Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

felli
3. nov 2011

a my mame prirastok zvieraci,skusim vlozit foto...

felli
3. nov 2011

@iii fellipe :O)

iii
5. nov 2011

@felli monika, chvilku som potrebovala, aby som pochopila, kto je filip a kto lukas 😀 inak super bicykel, predne koleso je pod kosikom, ci uplne vpredu?
pytas sa na babicky.....takymto luxusom nedisponujeme bohuzial, ale obcas pokukujem okolo miesteho domova dochodcov, ci nie je nejaka schopna k adopcii. hm, no a nie je 😝

felli
7. nov 2011

@iii ahojky 😉 pod kosikom.Veru luxus 😒 muz sa chysta ze sa po nejakej poohliadne ,tvrdi ze Oma na vikend musi existovat 😀 no to neviem..,tiez som na nijaku za 3,5r.nenarazila 😵

rpinguin
8. nov 2011

hi zeny, tak som tu tiez po dlhej dobe a veru poviem vam, ja v malom 18tis. meste zit teda neviem. To je tak dobre na dochodok a nie, ked je clovek mlady, chce action, kruzky, sushi restiky a normalnych ludi, ktori zdielaju to iste 😀
3 tyzdne sme cakali na zapojenie internetu, technik jednoducho neprisiel a dovod ziadny. Co by taly pracujuci clovek potom urobil, ktory by si musel extra vziat volno, nechapem. Nastastie to uz mame. Byt je super, len upratujem, ale aspon mam zabavku. Maxik do 16.00-16.30 v skolke, takze pohodicka. Stazuje si akurat na to, ze tie vychovavatelky su stare 😀
Pozname uz aj jeden mlady kardiologicky parik s malym mimcom a to je zatial vsetko ☹

Aha, no a pomahali nam svokrovci pri stahovani, teda, ked uz sme boli tu pri stavani nabytku. Decka jacali, odlepit sa odo mna nechceli, svokra nastvana, ze co mam za deti, takze som prisla k zaveru, ze babky nepotrebujem a vystacim si na vsetko sama. Co mi je osobne dolezitejsie je poriadna kamoska na stretavky.

rpinguin
8. nov 2011

aha a Lubi, vy tiez uz v inom, mne by to bolo zasa sice male, ale to su tie kupelne mesta asi vsetky, ale ty si aspon v dobre oblasti, ze mas vsade na skok, ci uz k moru alebo na hory, takze fajn 😵

yanni
8. nov 2011

@rpinguin heeej Renci takze uz konecne internetujes? A riadne, ci este stale len na stick? A neplas, mozno, ze si zvyknes po case. Ti verim, ze je to riadne Umstellung. Ale hadam, ked spoznas nejakych ludi na kavickovanie a pod. bude lepsie 😉

fabienamata
9. nov 2011

Cawes zeny,
Renca kde ste sa prestahovali??Ako ste sa stahovali ,firmou ci svojpomocne?
No parada, zivot je zmena, ja som sa tej nesej velmi potesila, mne male vyhovuje, aj byt je mensi, ale hlavne ze nie su schody.

fabienamata
9. nov 2011

A este som chcela,co mate vacsie deti, ste spokojne s autosedackami co mate, Inga, Stefi, Deina.Mate s izofixom ,ci bez? My izofix nemame, a neviem si zvyknut na to ,ze autosedacka nie je na fest, ale pri zakrute S.mierne cestuje aj zo sedackou....pride mi to divne, ale je to asi o zvyku 😒

http://www1.idealo.de/preisvergleich/OffersOfPr...

mammy81
9. nov 2011

Ahojte babule,

@fabienamata my mame pre S.autosedacku s Isofixom a som maximalne spokojna 😵 😵 .Inu by som uz ani nechcela 😉 .aj teraz premyslam ze si dokupim este k Maxi Cosi....

@rpinguin Renca a kde to vlastne si???a to decka revali zo svokry?? 😀 😀 No parada

u nas vsetko po starom....rastieme uz by som bola rada keby to bolo za mnou 😅 .@iii ako sa citis??? 🙂

fabienamata
9. nov 2011

Stefi to ti verim ,ze max.spokojnost,ja som sa sustredila hlavne teda ,aby sa tam S. zmestila teda na sirku sedadla, vysku hlavovej opierky , ale to ze bude sedacka lietat po aute, to ma nenapadlo 🙂 .
tak ale my nemame izofix, tak toho vela nevymyslim. Ako S. skolacka,co robis ked sa jej nechce ucit, kolko maju uloh,da sa to,ci mohlo by byt aj menej. A ty uz mas termin?Boze to letiiiiiiiiiiiii.
Reni a ty uz robis ked je M. tak dlho v skolke ? 😕 V nedelu sme boli na Wendelstein, bolo krasne, je tu kam chodit a vsetko na skok. Inak svokrusa musi castejsie chodit,ked ju deti nechceli, no viem si predstavit to rodeo 😀 a ty potom mozes spokojne kavickovat!

iii
9. nov 2011

@fabienamata lubi, ja mam pre E Cybex solution s isofixom, maximalna spokojnost, v ADAC testoch vysiel popri Concorde najlepsie, Römer bol nejak predrazeny a nepacil sa mi design. Isofix je v tejto kategorii vyhoda, prave preto, ze nemusim priputat sedacku, ked E v aute nesedi (teda podla navodu by som ju asi mala, ale nerobim to). V zakrutach s nou elenka nelieta uplne, ale ta vrchna cast zasa tiez nesedi az tak pevne, ako v II. vahovej skupine.

@mammy81 stefka, este zijes? ja uz len prezivam.......dieta ma podla UZ cez tri kila, ja plus 20, ale vobec nevyzera, ze by sa tam dole cosi hybalo. uz vidim, ako budem prenasat a nadavat na cely svet 😀 ako si na tom?

deina
9. nov 2011

@fabienamata, my sme Isofix nikdy nemali, takze nemam ako porovnat. Mame Romer, tie, co su od 15kg, neviem, ako sa presne vola. Kid Plus, take nieco... Mne sa nezda, zeby sa s nim ta sedacka hybala, ked cestujeme. 😕

My sme uz dva tyzdne doma, ide ma porazit. Misko neustale kasle a kasle, posledne dva dni to uz vyzeralo, ze bude ok, moze do skolky a opat celu noc prekaslal, aj teraz kasle... ja uz neviem, co s nim. 😝 A musia mu vybrat nosnu mandlu (mozno aj tam je galiba), ale vraj to bude rychle, ambulantne (to ma celkom tesi). Co je to paukendrainage, neviete?

rpinguin
9. nov 2011

@deina Dani, to je taka rurka do usi, to sa ale robi pod narkozou. Matilde to robili, ked jej brali cast krcnych a nosne mandle. Decko nema potom zapal stredneho ucha a vsetko vychadza cez tu rurku von. Som stravila s nou 3 dni v nemocnici a potom zdrhala domov, mala som ostat tyzden, ale to by som teda nedala tam.

@fabienamata Lubi, no mam este Matildu doma, takze robenie nehrozi, este rok musim doma vydrzat a potom robim dieru do sveta v DDR 😀 😀 😀 😀

aha a sme v Bad Langensalza 😕

deina
9. nov 2011

@rpinguin, ok, dakujem. 🙂 Nam lekar hovoril, ze to bude cele ambulantne, pod narkozou, tie mandle, aj ta trubicka. A tu trubicku potom kedy vyberaju?

yanni
9. nov 2011

@rpinguin Renci, ze vraj dieru do sveta 😀 😀 😀 😀 A mozno ze, co ty vies 😉

fabienamata
9. nov 2011

@iii vydrz! a chces ambulatny porod, ci aj leharo v nemocke?
Po tej autosedcke som aj ja poskukovala, ale potom sa mi zapacili tie postranne sive volovinky, pri bocnych narazoch, tak bolo rozhodnute.
@rpinguin tak to budeme o tebe este vela pocut, ked sa tak chystas 😀 😀
@deina aj S. ma rurky davali jej ich v maji a na jar pojdu von.Plus jej vyberali nosne mandle.
Mala nonstop zelene sople, odvtedy nic ,klop-klop.Rano urobili v kratkodobej ,ale bola zaintubovana, o 2 hodine v ten den sme boli doma. 😉

rpinguin
9. nov 2011

@fabienamata Lubi, aha, no a stahovali stahovaci, sami by sme to nezmakli, svokrovci pomohli so stavanim nabytku- teda svokor.
inac nam o tom, ze rurky pojdu von nikto nic nepovedal, zevraj vypadnu sami. Robili jej to vo februari. Ono to poväcsine zevraj vyjde samo.

@yanni, aspon, ze ty mas ten optimizmus 😉

mammy81
9. nov 2011

@iii no ja mam +11kg ale sa citim jak slon,v posteli mam problem sa otocit,sediet sa mi neda no ja by som uz aj chcela aby to prislo 😉 .dufam ze prenasat nebudem-ved uz teraz ledva dycham 😀 😀 aj ja som dole este uplne bez naznaku 😝 😝 ,tak uvidime....
@fabienamata no termin mam 5.12 tak snad aj skor by mohlo byt,uvidime...no skolacka....vies co ako kedy ked ma dobry den ma ulohy raz-dva,ale ked ma den jak dnes idem ju zabit 😠 😠 vobec nerozmysla,trepe co jej pride.....obcas stracam nervy.teraz beru akurat cisla do 100,teda pocitaju a hladaju susedne cisla no a ak nieje hlavou pri tom mozem ju aj vies co.....no a uloh a ucenia maju ako kedy... raz menej raz viac....
@deina no nam to robili v narkoze a po dvoch hodinach sme sli domov,a ked sa nemylim tie rurky by mali vypadnut same,(nam vypadli obe),a ak nevypadnu vyberaju ich.

fabienamata
9. nov 2011

ano v pripade ,ze nevypadnu, vyberaju sa von. Stefi , a akosi to zbadala,ze vypadli?

yanni
9. nov 2011

@rpinguin Renci co mi ine zostava ako Staatsdiener. Tak mam optimizmus aspon pre druhych 😀

mammy81
9. nov 2011

@fabienamata no nezbadala,ale na kontrole u usneho nam doktorka povedala ze uz jednu stratila ci sme nenasli na vankusi-jej vravim ze nie a aj druha nam tak potajomky odisla 😅 .Takze len kontrolou nam to bolo povedane.ale ta druha jej drzala strasne dlho uz jej ju chceli vyberat,lenze S.revala ze nechce tak nakoniec ze este pockame mesiac a ona jej sama vypadla....chvala bohu

mooc
9. nov 2011

@mammy81 pockaj stef, este si budes vraviet ako boo fayn, kym si bola tehu.. 😉

fabienamata
10. nov 2011

@deina a co berie na kasel? Inak S. tiez kaslala a nedala som ju do skolky, bol to taky zvlastny suchy kasel, a ked som volala ze S.je chora,kasle, povedala ucitelka ze ked nema teplotu, ze to nevadi nech ju donesiem 😕 A ty NZ? hovori ti nieco phytoterapeut , Šilik?.
@mammy81 , no potesila si ma ,mohli by aj nam tak potajomky odist. a mozno aj odisli, a ja som jej cele leto zakazovala ponarat sa vo vode. Aj tak ideme na kontrolu HNO tak sa dozviem.
A co cakate,uz vies?Tvoja Sophia sa pise s f, alebo ph, chcela by asi sestricku nie?? Aj moja by chcela 😅 Ale po 35 sa rodia len besne hyperaktivne deti, tak do toho nejdem 😀 😀 😀
@rpinguin my sme stahovanie zmakli sami, mm mi dal na strechu bicykle a surf , nalozila moje velke a male dieta a, ze ideme 😅 on isiel z pouicanym spriterom. 😅 😅 Dorazili sme v noci o 2. 😝

mammy81
10. nov 2011

@fabienamata moja sa pise Sophie,no a ona bola od zaciatku ze chce sestru,o bratovi nechcela ani pocut.na prvom sone mi povedali ze cakame chlapca tak sklamane sme boli obe,lebo sme sa obe nejak nastavili na babu.ale zevraj je to predsa baba,tak uvidime co vide von 😀
Ale no daj este jedno po 40 si povies ze si to este moha skusit 😅 😅moja segra zvazuje tiez,len nejak sa im nedari 😖

@mooc Reni ja viem ze potom mi bude brusko chybat,ale ta aktivita teraz tam dnu mi pomaly zacina prekazat 😀 😀

kaleilah
10. nov 2011

Ahoj holky, nedávno jsem vám sem psala, přítel měl možnost jet do německa pracovně, ale nějak to padlo, protože teď před porodem bych nechtěla mít chlapa pryč. Ale máme několik nabídek na práci v německu, kousek od nás - bydlíme u hranic. Ale potřebovala bych pomoct napsat motivační dopis, nějakej univerzální 😅 nenajde se tu nějaká ochotná duše? 😅 😝 😀 Kdyžtak IP, děkujiiiii 😵

fabienamata
10. nov 2011

Fakt sestra zvazuje??? A co ma jedinacika, no tak ma poslednu sancu,a preco sa skor nerozhybala? 😀 Preco az teraz?
Keby ze je S. take aspon trosku kludnejsie dieta,a nie taka duracelka, tak uz by dalsie mozno aj behalo, lebo taky 2-3 roky dla mna ideal vekovy rozdiel. Ale teraz sa mi uz nechce do toho kolotoca, i ked musim povedat ked si pozriem take cervene maluskave novorodeniatko tak 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yanni
10. nov 2011

Ahojte babule,

zial musim vam oznamit smutocnu spravu, prave mi zomrela babka

☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mammy81
10. nov 2011

@fabienamata -no segra sa rozviedla a teraz ma noveho partnera takze preto chcu babo.No ale tiez povedala ze nepodstupi nic ine,budu iba pokusat ak sa nezadari tak ze to budu akceptovat.
@yanni uprimnu sustrast ☹

smileko
10. nov 2011

Ahojte, viete mi, prosim, povedat cosi o porodoch v Nemecku? (kolko sa zostava v nemocnici, co sa plati...) Manzel ma ist pracovne do Nemecka a my s nim a vyzera to tak, ze cakame babatko, tak neviem, ako to riesit (ci rodit v Nemecku alebo sa budem musiet vratit na Slovensko). Prip. ako je to so zdravotnym poistenim-ake si vybavit pre pripad porodu v Nemecku. Dakujem vopred za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre