Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

honnig
25. jún 2009

Cauky holky,
jsem porad hrozne unavena, tak se mi ani nechce psat. Vitaminy pozivam furt, ale pani dr. rikala, ze tlak je zase nejaky divny....
Jani, uz jsi pryc, ale verim, ze cesta byla v pohode a budete mit prima pobyt i se socialnim vyzitim... 🙂 🙂, nas to ceka za 2 tydny. No, uz ted se mi delaji mzitky pred ocima, protoze zase jedeme samy s Kackou. Asi se budu muset necim nadopovat a vyrazit hooooodne brzy rano, aby co nejvic spala.

Ingi, u nas olivovy olej nepomohl. Takze jsme koupili Bedan a je to lepsi, ale byla jsem s mimcem u dr. a prognoza zatim neni moc pozitivni, ale porad se to jeste muze spravit. Vidi to na atopicky ekzem... ☹ Uvidime. Tak at ti je uz jenom lip. Na zachvaty zurivosti se moc tesim, uz je miva ted, kdyz ji dam pres den spinkat do postylky. Dre si oci, zuzla ruce, ale usnout ji dela velky problem. No jo, uz me parkrat ukecala a chrnely jsme spolu ve velke posteli....

Reni, s prikrmy se u ne zcela kojenych deti muze zacit uz ve ctvrtem mesici. Nas dr. je celkem opatrny, tak nedoporucuje vsechno michat. Takze o vikendu zaciname s mrkvi....5. mesic bude mit jenom zeleninu a ryzi, v 6. mesici pridam maso, v 7. mesici Weizen a tak a v 8. mesici ovoce.

Dani, tak koupani super. Budeme to muset obhlidnout, jak jste dneska byli. Ja mam vsak obavy, ze u nas se koupani s mimcem odlozi. Jsem se ve stredu zapomnela zeptat. Frank nas teda nechal uz zapsat do poradniku, ale uvidime. A ja se taaaaak tesila. Na druhou stranu nejnovejsi studie poukazuji na vetsi nemocnost miminek, ktera se chodila koupat. To bude ale spis pripad od pripadu.

Taky jsme byli kupovat Kacce ohradku do obyvaku, protoze kosik ji uz je maly a pani nam v obchode rekla, ze si ji mame vzit z prodejny, rozlozit a zabalit do krabice, protoze ona tam od toho neni.....tak jsme odesli a koupili ji zabalenou v jinem obchode... 😅

Holky mejte se, jdu se venovat manzovi....si hraje s Nintendem...vcera jsme hrali asi 20 min. bowling a chvalil me, jak mi to jde, pry jak cely den muzu trenovat a Kacka lezi v postylce, no, moc jsem se tomu nesmala.....

honnig
25. jún 2009

Pauli, vitej zpatky. Ja taky F. nedavno musela vysvetlit, ze odpadky z kose do popelnice samy neodejdou, ze je tam pravidelne musi nekdo odnest....to byl objev... 😠

iii
26. jún 2009

hani, tak snad zaberie bedan...ale nevesaj hlavu, on ten exem u vacsiny deti skor ci neskor prejde, alebo sa aspon zmierni. mna prekvapil tiez dermatolog, ked mi povedal, ze sa mozme chodit kupat do bazena bez obmedzenia a ze moze e. jest tiez uplne vsetko, lebo len male percento ekzemov ma povod v nejakej zlozke stravy. v cechach sa to riesi ovela uzkostlivejsie. no jo, ale asi to zavisi aj od rozsahu...
inak mne sa uz tiez parkrat podarilo uchmatnut ausstellungstuck a tiez mi to nikto nezlozil, ale dostala som vzdy peknu zlavu - naposledy stolik a stolicky miesto 80 za 50 (nic im nechybalo).

dani no jo, tiez mam v okoli par pripadov, ked sa parik rozide po 10 rokoch, pretoze si myslia, ze sa k sebe nehodia....ale vzdy lepsie to zistit este pred tym, ako si spravia deti.....aj ked nadruhu stranu decka dodaju vztahu uplne iny naboj a problemy sa riesia zasa z uplne inej perspektivy. tiez u starsich kamaratok sa mi zda, ze maju problem si niekoho najst, lebo uz nie su schopne sa tak lahko prisposobit a vzdat sa svojho sukromia.
no jo, moja teta (72 rokov) hovori, ze ked muz nepije a nebeha za zenami, tak vsetko ostatne sa da skusnut 😀 to je naozaj stara skola 😀

inak vas pozdravuje vendulkaa (mausi), ktora si to teraz uziva na navsteve v cechach......

honnig
26. jún 2009

Ingi, jsem v poho, akorat si to skrabe, jak ji mazu a prevlikam. Musim byt neuveritelne rychla.... 😀 Me se dr. taky ptal, jestli chci hned na kozni, ale dohodli jsme se, ze pockame. Ted tam stejne budu kazde 4 tydny kvulii ockovani, takze ji vzdycky zkontroluje. Jinak nevypada, ze by stradala, otesanek.
Proti sleve bysme nebyli, ale jak na nas vystekla, ze jich proste vic nemaji a slevu dat nechtela. Ale na podzim jsme vybrali telku a ta se slevou jako posledni byla... 😉

Ja ty lidi, co se nemuzou seznamit zcela chapu. Proto jsem skoncila v Nemecku 😀 Ty, co se rozchazeji po tak dlouhe dobe uz zcela nechapu, ale uvidim za 6 roku 😅

neurologia
26. jún 2009

Ahojcek,

atopicky exem mam aj ja...u nas to je dedicne nema to kazdy ale mne sa uslo ☹ najhorsie obdobie v roku je pre mna chlad zima vtedy sa mi to pohosi a naopak v lete teplo sa ohromne zlepsi a tiez niektore potraviny to zhorsuju ale ja to nedodrzujem bo nedam si parajku ked mam na nu taku chut?ale svrbi to to je pravda
ja si kupujem kozmetiku zasadne len v lekarni(vychytavky z drogerie nehrozia) pouzivala som excipial nieco od biodermy alebo od ducray-exomega....

iii
26. jún 2009

cavte kozy, tak mame za sebou narocny den, malovala som buducu detsku izbicku, e. mi pritom vo velkom pomahala....teraz sme sa asi hodinu mocili vo vani, aby to vsetko z nej vobec zislo.
naveceriame sa a ideme odpratat ten bordel, nastastie palo dnes sluzi, takze to tu nevidi...je to taky neporiadny perfekcionista, najviac ho stve, ked vidi bordel a nezazil jeho vznik....to si nikdy nevie predstavit, ako ten bordel vznikol.
zajtra robim malicku narodeninovu oslavu s par znamymi, tak snad to dovtedy zkulturnim.

bei excipial je super, ja to pouzivam ako telove mlieko (lotion). akurat si tu v nemecku za neho neho nechavaju zaplatit snad trojnasobok toho, co v cechach.

hani ja som teda detskeho s tym ekzemom uplne obisla a sla som hned na kozne. podla mna jeden vseobecny pediater nemoze mat uplny prehlad o vsetkom, a aj ked je to treba dost casta vec, ja si myslim ze koziar o tom vie trosku viac.

neurologia
26. jún 2009

hani ja suhlasim s ingrid ze treba ist ku koznemu....mozno ti predpise mast (miesana v lekarni) ktora to zlepsi a nebude to ani tak svrbiet...ja by som to nenechala len na detskeho lekara....

dania
26. jún 2009

Helou zeny, tak dneska uz byl N zase doma, o vikendu pracuje. Opravovali s T i velkyma klukama auto, takze ja jsem mohla dokoncit 2 zpravy.

Ingi, ja jsem si uz rikala, co to s tomu Vendulkou je, ze nenapise. A ona je na lepsim v Cechach 🙂 A vy jste takhle pripravovaly tatovi prekvapko, jo? Jakou barvu si E vybrala do pokojicku?
To mi pripomina, ze se taky musim dokopat k nejake akci tady u nas, takove jsem mela plany a zatim skutek utek. Ale nepocitala jsem s tim, ze budu tak zadrena v praci. No ale to malovani si snad do konce leta jeste prosadim. Taky musime zvladnout topeni do zimy, vykaslal se nam kotel, tak ted to chceme predelat na system kombinujici plyn s par solarnimi kolektory.
Ja se ted snazim presvedcit N, ze T uz nemusi spat v "kleci", ze mu dame normalni malou postylku, aby z ni mohl sam vylezt. I kdyz v tom schlafsacku se nejspis prizabije, az z postele poleze, ale to se casem taky nauci.

V Bremerhavenu se zitra otevira Klimahaus, takove velke interaktivni muzeum klimatu, sice tam asi o vikendu bude narvano a o to moc nestojime, ale urcite to pujdeme brzy obhlidnout, podle vseho to bude stat za to. Jsem na to moooc zvedava. Jo a taky jsem zjistila, ze dneska koncily v Bremach Tschechische Kulturtage, bohuzel jsem se to dozvedela az dneska z radia, ehm ehm, no nic... Byly tam nejake prednasky, besedy, filmy a kapely a vystavy. Tak dobrou!

neurologia
27. jún 2009

Dobre ranko,

baby u nas zacala nadranon totalna burka hrozitansky hrmelo a ten dazd a totalne nam leje az doteraz 😢 hmmm a tom chcela dnes trochu na nakupy....

rpinguin
27. jún 2009

dobre ranko,
tak po dennej odmlke som tu zasa. Akosi som nemala ani co pisat vcera.
Ingi, ake narodky spominas? Mas ty? Spominam si, ze si rak, tak asi to budu tvoje, ze? 😉 Tak si ju dnes pekne uzi a napis ako bolo a dodaj zopar inspiracii na izbicku. Mna to este caka. Tvoj muzik je asi taky ako ja, mojho len tak nejaky neporiadok nerozhadze, za to ja by som len s handrou a vysavacom behala a spratuvala ☹ a to sa mi tak zle zohyna.

Dnes som pre zmenu sama ja, takze som uz stihla sobotne nakupy a uz mi len DMko chyba. To urobim poobede a hlava ma strasne boli. Neznasam nakupovat s kocarom a este viac, ked ma muz v sobotu dennu 😠 a uz som aj vsetky paracetamooly vyjedla, takze super den.

Ingi, inac ved ta hlaska tvojej starej tety je nahodou dost mudra, este by som tam pridala a nie je nasilny voci zene a detom a dobre zaraba 😀 a potom sa to da skusnut. 😝 Ono sa parneri aj dost od seba ucia.

Bea, u nas este neleje, ale zrejme to pride a u vas sa vycasi, tak potom mozes vyrazit do ulic. A co mas v plane si kupit. Inac, ja som vcera nakupila tolko veci v Mexxe, som myslela, ze ma muzik posle niekam, ked to uvidi. Som mu to porozkladala po gauci vsetko, bolo to 7ks a povdala som mu, aby hadal cenu vsetkeho. Povedal, ze okolo 50€, stalo ma to ale len 32€. Samozrejme vsetko detke vecicky, 5 pre Maxika a 2 pre Matildu 😀 .

Dani, ja ta obdivujem, ze chces dat Timmika do normalnej postielky. Ja som si povedala, ze ked bude v svojej izbicke, tak dostane postielku s mrezami a hotovo. On by bol schopny dat celu izbu do poriadku, ked by vstal z tej bezmriezkovej a to by som asi nezvladla. Takze bude v ohradke, kym ho ja rano nevyberiem, teda kym nezavola a hotovo. Inac v tom vaku vie dobre chodit a ked mu to nejde, tak leze a aj po leziacky vie toho dost vyparatit 😀

Hani, mal niekto ten atopicky ekzem u vas? A nezmizen to po nejakej dobe? To by vedela asi Bea, ze? Inac ohradka je super vec, to bola naj kupa mojho zivota asi 😀. ked musim nieco urobit a nechcem pri tom Maxikovu asistenciu, tak ide do ohradky a stavia si tam lego a vobec neprotestuje. Taku hodinu denne je tam urcite, ale rozkuskovanu.

Tak pekne vikendujte vsetky!

neurologia
27. jún 2009

Ahojcek

akurat sme dorazili domkov nakoniec liat prestalo a vyrazili sme do mesta ....zacalo sa to tak uuuuplne nevinne konal sa bazar bicyklov a moj lasok (manzel) nejaky potrebuje takze ideme pokukat ceny kvalitu a podobne stretli sme tam aj znameho a uz zacali kukat s vyberat .....no ale vazneho adepta na kupu nam vyfukli spred nosa co ma skoro rozplakalo (tehotenstvo mi niekedy udiera na mozog) ....tak sme sli pozriet do cyklo obchodu aj tam mali dobre zlavy....no a teraz mame jedneho takeho cierneho tatosa uz doma na chodbe manza sa bol aj previest pozical aj mne na skusobnu jazdu no mne je trosku velky......ja som vedela ze dnes v bazariku nic nekupime ale kupime v obchode ved ho uz poznam nejaky ten piatok ale som velmi rada ze je spokojny....

samozrejme sme sli vymetat aj klasicke obchody s handramy....pre seba som si kupila take paskovane tricko s 3/4 rukavom -krasna som v nom 😎 no a aj podprdu som si konecne kupila bo uz mi bolo vse male.... pre manzela dve pekne tricka a aj malickemu sa samozrejme nieco kupilo peknucke dupky-take zelene (dam do albumu) manzel chcel v H&M kupit babu aj taky vak na spanie ale bol moc velky a nevedeli sme si ho prave vtedy budeme potrebovat...krasne vecicky mali manzel sa najskor tvaril ze hrozna otrava to je ale potom aj on za mnou chodil ze toto a toto sa zda kvalitne...a podobne

a mali sme aj neprijemnu skusenost predavacka ma chcela ogubat pri vydavku ...no ale jej to nevyslo bo si vzdy kontrolujem blocek-nastastie

ale inak super den podla mna spokojna som 😉

rpinguin
27. jún 2009

Bea, no hlavne, ze ste boli spokojni. Skukla som ti album, teda riadnu tetovacku mas na nohe 😕 . To ta co popadlo v takom rozmere? Ma to nejaky tvrdy vyznam?
A velkost 50? Ja som vsetko kupila 62 😀 , neviem, co ma to popadlo, ale som si povedala, ze male veci kupovat nebudem, ze aj tak sa to sperie. No a hups Maxik mal 55cm pri porode, takze ja neviem, co ma tak dobre osvietilo. Vsetko väcsie som mu ohrnula a bolo.
A take triko ako si si kupila ja mozem zabudnut ☹ , nema to ziadne drzadla 😀 , ale vyzera sexi 😉

Ingi, tesim sa na report z oslavy 😉

Pekny vecer este alebo dobru nocku skor uz 😔

dania
27. jún 2009

Cauky damy,

Ingi preje vse nej k narozeninam, tak doufam, ze se vam oslava vydarila. I my jsme dneska byli na party u N sefa, ale bylo to takove trochu formalni, zadna velka zabava.

Zato jsme meli moc milou navstevu, Hanku s Kackou a Frankem 😀 Kacenka je milacek! A T z ni byl taky fascinovan, na prochazce podel more musel tlacit kocarek, ale pak ho zaujala obrovska kaluz, to bylo jeste zajimavejsi nez "Mimi Kaka".

Reni, T spi jeste s nami v loznici, takze doufam, ze s posteli problem nebude, ale jeste mozna prece jen chvili pockame.

Dneska me brali certi, nemohla jsem najit par oblibenych kousku obleceni, jestli mi je sezrala pracka nebo susicka nebo co? Nebo jen pro oci nevidim... Tak jsem si slibila, ze pri nejblizsi prilezitosti musim vyrazit doplnit satnik a tak me trochu vztek presel 😀 Dobrou!

rpinguin
27. jún 2009

Dani, no to musis, ved su zlavy vsade a este budu väcsie 😉
Takze tie narodky ma priamo Ingus? No tak len to naj naj, no esteze ma to tak napoly napadlo, predsa to nie je najhorsie s tou mojou tehu demenciou 😀
Jeeej, vy ste videli Hani+Kacku? No ja som vcera pozrela fotecky, to je taky zlaty macko 😵 No skoda, ze ste tak daleko ☹

neurologia
27. jún 2009

no ja neviem ake bode dlhe ked sa narodi ja som mala 50 cm a sestra tusim 49 cm...ale tak moje moze mat viac jasne ale tak aspon jednu vel.50 som kupila pre pripad potreby...aby bola

no a tetovacka.... 🙂 mne sa tetky pacia uz odjakziva a vzdy som chcela nieco male....tak som sla ze si dam rybku alebo nieco na clenok a nakoniec ma uchvatil tento drak....a to si mala vidiet aky bol obrovsky na druhy den po tetovani 😲 (cela noha mi hrozne opuchla a tym padom sa zvacsil aj drak)

hanuk
28. jún 2009

Ahojte! V oktobri sa stahujeme do Mnichova, mame 5 mes dcerku. Rada by som sa skontaktovala s mamickami ktore tam ziju, aby poradili co a ako po prichode tam.

marosko
28. jún 2009

Ahojte baby,

dnes asi vsetky uzivate vikendu.Akosi ste tu moc toho nepopisali.Aspom nemusim vela dobiehat v citani. Tak od dnes sme osameli uz aj mi. Nasa navsteva -mamina uz odisal a navyse isiel aj manzo ju zaviest (musel ist vziat tie overenia rodnych listov,zajtra je spat)tak sme sami. Deti su ako utrhnute z retaze,tak uz sa tesim kedy ich ulozim do hajan a mam chvilu klud. Uz som sa rozhodla,ze si vytiahnem 2-tyzdnovu zameskanu kopu zehlenia,tak sa mam na co tesit.
Este,ze som si stihla prezliest uz periny a pozotierat podlahy.
Vcera sme boli pozriet v Landshute zacala uz priprava na Landshuter Hochzeit. Od 27.6.-20.7. to tu bude prebiehat. Je to tu velka udalost.Opakuje sa to raz za 4 roky,tak je to vraj program na urovni.Je to z obdobia r. 1475,sprievody na konoch, trubaci, suboje rytierov,ukazky zo zivota v tej dobe kovacstvo......a nakoniec svadba krala a kralovnej. Boli ste uz niekdo na to pozriet? Aky mate na to nazor. Je to sice dav ludi ale ak by nam to vyslo,mozno sa dostaneme k niekomu do bytu kto byva na tej ulici, inac by deti s toho moc nevideli alebo vraj tam treba ist tak okolo 7 hod. obsadit si miesto a cakat.
S dvoma detmi nic realne.

Ingi dodatocne blahozelam vsetko najlepsie k narodeninam a manzelovi k pondelkovym meninam. Ako dopadla oslava?
A ozaj akej farby je ta izbicka,co ste s E.malovali?

Reni,ty si optimistka. Si poviez,ze drobec bude lezat v postielke, kym ty neprides. No len aby si sa moc nenabehala za nim,ked ti bude plakat a volat ta z postielky.

Hanuk ,vitaj v klube.Ake je tvoje prave meno?My sme tu sice len kratko(3 mesiace)ale sme asi 90 km od Mnichova. Z vlastnej skusenosti ti poradim,nezabudni si dat overi a prelozit rodny list dietata, nakolko bez neho si ho tu neprihlasite. My sme to zistili az tu,ze pasy nam nestacia. Ostatne otazky ti poradia baby co su tu dlhsie. A manzel je Slovak?

Baby prosiiiiim poradte ako odstranit kliesta. Ja som to nikdy nemala,ani neodstranovala a teraz som nieco podozrive nasla synovi na hlavicke vo vlasoch. Neviem,ci je to len muska ale drzi to tam fest,nechcem to moc zoskrabat nechtom ak by to bol nahodou ten kliest. Potrela som mu to zatial mydlom a co teraz. Poradte.

Este poprosim,kto ma dobru skusenost s nejakym cistiacim prostriedkom na tepovanie caluneneho nabytku. Nase calunene kuchynske stolicky su uz v alarmujucom stave a to sme tu len 3 mesiace. Skusala som Vanis -ten co sa posype,necha posobit a potom sa povysava,ale to je skor zvyraznovac skvrn. Ohranicilo to vsetky flaky v auto na potahu,bielym lemom. Tak preto prosim o radu s niecim inym.

Majte sa krasne idem na to zehlenie. Snad ma neprejde chut.

rpinguin
28. jún 2009

Dani (marosko) no som optimistka, radsej budem behat k nemu ako upratovat väcne po nom. To mi tak leze krkom, ze si nic horsie asi predstavit neviem.
S cistiacimi prostriedkami neporadim, mam kozu a to som vzdy utrela vodou, ked to Maxik ogrckal alebo nalepil ine jedlo. Nepoznam nic lepsie 😉
Co sa tyka odstranenia kliesta, tak sa na to nedava nic. Pamätam si, ze za mlada sa to potieralo olejom a neviem cim vsetkym. Teraz je to zakazane, vlastne ved citaj:

Entfernen Sie die Zecke mit einer spitzen Splitterpinzette oder speziellen Zeckenzange. Greifen Sie die Zecke an ihrem Kopf, ganz dicht an der Haut. Halten Sie sie unter leichtem Zug für 60 Sekunden fest - in der Regel lässt sie dabei von selbst los. Wenn nicht, ziehen Sie die Zecke gerade, eventuell unter leichtem (!) Hin- und Herrütteln heraus. Nicht drehen, sonst besteht die Gefahr, dass sich der Kopf abtrennt. Oft muss man beim Ziehen erstaunlich viel Kraft aufwenden, da die Zecke mit Hilfe von Widerhaken fest im Gewebe sitzt. Auch mit einer Nadel, unter die Mundwerkzeuge der Zecke geschoben, kann man versuchen, die Zecke auszuhebeln.

Wenn ein Teil des Zeckenkörpers sichtbar in der Hautwunde bleibt, sollten Sie einen Arzt aufsuchen, um die Reste fachgerecht entfernen zu lassen. Behandeln Sie die Einstichstellen mit einem Desinfektionsmittel, um örtliche Infektionen zu vermeiden. Falls Sie keines zur Hand haben, reinigen Sie die Stelle notfalls mit Wasser und Seife.

Die FSME-Erreger befinden sich in den Speicheldrüsen der Zecke und werden daher sofort beim Stich in die Wunde übertragen. Die sofortige Entfernung der Zecke schützt daher nicht vor FSME. Borrelien hingegen werden erst einige Zeit später übertragen, da diese sie sich im Verdauungstrakt der Zecke befinden. Je früher Sie die Zecke entfernen, desto stärker verringert sich das Risiko einer Borrelioseinfektion. Achten Sie auch darauf, dass die Zecke bei Herausziehen nicht zerquetscht wird.

Töten Sie die Zecke niemals mit Öl, Klebstoff, Nagellackentfernern oder Alkohol. Im Todeskampf entleert die Zecke ihren Darminhalt in die Wunde: Dadurch steigt das Risiko einer Infektion durch Borellien!

neurologia
28. jún 2009

ahojte,

moj muzik ho odstranuje takto:
olyze si prst pritlaci kliesta asi na 1-2 sekundy potom trosku popusti a zacne tocit do lava......ma s vyberanim velke skusenosti...ja osobne som to este nikdy nerobila ale viem ze sa na to nic nedava... no ale mozno ak niesisi ista mala by si to dat vybrat doktorovy...ved ty vies a uznas za vhodne co robit...

my se mali fajn den manza dnes varil-paprikasove zemiaky uz sa na to chystal asi 3 vikendy tak dnes som mu uz nedovolila cuvnut....a potom sme hopli na bicykle a frcali sa trochu previest pozical mi svoj novy....tak som bola macher booooze ako lahucko sa na nom slapalo ziadna namaha.....hmmm dobry je aj ja chceeeeemmmm....

dania
28. jún 2009

Dani, hlavne mu to vyoperuj jeste dneska, cim dyl, tim vetsi riziko infekce. Vyndat to neni zadna veda, vezmes pinzetu a vyviklas, ale potom nejakou dobu pozoruj, jestli se tam nedela zaniceny krouzek a nebo kdyby mel nejakou teplotu, tak o tom klisteti rict doktorovi, aby udelal test na borku. Klistata sou previti. My jsme letos jeste tuk tuk tuk nic nechytili.

My jsme meli busy weekend, jezdili na kole, dneska zase u more vecer, T se dokonce trosku okoupal. Pak jsme na zahrade grilovali.

Hanuk, ahoj!

dania
28. jún 2009

BEa, co jsou paprikasove brambory? To zni lecker...

iii
29. jún 2009

caves, tak oddychnute po vikende? my sme si teda uzivali ten luxus, ze manzel nepracoval....no nadhera. dakujem za gratulacie, oslava bola fajn, aspon sa decka spolu zahrali a dospelaci pokecali. vlastne narodeniny som oslavovala naposledy asi pred 10 rokmi a nasledujuce budu asi tiez tak, takze to bola prijemna zmena.

marosko, na odstarnovanie kliestov predavaju napriklad v DM taky set vyzera to ako kreditna karta - je k tomu navod aj vsetko. s pinzetou by som to doma nerobila, lebo ak s tym nemas skusenosti, tak kliesta asi naskor rozpucis. ja som obrovsky kliestolog, pretoze mam kazdu sezonu mininalne 20 kusov.... a ja si to teda odstranim vzdy tak, ze na to dzabnem krem a s kuskom vaty tocim okolo kliesta (je jedno, akym smerom), kym sa nevytoci. tymto sposom ho odtsranim VZDY celeho. ale nedoporuca sa to, vraj ked sa takto udusi, tak sa moze potom do tej rany vyzvraciat a tym sa zvysi riziko infekcie.

hanuk vitaj, uz sa tesis? teraz ste na sk? nemecko je inak velmi prijemna krajina na zivot....a mnichov teda zvlast.

dani no a ako kacka? podoba sa na maminku? uz sa smeje a komunikuje? no vidis, aky je timmy starostlivy, mozno by sa mu tiez zisla mladsia sestricka
inak my sme pred par tyzdnami zrusili elenke spacak, uz sa mi zdala byt dost velka na to....ma vlastnu prikryvku, ktoru si teda vzdy odkope, ale teraz v lete to zasa az tak nevadi. dostala aj vlastny vankusik.akurat uz len ta vlastna postel jej chyba.... 😀

reni, inspiracie na izbicku mi dala janka (jabera), z mojej hlavy by par takych genialnych napadov nikdy nebolo vzislo. stenu mam jednu zltu a ostatne biele, nabytok teraz lakujem ten dreveny smrekovy z ikey (taka ta klasicka polickovo-skrinkova sada z neopracovaneho dreva). ako to vyzera s vasim bytikom?

jabera
29. jún 2009

ahojte baby!!!

tak vas zdravim! docitat nestiham, ale verim, ze ste vsetci ok.
bartikovi sa tu velmi paci, uziva si spolocnost a ja zas to, ze ho vlaci aj niekto iny ako ja. dokonca aj spi slusne, to som ani necakala. cesta bola sialena, takmer nespal, ale prezili sme a uz je ok. o chvilku idem k zubarke, tak drzte palce. inac, hic je tu priiiiserny.

hanuk
29. jún 2009

Ahojte! prave meno Hana... Ano manzel je Slovak, teraz koncime 3-rocny pobyt vo Francuzsku. Celkom sa tesim, teraz sme v podstate na dedine tak to bude trocha zmena - trocha kulturneho vyzitia, mladi ludia atd.

dania
29. jún 2009

Holky,
dneska sme meli fakt bojovku. Jela jsem do prace a T jsem vezla k J a jeste mi v kufru auta rachtaly sklenice na vyhozeni do kontejneru, tak jsem se tam zastavila, ze je vyhodim, vylezla jsem z auta a zavrela dvere a dvere se v tu ranu automaticky zamknuly. Tak jsem zustala venku a vevnitr samozrejme klice v zapalovani, T pripoutany na sedacce, mobil, diar s telefonimi cisly, klic od domu, apod... No pruser jak blazen, Nic v praci. Nakonec jsem nechala T v aute a z obchodu, ktery byl je cca 100 m, zavolala Nicolase, aby prisel s klicem od domu (byl zrovna u mamy), ze tam vyzvednu nahradni klic od auta. Sikulka klic donesl, tak jsem ho nechala u auta a dobehla domu, tam samozrejme klic nebyl - netusim, kde se ztratil, vzdycky tam predtim byl. Takze nakonec to resil ADAC, typek se dostavil za cca 3/4 hodiny, T si mezitim pekne porval. Typek to otevrel za minutku a dokonce se ukazalo, ze N ma nejake sikovne rodinne pojisteni, takze jsem ani nic neplatila. A takova profesionalita, s kterou ta firma komunikovala, to jsem teda cumela. Kdyz to srovnam s tou anabazi a financni bobmou posledne v Cechach, kdyz nas zradilo auto, tak to ani nema cenu srovnavat 🙂 Opet se ukazalo, jak snadno jsou resitelne zdanlive neresitelne problemy, je to fakt o pristupu. Pani na lince i technik byli proste lide na svem miste.
A jeste se musim priznat, ze jsem tusila, ze neco neni v poradku s tim mym zamkem a mela jsem si davat pozor, uz se mi to malem stalo jednou predtim, ale jsem fakt uplne pitoma, a nejhorsi je, ze uz to nemuzu svadet na laktacni demenci... No nic, ted uz zbyva jenom najit ten nahradni klic a opravit ten zamek 😝

TAk my jedeme jeste do waschstrasse a pak k mori, zatim pa.

rpinguin
29. jún 2009

No Dani, teda, tak to nezavidim. Ja by som ale ani muza nebola schopna zavolat z toho obdchodu, kedze neviem ziadne cislo naspamät, takze si fakt super 😉 No, ja si tiez myslim, ze Nemecko je fajn, proste do nejaky germanophil 😀 A to more ti fakt zavidim (ale v dobrom)

Ingi, no paradicka, takze prvy rok po 30 a taka oslava? Ja som oslavovala prvy krat dobre na 30tku a teraz asi az 40tku ak vobec. A aky si dostala darcek od muzika? Prezradis? No uz sa tesim na vytvor detskej izbicky. A das tam aj nejaku borduru? Mna by to aj celkom lakalo, ale nie nejaky Bob der Baumeister alebo Winnie Pooh, tieto cuda fakt nemusim. Ten krtek sa mi zda sladky, este porozmyslam a musim nechat niekym pripadne zo SVK priniest.
Inac bytik nemame este, este mame mesiac 😀 hahahaha, ale nadej zomiera posledna, prinajhorsom zaplatime Provision maklerovi.

Hani, vitaj aj odo mna. Mnichov sa ti bude pacit, inac na strane 45. najdes link na nasu tabulku, musim ju aktualizovat a uvidis, kde ktora sme. A ako budete dlho v Nemecku?

Jani, no super, vidis, dufajme, ze to Bertikovi aj ostane. Ta cesta je aj u nas ako o zivot, preto aj tak malo cestujeme, ale mate to za sebou.

Inac, ja som dnes mala stretko s Lenkou (bodkou), cele mesto sme prebehli, to sme chceli ist do toho nasho velkeho parku, ale ani to sme nestihli, cas strasne uletel a Cristiano je take male podarene chlapca a dobry ksichtik 😀

honnig
29. jún 2009

Cauky holky,
u nas je poradne leto. Navic vedle naseho domu uz 2. tyden bouraji tovarnu, tak mame veselo. Dneska se moc neprasilo, tak jsem aspon mohla otevrit okna, ale teplo pekelne.

Jojo, u Danky bylo super. Akorat more jako vzdy, kdyz se na nej jedeme kouknout, tak melo odliv. Ale to nebylo vubec podstatne. A T. si super v te kaluzi vyhral. Kacka jeste ne, ale hrozne se ji T. libil. Nemohla se vynadivat a taky ma rada vzduch na vesnici. Asi na F. zatlacim, at se prestehujeme.
Ingi, jasan, ze Kacenka se smeje i komunikuje. Doma casto nahlas a nemam vubec tuseni, co po me chce... 😅 Dodatecne vsechno nej nej k narozkam...

Dani, nemelo to uz naznak, jak se ti nezavrelo to okno? Rozhodne nezavidim a nepreju. Urco uz to bude ok.

Kacka ma od soboty mrkvicku. Takove nestesti jsem necekala. Takze lzicku mrkve zapije mlikem... Neni to nejspravnejsi postup, jenze jeji nestastny oblicejik me nedonuti to do ni nacpat naraz. Ale dneska uz teda treti den a snedla asi ctyri lzicky. Pak jsem ji vystrojila do bileho tricka a zahy bylo batikovane oranzove....verila jsem, ze uz se nepoblinka 🙂

Reni, drzim palce, at se Vam nejaky bytecek brzy nabidne.

Jani, super, ze se Bartikovi libi a tobe taky.

Hani, vitej.

hanuk
29. jún 2009

Ahojte. Tak som pozrela tabulku a meno Hana je tam celkom caste🙂 Ten kontrakt je na 2 roky - zatial, uvidime ako sa nam tam bude pacit. Prave mi pisala jedna baba odtial, ze je to vraj najistejsie mesto v Europe, to je celkom fajn 😉 A asi sa mi bude pacit aj povestna nemecka presnost, na to si Francuzi velmi nepotrpia, hlavne tu na juhu.

iii
30. jún 2009

dani, hustotka 😝 akurat ma napada, ci nie je v takom pripade jednoduchsie rozbit okno...? inak genialni francuzki konstrukteri vymysleli na renaulte automaticke uzamykanie po 5 minutach. ja som este dokonca vytiahla v loterii konkretne auto, ktory sa random uzamyka a odomyka po lubovolnom case, takze kluciky nenechavam NIKDY v zapalovani. v srevise s tym sa mozrejme nevedia nic spravit...
ale super, ze si si zachovala chladnu hlavu, ja by som asi spanikarila.
podobnu skusenost s uplnou profesionalitou mame s hug coburg, ked nam v prahe ukradli auto. museli sme to nahlasit na miestnej ceskej policii a potom sme volali do hug cobbrug - no bol to tak trosku rozdielny pristup.

hani, heh, prikrmy su sranda. varis sama? nezufaj, e. dokazala prehltnut prvu lyzicu kase asi v 8-9 mesiaci a este asi v 15 mesiacoch mala fazu uplneho kojenia. dnes sa mi zda, ze som sa dost zbytocne stresovala. ako sa vlastne krmia take male miminka? v lehatku?

hanuk mas, pravdu, ta presnost je tu prijemna. ale zasa nemci na rozdiel od francuzov napriklad nie su ziadni gurmani. kde v juznom fr. ste? mam krasne spomienky na ardeky. a co robi manzel, ked sa smiem spytat, ze takto cestujete?

reni v bauhause mali bordury zlacnene na 2 eura (5 metrov), e. si sama vybrala boba baumeistera 😀 tak som si povedala, ze za tu cenu jej ten luxus dozicim. jo, a od manzela som dostala orchideu...uz skoro tradicne 😉

paula
30. jún 2009

ahoj!
jsem se dele neozvala, protoze uz nejak nemam co prispivat. laurinka je odrostla, tehotna nejsem... 😉

Vsechno nejlepsi Ingrid k narozeninam. 🙂

Vsichni si pekne uzijte teploucka. L. uz se cachta v bazenku na balkone. Vubec nevim co dnes vymyslime, zadna voda pobliz neni. Snad jen klimatizovany obchodak? to mi pripomina Laurincinu vcerejsi hlasku: Tschüss Mama, ich gehe mit Luisa (panenka) zum Sommerschlußverkauf, Puppenklamotten kaufen" 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre