Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mammy81
15. nov 2009

Evi ten je perfektny manzel ma len nuchal 😀 teraz je na neho akcia v douglas 😉

evinkaaa
15. nov 2009

No, musim asi tento tyzden navstivit douglas 😵

evinkaaa
15. nov 2009

Steffi, kolko vlastne stal? Ak nechces tu, tak do IP.

rpinguin
15. nov 2009

Evi, ved to sa da predsa lahko zistit:
http://www.douglas.de/douglas/Düfte/Damendüfte/...

Steffi, vsetko naj naj aj odo mna 😵

evinkaaa
15. nov 2009

Reni - dik, uz som to hned nasla, potom, co som sa to tu opytala. 😀 . Ma to tiez potom napadlo. 🤐

dania
15. nov 2009

Cauky kocky,
V posledni dobe jsem nemela vubec na konikovani cas ani bunky, nejak jsem mlela z posledniho, ta moje choroba se porad vracela, jeden dva dny lepsi a pak zas totalne hotovo a postel. No sila, jsme uplne znicena a vystavena, ale citim, ze ted uz je to snad definitivne na ustupu, i kdyz beru jeste atb. Uf, musim rict, ze me to radne slozilo. Timmy mel v poslednich dnech zanet ouska, takze taky atb, ale uz je to snad taky za nama.

Planujeme ted kratkou zimni dovolenou na zacatku prosince, neni jeste vubec domluveno kam, tak ocenim nejake dobre tipy, pokud vas neco napadne. Jeste ani nevime, jestli autem nebo letadlem, prave jsem browsovala moznosti na Island, no ale tam to je docela palka. Mozna nakonec najdeme neco delsiho a za min nekde po kontinentalni Evrope. Ja bych se snad ani mori nebranila, ted je takove posmourno tady, az mi z toho hrabe.

Vcera jsme kratce zavitali na svatbu Nigerijskeho kolegy, bral si Nemku, svatba byla cirkevni, oni jsou cleny nejake podivne krestanske cirkve, vetsina clenu jsou cernosi a modlici jazyk je tusim anglictina. No ocekavala jsem nejake krasne gosply, teda nakonec gosply byly, ale bylo to takove nechutne vyti, ze jsem byla rada, ze Timmy otravoval a mohli jsme opustit sal urychlene. Rodice nevesty pricestovali odnekud z Lipska a tvarili se jak kdyby jim slapli na kuri nohy, no chudaci, ani panaka si dat nemohli, protoze se tam nepodavala ani kapka alkoholu. Jidlo bylo taky jakesi exoticke, ale strasna mnamka, nebo aspon nam po tom kvileni vytravilo.

Bei, udelalas krasnou profi tabulku!

Ingi, husta storka z lampionoveho pruvodu! No vy jste ale bosorky s Elenkou. Snad z toho nebude mit nejakou dusevni ujmu 😀 Prosimte, vy mate zkusenosti s trajektem na Mallorcu?

Evi, snazilka a takhle ona kali??? 😀 No uzij si dokud jeste muzes, ale pozor, at nedopadnes jako moje kamaradka, co zjistila po bujarem silvestru, ze byla uz par tydnu v jinem stavu. Nakonec to baby bylo zdrave a inteligentni, takze zadny prusvih.

Ja uz se musim ubirat do perin, zitra zkusim jit do prace, snad me to zase nepolozi... 😝 Dobrou!

neurologia
16. nov 2009

cafte,

renca aka bola vikendova navsteva?myslim ze ste si to uzili....

steffi z toho plaveckeho nebud smutna.....aj ja som chodila na plavecky sice som bola trosku starsia nez S.ale moji rodicia boli z toho tiez nestastny bo im vraveli ze mi to nejde a podobne......a teraz viem plavat super neplahocim sa len pri brehu v plytkej vodicke ale v pohodke preplavam cely rybnik a spat.....ono mozno sofinka patri medzi tych ktorym naucit sa nieco trva dlhsie ako ostatnym (jednoducho potrebuje cas) ale potom to nakoniec vie oooovela lepsie nez ti druhi......

no evi vy ste takto nakoniec oslavovali-zurovali no toto..... 😀

no my sme mali teda nedelu ☹ rano mm ze mu nejak divne ze musi este pospat tak som sla s malickou do obyvky a tam sme kecali pozerali po izbe a podobne...iba aj mne zacalo byt blbo tak ma mm vystriedal a ja ze lahnem no ale prisla na mna taka zimnica ze som ani oka nevedela zazmurit co ma triaslo tak sup teplomer (namerala som si 39 co som trosku zle znasala bo ja teploty nemavam) jeden paracetamol som si dala hodila si sprchu a popijala hektolitre caju.....sme sa chceli prejst vonku sice nebolo slniecko ale ani zima vobec nebola no ale taky rozbity sme doma ostali a malicku sme len v kociku von vylozili nech sa aspon ona prevetra ....no dnes sa citim celkom fajn sice ma boli asi kazda kosticka ale uz mnou aspon netrasie.... 😉

neurologia
16. nov 2009

renca a vy este mate to akne?

oli1104
16. nov 2009

Ahoj holky,

ja jenom v rychlosti.
Ja kupuju polohrubou mouku tady, pod nazvem Wiener Griessler a dle meho je to fakt polohruba. Nic uz si z CR nevozim.

tak paaaaaa

iii
16. nov 2009

ahojky,
tak som vyprevadila rodinku na eltern-kind-turnen a mam hodinu na dobitie bateriek....dnes bola e. zvlast nervna, kazdu vetu opakovala snad tisickrat...no vsak to poznate.

dani no super ze sa ti uz dari lepsie, ja som sa uz prave zacala obavat, ci nelezis niekde na infekcnom v bremenhavene 😀 chudak t., aj mu pichali bubienky? heh, ja som mala obojstranne otitidu pred dvoma rokmi a bola to velmi neprijemna bolest, uprimne sucitim so vsetkymi krpcami, co to dostanu.
jasne, na mallorcu sme sli trajektom z barcelony, www.balearia.com, spali sme hore na palube, slo to asi 6-7 hodin. ako si sa nakoniec rozhodla? island je paradna myslienka, ale podla mna sa to oplati tak mininalne na tri tyzdne. na tvojom mieste by som si dala nejaku pausalnu dovolenku na juhu, letecky, aby si sa zotavila. vsak na mieste si mozte stale pozicat auto a trosku pocestovat.
ja stale rozmyslam, co s tym pavlovym dvojmesacnym elternszeitom. hlavne si uz ani nepamatam, co taky polrocny kojeniec znesie. hlavne sa mi zda, ze cim mensi, tym sa s nim asi lahsie cokolvek podnika, ked e. zacala sama chodit, bola to katastrofa - ani z voza, ani na voz

bei uz lepsie? co to bolo nakoniec? no jo, drz sa!

heh, v piatok sme z nudze zapadli s e. do mcdonaldu, kupila som jej happy menu - bola som velmi prijemne prekvapena, mali tam na vyber celkom rozumne veci - hohes c, ovocny salat a burger, k tomu dostala nejake hracky. za tu cenu to bolo pre nu take akurat, vacsie dieta by sa z toho asi nenajedlo.

iii
16. nov 2009

steffi bobalky ze u vas niekto nechce? hmmmm.... minule vianoce som ich servirovala nejakej nemeckej navsteve, najprv sa toho nechceli ani dotknut (povedzme si rovno, ze klasicke slovenske jedla su po estetickej stranke hrozne), ale nakoniec strasne chutili. najlepsie su take par dni odstate a potom opakovane ohrievane. mnam

jabera
16. nov 2009

ahojte baby.

dani, aj ja uz som ta postradala, tak ty si si nakoniec takto odskakala tu chorobu... jaj a timikove ucho, to mam spomienky na detstvo aj ja... chudak, to je bolest jak svina.
mam tip, nrviem co ty na to, ked si bola pred casom v spanielsku, ale moja mamina chodila istu dobu na celu zimu prave do spanielska, kedze jej kanadska sestra sa tam stahuje vzdy takmer na pol roka do tepla. mestecko sa vola Almunecar, je tam plno podobnych mesteciek a dediniek a chodia na vylety a alhambra je nedaleko a take vselico... je tam lacno a pomalo, mamina sa aj kupe, inak je more chladnejaie, ale cez den je to na tricko s kratkym rukavom.

stefka, tak vsetko naj aj odomna!

uz som zase vsetko zabudla, jaj, oli dik za muku, musim si to vsetko popisat, nic v tom obchode neviem najst... bart je uz druhy den DOST neprijemny, ale dnes som mu nasla uz treti zub, mozno mu toho lezie viac...zvlastne, ze je to horna dvojka, bude vyzerat smiesne 😀
tuto noc sa zobudil o pol 12. s tym, ze uz je rano, hodinu mi trvalo, kym som ho ukecala na spanok...

evinkaaa
16. nov 2009

Ahojte baby,

Beus, Dani - no to bola riadna zurka, ale fakt v ramci slusnosti. Nic divocizne a sialene sa nekonalo. Take sialenstva ja som vlastne nikdy nerobila. Nikdy som nebola riadne opita a este nikdy nebolo tak zle, ze by som sa na druhy den zobudila s bolestou hlavy a bolo mi zle a mala som okno. Tak take veci ja totiz vobec nepoznam. Ja len tak slusne. 🙂 Ale raz za cas treba 😀 . Najblizsia veselica bude zas az na silvester. 😵

Dani - chybala si nam tu. 😉 Ale to je skvele, ze si uz zdrava. Chudacik Timmy. Este som to nikdy nemala, ale brasko ano a velmi dobre si pamätam, ze aka hnusna bolest to u neho bola. U maleho dietata to musi byt teda fakt hrozne. Ako to zvlada? Boli ho to moc? Alebo dostava nejake tabletky proti bolesti? A co sa tyka dovolenky, no to ti ja poradit neviem. 😵 My by sme si chceli pri najblizsej moznej prilezitosti obkukat norsko alebo dansko. No uvidime kedy 😀

Bea - ako? Uz teplota ustupila a citis sa lepsie, alebo si totalne zalahla? Juuuj, teraz je akosi fakt vela ludi chorych. Nas to tiez s manzelom drzalo 2-3 dni, ze total "kaputt" - kazda kosticka a sval bolel, ale po tych 3 dnoch uz bolo veru lepsie. Tak sa pekne drz a vela sil a energie posielam 😉

Jani - chuuuda, ze rano o pol 12 v noci 🙄 No to je o drzku. A potom ste po tej hodine ukecavania spali do rana?

Ingus - ako sa citis? A ozaj, nasla si uz hebamme? Lebo si spominala, ze nevies ziadnu najst v tom obdobi, co potrebujes. Ako to je? 😉

jabera
16. nov 2009

evi, no ten zur znie dost dobre, to je fakt! az som si pospominala... to ja som teda popila kedysi ajajajaaaaaaaaaaaj.... keby len hlava bolela.. to bolelo hlavne to, na co som si pospominala.... 😝 obcas som rada, ze uz to mam za sebou..
moc toho nenaspal ani potom, ale teraz uz vyzera byt dost do postele zrely, tak ideme...

ale este som chcela, ze som dalsiu dvojku nasla!!! bart ma uz 4 zubadla...

rpinguin
16. nov 2009

cavi zienky,
evi, coze? tak to si toho moooc prepasla 😀 , ja take stavy moc dobre poznam, ze som cely druhy den musela stravit v posteli a mojich park krokov bolo od postele k zachodu 😀 😀 😀 , no co ved k studentskemu zivotu to patri a zasa som jedina nebola...no, ale uz je to za mnou, teraz mi je aj po pohari piva na druhy den zle ☹

dani, super, ze uz si s Timmim ako-tak z toho von. Co sa vyletu tyka, tak neporadim, my nie sme moc velki cestovatelia.

Ingus, ty planujes tak dlho dopredu na ten Elternzeit? A inac dostavam 375€ mesacne, ked je starsie dieta do troch rokov, tak k tym 300€ davaju 10%, takze celkom fajn 😉

Bea, to akne trva tak 6-8 tyzdnov, uz mam kocku doma 😉 , neboj, prejde to. Dufam, ze tebe je uz tiez fajn.

Pekny vecer, ja mam zasa bolehlav a to som ani nic nepila 😠

rpinguin
16. nov 2009

Jani, este gratulacia k zubkom a citam, ze ty si si tiez dala do nosa zopar krat 😉

yanni
17. nov 2009

😝 Caute kocky,

hlasim sa z najväcsieho bavorskeho zapadakova. juj tu je ale kosa a prsie a je stale tma. Na nervy. Ide ma porazit 😠

Inak, kde dostat tu Wiener...muku? Ja som to u este nevidela, a stale kukam po podobnych potravinach ako na SK a nic.

Jani dik za to zem.cesto. No ja viem ze sa to tak robi ale nemam na to cas. Ved to by som mala s tymi sulancami zabitu celu nedelu. Preto som sa pytala na to v prasku. ja sa sice snazim varit vsetko cerstvo ale tymto zabijem fakt cely den.

No ja tiez az tak nezurujem, som skoro stale sofer ☹ Ale na vyske sme pozurovali. Kamoska mala cely byt sama pre seba, rodicia sa niekde inde prestahovali, tak sme väscinou jej byt okupovali, aspon sme sa trepat domov alebo na intrak nemuseli. Spali sme potom u nej. No a baby co boli na intraku, tak dakedy tam urobili zur, to sa vzdy pridala polka intraku, bola sranda. No to clovek musi zazit. ten co nezazil, vela prepasol 😝

Reni to sostavas 300 € na Matildu a tych 10% na Maxika? Ci na kazdeho tych 375 €? To by potom bolo malo, keby len na oboj dokopy 375? ci ako to je?

Este k tomu babyfonu. Ja uz fakt neviem aky. Ten v ebay sa vysplhal na vyse 70 € plus 5 € postovne to uz rovno mozem za 76 kupit v amazon. Ja uz mam z toho fakt hlavu v smutku.

neurologia
17. nov 2009

Ahojte,

vcera cez den mi uz bolo fajn ale vecer to zacalo a pridal sa aj hlavybol ...takze noc bola super josy sice buvala ale moja hlava mi nedovolila ...a este stale boli ma asi porazi 😒

Katka mam taky tip pre teba normalne sa spytaj sesternice ze aku vysielacku chce a dohodnite sa aku sumu chces na to obetovat ty a ked to bude drahsie tak zvysok si doplati ona...a odpadne ti trapenie ze aku kupit...a ona bude tiez spokojna lebo bude taka vysielacka aku chce ona 😉 ja to takto robievam vzdy so segrou a obe sme vzdy spokojne....

janka si my tym zemiakovym cestom pripomenula ze uz celu vecnost sa chystam robit gombolce (ovocne gule to niekde volaju...)tak sa uz musim k tomu dokopat....
a to ste teda zrazu poriadne zubati.....uz nech ta pri kojeni ani nahodou neuhryzne bo neviem neviem....

neurologia
17. nov 2009

renca aj doktorica vravela ze to tak trva ked sme boli na U3 ale vcera rano som tam frcala bo jj z toho zacala taka zlta tekutina vytekat tak som trochu chytila stres ci je to v poho ci netreba ku koznemu alebo tak....ale vravela ze to moze byt...chuda moje take to ma pozaschynane....a pokozku ma ako taky maly hroch....

rpinguin
17. nov 2009

tak my mame prve ockovanie za sebou a Matilda ma 6kg, Maxik bol neposedny, cakala som vyse hodiny, esteze sme mali extra miestnost, ale aj tak to bol des a o 4 tyzdne zasa ☹
Bea, tak Matilda nemala v tych vyrazkach nic zlte, co by vytekalo. Zatial nechaj tak a pri ockovani sa opytas zasa. Matilda ma zasa strasne suchu kozu a to kupem len skoro vo vode a len trosku tej kupacej tekutiny od Weledy, mam aj to vynechat a olivovy olej dat do vody a to kupem raz tyzdenne. No mam to ja atopikov doma.

Kati, ono to je len na Matildu tych 375€ (len rok)+ 164 Kindergeld a pre Maxika uz len Kindergeld 164€...takze poznate moje prijmy 😀 😀 😀 No ale ved to bohate staci "zum verjubbeln" ci nie? 😝 Z toho platim len oblecenie+ hracky pre deti a moje potreby. Ostatok plati zivitel 🙂
S tym babyfonom je to tazke, ale nemala by si tolko pozerat, kup nejaky a mas to z krku, ved model si si uz vyhliadla, ono aj tak netreba nieco uplne najnovsie na trhu. Kup na Amazone a este mas aj Payback body a o starost menej 🙂

no idem pozerat Vypravej....tak sa majte, leje tu jak z konvy, esteze decka spia a mam klud 🙂

dania
17. nov 2009

Bei, no uplne s tebou citim... Chuderko.

No Timmy nemel ousko pichane, nebylo to tak zle, ani neplakal, jenom ukazoval na ousko cas od casu a tak mu na to Nicova bejvalka koukla a rikala, ze tam zanet ma, ale nic hrozneho, tak dostal ATB. Zadne tabletky, byl to takovy lecker saftik s prichuti pomerancu, sosal ho jak o zivot 😀

Evi, Jani, Katko a ostatni ozralky, taky jsem kolikrat rada, ze tohle kalici obdobi behem studii mam uz za sebou, ani uz nechapu, co me tenkrat vlastne vedlo k tomu budit se rano dobrovolne s bolavou palici a cely den pak stravit v zombee-modu... No kazdy si tim asi musi projit.

Jani, diky za tip, no Spanelsko je v tuhle dobu opravdu velmi prijemne. Strasne se mi libilo v Tarife, tam bych klidne jela zas, chlapy posadila na plaz, zapujcila prkno a naucila se surfovat. Tam byly uzasne vlny! A more bylo docela teple, rozhodne teplejsi nez nase nordsee v lete.

rpinguin
17. nov 2009

zeny, velka prosba. Jedna moja fajn kamoska z Uni ma narodky (32), ma vsetko, kedze je dobre vydata....co jej mam na tie narodky kupit? Ma dve deti (5 rokov a pol roka), takze nejake Gutscheiny s muzom asi nie, kedze to by musela zhanat babysitting. Poradte prosim! Nieco zaujimave, okolo 20-30€.

iii
17. nov 2009

caves, no teeeeda... vy ste poriadne alkoholicky, je to naozaj nechutne, co ste to tu popisali.... 😀

jani, super tip s tym zemiakovym cestom, co vsetko sa z neho da robit? ako to mas s kojenim a bartovymi zubkami? fuh, ja som mala to stastie, ze sa e. ozubila az po prvom roku.

steffi opozdeno vsetko naj, kolikatiny si oslavovala? si uz v tabulke?

reni, tych 75 je predsa ten geschwisterbonus, nie? ozaj, museli ste pri podavani ziadosti o tvoj elternsgeld vediet, kedy presne si vyberie tie dva mesiace manzel?

iii
17. nov 2009

aha no ja kym nieco odoslem, tak napisete vsetky...

reni, su aj restiky, ktore ponukaju babysitting pocas vecere. ale podla mna je velmi mile aj nechat poslat ako prekvapko niekomu kvietky. mna takto prekvapila tento rok jedna kamaratka a bol to naozaj ten najsuprovejsi darcek, ktory clovek proste vobec necaka.
aha, tak uz si mi vlastne nepriamo odpovedala na tu otazku, to je ten geschwisterbonus.
jo, reni, vy nemate getrennte finanzien? heh, to je v nemecku velka moda, ako som si vsimla 😝

mammy81
17. nov 2009

Renca ;Janka;Inga dakujem vam.no taha mi k 30,ale dva rocky este mam cas. 😅
No neviem ci ma do tej tabulky uz pridalo 😀 .

Jani tak gratulujeme k zubkom.

Dani tak sorry neporadim ani ja zial my tak casto necestujeme a ked tak to len smer slovensko 😕

Takze vy ste si takto uzivali za mlaadi co?? no ja som happy ze ja som nejaka protialkoholicka nehovorim ze nevypijem ale ja vypijem pohar sektu a mam dost viac mi netreba.a take veci ze navstevovat misu kvoli opici nepoznam 😀

Inga jezisi mna pobavila vasa fakla story-si viem predstavit tych ludi ako museli cumiet 😀 😀

No ideme na plavaren babulky papa vecer

oli1104
17. nov 2009

Cauves,

Kati, ta Wiener Griessler je mouka od fy Rosenmehl a kupuju ji v Marktkaufu, posledne jsem ji koupila v Netto ( byv. Plus ), ja bych rekla, ze ji maji vsude. Je takova modro bila, to baleni. Teda modry pismo.

ta a zase letim 🙂

yanni
17. nov 2009

Ze vraj ozranky *hihi* No hlavybol alebo blackout som este nemala. No riadne ozrata som este nebola a pravdepodobne ani zu nebudem aöe zurovali sme o 106. Uz som z toho von. Ale vyblaznit by sa mal clovek v mladosti a nie potom v 40tke (ako to niektori chlapi prak-tizuju), ked sa treba starat o rodinu a buducnost nasich deti.

Bei, no ked ona potom ako sa rozhodla, ze predsa nechce ten monitor dychu, povedala ze to necha na mna. No a ja nemam ani ponatia co taky dieta co sa tohto tyka potrebuje. No ja ked dakedy budem mat mimi asi ziadnu techniku kupovat nebudem. Ale ako renci zu spomenula, kupim v amazone a este mam aj paybackpunkte a bodka. Zu to chcem mat z krku.

Pocuvajte a to co lieta vo vzduchu, ze ste tak vsetky ochoreli? Jezis len nech mna nic ne-chyti lebo ma porazi.

Ingi takze Spanielsko??? 😉 Ja nepomozem, ja len na SK valam sunky 😉

Reni aj tu v tomto zapadakove prsi ako z krhly, na nervy, nic sa neda robit po kurse ani ist von ci tak, tak sme vcera vecer pili v krcme 😉))) (no ked zu sme pri tom chlastani 

A k tym financiam, no ja si nemyslim ze je to nova moda a len v DE. Moji fotrovci maju tiez kazdy vlastne konto. Ale inak vsetko sa plati ci kupije jedno z koho penazi. A ja sama by som tiez nechcela spolocne konto s muzom. Ved ja nezarabam aby mi on vsetko roz-hadzal. Spolocne Haushaltskonto hej ale inak nööööööööööö. Aby som vsetko musela do-hodnut s chlapom ked si budem nieco chciet kupit???? Ked ma clovek deti mozno je to trocha ine ale ked su aj manzelia bezdetni alebo tak, ziadne spolocne konto. A u mna to nebude aj ked budu deti. to moze zabudnut. Aby som ja o kazdy cent zobronila. Nööööö-öö.

rpinguin
17. nov 2009

Ingi, hej, je to ten Geschwisterbonus, takze parada 🙂 A getrennte Finanzen? No mame, to co je na mojom konte je moje a to co je na muzovom je spolocne 😀
A s tymi kvietkami je super napad, ale je dost od veci, ked ja na tie narodky idem k nej a este by nejaka donaska zvonila a ja prisla bez nicoho a spoliehala sa na tu donasku. To je ok, ked sa clovek nevidi.

Dani, no presne ako pises, to je jednoducho studentsky zivot....Inga a u vas to v Prahe nehrozilo, ci ako?

yanni
17. nov 2009

Renci a co ma ta tvoja kamoska rada? Nejaky gutschein na masaz alebo tak? Ci to by uz bolo drahe?

yanni
17. nov 2009

Reni a to z coho sa robia tie akne? to som u teba pocula prvy krat, ze aj miminko to moze mat. A niecim si to aj liecila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre