Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

saska.t
22. mar 2012

@natalia3 ja som vybavila pre malu slovensky RL na matrike, na Slovensku, jednoducho som im dala kopiu rodneho nemeckeho listu overenu notarom a ony mi poslali asi po 2 mes. slovensky RL, ziadny apostil som nepotrebovala, ten som potrebovala iba na potvrdenie o svadbe s manzelom pre nemecke urady, takze nejak podobne to bude aj v CR...

yanni
22. mar 2012

@misiatko999 zivot je uz aj tak dost komplikavany, tan naco si ho komplikovat este viac? Ved poberaj komplett vsetko v DE a mas pokoj.

deina
22. mar 2012

@misiatko999, tak raz za polrok by sme tam mali chodit, ale v poslednom case sme tam nejako castejsie.

Ta slovenska misia je nieco krestanske, ci co to je?

ivanajelinek
22. mar 2012

@natalia3 Ahoj. Ja som vybavovala pred rokom slovensky rodny list a apostilu som potrebovala. Mne povedali v nemecku v rathaus na einwohnermeldeamt, ze kam mam poslat nemecky rodny lislt, aby mi dali apostilu. A bolo to nejak do 3 dni vybavene. Skus sa poinformovat tam kde byvas v rathaus....

kmk11
22. mar 2012

@deina tak samozrejme tam mozes chodit i na omse - byvaju v nedelu na Sendlinger Tor - farar organizuje tusim i omse priamo na misii pre zaujemcov - ale to, co organizuju, je ponukane pre vsetkych - veriacich i neveriacich - takze ak mas zaujem, zavolaj tam a sestricka Savia ti isto povie, co prave robia - my sme tam kedysi chodili pravidelne, vtedy misia organizovala i vyuku slovenciny pre deti - v sucasnosti uz mame ine aktivity, hoci syn sa stale pyta, kedy sa zasa pojdeme pozriet na misiu 😉 - robia pre deti i Mikulasa, fasiangovy karneval, atd.

deina
22. mar 2012

@kmk11, no mna to, ze to znie tak krestansky, doteraz dost odradzalo... ale ak robia aj aktivity pre neveriacich, tak by stalo za to sa tam pozriet. Toto ma zaujalo: http://skm-mnichov.wbl.sk/misia_DETOM.html

misiatko999
22. mar 2012

@yanni no ved ja by som vsetko najradsej tu poberala, ale zamestnavatela mam na Sk, tak neviem ci mam pravo vsetko poberat tu, teda ci Sk nie je prvorada krajina na vyplacanie prifdavku na dieta. Zatial sa nemecke urady nevyjadrili...

natalia3
22. mar 2012

Ahojky, diky moc holky, hned zitra se zeptam na Rathaus kde to mam posltat....Do Cech jedu stejne az v srpnu, tak to mam jeste dost casu....jeste jednou diky

kmk11
22. mar 2012

@deina no my tam uz z casovych dovodov nestihame chodit, v piatok mame judo a vyzera to, ze cinnost rozsirime i o Tölzer Knabenchor, ale kym sme neboli taki aktivni, tak tam maly rad chodil - a hovorim, je to i pre neveriacich - stretnutia pre Slovakov - aj moslimovia tam obcas pridu 😉

yanni
22. mar 2012

@misiatko999
@misiatko999 no neviem presne,kedze ja s SK uz nic nemam ale ved pridavky na deti nemaju nic so zamestnavatelom. Pridavky na deti vyplaca ten stat, kde ma dieta pobyt. A poberat ich moze matka alebo otec.CIze, ked tu pojdes na urad, vypises ziadost, tak ti ich budu vyplacat tu, na SK musis ale vyplacanie zrusit.
A keby uz fakt islo o zamestnavatela, co si myslim, ze nejde, kedze pridavky na deti su Leistung od statu a nie od zamestnavatela a prisluchaju kazdemu dietatu zijucemu na uzemi DE, tak kde robi tvoj muz? Je zamestnany priamo v DE? O pridavky moze poziadat aj on.

misiatko999
23. mar 2012

@yanni manzel je zamestnany tu v DE, ja len, ze sa mi este nikto neozval za tie pridavky, uz som podala papiere davno...a na Sk mi povedali tu moznost, ze mozem poberat tam a tu mi budu doplacat do ich vyskyl. Zatial nepoberam pridavky zo ziadnej krajiny.

misiatko999
23. mar 2012

Chodi alebo chodil tu niekto plavat s babatkami/detickami? Ake mate skusenosti s takymito kurzami resp. viete nejaky odporucit v Mnichove? My sme chodili s dcerkou od jej 4,5 mesiaca na Waterbabies, bolo to super. Teraz by sme chceli zacat chodit aj so synom.

misha1104
23. mar 2012

Ahojte dievcata su tu nejake z mnichova alebo okolia? na stretko pokecanie a tak. s manzelikom sa snazime o babatko...

yanni
23. mar 2012

@misha1104 ahoj. Dobra otazka. z Mü a okolia je nas tu vela a nejak sa to tu rozmnozuje 😀

yanni
23. mar 2012

@misiatko999 aj su tu uz papiere odovzdala, tak cakaj alebo tam zavolaj, ze sko dlho to este bude trvat. Ale ono sa to moze dost pretiahnut. Ale potom dostanes prachy aj so spiatocnou platnostou, tak sa tes 😀

kmk11
23. mar 2012

@yanni klonuju nas tu uspesne 😀
@misha1104 urcite sa tu nejake najdu ... u mna je to tak, ze ja uz nestiham svoje kamaraaaaatky ...fnuk fnuk 😢

deina
23. mar 2012

@misha1104, no pozeram, ze na tejto stranke sme takmer vsetky z Mnichova. 😅

evinkaaa
23. mar 2012

@misha1104 - Miska, to si ty?! 😕

@misiatko999 - vitaj medzi nami. Aj ja som z Mnichova 😀. Je nas tu fakt vela 😉

@deina - Dani ahooooj. Ako bolo na sk? Nedame stretko nejak na buduci tyzden? Mna potom caka dost "stresove" obdobie a nebudem mat vobec na nic cas, tak ak mas chut, mozeme dat buduci tyzden stretko. 😵

deina
23. mar 2012

@evinkaaa, jasne, mozeme, budem rada. Myslim, ze nemame nic naplanovane na poobedia a kebyze je takto krasne, mozeme aj von ist. 😉 A bolo super, pekne som si oddychla (to treba vyuzit, ze mam na SR obe babky poruke).

Ze mozem bez obav pouzit Dr Oetker vanilkovy puding namiesto Zlateho klasu? Idem piect poobede tortu, mm ma narodky. A ma to ist do cesta, tak to je asi ozaj jedno, predpokladam.

evinkaaa
23. mar 2012

@deina - mozes kludne. Ja pouzivam vanilkovy puding, ked nemam zlaty klas. Ale teraz mam doma 2 kusy, kludne si pribehni zobrat 😀
A co dobre pecies? Ja tiez peciem na vikend kolacik - tvarohovy s cerstvym ovocim. 🙂

misha1104
23. mar 2012

@evinkaaa AHoj ja som ako sa mas? ako to u vas pokracuje? tak schvalili mi 3 iui a cez 50percent preplatia ale sumu neviem....no uz sa na to tesim....nech uz je potom.... 🙂

yanni
23. mar 2012

@deina je to jedno, skrob ako skrob. Ja napr. pouzivam van.pud. do Käsekuchen. V recepte sa pise, ze tam mam dat Käsekuchenhilfe ale to je tiez len skrob a krat taky drahy, tak dam davam van.pud. a v pohode.

yanni
23. mar 2012

@kmk11 hihi ze vraj klonuju 😀 😀 😀 😀 Ti poviem, ze mne je to uz pomaly vela. Asi sa prestahujem do nejakeho zapadakova. Ved tu sa pomaly uz ani nemcinu nenaucis, ked mas na kazdom rohu slovaka.

Inak ste tu spominali tu misiu. Tak uz som aj ja pocula, ze tam to casto vobec nic nema spolocne s cirkvou. Tam sa ludkovia stretavaju aj len tak. Aj akcie bez deti sa organizuju. Ale pravdupovediac, ja taketo slovenske stretka "vo velkom" ci uz cirkevne alebo nie, fakt nemusim.

evinkaaa
23. mar 2012

@misha1104 - misi, popiseme o tychto veciach "sukromne". Ved vies, taketo veci sem nepatria, aspon podla mna nie, kedze je to sukromna zalezitost 😉 a nikoho do toho nic neni. 😉

deina
23. mar 2012

Bola som pre Miska do skolky...

@evinkaaa, chcem upiect jahodovu tortu pre manzela k narodeninam. Este som ju nerobila, robieva ju moja mama a je to moja naoblubenejsia (raz sme ju zjedli na posedenie styria), snad sa podari. Zdobena slahackou, nie potahovana, tak neviem, to som este tiez nerobila. 😅 Hodim foto, ako by mala vyzerat hotova (tuto robila moja mama).

evinkaaa
23. mar 2012

@deina - jaaaj, ta vyzera super. Nieco na sposob schwarzwaldskej, ta je tiez sama slahacka. Ja taketo slahackove moc nemam rada. Ja najradsej take jogurtove, tvarohove a s ovocim. Tiez robim podobnu na zajtra, len ja mam namiesto slahacky tvaroh s vanilkovym pudingom a k tomu cerstve jahody 😀
Neboj, podari sa ti a pochutite si. 😉
Inak vsetko najlepsie pre manzela k narodeninam.

deina
23. mar 2012

@evinkaaa, ano, cela je ocapkana slahackou, ale ja slahacku rada, sladke mozem. 😅 Ako budem vyzerat po par rokoch, veru neviem... Vdaka za manzela. Napises mi potom, ked budes vediet, kedy by sme sa stretli?

evinkaaa
23. mar 2012

@deina - dani, ano napisem ti. Staci v utorok? Lebo v utorok mam jeden dolezity termin a podla toho sa rozhodne dalej, ako budem mat cas. Ja ti vsetko porozpravam, ked sa stretneme. 😉

deina
23. mar 2012

@evinkaaa, dobre, v utorok staci. 😉

lululka555
23. mar 2012

@misha1104 ahoj 🙂 prepac ,ze ta otravujem...ale citala som tu v jednej teme,ze zijes v nemecku a chcem sa ta spytat,ci nevies kolko tam stoji IVF...dik
ja zijem vo svajciarsku a tu je to drahe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre