Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
5. aug 2011

Caute kocndy,

@neurologia Bei gratulujem. No poponahlala sa potvorka mala. A ja nedavno, ze aby so nepretahovala, ze nebude potom levica. Ale mas predsa leva 😉

@mooc Renci pani sudruzka zvedava 😀 , no potencialny hej ale ked mne sa este staaaaaaaaaaaaaale nejak nepaci. Ale takto inak super chlapik. A aj v hlave ma nieco a aj na bankovom konte 😀 😀 😀 a aj deti chce, ale ja este stale neviem. Ved cas ukaze. No ale ta dzedzina a este vo vedlajsom dome svokrovci. No neviem neviem.....

@rpinguin Renci a40 euronov za tortu je normalka. Ja ked som este jobben v Konditorei, tak mi spe uz vtedy, pred 9-10timi rokmi predavali za ca. 36 €. Ale ona napisala, ze to bolo pred piatimi a vlastne ziadna vyzdoba a len 18 cm- To je taka mini. Klasicka velkost je myslim 26 ci 28 cm. U mna v pekarni berieme tiez objednavky a priemer je tiez za normalne velkosti ca. 35 €. Cim väcsia a viac vycackana, tym drahsia. Ved uz len moja narodeninova, co mi mama dala piect v januari stala 33 €. A to na SK. Cesto obyckova doboska a nic extra zdobenie, coko poleva, ruzicky nejaky napis ale mala ca. 3,5 kg. Ale fajna bola, ti poviem. Take "zdrave" mam rada, tie vselijake potahove su na oko pekne ale jes by som to nejedla.

yanni
5. aug 2011

@rpinguin Ozaj renci este k tym roeltam. Tak pozri niekde ten nepriepustajuci zaves. Ja som mala taky ako aupairka. Ale on je asi dost drahy, je to nejak dvoj-ci trojvrstvovy a strasne tazky. Ale nic neprepusta. Tmu som mala aj cez obed, ked so zatiahla. Ono to tou hrubkou dost taky potah na postele pripomina 😀

mooc
5. aug 2011

@neurologia bei, myslim, ze ma mm narok aj na neplatene volno od zamestnavatela, kde vam vypadok uslej mzdy uhradi zdravotna poistovna, kedze si rodila ambulantne.. skus si to preverit, ta pomoc sa v prvych dnoch zide ako sol..
a teraz: mila velka sestra joss, mila mamina a tatino, velmi sa s vami tesime a prajeme vam vela radosti s malou miselkou a jej vela zdravicka a stastnu rodinku v ktorej bude vyrastat..

rpinguin
5. aug 2011

@mooc Reni, no pomoc sa zide vtedy, ked mas takeho chlapa, ktory vie viest domacnost bez pokynov, ja to nemam, preto mne take bytosti doma len zavadzaju a pilia mi nervy, takze pekne krasne sa poputovalo zarabat 😀

@yanni Kati, tie zavesy maju vsade, kde su zaclony/zavesy? Aj v Mannmobilii?Ta teraz s tymi cervenymi stolickami, u vas sa to vola nejako inac, Lutz, ci Utz, vies co myslim. By ma zaujimalo kolko to stoji, ked pises, ze je to drahe. Potom by sa moznoze aj internet dal, ale to fakt neviem, ked nevidim a nenahmatam.

yanni
5. aug 2011

@rpinguin Renci dobreeeeee s tymi bytostami 😀 Tak ja take tiez doma nepotrebuje, to sa ti pletie len pod nohy. Booooze len keby sa mi ten C. konecne zapacil, lebo to je Hausmann. Ten vie dokonca vraj aj riadne perfisne torty piect. Takze na Maxikove narodky by mohla byt aj domaca torta, co povies? 😀 Len zapacit sa mi musi, lebo nebude ani chlap, ani Lucka ani torta 🙄

No tie zavesy neviem ale mozno by ich mohli aj tam mat. U naj je to XXXL Lutz. Ved kukni najskor tam, vysvetli predavacke a ked nie tak v nejakom specialnom obchode. Ale ci vobec take existuju. Ja neviem odkial ich Doro mala, oni uz v mojej izbe boli a uz je to aj rokov ako som tam bola. Ale ked budem mat cez vikend cas, tak nieco poguuuuuuglujem. Skor tak v nedelu, zajtra vecer sa ide zapacovat 😀 😀 😀

evinkaaa
5. aug 2011

@rpinguin - reni, take tie "tazke" nepriepustne zavesy, teda latku na ne, kupis normalne v obchode s latkami, zavesmi, kobercami......ale takom lepsom, nie hocijakom. Kamoska si ich minule kupovala. Oni su pekne, ale posobia velmi "tazko", tak ako kedysi na zamku take zavesy boli......mne to pripomina baroko 😀

mammy81
5. aug 2011

Ahojte zenulky,@neurologia jeeeeeeeeej krasna spravicka prajem vam vela vela zdravicka a skore zotavenie 😉 .
Tesim sa na story 😉
@rpinguin no asi by si pomoc uvitala keby si rodila ambulantne,ty si dosla domov uz oddychnuta po par dnoch 😀 ,coz Bea ma za sebou 24 hodin. 😕
U nas momentalne sa zase vsetko"kasle" S.sa vratila angina po 2 tyzdnoch takze sme na ATB.V nedelu dojde segra na tyzden uz sa tesim aspon nejaka zmena 😅 😝

mooc
5. aug 2011

@yanni a ty si co taka vyberava? chlapika v najlepsich farbach opisujes a tebe sa nepaci.. tak co sa ti na nom nepaci??? haaaa?

@rpinguin renci, lenze ty si dosla oddychnuta z nemocnice.. ono to dost pomoze aj ked mm nie je muzik domaci, ale ked sa povenuje joss, aby nemala cas ziarlit, vyberne s nou von sa kupat, ci na ihrisko nemyslim, ze by bea s miselkou mali teraz na take aktivity cas a chut..

schnucki
5. aug 2011

@neurologia tak to mate super ze mate takovy domaci, ... muj byl doma dva tydny po porodu a ja za to byla uprimne rada, dostala jsem zanet ledvin a mocoveho mechyre a nemohla se o malou dva dny starat 😀

schnucki
5. aug 2011

@yanni tak je to tvuj pritel nebo neni? ja jsem z toho nejaka zmatena ...
no vydis, to ja treba nevedela ze exstuje takovy zaves, ten by se mi hodil k nasim ... nevis pod jakym zavesem ho mam hledat??

ja jsem teda rada za kazdou chvilku kdyz je mm doma a ja muzu hodit nohy na gauc a nic nedelat 😀

mooc
5. aug 2011

@yanni inak katka, taki svokrovci pobliz, ked su spravne vychovani nie su az tak nanic.. napr. moji (o 5 domov dalej) u nas boli celkovo menej ako nasi, ktori su sice 900km, ale ked pridu tak aspon na tyzden..
cele leto sa mozeme spolahnut, ze ked sa nam cez vikend nechce varit, ze sa k nim mozeme pozvat na grilovacku.. alebo obcas sme sa u nich stavili "len tak", ked sme sa vracali z prechadzky a zostali sme aj na veceru.. heh no a dnes mi svokra celkom pomohla, dosla doobeda na dve hodiny hrat sa s nicolaskom, ja mam totizto od vcera taky "mensi" problem s krizami (stopro som niekde prechladla zase) a poriadny zapal na prsniku.. takze parada..

evinkaaa
5. aug 2011

@schnucki - misa, kvoli tym zavesom musis pozerat pod: "Verdunklungsgardinen" alebo "Lichtundurchlässige Vorhänge/Stoffe" 😉

evinkaaa
5. aug 2011

@mooc - reni, presne takych svokrovcov mam aj ja. Strasne zlati to ludia. Boli u nas vsudy vsetkeho asi 5-6 krat. A nasi zo sk tu boli viackrat 😀 Vsetko je to o vztahoch, ako si navzajom rozumeju, o tolerancii...🙂

evinkaaa
5. aug 2011

@mooc - renik, skore uzdravenie ti prajem 😵 😵 😵 Nech si co najrychlejsie fit. Ide vikend, manzel sa o krpcekov postara a ty troska oddychnes. 😉

mooc
5. aug 2011

@evinkaaa evi, teraz uspava velkeho krpceka a uz som mu oznamila, ze ked pride z prace mohol by ist s nickym von a najlepsie by bolo, keby zobral aj matika.. si mala vidiet ten pohlad, ze ako on? a oboch? a sam????? a ze co bude robit, ked mu bude malicky vrestat..

inak baby, nas malicky si vymenil den s nocou.. cely den haja a v noci sa puci, prdka, fuchtluje rukami, daco si rozprava, smeje a kuka sa na mna a ja nemozem spat..

yanni
5. aug 2011

@schnucki no nie je (este) alebo je a ja o tom (este) neviem. Aaaaale co ja viem 😀 😀 😀 😀

@mooc som ja hrozna, co? Ale nic neobvykle u mna. No on je takto fakt OK, len mi este nicht zugesagt. Ja ani neviem, co sa mi na nom nepaci.
No a ti svokrovci, tak mne je to fuk, len nech mi daju pokoj a nemiesaju sa mi do zivota. Len byvaju v tej druhej Doppelhaushälfte. A neviem ci nam budu grilovat a decka opatrovat, oni maju totiz uz 79 a 82 rokov 😕
A segru ma v Koblenzi, s tou by som si hadam aj rozumela, aspon ako ju on opisuje, len co ked je tak daleko 🙄 No ale uvidime, co a ako. Nejdem predbiehat udalosti.

Inak ty si davaj na tie krize pozor, nejako casto mas s nimi nieco. Si tam taka nachylna?

rpinguin
5. aug 2011

@mooc
@mammy81 zeny, to sice ano, pobudla som tam tie 3 dni, ale ze ma clovek rodit ambulantne nikde nie je predpisane, takze potom neexistuje ani ziadne stazovanie sa 🙂
Steffi, ty stale nevies pohlavie, ved uz si taaaak daleko, neukaze sa baby?

@yanni Kati, ty nevymyslaj, ber co je na trhu a znie to super, takze ked nevyskusaj, nevies, no a znie to fakt vsetko super a slubne 😉

a ste ma moc potesili s tymi zavesmi, Evi a ze barok? 😀 No uvidim, ci sa to bude nejako dat zmodernizovat, ked to budem mat 🙂

mammy81
5. aug 2011

@rpinguin no na takych 60% asi vieme ale minule sa nechcelo ukazat- potvorka,snad na 4D nam povedia 15.8 viac uvidime.
preto chcem ja ist rodit "normalne" do nemocnice-nejako ma tie "Geburtshäuser" nelakaju. 😀

@yanni ono sa nejak hovori ze kto prebera nic nevyhra ci jak.....takze ked neskusis nebudes vediet 😀
@mooc tak skore uzdravenie krize su bric a k tomu prso-no hosa zazila som neraz auaaaaaaaaa. 😲

evinkaaa
5. aug 2011

@rpinguin - reni, ja ked som bola auparka, tak som bola v jednej rodine, oni boli fakt strasne bohati a mali veeelmi drahe veci doma. Od lyzicky do kavy az po komplet nabytok a nehovoriac o obleceni od gucciho ci d.gabana. No ale na inu temu - a oni mali taketo nepriepustne zavesy a ono to posobilo velmi elegantne. Dokonca existuju aj so vselijakymi vzormi. Takze urcite nieco najdes, co sa ti zapaci a nebude to vyzerat trapne. 😵 To som len napisala, ze pre mna to tak vyzeralo 😀

mooc
5. aug 2011

diky babule.. no katka moje krize ma potrapili vlani v juli a teraz.. takze 2x.. a moze za to asi moja stara mati, lebo ako dietatu mi stale hovorila "dieta nesed tu tak s holym chrbtom ja to nemozem vidiet, pockaj na starobu ta budu krize trapit" a uz je to tu.. vlastne staci ked je teplo a sa spotim a ofukne ma.. ale tak velmi som to mala len vlani v lete a teraz to nie je aaaaaz take zle..
reni, ved ok ze nikde nie je napisane, ze sa ma rodit ambulantne.. ale zase nikde nie je ani napisane, ze rodicka ambulantna nema narok na oddych v domacej starostlivosti.. inak poistovna nepreplati len volno manzelovi ci inemu rodinnemu prislusnikovi ale aj hocikomu inemu, koho si zozenies ako POMOC do domacnosti.. hlavne ked je tam uz aj starsie dietatko
evi, ved nasi svokrovci su tiez fayn, len keby si nasli trochu viac casu na vnukov.. ale oni ziju tym obchodom.. ach je to tazke

schnucki
5. aug 2011

@yanni tak to jednodusse zkus, za zkousku nic nedas 😀

@mammy81 ja jsem podobneho nazoru, o geburtshaus jsem ani nepremyslela ... a obdivuju co rodej doma ...

@mooc preju brzke uzdraveni 🙂

svokrovci je u nas tema na roman ...

tehua
6. aug 2011

@neurologia nie, stromacky neboli myslene urazlivo (niektori to tak pouzivaju, ale ja nie), nemyslim, ze by malo zmysel niekoho tu urazat, odhadovat a hodnotit, ved su to citlive temy... ani ty si toho o mne vela neuhadla.

tehua
6. aug 2011

@yanni ja som praveze citala, ze prvy porod ide prirodzene (okrem vynimiek, ktore urci lekar podla nalezu), ze cisarsky si nevyplaces, nepodplatis, nic. ze len druhy sa da vydrankat tak, ze budes klamat, ze ta boli jazva. ale to sa mi zda take nedostojne. to, co pises, je pre mna uplna novinka... 🙂

mooc
6. aug 2011

@tehua neviem kde, ale to si peknu somarinu citala.. 😝 myslim, ze tu je pristup lekara k pacientovi vsetko ine ako nedostojny..

yanni
6. aug 2011

@tehua a to si kde citala taku somarinu na entu? Asi na Slovensku, vsak? Takze nechcem sa opakovat ale U NAS!!!!!! v Nemecku existuje cisarsky na zelanie. Ano, ziadna novinka, naozaj je to cisarsky na zelanie=Wunschkaiserschnitt. A nemusis ani klamat, ani si nieco vydupat, ani podplacat a pod. jednoducho povies gyncarovi, ze ho chces a basta. A ani nemusis nikomu vysvetlovat preco. A aby si si nemyslela, ze si vymaslam, kludne ti dam kontakt na mojho "priatela", ten ti to potvrdi. Akurat sme sa na tuto temu rozpravali pred nejakymi 6 hodinami. Jeho sestra priviedla pred 10. rokmi maleho Sebastiana na svet Wunschkaiserschnittom s pda, cize pri plnom vedomi. Jednoducho si povedala, ze ho chce a basta. Tu lekari, ak je mozne, radi vyhoveju pacientom.
A ak chces rodit normalne, tak sa ti tiez snazia pomoct cim najlepsie a vyjst ti v ustrety. Ziadne take, ze rodit v lahu priputana k posteli. Mozes si najst polohu aka ti vyhovuje, aj porod do vody nie je ziadna novinka a keby si chcela rodit v stojke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , tak ti mozno povedia, ze to nie je najlepsia poloha, ale nik ta od toho velmi odhovarat nebude.

yanni
6. aug 2011

@tehua ak neveris tu mas link na homepage mojho gyncara. Posledna odrazka dokazuje, ze cisar na zelanie nie je nic zvlastne.

http://www.gyn-dachau.de/html/gynaekologisches-...

leelo
6. aug 2011

caute. neviem, na co sa tu hrame, ale cisar na zelanie existuje aj na sk. proste sa dohodnes a lekar si uz nejaku tu indikaciu do spravy napise. jasne, zaplatis mu za to pekne, ale je to ako za vsetko na slovensku. dokonca si dovolim tvrdit, ze na sk mas vacsiu sancu mat cisara ako v nemecku, kedze porod vedu lekari a tym sa nechce dlhe hodiny s rodickou parat, tak indikuju cisara radi a casto. 4 kolegyne z poschodia sme cakali babo v tom istom termine, z ttoho 3 rodili CS na slovensku a ja vaginou v nemecku. boli to bezproblemove tehotenstva vsetko.

@tehua ved chod do viedne, porod (sposob podla dohody) ta tam vyjde cca 4.000e, v hainburgu je to drahsie. normalne tam zeny zo slovenska chodia, ja som sa tam ale chystala skor kvoli tomu, ze je to civilizovana krajina a rodia tam Hebammen a nie nejaki masiari, co si chcu reznut za kazdu cenu. dokonca sa da dohodnut aj na vyvolani skor, najlepsie v 38.tt, aby sa uz mamicka neplahocila s bruchom nebodaj do 40.tt. holt dnesna doba skyta moznosti az az.
ja mam teraz cukrovku a tam je riziko CS vacsie ako pri tehotenstve bez komplikacii, tak sa denne modlim, aby som s CS neskoncila.
ale ine som chcela:

Beatka, blahozelam srdecne, nech je M zdravucka a stastna cely zivot. vybrali ste skutocne nadherne meno! 😵
napis potom, ked sa trosku zotavis. som zvedava, ci 2. porod nebude 17-hodinovy, ako ten nas prvy.
zelam krasne prezitie sestonedelia 😉

Katka, presne ako vravi Renca - ked uz budes v tom, tak mozno zmyslanie zmenis. a mozno ani nie 😀 kupila si si uz tu kafe masinu? my mame teraz 2ks nespresso masiny v byte bez kuchyne...

mooc
7. aug 2011

@leelo jeeej peta, rada ta citam 🙂 dufam, ze okrem tej cukrovky ine komplikacie nemate a ty aj chrustik ste v uplnej pohode.. ako sa pripravuje ben na ulohu velkeho brata???
😉 inak si tusim najblizsia v poradi na porod, takze teraz budeme (chceme) finis trosku prezivat s tebou a drzat vam prsteky..

k porodom na sk neviem povedat nic, kedze na sk som nerodila a ani rodit nechcem, svagrova si zase porod na sk nevie vynachvalit.. nuz tak teda kazdemu podla jeho gusta..
ja sa pomaly vyrovnavam s myslienkou, ze budeme 4 a dalsi porod nehrozi (bolacky mam este teraz a mm asi este viac, hlavne psychicke), takze este musi pretiect potokom vela vody, kym na to zabudneme a nebodaj do toho este raz pojdeme..

vonku nam krasne leje takze dnes mame pyzamovu kulturu (teda ja!) ach ako je mi dobre!

iii
7. aug 2011

bei, strasne prevelmi ti gratulujem, prajem, aby babetko spalo, pilo a radovalo sa a vy s nim! a som zvedava na podrobnosti, teda ambulantne nakoniec?

@mooc reni, voda pretecie potokom tak rychlo, ani sa nenazdas a zabudnes vsetko, tot moja skusenost 😀 ale ja som celkovo strasny zabudlivec, to asi preto 😉

schnucki
7. aug 2011

ahojik holky,

jak se vsechny mate? ... my jsme vcera grilovali, pistalka ted spinka tak mam oddych a pak asi ke svokrovcum ...

jinak ten cisarak na pozadani fakt existuje ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre