Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
19. jún 2010

zdravim vsetky kukucky, mame tu na navsteve nasich, tak nestiham konikovat.....nestiham ani dychat vlastne, hyperaktivni starcekovia mi tu idu po krku nonstop, pomooooc!

evi, ale to je krasna torticka! punc milujem. navrchu je marcipan?

stefka, no to si viem zivo predstavit, co si zazivala! sikovne detvaky, ze jej dokazali rozmontovat brzdu!

lubi, vyber detskej kozmetiky zaraza teda aj mna....pricom nepotrebujes v prvych rokoch naozaj vobec nic. teraz som sa trosku bavila s nasimi o tom, co sa robilo s nami v 70-tych rokoch.....no uplne postavene na hlavu. dokonca boli uplne zakazane navstevy v porodnici, aby sa nedoniesli zvonku bakterie 😀

no ja letim, zasa do mna nieco hustia

evinkaaa
19. jún 2010

Ingi - dakujem. 😵 Navrchu je MMF potah. (z marshmallow cukrikov)
"Uzivaj" si starkovcov, kym su tu 😀

paula
20. jún 2010

Reni, nemusela jsem pred svatbou konvertovat. 😉
Evi, nadherny dort, skoda ze bydlim tak daleko, bych si u tebe objednavala. 😉

evinkaaa
20. jún 2010

Pauli - si velmi mila, dakujem za kompliment. 😵 Upiekla by som ti rada, ale zial ta dialka 😒

dania
20. jún 2010

Cauky kozy, tak se zase hlasim. Taktak jsem vas preletela, abych byla v obraze, ale mozna mi i neco uteklo...
Meli jsme se bajecne, T je skvely cestovatel, i my s N jsme si to moc uzili, konference byla taky prinosna, fotecky dodam zahy, ale dneska to uz nezvladam. A zitra zase do pracovniho procesu.

Ingi, gratulace k te skolce za rohem! Taky uz se E ta svoboda krati, T uz striha metr... Mimochodem, kdyz jsme byli na lodi na ceste domu, tak se T ptal, jestli jedem do Finska, a ja ze ne, ze jedeme domu, do Nemecka a tak on navrhl: "zitra navstivime Elenku, jo? Jestli chces." To je hrozna legrace, ja se ted uci pouzivat takova abstraktnejsi slova: asi, mozna, urcite, brzy, nekdy, nekdy jsou to hrozne legracni vyroky. A jeste na lodi meli saunu a on se porad ptal, co to je? a co sauna dela? Pak se do ni chtel podivat, tak jsme sli, bylo tam samozrejme horko a jeste jsem nalila vodu na ty rozpalene kameny, aby videl, jakou to dela paru a to uz se mu nelibilo a chtel ven a vubec nechapal, proc by tam nekdo chtel sedet, aby mu bylo vedro. Bohuzel tam vubec nebyli zadni lide, takze pochybuju ze mi veril, ze to doopravdy nekdo dela 🙂

Sofi, ta vase prihoda s brzdami je silena! Jesteze to tak dobre dopadlo.

Bei, vase koupaci video je uzasne, mala je cela bez sebe 🙂 no nadhera.

Evi, vse nejlepsi k narozkam a 31. uz oslavte ve 3!

Jani, zdravim do Blavy! Takovou drahotu tam mate? Tak koukej honem zase do Nemecka, at ti zahrada nezbuji. My jsme byli pryc cca 10 dni a mame tu hotovou dzungli.

yanni
21. jún 2010

Danka krasne fotky 😉

iii
21. jún 2010

zdravim z dortmundu, starki dnes odisli, brali si so sebou suvenir v podobe nejakeho magen-darm viru, chudaci 😀

danka vitaj, fotky paradne, T rastie do krasy...tie licka 😵 ako sa pozera Nic na ich vzajomnu nepodobu? teda on nie je ani tebe velmi podobny, tak neviem.... jo, ake su helsinky? co vsetko ste stihli vidiet? heh, sauna na trajekte, to su ozajstni maniaci.
no jo, nasim krpcom sa to uz krati, co budes robit s tolkym volnym casom? dala som E na 35 hodin, je moznost bud vkuse do 14:00, alebo ju vyzdvihnut na obed a priniest na poobede, co mi pride dost sikovne, kedze to mam na skok. ja ani neviem, co budem robit, snad si s marcelkom konecne niekam spolocne povyrazime...
hah, k tym hlaskam - E pokracuje vo svojich absurdnych asosiaciach, minule mi hlasila, z susedia si davaju na strechu kanadu (T siel do kanady, T byva v domceku so solarnymi panelmi....prepojila si to). no trvalo, kym som jej odkaz desifrovala....

peti, konecne som skukla vase fotky, velmi pekne, no ty mas ale dobru postavicku. vyzeras ako teen-mother 😉
jo, a pytala si sa na tu obstruktivnu bronchitidu minule - no je to tak, ze kojenci maju niekedy tendenciu reagovat pri bronchitide (zapale priedusiek) tak, ze sa im zuzia, a tak sa im pri vydychu tvori v dychacich cestach prekazka (obstrukcia) a pri vydychu klasicky piskaju, je to pocut casto aj bez stetoskopu. velmi typicky maju take piskanie aj dospeli astmatici. nie je to u deti nic zvlastne, ale niekedy sa z toho naozaj vyklube astma....preto som si robila o M trosku starosti, dnes to ma zas - uz tretikrat v prvom polroku zivota, dala som mu inhalovat. ockovanie opat prelozene na neurcito....

pauli, aka bola svatba? fot, fot, fot!

no idem to tu dat kus do poriadku. haha, E minule spisovne slovensky zahlasila "aha mamka, vonku dakus prsi". musim si skultivovat slovnik 😀

dania
22. jún 2010

Ingi, no to jste starecky pekne na cestu vybavili! Chudaci, to muselo byt cestovani.
Jaka nepodoba? Mame tady par fotek z Nicova detsvi a kdyby nebyly cernobile, tak bys nepoznala, ktery je T a ktery N 🙂 Taky podoba na brachy v jeho veku je vyrazna, takze neni pochyb...
Helsinki docela pekne, jen je mi tam neprijemna ta jazykova nekompatibilita trochu. Drahota jako vsude na severu. U Helsinek se v podstate neda dostat k mori, protoze cele pobrezi je zastavene chatkami a pozemky jsou soukrome, to je docela peklo. Mesto samotne takove hezky kompaktni, velikost asi jako Bremy, takze se da hodne pesky pochodit nebo tramvaji. Dokonce i par zastavek metra tam maji... I v technickem muzeu jsme byli, to bylo kousek za mestem, strasne krasna prochazka, cca 2 km za konecnou tramvaje podel plaze a pak reky.
Tolik volneho casu? 😀 No ja ti nevim... asi budu mit vice casu dokoncit tu nestastnou dizertaci, ale vzdyt vis, ze s tou nasi skolkou je to na levacku, 8-12, to fakt nevim jak ostatni rodice delaji. T pujde po skolce k Jenny na jidlo a pak si ho odpoledne vyzvedneme. A patky mozna zustanu doma, a dopoledne budu delat na compu (nebo se lakovat nehty 🙂), jeste uvidim, jak to pujde.
No ty El. hlasky, to jsou hotove rebusy 😉

Jeste jsem si vzpomnela na tu Petinu lekarku, jak doporucila pri magen-darm vysadit MM na 12-24 hod nebo co, no teda no comment. 😠 Ale jinak jste to zvladli v pohode?

iii
22. jún 2010

dani, no super, ze mas aspon jenny ako doplnok tychto velmi vyhodnych skolkovnych otvaracich casov. ja naozaj neviem, ako to robia, a neviem ani, ako to spravim ja, ked pojdem robit. zacinam chapat zmysel au-pairiek 🙂
nenechali ste si ujst technicke muzeum, neuveritelne........a urcite si si priniesla domov aj nejake kamienky, ze? 😀

ozaj, rozhodli sme sa krstit M tu, na moje velke prekvapenie odo mna chceli na fare iba rodny list dietata. ja som sa uz pripravovala na najhorsiu alternativu v podobe prekladov birmovnych potvrdeni a maturitnych vysvedceni krstnych rodicov 😀

neurologia
22. jún 2010

Ahojte baby,

citam vas ale nemam velmi co napisat....

danka
tvoje foto sme pozreli (aj atti cumakoval) velmi sa nam pacili....atti si nikdy nevie zapamatat ktora ste ktora ked o vas rozpravam tak kazda mate nejaky privlastok (ci ako sa to vola) ty si CESTOVATELKA DANKA.... 😉 a este otazka kto je jenny?-nejak niesom v obraze 😖

ingus
super ze krstite tu v DE ked si platite kirchen steuer...tak preco nie ved mate na to narok... 😉 a elenka sa do skolky tesi? no a rodicia si teda odniesli suvenir z navstevy DE...no co uz ved sa z toho dostanu len ta cesta musela vyzerat.... 😀 aj nasi by chceli prist ale este nemaju druhe auto...tak mozno neskor -lebo na aute sa uz pracuje... 🙂

my sme boli v nedelu na jahody-uz otvorili jahodove pole...tak sme si boli zabierat...5 kil sme si doniesli ale krasne boli..tak sme si spravili jahodovy coctail..mnaaaam ale vam poviem vsetky sme este v ten vecer zozrali... 😝 no co ked nam tak chutili...ale hrozna clapkanica bola vsade blato voda...spinavy sme boli este aj za usami a aj nasho chariota sme poriadne pokrstili blatom ...

baby este mam na vas taku otazku mozno bude niekomu pripadat blba ale predsa.....
viete mi niektora povedat na co je dobre dat dietatu do ruky len tak rohlik susienku...nech si obhryzkava cucka?(viete ako je zvykom na slovensku) ako ja to nerobim lebo nejak nevidim v tom vyznam/zmysel...ale mozno mi to vysvetlite...

leelo
22. jún 2010

ahojte 🙂
idem citat, ale bejkin prispevok mam precitany:
bei, ja tiez nedavam do ruky zatial nic, ale chcela som len kvoli tomu, aby sa "pohral" a pocvicil prstiky.
na sk je teraz namiesto bieleho rozka hit kukuricne chrumky bez soli - vraj sa to dobre rozpusta v pusinke, iked je z toho neskutocny sajrajt 😉 to su tie take cerviky, iste to poznas...
ja som to v edeke prave vcera hladala, ale nisto. kupila som v rossmannovi take ze detske ryzove vafle(male kolieska do ruky), ale az doma som si precitala, ze mozu obsahovat stopy soje a sezamu, cize vaham s podanim, nechcem mu zatial davat soju ani v stopovom mnozstve, kedze moj muzo je alergik...asi prehanam 😕

inak cirkevna dan sa plati podla trvaleho bydliska, povedal knaz. my ho mame na sk este stale, takze mi bolo hned lahsie na dusi 😅

dania
22. jún 2010

Ingi, no prave ze kaminky se nekonaly... Chtela jsem nejake velke zulove valouny na zahradu, ale meli jsme prave ten problem, ze jsme se vubec nedostali na pobrezi, kde jsem je chtela sbirat, kvuli tem vsudypritomnym chatickam. Nemuzu mit holt vsechno. Ale Timmy si zalozil sbirku, tak aspon on neco 😉 Prej maturitni vysvedceni krstnich rodicu 😀
Bei, Jenny je nase Tagesmutter, co hlida T, kdyz ja i N pracujeme zrovna. Vozime ho k ni domu. Wow, 5 kg jahod!!! Ja chci taky, prezrat se jahodama 🙂

marosko
22. jún 2010

Dani krasne fotecky.Aj u nas si si vysluzila nazov "cestovatelka Danka"
Baby mam na Vas prosbu. Neviete niektora nejake typy na vylet v Holansku s detmi ? Muz ide pracovne do Münstru,tak sme sa chceli cez vikend s nim previest a pozriet na rychlo nieco v Rotterdame alebo v Amesterdame.
A este jedna otazka ci je tam drahsie ako v De labo cenovo podobne? Myslim oblecenie,obuv, sluzby.......

leelo
22. jún 2010

ahojte,
Dani, neviem ti [poradit, ale ak uz budes v uzkych, tak mozem kontaktovat jednu kocku tu na koniku, je z holandska. pripadne ti do ip napisem jej nick.

citala som vase krasne prispevky - Danka, vy mate uz tradicne uzasne fotky, ako national geographic. na tej saune na trajekte som sa teda pobavila, ach, ti severania 😉
este som na severe nikdy nebola, strasne sa mi pacia ich jazyky (aj finstina). teraz mala svadbu princezna viktoria, tak som zase videla stokholm aky je krasny. na to, aby som precestovala vsetko co chcem, budem musiet byt na materskej aspon 8 rokov 😀

Ingi, diki za vysvetlenie obstrukcie. ja som to povodne pochopila tak, ze ste ho ockovali a ma to z toho.
Elenka aj Timmy su velmi zlati. Bbay, dufam, ze si tie vyroky zapisujete, lebo skoda by bolo zabudnut na take perly 🙂

Pisali ste este o kozmetike - my sme asi extra spindirska rodina, lebo B spoznal svoju prvu kozmetiku teraz, ked sme boli na sk a velmi sa potil z tych horucav. trosku nam uz tak octovo smrdkal, lebo sa fakt velmi potil, tak sme pristupili k weleda calendula bad. a zhodou okolnosti som ho v tych teplach zacala aj natierat ochrannym faktorom. takze tolko.

Evi, velmi peknu tortu si vytvorila. Tie ornamenty boli pomocou toho prislusenstva, co si si objednavala?
k tejto teme som nasla zaujimavu stranku, asi ale poznas nieco podobne v de verzii 🙂
http://www.propeceni.cz/

leelo
22. jún 2010

a aj ja mam otazku k teme babo a prikrmy:
chcela by som malemu pomaly, postupne davat jogurt. z tych plnotucnych som objavila Berchtesgadener a este 1 znacku a oba maju ako pridavok hroznovy cukor. neviem, ci to je vhodne. aky ste davali/davate vy? existuje v nemecku aj bez cukru? asi by uplne cisty nemcom nechuti, tak davaju aspon hroznovyl 😉

evinkaaa
22. jún 2010

Peti - dakujem za pochvalu. Tu stranku, co si vlozila nepoznam. Poznam vsak kopeeeec slovenskych a nemeckych na tuto temu. 😀

Dani - podla tych nadhernych fotiek ste stravili na severe urcite par nezabudnutelnych dni. V dobrom zavidim... 😵

dania
22. jún 2010

Peti, cestovani je super 🙂 Nase zkusenost (i se starsimi kluky) je takova, ze cim driv se zacne, tim lip si zvyknou a pozdeji je to jen vyhoda. Nekdo se na nas diva trochu skrz prsty, ze jsme leteli s T pres ocean poprve v jeho 3 mesicich, ale materska je opravdu jedinecna prilezitost trochu si uzit. A lidi vzdycky nezili tak prisedle, jako se zije dnes. Podle me je dulezite, aby mel prcek u sebe rodice (ze zacatku zejmena urcite dve oblasti mamincineho tela 😀) a uz tolik nezalezi na tom, co u toho rodice delaji, nebo kde prave jsou.
Stockholm i Helsinky mi pripadaji uzasne v tom, ze 10 min jizdy od centra je venkov 🙂 My na mesta moc nejsme, uprimne receno, spis se jim normalne vyhybame.
A u nas docela leti Recke jogurty, jsou takove tucnejsi a maji tusim i variantu uplne bez cukru. Maji je treba v Kauflandu.

Dani, ja tu cast Holandska moc neznam, tak neporadim, my jezdime vice na sever, do Groningenu. Ale myslim, ze je tam vsechno trosku levnejsi, aspon nafta a obleceni. Ale ze by to byl nejaky slagr, to asi taky ne. Hlavne tam maji jine veci nez tady. Pro deti nakupujem obcas obleceni a hracky v Hema, ne extra levne (i kdyz se tam daji vychytat slevy), ale hezoucke.

neurologia
22. jún 2010

peti,danka
ked budeme najblizsie zavadzat dalsi druh/chod prikrmu...tiez sa chcem vrhnut na jogurty....presnejsie na tie grecke-paci sa mi ze su take "tucne"... 😉

leelo
22. jún 2010

Bei, som rada, ze aj ty. niekto sa boji ml.vyrobkov, radsej dava UM 😖
videla som ten grecky, ale mali len s medom. neviem kolko mali % tuku, ale tie s hroznovym mali 10%, co je ok.
my malokedy stihame 3x denne papat, lebo B dlho spi, potom zase spi, cize jogurt na desiatu asi nezavediem. cize k obedu sa dostavame o 15.00, potom spanok a max olovrant, malokedy stiham aj veceru

leelo
22. jún 2010

napisala som yo ako tatar, ale snad chapete. pointa je, ze vela spi a teda nestiha chody 😀

evinkaaa
22. jún 2010

peti - pochopili sme 😀 A co sa tyka jogurtov, tak ja mozem odporucit alnatura jogurty. Vlastne vselico od alnatura. Maju vynikajuce a zdrave veci 😵

leelo
22. jún 2010

Evi, poznam , kupujem pre sebe, ale nenatrafila som tam zatial na tucny vhodny pre drobca. btw, za posledne 2 mesiace pribral 2kg, az sa mi verit nechcelo, ale teda snad v spanku nehladuje 😉

evinkaaa
22. jún 2010

peti - aha, tak take podrobne info nemam. Nekupujem jogurty pre drobcov 😀 😀 😀 O drobca sa neboj, ked bude hladny, tak si bude pytat... 😉

neurologia
22. jún 2010

peti
wow to tolko spinka ?...no joss ta nie ta by len zila a vymyslala huncutstva...som rada ked za den spolu pospi 1 hodinku...a jedenie to musi byt presne ona mi to pripomenie aby som nahodou nezabudla....mozem sa tak cca 5 minut meskat...inak spravi poriadok... 😀 😀 😀

leelo
22. jún 2010

Bejka, on sa budi rano tak medzi 8-10, potom presne na chlp do 2 hodin uz musi znovu spat, inak je velmi nervozko. tam by som mu mohla vtesnat ten jogurt, ale radsej ma mliecko zatial, je to vlastne velmi kratky cas - len sa zobudi, napapa, pohra na bruchu a uz znovu spi. ten spanok trva tak 2 hodky, donedavna to boli este 4. potom vstane, mlieko, obed, mlieko a to ho zmoze na dalsi spanok, najlepsie vonku, zase cca 2 hodky. vnutri o nieco menej. potom pride velmi aktivny podvecer a prichodom ocina sa to este zaktivni, strasne vykriky sa od nas ozyvaju. muz ho aj nakrmi a prehraju sa spolu az do kupania/spanku. za vecer stihne aj to co rano zameskal. spat ide okolo 8.00, podla toho ako spal poobede.
je to fajn, lebo sa super vyspim, ale viem, ze sa to coskoro zmeni a potom zase a este 😉

iii
23. jún 2010

peti, zasnem nad spankovym rezimom tvojho dietata. ako to robis?

dania
23. jún 2010

Ingi, je videt, ze u vas byl dneska budicek casne 😉

iii
23. jún 2010

danka, no jo, prace vela, casu malo.....ja si nemozem dovolit vstavat o 7:02 ako ty 😀
s tym cestovanim mate pravdu, treba vyuzit matersku, ale zasadne nesuhlasim s tym, ze si dieta vcasnym treningom na cestovanie zvykne, skor sa mi to zda byt ako vrodena vlastnost, ked mu nevadia velke zmeny prostredia a denneho rytmu. E bola v tomto dost easy, ale napriklad M je tak konzervativny, ze aj ta najmensia zmena rezimu ho uplne vyvedie z miery. a nemyslim, ze by som to dokazala zmenit cestou za ocean, skor by som ho len viac traumatizovala. zanedlho zaciname stanovaciu sezonu, tak som zvedava, ako to klapne a co budeme podnikat skoro rano v rannej rose 😉 ale ak to neklapne, som ochotna s nim zostat doma aj cele leto.
jedna kamaratka razi teoriu, ze dieta sa ma prisposobit dospelym a od narodenia s krpcom vela cestuju, no ale jej trojrocny chlapcek ocividne nie je cestovatel typu Timmy, a este si stale nenasiel svoj rezim, ma problemy so spankom, casto je predrazdeny, unaveny, niekedy zaspi az po polnoci.....

danka marosko, ako alternativu cesty do holandska navrhujem cestu do dortmundu 😉

peti, mne doporucovali mudre hlavy jogurty LC1, ale pozeram, ze maju stopy soje (sojy?).

verohit
autor
23. jún 2010

Dobre ranecko vsetkym drahym damam, ktore mi taaak velmi chybaju.... my sme uz skoro 3 tyzdne zase doma a uz zase v plnom spartanskom pracovno-jaslickarskom rezime.... 😝 😝 na Slovensku bolo uzasne i ked nam pocasie neprialo.... ale to bolo jedno, hlavne ze sme boli s family, a vtedy nam bolo fakt jedno ci prsi a ci nie..... chvala bozku v nasom okoli neboli nejak strasne povodne.... takze sme nemuseli hystakovat... ako zial v inych regionoch....

videla som aj foto od Vas Ingrid, Hanka Honig....... su uplne skvele.... deturence nadherne narastli, su uplne rozkosne 😵 😵 😵 😵

myslim na Vas!!! a len tak mimochodom kupili sme novy pocitac, lebo ten stary bol zrely uz len ho hodit do Dunaja, takze ked motyka vystreli a moj cteny manzel ho naistaluje, tak sa aj ozvem... 😉 😀 ale teraz uz musim ist makat 😎 😀 , zdravym vsetkych!!!!! Mimi ma dnes Schnuppertag v skolke, tak som zvedava s cim ma prekvapi!!! ahoooojte

verohit
autor
23. jún 2010

ja ked raz pisem, tak pisem ako tatar, ale co uz.... 😉 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre