Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

maculik
11. sep 2013

@kvietocek7 dakujem ti velmi pekneÄ 😵

stardust
11. sep 2013

@sisamato netreba verit vsetkemu, co si precitas niekde 😉 Posobi to ako sny pedofilnych spoluobcanov 😀

sisamato
11. sep 2013

@stardust verit ci neverit, kazdopadne bude 22.9. v KE pochod proti novej vyucbe sexualnej vychovy...apropo web stranka http://www.pedofilie-info.cz/odkazy/ je realna...

petullllka
13. sep 2013

Ahoj holky muzu se k vam pridat? bydlime v Mönchengladbachu nenasel by se tu nekdo pobliz?

zuzana030
13. sep 2013

@pallacinka
ahoj, prosím za aký čas ti vyplatili prídavky? my máme nárok od januára 2013, posledné papiere, čo som potvrdzovala už aj tu na úrade som posielala do nemecka v júli a odvtedy ticho, nič, neviem sa tam dovolať, ani neodpovedajú na emaily, tak neviem, čo mám robiť, ani do kedy čakať...
tu máme prídavky zastavené, neviem čo s tým je...len dúfam teda, že nám priznajú a aj spätne.

radka8888
13. sep 2013

@zuzana030 ahoj, my taky uz cekame pres dva mesice na pridavky...taky to budu resit, tak si muzeme dat vedet, jestli se to da nak uspisit...

zuzana030
14. sep 2013

@radka8888
no budem rada, ale vraj čo som sa dočítala na forach, tak sa to nedá urýchliť, musíš len čakať , my čakáme už 9 mesiacov a nič.
v akom štádiu to máte vy? potvrdzovala si už u vás na úrade doklady z nemecka? to by asi malo byť konečný formulár, ale nič zatiaľ nám neprišlo. ja už som na nervy..lebo veď dokedy, manžel len pracuje, takže by sa peniažky veru zišli

radka8888
14. sep 2013

@zuzana030 no u nás mi to bkbe řekli mela jsem mateřskou a.pak.mi zamítli rodicak v červenci. Pak jsem hned podala zadost o elterngeld a už přes dva Měšice nic ...poslali mi seznam co všechno dodat to jsem dodala a nic...

zuzana030
15. sep 2013

@radka8888
hmm, tak ja som už po materskej, máme len na kindergeld nárok, ale čakáme už aj my dlho, bez akýchkoľvek ďalších informáciií

stardust
15. sep 2013

baby, vy si este pamatate svoje skolske casy na prvom stupni? Ked sme pisali nejake texty, ucitelia nam v nich opravovali chyby? Nahodou som si prezrela par kratkych slohov na temu navsteva z Hundeschule v skole a takmer som zamdlela z toho kvanta chyb, co tam decka porobili...ked im to nikto neopravuje, ako sa maju naucit spravne pisat?! Ucite sa so svojimi skolopovinnymi deckami doma po vyucovani? Tak sa zda, ze to bude velmi potrebne.

mexico_16
16. sep 2013

Baby kolko trva zakladka v DE ? Dakujem 😉

rpinguin
17. sep 2013

@mexico_16 staci si precitat stranu 552 😉

@stardust preto tu asi ficia tiez vselijake Schülerhilfen, co u nas neexistovalo. Rodicia nemaju cas na nic a decko potom robi chyby, ja mam este cas nad uvahami, co budem robit o nejaky rok dva...

mexico_16
17. sep 2013

@yanni 4 roky základná škola ? A potom ? Ďakujem

mexico_16
17. sep 2013

Baby po kolkych rokoch sa dá žiadať občianstvo ?

yanni
17. sep 2013

@mexico_16 pre sprostych Hauptschule, ; Gesamtschule, Realschule konci s Mittlere Reife v ca. 16.rokoch. alebo po zs gympel s Abitur.
Po 8. Rokoch ak nie si vydara za Nemca. To je tak v skratke. Te toho plny net, pogugluj.

mexico_16
17. sep 2013

@yanni :D

leila
18. sep 2013

neviem sa rozhodnut.. ci dieta prvaka zacat ucit od zaciatku aj zo slovenskych ucebnic.. kedze pisanie citanie je ine.. alebo az po urcitom case.. vie niekto poradit?

alcav
18. sep 2013

@leila Ahoj, resim ted to same, jen s cestinou 😎 A s manzelem a po porade s kamaradkou, ktera je ucitelka na 1. stupni ZS v Cechach jsme dospeli k nazoru, ze nechame syna, aby se nejdriv naucil vsechna pismena abecedy a pak, az zacnou cist v nemcine, tak k tomu doma pridame cteni v cestine. Dostali jsme od ceske ZS spoustu ucebnic, pomucek a sesitu, tak se bude z ceho ucit.

jpekna
18. sep 2013

hladame nejakych slovakov v okoli münchbergu.. zatial bezuspesne.. ☹

leila
18. sep 2013

@alcav dakujem🙂 my mame tiez vela knih zo slovenskej ZS🙂 nejako to budeme musiet zvladnut, aj preto, ze je mozne, ze dalsi skolsky rok uz bude chodit na Slovensku

alexanotbad
18. sep 2013

ahojte baby, viete mi poradit ako je to s homeopatikami tu v DE, co sa riedenia tyka? lebo ked som pytala 9CH alebo 15CH pozerali v lekarni na mna akoby som bola z Marsu. ponukla mi C alebo D silu, lenze ja neviem, comu sa to rovna u nas. ☹ viete niektora? dakujem

iii
19. sep 2013

@stardust lesen durch schreiben, ci schreiben durch lesen? nedavno bol o tom clanok v spiegli, uz ho asi nenajdem.....ale tam sa vyjadroval nejaky pan, ze pre zdrave ucenia schopne deti je to velmi motivacny pristup a nebudu mat problem sa neskor naucit spravne formy, problem je pri detoch, ktore isty probem maju (dyslexia, alebo dysfazia, alebo cosi podobne). E teraz zacala skolu, a je pravda, ze za dva tyzdne sa naucila pisat a citat vsetko malym aj velkym tlacenym pismom, a teda pisu vsetko a hocako a hocikde. a bavi ju to, nikto ju nebuzeruje, ze je pod riadkom alebo nad riadkom. v tom starom systeme by teraz malovala A, nechapala by zmysel a trhala si vlasy od nudy. tak ja neviem.....mozno si za par rokov budem trhat vlasy ja, ked bude pisat ako hotentot 😀 ale zatial to funguje

mamelka
20. sep 2013

@zuzka_bluzka ahoj my mame problem s kindergeld ... elterngeld nam hned schvalili ... fuu asi do 2m bola odpoved...no kidergeld sme davali ziadost december2012 a ešte sme nedostali nič ... volali sme tam a povedali, že papiere sa stratili, tk zas apri2012 sme posielali papiere no a kukaj už je 20.9, a ešte nič ... ☹ ...

stardust
20. sep 2013

@iii v tom clanku pisali okrem ineho, ze sa rodicia musia doma venovat deckam, aby sa naucili spravne pisat, Tie, ktore doma pomoc nedostanu, maju proste smolu.

rpinguin
20. sep 2013

@stardust ono sa akoze zmenilo pismo, ci preco sa treba doma detom venovat uz v prve triede v takej miere? Si naozaj nepamätam, zeby nado mnou niekto sedel niekedy a ucil ma doma pisat. Mi uplne staci, ked musim sediet za synom, ked ma sediet za klavirom a nie o rok nejake pismo pisat....co bude v dalsich rocnikoch, ked treba nieco vysvetlovat, co deti naozaj potrebuju, ale sediet uz za pisanim? To nie, to radsej nech pisu ako hotentoti 😀 ale samostatne

markuzza77
20. sep 2013

Ahoj holky, najde se tu nektera z Freibergu a okoli jako Drazdany,Chemnitz?Ozvete se 🙂

iii
21. sep 2013

@stardust myslim, ze pisal, ze sa treba venovat prave detom "ohrozenym" tymto volnopravopisnym systemom, ostatne by to mali zvladnut spontanne. no, ja teda ani neviem.....najlepsie mi pride proste motiovat deti k citaniu, neviem si predstavit, co inak by som mala robit. pisat s nimi po veceroch diktaty je asi najlepsi sposob, ako im zhnusit jazyk a literaturu na cely zivot 😀
inak mam este otazku, dostala ste niektora niekedy haushalthilfe platenu poistovnou? este lepsie privatnou poistovnou?

stardust
21. sep 2013

@iii tiez si myslim, ze najschodnejsia cesta k zvladnutiu pravopisu je citat, citat a zase len citat..ja som nebola na zakladke schopna si zapamatat ani len vybrane slova, zbierala som z nich patky, ale diktaty som pisala na jednotky. Dufam, ze synovia budu radi citat, ale ked mi ukazu svoje slohove prace plne chyb, tak im ich budem urcite opravovat a nejak hladat v knihach take iste slova, aby vedeli, co je spravne...ked im nikto neda kritiku, ako sa to maju spravne naucit?

yanni
23. sep 2013

@iii tak tak. Citat treba. Ja som bola knizna mola. A k tomu s fotografickou pamätou. Takze super kombi 😉Ale inak, vybrane slova viem odrapotat este aj teraz a to aj v spanku ;-DDDDD

@iii a to plati aj privatna? Ja viem len o gesetzlich. Mala som uz par pripadov na stole, co Haushaltshilfe mali. Ale ake kriteria tam musis splnat, to by som aj rada vedela. A to potrebujes pre seba?

yanni
23. sep 2013

ozaj baby, kde najdem ten clanok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre