Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

janinka25
29. aug 2011

ahojte pod akym nazvom kupim polohrubu muku?

petra5258
1. sep 2011

ahojte kocky tak my uz ako tak byvame aj k netu som sa konecne dostala 🙂 nestiham vas citat a idem este domalovat spalnu tak len v rychlosti ze som v rottenburgu uplne spokojna, nasi domaaci su strasne zlati aj petovi kolegovia a az na to zabyvavanie sa, malovanie a skladanie nabytku co sa pri dvoch detoch da len po nociach je vsetko v pohode 🙂 buduci tyzden idem okukat krabbelgruppen nech si tu teda nejake kaamosky najdem 😎

deina
2. sep 2011

@petra5258, vitaj. 🙂 🙂 A nech sa vam tu dari.

Moj mm je na SK, len na otocku, musel cosi s autom vybavovat, ale dnes v noci uz pride. Boli sme v kinderzentrum, ale nepovedali mi nic, ten lekar tam bol hrozne divny. Alebo su divne moje deti, ja uz neviem... 😒 Nastastie nabuduce uz ideme priamo k nejakej psychologicke, tak dufam, ze to bude lepsie. Chcu mu robit aj EEG a sluchove vysetrenie, takze mozno je ozaj ten beraphon taky, ze snima aj cinnost mozgu...

mooc
8. sep 2011

damy, a vy vsetky dovolenkujete???

evinkaaa
9. sep 2011

@mooc - reni, ja nie 😀

vivien6
10. sep 2011

ahojte 🙂 ja zijem v nemeku,mam dieta,som tu vydata a pracujem.. mam na vas jednu otazku,dufam ze mi viete poradit... rada by som tu zobrala mamu k nam z dvoma bratmi... len neviem ako to bude,ci deti mozu navstevovat nemecku skolu,ci to nieje velky problem,ze deti nevedia po nemecky...?? mate s tym niektora z vas skusenosti,ze ste tu prisli z detmi uz starsimi? dakujem

philipha22
11. sep 2011

Ahojky mamicky, tehulky, snazilky, zijem uz nejaky cas v Nemecku spolu s manzelom a nasim 2 rocnym synom 🙂 chcem sa poradit ako je to v Nemecku s porodom.. co je potrebne zobrat do porodnice... Nakolko prve dietatko som rodila na Sk, neviem na co sa mam pripravit a co mam ocakavat, nakolko nie som este 100% co sa tyka slovnej zasoby, takze zariadenia ako su nemocnice a urady este bez chyb nezvladam... Budem vdacna za kazdu radu 🙂 🙂 🙂

mooc
11. sep 2011

@philipha22 ahoj.. nuz do porodnice nepotrebujes nic konkretne.. vlozkami, plienkami a obleckom pre babo ta budu zasobovat.. takze pre mimi len veci na cestu dom a pre teba oblecko (nikto ta nebude nutit chodit v nocnej koseli, takze kludne pyzamo ak je ti milsie alebo nejake elastaky ci teplaky na den.. veci osobnej hygieny.. co sa papierov tyka tak tehu knizku + poist. karticku + überweisung od tvojho gynekologa a nam stacil na vybavenie rodneho listu familienstammbuch, co vy ako slovaci asi nemate.. skus sa spytat svojej hebamme, ak ziadnu este nemas, nebolo by odveci si nejaku zabezpecit.. 😉

philipha22
11. sep 2011

@mooc Dakujem:o))) Hebamme, este nemam, takze budem sa musiet po niecom poobzerat...chceme este obehnut nejake kliniky vo Frankfurte... Tak to je fakt super, ze netrvaju na tych koseliach po porode... Len som rozmyslala ci si predsa len na slovensku nekupim este poporodne vlozky, lebo pri prvom som bola spokojna, boli sice divne, lebo vyzerali ako gaza..ale boli super...

mooc
11. sep 2011

@philipha22 tu sa to vola vlieswindeln alebo flockenwindeln a kupis bud v dobre zasobenej drogerii alebo lekarni.. ako vravim, v nemocke ta budu zasobovat.. ja som nejake dostala od hebamme aj domov 😉 a potom mi uz stacili take obyckove vlozky..

felli
11. sep 2011

@iii velmi pekne vas vsetky zdravim a posielame s Filipkom pusu!!! velmi sem nechodim,prepacte,snad cez zimu ,pri dlhych zimnych veceroch .Na dovolenke sme boli v juni na Slovensku na tyzden a tri dni cestou spät v Prahe .Inak som si po troch rokoch uzila vikedn len a len pre seba doma,vlastne sama som nebola,mame prirastok do rodiny,4mes psika ,skor ladoveho medveda 🙂 tak som si porobila v klude co som zameskala,pustala som si peknu hudbu,posedela si na zahrade...,zvlastne byt po dlhej dobe bez dietata 🙂 ale je fakt ,ze ked sa vam niektorej podari raz zacas si niekam, zajst urcite je to len dobre pre celu rodinu, ked je zena -matka 🙂 nabita energiou.Inak som bola dost aktivna v skolke kam chodi Filipko,zrenovovala som im zachodky a umyvarku ,rozkvitnuta luka 😀 oooo a som novo vo Vorstande,co ma zatial stoji cas a vela energie.Co uz.Inak sa mame dobre,doma sme dobetonovali,tento tyzden rezeme drevo na zimu a tak.Ale dnes sme mali krasny den.Boli sme na Stadtfeste,manzel hrali,sli sme na koncert,na zmrzlinu,pozreli remesla,pekne poobedie.Dievcata vsetky vas este raz pozdravujem a zelam krasny vecer ,majte sa pekne 😉 Monika

mammy81
12. sep 2011

Caveste babule hlasim sa po dlhej odmlke.nejak to tu zamrzlo 😀 😝 ,kde ste vsetke???
my sme sa vratili v sobotu z dovci,bolo nam super a konecne sme boli vsetci spolu 😵 😵 .
Brusko mi pekne rastie a je neskutocne aktivne ja sa fakt obcas divim ci to aj spi 😀 .
zajtra nam zacina skola juchuuuuuuuuuuu ,ale moje dieta sa netesi 😀 😀 ,no ved kto sa tesil nie??!!
ako sa tu mavate???

deina
12. sep 2011

Ani mi nedovolenkujeme. 🙂 Zajtra ideme prvykrat do skolky, tak som ozaj zvedava a az od rana som nejaka nervoznejsia...

@vivien6 a kolko maju rokov? Vacsinu ludi, ktorych poznam, sem prisli s malymi detmi (skolkari a babetka), ale mam znamu a ta sem prisla, ked bol jej starsi syn druhak na ZS. Ona sa ho sice snazili nieco po nemecky naucit, ale akosi to neslo, takze siel do skoly s tym, ze nevedel dokopy nic. Vraj to bolo velmi tazke, on stale plakal, ze nicomu nerozumie + ta zmena prostredia, ale po 2 mesiacoch sa chytil a uz je v nemcine vyborny. Mozno bude musiet chodit na nejaky kurz jazykovy, ale tak da sa.

vivien6
12. sep 2011

@deina jeden bude mat 8.navstevuje na slovensku druhy rocnik.. druhy ma 5 chodi do skolky,ale tu bude musiet byt rok doma,lebo niesu miesta v skolkach,ani pre moju malu... zajtra sa idem povypytovat do jednej skoly,ako to maju... viem,ze to bude tazke... v skole su povinne jazyky bud anglictina,francuzstina,alebo nemecky jazyk vyucbovy,extra pre emigrantov atd. takze dufam,ze bude oukej, aj moj muz tu prisiel ked mal 11 rokov z ruska,a tiez sa naucil. dakujem ti pekne za radu..

philipha22
14. sep 2011

@felli
@mammy81 Zienky dovolenkarky, poradte mi .. bol by problem, ked malemu konci pas 27.11. a my ideme na Slovensko od 28.10 do 12.11.2011, a este neviem ci mu ho stihnem spravit na Sk, alebo az ked sa vratime tak v Nemecku???

iii
14. sep 2011

cavesky, ja sa tiez hlasim, ze zijeme, mali sme krasnu dovolenku na almhütte v alpach, romantika pur....z deti sa vyklbili mali biologovia, naozaj uteseny pohlad na marcelka s plnymi rukami ziab alebo elenku s celou skolkou lucnych konikov 😀
no a teraz uz bezny stereotyp, brusko poriadne rastie, uz mam plus 13 kil.....co je znacne nevyhodne, lebo M sa prave uci jazdit na laufrade a E na kolobezke, takze mi to vyslovene prekaza.

@felli monika, no jasne, ze ty mas filipka! uplne som zabudla...... pocuj, pise sa filip, ci phillip? musis to vzdy hlaskovat?

@philipha22 ale vsak na slovensku budete este v case platnosti pasu, tak problem nevidim..... ja inak akurat riesim manzelov pas, ktory coskoro konci, a pokial sa rozhodnes ho vybavovat v nemecku po dobre vyprsania platnosti, tak sa vec komplikuje - musis ziadat slovensko o vydanie potvrdenia o statnej prislusnosti, cim sa cela vec asi o 10 tyzdnov predlzi. ale v berline aj v mnichove robia inak pas (teda ak je stary este platny) na pockanie, v berline si musis spravit akurat termin telefonicky.

tak ja idem este rychlo nieco pripravit, poobede mame v skolke kennenlernennachmittag, tak sa tesim na kafco a kuchen 😉

philipha22
14. sep 2011

@iii tak to idem asi manzelovi zavolat nech da uz tlacivo v Nemecku teraz... Neviem ako by to bolo po vyprsani splatnosti, lebo mali ma slovensko-nemecke obcianstvo, tak si myslim ze snad az taky problem by to nebol...

evinkaaa
14. sep 2011

@iii - ingus, ahoj....vitaj spät v "realite" 😀
Tak ako bolo? Pacilo sa vam tam? Nejake fotky nebudu? 😵
Co sa tyka toho pasu, tak ja som si presne v mnichove na slovenskom velvyslanectve dala robit moj novy pas (sice to bolo uz pred 2-3 rokmi), ale na pockanie to veru nebolo. Prisla som tam, vypisala nejaky lajster, dala fotku, zaplatila poplatok a o nejaky tyzden som si prisla pon. Ale mozno je rozdiel v tom, ci mas pas kratko pred skoncenim platnosti alebo uz po. To neviem. 😉

@mammy81 - steffi, pekne ze sa ukazes 😀 Super pocut, nejake nove spravy od teba. Nech sa mala drzi v skole a nech sa jej dari. 😵

@felli - monika ahoooooooj. 😵 Vasho noveho clena rodiny som uz obdivovala na fb, je naozaj nesmierne rozkosny. 😵 😵 😵

mooc
14. sep 2011

zdravime aj my.. moji fesaci zalomili nastastie obaja naraz..
@deina ako bolo v skolke?

iii
14. sep 2011

@evinkaaa evi zle som sa vyjadrila, nie uplne na pockanie, ale staci tam ist iba raz osobne, kde ta na pockanie vyfotia a vypisu s tebou papiere, pas potom zaslu postou....pre nas mimomnichovskych a mimoberlinackych dost dolezite, ze sa tam nemusime trepat dvakrat. dost ma stve, ze nam zrusili konzulat v bonne, lebo napriklad aj kvoli zapisu drobca do pasu musime osobne na velvyslanectvo, no a berlin zas az tak za rohom nie je.
inak almhütte krasna, musim naozaj doporucit......pekny runaway zo vsedneho dna 😉 deti nadsene z latriny (marcel asi jedine batola v civilizovanej europe, ktore zacalo cikat nie do nocnika, ale do latriny). no a k tomu vsetkemu cucoriedkova a malinova sezona, dokonca este aj nejake spätlese lesnych jahod....
inak sa musim pochvalit, mam ukazkovu perioralnu dermatitidu, moj klasicky tehotensky problem....kazda kozmetika to iba zhorsuje, takze radsej ani nepozeram do zrkadla, ked idem von, lebo by som nemohla inak nikam....hroza. v puberte som bola na tom s pletou lepsie ako teraz. uz som zasa poskulovala po paulinom avone, ale asi este musim s nejakou beauty pockat.......
tak pekny vecer!

evinkaaa
14. sep 2011

@iii - ingi, no tak to je jasne, ze vlastne tam mozes ist iba raz a potom ti to poslu. U mna problem nebol si prist po to, tak preto. Ale pre "cezpolnych" to je vyhoda, ze poslu postou. Je to ale dost velka bieda, ze musite az do berlina. Vsak oba smery su pre vas daleko, ze? Ach jaj...
Ta dovolenka na almhütte znie lakavo. Milujem taketo dovolenky......proste uplny "odstrih" od bezneho zivota plneho telefonov, internetu atd. 😉 Napis mi prosim do ip, kde ste to boli. Dakujeeem 😵 😵 😵
Zelam nech sa tvoja plet coskoro umudri. Vsak aj ty chces byt krasna, nie? 😀

deina
15. sep 2011

@iii, Ingi, to znie lakavo taka dovolenka prec od vsetkeho. 😅

@mooc, zatial super. Mam viac problemov s Matkom ako s Miskom v skolke. Mozem mat Matka pri sebe, kym som s Miskom skolke, ale to je o hubu tam nanho stale dohliadat a sledovat ho a on je z toho este velmi unaveny, tak vcera uz len plackal a plackal, chudiatko. Dnes aspon nachvilku pride kamoska mi ho postrazit, aj to je pomoc, najma kvoli nemu, nech sa tam netrapi. Inac teraz je tam Misko sam, na hodinku, potom idem prenho, tak uvidime, ako. Ani ho nezaujimalo, ze idem prec, chcel sa hojdat... ale zdal sa mi dnes uz aj trosku nesvoj. A samotna skolka je skvela.

mammy81
15. sep 2011

@evinkaaa dakujem krasne 😵 😵 .No cez prazdniny nebolo casu na stale pisanie..... 😎
@iii prezrad kde presne ste boli??? My sme stravili tri dni v Zillertal - naaaaaaaaaaaaaaaadhera 😵 😵 😵 mne sa tam neskutocne pacilo,byvali sme v penzione uplne hore na kopci nadherny vyhlad 😵 .POzreli sme aj Hintertuxer Gletscher,sice neboli sme az uplne na vrchole ale aj tych 2660m mi stacilo-zima neskutocna 😀 😀 .
po troch dnoch sme skoncili v Lazise(Taliansku) tam bolo tiez pekne ale samozrejme Tirolsko ma vzalo 😵 😵
13kg plus?? 😕 ja mam na tyzden kontrolu doteraz som mala plus 5 no uvidime-brucho mi vyskocilo neskutocne,tak som zvedava....
Takze uz meno mate -Filipko to bude??? pekne meno 😉
my to mame este stale 50 na 50 😀 😀
len dufam ze ked sa narodi nebude take hyperaktivne ako teraz v brusku 😝 😝 ja toto od S.nepoznam 🙄

iii
15. sep 2011

@mammy81 stefka, ale, to sme sa mohli v zillertali stretnut! najprv sme boli par dni tam (stummerberg) a potom zbytok casu pri salzburgu. si dobra, ze si isla na ladovec, tehotne by velmi nad 2000metrov nemali, s mojou anemiou som to teda uz vobec nechcela skusat, preto sme sa vyviezli ahorn-bahnom (z mayerhofenu) hore, tiez naaaadhera. hintertux je ale moje oblubene lyziarske miesto.
5 kg, hahaha, si si ista, ze si tehotna? 😀

rpinguin
15. sep 2011

zdarec zeny, aj ja sa hlasim 🙂

@ingi, co to citam, fakt zavreli konzulat v BN.? No teda, to boli pekne spomienky, som tam este po znamosti bola moj novy pas vybavovat, ked som zmenila meno, normalne spadame pod Mnichov, ale BN. mi bol fakt milsi, takze to az do Berlina musite? No vesele.
Takze vy uz frcite na Laufrade? U nas Matilda by stale chcela, ale nedociahne vobec na LR 1, to M-ko nemam a dalsi kram nechcem kupovat, takze cakame, kym sa vytiahne.
Inac u Matildy som pribrala za cele tehu 6,5kg a muz mi to vysvetlil tak, ze ja som mala nazrate dopredu, tak preto tolko malo som, takze preco ty mas uz teraz +13kg ti je jasne 😀 😀 😀

a co sa hlaskovanie mena taky, tak to musim dokonca aj ja a to som si myslela, ze ake jednoduche mena mam..... na Maxika sa ma pytaju, ci ma na konci E a u Matildy, ci je s H 😀

@steffi, ty pohlavie vies? Prezradis, ci tajnostkaris?

leelo
15. sep 2011

caute baby, tak po dovolenkach vas vitam.
ani mne neodporucali nad 2.000m ako tehuli. cize posledne 2 razy, co som bola v kaprune, som sa na ladovec kukala akurat tak z okna izby.
ja som pribrala doteraz 4kg. moje poznamky mi vravia, ze pri B som mala o tomto case uz plus 6,5kg. celkovo som to s nim dotiahla na +9, tak uvidime tentoraz. kvoli tomu diabetu ale vobec nekonzumujem tolko sladkosti, co by som chcela, cize asi tam to viazne.
v pondelok na ctg kontrakcie jak svina, tak mala som nariadeny kludovy rezim. dnes kontrola, zhodou okolnosti neboli. ja ich citim ale viackrat pocas dna, najviac vsak vecer. vy-tehule to nemate? ja som myslela, ze je to bezne, ale doktor zase nahodil vyraz trageda.
esteze mam taku skvelu hebamme, ta mi tvrdi, ze namam ziadnu cukrovku a ze babo sa narodi nacas. vcera mi nahmatala pliecko a kolienko maleho, tak som si ho pekne chytila, drzal, ani nemukol 😉

steffi, mate aj zelanie, co sa tyka pohlavia? sofi asi ma, ze?! 🙂 podla mnozstva chlapcov v tejto teme by si ale mala dodat dievcatko! vela zdaru v novom skolskom roku zelam.

renca, je aj taky LR, co sa da nastavovat postupne, ze nemusis kupovat dalsi a dalsi? to je to Mko? to vyzratie tvoje je fakt humorne a zaroven mas asi cas kazdu svoju fotku spracovavat vo photoshope 😉

my mame tu vo dvore take erarne bobby car, ale tusim ani teraz nedociahne ben dole. on je klein und kompakt. mna by v tomto stave asi porazilo brat von este nejaky pristroj. tak pockame do jari. ale z lauflernwagenu ma uz kolobezku, co je velmi dobre pre nas nabytok.

ozaj, katka pisala, ze je na sk bez netu, uz by mala mat, tak sa iste ozve. vraj ju tam slovaci stvu. sa divim 😀

rpinguin
15. sep 2011

@leelo a vidis Peta, na Katku som sa ta chcela spytat, takze je odviazana od zivota? no chuda teda, ale aspon si oddychne 😉 a ako nedociahne Ben na bobby care, ved to nejde, ved tam sedia na tom decka od nejakeho 3/4 roka a snazia sa smatrat nohami po zemi. Co sa Pukacov tyka, tak LR 1 je od 2,5 roka a LR M je od dvoch, cize ten by bol akurat nasim malym, Benovi tiez, ale to ja uz nechcem kupovat, Maxikovi bola ta jednotka od dvoch rokov uz dobra, co matilde neni vobec, skusala som dat sedlo uplne dole, ale aj tak nedociahne 😖
A ty sa setri, nech tam skorpionik este pobudne 😉

mammy81
15. sep 2011

@iii tak daj datum este kedy ste tam boli a ma trafi ze sme sa mohli stretnut 😅 😅 ,my sme boli od 3.9-5.9.
no a v Mayerhofene sme si dali fajnucku zmrzku 😝 a byvali sme v Ried,Stumm nebol daleko 🙂 😕
hihi no skoro mi vravite zeby som sa nemala tak vysoko stverat,uz potom viem preco je take hyperaktivne od dovci 😀 😀 ,dufam ze som mu nejako neuskodila 😒 Inguska no som si 100% ista lebo take brusisko by som nechcela mat.... 😀
@leelo
@rpinguin no co vam poviem ja som od prvej chvile chcela babu,po prvom ultrazvuku sa ale tesil len moj muz,mne trvalo tyzden sa spamätat ale tesila som sa ze to bude parik,no a na 4D mi povedal ze ale ved ja som vam uz hovoril ze je to baba,ale prd tam clovek videl 😒 ,pretoze povedal ze stale dava nohy spolu,takze si vravim 50 na 50 ,ak mi v utorok nebude vediet povedat co tam vidi,a neuvidim to aj ja tak sa necham uz len prekvapit 😉 S.berie babu,ale povedala ze ak to aj bude chlapec len nech je Gesund und Munter. 🙂
Peti dakujem za prianicko uz zaberaju boze a su v skole 2 den 😒 😔
aspon ze ty drzis tiez ten krok menej priberajucich 😀 😀 ,ja som si uz robila obavy ci je to normalne ze som tak malo pribrala,zeriem len sladke a chleba,varene mi moc nejde,a moja mati len lamentuje 😅
davaj na vas pozor este mas cas do porodu,ja kontrakcie necitim ziadne....uvidim co mne napise v utorok CTG 🙂

mammy81
15. sep 2011

@leelo Peti a meno uz mate???prezradis ci je to tajomstvo??

rpinguin
15. sep 2011

@mammy81 Steffi, ved Peta to uz prezradila, ze to bude chalan 😉 no drzim palce, nech sa vam to najblizsie ukaze. Ono sice to niektore zenske ani vediet nechcu, ale predsa je lepsie mat nakupne dopredu co-to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre