Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
30. nov 2010

Jaaj co som sa este chcela spytat, tu slivku co tu spominate, to akoze Slivovica? Ci je este nejaka ina alkoholova slivka? Ja sa v tom alko velmi nevyznam.

felli
30. nov 2010

Ahojte dievcata,vcera som vam pisala,unavena na smrt rovnako ako dnes,cely odstavec sa mi vymazal tak som toho radsej nechala.Len v kratkosti 🙂 Bola som s malickym v Ulme,v ne sme tam odviezli manzela do nemocnice,v po ho operovali a dnes sme boli na navsteve.Do izby prisla sestra asi tak 50rocna,mala podobny prizvuk 🙂 a vraj pochadza zo Zlina a tiez pracovala v Bratislave na Kramaroch,tak som sa potesila.
@iii tak som si po vasich zazitkoch so snehom spomenula na tu lesnu skolku 😀 tam su deti vonku cele dni(preto som tam Filipka radsej nedala,predsalen sme prirodnaci ale az tak zasa nie 🙂 ) tiez sme sli dnes na nakup so sankami 🙂 poskakovala som akoze konicek a zabudla som ze uz mam "velkeho "chlapca 😀 hovori:-"mama,ale to presa nie je ziadny konicek,to su sanky"Ani sme nestacili odhadzat sneh,u nas je to tak na hodinu dookola zahrady 😒 ale aspon nieco.To obliekanie je zazitok s dvomi detmi,tomu verim 😖 ale tak aj zima je krasna 😉
@schatzinkaschatzinko fandim ti s tym cvicenim! ani si to uz neviem bez predstavit.Hned sa citi clovek lepsie.Tiez chodim na ten stroj ako pise Ingi,je to dobre,strieda sa to s viacerymi pristrojmy,taky intenzivny trening :Zirkel sa to vola poznas to? a vo stvrtok rano chodim na Free styler(prkienko a gumicky 😀 poznas? )
@mooc

felli
30. nov 2010

@oli1104 Olinko Tebe skore uzdravenie!!! ja uz sa chystam na ten termin,asi buduci tyzden,snad este nebude odcestovany a stihnem to pred Vianocami 😖
@neurologia bei to so slivovicou je dobry napad,aj flasa dobreho vina neurazi,tak nech sa zadari dobre vybrat!! a kde Ty odhadzujes sneh? 🙂
@rpinguin to tam uz takmer spadam aj ja do tej skupiny 😀
@zuzanasaw Zuzka a Tebe s tou skolou tiez fandim!to je super prilezitost1niekedy je skoda ked si clovek az tak neveri,ale urcite na to mas!

zuzanasaw
30. nov 2010

Ingi, C1 myslim, vyznas sa v tom???

Monika Felli, dik...

Katka yanni, myslim, ze ten kurz pomoze v prvom rade mojej sebadovere vo vlastnu nemcinu. Aj ked som bola dnes na vstupnom pohovore a ze "oznamkujte sa od 1 do 5 v znalosti NJ". Tak reku v nadeji, ze 3? A ona napisala rovno 2, ze je to lepsie ako na 3 😉 Ze su na tom kurze ludia, co hovoria horsie ako ja, ale i lepsie, ale ze mysli, ze principialne by som nemala mat problem. Tak sa zajtra tesim na nastup... 😵
Inak domcek je okamzite obyvatelny, aj ked ma male chybicky krasy, ale to sa da casom. Asi aj vymalovat, ale su tam celkom ciste tapety, takze malovat by sa dalo hoc aj v maji, ked to bude lepsie schnut. Akurat riesim, ci na zem kupit nove koberce, alebo dat drevenu podlahu, plavajuca je len asi na 1/3 domu, takze neviem co so zvyskom, inak je len linoleum a dlazba. Co by ste dali? Uprednostnili by ste koberce? Mozno lacnejsia zalezitost, ale praktisch len na par rokov a podlaha je "naveky".

Kati, inak chcela by som byt tvojim braskom 😉 😀 😵

Renci, tebe nic nebrani tretiemu tehotenstvu... aj tak to tak skoro ani nespoznas 😀

Oli. bud skoro fit...

Ja som inak tiez od vcera az do zajtra vecera slamena, muz na sluzobke, tak si to s deckami uzivame... Dnes tu bola aj kamoska, tak sme s E (mimochodom pozorujem uzasny talent 😕 ) nazdobili pernicky z 2,5 davky. Tu prvu varku (obrovsku krabicu tiez z 2,5 davky) mi totiz moji hladosi doma uz zozrali. Budem ich musiet vylozit mimo dosahu 🙂

felli
30. nov 2010

@zuzanasaw no vidis 😉 si dobra v tej nemcine! tak nech sa dari! kde to mate domcek? opravy asi velke nemate ako pises.Koberce su mozno utulnejsie,neviem,ale my sme vsade davali dlazky,dole kde mame kachlovky mame drevene prkna,tie som len vybrusila,nalakovala a na poschodi plavajucu ale tiez na sposob starych prkien,sem tam mam behun,kde sa Filipko hra a pri sedacke,tie sa daju aj prat.Inak este pred dvomi rokmi sme mali psa,to by na koberce nebolo 😒 to som luxovala stale i tak.A tesis sa na upravy? opravy? je to fajn ked si clovek moze zariadovat podla svojej fantazie nie?

zuzanasaw
30. nov 2010

Moni, hej tesim, podla svojej fantazie a financnych moznosti 😉 Ale dobre bude, bude to konecne nase hniezdocko. Len sa musim striktne drzat odstupu od teorie "do noveho domu nove dieta" 😀

schatzinkaschatzinko
1. dec 2010

@zuzanasaw ZUzi to je super, ze to vyzera tak realne s tym domcekom. ja myslim, ze je asi dobre spravit podlahy a pripadne, kam budetet potrebovat a chciet zutulnit, tak tam mozete supnut koberceky..? TAkze Emka je taka sikovna zdobicka, ved ma byt aj po kom, nie? noze prihod nejaku fotocku jej dielok, nech sa mozeme inspirovat!

@felli Monika, dakujem pekne za drzanie palcekov s cvicenim, hehe, sama sa musim smiat, ako som uz narazila..vyzera to na hnisavy zapal hrdla, tak som dosportovala 😀 😀 😀 😀 😀 cela ja🙂) aaa uz viem ten zirkel, to som dostala 20minut na nom akoze po treningu, to je tiez super, akurat som vtedy nezachytila, akos a to vola, ale uz to viem!!🙂) ale prkienko a gumicky nepoznam ☹ ☹ ☹ ale ja sa zdokonalim aspon v pojmoch🙂)))

ozaj este ma napadlo, @neurologia Bei, ved keby ste tu slivku neuzili pre sefa, tak to budes mat k tomu snehu🙂) ak uz Joss teda bude odstavena 😎 😎 😎

iii
1. dec 2010

zuzka, ja som bola vcera pozriet na jeden domcek na predaj, ktory mal kompletne podlahy z dubovych dosiek, a posobilo to uzasne, teplo, makko, utulne. cez to sem-tam nejaky kobercek a hotovo. nerobi to taky sterilny dojem ako laminat a zasa je to udrzovatelnejsie ako koberec.
pocuj, B2 som robila po prichode do nemecka, ked som nepovedala jednu suvislu vetu. myslim, ze potom je este B3 a potom C. B2 bol taky ten standard, ktory chceli kvoli pracovnemu povoleniu a aprobacii.

monika, zirkel, prkienko, gumicky......co to vsetko je? 😲

dania
1. dec 2010

Holky, ty jazykove stupne jsou: http://www.goethe.de/ins/cz/pra/lrn/stf/csindex..., a urcite je to nerovnomerne rozdeleno mezi aktivni znalost a pasivni, treba ja bych rekla, ze rozumim perfektne, minimalne tak na C1, ale mluveni tak B2, a to kdovi jestli, pisemny projev jeste horsi. Ale to je asi normalni.
Zuzi, ja miluju prkna na podlaze, i s tema skvirama mezi nima 🙂 Nojo, dubove by byly urcite krasne, ale to byste se asi prohli. No a sem tam koberecek, jak pise Ingrid.
My prave bastlime Timmyho pokojicek, sadrokartony, malovani, podlaha (OSB desky), a vcera byl nakup v ikee, takze dneska se bude montovat 😉

zuzanasaw
1. dec 2010

Ty brdo, tak to som si teda dala, ze C1, podla popisu to teda rozhodne tak neovladam!!! 😒 😒 😒 A ze vraj druhy Stuffe od konca, no dost blbo som s kurzami zacala 😉

Schatzi, fotky su este vo fotaku 😖 Ale uz by sa zislo nejaky albumcek diel na FB vyrobit. Ale kedy na to najst cas? Staci mi teraz, ze kazdy den budem po veceroch domace ulohy robit! Citim sa, akokeby som omladla a vracaju sa mi vsetky gymnazialne spomienky na moju prisnu anglictinarku 😀 Ach jaj, keby som vtedy nebola taka hlupa a nepreferovala len Aj, tak mi treba, ale vtedy som bola rada, ze som z NJ aspon na trojku preliezla 😒 😒 😒 Vediet vtedy, co ma caka...

zuzanasaw
1. dec 2010

A tie podlahy, uvidime, co financie vydaju... ale dakujem krasne za vsetky rady...

Baby, a tapetovanie je zlozite? Bozinku, sme v tom s mm obaja novacikovia, priblizne viem, ale dokaze to "prvomacher" urobit tak, aby to v poho vyzeralo??? ci si radsej niekoho zavolat? Mame tam tapety, ktore by mohli byt, ale najradsej by som to vymenila, vzor nejake jemne vlnovky ci co to tam je. Len neviem, co pod nimi najdem a ked bude treba nove stierky, tak to radsej nanovo tapety asi... vsetko su to ale kozmeticke vady, ktore sa daju riesit aj casom...

neurologia
1. dec 2010

@zuzanasaw
zuzka my sme nikdy predtym netapetovali...mali sme tiez obavy ale povedali sem sa ze coooo ved to zvladneme a vytapetovali sme cely byt....clovek potrebuje jednu dve izby kym do toho pride moja rada je ze zacnite nejakou lahkou izbou...kde v podstate budete lepit len dlhe pasy....tazka by vas hned odradila bo by sa vam nedarilo a mali by ste nervy...

@dania
danka som zvedava na fotocky z T izbicky dufam ze sa podelis 😉 ja sa chystam tiez nafotit J izbu len co vypraceme "bordel"...

@felli
sneh odpratavam z chodnikov...byvame v dvojdome jedna cast domaci a v druhej my....takze sneh si odpratavame my....takze to trochu zaberie cas...

@schatzinkaschatzinko
vierka mne ziadna slivka k odpratavaniu netreba to mas pri tom pohybu az az...takze na zahriatie mi nic netreba skor na schladenie lebo potom som ako "besna" co som v svungu 😀

iii
2. dec 2010

zuzi, ja by som teda malovala/tapetovala urcite pred nastahovanim, potom je to uz dost velky opruz. a co zahradka, aka je velka?
my sa nejak nevieme rozhodnut, ci do tej kupy nehnutelnosti vobec ist....stale sa dostavame k tak nehoraznym sumam, a to su len vstupne investicie, ani nemyslim na to, ake desattisice by lietali, keby sa nam tam nieco pokazilo. na druhej strane kedy inokedy ked nie teraz, ze?

inak vonku pohroma.....

mammy81
2. dec 2010

@zuzanasaw tak to vam gratulujem k domceku a samozrejme aj vela uspechov v "skole". 😉

pripajam sa k Inge ja by som tiez najprv vsetko vymalovala alebo vytapetovala pokym tam das nabytok (vlastna skusenost). 😉
a tapetovania sa neboj nieje to o nic tazsie ako ked malujes,my sme si kupili take lepidlo v krabicke a to si rozrobila do vody a natrela stenu buchla na to tapetu,zarovnala a bolo 😅 Neboj nic zvladnete 😉

Boze mne uz ide na nervy ze v kuse snezi 😒 ,vcera som sla autom z dediny do dediny 15minut a 20km rychlostou 😖
a dnes mam ist ku kamaratke len tuho rozmyslam ze asi nepojdem nikam lebo sa bojim po tych cestach 😔
a to nehovorim ze mi treba ist do mesta nakupit darceky 😝 jaaaaaaaaaaaj nebude asi pod stromcekom nic 😅

Dani tak hod fotku potom ako ste krasne malemu izbicku zariadili 😵

neurologia
2. dec 2010

@zuzanasaw
tiez suhlasim s tym co vravia baby...prv nez sa nastahujete vytapetujte lebo byvat potom v takom rozbombardovaon je na prd....nabytok musis potom hore dole stahovat a nemas dost miesta...

neurologia
2. dec 2010

baby...som velmi sklamana nasi sem mali prist v piatok rano tu uz mali byt som sa na nich tak tesila a chystala a teraz volali ze nepridu... ☹ jednak su zle cesty a starky je vazne chory vyzera to tak ze kazdu chvilku zomrie bol ho pozriet aj doky a tiez vravel ze to moze kazdu chvilku prist 😢 ochchch tak mi je nanic a ani na pohreb nepojdeme lebo teraz sa vychystat na cestu je dost riskantne....boooze a tak vela mi dal -on ma hrozne vo vsetkom podporoval....

dania
2. dec 2010

Bei, to me moc mrzi, ze jsi z domova dostala takove spatne zpravy. Drz se! Chapu, jak se ti musi styskat 😔

iii
2. dec 2010

bei, och joj, no to je strasne neprijemne, skoda, ze nemozes podporit rodicov osobne......toto je jedno z najvacsich uskali zivota v zahranici.

jo, a marodom skore uzdravenie, vierka, oli.....

danka, tak co izbicka? hotovo? myslis, ze tam bude chciet T pobyvat?

rpinguin
2. dec 2010

Bei, chuda, zrovna teraz, ked sa ani vam poriadne tam neda dostat, drz sa.

Zeny, akosi stiham vsetko, Ingi mas pravdu, ale decka su akesi, Matilda kakosila nejake 3 dni dost- velka spotreba plienok, teraz to ma zasa MAxik+ horucku k tomu a objavil sa mu z vnutornej strany nejaky Quincke-Ödem, vyzera to strasne. Ingi, Vieri co s tym? Len tak nechat alebo sa to mam pokusit Fenistilom potriet?

Dani a Timmy bol doteraz stale u vas v spalni, ked robis izbicku az teraz? Ja stale rozmyslam nad tym, kedy dat Matildu k Maxikovi, ona prespi noc, to je pohodicka, ma na noc vodu vo forme samoobsluhy, ale sa bojim, ze sa budu budit.

dania
2. dec 2010

No Timmy byl doted u nas v loznici a jeste urcite chvili bude, nahoru ho presuneme teprve az bude bezpecne chodit po schodech i v polospanku, navic nahore nemame topeni, tak ted ho stehovat urcite nebudeme, ale pomalu uz zarizujeme. My mame taky nahore jeste jednu loznici, ktera slouzi jako pokoj pro hosty, nebo kdyz se nekdo z nas potrebuje v klidu vyspat 🙂 Haha, no mame trochu skluz s tim pokojikem, nekteri rodice pokojicky zarizuji jeste kdyz deti nejsou na svete, ale my jsme proste takovi alternativni 😉
Fotecku dodam, ale az bude hotovo, my to delame po vecerech, kdyz mame chvilku cas, tak to jeste potrva. Treba podlahu mame nalakovanou zatim jenom polovinu. Vcera jsem zvladla smontovat jen jednu skrin, zato ale velkou, s dverma a suflatama, bylo to same kovani, no fuska.

zuzanasaw
2. dec 2010

Caute baby, hlasim sa na skok, som KO. Skola ma vycerpava a konecne som na dnes skoncila s domacimi ulohami 😖 Obcas si tam pripadam ako debil a mam sto chuti sa na to ..., ale ked si tam posedim, mozno sa nieco na mna nalepi. KOnecnu skusku urobit nemusim, proste ked neprejdem, pohoda. A podla mna je nas tam takych zopar, tak bud sa v tej vedeckej nemcine zorientujem alebo zosaliem. Kedy budem pritom prerabat dom, to netusim, ked po veceroch makam na Hausaufgabe. Pripada mi to ako stare gymnazialne casy, ked som rano so stresom sla do skoly, ze este nemam DU a musim ju niekedy cez prestavku stihnut 😉

Sneh... uz by mi aj stacilo. Skoro som v piatok vecer rozbila auto, ked som preletela v zakrute cez obrubnik a vyhla sa stromu. A to som sla asi 25km/h a auto si slo, kam samo chcelo 😒 dnes som odmetala auto 3x 😠 .

A nas domcek, boli sme dnes uz podpisat zmluvu u notarky a nakoniec sme ju nepodpisali. Z pozemkovej mapy sa zda, ze mame kustik domu a zahrady na susedovom pozemku. Aj ked zo starych podkladov z 1993 je jasne, kde su hranice pozemku a z noveho digi zameriavania sa zda, ze je to cele posunute, akokeby boli vsetky pozemky a domy na nich posunute oproti parcelam asi o meter. a tak je kazdy sused v pozemku toho dalsieho. My mame kus domu u suseda nalavo a ten sused napravo ma zas pristupovu cestu za dom na nasom. Tak sa to musi presetrit a vyjasnit, ci je chyba v starych pozemkovych mapach alebo nove digi zameriavanie odhalilo to, co uz 100 rokov zauzivane fungovalo a dobre bolo. Uvidime, co dalej. Ak by to bolo tak, ako ukazuje nove zameranie, este moze sused prehlasit, ze si na nase nebude robit narok... ale to nech si vyriesi este terajsi majitel...

Bei, drz sa, smutne ale pravdive... ako pise Inga, uskalie zivota v zahranici... tiez sa nad tym niekedy zamyslam, ze moze prist praktisch hocico a bude sa treba prepravit okamzite na SK. Vy na Vianoce zostavate v DE?

mooc
3. dec 2010

Bre ranko, len kratky pozdrav.. Nicolasko chory, chytil virus od tata a ja sa len cudujem, ze to uz nemam tiez.. Tato ma vela prace, tak sme skoro stale bez neho.. ☹ Ale nejako si poradime, hlavne nech nas to cim skor prejde..

iii
3. dec 2010

danka, tak to bude mat T poriadne studeny odchov........presun na nevykurene poschodie, to sa moze snad jedine v rodinach s imigracnym pozadim 😀
no, ale aby ste nedopadli tak alternativne ako my, ze budete pre neuspech zasa detsku izbicku prerabat na nieco uzitocnejsie....jojo, v nemecku ma uz kazde embryo vybavenu zimmru, to je celkom srandovne 😉

zuzka, to je ale neskutocna haluz......a to su zasa uskalia digitalneho veku 😀 kde sa podel zdravy rozum? 😝

mame za sebou U6, miery radsej nepisem, BMI 20 😒 ockovanie MMR som radsej odlozila, kym pominie virova sezona, s tymi zivymi ockovacimi latkami som radsej opatrna, drobec je teraz stale nachcipany. ale dnes spolupracoval nad ocakavania.

nicolasovi skore uzdravenie a jeho mamke pevne nervy. ozaj, uz je nieco na tebe vidiet?

neurologia
3. dec 2010

@zuzanasaw
zuzka na vianoce ostavame tu...cesty su hrozne...a ked mam pravdu povedat nechce sa mi vianocne sviatky (sviatky pokoja a pohody ) stravit behanim po navstevach...a vratit sa viac vystavena a unavena ako ked som odchadzala...s attilom sme uz hrozne dlho nestravili nejaky cas spolu nejaku spolocnu aktivitu.... a tak dufam ze ked si trochu oddychne z prace uzijeme si volno...pojdeme sa von sankovat sa alebo na nejaky spolocny vylet....doma by sme len na navstevach sedeli a opat neboli spolu.....

inak baby joss sa odstavila posledne kojo bolo 30.11.2010 o 06:00-rano a odvtedy prso odmieta ....tak som zvedava kedy sa mrcha dostavi....

neurologia
3. dec 2010

@iii
viem pytala si sa renci ci to na nej vidiet ale kamoska (medzi nasimi detvakmi je rozdiel 3 dni) ma termin v maji (koncom) a uz to teda na nej pekne vidiet...ma dost velke brusko.... 🙂

zuzanasaw
3. dec 2010

Bei, Martina to tiez vzdy laka ostat cez Vianoce tu, ze si to uzijeme proste len sami, ale neviem si dost dobre predstavit ako by sme to vysvetlili detom. Ti sa uz teraz mesiac pytaju, kedy konecne pojdeme k babke 😖 Ked je clovek este bezdetny, je to tak asi trosku inak, ide si kedy chce... .a dalsia vec je, ze sa to odvija od dovolenky v robote , cez Vianoce je vela volna, takze aj ta dovolenka moze byt dlhsia ako len tyzden... ale casom snad...

No vidis, Joss to zvladla sama, ani prehovarat s placom ju netrebalo. A teraz este pocakt mrchu a sup do snazenia 😉

Ingi, no daj miery a vahy, schvalne, co to mas za obrika doma 😵
Zdravy rozum zostal v uzadi za novodobou technikou...

oli1104
3. dec 2010

caute, tak z moji chripky ( no nebyla to ) se vyklubala angina. Ta bolest v krku byla fakt silena, tak jsem sla k dr. a ta hned antibiotika, i kdyz mne delala i ster. Ale ja mela uplne boule na krkuy, od tech oteklych mandli. No tak sice mne je uz dobre, ale zase mne zacina byt spatne od zaludku, no ti antibiotika jsou fakt svinstvo.
Tuk tuk tuk, deti to nechytli, jeste ze mame terasu a muzou se jit vyvalet do snehu tam, jinak je to hrozny je drzet unvitr.

My budeme na Vanoce taky sami, Chris teda moc nechtel, ale ja prave kvuli Misovi chtela, at si to uzije bez cestovani se svym stromeckem, proste bez navstev. No uvidime, co z toho vyleze.

Zuzi, kurs super, jak jsi se k tomu dostala ?

Jo, konecne jsem nahrala fotky do pocitace, tak tady je muj adventni venec.

No, my oslavili 5 narozeniny Misovi, to je hrozny, jak to leti.

tak zatim pa

neurologia
3. dec 2010

@oli1104
oli krasne to je jeden z nakrajsich adventnych medovnickovych vencov ake som videla....vazne...a videla som och uz dost stale nieco take obdivujem na nete... 😎

zuzanasaw
3. dec 2010

Oli, krasny veniec, fakt... Ja som tiez robkala, musim stiahnut fotky, ale ten moj nie je zdaleka tak pekny ako tvoj 😉

oli1104
4. dec 2010

Holky, dekuju za pochvalu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre