Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
3. jún 2010

zuzka
ked su sobaseny len na urade to pred bohom akoby ani neboli zosobaseny a ziju v hriechu....ako slobodny mozu byt ale nesmu zit ako par spolu-teda moze s niekym zit ale farar o tom nesmie vediet.... 😀 kamoska a spol pokial ma tolko omielanu birmovku krstna moze byt....

fabienamata
3. jún 2010

Ahojte baby , my sme tiez boli odcestovani, tak som vas len v rychlosti prebehla, a len v rychlosti chcem reagovat ku krstu.
Ja som si to bola osobne overovat u fararka.Takze ja vas trosku popletiem asi!!
My nie sme zosobaseni v kostole, A aj tak S. pokrstenu predsa mame...to zevraj nie sme my hriesnici podstatnii, lebo ide o krst dietata. Doleziti su krstni rodicia. Ale ak chcete, aby krstny otec bol ten ,ktory nema birmovku ,to nevadi, nebude krstny rodic, ale len krstny svedok!! Takuto informaciu mam priamo od farara.
Papierovo , na fare ,bude figurovat ako krstny svedok, ale v praxi ako krsny rodic. Tak si vyberte!! Inak my sme napokon krstili v New Yorku, v slov. kostole a vsetko sme to zavrsili v slov.restike na vynikajucich bryndzovych haluskach.Okrem ineho teda.A po krste nas farar pozval, na stamperlik becherovky!
Apropo moj muz ma zo sviatosti len krst!

Gratulacia vierke k malej amelie, vela zdravia pohody a dooooobreho mliecka pre malu princeznu..

neurologia
3. jún 2010

lubka
ak to spravne chapem tak vas krstny nemal birmovku tak bol ako svedok krstu....zapisany ale nepotrebovali ste este jednu osobu co bola ako krstny rodic zapisana? lebo ten vyraz svedok krstu som uz pocula ale nejak vysvetlenie som nikde nenasla....

fabienamata
3. jún 2010

ano staci jedna osoba. Ja som napr. tiez krsna mama, a v tom case som bola slobodna, tak otec krsny nebol, len ja.

zuzanasaw
3. jún 2010

Bei, ja som vlastne papierovo tiez len svedok pri manzelovom krste. a nik iny tam ako krstny rodic nebol. Ja som mu este aj sviecocku podrzala 😉 Kosielku nemal vobec 😀

neurologia
4. jún 2010

zuzka
som sa nasmiala ked som si predstavila jeho kosielku-vies taku velku a este aj vysitu..... 😀 😀 😀

yanni
4. jún 2010

Zuzka no hanbi sa, kosielku si mu nedala vysit 😀 😀 😀 ale aspon si mu drzala................no tu sviecku myslim 😀 😀 😀 😀

neurologia
4. jún 2010

baaaabyyy

joss sa vcera zacala plazit....a dnes dokonca cca1 meter aj prestvornozkovala...juuupiiiii lebo doteraz robila na bruchu len taky akoby kruh/hodinky....a teraz no totooooo sa tesim velmi... 😉

leelo
4. jún 2010

baby, hlasim sa z ficovej zeme!
dakujem velmi pekne za vase bohate skusenosti s krstenim. ten krstny svedok je nieco, o com som uz pocula. teraz, ked sme tu, tak snad vybavim viac - osobne na fare. chcela by som, aby to bol predsa len moj nebirmovany bracho, ak by sa dalo, ved nemozu vsetku smotanu okolo bendziho zliznut len nasi
cesta bola super, maly spal, tak sme uhanali.
pekny den zelam 🙂

jabera
4. jún 2010

bei, gratulujeeem!!! to je fakt vyborne. je to sikula velika.

baby, prisla som sa trosku rozlucit, idem na dlhsie na slovensko, trosku pomozem mamine,lebo predava byt a nech tam nie je sama.. a aj ja si musim vselico vybavit a pobehat a tak a neviem, kolko tam budem. takze sa tu mavajte pekne a nie ze na mna zabudnete! 😉

neurologia
4. jún 2010

janka
prajem prijemnu cestu...a este prijemnejsi cas straveny s maminou.... 🙂 a neboj nezabudneme na teba.... 😉

dania
4. jún 2010

JAni, mej se moc hezky. Jak tam budou B&B sami valcit? Ale ty si urcite odpocines aspon trochu.

evinkaaa
4. jún 2010

Jani - stastnu cestu. 😵 Uzi si par peknych dni na sk a vrat sa plna energie a v zdravi naspät. 🙂

jabera
4. jún 2010

jej, dakujem, baby....
dani, vitaj z cesty dalekej... no, uvidime, ako to tu zvladnu, v utorok je sud, mozno bude este vsetko inak...

zuzanasaw
4. jún 2010

Baby, registujete povodne na vychodnom Sk? Ingi, dufam, ze vasi v KE byvaju aspon na 5. poschodi!
U nasich doma sa deje toto:
http://korzar.sme.sk/c/5407849/v-niznej-mysli-p...
http://korzar.sme.sk/c/5406435/katastrofalne-zo...

Je to nieco strasne, vystahovavate niekoho a pod nohami vam uteekaju schody! Kopa ruín, zosunute kopce. Jeden kopec sa dokonca mometalne zosuva 20cm za pol hodiny. Prognoza je taka, ze do polnoci padne vzacny kostol - najvyssi bod Mysle. Ludi vystahovavaju, umiestnuju, kde sa da - uprostred noci vam zacnu trubit pred domom, zasvietia na vas reflektory a daju prikaz na okamzite opustenie domu. To sa deje na kopcoch. Ti dole su v obkluceni troch riek (Olsava, Torysa a Hornad) a cakaju privalovu vlnu. Nasi su nastastie na dolnom konci, ale uz maju v pivnici na zemi vydutinu a je otazne, ci poklesli mury alebo len tlak spodnej vody vytlacil stred miestnosti. Od rana som z toho riadne na nervy a kto to nepozna, ani nedokaze pochopit! ☹ ☹ ☹

zuzanasaw
4. jún 2010

Dani, stastnu cestu a uzi si to tam s maminou!

leelo
4. jún 2010

je to strasne! vraj viac ako 100-rocna voda... ☹ ☹

evinkaaa
4. jún 2010

Zuzi - no to je nieco strasne, co sa na sk deje. Moji rodicia byvaju na strednom slovensku, ale mamina mi hovori kazdy den, ako to na vychode vyzera. Fakt nieco horzne. Verim ti, ze sa bojis o tvojich rodicov a pribuznych, co tam byvaju. Neviem ani co povedat.... 😒 Len dufat, ze sa to coskoro da to poriadku, prestane prsat a ziadne dalsie zosuvy pody a ine neplechy nenasleduju.

iii
7. jún 2010

zdravim vsetky kukucky!!!
v prvom rade obrovska gratulacie VIERKE!!! tak vidis, ze si to nakoniec potiahla az skoro k terminu.....a prajem samozrejme, aby amca vela spinkala a malo plakala. som zvedava na vsetky detaily, ake to bolo a ake to je, co mliecko? uz lepsie? a neodpustim si otazku - co hormony a tvoje psyche?

my sme sa cez vikend vratili z allgau, dovolenku hodnotim velmi pozitivne, aj napriek tomu, ze nam na striedacku ochoreli obe deti, ako to uz na dovolenkach byva......marcel predviedol obstrukcnu bronchitidu ako vystrihnutu z ucebnice pediatrie. najvacsi sok som ale zazila, ked mu opadla horucka, on sa postavil na styri a zacal liezt....co mi celu situaciu tak trosku komplikuje. chudacik, jeho dusevno ale este trosku za fyzicnom zaostava, takze sice lezie, ale vobec nevie kam, furt sa niekde otrepe...
stihli sme aj kratke stretnutie s vendulkou a jej rodinou dokonca.
marcel nezaprel ani svoje skore ranne aktivity, a tak sme sa mohli obaja tesit z vychadzajuceho slnka pri uspavani v satke, taku kondicku som uz teda davno nemala - denne sme "nasatkovali" cca 15-20km, vecer sauna, bazen, starki sa starali o jedlo a poriadok.
a elenka sa celkom pekne integrovala v miestnej skolke (pre hosti nasho hotela gratis), prenadherna mala sukromna skolka pre 20 deti.

peti, myslela som na teba, lebo sme tak mali nespresso masinku - je to teda super pohodlne s tymi kapslami, ale kvalitou sa teda nevyrovna nasej z normalneho sitka. tak ake boli krstiny?

evi, to som netusila, ze ste motorkari...... verim, ze to ma nieco do seba, ale od mojho stretnutia s jednou motorkou pred par rokmi si radsej nechavam odstup. co mate za stroj?

zuzka, tak ako vasi? ja som si myslela, ze vasi byvaju v krasnej....asi som to nejak splietla. my mame chatu pri lodine a je asi do polovice pod vodou, hm, zatial sa tam ani neda dostat, no som zvedava na skody. to je hroza, ze?

tak vam prejem pekny den, ja este urcite nakuknem

neurologia
7. jún 2010

Dobre ranko kocandy,

aky ste mali vikend....bol teda slnecny az az no konecne...takze ste urcite podnikali nejake aktivitky vonku... 🙂

inga
WOW marcelko uz lezie no pani....velmi je sikovny takymto stylom bude chodit ako 7-8 mesacny... 😀
to je super ze ste sa mali dobre....a to nosenie denne 15-20 km v satke ti poviem je zaberak my sme boli vcera tiez na takej turicku trposku narocnejsi teren a joss som mala po cely cas v manduce....sli sme 13 km...no ale unavena som bola kvalitne a este to teplo -obidve spotene ako mysi kedze sme sa navzajom este viac hriali....

zuzka
pozerame spravy na makize ale je to hroza.... 😢

schatzinkaschatzinko
7. jún 2010

ahojte baby🙂 tak sa vam konecne hlasim s jednou odsavackou v ruke, jogurtom v druhej, aby som podporila vsetky procesy,ktore pre zdravy prebieh sestonedelia sestonedelka potrebuje hh🙂)) porodnu story som este nestihla spisat, ale ked spisem, tak vam ju poslem do IP🙂)

rychlo som preletela co a ako...tak Amelie hovorime tak nejako ze boba, bobka, bobenka🙂 Amy, Amusik, Amalka, Amelie🙂) manzel jej hovori baby Amelie🙂 alebo dneska rano zapotil, ze nas Wörmchen, no to sa mi nemsirne pacilo. Takze ako som nechcela komolit, tak som s tym sama zacala... SK rodina sa stale pyta, ze co je to vlastne za meno, nie su v stave pochopit, ze meno Amelie existuje a hotovo, no ale to sme tu uz preberali hh🙂) Hlavne je, ze je zdravucka, peknucka dobrucka a podoba sa podla mna na ocinka, co jej uz manzel stihol na to povedat--- prepac, dieta moje hhh🙂))

ja som bojovala zial s podprodukciou az ziadnou produkciou mliecka, ale nastastie sa to spravilo a ficime, ako sa ma🙂)takze hned som kludnejsia a verim, ze to bude takto pokracovat dalej. Dneska cakame na Hebamme a budeme spolu kupkat. Len pri tej mojej demncii som uplne zabudla, kedy ma prist...hh..doteraz chodila okolo 10,00 ale doteraz tu nebola, tak sa mi zacalo marait, ze tusim sme sa dohodli na neskor, ale neviem si za svet spomenut, ze kedy...keby hej, tak by som Amelie vzala a isli by sme sa aspon poprechadzat po ulici hore dole, aby som moc neponatahovala tie moje zasevky hh🙂)

Ingi, psyche podla mna zatial oka, aj ked manzel sa na mna vcera pokusal psychiatricky posobit a donutit sa priznat, ze som depresivna hh..odvodil to asi od toho, ze tu bola mamina so sestrou od stvrtka a zial vcera uz museli ist obe prec a my sme sa nejako s maminou rozplakali, lebo teraz to vyzera, ze sa tak skoro neuvidime a on to povazoval ze prejav poporodnej depresie hhh ☹ 😒 a nam len bolo tak strasne smutno..nechcem to zakriknut, ale zatial chvalabohu oka..aj ked viem, ze k tomu sa dopracovat staci naozaj troska...

tesim sa, ze ste mali peknu dovolenku, aj janke a petke a vsetkym, ktore ste prec a sa chystate, zelam tiez krasnu...dakujem este raz za krasne gratulacie, velmi potesili!! a ja ked sa podari, tak budem reagovat aj viac!! cmukam a zelam nam vela slniecka!!

yanni
7. jún 2010

Vierka babika ako z katalogu 😉

neurologia
7. jún 2010

vierka
no je super sprava ze ste sa uz rozkojili tak nech sa vam dari aj dalej...a to ze nevies kedy pride hebamme z toho si hlavu nerob pretoze ta moja ....vzdy sme sa dohodli ze kedy pride samozrejme ja som ju cakala.....no ale ona vzdy dobre 2-3 hodinky meskala...takze sme ju vzdy cca pol dna cakali... 😅
my nasho xichtaka volame joss ,josska....alebo ďugo -to je madarsky stopel, ked sa budi s placom tak to komentujeme ze uz sa netvor budi... a ked bola v brusku tak bola pokemon... 😀
no ja si tiez zvyknem poplakat ked odpravazdame nasich alebo oni nas...pride mi tak luto vtedy...ja placem ale za ocinom (mame velmi dobry vztah) kedze som taka ockova... 😉

baby momentalne sa hram na krajcirku...vsade tu mam cverny...joss lakaju kable zo stroja...zasivam totizto plienky teda platam ich....pretoze vzdy ked ich operiem tak ich potom akoby ponatahujem niesu take pokrcene.lepsie sa zehlia a podobne....a atti my chcel pomoct ze on to spravi a ja ich vyvesiem potom...chytil plienku natiahol a chraaaaaapsss...a uz bola roztrnuta....a takto dokatoval 4ks...takze teraz to nejako posijem aby sa dali este chvilku pouzivat.....no co uz ked mam takeho silaka doma... 😎

neurologia
7. jún 2010

Katka
vdaka bez teba by som si nevsimla ze vierka uz ma fotocky v albumceku...

vierka
no velmi krasna je....niet co dodat...booozeee ked tak na tie foto pozeram joss je uz tak velka...

schatzinkaschatzinko
7. jún 2010

hh to som pridala medzitym, ako som kojila a prisla hebamme a sme kupkali a zabudla som zmenit nastavenie na sukromne, poslem vam baby odkazik do IP🙂 dakujeme, ze pochvaly!!

marhulka88
7. jún 2010

ahojte potrebujem od vas ako vzdy radu 🙂 neviete mi poradit co s mykouzou (zabkou, soorom...) u dojcata v puske? da sa tu v nemcku nieco kupit v lekarni alebo treba ist k lekvarikovi? alebo nejake ine rady mi dajte...dakujem dakujem 🙂

dania
8. jún 2010

Vierko, no to je parada, ze uspesne kojite a tesis se i dobremu dusevnimu zdravi 😉 Amalka je taaaak sladka! 😵

Ingi, vitej zpet! A az se zaklimatujes, dodej fotecky z dovolene. Ja uz mam zase cestovni horecku, ve ctvrtek vyrazime na sever.

A holky, co mate na Sv zatopene pribuzne, moc na vas myslim, je to vazne hruza...

mammy81
8. jún 2010

Ahojte zenulky,
ozyvam sa po dlhej dobe 😅 .dosli sme v sobotu ale ved to poznate pracka nestiha prat,popratat treba tiez a vsetko okolo toho.Hlavne sa zase vratit do normalu a stereotypu.sa mi moc nechcelo spät ale co uz ked clovek musi 🤐
jeeeeeeeeej Vierka tak to vam gratulujem zo srdiecka k malinkej a prajem vam vela krasnych chvil v trojici 😵 😵 .rada by som ju aj ja skukla aka je krasna 😉 len zial nemas album ☹

no s tou vodou to tam bolo strasne u nas akurat den pred odchodom zaplavilo Kezmarok ja neviem asi 15km od Popradu teda od nas,cosi strasne tesco zaplavene po pol budovy 😒 ,a vychod ani nevravim cosi strasne.akurat mi teraz kamoska pisala jak sa vracali a ratovali co sa dalo.je mi tych vsetkych ludi strasne luto,kde sa podeju ked im voda domov pobrala ☹ .
no a Popradka bola taka vysoka ze sa mi az v hlave krutilo ked som tam pozrela do nej,u babky chybalo len 4 cm aby sa vylial potok,teraz ich to obislo ale na rok uz nemusi 😒

no doma bolo super co vam poviem hned prvy vikend sme mali krstiny a na dalsi nas cakalo prijimanie teda aj bolo len ja som ho prelezala doma s vysokymi teplotami odpadla som takze som to neriskovala a prelezala 4 dni v posteli a mozno aj preto mi to vsetko tak neskutocne rychlo zbehlo ze z toho co som si povedala ze musim stihnut som nestihla nic. 😒 ako sa hovori clovek mieni pan boh meni......
ste tu pisali o krste (som vas docitala) ako cerstva krsna mama mozem povedat ze take caviky ake sa robia to je neskutocne na hlavu spadnute.proste my niesme sobaseni v kostole a zijeme ako pisala Bea v hriechu 😀 ,ale egal,pretoze manzel nieje nic nemohol ist za krsneho takze bol len svedok krstu ale sedel normalne v lavici ani ho nikde nezapisovali takze neviem a ja som nemohla ist ani na spoved preto.tak som si len pomyslela ze super a keby to nevedel a idem normalne do kostola na spoved kto vie ci som ci nie vydata v kostole ved na cele to napisane nemam predsa,ale nezacinala som to na nauke bo to by bola debata na dlho, uz aj tak sme tam boli dve hodky.takze krstna mama som len ja -podotykam ze krst bol grego-katolicky a trebalo nam aj kosielku aj sviecku.a drzala som maleho cely cas na rukach ludia svalovka jak svina a to mal len nejakych cez 3kg mozno 🙂
takze tak a ja si mam poziadat o cosi aby som mohla chodit na spovede o nejaku asanaciu a mam si to podat tu kedze tu zijem.jeminenky to uz fakt nevedia co si vymysliet 😠

tak som sa vypisala aspon kusticek
inac Bea gratulujem malej k pokrokom 😉 a z nesikovneho alebo akoby som to napisala neopatrneho ocinka si nic nerob u nas je to aj dnes este tak 😉

neurologia
8. jún 2010

Ahojte,

steffi
vitaj spat ...som ani nevedela ze ani na spoved nemozem ist...ha nech si trhnu... 😉

pridam zopar foto s roznou tematikou-ako je joss pripravena na letnu dovolenku-uz ma koleso,asistuje ockovi pri "uradovani" vytrhla mu zopar faktur zo zaklada 😀 , ako sa nosila na vikendovom vylete a nakonec ako bola vyfesakovana vcera v meste na prechadzke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre