Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

anjelicek26
21. jan 2013

@vojdasova - do skolky a po nemecky sa nauci aj tam. Do troch mesiacoch ti bude rozpravat plynule, len sa neboj. V septembri v skole uz nikto ten rozdiel velmi nespozna. My sme tak mali dcerku v anglicku v skole a naucila sa krasne, my sme ju neucili nic, problemy neboli ziadne. Teraz sme nazad v nemecku a plynule hovori obe reci.

renatad
22. jan 2013

@leila aj my sme tu / Elektrastr./ Ale nevieme kam pojde este do skoly ☹

claire90
22. jan 2013

@kmk11 tak nám ta paní říkala, že je to pro mě dokonce povinost, že oni mi tozaplatěj a já tam musím chodit, jinak by mi prej na 3měsíce pozastavili vyplácení peněz, který bych měla začít od února dostávat 😖 tak aby se v tom čert vyznal 🙂 uvidíme s čím na nás vyrukují v úterý na tom "pohovoru" 🙂

vojdasova
22. jan 2013

@anjelicek26 no to dufam, ze bude do septembra hovorit aby mohla nastupit do skoly. aj ked to asi pre nu bude stres ☹
len neviem ako je to v Bavorsku, lebo ona ked uz mala v novembri 6 rokov, tak neviem ci mi ju este zoberu do skolky, uz by asi mala ist do skoly. lenze nevie po nemecky, tak mozno do Vorklase alebo nieco take. Alebo ju mozem aj ako 6 rocnu dat do skolky?

anjelicek26
22. jan 2013

@vojdasova - isteze ju mozes dat 6 rocnu do skolky. Tu je rovnaky princip, dieta co nemalo v septembri 6 rokov patri do skolky a hotovo. Jedine na vynimku a potvrdenie po testoch skolskej zrelosti moze dieta ist skor a neodporuca sa to... a neboj sa, neprenasaj stres na malu, deti su viac ako vnimave, rec sa ucia automaticky, ziadne "ucenie" to tym padom nie je, vela dcerka ukazovala, som mala pocit, ze ovlada celu znakovu rec 😀 Postupne prisli prve slovicka (a bola na seba za to riadne hrda 😅 ) a potom kratk vety. Ono treba ist do toho optimisticky a nerobit s toho problem. Vela vela rodin sa stahuje medzi krajinami a deti to zmaknu. Su to predsa sikulky, hlavne v tomto veku.

renatad
22. jan 2013

@vojdasova ahoj, moja mala 6 rokov v auguste a pristahovali sme sa sem v oktobri, az od januara zacala chodit do skolky, ja som jej vybavila este na slovensku kurz nemciny = hravou formou, naucila sa cislovky, zvierata, farby a par slovicok / mali sme asi 9 stretnuti/
v skolke funguje teraz v pohode, ale hladam jej kurz aj tu, neviem ci ju do skoly zoberu ale budeme pre to robit maximum 😉 a naozaj sa o nu neboj, pokup par peknych kniziek s nemeckými slovickami a uz teraz mozete spolu citat

drzim ti palce

tehua
22. jan 2013

@lubiduch ano, aj my sme dovtedy zili z toho bohatstva, a to som ani nemala narok na matersku, takze najprv som pol roka nemala absolutne ziaden prijem a potom len ten ohromny rodicovsky.
tu je prispevok cca 3x vyssi, z toho sa da v pohode vyzit, a este aj detom kupit nove oblecenie. po roku ale prestanu rodicovsky vyplacat, ostane ti prispevok na dieta, co vyplacaju. kym je nezaopatrene. aj ten je o dost vyssi ako na svk. tu nie je taka tragedia mat deti, bezne tu vidim rodiny s 3-4 detmi, ani sa nedivim, ked maju z coho zit.

kmk11
22. jan 2013

@claire90 no mozno to bude tym, ze ona do Nemecka prisla cerstvo z Anglicka, slobodna/bezdetna - nemala pravo na ziadnu podporu - takze asi nemala zatial ani pravo na nejake kurzy - ja vazne neviem ... ja som iba prekladala 😉 - len viem, ze tie kurzy spominala vseobecne, ze na ne momentalne nie su peniaze ... ale ved coskoro sa dozvies viac 🙂

strawberry17
22. jan 2013

ahojte niekto z wiesbadenu a okolia?

kleopatris
23. jan 2013

@kmk11 ja som bola pred rokom, sme sa prestahovali Rakuska, skoncila mi materska, v DE som nemala narok na nic a ten kurz mi dali 😵 ale je pravda, ze ti nic sami od seba neponuknu, vsetko si treba vyslovene vypytat a suseda tam mala myslim dvojmesacny kurz anglictiny asi pred pol rokom 🙂 Ja som bola fakt prekvapena, ze boli taki stedri 🙂

vojdasova
23. jan 2013

@renatad dakujem za povzbudenie! Ja sa velmi nestresujem, som optimista a verim ze to tie deti zvladnu. len som chcela mat dopredu co najviac informacii.
Ak by sa tu predsa len niekto nasiel z Regensburgu a okolia, budem rada ked sa mi ozve!

lllinda
23. jan 2013

Ahojte baby mam taku otazocku.... musime na SR podavat danove, ked sme v Nemecku uz 2 roky a na SR nemame ziadne prijmy ani nepoberame ziadne pridavky... ja aj on pracujeme tu v zahranici a tu odvadzame vsetko co mame..

kmk11
23. jan 2013

@kleopatris no ved ja som to za nu pytala - pretoze som to poznala z minulosti 😉 par znamych takto robilo kurzy, pred 15 rokmi dokonca dve kamosky takto ziskali zaplateny Ausbildung tu priamo v Mnichove ... ale casy sa menia ... a nie k lepsiemu 😒

andreapata
25. jan 2013

Ahojte, je tu niekto z okolia pullachu? Pullach im Isartal mam na mysli.

tehua
25. jan 2013

pocujte, kam s deckami do 3 rokov na vylet v Oberbayern? Len taky jednodnovy autom, viac nezvladneme. V lete sme chodili napriklad do Wildpark Oberreith... vraj je to otvorene aj v zime. boli ste tam? alebo nejake ine napady? nieco v blizkom okoli Altöttingu. dik

markuzza77
25. jan 2013

Ahoj,tak jsem tady.Pochazi nekdo z okoli Drazdan? 🙂

leila
25. jan 2013

@renatad jeej no ved my sme takmer susedy🙂)))) my na rosseler str.. hned pri ostpreussenstr.. tam na rohu ostpr. a englschalk. je ZS, tam bude chodit..

kmk11
25. jan 2013

@andreapata to je vlastne Mnichov 😉

andreapata
26. jan 2013

@kmk11 ano, ja som len chcela vediet, ci nie je niekto priamo v pullachu.

renkaniki
27. jan 2013

Ahojte dievcata..je tu niekto Nürnberg a okolie??? 🙂

renatad
27. jan 2013

@leila no takmer :D

kleopatris
28. jan 2013

babulky, ktore mate uz deti v skolke. Ako to mate s ranajkami a olovrantom? Mne uz je teraz zle z toho celeho systemu...aby som rano jak debil chystala ranajky a olovrant....zlate slovenske komunisticke skolky 😅 ...

saska.t
28. jan 2013

@kleopatris nie je to az take hrozne, rano mala pije este pohar mlieka a do skolky dostava chlebik s niecim a ovocie a zeleninu, ktore pojeda pocas doobedia v skolke, v zasade nic hrozne, zabalim do brotdose a ruksaku a ide sa 😀

kleopatris
28. jan 2013

@saska.t no len nas krpec skoro nic neje a to co je sa zle dava do skolky 🙂 neviem preco im nemozu dat "omasteny chleba" vsetkym a hotovo, v jaslach to funguje, tak preco nie aj v skolkach ☹

saska.t
28. jan 2013

@kleopatris deti v skolkach v zasade zacinaju lepsie jest, kedze vidia aj ostatne deti ako papaju, tak mozno to bude aj vas pripad, mne sa akurat nepaci, ze ak dieta nic nezje nechaju ho tak, namiesto upozoornenia, aby zacalo jest, takze som na vychovavatelky urobila natlak, aby na malu dohliadli, aby aspon nieco zjedla a odvtedy to funguje...

pallacinka
28. jan 2013

@kleopatris Nasa mala je sice velky jedak a chodi este iba do jasiel, no ranajky/desiatu jej tam tiez nosim a poctivo kazde rano chystam, aj ked velakrat mam kvoli tomu zhony. Ja som zasa rada, ze mam tu moznost, lebo ked vidim, co im varia na obedy a olovrant, tak aspon mam aku taku sancu zasiahnut do toho, co je.

kleopatris
28. jan 2013

@pallacinka no to je tiez pravda 😉
a maju deti pevny cas na ranajky, alebo ranajkuje kazde zvlast ako je hladne?

pallacinka
28. jan 2013

@kleopatris Nie, maju pevny cas. Ja malej vacsinou doma dam jogurt, vlocky, reiswaffel, alebo nieco podobne, a potom do skolky jej davam chlebik a zeleninu a nejake ovocie. Snazim sa striedat rozne natierky no velakrat mi uz dochadza fantazia.

kleopatris
28. jan 2013

@pallacinka ved to s tou fantaziou a este o pol 7 rano 😀 ved som rada, ked najdem pastu na zuby a nieto este pomazanky vymyslat 😝 asi si budem musiet robit jedalnicek na tyzden dopredu.

pallacinka
28. jan 2013

@kleopatris Vsak prave 🙂 U nas to este celkom ide ked mala spi dlhsie a mam na to klud, no ked vstavame naraz tak je to niekedy hotova sodoma gomora 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre