Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
17. dec 2008

lubi diky, je vidiet ze si proficka 😉

vendul ahoj, ja som si uz prave vravela, ze si asi zahajila zimnu sezonu, ked neprispievas 😉 aaach s tymi bezkami si ma dostala.......velmi rada spominam na bavorsko, kde mi lyziarska stopa zacinala hned za domom. v poruri mozem nam zacina za domom tak akurat industriekulturroute 😝
ja si myslim, ze kazdy prcek ma svoje prednosti a svoje slabiny. valentinek je zasa jazykovy talent, elen je skor na tie podpasovky 😉

inak sa pridavam k tym z vas, ktore skolila viroza....hroza. je to zvlastne, ze vzdy ked som chora, tak to elenka akoby vytusi a je stasne tolerantna, venujeme sa prevazne aktivitam v posteli, nechce nosit, len sa po mne vala...

pauli dost lacna kuchynka....daj link. som zvedava, ci sa jej bude pacit a hlavne ako dlho sa s tym bude hrat. aj ked my sme trosku minimalisti, co sa tyka hraciek, este sme nic nekupili, v podstate mame len to co sme dostali. zda sa mi, ze sa ajtak hra rada s ozajstnymi vecami....tak jej to umoznujem. vcera mi napriklad pekne potriedila vypisy z banky 😀

a aj ja sa tesim na danku a na dojmy z korziky...ked sa vrati? lubi nevies?

paula
17. dec 2008

Ingi, to je ta kuchynka:http://cgi.ebay.de/SPIELKUCHE-SPIELKUCHEN-KINDERKUCHE-SPIEL-KINDER-KUCHE_W0QQitemZ310102542154QQcmdZViewItemQQptZKleinkinderspielzeuge?hash=item310102542154&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1230%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1307
Ty lepsi stoji pres 50e, ale tahle mi prisla nejlepsi z tech levnejsich. Kazdopadne ji ted kupovat nebudu, protoze myslim, ze ji po vanocich budou zase mit za 26e. Mozna ale ze koupime i nejakou lepsi, az bude v akci. Me se docela libila jeste jedna tefal :http://cgi.ebay.de/Tefal-Kinderkueche-Spielkueche-Futura-elektr-NEU_W0QQitemZ160300741325QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_77?hash=item160300741325&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1230%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1307 , tu meli tady v hrackarstvi jednou v akci za 35e, ale nez jsme tam prisli, uz byly vsechny pryc.
Nechci do toho prave investovat nejake obrovske castky, kdyz nevim, jak moc si s tim bude hrat. Zatim si vystaci s nasimi hrnci a vari si v nich hracky. 😅 Nedavno jsem ji koupila takovou sadu, detsky smetacek, lopatku, mop a velky smetak a stejne si chce hrat jen s mymi - velkymi a ty hracky ji neberou.

Vendi, jsem rada ze jsi zase tu. Mas pravdu, kazde dite se vyviji jinak a umi ruzne veci ruzne rychle. Ale vypada to, ze to s tim nocnikem zvladnou do 3 let vsechny?! Tak se snad ti, co jim to nejde, nemusi bat, ze dite bude nosit pliny treba do 5 let, jak nekdo vyhrozuje. 😉

fabienamata
17. dec 2008

Ahojte babule,Danka isla na dva tyzdne. Tiez som zvedava.
🙂
Tie kuchynky su kraasne, ja taku chcem!!! 😀 Ale Sophi je vsetko vzacne len par dni,potom uz klasika,len to s cim robim ja.
Vendula ,to s tym chlapcekom bolo v usa, tam je to v pohode.Bezne su 3 rocne deturence s plienkami.
No a perliciek neurekom,napr.to ze ucitelky nesmu deti ucit farby.Ani ked sa dietko toho dozaduje.Prisne zakazane. 😀 A 5rocne v kociku nasacikovane doslova.
Uplne suhlasim s tebou,ze kazde dieta je ine.... rozhodne nic nasilu!! Ale nejako sikovne ho dostat tam, kam my dospelaci chceme, jasne chce to veeeeeeela trpezlivosti a hlavne aj vynaliezavost z nasej strany.
Myslim si ,ze s kludnejsimi dietkami to ide asi lahsie,daju sa nahovorit resp.odhovorit. No napr.Sophi je sidlo....co ma to stoji usilia odtrhnut ju od buchania po telke, a ked si uz myslim ,ze som zaujala jej pozornost 😉 tak ona sa znovu vrati k buchaniu na televizor.
A tak znovu dokola.
No vendi posli aj sem k nam trochu snehuuuuuuuuuuuuuu,tak to je parada.My ideme na jarnu lyzovacku a ja sa uz teraz tak velmi tesim,jupiiii
Majte sa pekne, moja mala organizatorka sa zobudza 🙂
Pa

fabienamata
17. dec 2008

A este Ingrid ,ak budes chciet delit stenu v strede.Tak si namotaj hrubsiu nit napras to s kriedou farebnou, prichytis od jednej strany steny k druhej. A v strede to potiahnes ,pustis a obtlaci sa ti na stenu pasik- ciara, kadial budes uz malovat.Ale musi ti niekto pomoct ,samej ti to nepojde. 🙂Praci zdar! 😀

iii
17. dec 2008

lubi nie je jednoduchsie spravit ciaru pravitkom? kam idete lyzovat? my ideme za mesiac do allgau, uz sa neviem dockat....dufam ze to vyjde a ze elenka nema ine plany...

pauli pekne, ale mna by s takym niecim asi muz vyhodil z domu 😀
inak mam plet ako pubertak, neviete cim to bude? stale som takto vyzerala pred MS, ale to uz ani nedufam....mate nejaky tajny tip na tie podkozne svine?

rpinguin
17. dec 2008

Ingi, tak na mna to prislo tiez pred nedavnom. Som to tu aj pisala. Na gynde som sa pytala, zevraj ca. 4mesiace po porode to tak byva. Lenze ja uz mam viac ako 4 mesiace po porode a ty este dlhsie. Ja to len pekne zakryvam a kydam na to co sa da, ja totiz v takom stave na ulicu nevyjdem. Mas to tiez na cele? Ja nastastie ano a nikdy som to nemala, tak ma to pekne stve 😠
Inac, cakam stale na Elenkinu ostrihanu fotecku 😉 A tebe skore uzdravenie!

Lubi, ty si fakt riadna expertka. Ja som si uz povedala, ze pri tejto dnesnej migracnej dobre steny len biele. V Bonne som mala jednu cervenu a po roku sme sa stahovali a to pretieranie teda stalo za to ☹ . Preco sa deti v USA nesmu ucit farby? Ako to odovodnuju?

Ingi, inac pravitkom spravit ciaru na stene nie je jednoduchsie. To musis totiz vymerat, kdezto ked natiahnes snuru, tak ked ju uplne natiahnes od jednej strane k druhej, tak to mas aj bez merania 😉

Vendi, pekne fotecky a toooolko snehu. A Rebecca aka fesanda v tej capicke. 😵 Ak mam pravdu povedat, tak mi ten sneh ani nechyba, pokial samozrejme neprsi. Vzdy ma totiz oziaba na nohy v snehu v normalnych kozenych cizmach.

Verus, fajn, ze si sa ukazala. Drz sa a hlavne nech si coskoro zdrava.

Pauli, uz len dufat, ze tu kuchynku zlacnia 😉 Ale moze byt. Ppaaaaaaaaaaa

iii
18. dec 2008

dobre ranko, hlasim u nas strasne neprijemnu vlhku dortmundsku zimu, okolo 0, ale subjektivne minus tridstat...

reni ja to mam na brade 😝 co si na to davas (okrem makeupu)?

tiez ma to prekvapilo s tymi farbami....lubi? ako to zdovodnuju? ja som mala v usa niekedy pocit, ze sa slovo cierny ani nemohlo vyslovit bez toho, aby ta niekto nezacal upodozrievat z rasizmu. aj na kavu hovorili radsej dark roast ako black 😉

inak je to zaujimave, ako ma kazda krajina svoje vychytavky a aj ine veci, na ktorych sa baziruje. v nemecku je snad najvacsia tema ohladne krpcov schlafen. v cr a na sk sa asi skor baziruje na tom nocniku. minule som sa o tom bavila s jednou pani, vravela ze strasne vela dodnes vzitych zvykov pochadza naozaj este z nazi-zeiten - dala mi aj tipy na literaturu, tie doporucenia na vychovu deti a udrziavanie poriadku su v podstate standartom v nemecku dodnes.

fabienamata
18. dec 2008

Ahojte,vidim ze bojujete s podkoznymi svinami 😀
Ja som tiez bojovala s nimi aj s ihlou.Vysledok - hroza.
Mne pomohol asi najviac tonik antibakterialny od garnieru, a cistiaci gel od Vichy - normaderm. Potom pouzivam celu sadu od vichy..A nevytlacam ,v podstate nemam co.Tie podkozne pupienky som mala na licach a nedali sa vytlacit,len prepichnut ihlou.. makeupom sa sice zakryt daju ,ale tie nerovnost zostavaju, a to ma stvalo.
Ale teraz sa to velmi vyrazne zlapsilo.
K tym farbam v usa. Konkretne to hovorila s vcelou. Ze ty ucis dieta ,ze vcielka je zlto-cierna, ale dieta to moze vidiet inak ,napriklad ruzovo a ty ho domylis 😀 . Sestra to tam neriesi ,proste amerika! Ona ma pocit ,ze tam nejde o to aby boli deti rozumne, ide o to aby clovek suhlasil s davom! Ale to je uz o inom. Videli ste film Zeitgaist ? Je to dokument. Vrelo doporucujem ! Ale v klude ked date deturence spat, je to asi 120 min.dlhy dokumentarny film, o svetovej banke a amerike. Mna dostali tie fakty.
A vcera som si kukla video nemy vykrik, /neviem ani ako som sa k nemu dostala/ no mala som dost.Je to stare video ,ja som ho vsak nevidela.Ale podstatu veci nemeni.Videli ste?
Maje sa krasne a opatrujte svoje deticky. 😉 pa
Ingrid ,kedy malujes, uz mas farby namiesane??Ozaj a ake su tu doporucenie na vychovu a udrziavanie poriadku ,aby som bola v obraze 😎
A Hanka dvojickova je kde???

paula
18. dec 2008

ahooj!
tak jsem se vcera k malovani kuchyne nedostala. L. se po dlouhe dobe rozhodla bojkotovat odpol. spanek a navecer jsme meli navstevu, tak jsem jeste narychlo pekla.
Dnes jsme jely busem nakupovat, tak uz mam na vanoce a narozeniny (snad) vsechno. Jen nemeli kapra,to me nastvali. Loni jsem kupovala v kauflandu mrazeneho, zeme puvodu CZ. Ale v tomhle obchodaku nemeli.
Tak asi budem racletovat.
Jake je vase vanocni menu?
Lubi, ty fakta o americe jsou fakt zajimave. Je to tam asi trochu "jine".
S pleti moc neporadim, ja mela velke problemy pred 5 roky, asi rok, pomohl me na to make-up dermacol z lekarny (na predpis) a hormonalni antikoncepce. 😅 Pak to nejak preslo, ale jizvy me zustaly doted. ☹ Ale taky nevim, z ceho to bylo, netrpela jsem nijak predtim (v puberte) ani uz nikdy potom. Nastesti. Vim, ze je to otravne a taky jsem to porad zaplacavala make-upem a korektorem a vypadala pak umele.

rpinguin
18. dec 2008

Lubi, takze aj ty mas tvaricku postihnutu? Ja som si myslela, ze cim clovk starsi, tym cistejsia plet, teda aspon od tychto pliag.
Ingi, ja ani neviem, co pomoze, mne nepomaha nic. Kozmetiku mam vsetko od Clinique, takze si myslim, ze ked by som si tam nakydala kalsicku Niveu, ze ucinok by bol ten isty. Od Clinique mam aspon dobry pocit a kremy sa dobre natieraju, aj make-up je lepsi. No a dorazim to este Aknecolorom kupenym na Slovensku. Tu to ani nedostat, takze takto vyrazam na ulicu. Ono do toho netreba rypat, co ja nedokazem 😠 . Bud rada, ze to mas na brade.

Lubi, no to je radna konina, ved dieta si moze mysliet ze vcera je aj ruzovo-biela, ale tym padom, ze mu vysvetlis, ze je cierno- zlta ho len vyvedies z omylu a naucis spravnosti. No iny kraj-iny mrav. Zvlastne. Esteze som v Nemecku. A inac tu v Nemecku som sa vzdy smiala na tom slove, ze cernoch je "farbig". Nechapala som to, ved je len cierny 😀 , cize "schwarz" pouzivat ok nie je ale "farbig" ano. No sranda. Preco potom u nas bielych nie je slovo BIELY zakazane?

No a nevidela som z tych doporucenych veci nic. Chodite do pozicovne? Alebo to bolo v telke? Ono by chcelo
asi citat televizny program, ze?
Akosi mi ta telka vobec nechyba, ved aj tak tam nic nie, my by sme ju ani nemuseli vlastne mat. No a vecer sedime kazdy za svojim pc a na telku nie je cas vo dvojici. No a ked ja chcem pozerat, tak mam sluchatka, aby som nerusila 😀

A Hanka dvojickova tu ma navstevu z CZ., preto neprispieva. Aspon si myslim.

fabienamata
18. dec 2008

Reni nebolo to v telke,na nete.Tu je link.Ale na ten dokument si treba spravit cas,lebo je to dlhe.A toto prve , na to treba silne nervy,ja som este aj vecer na to myslela.A to sa ma netyka.

http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=74

http://video.google.com/videoplay?docid=-528517...

http://video.google.com/videoplay?docid=4642167...

bodka7
18. dec 2008

caute zeny
no konecne sa to u nas ukludnilo a mam cas sem skocit, len tak som vas ockom prezrela, ze sa tu bavite o ksichtoch. predpokladam, ze nikto nie je tak potrestany ako ja, ja zostanem asi stale v puberte.
na svk som si na ksicht tlapala na noc pitiol, co mali deturence na zadok a tu som objavila nejaky multilind. zhodou nahod mi to v lekarni predali malemu na rit a skoncilo to u mna na cele 😀

@renatka
tak to by som chcela vidiet, ako sedis pred Glotze so sluchatkami 😀

@ingrid
oni sa daju niekde aj kupit (teda na svk su) take tie farebne snurky, ze ju natiahnes na stenu, potom do nej tak pinknes prstom smerom od steny a na stene sa ti nakresli ciarka podla nej

@lubi
amici su podla mna velmi zlozity narod na pochopenie 😅

@mausi
ty si ostrihanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale sveci ti to 😉

@pauli
no konecne prestahovani, ako to tu citam. tak gratulujem asi ako posledna 😝

rpinguin
18. dec 2008

Lubi, diky moc, urcite kuknem, ked bude cas. Teraz som sa pustila do pecenia.

Leni, super, ze si sa ozvala, inac ja s tymi televiznymi sluchatkami sedim este aj za compom, aby mi nahodou nieco neuslo a nedvno som aj Maxika kojila. Ste mali vidiet, ako sa manzel po mne pozeral, ze ci mi nevyhrava 😀

myskapipiska
18. dec 2008

ahojte baby, nepomohla by ste mi niektora? potrebujem napisat objednavku kocika po nemecky, prosiiiiim

iii
18. dec 2008

pauli ta antikoncepcia pomohla svojho casu aj mojej pleti....ale teraz by sa nam to uplne do planov nehodilo 😉 to uz teda radsej niekolko pupencov naviac 😉
vianocne menu este musime zostavit, urcite spravim kapustnicu z hubami a so sladkym skoricovym kolacom k tomu, a urcite zemiakovy salat s nejakou rybou, este neviem akou. bobalky (klasicke vychodoslovenske vianocne jedlo) bohuzial neviem.

lubi uz som si vyzdvihla z bauhausu vzorkovik farieb a premalovala zaklad na bielo. ked budem mat viac casu, tak vygooglim nejake odkazy na tu nazi-vychovu. bolo to obdobie, ked sa na rodinu a vychovu daval obrovsky doraz, slo to samozrejme drilom a k uplnej dokonalosti

aaach, rodinka je nazad z prechadzky.... 😠

zuzanasaw
18. dec 2008

Iii, bobalky su klasicke kysnute cesto, ktore robim stale "by ocko", podstatne je dodrzat pocet prisad a vyslednu konzistenciu. Potom to uz len rozvalkas na tenulinke valceky, krajas a pecies klasicky v rure. A napln do - do prevarenej ochladenej vody das med, mak a picnes tak tie upecene bobalky. Chce to ale vela tej tekutej masy, bobalky vela spiju. Dobru chut 😉

mausi
18. dec 2008

Ahoooooj, ja jsem utahana, tak jen na skok.

Lubi, to me teda prekvapilo, to co pises o tech barvach. V jakem state tvoje sestra pracuje ? Myslim, ze to asi bude chutovka specificka jen pro ten ktery stat, ja o tom do tedka nikdy neslysela. Naopak, mam z USA vybornou knizku pro deti prave k uceni barev. Napadlo me, ze se to asi bude tykat relativity vnimani barev, ale kdyz je tedy vydan prisny zakaz, znamena to, ze si proste na tom miste barvy zrusili ? Kazdy, at si barvy pojmenovava jak chce ????? Hi hi, dobry reseni. 😀

Holky, vy mi skoro vsechny pisete, ze mi zavidite ten snih, ale ja, abych rekla pravdu, uz ty zimy mam nekdy po krk, a to teprve vlastne zacala. To vecny svlikani a oblikani deti i sebe, noseni tezkych veci (Tragetasche), vsechno nekonecne dlouho trva .... my jen nez se vsichni obliknem.... Dneska jsem treba vubec venku nemohla projet s kocarkem, tak jsem musela dat Rebeccu do manducy. Ten snih je ted takova brecka a neda se v tom s koleckama hnout. Jen dobre, ze jsem nekoupila novy kocarek, byl by uplne na odpis. 😝 😝 No jsem z toho nekdy uz pekne unavena. Pravielne kolem vanoc se zacinam tesit na jaro, ale jeste nas ceka Fasching. 😉

geminis
18. dec 2008

Ahoj holky moje zlaté,
nebojte, nezapomněla jsem na vás. Rodiče dojeli v pořádku, ale postihla nás pohroma.
Všichni komplet jsme prodělali norovirus. Je to bestie podobná rotaviru, tz. hlavně průjmy a zvracení.
Nejdříve naše Zuzanka, pak já s babi, pak Anička, a nakonec děda s tatínkem.
Jediné "pozitivum" je, že ta hrůza odezní do 2 dnů...
Počasí tady je na draka, furt vlhko, tak se zde těm virům daří. Podle dr. je toho tady plno.
Kde je zima a sníh, bude líp, nejhůř je na tom ten s tímhle humus počasí.
Tak se držte, po chvilkách vás zkusím dočíst. Ještě se mátoříme!

dania
18. dec 2008

Ahojky zenule,
hlasim se zpet 🙂 Ackoliv zivly se proti nam spikly dokonale, uzili jsme si to bajecne a nas maly cestovatel byl naprosto zlatoucky. Ale teploty tesne nad bodem mrazu a dest kazdy den, to jsem teda na Korsice necekala... vloni to tam touhle dobou vypadalo trochu jinak.
Podarilo se mi vychytat predcestovni pripravu, takze jsme navstivili spoustu zajimavych lokalit. Ja jsem uchylne ujeta na horke prameny, ma to asi co delat s moji puvodni profesi, coz neni nic jineho nez geologie. Ale siklo se, trikrat dokonce ty prameny byly zachyceny do jakychsi primitivnich lazni (takove betonove nadrze), takze jsme se pekne okoupali a zahrali. Nastesti Nic moji uchylku toleruje a dokonce je i vdecny, ze beru predcestovni pripravu na sebe, on je na to liny a radsi se necha navigovat. Tahle pramenni manie me rapla behem pripravy cesty do Japonska, tam maji takovych lazni spoustu, a pak se rozsirila i na Evropu. Ale jinak jsme navstivli i jine zajimave (geo-)lokality, jako lomy, doly, megality, dolmeny, apod. A mezitim spousta rizeni, objeli jsme cely ostrov jednou dokola. A za celou dobu jsme potkali vsehovsudy jedny turisty - belgicky par, ktery byl stejne sokovany vyvojem pocasi jako my.
Fotecky pozdeji, musim je prvne stahnout a prolustrovat. Ani jsem je jeste nevidela.
Ted mam trochu vitr, prace se na me vali ze vsech stran, Vanoce za dvermi (nastesti tohle vyresime jen nejak symbolicky), hned na zacatku ledna par deadlinu v praci. Navic jsem slibila mamce, ze prijedu s T. do Cech mezi svatky, ale nevim jak to udelat.Vypada to na nejakou rychlovku typu den cesta tam, den na miste a den cesta zpatky, achjo...
Pokusim se podivat zpatky do diskuze, abych byla v obraze, copak jste tu, damy moje, resily. Ale koukam, ze Venda dala fotecku noveho ucesu 🙂 Teda ty jsi uplne na kluka a jeste k tomu v letnim provedeni 🙂 To predtim bylo rozhodne neznejsi s ofinkou, ale tohle ma zase smrnc.

elischulka
19. dec 2008

Ahoj holky,

chtela jsem vas po dlouhe dobe pozdravit a poprat krasne vanocni svatky a v novem roce jen zdravicko, spokojenost a lasku vam a vasim rodinkam.

My se s Markusem mame dobre. Jen je toho nejak strasne moc. Ja jsem skoro cely den na uni a on v praci, vecer vzdycky jen padneme do postele. Jinak od ZS zacnu to doktor. studium, ted vyrizuji vsechny papiry, abych se mohla prihlasit, v LS budu jeste dal pomahat na fakulte.

Letem jsem skoukla fotky, vsechny moc krasne, neskutecny jak ty deticky rostou. Leni, Tobe gratuluji k Christiankovi.

Tak se vsichni mejte a zase nekdy

Paaaa

paula
19. dec 2008

dobre rano!
Leni, hlavne at uz nemate zadny stres a Cristianko je v poradku!

Reni, ja taky koukala na televizi se sluchatky a kojila. A kdyz jsme meli maly byt a ja s L. sla spat, tak jsem donutila divat se se sluchatky i Hawara, aby nas vecer nerusil. 😉

Ingi, to jsem si myslela, ze pro tvoji plet tato lecba vhodna nebude. Ja uz bych do HAK taky nesla, ale ty mas jeste o padny duvod vic nez ja. 😉

Vendulko, my vidime jen tu krasnou romantickou stranku vaseho snehu, kdyz bydlime v sedivych mestech, ale dovedu si predstavit, ze to s dvema detmi a kocarkem muze byt narocne.

Hani, to je mi moc lito! My taky pravidelne prodelavame nejake nemoci (vsichni) kdyz je tu navsteva. 😠 Preji at je vam brzy dobre. 🙂

Dani, vitej zpatky. Geologicka dovolena, to zni zajimave. 😉

Elisko, jsme radi ze jsi se zase objevila. Hodne uspechu pri doktorskem studiu!

Holky Hawar dnes dela B1 Prüfung a ja jsem nervoznejsi nez on. Snad to zvladne, on neni takovy nervak jako ja, tak doufam ze to udela.
Ja uz mam 2 odpocivajici testa a dnes budu pect linecke a rohlicky. Mejte se hezky a hezky den!

iii
19. dec 2008

dobre ranko, ach ja som vobec nemohla spat, budila som drobca vecnym smrkanim a kaslom...uz aby to bolo za nami. manzel sa radsej odstahoval vedla, ale ja som tam z nim aj tak priliezla, lebo mi bola zima a elenka zasa nie je az taka vyhrevna 😀 chudak

dani ahoj, no super ze ste si uzili! tesim sa na fotky a dalsie zazitky.

hanka gem skore uzdravenie, my sme mali norovirozu pred rokom, heftig 😝 asi ani nemusim pisat, ze sme tiez mali vtedy navstevu, ktora si domov niesla suvenir.

zuzka kysnute cesto ok, ale mozes mi dat prosim ta aspon zhruba nejaky pomer na mak a med?

vendul no jo, to je druha stranka veci.....ako obliekas rebeku do manducy? videla som krasne mikinky pre satkujuce matky, vpredu aj vzadu je otvor na hlavicku krpca a kapucna

eliska ahoj, uniklo mi aky postgradual budes robis.....studovala si germanistiku, pokial si dobre pamatam...?

baby (paula a renata), ako mozete pri kojeni pozerat telku! vsak to j barbarstvo!

iii
19. dec 2008

pauli a hawarovi drzim palce! myslim ze to ma lavou zadnou, ja som robila b1 odvazne asi mesiac po prichode do nemecka, ked som nevedela povedat suvislu vetu a spravila som.

bodka7
19. dec 2008

ahojte
my sme prave prisli z u3 cristiano ma 4550g. kedze som bez hebamme, tak otazka: kolko by mal vycucat?
dnes som si odpumpovala, aby som videla, ze kolko vypije. 160ml padlo na supu, ked to takto pojde dalej, tak sa vam zacnem stracat pred ocami 😀
babule, to musi byt ticho, ked deturence spia? lebo u nas vysavam, vrestia vrabce jak v pralese a maly drichme.
v nemocnici mali vsetky deti elektrody napojene na comp a ked sa nahodou prerusil kontakt, spustil sa alarm, no prisamfakt, zobudilo by to aj mrtvolu. a deti spali dalej.

@eli
dakujem a drzim palce, nech ti to vsetko vyjde 😉

@hani
tak to ste si asi uzili, hlavne, ze uz je lepsie

@mausi
no ja ti to teda nezavidim, ani na obrazku nie. chvala panu bohu, ze zijem v relativne teplej casti nemecka. mna by ten sneh dorazil a to ked si este predstavim, cestu autom, no katastrofa.

rpinguin
19. dec 2008

dobre ranko,
Ingi, a to mam akoze tu bol hodinu cumiet do blba? Ved mi je nehorazne dlho pri tej akcii. Samozrejme v noci v posteli do obyvacky k telke nejdem 😀 Skusala som aj nieco citat, ale ked zasustim, tak sa strhne a pozera, co robim, takze telka je dobry zahanac dlhej chvilke. No a ci cumim do compu alebo do telke je teda uplne jedno.

Eliiii, tak to som rada, ze si sa ozvala, uz som sa ti chystala aj napisat, ale stale som to akosi odkladala, ved poznas 🙂 Som rada, ze sa ti na uni zapacilo.

Leni, nemusi byt ticho, ma byt normalne denne dianie. Nech si zvykaju, ze inac je to v noci a inac cez den. A kolko by mal vycucat? No ved on si to urci sam 😉 Vaha pekna, moj mal 200g menej.

Zuzi, idete vlastne na Slovensko?

Dani, no skoda, ale urcite ste aj napriek tomu bohati o zazitky.

Pauli, a muz robi este len B1? Mne sa zda, ze ste tu uz dlhsie. Drziiiiim palce, zvladne to! Inac tie dve sorty som aj ja upiekla a staci, aj tak sa to len uklada tam, kde netreba.

bodka7
19. dec 2008

@reni
ze cumiet do blba 😀 😀 😀
tak to som uz dobre dlho nepocula.
no super, uz som sa zlakla, ze chudak snad nema nejaky sluchovy schaden.
inak uz sa vidim ako ty za par mesiacov. u masera, ci na cviceniach, uz teraz nevladzem tu autosedacku trepat hore schodmi.

to tu mate vsetky/vsetci nejake skusky?
na mna predvcerom ten doktor v HD len kukol a ze, ci hovorim po nemecky. no neviem, ako by sa zatvaril, keby mu poviem, ze Ich nichts verstehen 😀 😀

oli1104
19. dec 2008

Holciny ahoj,
jsem jenom na skok, za chvilku mi dorazi kamaradka japonka ( ma termin porodu tesne po novem roce ).

Holky, chci jenom poprat vsem krasne vanoce, hlavne hodne zdravi a to stejne v celem novem roce.
Manzel uz ma od po volno a bude doma do 4.1.
tak se mejte a pa v novem roce!!!

fabienamata
19. dec 2008

Dani vitaj naspat,maly cestovatel to zvladal, to je super.S.by si mohla brat z neho priklad. Momentalne neobsedi v kociku a neobstoji na nozkach.Na rukach uff ,ale tiez nie je dobre.
Aj budes nieco piect?
Baby a vy co peciete tak skoro, vsak sa to do vianoc zje,nie? Ja este len idem kupit pomocky k peceniu. 😀
Leni maly sa mi podoba na teba ,teda podla fotiek.Ma dobry spanok ,ked sa na nic nezobudi. Sophi sa zobudila aj na cvirikanie vrabca 😀 .
Dr.pri usnom vysetreni zahlasila ,ze bude pocut aj myskine kychnutie. Aku mala pravdu!!
Reni a maly tak dlho papa ?? ze pol hodinu.Ja ked kojim cumim na malu a sledujem ako cucka.
😅 ale trvalo to max. 10 min.
Ingrid vidim ,ze mame rovnale vyhrevne telesa ,ked nam je zima..Ozaj na lyzovacku ideme na Kaprun.
Majte sa peknucko..

iii
19. dec 2008

ach joj ja som nachcipana jak mys....

lubi pozerala som tvoje fotky, sofia sa napadne podoba na elenku, akurat ze elen si nenecha vo vlasoch tie cacky.

oli pekne sviatkyaj tebe, zostavate doma?

lenka skusky som potrebovala kvoli zamestnaniu. jo a o svaly sa neboj, vypracujes sa 😉

paula
19. dec 2008

Dobry vecer!
Hlasim se po narocnem dni. Bohuzel jsem L. v poledne rekla, ze prijde navsteva a ona se (zase) rozhodla bojkotovat odpoledni spanek.
Hawar se vysledky dozvi az za 6 tydnu, ale pocit ma dobry.
Reni ano, dela teprve B1, je tu 8 let a musi to mit k Einbürgerung. Nikdy ve skole nemcinu nemel a ani tady nikdy do skoly nechodil, jen do prace a ucil se sam z reci, nebo pak ode me 🙂 mluvi dobre a plynule, ale s gramatikou nebo psanim je to horsi. U nich pisou temi arabskymi klikihaky, tak je pro nej tezke psat nasimi pismeny. Kdyz jsem ho poznala, tak psal jako dislektik. Vzdycky me volal a ja mu rikala proc neposle sms a on se stydel.
Ustni zvladnul vyborne, z pisemne ma ale taky dobry pocit, tak ja myslim, ze udelal. Jo ted delal 4 mesice pripravny kurz na tu zkousku - to bylo poprve, co byl v nemecku ve skole.
Ale me stejne prijde, ze chlapi maji nejak uplne jiny pristup k uceni. My zensky se vic snazime, pisem ukoly a ucime se zpameti a chlapi me na to prijdou nejak lini - budto proste jsou chytri a jde jim to samo od sebe, nebo nejsou. I co si pamatuju z gymplu, tak to bylo docela tak.

Reni, budu pect vic nez dva druhy, ty dva jsem delala dnes, ale chystam se jeste na snehove pusinky a orechove pusinky a kokosova kolecka. Mivame ted casteji navstevy, tak se chci ukazat 🙂 snad to bude mit kdo jist, krome me. A 26.12. ma laurinka narozeniny, tak bude co nabidout. 🙂 Ingrid, nechcete prijet? Vypada to, ze tu nebude mit zadne deti, vsichni jsou pryc ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre