Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
23. mar 2012

@yanni tak spravime stretko v malom 😉 napr citanie knihy ... ked bude hotova ...ze citatelsky kruzok 🙂))))))))))

annie6
23. mar 2012

Pekny vecer prajem, chcela by som sa opytat, ktora letecka spolocnost leti na slovensko z nemecka(konkretne Hannover npr.)? Alebo do polska popripade..? 😎

kmk11
23. mar 2012

@annie6 skus hladat http://www.fluege.de/flight/encodes/sFlightInpu...
ujo google rad pomoze 😉

kleopatris
23. mar 2012

@misiatko999 my sme chodili sem a bolo to fajn, voda teplucka, len dost drahe 😉

misiatko999
28. mar 2012

@kleopatris dakujem za info🙂

ftinka
30. mar 2012

ahojte, mozem sa k vam pridat? zijeme v Baden-Württemberg a teraz som 1.x tehotna... neviem presne ako tu chodi so vsetkymi papierovackami a vybavovackami, tak sa budem u vas vyzvedat asi 🙂 ste tu niektora z tejto oblasti?

mamina1978
30. mar 2012

Ahojte , mozem sa aj ja pridat 🙂 je tu niektora mamicka , co byva v okoli Passau ...Deggendorf 😉

kmk11
30. mar 2012

😉 dnes ide kniha do tlace!!! takze ked sa vratim z dovolenky, mozem rozposielat pre tie, co mali zaujem 🙂

evinkaaa
30. mar 2012

@ftinka
@mamina1978 - vitajte. Ani presne neviem, ci niektore baby su vo vasej oblasti. Vela bab tu chodi sporadicky, takze to je tazko si uz pamätat. Kedysi tu bolo tolko bab, ale potom odisli.
Ale aj teraz su dni, ze nenapise nikto a potom zrazu aj 2 strany naraz 😀
Kludne tu ostatne aj dlshie a piste, co vas napadne 😉

@kmk11 - supeer, tak sa tesim. A co? Zhodla si sa s grafickou na tej obalke knihy? 🙂

kmk11
30. mar 2012

@evinkaaa Evka, neviem, ktore z informacii si mala ako posledne, ale to je na dalsiu knihu 😀 napisem neskor, lebo robim veceru, idem na tai chi a potom musim balit na dovolenku ... 😉

evinkaaa
30. mar 2012

@kmk11 - to, co si tu verejne pisala o tom kufri na tej stanici, o vlakoch, ze to mat nemozes atd.
Tak mas este plny program. Cestujete zajtra? Tak si to uzite. Pekny vecer zelam. 😉

kmk11
30. mar 2012

@evinkaaa no to bol zaciatok - potom mi fotografka zavolala, ze sa pytala na nejakom kurze ohladne licencnych prav, a ze jej povedali, nech si to dame potvrdit na DB, ze tu fotku mozeme pouzit, pretoze bola robena v priestoroch HBhf 😎 tak som zasa cakala na odpoved - v podstate som ju dostala do troch pracovnych dni - ale bol medzi tym vikend, nuz tak to nervozita priamoumerne stupa 😅 - potom zasa bolo treba upravit foto do spravneho formatu - s tym sme sa hrali dalsie 3 dni (plus vikend) ... uz sa nikdy nedam nahovorit na nieco podobne 😠 🙂 a cestujeme v nedelu

iva98
30. mar 2012

Baby do tohto fora som nakukla prvy krat (Nemecko III), a mam tiez vela otazok, kedze cakam svoje prve babätko a rodit budem tu....Hadam sa tu nejaka dobra dusa najde co by mi vedela poradit. V prvom rade by som chcela vediet ako to bude s trvalym pobytom babätka po narodeni, kedze ja mam TP na SK.... jedna pani na urade mi vravela ze to bude problem, lebo ze poberat peniaze budem tu, a ked dieta nebude mat trvaly pobyt tu, ze mi ich asi nedaju...Ako to vlastne je? Mate s tym skusenost? Kamoska rodila pred 2 mesiacmi v Skotsku, dorbec ma na SK trvaly pobyt a peniaze jej vyplacaju....dakujem

evinkaaa
30. mar 2012

@kmk11 - kati, no to boli teda vybavovacky ohladom tej tvojej knihy. Uz asi mas aj dost, vsak? Tak ale uspesne si zvladla a kniha sa bude tlacit. Tak to je uz uspech. 😵 Mas byt na co pysna. 😉
Krasnu dovolenku zelam. 🙂

kmk11
30. mar 2012

@ftinka
@mamina1978
@iva98 treba chvilu vydrzat a tie spravne devy sa vam isto ozvu 🙂

@evinkaaa nuz ta story bezala od konca novembra a bola dost zapletena, ale konecne som na konci snazenia a naozaj mam na teraz dost 😵 a pysna budem, ak sa mi ju podari aspon natolko rozpredat, ze sa mi vratia naklady 😀 a dakujem za priania 😉

evinkaaa
30. mar 2012

@kmk11 - mas byt na co pysna uz teraz. Neboj, rozpreda sa urcite. Ja si myslim, ze s tym az tak problem nebude. Ci to odhadujes inak?
Ale verim ti, ze mas toho dost. Vsak na dovolenke si oddychnes a nacerpas sily. Mozem sa spytat, kam idete?

kmk11
30. mar 2012

@evinkaaa Evka, vobec neviem odhadnut ... nechame sa prekvapit 😉 ale tak na dvadsat rokov nebudem musiet kupovat darceky znamym 😀 😀 😀 a sily ideme cerpat na Madeiru 🙂 uz sa tesim na rozkvitnuty ostrov 😉

evinkaaa
30. mar 2012

@kmk11 - vsak rodina a znami sa potesia dobrej knihe 😀 😀 😀
Pekne si to uzite na dovolenke, urcite tam bude nadherne 😵
Uz si pobalila kufre? 🤐

kmk11
30. mar 2012

@evinkaaa zajtra budem balit - doteraz som bojovala s knihou - nicilo ma to, resp. musela som to mat vyriesene do dovolenky, ak nebodaj chcem brat knihu na Sliac 😅 ... a ktohovie, ci to pre rodinu a znamych nebude za trest 😅 ... ved mi povies, ked si precitas cele 😉 ... a este raz dik ...uz iba naskenujem materialy na hodiny a idem do hajan 🙂

evinkaaa
30. mar 2012

@kmk11 - ja si myslim, ze bude mat uspech. Ved su to "geschichte, die das Leben schreibt" a to sa ludom paci. Teda väcsinou 😉 . Ja sa na tvoju knihu tesim.
Dobru noc zelam. 😉

mooc
1. apr 2012

@ftinka ja som b-w 😝 ak nieco budes potrebovat pisni kludne..
@iva98 ja mam trvaly pobyt na sk, tu som normalne prihlasena, prckovia su ale "nemcuri" po tatovi 🙂)) u nas problem nebol s peniazkami ziadny..
@kmk11 tesiiim sa..

@evinkaaa evi, zajko sedi v kuchyni v doze a caka na dokoncenie (zajtra ho chcem dokoncit a v utorok peciem vecer.. v stredu oslava a vo stvrtok smer sk.. diky za pomoc pri vybere, ta cokolada je mnamkova..

evinkaaa
1. apr 2012

@mooc - renik, tak to ma moc tesi. Drzim palceky, aby si vsetko dotiahla do uspesneho konca podla tvojho zelania 😵 a moooc sa tesim na vysledne foto 😵

yanni
2. apr 2012

@iva98 ved ked v DE zijete, tak tu mate aj nejaku adresu. Ak ked cches poberat vsetko v DE, tak tu musis mat prihlasene aj deti. Ale doteraz este myslim nik nemal problemy, ked si prihlasena aj na SK aj v DE. V DE to mas ako Hauptwohnung a na SK trvaly pobyt. A ked to nebudes na SK na uradoch "vykladat", tak nik nebude nic vediet. Ja mam prihlaseny pobyt aj na SK a ked som si bola vybavovat novy obciansky tak sa tetus len spytala ci sa neico zmenilo. Ja ze nie a na viac sa nepytala. A to mam aj nemecke obcianstvo aj zmenene meno bez -ova. Akurat, ze nemecke urady mi povedali, ze na SK stale to ova budem mat, pokial si to tam ndam zmenit. Tak ja nic nebudem menit . Aspon zatial nie. Nerob si zbytocne vrasky, prihlas deti aj tu aj tam a je to.

ftinka
2. apr 2012

ahojte, pozeram ze uz iva98 sa na to pytala 🙂 chcela som vediet ako je to s prihlasovanim deti po porode. Jasne, ze v oboch krajinach (moj manzel je tiez slovak, tak tu ani nie je co riesit) - ale kde? Na Rathause? Matersku budem teda poberat tu v D a peniazky za porod, ktore dostavaju Slovenky dostanem tiez zo SK, ked poziadam? Mate s tym skusenost? Nie ze by som nejako prahla po tych prachoch 😀 ale kazdy evrac pomoze 😉

yanni
2. apr 2012

@ftinka no tam kde ste si aj vy prihlasili pobyt. Einwohnermeldeamt. Moze to byt aj v Rathause, Bürgerbüro, atd. Ved si to nagoogli a podla mesta kde byvas to najdes.
O porodne mozes na SK poziadat (zatial! som zvedava, kedy to bud zrusia uplne alebo aspon pre deti narodene v zahranici alebo alebo alebo, lebo sa to dost vyuziva), potrebujes sk-rodny list a prihlaseny pobyt na sk.

ftinka
2. apr 2012

@yanni ano, my sme sa u nas hlasili na Rathause, tak to bude asi rovnake. A o tom, ze to porodne chcu zrusit som uz citala. No dufam, ze im to este chvilku potrva, pokial to nejako pomenia a stihnem to este 🙂 Na Sk mam stale trvaly pobyt, takze by to nemal byt problem... dakujem za rady!!!

yanni
2. apr 2012

@ftinka no tak to potom budete mat na Rathause. U mna tomu nadavaju Bürgerbüro. Kazde mesto to ma poriesene trochu inak.
Daj si ppozor na Frist, co sa tyka toho porodneho, nech to nepresvihnes. Neviem kolko to presne je, 3 mesiace, pol roka? Dufam, ze sa ti niekto ozve, baby tu to riesili, ja neviem presne tie doby, ale to by si mozno nasla aj na nete, nejakej SK-stranke.

bbarboraa
2. apr 2012

ahojky... dievcence asi tak od marca 2013 chcem ist robit do nemecka... muz aj maly pojdu samozrejme so mnou ... pracujete tu niektora v zdravotnictve? zaujimalo by ma ako rychlo sa da navyknut na nemcinu a aka je tam pracovna atmosfera (v oktobri si idem urobit B2 certifikat) 🙂 xixi diky mozte aj IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre