Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

pallacinka
29. apr 2015

@yanni Jeeej, tak bude predsa len Frida? Gratulujem!

yanni
29. apr 2015

@pallacinka nooooo uz to mam potvrdene od dvoch lekqrov. Tak hadam sa nemylili 😕 , lebo neviem kto bude tie ruzove saticky nosit 😀 a chod mi s Fridou. Fridu by som asi neprezila. Ale chlap si dal povedat 😀 chalani uz tiez vedia ze baba a ich jedina starost bola, ze ci sa budu musiet hrat s Barbinami 😀 😀 😀 este som ich natahovala, ze jasne, od teraz sa kupuju len babiky a auto dame prelakovat na ruzovo. No si mala vidiet tie ksichty 😀

lea1650
3. máj 2015

Ahojte,prosim o radu tie,ktore ste pisali na zakladnu skolu (sk)ziadost o studium na.skole v Nemecku pre svoje deti-Je treba do.ziadosti uviest adresu skoly ktoru bude navstevovat?

feist
5. máj 2015

ahojte 🙂 nebyvate nahodou niektora v berline alebo mnichove? my sme v baden-wurttembergu, ale chceme sa na jesen stahovat a rozhodujeme sa berlin-mnichov. kazde ma vyhody aj nevyhody a rada by som to prebrala s niekym kto zije v jednom z tychto miest, najma ako rodina s detmi. dakujem 🙂

yanni
6. máj 2015

@feist Mnichov.

mnamko
6. máj 2015

Mnichov

majkapepla
7. máj 2015

Ahojte.viete mi prosim vas poradit.ake mate zdravotne poistenie tie co ste v nemecku?priatel tu pracuje a deti su poistene pri nom,ale ja mam lekarov na slovensku a vybavene len cestovne poistenie,ale neviem ci to je dostacujuce ked mam v nemecku nahlaseny aj pobyt.viete mi poradit?a ak mate nemecke poistenie kolko platite?dakujem 🙂

79zuzana
7. máj 2015

Ahojte, ste tu nejake maminky z Frankfurtu? Pripadne s detmi v 5. 6. alebo 7 rocniku?

zuzanka198911
11. máj 2015

Ahojte chcem sa opytat kedy mam narok na podprou v nemecku ?
Lepšie takto pracujem v jednej firme viac ako 3 roky a chcela by som odist prec ... a chcem vediet to ze ekd dam ja vypoved ci budem mat narok na podporu nakolko tu mam byvanie a a td - len už nemam chut pracovat v tej blbej firme a chcem hladat nieco nove --- ale popri tejto praci nie je ziadna šanca hladat druhu kedze v kuse robim ako debil a za ,,par šupov,, Dakujem

yanni
12. máj 2015

@zuzanka198911 no moja, velmi dobre si to rozmysli, ci das sama vypoved. Alebo daj az vtedy, ked budes mat novu robotu.
Ide totiz o to, ze ked das sama vypoved, dostanes od Arbeitsamtu Sperrzeit az 12 tyzdnov. Cize 3 mesiace ziadne prachy. Potom dostanes sice Arbeitslosengeld I ale o tretinu menej ako by si dostala, keby ti dal vypoved zamestnavatel. Cize ked pises, ze robis za "par supov", tak ked ti vypocitaju kolko Arbeitslosengeld by si normalne mala dostat a z toho odpocitaju este tretinu, tak to ti fakt vela nedaju.

kmk11
12. máj 2015

@yanni a aka Frida tu beha? 😀

kmk11
12. máj 2015

@feist prave sa mi kolegyna stahovala do Mnichova, tak sme preberali tuto temu :
Mnichov je povazovany za najvacsiu dedinu Nemecka ... co mne vyhovuje (mnohi tvrdia, ze v nom je nuda oproti Berlinu)
Berlin - naopak oznacuju za mesto, kde to zije, dycha, pulzuje - ze su tam ludia viac otvorenejsi - na druhej strane je Berlin i nebezpecnejsi

yanni
12. máj 2015

@kmk11 ani ma nedrazdi s Fridou. Fridu sme uz skrtli 😕 A este nebeha, len sa rozvaluje a vyduva mi sudok 😀 😀 😀 😀

yanni
12. máj 2015

@kmk11 ja som na teba normalne zabudla 😕

feist
13. máj 2015

@kmk11 🙂 no toto iste hovoria aj ľudia co poznam..za normálnych okolnosti by som uprednostnila asi Berlín,ale fakt neviem ci ma zmysel žiť niekde kde to žije a dýcha a pulzuje s niekoľkomesačným babom. To mesto samotné mi asi prvé mesiace moze byt tak ci tak ukradnuté:/ asi bude najjednoduchšie riadiť sa podla roboty,kde nájdeme nieco vyhovujúcejšie,tam sa pojde..

yanni
13. máj 2015

@feist Ahoj. Prepac, ze pisem az teraz a nie do IP, mozno to zaujima aj ine baby.
Tak ja som sice mestske dieta ale nie som ani za jedno z tychto miest. Najlepsie je byvat bud v okrajovych stvrtiach alebo na dedine pobliz väcsich meist (dedinu v DE nespajaj s typickou dedinou na SK, kde nic nie je).
Ja som prezila dost rokov v Mnichove a ked sa pozriem spät, urobila som velmi dobre, ked som sa prestahovala do mensieho krajskeho mesta nedaleko M. a neskor dokonca na dedinu.
Mnichov je velka dedina, tak isto ako takmer kazde velke mesto v DE multi-kulti s mnozstvom akcii aj pre deti aj pre dospelych ale ked chces lepsie byvat, mat viac miesta hlavne pre deti (väcsie byvanie, zahradku atd)., tak si musis dobre tapnut po vrecku a aj tak musis ist niekde na okraj mesta. A aj koli tomu, ze nechcem aby moje deti vyrastali v getach plnych Arabov, Turkov, Jugosov atd. Ano takmer vsetky stvrte su zelene-feldmochin, Perlach, neuaubing, Hadern....ale dom na dome, velke viacbytovky, sami cudzinci. Dieta sa skor nauci po turecky a rusky ako po nemecky. Zijem v Mnichove a okoli 15 rokov, viem ako bolo a ako sa situacia zmenila hlavne po vstupe vychodnych krajin do EU a hlavne po uplnom otvoreni pracovneho trhu. No nic moc.

Berlin je na tom podobne co sa tyka byvania. Lepsie stvrte s rodinnymi domcekmi a malymi bytovkami su drahe a tiez viac-menej na okraji mesta.
Rozdiel k Mnichovu je ale asi v tom, ze ta multi-kulti Gesellschaft v Berline je strach a hroza. Mam tam kamosku, bola som viac krat u nej aj s odstupom casu, teraz tam lietam aspon raz za rok, mesto ako take pekne, ma co ponuknut, ale to ma Mnichov a okolie tiez a dokonca ovela viac, ale Berlin je co sa tyka kriminality jeden z veducich miest v DE, tam sa v pohode dieleruje s drogami na Alexanderplatz, v parkoch, kde su detske ihriska, vsetci to vedia a policia je zial bezmocna. Je to tam strasne a ked by ste tam zotrvali a aj byvali niekde na okraji, skor ci neskor ti bude dieta same chodit do skoly do mesta, na kruzky atd. Noch Berlin je pre mna no go. Jednoducho nic pre rodinu. Zase by som musela ist len dalej na dedinu a zial na vychode je to este fakt dost vychodne. Vela dedin, mensich mesteciek dost "vymretych", kedze vsetci zdrhaju na zapad, sice lacne byvanie ale musela by si za vsetkym utekat do mesta. Moj muz pochadza z vychodneho Nemecka tak viem o com hovorim. Dediny vymrete, mensie mesta neponukaju takmer nic.
Ked pises, ze nei ste daleko od Mnichova, tak naco sa trepat do Berlina. Ak mate moznost roboty v Mnichove, skuste sa poobzerat skor na juhu po byvani.
My tiez obaja dochadzame do officu do Mnichova a ziadny problem. Byvame mimo ale kvalita byvania je ovela väcsia ako priamo v Mnichove. Ja mam teraz cestu SBahnom ca. 30 minut plus nejakych 5-10 min peso na stanicu a plus nejakych 5 min v Mnichove z Sbahnu do officu. Byvame sice na dedine ale v Mnichove sme kazdy den. Na jesen sa stahujeme do domu (aj sa samozrejme dodrzi stavebny plan) a budem to mat ca. 15 min dlhsie do mesta ale 200 m2 obytnej plochy a takmer 800 m2 pozemok priamo v Mnichove ani nenajdes. dedina ma sice 4000 obyvatelov ale je tam vsetko a ma priamo Sbahn a najblizsie krajske mesto je ca. 10-15 min autom. Cize ani nie sme zavysli od Mnichova. Tiez cakame v lete babo a je krajsie a zdravsie prechadzat sa s dietatom po pokojnom, zelenom, nezaprasenom, nezacmudenom prostredi ako niekde priamo v Mnichove v horucosti a smrade. Aj ekd niekto poviem, mame parky. Ano ale aj do tej Englischer Garten sa musis nejak dostat. A ak byvas na opacnom konci mesta, tak dakujem za hodinu sedenia v aute v zapche v centre. brrrrr.
Niekto ti osomre dochadzanie, ano aj ja som prvy krat ako single bola skor proti ale byt som vtedy zobrala a aj teraz, po 10 rokoch nelutujem, ze som z Mnichova vypadla. A hlavne je to uz iny okres. Cize urady atd. su rychlejsie - len ako priklad, v Mnichove som cakala na Steuerbescheid od podania Steuererklärun 8 slovom osom!!!!! mesiacov, tu to mam za 1,5 mesiaca. A podobnych perliciek by som mohla popisat. To by bolo aj na roman 😕
Ale rozhodnut sa musite vy. Kde bude praca, ci obaja, ci len jeden, ako s dietatom, ako dlho v DE chcete ostat atd.

kmk11
13. máj 2015

@yanni a nehanbis sa??? 😠 😀 ... ale nie, ja som "odisla" z FB a dobre som spravila 😎 a odkedy som Gruppenleiterin v druzine, tak mam o zabavu postarane - plus idem prelozit knihu do nemciny, a tak teraz intenzivne pracujem na tom ... ale sem som nakukla, ze co mate nove, ked uz to na FB nevidim ... a tu ta Frida beha a ja stale neviem, ze co za Frida 😀

kmk11
13. máj 2015

@feist ja osobne som spokojna v Mnichove, zijeme na pokojnom, zelenom mieste ... kulturneho a sportoveho vyzitia tu mame ajaaj, robotu mam tiez na super mieste ... a Berlin ma laka iba maximalne na tyzdennu dovolenku 🙂

yanni
13. máj 2015

@kmk11 no Berlin nie je ani na dovolenku 😕
No Frida je nasa copana. Alebo skor to bol navrh na meno. Ale to chlapovi nepreslo. Chuda dieta. 😕
Inak knihu dvojku este mas? Ja som fakt na to uplne zabudla.

kmk11
13. máj 2015

@yanni my sa tusim musime porozpravat dokladnejsie 😀 a mam, este stale je pre teba odlozena 😉
no my to mame v plane pre syna ... akoze aby videl hlavne mesto ... ok, skratime na tri dni :DDD

yanni
13. máj 2015

@kmk11 jaaaaj, no tri dni staci. Pokukat to najdolezitejsie.
Ked sa vratim spät do DE, tak mozme dat kafco. 😉 Knihu samozrejme beriem. 😉

kmk11
13. máj 2015

@yanni uz sa tesim, teraz cez prazdniny budem tyzden prec, ale potom som tu stale - zasa az do augusta 🙂 takze kafco beriem

yanni
13. máj 2015

@kmk11 no my sa vratime az zaciatkom juna, tak to uz aj po prazdninach bude. Ja mam cas hocikedy, do M. to mam na skok. Aj tak musim ist este raz do officu odovzdat kluce, Ausweis atd. , tak potom by sme to mohli nejak spojit.

kmk11
13. máj 2015

@yanni ok, tak mi potom pisni a dohodneme presne 😉

zuzanka198911
14. máj 2015

@yanni
Dakujem velmi pekne - tak toto som chcela vediet lebo niekto povie tak niekto tak tak radšej som sa opytala - no jedine hladat pracu novu a tak pracujem tam uz viac ako 3 rok no a je to bieda tak preto -Dakujem 🙂 a pekny dnik zelam

yanni
14. máj 2015

@zuzanka198911 nemas za co. Ked viem, rada dam info. Ale ako vravim, radsej hladaj novu pracu, nikomu nic nevrav a daj vypoved az ked budes mat podpisanu zmluvu v novej robote. Tiez ak budes mat este Resturlaub, tak si zober predtym dovolenku az do posledneho pracovneho dna pred zmenou zamestnania. Aby si mala pokoj a nie nervy. Niektori zamestanavatelia (hlabne male sukromne firmy) su svine a zacnu tak vyuzivat a dodr.....

kmk11
14. máj 2015

@zuzanka198911 bieda je dnes uz vacsinou vsade 😒 ak si nemozes dovolit zostat bez penazi, tak si najprv musis najst nieco nove ... ak sa rozhodnes inak, tak v den, ako das vypoved, musis bezat na Arbeitsamt nahlasit nezamestnanost a na tie tri mesiace je podpora stopnuta ... len s tym vyplacanim ja mam inu skusenost (lepsiu) ... dodnes si myslim, ze to bola chyba uradu, len si ju nechceli priznat 😝

zuzanka198911
15. máj 2015

kmk11 🙂 🙂 😉 Tak to máš fajne ked maš lepšiu 🙂 no uvidime ako co bude pockam ešte pretoze mam onedlho svadbu a zmena mena a a td ale po nej to idem riešit aj z novou robotou 🙂 Dako hadam bude uz len a Dakujem ešte raz za radu 🙂 🙂

zuzanka198911
15. máj 2015

🙂 🙂 😉 Tak to máš fajne ked maš lepšiu 🙂 no uvidime ako co bude pockam ešte pretoze mam onedlho svadbu a zmena mena a a td ale po nej to idem riešit aj z novou robotou 🙂 Dako hadam bude uz len a Dakujem ešte raz za radu 🙂 🙂

31deniska01
16. máj 2015

Ahojte neviete mi nahodou poradit, kde by sa dali nastrelit nausnicky pre babo?nas detsky doktor to nerobi uz, a ani ziadny iny detsky v okoli bohuzial ☹ tak teraz neviem,ci by to spravili na chirurgii,alebo potom az na svk ked budeme na dovolenke?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre