Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

ivanajelinek
24. okt 2013

@alice107 Ja to presne takto poznam ako aj ty 😉

alice107
24. okt 2013

@ivanajelinek jasne.ved je to je to presne pisane aj na stankach prislusnych ministerstiev. takze ja neviem,kto moze mat aky problem s tym, sa dozvediet relevantne skutocnosti.

alice107
24. okt 2013

@ivanajelinek najpresnejsie je to v zakone o statnom obcianstve sk. tiez je mozne to citat na nete.cele znenie. 😉

ivanajelinek
24. okt 2013

Tak som pisala este jeden mail na konzulat a ze vraj sa zrusenie obcianstva neplati. Iba nejak 15 eur. Ale ze to musime nahlasit inak nam hrozi pokuta 3300 eur. A toho slovenskeho sa teda musime vzdat. Skoda, ja som si chcela ponechat oboje, ale ked to inak nejde. 😒

babhika
25. okt 2013

Ahojte mamicky..chcela by som vediet tie ktore ste sa prestahovali do Nemecka ako prezivali takuto zmenu vase deti,nastup do skolky alebo skoly bez zanalosti jazyka.. 😒

lolitka25
25. okt 2013

Kocky, rozbehla sa tu pre mna zaujimava tema... Zatial som v DE iba 2 roky, no ked prejde potrebny cas zrejme zmenim obcianstvo. Neviete mi prosim povedat, ked mam statnicu z NJ ako ucitelka (studovala som NJ na VS) ci si budem musiet robit k ziskaniu obcianstva C1. Ake vsetky nálezitosti je potrebne splnit pre ziskanie obcianstva? Dakujem

yanni
25. okt 2013

@lolitka25 studium nemciny na sk ti je na prd. Uzavaju jedine navstevu nemeckej skoly bud priamo v nemecku alebo v zahranici. Takze skusku z nemciny robit budes musiet, k tomu este Einbürgerungstest. Apon momentalne je taky Stand

yanni
25. okt 2013

Inak baby ja stara Amtsfrau 😀 , za zrusenie sk obcianstva sa neplati, to len nemecke urady nahlasia na sk, ze ste ziskali nemecke. A tym sa to konci.
Dospelaci: za nemecke 255
Deti spolu s rodicmi 51
Deti ked rodicia nenemci pri narodeni aotomaticky ak aspon jeden Elternteil splna podminky na ziskanie, okrem ineho min. 8 rokov trvaly nepretrzity, legalny pobyt v DE

Übrigens, ja mam aj sk aj de obcianstvo, ako je to tu vo fore uz zname. De som ziskala ale este pred zmenou zakona. Vdety mohlo byt este dvojite. A kedze novy zakon nesmie byt rückwirkend, tak ti co malu dve a viac im aj ostanu. 😉

lolitka25
25. okt 2013

@yanni parada 🙂 to uz aka debilina 🙂 no nic to... dorobim, ale je to smiesne,kedze som tu v Nemecku nemcinu aj vyucovala deti pristahovalcov cez miestnu VHS...

ivanajelinek
25. okt 2013

@lolitka25 Budes musiet robit test A1/B2 Deutsche test für Zuwandere. ja som akurat z neho prisla. Poobede idem na ustne. Ale si tu iba 2 roky, treba byt v nemecku 8 rokov, dovtedy sa toho moze pomenit hrozne vela. A presne ako pise Yanni, to ze si studovala na Slovensku nemcinu a ze mas statnice je nemcom uplne jedno.

ivanajelinek
25. okt 2013

@lolitka25 Tak sa skus popytat na VHS. Oni ti budu vediet povedat najlepsie. Mozno to budu brat do uvahy.

iii
25. okt 2013

@alice107 no ale vidis, ake relativne je to s tymi "relevantnymi" informaciami 😉 preto sa pytam na osobnu skusenost tych, co to vybavovali/vybavuju

@yanni frajerina! ako jedna z mala nemiek mozes na kubu bez viz!

@rpinguin renca, najdem, len pockam, kym deti trosku podrastu, potom sa v klude najem, upracem, vypijem si kavu a najdem ti tu stranku, ty koza!
pocuj, takze este raz facit; za odovzdanie obcianstva si neplatila nic a nemusela si ani nikam cestovat na konzulat?

ivanajelinek
25. okt 2013

@iii Ja ta budem priebezne informovat ako to bude prebiehat u nas, dobre?

ivanajelinek
25. okt 2013

Mne teta z konzulatu pisala, ze im potom staci poslat nejaku tu listinu, ze uz mas nemecke obcianstvo a ani to potom poslu dalej. Ale este som jej raz napisala mail, ze aky je presny postup, kam potom teda ist atd. Ked odpise, tak ti to preposlem, dobre?

ivanajelinek
25. okt 2013

@iii Ta sprava predtym je urcena tebe.

vevesh
25. okt 2013

@alice107 @iii
http://www.gesetze-im-internet.de/bundesrecht/r...
tych 8 rokov plati pre cudzincov mimo EU (precitaj si pargr.4 ), v ramci EU su kratsie lehoty..este pred troma rokmi to bolo 5r. v Bavorsku nepretrziteho trvaleho pobytu(zalezi od bundeslandu, kazdy ma tu ine cas. intervaly, kedze to nie je v zakone danne, ale co viem tych 5r. sa vacsina drzi) a pokial viem tento zakon zatial nemenili.
ak dieta sa narodi v de a splna tuto casovu poziadavku, ma narok na DVOJITE obcianstvo, ak to povoluje to druhe (coz SK povoluje), iba ak je menej ako 5r., vtedy sa musi rozhodovat, ktore chce a podmienka je ze musi mat min. 3 roky trvaleho pobytu na uzemi DE. ak vybavis Sk obcianstvo ako prve, mas smolu( a do toho ta na kreisverwaltung tlacia, pretoze oni nemaju zaujem "zadarmo" davat obcianstva....a potom musis si bud pockat do 18tky, kde sa ofic.vyhlasenim rozhodne pre to nemecke, alebo ho budes "einburgerovat" spolu s rodinou..

iii
25. okt 2013

@ivanajelinek super, diky! ak by to tak bola, tak idoska, pretoze raz som uz bola v berline na velvyslanectve s troma malymi detmi a ani za diabla to nespravim znovu 😀

iii
25. okt 2013

@vevesh to je dost dobre........diky za stranku! paci sa mi tvoj konsekventny pristup....to ja sa zasa necham odbit prvym listom z mestskeho uradu a spolieham sa na nadludske znalosti a motivy uradnikov 😝

mnamko
25. okt 2013

Ahojte,chcem sa opýtať muž je v Mníchove tam robí,ešte v juli mu prišiel papier,že mu vracaju dane za r.2012 a doteraz ich nedostal,je to možné že sa nato tak dlho čaká alebo tam má napísať,diky za odpoveď

vevesh
25. okt 2013

@mnamko moze to tak dlho trvat, ale odporucam pisat, volat, bombardovat..potom poslu skor 😉

nadula01
25. okt 2013

@mnamko urcite nech tam vola ,ci pise..

mnamko
25. okt 2013

diky

ivanajelinek
25. okt 2013

@vevesh Ahoj. Prosim ta ja som bud slepa alebo neviem. Kde sa pise, ze staci byt v nemecku len 5 rokov? A ze ak sa dieta narodi v nemecku ma hned aj nemecke obcianstvo? Dakujem 😉 A to ze tych 8 rokov plati len pre nie EU staty?

vevesh
25. okt 2013

je tam paragr.c 4, kedy dieta narodenim ziskava obcianstvo:
1, rodic ma trvaly pobyt najmenej 8 r. v nemecku (ziskava utomaticky k povodnemu obcianstvu aj nemecke, ak je to mozne)
2, a ma oficialne povolenie na pobyt ALEBO staty svajciarska a EU, kt. maju podla vzajomnych dohod urcenu dobu a podmienky na ziskanie obcianstva /a tu je ta svojvola, pretoze to nie je presne definovane/, (na bud- alebo ti staci trvaly pobyt min. 1 alebo 2 roky (to neviem na 100percent), ale na dvojite obcianstvo to bolo pred troma rokmi 5r. nepretrziteho trv. pobytu.
ono je pri vybavovani najdolezitejsie nenechat sa odbit, lebo akonahle vybavite slovenske papiere, nemate uz narok na DEobciasntvo/pretoze de neuznava dvojite u pristahovalcov, z kt. ani jeden rodic nie je nemec/ . ak ste uz vybavili neostava vam nic ine ako cakat do 18tky...a oni to tam vedia, preto tlacia na to, aby ste vybavili "krajanske" papiere a nahodou neziskali ine vyhody(kt. samozrejme inym obcianstvom ziskate...ale to je na dlho)

ivanajelinek
25. okt 2013

@vevesh My mame sice stale trvaly pobyt na slovensku, ale uz osmy rok sme nahlaseny tu v nemecku. Mne praveze povedali na ausländer amt, ze nemecko uznava dvojite obcianstvo. Slovensko neuznava dvojite. Ale u nas je to uz jedno, obe decka uz maju aj slovenske rodne listy, uz ich mame zapisane v EinbürgerunsAntrag.

vevesh
25. okt 2013

@ivanajelinek slovensko uznava dvojite ak nastalo narodenim alebo vydajom/zenbou..a nemecko takisto, uznava dvojite iba narodenim alebo vydajom, vynimkou su staty EU, kde uznava dvojite aj v pripade imigracie (t.j. cudzinci do de) ale musi to uznavat aj ta druha krajina. ak napr. nemec ide do ameriky alebo spanielska, a chce ich obcianstvo, musi sa vzdat najprv nemeckeho..

ivanajelinek
25. okt 2013

@vevesh mne povedali,ze z nemeckej strany si mozem slovenske ponechat,ale ze o tom rozhoduje slovenska strana. Takze sa slovenskeho vzdame(lebo slovensko nedovoluje dvojite).

rpinguin
25. okt 2013

@iii takze koza 😀 😀 😀 facit....neplatila som nic uz potom a nikde som ani nebola a ani nemienim 😀

zuzanasaw
25. okt 2013

@iii Sevas Ingi, ved vase deti maju oboch rodicov slovakov, ci nie? Tzn. ze na nemecke obcianstvo narok nemaju, tak ako nase. A vlastne, chyba ti to? A kvoli pasu treba ist raz za cas do Ke a vybavit si to tam, inak asi nejake velke "problemy" neocakavam. Myslis, ze by sme mali???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre