Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
9. aug 2011

@yanni ano, mas pravdu, ale chcela som to nejako zmaknut, ked je dnes ta prilezitost.
ked bude kuchyna, mozes uz normalne dojst, sak aspon ti teplu vodu ponuknem 😉 zijeme tu jak na intraku. a este dlho budeme, sak doteraz sme nemali cas ist si vybrat sedacku. zaclony a zavesy sa este len siju, proste do porodu nestihame nic. hlavne stracame cas s takymi vecami ako oprava vodovodov, dveri. ti pred nami bud naschval vsetko pokazili tesne pred odstahovanim, alebo tu zili 6 rokov jak uplni luzri. zachod nesplachuje, sprcha tecie, dvere sa same zatvaraju. proste des. a to boli prvi Einwohneri. pri preberani bytu taketo detaily nezistis. ale sak co by sme s tym narobili ajtak?! cize riesime taketo prkotiny.
a co ides vecer randit? 🙂

leelo
9. aug 2011

a ano - kuchyna je mala miestnost. ved ako inak. treba sa stravovat v restauracii. ale zato som si ju vybavila super spotrebicmi. hlavne na ruru sa tesim, cisti sa sama 😵 😵
k teme navrat na sk - aj teraz som sa zase presvedcila, ze sa dobrovolne nevratim. iba ak by som musela.
tak kupujem si na petrzalskej stanici listok do viedne - tehotna a v kocari dalsie decko a 2 ludia nezavisle od seba, ze nech ich pustim, ze im uz ide vlak. na toho prveho som kukala v nemom uzase a nezmohla sa na slovo, ale ten 2. si to zlizol aj za kolegu! a take, ze na poste a v lekarni ma ludia predbiehali bez slova, nenapadko. kultura naroda nula bodov.

yanni
9. aug 2011

@datelinka5 no nemam vlastnu firmu. Robiim pre jednu velku "firmu" ale ju nevlastnim. Booooooooze kto by uz len chcel ten "Saftladen" 😀 😀 😀 A podnikam tak akurat "vylety" kazde rano do Mnichova a kazdy vecer opacnym smerom 😀 😀 😀 A pravdu mas, mne staci SK tiez tak na tyzden, ale vzdy to nejak tak vyjde, ze som tam tyzdne v jednom kuse brrrrrrrrrrrrrr. No co uz....

@leelo Peti mne by sa tiez zisla nova rura. Tato co mam sa mi fakt nepaci 😠 Ale do cudzieho investovat nejdem, Ked budem mat vlastne, tak to si uz dam zalezat, aby bolo vsetko perfis 🙂
Inak a to ten Vermieter nekukal, ze ci je vsetko v poriadku? My sme detailne presli cely byt. Este aj v pivnici sme poskusali, ci ten regal este pevne stoji. Aspon tie opravy zaplati Vermieter? To by mal a mal by to strhnut tomu pred vami z Kaution. Na to je ta kaucia.

evinkaaa
9. aug 2011

@leelo - peti, mne zistili asi pred pol rokom unterfunktion. V ziadnom pripade nic tragicke a beriem tabletky a s nimi to uz je na super urovni, cize beriem uz iba polovicu a lekar mi povedal, ze ked to takto pojde dalej, ze neskor nemusim brat vobec. No, uvidime. A ano, mas pravdu. Zohrava to dolezitu ulohu a ak sa to neriesi, moze narobit sarapatu.

leelo
9. aug 2011

@yanni kati, no ked sme boli na 1.prehliadke bytu, tak som im tu nesplachovala zachod. potom nas sem nechcel pustit, to som ti tusim vravela aj ked sme spolu volali, ze robil urazeneho, ze musi platit este subezne Miete. no a co? aj my sme museli a kvoli tomu sme isli na dovcu len na tyzden namiesto 2. proste on bol uplny debil a este mohol byt stastny, ze sme mali mesacnu vypovednu lehotu u nasich predchadzajucich domacich. bezne byva viac a mohol platit 2 miete dodnes. tam bolo citit, ze Vermieter nemal s nim dobry vztah a ku koncu sa to stupnovalo.
moj muz sa sem par dni pred stahovanim konecne dostal a boli tu ruzove a fialove steny a velke diery v nich, tak volal Vermieterovi, nech dohliadne na to, aby sa tu dalo byvat, lebo to nepreberieme. preberanie a nasledne odovzdavanie bytu bolo v 1 den, cize Janci tu uz splachoval zachody a skusal vodu po tom, ked uz mali kauciu s debilkom vyrovnanu a uz sme dostavali kluce my. ajtak sme si to tu cele vymalovali, ruzova farba presvitala. no a to, ze splachovace musis velmi tlacit, to zistis az pouzivanim. a ze voda este 5 min po zastaveni doteka, to mozno niekomu nevadi a normalne tak zije roky, ale my sme divni, my tak zit nechceme. ale fakt, toto zistis az ked sa nastahujes. a na gaeste wc ta voda dokonca piska, tam sme to nejako prehliadli. co uz, nech sa zadrhnu aj so svojimi peniazmi. ale presne ako nas poznam, tak im to tu o par rokov odovzdame v omnoho lepsom stave ako sme preberali. ved by som sa od hanby prepadla.

evi, aj ja beriem 1/2 tabl. a zatial necitim ziadne vedlajsie ucinky. pocas prveho teho mi tiez robili odbery na tento hormon, hladinu som mala podobnu, ale nejako to neriesili vtedy. asi teraz je to ine aj kvoli nalezu na uzv.
drzim ti palce, nech sa to dorovna. so stitkou sa isla zaoberat aj jitka, co tu uz dlho nebola. bola by som zvedava ako dopadla ona...

evinkaaa
9. aug 2011

@leelo - peti, no ja tiez nemam ziadne vedlajsie ucinky. Ani neviem, ake by mohli byt... Aku jitku myslis? 😕

leelo
9. aug 2011

@evinkaaa tymi ucinkami za nezaoberaj, ja som si zase o tom prilis studovala. v letaku sa neuvadzaju ziadne, to som len tak zartovala. ved hormony su vzdy nejaky zasah do organizmu. v mojom pripade je to nevyhnutne, tak som nevahala a prisla som zo slovenska hned ako mi volali z diabetologie, ze mi posielaju recept domov.
jitka bola myslim z drazdan a chodila velmi malo. ja si ju pamatam, lebo zacala chodit vtedy, ked ja a mala Kinderwunsch.

evinkaaa
9. aug 2011

@leelo - no, nebudem nic studovat. Ved aj tak v poslednej dobe mam ine veci ohladom tohoto. Takze dalsiu navyse nepotrebujem. Ano, aj ja a hlavne moj behandlujuci lekar to povazuje za nevyhnutne a beriem tie tabletky. Ale to je ina kapitola a sem nepatri. 😉
Tu jitku si fakt nepamätam.

yanni
9. aug 2011

@leelo no to si pamätam, s tou doppelmiete. Ale ved to je normalne. To sa fakt väcsinou neda, ze ti to vyjde tak na presne. Aj ja by som musela, len som mala stastie, ze som mala take super Vermietera, ten povedal, ked mu najdem Mietera, tak mozem ist kedy chcem 😉
Inak niektori ludia ziju ako svine. Nic ich nezaujima. Ja by som im tu kauciu nevyplatila., Podla zakona ma Vermieter az 6 mesiacov cas na vratenie kaucie. Claus ma tiez 2 byty v Mnichove, ktore prenajima a ten si fakt dava velky pozor, koho si do bytu pusti. Teraz od 01. ma tiez noveho najomnika, nejakeho vojaka, ktoreho odvelili na 5 rokov do M. a tam dokonca plati Miete Bundeswehr.
Ja davam velky pozor, aby som nieco neposkodila, aj ked mam Mieterversicherung, ale aj tak, vabavovacky mi fakt netreba.

yanni
9. aug 2011

@leelo ja si jitku pamätam, tak matne

rpinguin
9. aug 2011

clovek tu ma na 2h navstevu a uz nestiha docitat.......inac Peta, vy ste byvali predtym v zariadenom byte, ked teraz kupujete prakticky vsetko nove? A inac samocistiaca truba sa mi paci, takze hod link, ja s mojimi kucharskymi schopnostami ani neviem, ze take cosi je 😲
Takze chalan je uz jasny? 🙂

Kati, no Toom tu nemame, akurat Getränkemarkt, diky za ochotu, ale to je kopec roboty, ved v Reali maju u nas tiez sem-tam akcie na kapsle. A zasa stahovat sa s tolkymi krabicami sa mi moc nechce. Teraz mam este 4 v zasobe. Pijem najcastejsie tie normalne kavy, kedze tam je viac ml. Espresso mi je dost male, ale aj to mam. Latte si kupim zriedkavo, kedze tam ich je len 8. Capuccino som mala len raz, aj to je mi malo ml.

datelinka a tych chalanov mas vsetkych u seba, ci ty mas urcite teraz druheho chlapa a s nim mas toho maleho a velki su na SVK,ze? 😉

yanni
9. aug 2011

@rpinguin Renci ani mi nevrav, tu camosistiacu by som aj ja chcela. Inak Claus ma taku, musim ju ist "opacit" 😀 😀 😀
No Toom Verbrauchermarkt je väcsinou len na dedinach=mensich mestach. V MNichove je tiez len ten Getränkemarkt. Ja uz len tam chodim a este do Lidl, Real je tez super, len teraz samej sa mi to neoplati. Volakedy sme tam chodievali na velke nakupi, len do Mnichova sa mi koli 50eurovemu nakupu neoplati ist.

No ved akcie su kazdu chvilu. Bude urcite aj u teba nejaka. Mne to teraz tak dobre sadlo, kedze som uz mala dostatok bodov. Este mi aj ostalo, tak sa zbiera dalej. Ale fakt, tie premie nic moc. Ja som si kupila latte a cappu a cafe crema tu XL Becher, skusim. Este asi zbehnem po tu normalnu zelenu kavu Verwöhnaroma, ta viem aspon ako chuti, tu pijeme tu ako pulver a ja doma ako granule 😀 Ak mi nebudu tie ostatne chutit, tak ich poslem tebe, hlavne ta cafe crema, co je to za humus, uvidim.

yanni
9. aug 2011

nakupy

yanni
9. aug 2011

@rpinguin aby sudruzka Leninova nebuzerovala 😀 😀 😀

rpinguin
9. aug 2011

@yanni aku farbu si si vlastne objednala?

mooc
9. aug 2011

@leelo @evinkaaa aj ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy.. uz ako dieta som to mala.. potom dlhe roky nikto nic so mnou neriesil.. v prvom tehu nic a v poslednom trimestri pri matikovi mi to zase zistili, takze tiez beriem nejake ´50tky hormony, vraj len mierne znizena cinnost.. hm tak ktovie co povie teraz dr, kedze na letaku pisu pocas celej doby kojenia treba brat dalej.. hmhmhm..

yanni
9. aug 2011

@rpinguin ciernu. lebo T42 bola len cierna, strieborna a cervena. Cervena by sa mi pacila ale nehodi sa mi do kuchyne. Bolo by to potom dost kanarikove u mna, to fakt nemusim. Tak budem mat tu klasiku. Tie T40 je viac farieb, ale ked uz ziadna Vollatomat nebude, tak aspon Chrome Edition 😀

yanni
9. aug 2011

baby co vy mate vsetky s tou stitnou zlazou? to sa ako prejavuje? Ci to len nahodou vam pri tych vsetkych tehu testoch zistili?

@rpinguin renci aj ty si nieco mala pocas tehu? Nemyslim len stitnu, ale hocico ine? Teraz mi neprid s uhorkou a marmeladou a zvysenou chutou na sex 😀 😀 😀 😀 , to nemyslim 😀

rpinguin
9. aug 2011

@yanni ja? nic, ved som aj tehotenstva zistila v 13. a 18. t 😀 takze ja som ukazkova 😝

yanni
9. aug 2011

@rpinguin no tak to uz hej. To ja asi tehotenstvo zistim az pri porode. Ani kaiser mi nebude treba 😀 😀 😀 😀
Ozaj mam dnes ten sedy Oberteil obleceny. Nelezu ti tie snurky na rukavoch na nervy? Uz sa mi ich par krat podarilo "namocit" do Stempelkissen. Este ze nie je biely, by ma svihlo. to by mi asi ani Dr. Beckmann nepomohol 😠

datelinka5
9. aug 2011

@rpinguin nie nemam druheho chlapa, 🙂 nemenila by som ,chalanov mam vsetkych tu v nemecku najstarsi terz skonicl skolu a odtsahoval sa prenajal si byt asi 15km od nas a ostatni su u nas este studuju 🙂 🙂 maly je narodeny uz v nemecku a mozem povedat ze to bol riadny rozdiel rodit tu ako na slov. a mala to byt baba 🙂

rpinguin
9. aug 2011

@datelinka5 Jani, no teda, tak super a to ste sa cela family pred 2 rokmi prestahovali sen? Ako to brali chalani, ved ono stahovat sa v puberte asi take lahke nebolo, ci ano? A ono zasa ten porod na SVK pred skoro 20 rokmi nemozes porovnavat s terajsimi, ci uz tam alebo tu, vsetko sa meni 🙂 a chvala bohu k lepsiemu 🙂

@yanni Kati, no aj mne sa to stava, ale zasa ja sa nemam kde mocit, akurat pri umyvani ruk, ale to si ich komplet vyhrniem hore. A aky je rozdiel medzi T40 a T42?

deina
9. aug 2011

Ahojte. 🙂 My sme este stale na SR. Taky divny pobyt mame tentokrat, furt nieco, najprv sestra v nemocnici, aj jej nejaky novy syndrom zistili (vraj tetania, v zivote som o tom nic nepocula) a este nieco k tomu, ale vyzera akoby jej nic nebolo a neznasam tento dom (nas byt je prenajaty, takze byvame u nasich 😝 ), neustale musim mat oci na detoch, stary dom, vsade same schody a ani na zahrade si clovek nemoze dat v klude kaficko, lebo je tam bud bazen, kam mozu padnut alebo jazierka (hlboke). Matko nam pred dvoma dnami zletel zo schodov, nejako sa prevazil dopredu a padol rovno na hlavu, hnusne to zadunelo, chudatko, pusu si vnutri rozbil, ale to som ho uz chytila, tak dalej nepadal. Ale nic mu nie je,nastastie, akurat odkedy sme tu, tak odmieta jest (len mlieko a jogurty je) a vstava o piate rano.

Ale inak ok, vyuzivam babysitting babiek naplno. 😀 Najma svokry, kto by to bol povedal...

@neurologia, Bei, gratulujem k Michelke, krasne meno ste vybrali. 😵 😵

leelo
9. aug 2011

@yanni katka, mala by si do prace nosit tie vysoke cierne ochranne manzety ako ceski uradnici za prvej republiky 😉

@rpinguin renca, ano, mali sme byt komplet zariadeny a bolo to super. teraz musime postupne veci kupovat. nieco sme si doniesli z domu, ale zase vsetko sa neda.
ten byt bol trosku aj vyssia uroven ako toto (okno v kupelni, z Tiefgarage sme isli do bytu "suchou nohou" atd.), k tomu perfektni prenajimatelia. skoda, ze nemal 3 izby...
ano, chlapec je isty, uzv potvrdil vestbu a dalej sa ani nepytam, bol tam penisik na celu obrazovku. benjamin zahlasil, ze "balonik!" 😉
toto je ta rura, mozno si uz zajtra nieco v nej upeciem. az bez rury clovek zisti ako casto ju vlastne potreboval:
http://www.siemens-home.de/HE73AB550.html

@mooc renatka, ano, treba brat pocas celeho dojcenia. ja to podla mna uz budem brat dozivotne. inak zaujimave, ze podla toho, co mi vravela internistka teraz, tak aj v minulom teho som mala tie vysledky akurat na liecbu. ale vtedy to neriesili. ja beriem polovicu 25 mikrogramovej tabletky a kazdych 6 tyzdnov povinne odbery. v minulom teho mi trosku aj navreli oci, ale tiez tomu nikto nevenoval pozornost, vraj to je normalne zadrziavanie vody a vraj to vidim len ja na fotkach, lebo sa moc pozorujem. no hahahhaha.
a o tom, akym sposobom mi robili glukozovy test na slovensku, ani nehovorim. odber bol len po 2 hodinach, pocas nich som mohla pit, cikat a odbehnut si z cakarne hoci aj domov. neviem, ci sa sposob testu zmenil za tie 2 roky celosvetovo, ale dost to mohlo pred tym vysledok skreslit.
inak my nemame v rodine ziadnu cukrovku, ja nie som obezna, nefajcim, nemam nad 35 rokov a neviem co este. ale ziaden rizikovy faktor sa ma netyka.

@datelinka5 ahoj, mas krasnu velku rodinu 😵 jasne, ze 4.malo byt dievca 😉 my sme sa tu uz bavili, ze mudr.jonas to uz od 3.pokusu isti 🙂
tak ty si 1 z mala, co moze porovnat porod na sk a tu. ja uz sa niekedy citim ako vysinuta, ze vsetko nemecke chvalim a tak radsej na slovensku nevravim o nemecku nic. a aj ked sa ma pytaju, tak to rychlo zahovorim.

deina
9. aug 2011

@leelo, ako prebieha to samocistenie rury?

Ja som musela dve hodiny po vypiti glukozy sediet, ani pit,ani chodit, ist na zachod, nic... takmer mi zle prislo. To bolo na SR, ale test robila priamo diabetologicka. Ale viem, ze bezne sa to robi u gynekologa a ti si to kadejako poupravuju...

evinkaaa
9. aug 2011

@deina - dani, tesim sa, ked prides. Dame stretko, porozpravas, ako bolo.... Dobre? 😵
Pekny zbytok dovci zelam. 😵 😵 😵 A uzivaj babysitting, ked ho tu nemozes vyuzit tak casto. 😀

leelo
9. aug 2011

@deina ahoj dani. ten vyraz tetania mi nieco hovori, ale netusim co. radsej negooglim, na dnes mi staci.
chuda matko, to dunenie poznam, najhorsi zvuk na svete. aj my mame aktualne rozbitu peru, vlastn estale nieco ma a ja ani neviem, lebo on vobec neplace 😅
to mas super - pomoc rodiny. ja na slovensku mam vzdy s malym este viac roboty ako tu. hlavne ked som tam bez muza. nasi su uplne out.

@rpinguin renca, este som zabudla - kam presne sa to stahujete? neviem to najst v diskusii a chcem si to na mape kuknut. moc si o tom nepisala, ci mi len uniklo? napis. a teda oktober je ten datum?

deina
9. aug 2011

@evinkaaa, pravdaze, budem rada. 🙂

evinkaaa
9. aug 2011

@deina - dani a poslala si uz tie papiere, co sme vyplnali? Som zvedava, co ti odpisu 😉

deina
9. aug 2011

@leelo, Peti, mas pravdu, hnusny zvuk je to a uz som im tolkokrat hovorila, ze je to tam nebezpecne a nedaju tam zabranu. 😠 Tak striehnem a striehnem... ked sme doma my aj deti, tak za nimi behame, bohvieaky oddych to nie je, ale na druhej strane, ked chceme ist vecer von, do kina (po sto rokoch som bola v kine, Harry Potter 😵 😵 😵 ) alebo len tak na kavu, tak postrazia a mozeme ist s kludnym svedomim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre