Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

mammy81
โ€ข
3. dec 2009

Ahojte babule,

Evi tak toto by som chcela zazit aj ja aspon raz.ja som to raz videla v telke v modrom z neba boli vecerat v nejakej restike ta je sa mi zda v Prahe a odvtedy ma to laka.len moje dieta by som musela niekomu zverit lebo to by boli vsetci obrizgany ๐Ÿ˜€ -
l
babule boze musim sa vam zverit vcera sme boli u zubara mali jej jednu dierku zablombovat,zeny ja som trpla s nou.ta pani zubarka ja neviem ako keby este v zivote tam nemala dieta strasna zeny to bola,ze ci to musi revat ze slubila ze nebude a ze sa stale hybe a ze ma ticho sediet,no nakoniec jej pichla injekciu Sofcu dobre neroztrhlo od placu (ved to je tak neprijemne ta injekcia),a zubarka ze ideme na to zacal jej vrtat a sofie revala a ona ze to nemoze citit a sofca ze citi ta jej pichla zase injekciu a ze pokracuje ale sofii zacala vystrajat a ja uz som vedela ze to asi dopadne na h....! nakoniec ta krava prehlasila ze ona sa nebude bavit ze to nema cenu ze jej tam da nejaky liek do toho zuba a zatvori len plastelinou a na tyzden znovu.boze ved ja ju tam ani nedostanem ๐Ÿ˜– a najhorsie na tom bolo ze ja som bola taka nabrusena vcera ale neviem ci na sofcu ci na tu kravu. ๐Ÿ˜  No a Sofii to mala take strpnute ze si rozhryzla celu peru (mi povedala ze to ma tvrde-takze si to asi necitila)ale ludia do ziveho ja ked som ju videla mne az slzy vysli,no a v noci som jej na to dala masticku co som hned v lekarni bola kupit.a rano som myslela ze odpadnem ma to take biele a napuchnute ze az.kazdy sa nas pyta ze co robila ci spadla ๐Ÿ˜’
normalne rozmyslam ze pojdem na kliniku a nech jej to cez hypnozu spravia alebo nejak inak pre pana ved ta bude mat sok uz na cely zivot ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜’

Reni takze Maxik taky sibal no co nepovolila si mu tak Ta vykopol ๐Ÿ˜€ juj a kolotoce su in aj u nas,ked je Volksfest tak ani nejdem pretoze viem ze kazdy kolotoc by bol jej ๐Ÿ˜€

Inga takze si uz pripravena no super len vazne by si mohla hodit fotku s bruskom ๐Ÿ˜‰

Bei skukla som fotecky mala uz riadne vyrastla ๐Ÿ˜ต

ZUzi no ja sa priznam ja sa tiez hanbim ozvat ale uz som si povedala ze musim vyuzit situaciu a oslovit dotycne osoby,lenked ja ich stale stretavam ked sme niekde 100-viac km od nas ach jaj ๐Ÿ˜–

rpinguin
โ€ข
3. dec 2009

Steffi, ty koki, no riadna story, neexistuju ale extra detski zubari? Cosi sa mi mari, ze ano. Ti by predsa mali vediet, ako na to, ake triky pouzit, aby decko nemalo traumu. No nechapem. Chuda Sofca โ˜น

Evi, takze 99โ‚ฌ za tri chody+ vino pre dve osoby? To sa este celkom da. Asi by som sa dala nalakat, ale ja viem, ze cista by som odtial asi nevysla. Ja sa zase... aj za vidna ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
3. dec 2009

Steffi - to je velmi neprijemna story u zubarky. Poviem ti pravdu, ze mne jedna skolska zubarka sposobila takto traumu a ja som sa nenormalne bala zubarov. A to preto, ze mi vrtala a nehorazne hlboko a mna to strasne bolelo a uz som jej aj povedala, ze to boli, proste vydavala hlasky, uz som skoro revala a ona neprestala vobec. Este mi zahlasila, ze nech nevystrajam, ze som uz "velka". Vtedy som mala akurat 6 rokov. A to ma fakt "poznacilo" Toto obdobie trvalo velmli dlho. Uz som bola aj dospela a stale som sa bala zubarov. Nehanbim sa za to, ved to je normalne a tento strach ma vela dospelych ludi. Proste som zubarov hrozne nenavidela a nesla som tam proste. ๐Ÿ˜  Az tu v nemecku som sa zasa odhodlala a nezabudnem na prvu navstevu tu u zubara. Bol to velmi prijemny mlady lekar a velmi ustretovy. Hned na zaciatku som mu povedala, ze mam velky strach, ze sa proste bojim. A on v tom nevidel nic zvlastne a sam povedal, ze ma vela pacientov, co sa boja zubara. Ze to je proste normalne, ved nikto nejde rad k zubarovi. A ked ma zabolelo, tak prestal a pokracoval neskor a ked uz sa nedalo vydrzat, tak dal injekciu. A co sa mi veelmi pacilo, komentoval kazdy kazducky krok, ze co robi. To som u zubara na Slovensku nezazila. Proste mi nikdy nikto nepovedal, co vlastne robi. โ˜น
Od prvej navstevy zubara tu v nemecku ubehlo uz "par" rokov a musim uprimne povedat, ze uz sa nebojim ist k zubarovi. Mam vynikajucu zubarku (sme sa skamaratili) a ona mi vobec neda dovod sa bat. Vzdy mi vopred vysvetli, ze co ideme robit a preco to je potrebne. A castokrat mi da aj moznosti a ja sa mozem pre niektoru rozhodnut. Vzdy vsetko konzultujem s nou a ona ma uz pozna a vie ako na mna ๐Ÿค . Proste, ked pridem k nej, tak sa v ordinacii citim velmi pohodlne. Uz to prostredie robi vela, to si myslim ja. Nie ako u zubara na slovensku. โ˜น Vsade to "smrdi" nemocnicou a pacientov beru ako na pase a su velmli neprijemni. A to prostredie a vybavenie ordinacie je tiez o inom. Takze som rada, ze chodim k zubarovi tu. ๐Ÿ˜ต

zuzanasaw
โ€ข
3. dec 2009

Stefi, chudatko Sofie, musi mat z toho desny zazitok a strach zo zubarov na cely zivot!!! Krava jedna, ta zubarka, ved na deti treba citlivo a nie navrieskat! ๐Ÿ˜ 
My s E. chodievame na fluoridaciu zakazdym, ked sme na SK (doteraz to bolo cca kazde tri mes) a mame super detsku zubarku. Pani vo svojich rokoch, ale ta si Emku pozve radsej 3x, ale nebude ju do nicoho nutit. E. si na nu dokonca tak zvykla., ze ma aj 4-ky a 5-ky stolicky zapecatene a drzala statocne jak hluchy dvere ๐Ÿ™‚

Ak je to mozne, skus najst pre Sofie novu zubarku, k tej by som uz asi ani nesla... chuda Sofie...

zuzanasaw
โ€ข
3. dec 2009

Evka, nechcem protirecit, ale ja mam takuto zubarku aj na SK ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
3. dec 2009

Zuzi - kludne, verim ti. Vsak to moze byt. Ja som proste narazila na jednu hlupu kravu. Urcite sa moze stat, ze aj tu natrafis na blbca. Ako vsade. ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
3. dec 2009

Steffi ale to nie je detska zubarka vsak? Mne kamoska rozpravala ze chodi s Olim k nejakej detskej a ta ich nejako zhypnotyzuje a ze vraj to vidis na malicku ze ho deti tak hore drzia. No ja som to na zivo nevidela ale musi to fungovat, lebo Oli sa neboji zubara.

No a mi s braskom sme sa nikdy nebali. My sme chodili k dedovi. Nie je zle mat zubara v rodine ๐Ÿ˜‰ Potom isiel do dochodku, to som uuz bola na gymply, tak som zacala chodit k gymplackemu no a on si potom otvoril sukromnu ambulanciu a chodili sme vsetci tam a ja az pokym som sa neusadila nastalo v DE. No a tu v Dachau mam fakt super zubara, je chodim k nemu rada. Dam si to napichat, nic nebolo aj pokeciame a perfekt. No len ked je to umrtvene tak sa musi davat pozor. Chuda Sofinka, no ja som si tak tiez raz zahryzla do pery ale z vnutra ani som to nepotitila len ze nieco sladkaste som mala v ustach. Boze to krvacalo. Stefi skus najst nejaheho extra zubara pre deti. Oni maju uplne iny pristup.

yanni
โ€ข
3. dec 2009

Zuzka zabudla som, no brasko studuje informatiku-telekomunikaciu. Uz je skoro hotovy ale chce si dalej v dennom studiu robit doktorat, ked je uz tak zabehnuty nech do ma rychlo z krku. No a on chodi tiez brigadovat tak asi ani vela prachov na neho nevyhodia. Ale intrak a teraz aj to skolne to su fakt palky.

rpinguin
โ€ข
3. dec 2009

Katka: ..."dam si to napichat..." ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
To je ten vyzerajuci ako latino Nemec? ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

rpinguin
โ€ข
3. dec 2009

Katka: "nic neboli aj pokeciame a perfekt" ๐Ÿ˜€

veta vecera ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
3. dec 2009

Reni no na co ty nemyslis ๐Ÿ˜€
No to je ten fesacisko. Kolko krat by som mu boztek vtisla na licko ked mi hladi do huby ๐Ÿ˜€ No pekne ocka ma ๐Ÿ˜‰
Ozaj v pondelok ho idem "navstivit" ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
3. dec 2009

preco? no ja viem ze ja uz trochu cudnou slovencinou hovorim

zuzanasaw
โ€ข
3. dec 2009

Kati, "Cudnou vystiznou slovencinoou" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

zuzanasaw
โ€ข
3. dec 2009

Lepsi je kontext "dam si to napichat, nic nebolo aj pokeciame a perfekt" ๐Ÿ˜‰

jabera
โ€ข
3. dec 2009

baby, ja vas srdecne pozdavujem.
uz od vcera ran asa chystam pisat a proste to neslo..

evi, to je super ta vecera!!! prave som rozmyslala, ci ste odtial vysli ako prasata spinavi, ked si sama spomenula, ze ste sa nezaspinili, to nechapem. asi si clovek do tej pusy proste vie trafit. a nerehotali ste sa? a bavili ste sa s ostatnymi? to je sila... tiez som o tom nepocula...

hani, frank ma tiez zapal pluc?? boris nim zacal, momentane ma zapal priedusiek, uz konciaci. rozhodne ti neprajem, aby sa to frankovi tak tahalo... lebo ja uz som sama v situacii, ze nelutujem jeho, ale seba..
uz je to druhy mesiac.. โ˜น
a co kacka? stavia sa na nohy uz? bart sa tvari, ze si niekedy aj snad sadne..

inge, to je uzasny napad!!! to tajenie auticiek a podobnych veci.. bozemoj, to je napad! to ta samu napadlo? musim to povedat borisovi, on sice nebude suhlasit, ale ja ho ukecam.
a k tym francuzskym autorom... ja som teraz uplne mimo... o com? remarque neni nemec? ci som uz uplne mimo real?

bei, to mas super, ze sa s niekym poznas.. zaaavidiiiiiiiiiiiiiiiiiim...

zuzka, ja som si to mlieko raz do carokafe dala... a musim povedat, ze to bolo naozaj chutne. ale teraz uz to nejak nezvladam.. vies co mi robi hrozny problem? ochutnat kasu uvarenu z mojho mlieka. a musim to chutnat, ci uz to je hotove... a teda, musim sa uplne prehovarat, aby som to dokazala. hnusi sa mi to.. asi mi vadi, ze je tepelne upravene ๐Ÿ˜€

lubka, aj aj som bratislavcanka!! ale z ruzinova. a k tej nemocnici, ono ti baby vel apovedali,a le aj ja chem prispiet svojou troskou ๐Ÿ˜‰ tu by si bola s cisarskym 8 dni, rsp. noci hospitalizovana.. cize je to asi vsade inak. mne podala informacie o vsetkom prave hebamme, ktoru som mala vopred vybratu. a pokial by si nemala hebamme aj na porod uz dopredu, tak sa vsetko dozvies v nemocnici.

pauli, ja by som urcite oslovila kohokolvek, komu by som rozumela, co sa reci tyka.. boris tak minuly rok oslovil niekoho v kauflande. dokonca si menili cisla, len uz sa nikdy ten clovek neozval... coz ma teda mrzi. minule som velmi chcela oslovit take dve baby, ktroe hovorili rusky, ale potom sa mi zdalo, ze to budu asi take lahsie devy, tak som to vzdala... a to som ich dokonca chvilku prenasledovala ๐Ÿ˜€ potom mi to bolo luto. tu nie su cudzinci...ani turci. raz som stretla jeden turecky par. rustinu som pocula 3x.

renci, aj tebe som nieco chcela,a le uz neviem co.. ale rozhodne som ti chcela podakovat, ze si tu spominala to pomelo, lebo odvtedy som proste zacala jest citrusy a vsetko je v pohode.. esteze ta mam!

no, a co sa nas tyka, tak uz mam fakt dost a ani sa mi o tom tocit neche, asi tak... tak sa majte fajn a aja sa budem snazit chodit castejsie, lebo mi potom chybaju dolezite postrehy a poznatky!
baby, ja by som si tak zapalila..... cim viac ma stve to moje dieta, tym viac mi ide huba po cigoske...

jabera
โ€ข
3. dec 2009

ja krava som necitala tuto poslednu stranku..

stefi, no, ja by som tiez hladala inu zubarku.. ved sa ti sofika poondi z toho a ani sa jej necudujem,. kumn enikdy nikto takyto nebol a som aj tak posrata zo zubarov.
fakt, ved toto nei sranda, ani pre dospelaka a nie pre decko.. chuderka malinka.. nemas moznost ist inam?

zuzanasaw
โ€ข
3. dec 2009

Janka, no vidis, Tebe sa ta kasa hnusi a dieta ju ma jest ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜ต

evinkaaa
โ€ข
3. dec 2009

Jani - k tvojej otazke... nie, neozaj sme neboli vobec spinavi. Proste je to instinkt, ze sa vies trafit do ust. To je normalne. Ale ked k nam dosiel casnik a pytal sa na, ze ake vinko si zelame - ci biele alebo cervene, tak sme odpovedali, ze cervene. On len s usmevom (nevideli sme, ale poculi ๐Ÿ˜€ ) povedal... "Sie sind aber mutig". To kvoli flekom, ze ak by nahodou niekde kvaplo. Ale nikde nekvaplo a vypili sme bez nehody. ๐Ÿ˜ต A ci sme sa rehotali? No najprv na zaciatku to bolo skor take vazne. Museli sme si zvyknut na tu hroznu tmu. Nemala som nejako strach, skor pocit, ze by som najradsej vysla von na svetlo. Ale ten pocit bol len chvilkovy a hned pominul. Potom sme to brali vsetko so srandou a riadili sme sa podla voni a zvukov. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ked niekto zacitil kavu, tak hned to nahlas zahlasil, ze ...aha, urcite uz dostaneme kavu.... A tak aj bolo ๐Ÿ˜€ . A takto sme nahlas debatovali so vsetkymi. To bolo tam normalne. Alebo ked nam doniesli jedlo a zacali sme "hladat" ๐Ÿ˜€ co a kde na tanieri je, tak ked nieto "nasiel" nieco ako prvy a spoznal toho chut, tak hned nahlas vyhlasil. No ako deti, co objavili svet ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ Ale bola to fakt sranda. Alebo na zaciatku, ked sme okolo seba nepoculi vela hlasov, len niekde v dialke, tak sme vedeli, ze pri nas este nikto nesedi.. Aj sme opatrne ohmatali vpravo a vlavo a stolicka bola prazdna. Ale po case sme poculi hlasy velmi blizko a vedeli sme, ze uz mame susedov pri sebe. A tak aj bolo. A diskusia a rehoty este len zacali. No proste sme to vsetko objavovali, hadali, ze co to moze byt a kde a tak. Bola to naozaj skvela skusenost aspon na chvilku "vojst" do sveta slepich ludi.
Rozpravala som o tomto maminke a ta bola velmi nadsena, ze by to tiez chcela vyskusat. Tak som zacala patrat, ze im kupime gutschein a darujeme. Ale na slovensku sa nic take nekona. Smola ๐Ÿ˜  Az v Prahe. Neviem, ako sa ta restika vola. Ale tak sme sa s manzelom dohodli, ze gutschein kupime a ked pridu moji rodicia na buduci rok v lete zasa k nam, tak na "slepu veceru" s nimi zajdeme. Bude to prekvapko. ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
4. dec 2009

heh, nejak sa nam to tu zvrhava, katka picha so zubarom a janka prenasleduje lahsie devy ๐Ÿ˜€

evi, no paradicka, tiez sa mi to zda byt adekvatna cena. tiez vynikajuca myslienka na darcek pre niekoho....menu bolo teda fixne? a mali ste vlastny stol, ci ste sedeli hned vedla cudzich ludi?

jani, remarque bol jasne ze nemec, dokonca zil v poruri ๐Ÿ˜€ sorry, tot moje obcasne prejavy pokrocilo-tehotenskej demencie. heh, minule som niekde potrebovala nahlasit elenkine meno, a povedala som priezvisko kamosky, ktora sa tiez vola elena. potom som to musela opravovat, no pruser, neviem, ako sa mi vlastne dieta vola ๐Ÿ˜€
co je s borisom? netaha sa mu to uz nejak dlho? chudak.
vsak skus si zapalit... ja som mala tiez obrovitansku chut, tak som si opat povedala, ze einmal ist keinmal, vyskusala, no a polovicu cigy som nakoniec vyhodila, mala som dost. a vytriezvela opat na isty cas.

stefka, na tvojom mieste by som k nej uz nesla.....chudak drobec, snad ta to rychlo zabudne. ja mam podobne "pekne" spomienky na nasu zakladoskolsku zubarku

honnig
โ€ข
4. dec 2009

Holky, ale Frank nekouri moc a vuuuuubec nekouri doma ani v aute ๐Ÿ˜€ Ja uz to tady psala a navic se mi zda, ze to resite vic nez ja ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜Ž Podle me neni v dnesni dobe nic neobvykleho, ze chlap kouri a nekouriciho Nemce skoro ani neznam ๐Ÿ˜…

Ingi, K. leze vic jak 2 mesice a skoro 2 mesice se dokaze sama postavit. Ted se pousti za jednu ruku a obchazi nabytek.

Jani, zapal plic se F. nepotvrdil, tak snad uz to bude dobry. Dneska uz je mu trochu lip. Pockej, jak budes vzpominat, ze jsi byla klidnejsi, kdyz Bartik jenom lezel. Uplne mam hruzu vzdycky, jak K. boucha hlavou, kde se da. Hrozne rada stoji za dvermi a skrabe omitku....

Stefi, ja bych tam nesla ani sama, ne tak s ditetem...

Preji hezky den vsem ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

iii
โ€ข
4. dec 2009

hani, no to vies ze riesime, v tvojom dobrom zaujme samozrejme ๐Ÿ˜€ kacka sikulka....to e. v jej veku este len tazkopadne zacinala dupotat po styroch. mate nejaky lauflernwagen? mne sa velmi pacia tie kusky od haby, pri e. som zrgrlosila, ale asi nejaky predsalen kupim

honnig
โ€ข
4. dec 2009

Ingi, dekuji za podporu ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜Ž
Ma choditko od Chicco, taky se mi vic libi drevene, ale je to dost penez. Ted jeste s tim nechodi, jenom si pousti tu hroznou hudbu a pari u toho, snazi se zastrkavat predmety. Zatim dava prednost nabytku. No, a ja ji nic neukazuju, cekam, az zacne sama. Je fakt dost velika, takze az k tomu dospeje...

Evi, super vecere. Hodne jsem o tom slysela a videla i nekolik reportazi. Myslim, ze je to dobra sance i pro ty, co tam pracuji a hlavne pro nas, co vidime vcitit se do jejich kazdodenniho zivota.

Pokusim se dat fotky, ale to zmensovani....snad najdu nejake male ๐Ÿ˜…

zuzanasaw
โ€ข
4. dec 2009

Hani, ze Kacka sa uz dva mesiace dokaze sama postavit. Sikulka! To Niki bol do 7 mesiacov uplny lenoch. Az ked ukoncil 7.mesiac, zacal sa konecne otacat, nieto este vstavat!

mammy81
โ€ข
4. dec 2009

Ahojte,
ja som uz rozhodnuta ze ja ju tam nebudem bravat a manzel ma dnes termin u zubarky tak som mu nakazala nech si pyta "รผberweisung" na kliniku kde su detsky zubari a kde to robia hypnozou ako Katka pisala alebo nejaky "lach-gass"(sorry neviem ako sa to pise),tak pojdeme tam a hotovo.

Evi tak ja som mala taku zubarku tiez na zakladnej skole a som z nej bola v soku straaaaaaaaasne dlho vrtala mi a ze ked bude boliet tak ma ustipni a ja som ju stipala a ona nic.ktovie aku modrinu mala ale mne to bolo tak jedno.
๐Ÿ˜  az na strednej som sla k inej zubarke a ta bola slniecko ta mi zub trhala a ani som necitila ๐Ÿ˜• a tu som tiez spokojna s mojim zubarom a ta krava je jeho druha ruka,ale ja k nej nechodim a neviem preco sofcu dali k nej asi ze manzel je pri nej a malo casu -ja neviem.no sila to bola-Sofca o tom ani nediskutuje. ๐Ÿ˜’
Evi no moja piekla som a co ja som sa uhresila pri tych plnenych s nugatom ci boze ale su chutne ๐Ÿ˜… len to cesto sa mi lepilo ze som ho chytila a plasla do chladnicky a povedala som mu ze ma poslednu sancu ๐Ÿ˜€ ale vyvalkat ho bol horor ๐Ÿ˜ 
a este tie zimt sterne no ale to ti napisem radsej IP,cez vikend.

Jani a co si nakoniec o nich zistila ๐Ÿ˜€
Inga Inga ty nas napinas ......a to foto??? ๐Ÿ˜€

tak sa zatial majte ideme na vikend k svokre ๐Ÿ˜ ,aspon ujdem do kina ๐Ÿ˜ต

evinkaaa
โ€ข
4. dec 2009

Ahojte kocky,

akosi tu je dnes tichucko. Asi uz vikendujete vsetky, ze?! ๐Ÿ˜ต Tak to ma byt. ๐Ÿ˜‰
Ja som dnes zacala balit vianocne darceky a mala som veru dost. Asi po styroch som to vzdala. ๐Ÿ˜€ Dalsie balim nabuduce, lebo to vsetko dlho trva. Ja nebalim "len tak", ale sa s tym troska "pohram". Jasne, ze papier a stuzticka, ale okrem toho "nalepim" obojstranou lepiacou paskou nejaku malu sladkost - zvycajne malicku cokoladku a pridam menovku, komu ten balicek patri. A tento rok som vymyslela nieco nove, originalne. Teda originalne pre mna, lebo tak som este nerobila. Urobila som zo salzteigu menovky v tvare srdiecok. Teda najprv cesto, povykrajovala som srdiecka a peciatkou vtlacila dane meno. Tie peciatkove pismenka som kupila nedavno v Tchibo. Mozno ste to videli. A potom som to iba upiekla ci vysusila. A nakonec som kazde meno omalovala inou farbou. A k tomu farbou ladiacu stuzku a vyzera to fakt pekne. A kym takto zabalim kazdy darcek, tak to trva vecne. ๐Ÿ˜€ Takze preto dalsie nabuduce. ๐Ÿ˜ต

Ingi - tiez si myslim, ze za ten dinner je to adekvatna cena. Nezdalo sa mi to vobec vela a ani som nad tym nerozmyslala, pravdu povediac. ๐Ÿ˜ต
Menu si si mohla vybrat bud fleisch, fisch alebo vegetarianske. A podla toho sa odvijalo vsetko ostatne. Ti co mali rybu, mali aj iny dezert ako ti, co mali mรคso.
Stoly boli poukladane do radov. Neviem presne kolko radov to bolo, ale spolu nas bolo 43 a myslim, ze v jednom rade sedelo na jednej strane asi 8 ludi. Ako som uz predtym spominala, pariky oproti sebe. A medzi radmi bol akoze priestor, kde chodili casnici. Teda my sme ho nevideli, ale casnik povedal, ze to tak je ๐Ÿ˜€ A vedla nas sedli ludia, kedze boli stoly ulozene vo velkom rade, ale troska dalej. Vsetko to bolo na stole ulozene velmi priestranne. Nie natesno vedla seba, aby si fakt nahodou hned nieco nezhodil alebo nevylial. Logicke ๐Ÿ˜ต

Steffi - to sa ti nugatove keksicky fakt lepili? To mi je zahadou, lebo mne sa nelepili este nikdy. Urobila si to presne podla postupu? Ale chutne su, to mas fakt pravdu ๐Ÿ˜€ A co chces vediet kvoli zimtsterne? Rada ti poradim. ๐Ÿ˜ต
A co idete na vikend k svokre? Ci len tak, ci nejaka oslava? ๐Ÿ˜‰

Hanka - tvoja katka je velmi usilovna. Urcite bude uz cochvila behat. ๐Ÿ™‚

yanni
โ€ข
4. dec 2009

Zuzka jasne ze vystizne a po lopate ๐Ÿ˜€ Inak to ze" nic nebolo" je preklep, to malo byt "nic neboli".

Ingi, ze vaj zvrhava ๐Ÿ˜€ No mozno ze bude v pondelok "pichacka" u zubara ak NIECO najde ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale co neprezradim ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale Janka je fakt srandistka. To musela byt sou ako "nahanala" tie lahke devy ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Inak Ingy, to fakt nie je zly napad s tym Balkanom. A kedy si berie tvoj muz Elternzeit? A aj o nejakej krajine konkretne rozmyslas? No mna zase laka velmi sever. Skandinavia a tak. Ja to s tymi juzanmi velmi neviem. Su mi dost temperamentni a priamociary a na vsetko dost hrrrrrrrrrr. No ked tam clovek zije je to urcite ine, ale ako turista sa mi vsade zdalo ako by sa ti domaci stale na nas lepili. V Spanielsku, Portugalsku a o Maroku ani nehovorim. A to v MAroku som napr. ani nebola v tych letoviskach ale sukromne, kamoska je Marocanka. Ale aj tak na ulici, na trhu, na plazi, to sme stale boli brani ako turisti a nemali sme kludnu chvilku. Takze ja uz len na take odlahle miesta na dovcu ๐Ÿ˜‰ Tak individualne, ziadne velike letoviska. Sam si moct pokukat Landschaft, prenajat auto a sama pobehat co sa paci a nie nejake Pauschalreisen. Dovca 2010 je uz gebucht a to presne tak ako chcem. Oddychnut si, mat klud, nie az tak daleko od mestecka ale predsa odlahle, no uz sa fakt tesim. A ty to uvazujes tak k moru ci do hor. Byvala juhoska je vsestranna. Podla toho aka ktora terajsia krajina. Ale su tam aj hory aj more, no proste vsetko. Ci si este nad tym neja intenzivne nerozmyslala?

neurologia
โ€ข
5. dec 2009

caves,

vidim ze uz v piatok poobede bol vikend v plnom prude a tu nikoho.... ๐Ÿ˜‰

cez den som bola s josy u manzela v praci mala bola hviezda kazdy ju chcel vidiet..na vsetkych sa mracila....ale prisiel ju pozriet aj pan zahradnik a na toho hodila taky usmev ze vsetci len cumeli... ๐Ÿ˜€ ujo bol srandista povedal ze on ma doma 4 kusy takych...(myslel ze ma 4 deti doma) nato sa pridal jeden kolega ze dobre ze prenho dnes nepride zena lebo aj oni by museli zacat pracovat na dalsom... ๐Ÿ™‚
potom sme boli na nakupoch (potraviny) a josky sa asi 1-krat totalne pacilo vobec neplackala vsetko obzerala...takze to bolo bez zbytocnych stresov a v pohodicke sme si vsetko pochodili....kupila som jej aj taky peknucky svetrik este je jej trosku velky ale rychlo dorastie.....

dnes tu mame vianocne trhy-takze sa urcite pojdeme pozriet a ja pojdem aj kunut moje kolaciky ako sa predavaju-skontrolovat ci su zakaznici spokojny..... ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
5. dec 2009

Ahojte baby,

u nas vykuka slniecko a zatial je noazaj vonku krasne, ale dost chladno. Ale to nevadi, chystame sa poobede na christkindlmarkt do mesta a mame v plane aj nieco konkretne kupit. Tak uvidime, ci to zozenieme. ๐Ÿ˜ต Ale uz sa velmi tesim. JE tam vzdy taka prava vianocna atmosfera - vsade vyhravaju koledy, vonaju vselijake dobrotky a vsetko sa ligoce. No nadhera ๐Ÿ˜ต

Bea - takze si mala s josy vcera skvely den?'! ๐Ÿ˜ต Malicka je velmi poslusna, podla toho, co pises a vkuse sa usmieva. Musi byt fakt zlaticko ๐Ÿ™‚

Renca isla asi na tie preteky do dรผsseldorfu, ked sa neozyva. A ostatne baby asi vikenduju v plnom prude. ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
Tak idem aj ja a nakuknem vecer, ak tu bude nieco napisane. ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
5. dec 2009

beus, tak tebe sa predavaju kolaciky na trhoch? to je uzasne. normalne si slavna. ..no jo, jozefinka je uz velka, tak sa jej asi aj vselico paci, co mozno predtym neregistrovala poriadne...
tymi vianocnymi trhmi si ma inspirovala, ved uz aj tu asi budu.. ale moje kolaciky tam urco nie su ๐Ÿ˜‰

hanka, uz som olutovala, ze sa bart hybe! tomu ver... vies co on robi? trieska si tvar o zem... zleze z periny a akonahle je na podlahe praskne si ksicht na zem a , samozrejme, desne place... normalne neviem, co robit. ci ho mam nechat, aby raz konecne pochopil, ze to neni dobry napad, alebo ho nedavat na zem...
sam este nesedi, ale je pravda, ze uz sa snazi obcas o nejaky zhyb... kacenka je hold sikulka, co sa da dodat...
a super, ze frank nema zapal pluc, snad sa rychlejsie vyzdravie, ked to bolo nieco ine..

ingus, jasne, ze uz som hulila, hahaaaaaaaa, to ano.. a zial, velmi mi chutilo... naposledy, ked tu bol ten kamarat z blavy, to bolo v septembri. a dnes skoro opat, lebo som sa vytocila a chcela som sa obliect a ist si kupit cigosky a potom som si povedala, ze mi uz fakt drbe... no nic, uz to polavilo.. ja som velky zavislak, cigarety zboznujem, milujem ich vonu, vdychujem okoloiducich, zhlboka vdychujem zapach z krciem... ๐Ÿ˜€ je to tak.... ked uz sme pri drogach, ako sa volal ten jemny chlast, co ste s dankou spominali? je to cidre?
inac, priezvisko tvojej dcery je velka sranda, vazne... zvlastne... ako sa ti take nieco stalo? ๐Ÿ˜€
boris uz je lepsie, asi 2 dni... ma vysledky snad zo vsetkych vysetreni sveta a je vlastne zdravy... ani cukor, ani tlak, nechapem... stary ony a taky jary... ale nieco mu je, byv bledy a asi mu je naozaj obcas blbo, ale dr. povedala, ze to je uz asi iba vycerpanie. neviem ake, teda.... ale asi po tom zapale pluc a nasledne priedusiek.. snad niekedy vyzdravie.

chcela som vam aj o nas nieco, ale prave dosiel boris z koncertu a uz ma obtazuje... aj tak vlastne nic zaujimave.. jej ,a le predsa.. som odfotila, co som borisovi usila vrece na mikulasa, ale uz ho aj tak nemozem dat do albumu, lebo uz by to videl.. tak asi zajtra..

paula
โ€ข
6. dec 2009

ahoj holky, zdravim z pro zmenu uprseneho Neussu!
Evi, taky me zajimal popis Dinner in Dark, pekne jsi to popsala a bylo to fakt zajimave. Moje kamaradka na tom byla v Essenu a popisovala to jako "unheimlich und komisch" a urcite by to nikdy nechtela zopakovat, tak je pekne videt, jak to take kazdy jinak vnima.

Vcera jsme byli na cesko-slovenskem Mikulasi. Tak jsme vsichni jeste plni zazitku. ๐Ÿ˜‰ Laurinka dokonce rekla basnicku.

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre