Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
16. dec 2010

Cauky kocky,
marodum preju brzke uzdraveni (od vcerejska marodim taky, teda uz dlouho, ale od vcerejska jsem konecne doma) a cestovatelkam bezpecnou cestu! A my jedem na svatky do Cech vlakem na Stepana.
Zuzi, jej, to je hloupe, ze nemuzes do skoly, doufam, ze se Ti vsechno podari dohnat. Hlavne aby se deti brzo vystonaly. Timmy taky hodne kasle, uz dlouho, ale zatim nema teplotu, tak chodi do skolky.

Peti, garbage 😀 jo a kdyz uz jsme u toho, tak tohle je pro fajnsmekry 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=NRdg1MOYxHo

(kiwici v NY city)

Ingi, vubec netusim, co vam ti vasi frantici chteli sdelit 😀 to jsou ti sami s tim auchviedersehen?

neurologia
16. dec 2010

Ahojte baby...

ja mam doma dvoch marodov attila chory-dal sa vypisat na dnes a zajtra lebo mu je fakt na figu a joss tiez no ...strach a hroza attila od rana kuka rozpravky co mame v pc...joss len kasle kasle sople odsavam....dala jej ATB....aspon ze jej jest chuti a spapa toho dost vela....ale je taka ze len na rukach chce byt...vela krici/reve.....uz mam hlavu na prasknutie...

@zuzanasaw
juchuchuchu konecne bude podpisane zmluva a mozte sa plnou "parou" pustiti do domceka ....detom skore uzdravenie nezavidim ty to mas x2....a skola nooooo hadam sa to zlepsi 😉

@iii
inga no myslela som ze moja anglina je celkom v poho ale z tej vety som vazne magor .....

@leelo
peti myslim ze ty si sa ma pytala ci nepojdeme domov (na starkeho pohreb) letecky...nooo rozmyslali sme ale tak...na letisko by pre nas niekto musel do pesti a letenka pre jedneho za 400 € to je moc....

@evinkaaa
evka stromcek zdobime z 23 na 24.12....a mae taky pestry vsetky farby na nom najdes.....ja mam take rada 😀 ale prevladaju ozdoby z dreva slamene ozdoby hackvane alebo ozdoby z latky....tak jasne mame aj nejake tie gulky ale ja mam rada take "prirodne" ci ako to nazvat

cestovatelkam na SK prajem dobre cesty a stastnu cestu...uzite rodiny a veeeela veeela darcekov prajem 😎

evinkaaa
16. dec 2010

Ingi - ano, mas pravdu. Tieto virozy musi imunsystem zvladnut sam 😒

Zuzi - detickam skore uzdravenie a vam stastnu cestu bez nehody. 😉

Dani - aj tebe skore uzdravenie 😉

Bei - pekny stromcek budete mat....vsak ty si sikulka, pekne ozdobis 🙂

A ked uz rozoberate francuzov, tak tiez chcem byt "in" a zapojit sa aspon takto: 😀 😀 😀
moje francuzske makronky...

leelo
16. dec 2010

dani, gut video 😀 mi to pripomenulo dalsiu kolegynu - z NZ, velmi podobne situacie vznikali 😉 ja som neskor robila aj so skotmi - to bola ta prava skola zivota. dnes som uz rezistentna voci kazdemu variantu angliny.

bei, ja som ti to pisala pod vplyvom toho, ze som prave vtedy pozerala lety MUC - VIE a boli vtedy 80 eciek/osoba.
zelam vam skore uzdravenie, nic prijemne...

zuzi, tak vela stastia a trpezlivosti v novom 🙂

evi, super chutny prispevok do debaty o frantikoch 🙂

dania
16. dec 2010

Evi, hmmmm, to vypada chutne 😉
Peti, to video je fakt silene, kdyz mi to bracha poprve ukazal, tak jsem malem spadla ze zidle, a musim se chechtat, kdykoliv to znova vidim "maybe did, maybe didn't" 😀 Jo, Francouzi jsou asi nejvtipnejsi s jejich vyslovnosti. Ja jsem mela autralskeho lektora AJ 2 roky, tak je mi docela blizka australska anglina.

dania
16. dec 2010

Bei, tak to prezij se svoji marodnou rodinkou. 😝

neurologia
16. dec 2010

@leelo
hmmm to nebola zla cena.... no my ak by sme kupovali letenky tak jedina na poslednu chvilku a to zo stuttgartu do budapesti.....a cena bola aka bola....to blvy sa nam pristavat "neoplati" lebo sa odtial este 3 hodiny trepeme domov a z pesti to mame hodinku....

iii
17. dec 2010

bei, aj z dortmundu sa lieta do budapesti, easyjet, a mas to aj inclusive kafe (teda bez kuchen, s hrozou som si precitala vase prispevky v receptovej teme zo vcerajska 😕 )

dani, peti 😀 garbage a did man 😀 😀

pozeram, ze s marodmi sa roztrhlo vrece, skore uzdravenie vsetkym!

rpinguin
17. dec 2010

tak aby som nezaostavala, aj ja mam obe decka na ATB a to 1x a hned oboch naraz. MAtilda mala od nedele nehorazne horucky a vcera ma napadlo sa jej pozriet do ust a mandle ma ako pinpongove lopticky, tak som radsej isla po styroch dnoch k dr., nerada sice, ale isla som sme teda na Cefaclore.
Som vlastne fakt rada, ze nemusime na SVK, to by som asi nedala. Neni predsa nad domacke pohodlie bez stresov. Stromcek kupime asi v sobotu, mame sice este letne gumy ( nesmejte sa, neni cas ich vymenit), ale hadam to zmakneme. Auto je inac stale v garazi.

neurologia
17. dec 2010

@rpinguin
no renca ze letne gumy...hmmmm no dufam ze to zvladnete lebo ved vies ze zimne gumy su uz aj tu povinnostou....ale my sme tiez menili len ked napadol prvy sneh....tiez nam to casovo nevydavalo ale potom sme uz museli predsa je to len risk....inak aj joss ma Cefaclor ....velmi jej chuti 😉 aspon ju nemusim nahanat a pachat jej to nasilu...

rpinguin
17. dec 2010

@neurologia Bei, no ja to musim schovavat aj pred Maxikom uplne vzadu do chladnicky, hruza dnesne lieky. Si pamätam, ze mne ako decku nic nechutilo a teraz sa idu decka za tym pozabijat 😀 Za Hustensaftom to iste.

iii
17. dec 2010

dievcence, ako balite kolaciky ako darcek? do akych krabiciek? potrebujem inspiraciu.....
heh, prave mi stoji cesto na pernicky v chladnicke, elenka je uz vo vani, kupe sa takpovediac v mede 🙂

rpinguin
17. dec 2010

Ingi, zaujimavy darcek 😀 No ved daj do klasickych tych takych plechovic a mas vyriesene.
http://files.edelight.de/img/posts/228x228_gree...

neurologia
17. dec 2010

@iii
inga ja som kupila take celofanove sacky....a do toho som pobalila kolaciky na rozdanie...ked zacinal v obchodoch ten vianocny osial tak mal lidl v ponuke take s potlacou -zlate hviezdicky a podobne srandy tam boli .....aj tie plechove dozy su dobry napad ale podla mna trosku drahy....ked tak to by som pre seba na skladovanie kupila ale aby som to niekomu "len tak" dala...no neviem podla mna trochu drahe

neurologia
17. dec 2010

@iii
jaj este raz som precitala tvoj prispevok ty to chces ako vianocny darcek? tak potom je ta plechova doza dobry napad....ale ja som myslela ze len tak rozdas kamoskam vianocne pecivo....

evinkaaa
17. dec 2010

ingi - ja davam do tych plechovych krabiciek. Nakupila som si ich kopec, ked boli v ponuke a na vyber vo vselijakych krasnych vianocnych vzoroch. A kamaratom davam "len" do tych ozdobnych celofanovych sackov a uviazem maslickou alebo do takych priesvitnych latkovych sackov - taketo nieco: http://www.angel-gems.de/shop01/images/o-saeckc...
Nech sa pernicky vydaria... 😵

iii
17. dec 2010

dakujem za tipy, to je taky vianocny darcek pre par susedov a par elenkinych kamosiek zo skolky, proste len mala pozornost. kde kupim tie plechove dozy? na nete to uz asi nestihnem objednat...
inak je to normalne, ze sa to cesto na pernicky dost lepi? ake to ma byt hrube po vyvalkani? jojojo, a na akej teplote a ako dlho ich mam piect?
esteze vas mam, bez vas by som prisla o muza, dobre susedske vztahy a aj moje dieta by prislo o kamosov... 😀

schatzinkaschatzinko
17. dec 2010

cafte baby

Prave som z mesta dotlacila kocik, myslim, ze mam telo vypracovane na tri dni dopredu 😝 😝 😝 u nas napadlo more snehu, kopec po chodnikoch este neodhrabany, tak som pekne tlacila a obcas nejaky dobrodinec sa na mna usmial a povedal, to je ale scheiße co???hahah ale vidim to pozitivne, kupila som nejake vianocne dary, tak hned sa mi dycha lepsie a tusim som si ich najviac kupila sebe, tak o to vacsia radost 😀 😀 😀 😀

@iii Ingi, ja som minula bola vNanu-Nana, neviem, ci tym operujete aj Dortmunde a tam som si musela capat po ruke, aby som nekupila tie krasne dozicky..mali vselijake velkosti aj malinke, ako by si potrebovala...a aj ceny sa tam myslim daju..
ja som estet roka, kamoske som dala ochutnat z mojich veldiel v krabickach od Ramy 😎 😎 😎 😎

idem pokukat co tu plasi Ingus s tou recept temou.. inak som zobrala par mojich veldiel k mangelovi do prace, tak dievcence vychvalili moju kreativitu 😀 😀 😀

@evinkaaa Evi, krasne kolaciky!!
jejda tolko marodov je tu, tak sup sup skore uzdravenie!!

evinkaaa
17. dec 2010

ingi - 😀 😀 😀
Ja som tie dozy vtedy kupila v aldi, v real-i, videla som ich ale vlastne vsade - v kaufhofe a takychto podobnych obchodoch. Ale urcite ich budu mat aj v klasickych obchodoch s dekoraciou. Aspon tu ich maju fakt vsade.
Cesto na medovnicky sa mne moc nelepilo. Ale tak su naozaj aj take, ze sa lepia. Vyvalkaj si podla toho, ako sa tebe pacia. Ja nemam rada moc hrube medovnicky, mne osobne sa to proste nepaci. Ale zasa ani nie tenucke, lebo potom sa vysusia. Tak co ja viem - nejakych 5mm asi. Vyskusaj a pozri ako to vypada 😉 . A pec ich pri teplote 17-180 stupnov naozaj len nejakych 5-6 minut. Vytiahnes a jeden skusis, ak to nebude, das na minutku-dve znova dnu. Ale nepec dlho, lebo vysusia sa a stvrdnu ti a moze sa stat, ze uz nezmäknu.

evinkaaa
17. dec 2010

Vieri - diky 😵 . Aj ty si sikulka, ked manzelove kolegine chvalia 😵 😵 😵 Co si piekla dobreho?
"Nanu-nana" mame aj my tu v muc. 😀 a ja som ich tam nevidela 🙂. Ale je pravda, ze ja som sa ani po nich neobzerala, kedze ich mam doma na mraky.

rpinguin
17. dec 2010

@evinkaaa Evus, tie kolegine sa mi akosi nezdaju 😉 Musim sa snazit, aby som predbehla Ingu 😝
Inac medovniky sa aj mne lepili ako des, ale ja tam vzdy davam taku tu moju muku, tak som sa akosi ani nedivila.
Piekla som na 180 a pozerala, ci uz su, ale Evi, 5-6min. to nebolo, urcite viac. Ono asi zalezi od truby, inac neviem.

No a dnes som robila toto: http://www.akosatorobi.sk/video/949/vanilkove-r...
Rozhodla som sa piect len s videami, inac nic. No a tam sa mi zdalo 15min. pri 150° dost malo, kopec sa mi ich potom rozpadlo (zasa moja Dinkevollkornmehl)

Idem teda aj ja kuknut do tej vypekacej temy, co sa tam deje 🙂

rpinguin
17. dec 2010

@evinkaaa Evus, tie kolegine sa mi akosi nezdaju 😉 Musim sa snazit, aby som predbehla Ingu 😝
Inac medovniky sa aj mne lepili ako des, ale ja tam vzdy davam taku tu moju muku, tak som sa akosi ani nedivila.
Piekla som na 180 a pozerala, ci uz su, ale Evi, 5-6min. to nebolo, urcite viac. Ono asi zalezi od truby, inac neviem.

No a dnes som robila toto: http://www.akosatorobi.sk/video/949/vanilkove-r...
Rozhodla som sa piect len s videami, inac nic. No a tam sa mi zdalo 15min. pri 150° dost malo, kopec sa mi ich potom rozpadlo (zasa moja Dinkevollkornmehl)

Idem teda aj ja kuknut do tej vypekacej temy, co sa tam deje 🙂

schatzinkaschatzinko
17. dec 2010

baby ja na tie medovniky nedam dopustit, fakt, ze super, inak Reni, ked sme ich robili 1x s kamoskou, tak ona tam supla tu Tvoju muku a tiez sa to cesto volako lepilo, ale bolo max nejake 2 hodky na stuhnutie v chladnicke..ked som robila 2x davala som normal muku a cesto bolo celu noc v chladnicke, a potom sa s tym pracovalo fakt, ze super..ja ich robim troska hrubsie, nech nemusim zjest 3, ale len jeden, to znie lepsie 😀 😀 😀 😀 a piekla som ohrev zhora zdola 180 gradusov 10-14min a predtym potrela len bielkom, no, zlepsujem sa 😀 😀 😀 😝 😝 😝

neurologia
17. dec 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka tie su chutne 🙂

iii
17. dec 2010

vierka nechvastaj sa tolko 😀

rpinguin
17. dec 2010

jemine Vierus, to ja sa s mojimi idem asi schovat, chcete sa zasmiat? 😀

schatzinkaschatzinko
17. dec 2010

Ingi,Bea, cakame na vase 😀 😀 😀 vyhlasujem sutaz o najfuturistickejsie medovniky, zatial vedie Renca 😀 Reni, su nahodou super, ozaj v tej miske na pravo mi to strasne pripomina zabu, co je to za zvieratko?? 😔 😔 😀 😀 😀

leelo
17. dec 2010

baby, vy ste super, mozete sa vydavat! ja vam nafotim, co zajtra kupim u dallmayra 😀
vierka, podla akeho receptu si robila? ked vravis, ze nedas dopustit.

schatzinkaschatzinko
17. dec 2010

@leelo Pti ten co tu davla Evka, co je tusim od Zuzky 😀 😀 😀 medovnicky, co nestvrdnu..ozaj mozem potvrdit.. a ako povedala, Ingi, ze ked som to ja dala, tak to skusi aj ona🙂)

leelo
17. dec 2010

@schatzinkaschatzinko aha, ano, ten recept je hned na zaciatku receptovej temy. diki.
medzicasom zuzka ale prisla s myslienkou, ze im mozno nestvrdnu kvoli vlhkosti, co maju doma 😅 tak som zvedava na vas feedback po sviatkoch.

este k teme pecenie - v edeke je teraz akcia punkte sammeln a da sa kupit pekac. videli ste to niektora? je ten pekac oki? bei, mozno ty budes vediet, chodis do edeky...

schatzinkaschatzinko
17. dec 2010

Peti, kedze som robila uz druhu davku, nemaju sancu stvrdnut 😀 😀 😀 😀 aj chutovo su fakt perfis aj ja som to o tej vlhkosti citala, ale nastastie myslim, ze to s nimi nema nic spolocne a ked tak namocim do caju 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre