Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
17. dec 2009

baby, ja som tak smutna... mamina nepride.. lebo je nejaka nachcipana a boji sa, ze by sa jej to rozbehlo. to ju chapem,ale sere ma, ze nelezi a potom sa ani neda cudovat, ak sa to rozbehne... uplne mi to pokazilo naladu, nic sa mi uz nechce. musim sa na to vykaslat, tak budeme len my traja, no...

baby, posta aj mna pekne vytocila, hladali sme balicek, ktory sme poslali mojej mamine a dnes nam povedali, ze ho vratili, zo SLOVINSKA lebo adresat neznamy!!! nezabili by ste ich?

renci, co je to robben? akoze moze robit? ze si ho poslala do prace? 😀 chudaka maleho?

hani, kacenka je velika! taka ozajska holka, taka zrela v tvari mi pripada... a velmi pekne saticky ma, to uz asi na jeziska, ze?

zuzi, fajn, tak ja si pockam do 9,5 mesiaca teda...

evi, len relaxuj, este si maknes do odchodu...

evinkaaa
17. dec 2009

Jani - no relaxujem prave pri pohari vinka a kusocku svedskej mandlovej torty. 😵 😵 😵 Oslavujeme totizto s manzelom druhe vyrocie svadby 😉
robben je liezt, plazit sa. 🙂
A kvoli maminke sa netrap. Urcite je to velmi smutne pre teba a trapi ta to, ale zober to tak, ze ak by sa jej fakt velmi pohorsilo a bola by na tom zle, to tiez neni nic moc a koniec koncov by si mala o nu strach. Uzivaj si vianoce s borisom a bartikom - s tvojou malou rodinkou. 😵

yanni
17. dec 2009

Caute babenky,

prijemne sviatky prajem.

zuzanasaw
17. dec 2009

Jani, to je fakt na figu, viem, ze si sa tesila... tak nesmut, aspon Borisa budete mat doma, tak si to ako rodinka uzivajte. To prvykrat budete sna Vianoce "sami" doma bez ostatnej rodiny?

Trosicku sme odkukali od hanky, tak sme aj my pre starych rodicov cosi zbastlovali 🙂

zuzanasaw
17. dec 2009

Janka, prave som v albume zistila, ze ako 8mes+1tyzden sa Niki prvykrat postavil v postielke sam, takze sediet musel asi skor. No to tak, ked len spatne dedukujes, co pamatas a vydedukujes zle. Tak sa tes, mozno Ta Bartik potesi vlastnym vianocnym darcekom 😵

zuzanasaw
17. dec 2009

nejak to samo odoslalo... este som chcela, ze Nikusik sa naucil prakticky sediet vo vysokej stolicke na papanie. Mal okolo seba taku nafukovaciu opierku (Ikea) a celkom sa mu pacilo pozerat na svet z ineho pohladu. Tak to vyskusal sam... 😉

verohit
autor
17. dec 2009

aaaaaaahojte zenule, vsetky vas velmi pozdravujem a prajem vsetko dobre... dufam ze si uzivate naplno predvianocny cas!!!! my hej, v praci je toho tolko, ze nevieme kam skor 😉 a z Miminky sa nam stala velka jaslickarka 😵 dopada vsak na nas velka unava z noveho rezimu, tak snad sa touto fazou rychlo preluskame... inak sa Miminke velmi paci... kazdy den mi rozprava o detoch (vola ich menami: Oskar, Vivien atd).. a paci sa jej ze tam spievaju, tancuju a hraju na hudobne nastroje.... je to tam velmi mile...

Evi, tak vsetko naj,naj k Vasmu vyrociu, uzite si 😉

Bea, vdaka za ip (za roladu) velmi si ma potesila, kedze tu tolko abstinujem urcite by som ju uz nenasla, este raz dik 😉

Jani, je to fakt skoda, viem co citis, ale my co sme daleko od rodin musime casto uvazovat az velmi rozumne a realisticky... hlavne ze ste trojica pokope
😉
ja sa uz tiez tesim na sviatky (mali by sme ist do Alp) tak sa uz tesim ked to vyjde..

Ingrid, a Dani ti vasi drobci nezbednici.. 😵 a Ingrid pozeram ze uz Ti svieti 40. a rodit mas "az" koncom roku??? myslim na Teba a drzim palce, ak by som Ta nahodou medzitym uz nezastihla... dufam ze si to aj vy uzijete v trojke a Elenka vyuzije v praxi vyuku z kurzu 😵

Zuzisaw..
prave som vystihla vase foto na titulnej strane... jeej pekne Vianocne.... drobci su perfekni.. 😵

zenule na tie co som nereagovala sorry, aj tak na vas vsetky myslievam, obcas si vas precitam i ked neodpovedam.... este raz vsetko krasne...

a do konikovania....

evinkaaa
18. dec 2009

Pekne dobre ranko,

akosi sa mi dnes nechce dlhsie pospat, aj ked som isla spat az o druhej. No, hold cestovna horucka 😀
Ale aj tak mam kopec roboty, tak je to tak lepsie. Aspon nebudem mat casovy sklz.

Veri - dakujem velmi pekne 😵 😵 😵
Paradicka, ze sa miminke v jaslickach paci. To je o to jednoduchsie aj pre teba, vsak?! Zelam vam, aby predvianocny-vianocny stres v praci coskoro pominul a vy si mohli vianoce uzivat. A kde vlastne to cez vianoce idete?

Zuzi - krasne fotocky tvojich drobcov. Jooj, aki su uz velki 😉

neurologia
18. dec 2009

evka..iiiiiiha druhe vyrocie zachvilku vianoce no vy mate teraz fakt samucicky sviatok... 😉

janka totalne sa viem ako sa citis ja som v piatok zazila nieco podobne sme kecali s maminou (ocino bol este v praci) a ona ze nepridu ani medzi sviatkami (nejdem rozpisovat dovody ale nastastie nikto chory nieje) som sa uplne zasekla...a ked sme dokecali tak som si aj poplakala bolo mi luto (velmi som sa tesila na ocina...)najhorsie na tom bolo ze ked to malicka vycitila zacala aj ona plakat ale tak hroooozne ...som si povedala ze ty truba (akoze ja) takto si smutna a iba joss ma z toho potom stres...ale nakoniec nasi dojdu
janka a ved budete spolu s bartikom a borisom....

zuzka velmi pekne "ramiky" na fotocky si vybrala....

baby my sme boli vcera poobede na ockovani...takze teraz mam o "zabavu" postarane uz vecer bola z toho cela nesvoja mrncala plakala aj zvysenu teplotu mala....ale v noci spinkala dobre a dnes rano opat place zvysena teplota mrncanie nic nieje dobre....no co uz musime vydzat

dania
18. dec 2009

No ja mam letos darecky temer vyhradne selbzbastlene. V Tchibo nabizi kupony na fotoknihy a fotokalendare za super ceny s Fotokasten (kde mam dobre zkusenosti i s kvalitou). Tak jsem jich par nakoupila i do zasoby, ja strasne rada delam knihy z cest. A babicce jsem zbastlila kalendar (tentokrat ne miminkovskej, ale krajiny) a jsem zvedava, jestli nekdo pozna, kdo je autor nebo si budou myslet, ze je to ze supermarketu. Teda nechci se moc chvastat, ale ten vysledek mi pripadal fakt profi.

Katko, kdepak se ti podel obrazek? Taky pekne svatky!

Bei, tak sis navstevu vybrecela? 😉 Josi at se brzy otrepe z ockovani. Co to doslala za vakcinu?

Evi, vam stastnou cestu, jedte opatrne.

A kdepak je Lubi? Ze by na Sk?

Veru, no Mimca je ale sikulka. Ja uz se taky tesim na pribehy ze skolky, u nas se jde na to az v Auguste. Ale T je ted totalne zamilovany do prostredniho brachy, s tim si ted totalne rozumi, uplne na nem visi. Starsimu brachovi se rozbiha puberta, ojojoj 😝

Jani, nesmutni, Vanoce ve trech jsou taky prima. I kdyz poradne si to Bart uzije asi az za rok.

Hani, diky za odkaz na ramecky. Super napad.

Ingi, ja jsem z tebe uplne nervozni, jak se citis? Mas nejake poradne posly uz?

neurologia
18. dec 2009

😠 😠 😠 napisala som prispevok a zmazal sa..... 😠 😠 😠 😠

dani no tak nevyplakala som si ju doslovne 😉 som sa postazovala mm a jemu vybrecela na pleci....
a veru inga sa zatajuje a vobec nas neinformuje 😉 (viem ma toho dost ma aj navstevu) ale ani tehu foto nam neukazala.....a babatko hadam ukaze 🙂

evinkaaa
18. dec 2009

Beus - joooj, to doverne poznam. Aj mne sa to uz stalo par krat a zurila som ako pes 😀
Ako sa ma malicka? Dufam, ze uz jej je lepsie a nema teplotu. A ako prezila ockovanie - plackala? 😢

Dani - dakujem pekne, ale cestujeme az zajtra a dnes "len" balim. Hlavu mam plnu ako balon a na tolko veci musim mysliet ze hruza. Ale vsetko sa zvlada v pohode. Pustila som si hudbu na "plne" a ide saaaaaaaaaaaa do toho. 😵

Idem pokracovat, ale budem pocas dna nakukat. 😉

rpinguin
18. dec 2009

zdravim zienky,
cavi Verus, super, ze jaslickarka to super zvlada. Kedy si ju prihlasila vlastne? Mne akosi lepi, ze Maxik ani skolku nedostane od marca 2011.

Otazka???
Ked ste pisali vianocne pozdravy, tak ake ste dali znamky? 70 centove? Ja sikovna som na vsetky obalky polepila 55 centove a potom pozrela len tak na net ohladne cien balikov a popritom zistila, ze som mala dat 70centov. Dojde to aj s tymi 55timi centami? Nie, ze by som bola skrob, ale tie znamky tam mam nalepene a na postu sa mi uz nechce a dnes som ich chcela poslat.
Pauli, ty to budes urciete vediet.

paula
18. dec 2009

ahojky!

Reni, proc zrovna ja bych to mela vedet?! 🙂 Ja pohledny neposilam. 😉 jen baliky. 😀 Ale kdyyysi jsem posilala hodne dopisy a jednou se zdrazily znamky a ja posilala jeste za stare, tak jsem se sla zeptat na postu, jestli to dojde a oni mi rekli,ze ano, ale ze to musi PRIJEMCE doplatit. Ja to tehdy ale posilala do CR a tam po mamce nic nechteli. 😉

Ingi, Dani, z pozice "zkusenejsi" matky starsiho ditete vas muzu uklidnit, ze plastelinova faze jednou prejde. U nas potom prisla faze STRIHACI!!! ta je jeste o neco destruktivnejsi. 😉

iii
18. dec 2009

caves, tak som znasilnila muza, aby ma odfotil aj s balonom, sice nerad, ale spravil....vysledok je v albume 😀 a aj nase vianoce prianie tam je, take obyc., ale my sme uz raz taki....

krasne fotky mrnat mate, ani neviem, koho mam pochvalit ako prveho...

janka pohodicka, ajtak bude dobre, ja na nase prve vianoce osamote len v trojke s kojencom spominam velmi rada, bolo to naozaj carovne...
heh, s tym slovinskom je to dobreeeee....co si napisala na balik - slowakei, alebo slovak republic?

dani super, ze ma timmy kamosa.... u nas na spielgruppe obcas pride sestra jedneho dievcatka - asi 9 rocna (myslim asi vo veku vasho adriana?) - deti ju proste zeru.

veronika ahoooooj no ze si sa ozvala....ako sa vam dari? na kolko hodin denne ma mimca jaslicky? wow, uz bude oslavovat dva roky, heh, len teraz sa to narodilo a kvicalo a kvicalo... 😀

dania
18. dec 2009

Ingi, heh, to je spis maminka z pohledu E., ne? 😀 Krasny pupek mas (brisko uz se to ani nazvat neda 😉)

Pauli, tos me teda uklidnila... 😝

evinkaaa
18. dec 2009

Reni - urcite na slovensko 70-centove znamky na normalny klasicky dopis alebo blahozelanie. JA som akurat pred vcerom posielala, tak to viem presne. Neviem teda, ci ti tie 50-centove dojdu. Moze sa stat, ze dojde ti to naspät s peciatkou od posty, ze znamka bola nedostatocna. Mne sa to uz tak raz stalo. 😉

mammy81
18. dec 2009

Ahojte zeny,

preletela som vas velmi rychlo ani neviem komu a na co som chcela reagovat, 😠 z toho stresu som uz na nervy ☹ 🤐 .
asi som vam nechybala ked ste ma ani nespomenuli hm??? 😀 😀

ale nie vazne teraz mame sa na dve veci ja som s nervami v koncoch,zacalo sa to nasim zubom a pokracujeme dalej.No v pondelok sme mali termin u zubarky je to ambulancia len pre deti inac ako krasna a aj velmi priatelke zubarky len tie ceny ☹.
Sofca si vzala so sebou film lebo na nete bolo ze si moze doniest oblubeny a jej ho zapli a ona lezala a pozerala film a zubarky zuby obzerala.potom jej robili rtg a mi zacala vysvetlovat ze to jej bude robit v narkoze.mne uz slzy tiekli lebo viem co to je narkoza u decka,a ona mi ze inac to nevidi ze by jej aj hore pozrela a spravila a potom zacala ze nevie ci ten rozvrtany jej este zachrani a ze to jej tam bude musiet dat korunku a taky mostik aby jej ta medzera ostala pre novy zub a len to stoji 100 eur a potom zacala ze aj hore by jej spravila korunku ta som na nu pozrela ze ci jej sisi.a dohodli sme termin na stvrtok(vcera) lenze detsky doktor nedovolil ze brala antibiotika a bla bla,ze to nieje akutne ta som mu povedala ze ideme na slovensko a ze co ja budem robit ked jej to vypadne (co sa uz aj stalo)a on ze ta nic.ludia ja som bola v koncoch este vcera som letela k jednemu zubarovi nech ju prezrie pre pana jana 10 minut no ale nas nezobrali ze su plny ja som mala take nervy 😠 😠 .
tak a termin mame az 14.1 takze neviem neviem krasne a vesele budeme mat asi....lebo stale ked clovek nechce sa prihodi no nie???
no povedzte mi vas nazor je toto normalne?? a po dalsie ze korunky na mliecaky?? ked nam zub vypadol kto sa staral aby bola zachovana diera??? ja neviem mam pocit ci to nieje len geld-geld-geld. 😒
no a balime a dnes rano ked som pozrela a videla vonku sneh ta ma soklo ze do slaka zajtra ideme a snezi to uz nemohlo pock 😲 at???

rpinguin
18. dec 2009

Pauli, no ja som myslela, ze ked tie baliky posielas, tak ze vies aj ine postovne zalezitosti 😉
Evi, no tak to musi pockat do pondelka, na postu sa mi teda vobec nechce. Uzi si domova a peknu cestu!
Kati, tebe tiez, hlavne pomaly!
Inga, jeminecku, to je to brucho asi preto take ozrutne, kedze ty mas tu modelkovsku postavu. To ja som mala asi len polovicu alebo zeby uhol pohladu? 😉 No a to meno bude teda ake? Alebo patris do skupiny ludi, ktora ho prezradi az po porode? 😉

mammy81
18. dec 2009

joj som to omylom poslalabo robim zase 1000 veci naraz. 😠 a este som zabudla dodat ze by jej pri narkoze prestrihli aj zungenbändchen.(nevie ci sa to spolu pise) co by som suhlasila.

no napecene uz mam a este pobalit sofcu mi treba keby sa mi chcelo 😒 ale nahadzem cosi do kufra a dobre hlavne nech ma overal oteplovacky a bude ok 😀 😀

Zuzi tvoje deticky maju krasne ociska-modre ako nebo 😵

Bea tak Josy uz vyrastla a tie nausnice jej seknu 😵

Reni Matilda uz je velka slecna 😵

Inga tak to mas riadny balonik ale krasne vajicko a este krajsie Überaschung vide cochvila. 😵

Hani Kacenka je podarena na tych fotkach.

Jani nesmut budete aspon rodinky vy traja pokope aha a inac ty si sa pytala ci manzel neziarlil jemu bolo po 5 pohariku vsetko jedno 😀(no vsetko asi nie ale nejavil zaujem zeby ho to sralo).

idem este pobalit sofcu babulky-zatial pa

evinkaaa
18. dec 2009

Steffi - aj vy idete zajtra? To sa mozno niekde na Rastplatzi stretneme 😀 😀 😀
Ohladom zubarky - hm, no ja to tiez vidim ako "geldmacherei" (tak by to povedal moj manzel). Zjavne chce mila pani zubarka na tebe zarobit. To je jasne, ze zubari su drahi, ale tak toto teda nie. Ja by som odmietla a ziadne korunky dietatu na mliecaky nedavala. Ved ako hovoris, za nasich cias toto vobec nerobili. Zub vypadol a hotovo, potom narastol uz novy trvaly. 😉 A s tou narkozou to tiez nieje bohvieco. To je predsa len "zataz" pre organizmus a verim ti, ze mas z toho aj strach. Hm, ja neviem, to je tazko radit. To zalezi podla vasej situacie a ako ten zub/zuby vyzeraju.
Drzim vam veeelmi prsty, nech sa to vyvinie dobre a nech uz mate konecne od toho pokoj. 😵

Renca - tak posles aj v pondelok a urcite dojde do vianoc. JA som minule posielala narodeninove blahozelanie a bola som prekvapena, ked mi dotycna osoba povedala, ze dakuje za krasny pozdrav. Ja som vobec necakala, ze by to tak rychlo mohlo prist. Ona to mala za 2 dni doma na sk. 🙂

Ingrid - pekne brusko. 😵 A elenka je velka kocica 😉

evinkaaa
18. dec 2009

Steffi - to prestrihnutie toho Zungen...... ( 😀 ) robili aj mne, ked som bola asi 5-rocna. Robili to bez narkozy, "len" tak. A dodnes si pamätam ten zakrok. Bolo to nieco hrozne, priam az brutalne. Straaaasne som revala a nehorazne to bolelo. Normalne som mala z toho dlho traumu. 😢

mammy81
18. dec 2009

no Evi tak to by bol gooooool keby som ta niekde oslovila niesi ty Evka z kona???😀

Reni no neviem ci vianocne ti dojdu tak skoro lebo majuv tom chaos ja ked vianocne posielam tak aj tri tyzdne dopredu lebo raz som posielala na poslednu chvilu a ani nedosli.....dostali nohy 😉

mammy81
18. dec 2009

Evi no ja som povedala ze take cosi len v narkoze uz jej sposobovat traumu nemienim 😒 .takze by to bodlo keby jej robili zub zeby jej to spravili.

neurologia
18. dec 2009

babyzne vy sa tu co vykecavate 🙂 .....sup sup balit....ved zajtra cestujete-prajem prijemnu cestu a opatrne..

inga jeeeeeej konecne som sa dockala foto bruska wow ale je riadne velke teda na tebe lebo vyzeras taka chuducka iba brusko taaaaaake obrovske to bude chlap ako hora ten tvoj synator ked tolko miesta potrebuje... 😉

renca ja tiez poradit neviem .... 70 centove znamky tam idu to viem ale inak 😒

evinkaaa
18. dec 2009

Beus - joooj, keby si vedela, ako sa mi nechce. 😀 😀 😀 Este musim pobalit mna a vselijake drobnosti. 😝

neurologia
18. dec 2009

evka no story o ockovani....
len co sme vstupili do cakarne spustila vresk ako taky pavian to som si hned pomyslela a este nas ani nepichali co to bude potom....nastastie nas hned zavolali dnu doktorka ze asi vie ze sa na nu nieco chysta...vyzliekla som jej dupacky a ze ju mam drzat-teda nozicku a pichla ju a v tom momente joss prestala plakat potom do druhej nozky a nic bola tisko ...tak to som teda nechapala neviem asi ju prekvapil ten vpich a zabudla aj plakat ako fakt neviem...az domov bol klud...ale cca o 2 hodky to zacalo zvysena teplota a uz mrncala plakala...dnes je to to iste aj vidiet na nej ze hrozne unavena take ma ocka....

neurologia
18. dec 2009

evka ja si vzdy ked balim -a rozmyslam ci som na nieco nezabudla tak si vzdy poviem aaa co hlavne ze mam so sebou doklady a peniaze bez ineho prezijem... 😉

mammy81
18. dec 2009

Bei keby sa mi chcelo. 😠 neznasam to balenie 😒 a najradsej mam otazku uz si pobalila??(od manzela) vcera som mu povedala tak bal ty ak mas s tym problem ja mam cas.lenze oni maju dnes oslavu z firmy a ja mam auto pripravit no tak to iste ja som sa s konom nezrazila zeby ja som auto balila. 😀

rpinguin
18. dec 2009

Jozina ma nausnice?
Steffi, kde si ich videla? Ja som asi slepa? Ved Bea nic nepisala 🙂
No a chuda Sofca, spytaj sa este v PP. nejakeho zubara na jeho mienku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre