafen lernen, aj ja som to skusala, bohuzial neuspesne, do roka som vstavala 3x za noc a potom tiez, kedze to som donasala zasa flasky z kuchyne a po roku a pol si uz tu flasku bral sam a bohuzial este stale berie ☹ Ono decko nema co pit v noci, takze nieco na tom bude. Skusat to so spiacim daddym vedla to aj tak nema cenu.

yanni
26. apr 2010

no baby prave sm tu tolko popisala a zmizlo mo to, task na to kaslem. Juj ale som nasr....

No len k jankinmu strachu, neboj, nemcina sa na teba nalepi a uradnici(no ako ktori) tiez radi pomozu a samozrejme aj baby tu na konovi. Vsak kocky???? 😉

leelo
26. apr 2010

Babule, asi si myslite, ze som sibnuta, ale ja chcem , aby ma "cical". Pre mna bol najhorsi pocit v zivote, ked sa ako 4-mesacny zacal vplyvom dokrmovania z flase maly odstavovat.
Dojcenie neni len krmenie, je to aj puto, liek na vsetky bolesti babatka. Asi jeho vahu si matka uvedomi, az ked ho straca. Vela x sa maly zobudi, len si cucne a hned zase spi. Tak to hlad isto nebol. Nemozem si pomoct, mne sa ta polrocna babula, co presla spankovym treningom, nezda samostatna, ale apaticka. Oni ju nechavali vyplakat.

rpinguin
26. apr 2010

ale Peta, nikto si to nemysli, ked sa neda, tak sa neda....a ta zenska, ked nechavala vyplakat, tak to nie je potom podla tej knihy, tam pisu, ze chodit pozerat po urcitych casovych intervaloch a ak dieta place 10min. tak to este nie je nechavanie vyplakat sa. To by muselo vrestat neustale.

Kati, hahahahaaaaa, kto si neskopiruje.... ale aj mne sa to stalo, takze tak 😝

iii
26. apr 2010

peti, no ja som to malicko exagorovala, nemusi to ist samozrejme ruka v ruke, aj ked casto ide. kazdy vstupuje do rodicovstva s inymi predstavami a musi sa zariadit podla seba. podla mna sa ale v nemecku vychovava smerom k citovej deprivacii, neviem si pomoct. ta knizka je inak velmi popularna, bohuzial sa tam predpoklada, ze polrocne dieta mysli rovnako ako dospely. teda ak by som bola ja kojenec, velmi rada by som sa parkrat v noci pritulila k matke. a navyse aj vo svojom pokrocilom veku potrebujem este aspon raz v noci jest a pit, preto to neodopieram ani krpcom 😀

jani pohoda, nemci su priatelski. manzel je lekar?

rpinguin
26. apr 2010

Ingi, jasne, ale nie mlieko, ja uz som fakt zufala ☹

yanni
26. apr 2010

Renci no mne sa to stalo doteraz len raz a nebolo by sa keby mi nezmrzol comp. Ved keby si vedela kolko tu ja mam Baustellen. Ja sa v tych pootvaranych oknach uz ani nevyznam. Na tej spodnej Leiste mam milon stvorcekov 😀 😀
Ale samozrejme potrebujem vsetky 😀 Hlavne Avon, uz som poslala objednavku Pavle, a otto, treba mi este nejake veci do bytu, a ebay, kon, maily a tak 😀 😀 😀 😀 Dnes je super ruhig, takze sa vybavuju privatne veci 😉

Ozaj co som este chcela, Jani no ja ked som prisla prvy krat do DE tak som tiez pozerala ako tela na nove vrata. A to som bola s nemcinou v kontakte cely moj zivot. No co uz, ono si tu donutena nieco posplietat. A z toho splietania bude coskoro aj riadna nemcina 😀 No teraz uz som 9 rokov v DE a nemam problem. Samozrejme uci sa clovek kazdy den nieco nove. Ci uz len nejake slovicko alebo porekadlo alebo nadavku etc.

rpinguin
26. apr 2010

a co sliedis na ebayi?

janulabj
26. apr 2010

rpinguin : prečo tam ani náhodou?
inak hej,manžel je lekár,ja zdr.sestra,ale ja budem ešte dlllho doma s malým,tak ja nemám problém.

rpinguin
26. apr 2010

neviem, kamoska tak kedysi bola v tej vychodnej casti a len same socialne pripady a skinheadov spominala, no a celkovo je este v niektorych castiach byvalej DDR poznat rozdiel. Je sice pravda, ze doktorov tam hladaju, maju tabulkove platy a este aj lacne najmy, takze aspon usetrite 😉

yanni
26. apr 2010

Reni no ocovi taku bosch-maschinku kukam, ale sa to neoplati, to kupim aj v obchode za tu cenu a tiez tie take rattan-kosiky do regalu. Ale akosi nic nemaju. No ostava to este na obchody pokukat, ale ja tak nerada po obchodoch. Asi zase objednam len v otto alebo neckermanne alebo tak. To mam aspon vyskusane.

Baby no ja by som tiez na vychod nesla. Ale najmy su tam super nizke. A aj ked si chces dom (byt) kupit.

leelo
26. apr 2010

Kati, cau, ze porekadlo al. nadavku 😀
inak aj ja mam rada metafory vseobecne, tak ich hladam aj v nemcine - napr. gluckspilz, pechvogel (sorry, nemam de klavesnicu, mam amerikansky laptop).

Inga, ano, k deprivacii. ?Tu vseobecne sa dojcenie velmi podporuje, ale len do bodu, kedy babo ide podla tabuliek.
B.pribral 1.mesiac kilo, tak pedka ma div na rukach nenosila. dalsi raz uz velmi malicko, na co bola jej jedina rada: dokrm UM + flasa. ja som to jasneze odmietla a snazila som sa optimalizovat co najviac kojenie, kontaktovala som stillberaterin na slovensku, kedze vtedy sme boli tam , boli vianoce. obrovsku chybu som ale urobila, ked som isla na sk k inej pediatricke. maly mal nadchu, nechcela som nic podcenit a hlavne nemusiet potom 25.12. stepovat na pohotovosti. pediatricka sa zaujimala aj o vahu, ako inak, tak som jej povedala, ze UM je pre mna posledna moznost, nech mi pomoze inak.
ona chudatko, sa zmohla len na to, ze ju napadlo, ze maly by mohol mat aj cysticku fibrozu a tym sa rozputalo peklo. my v soku, ani sme nevedeli ako a kukali sme na wikipedii, ze kolko sa pacienti dozivaju. na sk mu robili potny test, ale keby ste videli ako tam sestricka susila zhnite spotene obvazy po 100 detoch na radiatore a prikladala to zazltnute mojmu decku na ruku, no nikdy viac !
verdikt bol, ze je to zle, ze ma hranicne hodnoty, ze treba opakovat. to sme na sk odmietli s tym, ze zopakujeme v de. toto obdobie som bola psychicky na tom velmi dobre, super to posobilo na mlieko a nepriberalo sa dalej.
v de nas jasneze hospitalizovali, aby vylucili aj dalsich 1000 diagnoz a tam uz ma dokrmovat donutili, ja som nemala ziadne argumenty, iked sa aspon namahali urobit so mnou nejaku analyzu dojcenia, vraj postupujem spravne, ale mam kaloricky nedostacujuce mlieko. co je chobotina.
domov z nemocky sme sa vratili s flasou. kojenie+flasa je nasjhorsia kombinacia. ja som ho cele dni len krmila a v pauzach som robila mlieko a sterilizovala flase, ani vycikat som sa nemala kedy. maly zacal odmietat prsnik, z flase mu dobre tieklo bez namahy. vtedy som si kupila tzv.suplementor, ide o dokrm cez cievku na prsniku. tam som videla kolko maly vypije a ako dlho mu to trva. no niekedy as 10ml hodinu pila to bol akoze stale hladny. mne to proste nedalo. studovala som materialy laktacnych poradkyn, hladala som pricinu. nakoniec to bol prirasteny jazycek. maly nemohol dobre a rychlo pit.
tym to ale nekoncilo, nikto nam ho nechcel podstrihnut. na tej nasej detskej klinike mi povedali, ze co chcem, ked z flase vie pit. povedala som im, ze ich dam do novin, do telky, tak sa akoze zlakli, ale kaslala som na nich, nechcela som, aby takito hendlovali s Benjim.
na HNO mi zase povedali, ze plna narkoza, aby ma odradili. az cez nemecku laktacnu ligu som dostala kontakt na detsku chir.praxis tu v Mu, kde sme podpisali inf.suhlas, zakrok trval sekundu, bez akehokolvek umrtvenia, maly ani nezaplakal, hned zuzlal palec a na rukave mu ostali 2 kvapky krvi, co bolo veskere krvacanie.
odvtedy pije ako drak, za kratky cas vyprazdni rsniky, sam si svoje mliecko vyrobi. este dlho mi trvalo zbavit sa aj tej cievky, ale cca mesiac sme uz plne kojeni.
takze tolko. zacinam opat zit. chcem ho kojit co to da. aj do X rokov 😀

yanni
26. apr 2010

Peti ten tvoj pribeh mi nieco pripomina.
Sesterka mala podobny problem. Maly sa narodil v january 5 tyzdnom pred terminom. Za dva mesiace pribral 600 g. No tak ze prikrmovat ze ma sesterka zle mlieko, co je ako si sama napisala, blbost. Tiez sa zatala a neprikrmovala. V marci som ic bola navstivit, sedela som u nich 5 hodin a maly len cmulal ale nijak nic nenacical. Mal novorodenecku zlatacku ale taku silnu ze ich po tyzdni doma museli znova hospitalizovat. Potom mu nieco na peceni vraj "chceli" zistit ale nakoniec nic nezistili. Stale nepriberal, po 2 mesiacoch bol stale ako barbie. tenicke prsteky ako babika pre dievcatka. Nakoniec to bol toez prirasteny jazych. Mali mu to robit tiez pod narkozou ale ze vraj sa to moze aj od 3 kg. TAk sa trapili s cicaniem. No nedavno som dostala fotky, tak uz ma 4 kg ale neviem ti povedat ci mu to prestikli v narkoze alebo nazivo. Musim sa opytat.

leelo
26. apr 2010

Chudacik maly.
Ja uz som mala nocne mory. Podla mna ta trauma sa u mna este neskor prejavi, lebo ked si predstavim ako B.bojoval a nemohol, tak to je na slucku. Aj tak je uzasny, aky je bojovnik. A stale taky dobrusik.
Tato ankyloglossia je pomerne bezna vec. Na sk sa to kontroluje este v porodke. tu nie, ved naco, mamr flase a UM! z tohto som dost sklamana. ale verim, ze som doteraz mala smolu na lekarov. a to dost velku. ked tu budem dlhsie, najdem kontakty aj na 2.strane barkady, kde sa lobbing UM az tak neujal.
Inak este doplnim - ziadna diagnoza, vratane CF, sa nepotvrdila. vdaka bohu. tu v de mal benji hodnoty v potnom teste o niekolko desiatok nizsie ako na sk. tak mi vysvetlite tie metody, kt. pouzivaju tu a tam... ved tie vysledky mozu byt nielen falosne pozitivne, ale aj falosne negativne!!! 😢

leelo
26. apr 2010

Kati, a nevies, ci sa stale dojcia? dufam, ze ano. viem si predstavit, co sesterka zazila. asi mu to kvoli ikteru zabudli skontrolovat.
inak bendzuro mal takisto silnu zltacku, dokonca 1 fototerapia bola. dost schudol, stale spal. ja som si ho vsak v porodke neustale prikladala a domov sme sli po tyzdni s porodnou vahou. po tom 10.dni sa to uz upravuje samo.
mrzi ma to za nu aj za bibo. ked budes mat o nich nejake info, daj vediet. ja toto prezivam dost intenzivne...

yanni
26. apr 2010

no pred ca tyzdnami mi pisala aj fotky poslala tak stale dojci a neprikrmuje. Nieco mu davala ale to viac take nieco medicinske ale teraz uz len materske. No ten jazycek mu zistili hned ale nemohli mu to prestrihnut lebo vraj sa to moze az ked ma babo 3 kg. Ale teraz uz to vyzera cekom fajn. Za mesiac pribral takmer 2 kg co je u neho rekord. Ale on zase nechce spat. len place stale. Aspon to tak este pred nedavnom bolo. No musim jej napisat ci maju nejake nocinky. Ta tiez sa nedostala ani na zachod cely den, ani nieco zjest, no hroza. A v noci to iste.
Zltacku tie isli na tu fototerapiu no nemocky, neviem ci nemali 2, lebo doma ho sice slnili ako sa dalo ale nic nepomohli. ze vraj bol zlty ako citron. No proste vsetko mal zlte. Chudatko. A je taky zlatucky. Take nic, zabiatko male.
Ked sa Ada ozve, tak ti napisem.

leelo
26. apr 2010

viem si predstavit. ked som videla na 3.den aky je b.zltasek, tak som vedela, ze tak skoro domov nepojdeme. teraz ked kukam tie fotky, to ani pravda neni.
keby sesterka cokolvek potrebovala, mam super poradkynu na sk, mne velmi pomohla, hlavne mi verila, co uz asi vsetci okrem muza nie. mozno ani on uz ku koncu...
toto aj Vierke davam do pozornosti, nech jej babo hned skontroluju. je to taka malickost, pritom narobi obrovske skody v prospievani, aaaach jaj

iii
26. apr 2010

peti no to ste si uzili, tie stresy si neviem ani velmi dobre predstavit. velmi ma ale prekvapuje, ze mu pediater nepozrel pri U1-2-3-4 do pusy? v minulosti kratke frenulum dokonca prerezavali hebamme nechtami, aby mohlo dieta pit. no jo, pre pediatra je urcite jednoduchsie doporucit flasu, podporit trosku biznis a byt pri tom na sichere seite. hnala by som to...... a preco to chcel HNO robit v celkovej anestezii, preboha?! dal vam nejaku prizornu odpoved?

schatzinkaschatzinko
26. apr 2010

Ahojte dievcatka, tak sa hlasim po krasnom vikende🙂) pozeram, ze roman pre zeny velmi rychlo napreduje a je tu toho zaase veelmi vela popisaneho🙂 takze je velka sanca, ze zareagujem tak max. na 1%..teda, to bude velka uspesnost🙂

Katka, este raz velmi pekne dakujem, za glazurove delikatesy🙂 😵 😵 😵 hned bol krasny den este krajsim🙂 este musim vycihat, ako sa ta glazura robi a uz mozem zacat na nej ficat hhhh 😀

Peti- tusim si cosi pisala s teplotu u malych deti a tak..no, ono ked nejaka Hebamme povie, ze pri 39 dietatu nic nedat a bezat s nim do nemocnice, tak by som vazne zauvazovala nad tym, ze co tym ta pani chcela povedat.. neviem, ci uz dakedy pocula o febrilnych krcoch a tak podobne..aj ked pri nich sa castokrat nestihne ani ziaden liek podat, lebo vacsinou vznikaju pri prvotnom teplotnom vystupe, ked clovek ledva zareaguje, ze sa cosi deje... A potom, co asi tak spravi lekar ako prve ked mu donesu take babedo s teplotou..nuz, da cosi proti nej...samozrejme, ze treba rozlisovat, ake je dietatko stare a tak a ked si je rodic neisty, radsej prist do nemocnice 2x, ako by sa malo cosi zanedbat... a znizovanie teploty sa odporuca rozne, niekto uz pri 38,5, niekto az 39... do pol roka paracetamolove cipky, od pol roka aj pripadne ibuprofenovy sirup, pripadne sa to moze prestriedat. ..

k tej cystickej fibroze, ono, ked je si myslim na druhej strane dobre, ze vramci diferencialnej diagnostiky pri neprospievani dietatka aj na takuto moznost pomyslel..takze by som to nemala tej pani doktorke za zle..samozrejme, ze v dnesnej dobe si moze kazdy na nete vselico precitat a samozrejme to nazenie obrovsky strach.... a ze tie vysledky vysli, ako vysli, to sa stava, nielen na Slovensku, ale aj v Nemecku, preto sa pri zvysenych hodnotach tie testy opakuju.. chvalabohu, ze to u vas dopadlo vsetko ok!!!a vylucili sa aj ostatne potecialne hroziace ochorenia!! Drzim velke palce, pri kojeni!!myslim, ze budem neskor potrebovat iste par uzitocnych rad.. jak na to 😉 😉

jaj a este ma napadlo to vysetrenie moca- tak ono je tych moznosti viac..ako pisali dievcata, moze sa odobrat tak, ze sa dietatko vydenzifikuje a nalepi sa "Urinbeutel", avsak to nie pravy dianogsticky moc..pretoze moze dojst k znecisteniu, aj napriek tej dezinfekcii...ale samozrejme napovie..co a ako..najlepsie by bolo naozaj vycihat si stredny prud moca..no viel Spaß hh🙂 a dalsia z moznosti je katetrizovat..dietatko sa uspi, aby nebolo traumatizovane 8 len tak na kratucko, vycievkuje a je hotofka.. u uplne malych deticiek sa moze robi robit tzz, suprapubicka punkcia, ze sa napichne akoby mocovyc mechur cez brusnu stenu pod ultrazvukovou kontrolou..tieto dve vzorky maju najiviac vypovednu hodnotu..ale myslim, ze urolog urobi beutelurin a hotofka🙂

Ingridka- prosim Ta!! 😀 😀 😀 napis, ako si prisla na to, ze Elenka zjedla tu dazdovku, hh a kde ju vlastne objavila, ja ked som to citala, som najskor rychle musela prist na to, kto koho zjedol hh, ale tato story sa ma velmi zaujala🙂)Dufam, ze stipance uz nebolia...jaj...

janulabj- super, tak poriadne fidlikujte nemcinku🙂 a na ake odd. by mal manzel nastupit? nechcete skusit skor nieco juznejsie??drzim palce pri vybavovani krasnych nemeckych papierovaciek 😠 , mna z nich vzdycky vystiera..zaklad je, s tymi ludmi komunikovat len pisomne,, hh, nikdy nie telefonocky alebo osobne🙂 myslim ärztekammer🙂)

Evi- musim ta pochvalit za naadhrene torticky, no, uzasne dielka..ja som zhanala teraz cely vikend cukriky na potahovanie, ze to teda skusim, a sa nam nepodarilo, az potom v Cechach, len som potom zistila, ze som tusim kupila nakoniec zleee hhh🙂)no, este vela pretecie, nez mne nejake pekarske dielo bude drzat pokope a vobec sa zrodi🙂)

my sme boli v sobotu Regensburgu, kedze sa mi konecne trooska polepsilo, kupit komodu, aby som mala kam podavat tie pidi veci🙂) tak ju hned manzel vecer zlozil🙂 a mozem zacat🙂) a ja som sa pokusila o pecenie zabieho slizu hh🙂) tak volame my kiwi rezy🙂) a cuduj sa svete, drzia po kope, akurat vrchna zelatina nenadobudla esteticky tvar, ale to ej dalsi bod programu, na ktorom sa musim zdokonalovat hh

no a v nedelu sme to obratili opacnym smerom do Plzne,🙂) tak sa nam podarilo malickej kupit take krasne satky s klobuciko-capickou🙂 este som chcela k tomu take gatusky, neviem, to presne popisat, ale je to cosi take, ze su kratke, cipkovane a ked to ma take mikro babo na sebe, tak je neskutocne sexy ta prdelka v tom v tych plienkach hh, len to nemali a na nete som to u nich nenasla tiez, no skoda..asi budeme musiet potom natiahnut puncochace hh 😀 😀 potom sme sa obstatnili ceskymi narodnymi jedlami 😵 😵 😵 a nakoniec doplnili zasoby mil, siest, gastanov a podobnych nechutnosti 😀 😎 😵

no a na zajtra sa velmi tesim, som sa rozhodla zo seba spravit cloveka, tak som sa zajednala u kadernicky, kozmeticky a hh asi ju nazvem ze nohovnicka, teda u pedikerky, aby som sa pripravila dostojne na sestonedelie🙂)

tak krasny a vesely tyzden prajem, ak som daco schaosila, tak sa osp. sak vy uz to spravne z toho vycucnete🙂

leelo
26. apr 2010

vraj tu to nekontroluju, lebo v lek.obci nie je jasna zhoda, ci to naozaj ovplyvnuje techniku pitia.
mam pocit, ze o dojc. a MM viem 100x viac ako nasa pediatricka. ke som sa jej nenapadne snazila naznacit, ze ma velky podiel viny na tom, tak kecla nireco o tom, ze uzdicka je len 1 z faktorov. no jasne, ze je - ked mi nevyprazdnuje babo dobre prsia, tak sa aj mlieko menej tvori. ja som mala napr. permanentne milchstau, ale to nikto nebral do uvahy.
na HNO to robia vraj "ungern", lebo nechcu sposobovat detom bolest. hovadina! kazdy sa len bal a daval ruky prec. stacilo len noznicky zobrat do ruky a smiknut.
pritom je to fakt nic, maly este otvoril doktorke usta, akoze hrame sa 😀

schatzinkaschatzinko
26. apr 2010

ozaj, este ma napadlo k tym krstinam🙂) zakladny predpoklad uspesneho krstu je normalny pan farar🙂 😀

mammy81
26. apr 2010

Ahojte zienky,jaaaaaaaaaaaaaaaaj tak ja mam z vas teraz taky chaos ze az. 😀 😀 Neviem vobec kto je kto z tych novych bab tak dufam ze coskoro pochopim. 😝
priznam sa ze som vas necitala (ved pre boha ziveho tolko straaaaaaaaaaaaaan)pisete pisete takze sorac ze nebudem reagovat na nieco.

Mna presla migrena v piatok do slaka aom normalne myslela ze uz skapem 😠,neviem kto sa pytal co zabera alebo co uzivam.
Moja sestra mi dava na SVK robit cipky a tie mi zaberaju hned len zial v dec.som zabudla segre povedat ze mi treba takze nemam ziadne a som odkazana na trpenie.Reni vzdavam ti hold ked ty tu bolest dokazes takto bez vsetkeho pretrpiet 😕.ja si kupujem tie formigran tabl.z lekarne ale su tam len 2 a stoja okolo 10 eur.tak to si suchnem len jednu na noc a den trpim ☹.Uz som aj u dokiho bola ze nieco ine tak mi dal nejake cipky ale tie mi nezabrali vobec,tak ma posiela na neurologiu a vtip je v tom ze termin mi dali az koncom juna takze dovtedy asi mam zdochnut doslova.chvala bohu ze idem koncom maja na slovensko ze si donesiem ak nahodou.
mna mrzi to ze nevieme prist na pricinu i ked ja uz podozrievam zuby ci nahodou nejaka vypln nemala ist po nejakych rokoch vonku a ci teraz nesarapati a nebije na hlavu,neviem ja som uz zufala ale akonahle sa meni pocasie ja lezim a zdochynam ☹ 😒
ach jaaaaaaaaaaaaaaaaj

Vikendik bol krasny sme boli u svokrovcoch na navstevu a pozvani na 60 ale to bolo nudne pana nie jak na slovensku sa tancuje tu sa len sedi a zerie a pribera 😀 😀 a dnes sme dosli domov 😝

jeeeeej a riesite krst???? panecku tak aj my sme sa napocuvali ked sme S.krstit chceli.mala presne v den krstu rok a farar nam ju pokrstil len za prachy doslova co mna vytocilo na maximum,ked chcu aby boli deti detmi bozimi pytam sa potom preco robia takeho caviky okolo toho.ze niesme sobaseni v kostole a bla bla manzel nieje v ziadnej viere tak to ste mali pocut.a teraz idem za krsnu koncom maja a tiez okolo toho ze manzel bude len svedok krstu lebo ze nieje nic a ze ja nemozem ani na spoved ze niesme sobaseni v kostole no niesu to uplne banality a blbosti????!!! asi to treba riesit ako Bea pisala a potom suhlasia so vsetkym asi. jaj takato tema ma vytaca do stadia........

Inga panecku tak to musel marcel revat ci nie?? a stipanec uz dobolel??

jaj ani neviem co vsetko som chcela ale snad postupne sa dostanem do vasho tempa 😝

iii
26. apr 2010

stefi, no hroza s tou tvojou hlavou..... 😝

peti, ty si sa pytala na ten krst na sk - od nas chceli nase krstne listy a potvrdenie z miestneho farskeho uradu, ci neexistuju prekazky ku krstu (teda v nemeckom preklade - ci platime kirchensteuer).
hmmmmmmm, to je fakt na staznost. na jednej strane vsetko pro-stillen, letaky, brozurky, neviem co, ale na druhej strane akonahle nejaky riesitelny problem, tak flaska ....moj gyndos mi pri druhej stau tiez radil odstavit 😝

vierka, tvoj predporodny zapal je uplne nakazlivy, aj ja chcem!!! pytas sa na tu dazdovku - E. sa hrala v piesku s dvoma vacsimi chalanmi (cca 5 rokov), chytali spolu nejake chrobaky do misticiek, E. nasla dazdovku (mrtvu a obalenu v piesku). potom chalani kecali, ze videli v telke nejaky program o tom, ako sa chrobaci, slimaky, hady a pod. daju jest......za chvilku sa mi E prisla pochvalit, ze ma dazdovku v brusku (z dazdovky chybali asi 2/3 a mala piesok okolo pusy) a ze bola veeelmi doobra. teraz aspon viem, ze rozumie po nemecky 😀

rpinguin
26. apr 2010

takze v dnesnej dobe clovek potrebuje uz nielen znamych doktorov, ale aj fararov 😀 😝 ved ja viem, preco nekrstim na Slovensku, ale tu u znameho 😉
Steffi, ved tie formigrany na nete objednavaj, tam su omnoho lacnejsie. Fakt nezavidim, u mna to nastastie nikdy netrva dlhsie ako 12h.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre