Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

smejkaa
27. júl 2010

Ahojte. Prepacte, ze vam tu vstupujem, kedze tu nepatrim, no chcela by som iba info. Neviete mi poradit ako sa vola nutrilon v Nemecku a kolko priblizne stoji Nutrilon 3, a ake je to velke balenie? Dakujem.

crazy
27. júl 2010

dakujem za odpovede 🙂
oli...chceli by sme ist do Rodingu...take mini mestecko blizko Regensburgu a tiez blizko ceskych hranic, co je tiez celkom vyhodne.

deina
27. júl 2010

@smejkaa, zeby Aptamil? Viac neviem, aj to si nie som ista.

smejkaa
27. júl 2010

@deina Dakujem. 🙂 Pozriem.

rpinguin
27. júl 2010

@yanni Kati, no jasne, 3 a 5 😉

iii
28. júl 2010

crazy, roding a okolie je krasne, vela stastia!!! co tam budes robit?

bei, peti, jojo, bolo by iste pekne mat spalnu, kam nikto nechodi a kde sa iba spinka.....momentalne este mame trosicku obmedzene priestorove pomery a ak by som tam detom zakazala hranie, dost by som ich obmedzila. urcite je idealnejsie skakat na trampoline na zahrade ako na matraci, no ale clovek sa niekedy musi vynajst

bei, no to muselo byt! ja teraz v pokrocilejsom veku velmi tazko znasam kazdu malu odreninu......E si roztrepe kolena, lakte, nos a za pat minut uz o tom nevie, to je neuveritelne. pred rokom som spadla na bicykli a este par hodin sa mi klepali kolena, pricom sa nic nestalo

baby, potrebujem od vas rychlo nejaky tip na maly gril....nieco osvedcene...elektrika? alebo plyn? ci klasicke uhliky?

sisamato
28. júl 2010

@zuzanasaw dakujem, velmi si ma potesila a povzbudila. S manzelom sme sa naposledy zhodli na tom, ze bude asi najlepsie ked pojdeme po novom roku kedy bude mala mat 8 mesiacov...dovtedy mozem pilne studovat jazyk... 🙂 . Este sa ozvem. Zatial pa.

lienkuliak
28. júl 2010

ahoj Evi,

ja mám dcérku Natálku, narodila sa na Antolskej v Bratislave, všetko v najlepšom poriadku. Ale prečo píšem, presťahovali sme sa pre troma týždňami do Ludwigsburgu-Neckarveihingen...Možno by si mala záujem zaskočiť na prechádzku, alebo na nejaké detské ihrisko. Hľadám tu nejaké kámošky, či už pre mňa tak pre moju dcérku.

Katka

Lienkuliak@gmail.com

neurologia
28. júl 2010

Ahojte baby

tak uz tu mame navtevu takze sa snazim byt dobrou hostitelkou...

ingus
my mame maly gril na ako vravis klasika na uhliky....iny by sme nechceli masko je tak spravne "vyudene" z toho a chuti na jednicku 😎

sisamato
28. júl 2010

@rpinguin vdaka za povzbudenie, ja som typ ktory mysli dopredu aj na to najhorsie....ja sa uz nezmenim... 😅

neurologia
29. júl 2010

Ahojte kocandy...

navsteva -svokra este spi....takze mam cas a pisem vam...aby ste na mna nahodou nezabudli 😉

vcera sme boli velmi vela vonku na prechadzach a v obchode ....mali sme stastie na pocasie ked sme boli vonku tak neprsalo ale akonahle sme zaliezli tak hned spustilo...
celu noc lialo ako z krhli totalna burka....
joss sa vzila tiez so ulohy hostitelky a predvadza sa ako diva...ja len oci otvaram co stvara je ako vymenena normalne ju nespoznavam...vcera rano (prve stretnutie so starkou po dlhom case) bol aj plac lebo velmi pri nej nechcela byt...ale potom sa osmelila a bolo dobre aj ked musela vediet ze som nablizku...a stal sa aj zazrak t-aka je z toho vsetkeho unavena ze spala 3krat po dve hodky...z toho som skoro odpadla ved ona uz mesiace nechce spat viac ako 1 hodinu za den...

co ma tomto pocasi ale vazne hneva je to ze by som chcela poprat veci na dovolenku Slovensko/Chorvatsko...a len prsi cize vonku to dat nemozem a vo vnutry to tiez neschne nejak extremne....to mam starosti ze?

zdravim vsetky nove tvare...ale nejak zatial nezvladam zapamat si mena....lebo ich je nejak vela naraz 😀

peti
ty si sa pytala co to bola za obuv no mali tam aj tenisky conversy,ecco....ale taky vyber som este nevidela...lno damskych topanok panskych a detske to bolo wow...volala sa ze: H&D....

mammy81
29. júl 2010

Caaaaaaaaaaaaaaaaaveste zienky,joj akosi vas tu vela pribudlo mena no mam v tom gulas panecku.....sak postupom casu mozno budem vediet kto je kto 😀

jaj Bea s tym pocasim to ide aj mne na nervy do slaka zima tu je ..... 😠 ked je horuco sme nespokojni ked leje taky tak no neviem ja by som taaaaaak chcela slniecko ☹ kedy to idete na SVK??? my sa chystame okolo 14 augusta tak uvidime ake bude pocasisko 😕

jaaaaaj no nasa skolka teda rozlucka so skolkou dopadla ako take fiasko no mna to zlozilo,teda som ocakavala viac od toho,aspon nejake posedenie s uckami ved pre pana boli tam deti s nimi 3 roky....ale dopadlo to tak ze deti dosli z vyletu zaspievali nam pesnicku my sme uckam dali darcek a v triedach uz potom ucka dala len tie mapy s vytvormi co deti robili a mensiu "Zuckertüte" a to bolo vsio. my sme cakali ze povedia ze sadnut si abo co a nic takze sme sli pekne domov.
asi boli znicene z vyletu v pernom slnku pochodovali po Norimbergu...... 😒 no co narobime.

zienky komu ide dieta do skoly teraz Danka(Marosko) tebe ide??? sa pytam len preto ze mna nejaka depka trapi ze uz mam take velke dieta nejak ma to vsetko taha neviem kde.....mas aj ty take pocity???

necitala som vas takze neviem na co reagovat ....mozno vas docitam....
Bea,Evka kde kupim farby na MMF praskove??? nechce sa mi objednavat potrebovala by som len cosi na muffinky.... 😉

mammy81
29. júl 2010

a este som chcela Kati ty si tu taka poradkyna mam otazocku ako je to s poplatkami v skolkach je na to nejaky zakon:
pytala som sa v skolke ze by som chcela zeby S.este prve dva tyzdne chodila do skolky ze ci musim zaplatit cely ci len polovicny poplatok? a mi povedali ze jasne ze cely.... ta si myslim ze je to zdieranie do slaka 😠
Babo rad..... dakujem

evinkaaa
29. júl 2010

Steffi - praskove farby kupis normalne v potravinach pri vyrobkoch na pecenie (cokoladove polevy, ozdoby, cukor...). Ja som to kupila u nas v Edeke a stalo to tusim nejakych 2,49euro. Uz si nepamätam. Ja ich chcem momentalne dominat, pretoze najviac teraz pouzivam tekute a gelovky. Tie su fantasticke.

evinkaaa
29. júl 2010

Vitam nove baby, este mam v tom chaos, ze kto sa ako vola, ale ked tu budete chodit castejsie, tak si vas ostatne aj zapamtame 😀. 😉

Bei - tak bud fajnou hostitelkou, nech je svokricka spokojna 😀 . Kedy to vlastne odchadzate na sk?
Pocasie je aj u nas take typicke jesenne. Na chodniku a travniku uz lezi coraj viac suchych opadnutych listov, fuka ako besne a je sedivo a sem-tam prsi. Hm, no treba dufat, ze nejake to leto este pride. 😒

Inga - tak aky gril si nakoniec kupila? My taktiez uprednostnujeme gril na uhlie. Sice ide z toho dym ako v udiarni, ale chuti grilovane masko ci zeleninka chuti o to lepsie 😝

lienkuliak - aku evku si ty myslela? Nepomylila si sa nahodou? Neviem, ci je tu okrem mna este niekto s tymto menom... 😖

marosko
29. júl 2010

Ahojte babenky,

ja uz mam prazdniny. Normalka som sa tesila ako za mladi,nevedela som sa dockat ,kedy budeme mat v deutschkurse poslednu hodinu. Tak dnes sme uspesne zvladli posledny den. Dnes uz balim a zajtra (hned ako Maros skonci poobede v skolke) tak vyrazame na sk. Uz sa tak veeeeeeeeeeeeeeeelmi tesim. Urcite to kazda poznate. 🙂

Stefi, Marosko ide az na rok do skoly. Ja nasavam kazdu info od teba,co ma vsetko caka. Ja mam skor depku z toho ako to vsetko budeme spolu zvladat. Hlavne po jazykovej stranke,ale aj tak celkovo. A u nas este "problem" navyse ,ze sa musime prihlasit aj na Slovensku do skoly a potom chodit na sk na preskusanie. Takze cela vyuka je na mne . To bude este placu ,ked ho budem musiet donuti kazdy den ucit sa este aj na sk. Vy asi nemusite , mas jasno ,ze tu ostavas do ukoncenia Sofinkiho studia. Ale kedze u nas to teraz este vobec nie je iste do kedy tu budeme,tak ho musim (povinnost zo zakona na sk ,kedze mame trv.pobyt tam) prihlasit aj na povinnu skolsku dochadzku aj tam. Viac budem vediet po zapise.

Ako Evka uz pisala ,v Edeke maju praskove farby. Neviem ci tam nemaju aj nejake ako "temperky" Tie som ale nemala ,tak neviem povedat ake su. 3 farby v baleni a stoja okolo 3€. V praskovych je 6 farieb a tiez tak stoja.

Pekne vitam nove dievcata a tie co zvazuju ci ist do De, tak vrelo odporucam. My sme boli pred 1,5 rokom v takej situacii ,ale zatial nebanujem. Nemozem povedat,ze je to lahke, ale zle tu nie je. Krajina plna moznosti a aj detom (nie len im aj mna) to da vela do zivota. Ked uz nic ine aspom sa tu lepsie(lahsie) -ked musi nemecky clovek nauci. Este keby tych priatelov bolo viac. Teda v nasom pripade.

Vsetkym co planujete cestovat na dovolenky,ci uz na sk alebo inam prajem stastnu cestu a veeeeeeeeeeeeela slnecnych dni. A dufam,ze Evka ma pravdu,ze leto este pride.

neurologia
29. júl 2010

stefka
napr v nasej edeke farby vobec nemaju !...ja som ich kupila nakoniec v kauflande 🙂

marosko-danka
mozes mi prosim blizsie popisat to s tou skolou na slovensku-preskusanie a podobne? mozes aj do IP dakujem

evka
na Sk odchadame asi v nedelu....

oli1104
29. júl 2010

Ahojte,

Evi, prosimte, z jake stranky jsi objednavala ty veci na peceni ?

Jo, a barvy, ja mela jen myslim Schwartau a byli v takove krabicce, 4 tubicky, myslim cervena, modra, zelena a zluta. Cervena byla ok, ale ty ostatni barvy se mi nelibily. Rozhodne nebyly takove, jako treba kdyz koukam na recepty a inspirace dortu na mimibazaru.
Barvy to byly tyhle:
http://www.schwartau-backwelt.de/site/temp/thum...
Kupovala jsem v Marktkaufu. V tom Kauflandu maji neco jineho ? Prosim o tipy. Dikec.

Jo, a prosim o link na tu pecici stranku 🙂 tady na konikovi.

evinkaaa
29. júl 2010

Oli - myslis tu nemecku stranku? Ja mam teda osvedcene dve, kde si pravidelne objednavam.
http://www.tortissimo.de/promotion.asp?id=1&lan...
http://www.pati-versand.de/Zubehoer:::6.html
S obidvoma som velmi spokojna. Vzdy prisiel tovar velmi rychlo a v pohode zabaleny. 😉
Co si chces objednat?

A link myslis na nasu peciacu stranku tu na konovi?
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-mamiciek-z-nemecka-2/

oli1104
30. júl 2010

Evi diky.

My jdeme za chvilku pro Misu do skolky ( posledni den pred prazdninami ) a zitra vyrazime smer Brno. Huraaaaa.

TAk se tu mejte krasne a v zari na napisanou.

deina
30. júl 2010

@marosko, takze aj ty si vlastne sla do DE s dvoma malymi detmi, ze? Vedela si aj nieco po nemecky? A deti sa ako chytili na nemcinu, dalo sa?

U nas ma manzel trosku obavy z toho, ako to nas starsi zvladne. Ja si myslim, ze on vpohode, on je taky pohodak, kludas a odolny, prisposobivy. Podla mna on s tym nejake vazne problemy mat nebude. Marosko nemal nejake problemy? Skor by som povedala, ze pre starsie deti moze byt take stahovanie zlozitejsie, taki skolaci, ktori tu uz maju svoj okruh priatelov a spoluziakov, svoje oblubene miesta... hoci ktovie, nasi znami odisli takto asi pred 2 rokmi, ich starsi syn bol vtedy druhak (ucila som ho 😅 , tiez chodi na preskusavanie na SR) a vraj sa uplne perfektne prisposobil a rychlo si zvykol.

iii
31. júl 2010

danka (marosko) - velmi to nechapem s tym sk preskusavanim....? my mame teda este tiez pobyt stale na sk, ale zaroven sme prihlaseni aj tu (pretoze je to povinnost), a ja naozaj netusim, kde nakoniec zostaneme - znamena to, ze nase deti budem musiet prihlasit do skoly aj na slovensku?

odchadzame zajtra stanovat k nordsee, tak sa s vami na tyzden lucim, drzte nam palce, aby nas neodfuklo 😉

evinkaaa
31. júl 2010

Ingi - stastnu cestu a veeeela peknych zazitkov 😵

dania
1. aug 2010

Cauky zeny,
my jsme zpet z Danska, nas tem teda malem odfouklo a taky prselo, no ale i tak byla sranda. S Nicem jsme se i vyborne vyblbli s mori v obrovskych vlnach.
Aha, to prezkouseni by me taky zajimalo, i kdyz u nas to jeste neni uplne na poradu dne, nevite, jak je to v CZ? My mame trvaly pobyt i tady i v CZ, jako psala Ingrid.

Zdravim i nove tvare.
Mischo, NS= Niedersachsen 🙂

paula
1. aug 2010

Ahoj!
Ingi, Dani, ja jsem o tom take slysela, ze to prezkouseni je povinnost. Doctete se o tom na strankach konzulatu. Ale myslim, ze se to nejak extra nehlida, nekontroluje, ale pro ty, co se jednou s detmi chteji vratit, je to urcite smysluplne. Myslim, ze se to da delat i na konzulate?
Mam kamaradku, co tu byla s ceskymi detmi a nejprve nevedeli, jestli se vrati, tak deti nahlasili i na ceskou zakladku a o prazdninach je tam opravdu prezkouseli. pak kdyz uz vedeli, ze tu zustanou, tak deti na ceske skole odhlasili. Ale jestli odhlasili i trvaly pobyt to nevim.
Ale je povinost vsech ceskych obcanu (slovenskych?) co maji trvale bydliste v cr v miste trvaleho bydliste prihlasit deti do skoly a pokud je neprihlasi, je to trestne. Podrobne je to rozepsane na tech strankach konzulatu.
Neoficialni zdroje ale tvrdi, ze pokud to neudelate, tak se nic nestane. Tak si vyberte. ?! 😕

paula
1. aug 2010

pisu jak tatar. snad jste to pochopily. 😅

paula
1. aug 2010

Ingi, uzij si dovolenou.
My mame zitra erster Kindergartentag! 😀

yanni
1. aug 2010

Caute baby,

no ja nejako nestiham, roboty vyse hlava, tak len v kratkosti.

NIekto sa tu pytal ako to je s platenim v skolke (sorry citala som to pred par dnami ale nestihla odpisat tak neviem kto to pisal). Takze je to tak, oni si moze pytat aj za cely cas aj ked tam das dieta len na 2 tyzdne a aj to tak dohodnes. Mam tu kamosku, ta napr. tiez Grundschulhort musi platit aj august cely, aj ked su v auguste prazdniny a dieta tam vobec nie je ani len tie posledne 1-2 tyzdne prazdniny pred zacatim skoly. Popdobne to bolo aj v skolke, maly nikdy nebol cez letne prazdniny v skolke a musela platit. Je to jenoducho tak v zmluve. A tiez sa bala o miesto, lebo je to dost divocina, ci skolky alebo skolske horty je tazke ziskat miesto, tak radsej platila. Ano je to zderstvo ale nic nenarobis.

K tomu preskusaniu. Musia vsetky slovenskle deti s trvalym pobytom byt prihlasene po dovrseni 6 rokov do zakladnej skoly. Ak to tak neurobis, ako aj Pavli pisala, je to stestne. Dceru maminej znamej, co zije tu v Mnichove so synom, uz ide myslim do 4. triedy, normalne zhanali po BB. Chlapca nahlasila v Mnichove do skoly ale na SK nie. Ti normalne vypisovali a vyvolavali jej mame, kedze na tej adrese bola nahlasena, ze kde je chlapec. Nakoniec ho musela nahlasit aj na SK do skoly a ist s nim na preskusanie cez letne prazdniny. Myslim ale ze teraz uz nechodia, odhlasili pobyt na SK a maju pokoj. Inak toto sa tyka len deti len so Slovenskym obcianstvom a pobytom na SK. Ak ma dieta len SK obcianstvo ale ziadny pobyt na sk tak nemusi ist, lebo na skolskom urade ani envedia ze existuje.
Tiez maju vyhodu deti s dvojitym obcianstvom. Tam to myslim tiez nie je povinne aj ked maju pobyt aj na SK. Ale ako to v tomto pripade funguje by som sa v prislusnu dobyu ked sa ma to uz zacne tykat este riadne informovala.

leelo
1. aug 2010

ahoj katuska,
super info davas. ako vzdy.
no my sme maleho na sk ani na pobyt neprihlasili, kedze sa narodil tu. mozno nam teda starost s preskusanim odpadne,ale nebudu nas nahanat za ten pobyt? to jest recnicka otazka. to uz od teba nemozem chciet aby si vedela 😉
ma len sk rodny list, ani zdrav poisteny tam nie je, takze so slovenskom vpodstate nic nema...
tak neviem, ci ho mame na sk prihlasit, ci je to povinne a ak by aj nebolo aprihlasili by sme ho, naco by nam to bolo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre