Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
29. jan 2010

CAute zenule,

ahoj Renci, no tak mamku si prezila? Aj ste si do vlasov skocili?

No Renci ja som to s tym doplacanim myslela tak, ze ked chces ako gesetzlich poistena napr. u zubara nieco lepsie (trebars keramicke plomby) tak si musis doplatit. Mne to zaplati vsetko poistovna. A okuliare mi zaplati tiez poistovna, Ja nemusim z vlastneho vrecka ani cent zaplatit. Aj sosovky som si dala na recept a aj tie zaplatila poistovna. Ked je nieco predpisane (na recept) tak vsetko preplatia. Aj lieky aj ockovania no proste vsetko.

Bei tak prid, zradla bude dost ๐Ÿ˜€ Ja uz som 100 rokov riadne neoslavovala, tak som si zmyslela, ze teraz sa naskytla prilezitost. A bude to pravdepodobne aj posledny krat v tomto byte. A dobre si to pochopila, prave hladam novy byt, chcem sa zvรคcsit ๐Ÿ˜€ No som zvedava, ci sa chlapik ozve. Fakt by nebolo zle, keby mi ho prenajal, mala by som o jednu starost menej, to vecne kukanie inzeratov a ocumovanie bytov je na nervy. A byt je fakt velmi pekny, novostavba, 2 terasy a vsetko co k tomu patri, a este aj dobra cena a privat, cize ziadna provizia maklerovi. No uvidime. mOzno budem mat stastie. VEd Beamten musia drzat spolu (ten VErmieter je tiez ako ja Beamter ๐Ÿ˜‰ ) No som fakt zvedava ci sa ozve. Povedal ze prvy februarovy tyzden. Cize buduci tyzden.

Pavli no kuknem tie bombose a podbrdy. No ja som nie az tak vyvynuta, ja si davam push-up aby nieco aj pre chlapov na kukanie bolo ๐Ÿ˜€ , lebo inak nic moc. JA neviem ci podla strihu ci ako, niekdy mi sadnu A a niekedy B. Takze budem v nedelu merat ak uz nebudem ozrata ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
29. jan 2010

Juuuuuuuuj Renatka, to najdolezitejsie som zabudla, dakujem za blahozelanie. A chod mi s tymi sampionmi. Potencialni by bolo dokonca aj viaceri ale ti poviem, nejako sa mi do toho nechce. Ja sa rada necham pozvat do kina, na kafco ci na veceru ale to je aj vsetko. No co ja viem, nieco vazne asi zatial nie.....

evinkaaa
โ€ข
30. jan 2010

Ahojte babizne,

dnes tu este nikto nenakukol??? ๐Ÿ˜•
Asi sa vikenduje v plnom prude. ๐Ÿ˜€
U nas dnes tak kludnejsie. Vcera sme boli na party u kamaratov a dnes "iba" troska na nakupoch a teraz iba domka pianko. ๐Ÿ˜€ A zajtra vecer asi kino. Este uvidime. ๐Ÿ˜–

Renca - takze si si maminky "uzila" zasa na par mesiacov dopredu? ๐Ÿ˜€ Ale tak obcas ju vidiet treba, ze? Ozaj, ako casto vidi maxik babku a dedka? A uz ste zdravi?

Jani - znova mozem len povedat to iste - kraaaasne bartikove fotky. Boze, ten je tak rozkosny. Tie jeho ociska ma vzdy dostanu ๐Ÿ˜ต A ten uzasny usmev k tomu....no neni co dodat ๐Ÿ˜€
Ale ta fotka v posteli s ovladacom alebo s tou lampou je uzasnaaaa. Ukazala som ju aj manzelovi tak sa tiez na tom rehotal, ale potvrdil, ze by ako chlap urobil to iste, co boris. ๐Ÿ˜€ (no typicki chlapi)

Ingi - a ty ako so spankom? Dufam, ze vyuzivas kazdu chvilku, kedy je to len mozne a spis ๐Ÿ˜ต

Bea - no mna by asi tiez porazilo, keby mi manzel "vyviedol" nieco podobne ako tebe (s tym, co si spominala, ze sa nezahral s josy a dal ju do kolisky). Chlapi su fakt niekedy na "zabitie". Ale aj tak ich lubime, no nie? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
31. jan 2010

jani, bart je roztomily a vyzera ako mierumilovne dojca, neviem co stale fabulujes ๐Ÿ˜‰

reni, ked tu boli stari rodicia, e. robila strasny cirkus s obliekanim a pri jedeni. navsteva deti vacsinou deti uplne vytoci, hlavne maju viacej divakov a dost si uvedomuju, ze su stredobodom pozornosti.

ja bojujem s dalsou milchstau, najhorsia je na tom ta teplota, clovek nemoze nic...... ale vtipna prihoda, sli sme s e. ku gyndosovi pre nieco, prisla sestricka do cakarne sa spytat, ze co potrebujeme, a elenka si porucila "dve velke kavicky!" bude z nej kaviarensky povalac, to uz vidim teraz ๐Ÿ˜€

dania
โ€ข
1. feb 2010

Cauky zenky,
jen kratce vas zdravim z prace a chci se zaptat, jestli se v D nahodou neprodavaji Brumiky, my mame vzdycky zasoby z Cech a ty nam dosly. Ve Francii jsme brumiky v supermarketech videli, tady jeste ale ne. T je na nich trosku zavisly, dostava je kdyz jedeme nekam na vylet jako motivacni svacinku, ted snad budu muset vymyslet neco jineho (a zdravejsiho ๐Ÿ˜‰)...
Tak se mejte zatim krasne, nakouknu jeste pozdeji.

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

ahojte baby,

tak tento vikend sa niesol v znameni "vyrocia" aspon pre mna a mm....totizto presne pred rokom sme cestovali nabaleny az az do nemecka vlakom....a pre manzela je dnes presne rok co siel prvykrat do prace ....este sme ani netusili ze sa tolko veci za ten cas zmeni ze budeme traja ze sa vezmeme.....ty jo ten cas ale leti a vlastne bude rok co som tu medzi vami "nemeckymi" konikovkami... ๐Ÿ™‚

evka no to je ich jedina zachrana ze ich lubime inak by mali po chlebe.... ๐Ÿ˜

renca sa mi snivalo o prikrmoch...ako joss prvykrat vsetko zjedla a este si pytala aj duplu-to mohol byt fakt len sen ๐Ÿ˜… ...uz sa na to aj tesim

katka a ides sa stahovat v ramci dachau alebo ides niekam inam ako napr do ineho mesta....potom daj vediet ci sa ti beamter ozval.... ๐Ÿ˜‰

inga mas zapalene prsia? boooze to musi byt bolest dufam ze ti je uz lespie a mavala si to aj pri elenke alebo to je pre teba "novinka" ten zapal
heh a ved vies elenka si berie priklad z rodicou .....sa priznaj ze kavickujes jedna radost ๐Ÿ˜‰ (to bol vtip) ๐Ÿ˜‰

janka a aj sa pridam do klubu bab co neveria ze bart moze byt aj taka mala zrรบda a tyrat ta tak ako pises ved na fotkach je to hotovy anjelik...ze milsieho chlapceka ani nemozes mat ๐Ÿ˜‰ .....

iii
โ€ข
1. feb 2010

bei, gratulacia k roku v nemecku ๐Ÿ˜‰ to je neuveritelne, kolko zmien sa moze stat v tak kratkej dobe, ze?

dani, co su to brumici?

inak mam perfektny vynalez - zohnala som stary kociarik na balkon, v ktorom elenka uspava marcela. obe deti na balkone a ja mam pol hodku k dobru ๐Ÿ˜‰
vcera sme pozerali cesky film Medvidek, velmi prijemne ma prekvapil....naozaj pekne spravene, trosku mi tana wilhelmova vstupila do svedomia jej rolou zanedbanej matky ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

inga veru tolko zmien a v podstate sme ani jednu neplanovali jednoducho sa stali....ale nemenila by som... ๐Ÿ˜‰
a brumik je taka sladkost je to taky mali macko akoby piskota a mylim ze vo vnutri je aj nejaka napln taka jednohubka-teda aspon pre taku tlamu ako mam ja ๐Ÿ˜€

aalexa
โ€ข
1. feb 2010

Ahojte ๐Ÿ™‚

Je tu niekto z Ludwigsburgu, resp. Stuttgartu a okolia? S manzelom a 8-mesacnou dcerkou sme sa pred par tyzdnami pristahovali...

dania
โ€ข
1. feb 2010

Ingi, nojo, jak pise Bea, je to takova sladka svacinka, piskota s troskou kremu uvnitr, je to super, kdyz chces, aby prcek dobil baterky trochu po plavani nebo po cviceni. V D jsem nic podobneho nevidela, ale zatim jsem ani moc nehledala, asi mu proste priste nakrajim jablicka, ale to neni tak 100%, ze to bude jist, banany zrovna tedka neji, u brumika je to tutovka ๐Ÿ˜‰
Elenka uspava Marcelka a pak Inguska uspava Elenku ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

aalexa
tu je tabulka teda link na nu- kuk dozvies sa kde sa ktora nachadzame... ๐Ÿ˜‰

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tPv5_2J6...

dania
โ€ข
1. feb 2010

Alexo, vitej. To mas asi nejbliz Beu (neurologia), ze Sussenu. Nebo Rencu (rpinguin) z Manheimu. Koukni do tabulky (odkaz na str. 168), odkud kdo jsme.

dania
โ€ข
1. feb 2010

Bei, jsi rychlejsi, jako vzdycky ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

baby cez vikend sa mi pokazila zahlicka teda ona uz hapruje dlhsiu dobu ale cez vikend uz odisla nadobro...tak sme si spravili vylet do obchodu aj nakupit sme potrebovali a nejake tie zehlicky sme pokukali ohmatali.....aj sa mi zapacili take dve a mm tak ze kupme ja som ale nechcela ze pozriem este na nete ze mne sa dzaju drahe....a dobre sme spravili hned doma som sadla za pc a nasla moje "vysnivane" a hadajte o kolko boli z netu lacnejsie o 30 euracov a postovne zadara... ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

danka dikes ๐Ÿ˜‰

tak som si ju objednala a teraz ju vyckavam....plienky oprate uz my len naradie chyba sa tesim ako bude zehlit joooooj dufam ze pride lebo aj mm ide na taku mini sluzobku tak aj kosele mu musim pozehlit... ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
1. feb 2010

aaach sakra zas som to odoslala a nenapisala vsetko ... ๐Ÿ˜…

aalexa vitam ta.... ๐Ÿ˜Ž

rpinguin
โ€ข
1. feb 2010

zdar zeny,

Alexa vitaj, si priamo z LB.? Tam je to moc pekne, hlavne zamok a Blรผhendes Barock ๐Ÿ™‚
Dani, no Brumika tu nedostat, ja som to tiez pol roka dozadu nepoznala.
Bea, az 30โ‚ฌ? To ste boli v akom obchode, ved to je moc. Teda, a tesit sa na zehlicku? Wow, no kazdy sa tesi na nieco ine, ja sa tesim, ked decka zalahnu ๐Ÿ˜€

aalexa
โ€ข
1. feb 2010

Dakujem za privitanie, aj za linky ๐Ÿ™‚ Som priamo z Ludwigsburgu, zamok aj schlossgarten su naozaj krasne, vlastne aj podla toho sme vyberali byvanie, aby som mala s malou kam chodit von ๐Ÿ™‚

ivanajelinek
โ€ข
1. feb 2010

Ahojte...Ja by som potrebovala poradit...S manzelom zijeme 5 rokov v nemecku (Zweibrรผcken- Rheinland-Pfalz)..V septembri cakame babo (obidvaja sme slovaci) a ja akosi neviem ze na ake urady vsade ist..Myslela som ze dieta bude mat nemecke obcianstvo ale nebude...Neboli ste niektora v takej situacii ako ja? Moc dakujem za rady...

evinkaaa
โ€ข
1. feb 2010

Ahojte zenule, ๐Ÿ˜ต

Dani - s brumikom ti neporadim, lebo ho nepoznam (no teraz vlastne po vysvetleni uz ano) ๐Ÿ˜€ Moznoze je aj tu nejaka nahrada brumika, nieco podobne. Skus "pokutrat" v obchodoch, mozno nieco objavis, co timika zaujme a bude motivovat ๐Ÿ˜ต

Bea - takze si si vybrala novu zehlicku? Prada... ๐Ÿ˜ต Paci sa mi tvoje "tesnie sa" na nu. To je take pekne. ๐Ÿ™‚ Tak nech ti bude sluzit. A aku zehlicku si si to vybrala? Pochval sa nam...
A k tym cenam mas uplnu pravdu. My s manzelom napriklad nekupujeme taketo veci - ci je to elektronika alebo ine "technicke" veci - vobec v kamennom obchode. Velakrat sme uz sledovali ceny a je to nenormalne. Napriklad teraz v sobotu sme boli kuknut v media markte, pretoze manzel si tam chcel nieco obhliadnut. Vybral si to uz na nete a chcel si to len "ohmatkat" a podrobne obkukat. Cena toho isteho vyrobku bola v media markte o 50 euro vyssia. To cloveka porazi. Preto vobec nekupujeme taketo veci v obchode, ale objednavame z netu. To sa fakt neoplati. Ja som uz povedala, ze to v drahom obchode bud kupuju ludia, ktori chcu mat danu vec okamzite v ruke alebo ludia, ktori o lacnejsom nakupe cez internet nevedia. Jasne, ze clovek musi troska pokukat, ale ked uz ma osvedcene stranky, odkial kupuje stale, tak nieje co riesit. ๐Ÿ˜ต Ale kazdy sa rozhodne pre to, co mu je milsie. ๐Ÿ˜”

Aalexa - vitam ta ๐Ÿ˜‰ Ako sa vlastne volas? Prezrad nam nieco viac o sebe ๐Ÿ˜ต

Ingi - paradne si to vymyslela s tym kociarikom na balkone. Elenka ma zabavku a maly aspon spi. Spokojni su obaja... ๐Ÿ˜ต A ty tiez ๐Ÿ˜€

Ivanajelinek - ja ti v tom neporadim. Fakt neviem. Ale mozno ostatne baby, co uz babatko maju ๐Ÿ˜‰

marhulka88
โ€ข
2. feb 2010

ahojte chcem sa zase popytat poradit ohladom nemec. dr. hmm ๐Ÿ™‚
synceka mame zase nejakeho prechladeneho tak sme boli v nedelu na pohot. kde dr. povedal ze je virusovy...vcera sa mu spustili zlte sople tak sme sli zase dr. (uz k nasmu rodinnemu) povedal ze je bakterialny a dal atb. ... takze uz z toho som jelen ale okk...
chcem sa opytat ci sa tu v nemecku robi u dr. crp vysetrenie z krvi pripadne nejake vytery a pod. ... zda sa mi cudne urcit ze dieta ma streptokoka bez nejakeho vyteru a pod. oki..vdaka

neurologia
โ€ข
2. feb 2010

Cafte,

renca heh aj ja by som sa tesila ked joss zalahne (a ja si kuknem telku bez jej dabingu alebo hopsania na fitlopte ๐Ÿ˜‰ )keby chodila spavat skor ale ona chodi okolo 21:30-22:00a to sa do hajan pomaly chystam aj ja...takze tak..
a ohmatat zehlicku sme boli v media markte....a to nieje prvykrat co som tam nasla velky cenovy rozdiel obchod internet pred vianocami sme svokre chceli kupit ten digi-ramik tak sme boli pozriet a potom sme ho objednali z netu o 20 euracov lacnejsie...ako bol v media markte... ๐Ÿ˜‰

ivanajelinek a ake urady mas na mysli?skus byt konkretnejsia... ๐Ÿ™‚

evka no ja sa tesim bo som zvedava ako sa s nou zehli ako som si vybrala ci s nou budem spokojnejsia ako so starou (teda dufam ze budem ๐Ÿ˜‰ ) staru som mala tefal ale teraz som si vybrala phillips energy care ...
myslim ze mlady ludia uz ficia na nete co sa nakupovania tyka ale ta starsia generacia je zvyknuta chodit do obchodu ....nasi ked nieco chcu tak to popozeram na internete a potom im to objednam pretoze aj ked vedia s internetom robit mamina sa vzdy boji ze peniaze prevedie niekam inam alebo ze tam nepridu a podobne... ๐Ÿ˜‰

ivanajelinek
โ€ข
2. feb 2010

No ja mam na mysli, ze na ake urady treba vsade ist, ak sa nam narodi dieta...Kedze sme obidvaja slovaci a este nemame narok na nemecke obcianstvo (az po 8-mich rokoch) ci mam potom take iste naroky ako napr. nemci...Myslim co sa tyka muttergeld,kindergeld a tak...A vlastne nase dieta bude mat tiez slovenske obcianstvo, tak ci budeme musiet ist na slovensko a tam vybavit rodny list alebo ako...

iii
โ€ข
2. feb 2010

ivanka, gratulujem ๐Ÿ˜‰ narok na obcianstvo az po 8 rokoch, mas pravdu. inak to zavisi od toho, ci pracujes a ci si budes chciet vziat elternszeit. mas narok na kindergeld (vybavuje sa na arbeitsamte), na elterngeld (vsade inak, na stadtamte su info), mala by si nakontaktovat poistovnu....a potom az ked dostanes nemecky rodny list, tak cez slovenske vylvyslanectvo alebo konzulat (berlin, bonn, neviem ci aj mnichov...?) slovensky rodny list. na sk teda jazdit nemusis, ale je to rychlejsie (napr. cez konzulat v bonne to trva 3 mesiace, potom ti drobca mozu zapisat do pasu)....ale spytaj sa, ked to bude aktualne, este mas kopu casu a moze sa to menit.

marhulka, crp sa bezne nerobi, ale zasa uznaj, ze nemozu robit pri kazdej nadche vyter z nosa....

inak u nas je totalna metelica, uz radsej ani nevychadzam...

dani, neskusala si hrozno na doplnenie energie? inak neviem ci poznas take sezamove semiacka zaliate v mede od alnatury, to je tiez vynikajuce, mnam

mammy81
โ€ข
2. feb 2010

Ahojte zienky,tak ako sa mate?? juj mne je smutno moje dieta travi tyzden u babky โ˜น .v piatok dosiel svagor na vikend k nam a v nedelu ze pojdu domov a svokra volala ze Tรผringen ma prazdniny ze ci Sophie nechce prist a ja taka ze pochybujem a Sofca ze ona si ide balit tasku ๐Ÿ˜Ž .Tak som z nej bola taka paf ze ani reci so mnou nebolo.tak sla len v aute jej slzicky vysli no aj mne โ˜น โ˜น .
je tu teraz taky "bozsky klud" ๐Ÿ˜€ ze si na to neviem akosi zvyknut.volala som jej vcera tak ani v pรคte ma nemala ze ma oblecene svadobne saty ta ja neviem co stvarali s babkou ๐Ÿ˜…
aspon uz viem ze nieje mamina cica a nepotrebuje ma az tak ako som si to myslela. ๐Ÿ˜•

Reni takze uz fachcis sama zase??

Inga no Elenka musi byt podarena ๐Ÿ™‚ ,tie jej hlody obcas vazne stoja za to.

Bei tak uz budem kupovat online aj ja.Philips zehlicku mam aj ja a som spokojna a tiez som si povedala ze radsej si drahsiu kupim a bude sa mi lepsie zehlit jak nejaku lacnu a aj tak to bude vyzerat pokrcene.

Marhulka,neviem ako je to u inych lekarov ale nas jej robi vyter z hrdla a potom vieme na 100% ci je to streptokok alebo len nejaky virus.skus sa spytat co ti povedia.

Jani tak ako pokracujes v chudnuti?? u nas vedla v dedine robi jedna kocka taky Body trening ci boze som bola minuly utorok a svalovku som mala jak das dnes ale idem zase,len dufam ze dnes nebudeme mucit brucho ๐Ÿ˜–

evinkaaa
โ€ข
2. feb 2010

Bea - dobru zehlicku si si vybrala, urcite. ๐Ÿ˜ต Zelam ti, aby ti co najskor prisla a mohla ju vyskusat na manzelovych koseliach ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Potom referuj, ako si spokojna. ๐Ÿ˜ต Inac ja mam tiez philips zehlicku a som veeelmi spokojna. Teda nie zehlicku, ale Bรผgelstation. ๐Ÿ˜‰

Steffi - nesmut za sofinkou. Verim, ze ti chyba, ale vyuzi ten cas len pre seba. Pre sport, manikurku, pedikurku, kadernictvo, dobru knihu, dobry film ci kavicko s kamoskou. ๐Ÿ˜€ Proste veci, na ktore nemas pri sofinke moc cas. ๐Ÿ˜ต Neboj, cas uleti jedna radost a sofinka ta bude znova doma "nervacit" ๐Ÿ˜€

Ingi - u nas metelica neni, ale cely den fuka dost chladny a dost silny vietor. ๐Ÿ™„

iii
โ€ข
3. feb 2010

cav baby, ako sa mate? a kde sa vsetky schovavate?

stefi nemas este jednu taku babku? no jo, clovek tu nezavislost svojich deti vidi dost nerad, ze?

hm, prave mi prisiel ucet od hebamme, tak si predstavte, ze jedna jej navsteva stala okolo 80 eur. heh....to bolo vacsinou posedenie u kavicky a kolacoch a rozhovor o jej cestach po afrike. no ja ziram

ozaj, existuje v nemcine nejaky vyraz na pasenie konickov? alebo len popisne sich hochheben?

paula
โ€ข
3. feb 2010

ahoj holky, trochu nestiham, ale moc vas zdravim!
U nas je mega novinka, L. uz dve noci spala celou noc sama v pokojicku, bez toho, ze by v noci prisla za mnou. ๐Ÿ˜‰ Ja se ale vubec nevyspala, protoze jsem podvedome porad cekala, kdy prijde. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Ingi, paseni konicku - Kopf anheben, nejaky specialni nazev take nevim. ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
3. feb 2010

ahojte,

evka no zehlicka dorazila dnes rano...manzelove kosele uz nestihla kedze dnes rano uz letel-to si este odmakala stara...ale nova uz dnes zarezavala pri plienkach no joss tak pekne rovne plienky na zadku este nemala... ๐Ÿ˜‰
aj mm sa zakukal do zehliacich stanic ale ja som nieco take nechcela zdalo sa mi to dost drahe....a ze to zabera dost miesta...ale to je moj prvy dojem prakticku skusenost s tym nemam ale urcite ked naparujes nemusis kazdu chvilu dolievat vodu... ๐Ÿ™‚ a teraz aj tak zehlim hlavne plienky a to staci na "zodratie"aj normalna zehlicka ๐Ÿ˜‰

inga wow 80 eur no ja som z toho teda paffff.... ๐Ÿ˜ฒ to si asi kazda hebamme uctuje rovnako ze? ved ta nasa prisla skukla vsetko ok a frcala dalej...kedy tedy ma vystresovala ze mala neprospieva a podobne ๐Ÿ˜€ mne postlacala brucho a bolo po navsteve a aj ona pokecala co a ako bola povodom rumunka... ๐Ÿ˜‰

stefka no babka super....ja sa hrozim tej chvile ked bude tak velka ...babky si budu "narokovat" a uz vyhovorka ze je malinka a podobne veci uz platne nebudu..ale zas ked tam chce byt a ma z toho zazitok...my sme sa u babky tiez vzdy vyhrali poprezliekali do roznych siat a modna prehliadka sa mohla zacat... ๐Ÿ˜€

mna uz z tohto pocasia picne...predvcerom bola take metelica petelica ze som z prechadzky prisla ako snehuliak a tlacila som pred sebou jednu velku gulu....potom z noci do rana napadlo cca 30 cm snehu vcera cez den odmak a dnes uz prsalo....a fuka....vietor

a joss uz asi hrazdicka a chytanie hraciek rukami zacalo nudit.....ked nieco potrebujem spravit a nechcem odbehavat od roboty tak ju vyzleciem teda od pol pasa dole je nahata...a to si vtedy vystaci uplne sama na dost dlhu dobu...tak dnes som ju polozila pod hrazdicku nech sa zahra kym ozehlim a ona sa zacala odrazat nohami az ich mala pod hrackami a zacala do nich (myslim hracky)kopat to sa jej pacilo....tak sa do toho vzila...bohovska bola ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
3. feb 2010

pauli ta teda gratulejem k 2 uspesnym nociam dufam ze budete takto pekne pokracovat aj dalej...heh to si potom ako ja vzdy okolo 1-2:00 sa zobudim idem sa napit a potom uz poriadne nespim lebo cakam kedy sa joss zobudi na papanie....niekedy so mnou vybabre a zobudi sa az o 5:00 ๐Ÿ˜€

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre