Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
30. jan 2009

no nedavno tu boli len dialogy medzi Ingus a Danus a teraz clovek normalne nestiha docitat 😉 ,
prave som bola nechat dat na auto zimne gumy (zavcasu, ze? 😀 ) a v kratkosti reagujem.

Ingi, drzim palce, nech ti sa ti splni ten testik a nech sa vydari lyzovacka. Inac, co sa CDciek tyka s typickymi nemeckymi detskymi pesnickami, tak pozri do Rossmanna. Tam maju dost velky vyber a ks je po 1,50€, co je fajn.
Diky vsetkym za reakcie ohladom topanociek. Jasne, ze za kvalitu sa plati, ale kvalitu mozem mat aj za 30 a aj za 80€, potom uz len cisto znacka rozhoduje, takze teda vyhraju tie SLONY 🙂 . Neviem, ale co mam urobit, kedze tie nie su oteplene a ked pojdeme na lyzovacku, tak neviem, ci ho nebude oziabat, no ale do konca marca este casu.
Inac, ja som tiez taka. Ja ked som raz nahnevana, tak prvy krok neurobim nikdy. Musi on doliest.

Verus, jasne, on vyjeda o 106. Rano dostane chlebik a potom prsicko, potom to vsetko, co som nedavno pisala
a len tak "zwischendurch" Reiswaffel a Dinkelstangen a to vsjo. Uz sa normalne tesim na ten Musikgarten, ale este si musim pockat. Dufam, ze aj u nas to bude taka zabavne ako aj u nas.

Dani, ty si tusim spominala, ze kojenim si schudla. No u mna je bohuzial opak, ja som po porode vsetkych 9kg pocas tehu nabratych kil zhodila, ale po case zasa 3kg nabrala a tie mi ostali.
Teraz mam pri 168cm 72kg, co je o nicom, manzel do ma podpichuje, stucha ma do brucha, ze spekacky mam riadne, ze ma byt Maxik po kom, ale ja si hovorim, ze su zenske, ktore su na tom horsie.

Hani, ja by som nic do seba necpala, ono to je fakt len docasny ucinok, najzdravsie to nie je a clovek sa musi este aj strasne kontrolovat.
Najlepsie je fakt tolko nejest a hlavne sa hybat. ( to hovori ta prava 😕 )

Hani (skoro medova), v kolkych rokoch mala mamca segru? Mas aspon zazitok. S porodom ako pise Inga, zalezi s akym pocitom tam ides. Ja som isla s tym, ze nic nemoze byt hrozne ako ked mam migrenu a mala som pravdu.

Majte sa pekne, super vikend a uzivajte si pekneho pocasicka, u nas je nadherne.

dania
30. jan 2009

Chapecek odstaven na terasu, dneska je tam vazne zima, tak jsem ho pekne nabalila 🙂

Ingi,
a co je vlastne tvoje specializace, zatim jsem se ptala jen na manzela 🙂 No uvidime, treba se z hor vratis 2in1!

dania
30. jan 2009

Ha Reni, koukam, ze je tu vic takovych slovenskych genu 🙂
Porod nemuze byt horsi nez migrena: 😀 tomu rikam pozitivni motivace!

honnig
30. jan 2009

Dani,
ja muzu spechat asi prvnich pet minut, pak uz toho mam dost. Ale vetsinou vydrzim venku 2 az 3 hodky, samo ze i nejaky ten obchudek, ale mame tady malo lavicek, hur se odpociva. 😉
Vcera jsme byli s tchanem, nejak chtel vedet, kam chodim, to byl aspon pochod tucnaku. On ma potize se zady, tak se taky hodne rozmachuje rukama. 😀

Ingi,
preju ti, at ti to vyjde, jak si prejes. Davej na sebe pozor. A pekne si to na horach uzijte.
Jinak je mi jasne, ze pristup lidi je vzdy jenom o lidech. Ja se porodu jako takoveho ani moc nebojim, spis ta komunikace okolo. Uvidime. Dovnitr slo mimco dostalo samo a ven se dostat musi. 😉
S hebammen v te nasi porodnici jsme se uz potkali a bylo to ok. Doktorka tam tenkrat byla takova mlada a asi si na me chtela natrenovat ultrazvuk, protoze ho delala asi pul hodiny, vsechno si fotila, zadnou fotku nam nedala a super bylo, kdyz ji cidlo (ci jak se to jmenuje) vypadlo z ruky. Doufam, ze tam bude tedy nekdo jiny.

Frank mi nechce prozradit, co si pro mimco nachystal (zatim nema smontovanou ani postylku) za rec. Ale jak ho znam, dopadne to stejne, jako u tveho manzela. 😀
Na nasi svatbu mel nachystanou dokonce i rec svatebni, kamaradka mela prekladat a nakonec se vymluvil, ze nebylo dost casu. 😀 😀

Reni,
mamina mela 43. Segra je super a byl to opravdu uzasny zazitek. Taky v celkem risk, vubec ji nikdo neveril, ze mimco chtela. Hned ji posilali na potrat. No, my se o ni s brachou starali, co jsme mohli. A jeji partner, co stihal.

Ze je porod prijemnejsi nez migrena, to jsi uz druha, co mi to rika. To jsem uplne v pohode. Kamaradka rodila loni v unoru a trpi migrenami asi od 6 let. Protoze migreny mam asi 15 roku, ted v tehu nastesti prestaly, tak to pujde. 😉

Mejte se a hezky vecer.

dania
30. jan 2009

Hani,
pochod tucnaku 😀 lol Mimochodem, tady u nas v Bremerhavenu (teda ono to je od nas 50 km, ale driv jsem tam bydlela) maji takovou malou ZOO a v ni homosexualni tucnaky, bylo to v novinach. Od te doby si na to vzdycky vzpomenu, kdyz je rec o tucnacich (sorry, Renco rpinguin 🙂) Jo, kdyz jsem byla tehu, tak jsem tam byla pecena varena, vyhrivala se na slunicku na terase restaurace, cetla knizky a koukala na teple tucnaky a lidozrave ledni medvedy. To mi pripomina, ze bychom tam mohli s T. nekdy brzo zajit, zatim tam byl jen dvakrat.

Jak to ma Frank s cestinou? Ucis ho? Nic se uci spis tak mezi reci, ja vsechno rikam cesky a pak co Nic nerozumel, tak prelozim do angliny. Ma pamet na slovicka uplne uzasnou, ale ty tvary sloves a jmen mu nejak neumim vysvetlit. A on se nauci jeden tvar a pak nerozumi, kdyz se sklonuje nebo casuje, rika, ze to je nefer 😀 Myslite, ze ma cenu probirat to nejak gramaticky, jako rody, pady, casy, koncovky? Podle me vubec ne, to clovek musi nejdriv nejak naposlouchat. Mate nejakou oblibenou ucebnici nebo CDcko s cestinou?

rpinguin
30. jan 2009

Teple tucniaky? To existuje? Ale asi ano, ked mozu ludia- mozu asi aj zvieratka. To su take zlatucke zvieratka, moje najoblubenejsie 🙂
Dani, on musi sam javit zaujem o cestinu, sam sa do toho hnat, inac to nema zmysel ho nutit. Existuje knizka: Mluvite cesky a z nej sa ucia "Ausländeri" cestinu. A nevypytuje sa ta, ked sa bavis s Timmym, ze co mu to hovoris? Mna by to osobne hnevalo, kebyze sa niekto bavi inou recou so synom a nic by som nerozumela...chlapi lenivi 😀 😝

Hani(skoro medova) ta migrena je fakt nieco hrozne. Mna to trapi nieco zez 20 rokov a teraz po tehu sa to taha uz aj cez noc. Dnes v noci taka bolest (clovek pocas kojenie moze len paracetamol a ten moc nezabera) a rano rovno bez do hajzla a hned dialogy. Hruza, radsej by som raz do roka rodila. To je po niekolkych hodinach za mnou. No a rodit v 43 je v dnesnej dobe pomaly normal. Niekoho nutit na prerusenie, bila by som takych ludi. Inac, postielku si postav sama, ja som tiez tak urobila, by som sa nacakala na manzelika. "Selbst ist die Frau"

rpinguin
30. jan 2009
dania
30. jan 2009

Reni,
Ty mas taky chlapa Nemce? Diky za tip na knizku, myslela jsem, ze bych ji objednala, ale nemuzu ji najit na internetu...
No jak rikam, vsechno co povidam Timmymu hned prekladam (do AJ, Nic je napul Anglican, takze spolu mluvime english), pokud nam chlap nerozumi.Takove ty zakladni povely uz samozrejme zna, to prekladat nemusim. Teda pokud zrovna treba necteme knizku, to teda neprekladam 😀

dania
30. jan 2009

Aha, tak diky moc 😀

rpinguin
30. jan 2009

ale Dani, kdeze, Slovaka ako repa mam, priamo z Tatier 😉 to ja sa len vyznam 😉 (hahaha, nieco tu smrdi 😉 )

honnig
31. jan 2009

Cauky holky,
furt na sebe davam pozor a dneska jsem se manzelovi u Kaufu sesunula primo k noham. Mam trochu otekly kotnik, odrene koleno...no mimco vypada ok, ale kdyby neco tak budu muset k doktorovi. To jsem cela ja. 😠

Dani,
na tucnakach a ostatni polarni zveri jsme byli v Bremerhavenu pred 2 roky v breznu. Taky se nam tam libilo, navic byl snih, tak to vypadalo moc hezky. Ovsem, ze jim chudakum nedali zadne holky to me nenapadlo. Holt si pomohli, jak mohli.. 😀

U nas je to s tou komunikaci nejake zamotane. Nekdy se vubec divim, ze jsme se v Brne nasli, kdyz prijel Frank poprve do CR a nakonec vzali. 😅
Mluvime celkem vyhradne anglicky, nemecky - kdyz potrebuji neco prelozit nebo se ho na neco ptam a cesky spis takovy blbinky pro zasmani a trochu nepekna slovicka, to znat musi. Ale kafe si koupit dokaze. Jinak se snazi cesky mluvit spis se segrou, ale ta mu to usnadnuje, protoze umi trochu anglicky.. 😀 😀 Zmatek nad zmatek.

Ucebnici cestiny si koupil hned prvni rok, co jsme byli spolu. Ale jak se jmenuje nebo kde se v tuto chvili nachazi, netusime. 😉 Jakmile ji najde, dam vedet, ale v CR se da ted celkem vybrat.
Jinak pady a sklonovani se mu snazim vysvetlit prubezne, chapu, ze tomu nerozumi. Ja jsem na tom podobne s nemeckym sklonovanim, i kdyz ta zakladni pravidla znam. 😅

Reni,
ja mam migrenu normalne tak 2 az 4 dny. Ve dne, v noci. Chodila jsem na neurologii a tam mi doktor vzdycky napsal Rosemig a neco slabsiho. Rosemig pomahal. V tehu ale se nesmi skoro nic, jak pises. Takze v cervenci jsem mela jeste par dni neschopenku, protoze jsem nemohla ani vstat z postele, pak mi to vyslo jeste jednou v cervenci na vikend a nastesti, pak prisla az v listopadu.

Ted je klid a dal se uvidi. Ale jsou to vzdycky nejhur prozite dny v mesici.... Nejlepsi vtip byl, kdyz mi nase tridni na gymplu pred celou tridou rekla, ze to mam urcite z nedostatku sexu, to mi bylo 16. 😀 😀

rpinguin
1. feb 2009

no Hani, tak to je dobre, ze z nedostatku sexu? v 16 som netusila co vobec sex je, dnes by ma asi vysmiali 😀 .
Ja som sa tiez nachodila po neurologoch, EEG-ckach, ale liecit sa to aj tak neda. Raz mi jeden Dr. povedal, ze si mam zapisovat, co som jedla 🙂U mna to nikdy ale 2-4 dni netrvalo, to by ma asi porazilo. Vzdy po dialogoch so zachodovou misou bolo super 😀
A to sa ti ako podarilo zosypat? Sa ti smyklo? Dufam, ze nemas nic s nohou. Kolko si vlastne uz pribrala?

Zenule, ja som uz sama s Maxikom, takto dlho sme sami este neboli, tak uvidime, ako sa to bude zvladat, ale ja si verim, takze pohodicka.

Krasnu nedelu vsetkym!

dania
1. feb 2009

Cauky holky,
my si uzivame po dlouhe dobe vikend bez prace, vsichni pohromade, to zas hned tak nebude.
Co Oli, uz je lip?

Hani (z Delmenhorstu),
tak kdyz budes chtit, udelej si taky album, at vidime, jake mas brisko 🙂 A doufam, ze ten tvuj pad prestal mimisek bez uhony! Tyjo, jeste mesic a mame tu dalsi miminko 😀

Reni,
a na dlouho ses slamena vdova? Tak to pekne s MAxikem zvladnete, at nezlobi.

rpinguin
1. feb 2009

Dani, 10 dni, je to pohodicka, dnes v noci ho idem odnaucovat pit, tak som zvedava, ci to klapne. Rusit nebudem nikoho, tak som zvedava. Prave som dosla z lokalu, bola som na Flammkuchen a Maxik zaspal po ceste. O tejto hodine to nie je bohvieco.
Dani, spi ti Timmy cez den? Maxik sam od seba nezaspi nikdy, musi byt len v kocari a strasne unaveny. Na obed ho nemozem dat do postielky na spanie, reve ako pavian, tak teda nespi. Uzivatejte este nedelu! 😵

dania
1. feb 2009

No tak Reni,
pevne nervy, my jsme odnaucovali ucucavani, kdyz bylo T. tak 12 mesicu. Ale nebylo to tak zle, dal si rict a po cca 3 nocich uz byl natrenovany na rezim vecerni piti kolem 10 a ranni kolem 5. Mezitim nic.
Pres den T. spinka kazdy den aspon trochu. My po obede nejsme doma skoro nikdy, vzdycky nekam vyrazime, takze usne v aute nebo v kocarku nebo v satku. Vyjimecne, kdyz nikam nevyrazime, tak s nim po obede vyjdu na 10 min prochazku a pak ho spiciho zaparkuju na terase. Ale takhle jednoduche je to je poslednich par mesicu, predtim jsem ho i odpoledne musela ukojit 🙂
Tak pekny vecer!

honnig
2. feb 2009

Nazdarek,
zase je zde tma, zima a vetrno..uz by konecne mohlo prijit na navstevu slunicko. 😠

Reni,
zvrtla jsem si nohu. To umim perfektne. Jsem tak sikovna, ze jsem obe nohy na stridacku mela nekolikrat v sadre. 😉 Ale ted to jde. Kulim se normalne. 😀

Kolik jsem pribrala? No, ja mela dost sveho uz pred otehotnenim, ale presto mam o 10 kilo vic. Zatim si s tim hlavu nedelam. Stejne to nepomuze. Nemyslim, ze bych se nejak extra cpala, pockam, co prinese unor... 🙂

Jak si uzivate s Maxikem o samote?

Dani,
albicko prijde s miminkem. Ted neni na co koukat. 😉
Jinak zitra jdu na kontrolu, tak to Dr. reknu, at mam jistotu. Mimco se hybe a zadne jine nebo zasadni potize jsem nezaznamenala. No, strach jsem mela radny.

rpinguin
2. feb 2009

Hani, tak to pozeram, ze mame tie dve veci spolocne, myslim migrenu a vytkynanie noh. Ako decku sa mi to strasne casto stavalo a naposledy pred 5. rokmi az do zlomeniny 😀 , ja som tiez taka captava.
Inac, ja som pribrala 9kg v tehu, takze aj to by sedelo. Tiez som mala toho pred tehu dost. Zevraj tie mohutnejsie tolko nepriberaju 😉
Mne pride kamoska az do piatku, takze sa budem starat o osobu navyse, ale aspon zmena.
Inac v uceni som moc neuspela. Bolo o 00.15 a potom 4.30 a o 7.30 bol uz vyspany, ale ja nie, tak zasa som sa snazila uspat prsom a po pol hodke sa zadarilo a spali sme do 9.00. Ja asi na to nie som. Asi jedine odstavit, inac neviem.
Uzivajte slniecka, u nas je nadherne.

misha82
2. feb 2009

Ahojky zase po delsi dobe,

byli jsme o vikendu v Praze, posedeli jsme s mym brachou, v nedeli jsme zajeli do Flory, zasli jsme si na dobrou snidani, nechali se ostrihat (ja dodelat melir), podivali jsme se po obchodech, ale nic nekoupili... Sofinka to tentokrat v kocarku nejak spatne snasela, vubec nechtela spat, nechapu to. Pro me to vsechno bylo zas dost narocne. Od te doby, co se Sofi narodila, jsem porad v takovem psychickem presu. Snad si na to muj organimus co nejdriv zvykne...

Dneska jsme byli na ortopedicke klinice sundat Sofince sadry z nozicek a pak dostala takove specialni Spreizhose. Tak ted si zvykame na znova nabyty pocit pri noseni, kojeni, prebalovani... No a hlavne nas dnes vecer ceka poprve po mesici a pul koupani ve vanicce. Uz se strasne tesim. MM se za chvili vrati z treninku a pak jdem na to 😀 No a taky musime zacit dochazet na Krankengymnastik... Ale je to pry na dobre ceste. Po 8 tydnech se Spreizhose by to melo byt v richtiku 😵 Tak snad.... Kdyz Sofince sundali sadricky, zdesili jsme se, jak vypadala jeji kuze na nozickach... 😢 A navic ji dvakrat rizli, kdyz takovym kotoucem rozrezavali tu sadru 😢 Chudacek, rvala jak tur...

Hani, to mas dobrou vahu. Ja pribrala v tehu 15 kilo, ale behem 14 dni jsem mela dole 11. Divne je, ze ty ctyri kila se me drzi jak kliste a ne a ne zmiznout... Uz jsem na sobe zacla trochu pracovat, jednou jsem byla v posilovne a jednou behat... Musim to trochu zpravidelnit a hlavne se prestat cpat tim sladkym ze... 🙄 No hlavne na sebe davej pozor!!! At jste obe v poradku!!!

Reni, to odnaucovani bude asi jeste dost narocne... Mne spi Sofi zhruba od 11 do 5.30. Pak ji nakojim a spime jeste asi do 8. Stejne ale cele dny chodim jak spici panna... Neustale mam spankovy deficit a zda se mi strasne moc snu, takze ten spanek asi nestoji za nic... Je bezva, ze ti prijede kamaradka, aspon se nebudes citit sama...

Chjo, SOfi uz je zase vzhuru...sakris neda mi vydechnout 😔 Drzte se holky... M.

geminis
2. feb 2009

Hezký večer,

tak jsem od dnešního večera na dva dny sama s holkama. Manžel sedí ve vlaku na Drážďany, aspoň doufám, pak mi vyzvedne mé nové autí a vydá se na otočku do Prahy.

Tak jen doufám, že to ustojím bez ztráty kytičky!!!

rpinguin,
máš naprostou pravdu s tím, že není dobré do sebe něco ládovat, i když tvrdí, že je to vše na přírodní bázi a jen bylinky. Já prostě potřebuju nějak nakopnout. A taky je to nekřesťansky drahý.
Ale přišla jsem na to, že dokud budu tady, v Německu, kde jsou kafínka a kuchenky, tak se nikam dál nedostanu. A na žádné cvičení taky ne.

misha,
a můžu se zeptat, proč měla malá noženky v sádře???
My chodili v ČR cvičit Vojtu a tady nás taky poslali na krankengymnastik. Už jsem se psychicky připravovala na Vojtu a my začali Bobatha. To jsem si užívala já i Zuzanka. Minulý týden nám cvičení skončilo.

Včera jsme se jeli podívat do té školky, kde nabízeli tu spielgruppe. Tak si nás dali na waiting list na léto, i když jsem jim říkala, že v červenci odjíždíme. Tak se pak po nás můžou shánět. Teď mají plno. No, snad se možná něco najde, pokud najdu odvahu na to řízení. A to by asi manžela dost sebralo, kdybych neřídila, protože mi splnil mé přání a koupil automat. Měli bychom 3 auta a doma jednoho řidiče. Naši sousedi mají 3 řidiče a jen jedno auto!!!

Škoda jen, že se zde musí člověk upsat na celé 3 měsíce nejmíň na ty spielgruppe. U nás jak se který den vyspíš, tak se rozhodneš, zda půjdeš do centra nebo ne.

Tak asi zalehnu..zítra mám službu non-stop a ve středu taky! Mějte se krásně.

dania
3. feb 2009

Ahoj holky,
my jsme byli dneska poprve cvicit tady u nas na Eltern-Kind Turnen, bylo to prima, a T. je uplne odepsany 😀 Ja taky...

Hani (z Del),
tak co u Dr.? Vsechno v poradku? Zamaval vam mimisek na ultrazvuku?

Reni,
vydrz, motivac je velika. Takhle se nevyspis 2-3 noci, ale potom uz budete spinkat krasne.

Miso,
to ma ale prcek trapeni. Ale rezat ji teda fakt nemuseli! Chudak mimi.

Hanko (z Kalk),
to uz se tesite na svuj domecek na leto, vid? A co je s nim ted? Prazdny nebo pronajimate? Nejaky uspech pri hledani skolky v Praze?

honnig
3. feb 2009

Ahoj holky,
ten den vzdycky tak rychle utece. Navic jsem u doktora stravila skoro 4 hodiny a byla jsem z toho uplne vyrizena. Se ty navstevy nejak prodluzuji.

Reni,
ze za tebou prijede navsteva Ti celkem zavidim. K nam se chysta mamina se sestrickou 20. unora. Zrovna na tyden, kdy mam termin, protoze segra ma prazdniny. Doufam, ze nebudu v nemocnici, hlavne to nemam jak ovlivnit.. 🙂

Misho,
kdo by nebrecel, kdyz ti rozriznou nohu. Si myslim, ze by pro deti meli mit nejaky specialni malinky kotoucky.
A sladky si neupirej, hlavne jestli ti neni dobre psychicky. Nejak si naladu spravit musis. 😉

Dani,
miminko na ultrazvuku mavalo jenom 2x. Vzdycky na tom velkym. Ten, co se provadi ve 13. tydnu jsem absolvovala v Olomouci, a pak ve 23. tydnu v Bremach. Jinak to nejak spatne snasi. Zadna modelka to asi nebude. 🙂 Vzdycky se nam ulevi, kdyz je to za nami. Me ted hlavne dela potize lezet na zadech, tak jsem se tam p. dr. malem vyvratila.
A co mimco uplne nesnasi je CTG. Dnes ho zase tocily sestricky 2x. Nejak neumi najit srdicko. Ale ja uz si zvykla. Ovsem kdyby ti doktori nebyli tady tak vyhlaseni, asi bych zmenila kvuli sestrickam ordinaci. 😠

zuzanasaw
3. feb 2009

Ahoj babulky moje,

hlasim sa zas po dlhsej odmlke a zaroven prosim niektoru dobru dusu o suhrn asi posledneho mesiaca. Nejak som sa nestihala zapajat...

Vidim nove tvare, tak vas vsetky srdecne zdravim, i ked mi asi zas bude chvilku trvat, kym mi dojde to, co si ostatne devy uz precitali. Nemam sil docitavat, preto prosim o ten suhrn...

My sa inak mame celkom fajn - odmysliac si rastuce zubky, kedy je Niki ako besny, par dni nam teplotoval, este stale sopli, ale klop-klop uz sa to lepsi. Zub ale nevysiel zatial ziaden. Emka bojkotuje skolku - rano odchadza z domu s placom, ze jej sa tam nepaci a poobede odchadza zo skolky domov s placom, ze ona tam chce zostat 😒 A vobec, momentalne je vsetko "ne" typu "ja nebudem tvoja dievcina", "ja ta uz nebudem lubit" a pod... 😉

Tak vam prajem prijemny vecer...

mausi
3. feb 2009

Hellou devy !

No, sice to tak moc nevypada, ale jeste jsem pri zivote... tentokrat me to pekne splachlo, ani se neptejte, kolik vazim. Ale snad uz jsem zase na nohach...... I obe deti to chytlo, ta hnusna zakerna viroza, jeste cekam na vysledky od dr, aby mi rekl, co to mam vlastne v sobe za bakterii..... 😒 Kolikrat jsem ani nemela silu zvednout se z postele ....

Moc vas vsechny zdravim a chci rict, ze Ingi dorazila v poradku, ale jeste jsme se nevidely.... maji stesti na pocasicko, kazdy den je krasne, tak doufam, ze bude plna dojmu..... 🙂

Koukam, ze se rozsirily nase rady, tak pekne vitam...... z jizniho Nemecka nikdo....... ?????

Tak brzo snad na napsanou, holky ! 🙂

hanulee
4. feb 2009

Ahojky! 🙂

Vendy, vitej zpet! 😉 Nerikej, ze jsi shodila, vzdyt tys uz byla tak jako kost a kuze 😕 Tak se drz a at je vsechno zase dobre!

Zuzisaw, ode mne shrnuti nebude, ja jsem tu taky dlouho nebyla 😅 Vidim, ze ted mate taky narocne obdobi...

Veru, ano mas pravdu, odpumpovavam a Tom dava malemu pit z flasky. Uspat ho ale bohuzel vzdycky musim ja, chce vecer jeste nakojit, jinak rve. Rückbildung je skvela, skoda, ze nam bude zanedlouho koncit, potrebovala bych tam chodit taky dyl, sama doma se moc neprinutim cvicit 😒
Na prikrmy urcite na rady prijdu, diky moc! 😉

A knizky uz mi dosly obe dve. Kucharku jsem uz studovala trochu vic a pripadne mi fakt skvela! Jsou tam super rady a ty recepty...mnam! 😵
O jee ich wachse jsem zatim nemela tolik casu precist, tak budu informovat az pozdeji.

Ingrid, jsme radi, zes dobre dorazila! Tak si dovolenou poradne uzijte! Jo a auto - koupili jsme Ford Focus a jsme moc spokojeni! Nas sen byl sice Ford SMax (snad jsem to napsala spravne), ale bohuzel je strasne drahy.. 😒

Renci, tak jak to doma sami zvladate? Ja to taky nemam rada, kdyz Tom jede na sluzebku a my jsme tu sami, je to takovy zvlastni pocit...

Misha, ja byla dlouho taky v takovem psychickem presu, kdyz se maly narodil, pripadla jsem si, ze to snad nikdy nemuze byt uz ani jinak 😅 Postupne se to ale lepsi, clovek si na to vsechno zvykne a nebere ruzne veci tak dramaticky. Tak se drz, bude lip! 🙂

Honnig, to s tim kotnikem je na nic...

Tak snad jsem na nic nezapomnela, zatim se mejte a vsechny moc zdravim! 🙂

geminis
4. feb 2009

Ahoj holky,

mausi,
jujda, to je mi moc líto. Ale naprosto si dovedu představit, jak Ti je...my si to užili o Vánocích, to bych nikomu nepřála. V jeden okamžik to opravdu letělo vrchem i spodem současně, pardon. Myslela jsem, že umřu. A to jsme si to oddbyli všichni, jak víte.

honnig,
to je náhoda, já byla taky na utz v olomouci ve fn, ale já stihla oba, ve 13 i ve 20tt tuším. Ty jinak pocházíš z olomouce nebo z moravy? Já jsem z prostějova.

dania,
to víš, na domeček se těšíme, je zatím prázdný, nikomu jsme ho ani nepronajali. Nechci aby ve fungl novém domečku bydlel někdo jiný než my jako první. Asi je to blbost, ale mě to tak příjde. Manžel chce ještě do našeho odjezdu pokoupit nějaké zařízení a navozit ho tam, tak jsem zvědavá.

A školky? Beznaděj...za chvíli to bude čiré zoufalství. Prý si mám najít nějakou soukromou. Ale kdo bude mít na to platit dvakrát třeba 13.500,- Kč, jako je to u jedné soukromé, kde máme domeček a i ta je plná! Je to hnus, co se u nás děje, vůbec se mi tam nechce. A navíc jsme prosincový, takže nás stejně od září, resp. pak od ledna, kdy bych měla nastoupit do práce, nevezmou...tam, kde bydlíme, tak tam berou jen děti poslední rok před nástupem do školy. To tady v Německu se asi dostane na všechny děti, že. Ne jak my, že jsme všechno porušili. Ale to by se člověk akorát zbytečně rozčiloval. Začnu hledat nějakou paní na hlídání, ale zda někdo vezme dvojky, netuším...

Stydím se, ale vůbec jsem nezaregistrovala nové tváře, nebo jsou to ty, co už já považuji za staro-nové.

Od pondělí večera do dnešní noci bráním pevnost sama, manžel je na cestách. Ale už dnes uvidím své "nové" autí s automatem. Pak už mu jen nalepím samolepku "anfanger" a "twins on board" a můžeme s holkama vyrazit do šumu velkoměsta. Snad mě odvaha nepřejde.

Jinak je tu pošmourno, tak se ani ven nechce. Holky objevily kromě krtečka i rákosníčka. Z toho mám radost, protože ten je aspoň namluvenej, tak se můžou něco přiučit.

Mějte se krásně.

zuzanasaw
4. feb 2009

Ach jo, Mausi, tak to si uz tu tvoju vahu neviem ani predstavit - ved uz predtym si mala len 45kg aj s postelou 😒
Skore zotavenie!

Misho, psycho stres po porode je normalny, to prejde len co si zvyknes na iny rezim ako si mala doteraz. S babom je to zrazu uplne ine a casom zmenis i pohlad na vec a priority, ktore si predtym povazovala za jendotky zrazu jednotkami nebudu.

Gem, tak som zahliadla, ze sa vraciate spat do CR... uz sa asi velmi tesis... hlavne na novy domcek 😉

zuzanasaw
4. feb 2009

Reni, kde si???????????? chyba mi prehlad posledneho mesiaca 😵

misha82
4. feb 2009

Pekny vecer,

gem, Sofinka ma spatne kycle. levou mirne vykloubenou, pravou vice... A vy jste chodili proc na Bobatha? Jinak ti skoro zavidim, ze se vracite do CR... ja bych jela hned, i kdyz s tema skolkama to je neprijemna situace..to je fakt.

zuzi, hani, bdudu vam verit a doufat, ze si na to psycho obdobi brzy zvyknu. My mame totiz navic jeste psa, Rhodeskeho ridgebacka, ktery vazi 43 kilo. V aute zabira temer cely kufr, koupili jsme kvuli nemu "dachbox", abychom se vubec sbalili, kdyz ted mame na zadni sedacce Sofi... Holt kdyz jsme si ho porizovali, byli jsme v CR a nenapadlo me, ze za dalsi 3 roky budem v nemecku, kde se mi nabidne idealni obdobi mit miminko... Trosku nam to Rhodasek komplikuje, tak uvazujem, ze az tchynakum umre jejich doberman (ma 7 let), darujeme jim naseho Rhodyho. V lete jsme ho vykastrovali, takze je pohodovy a vim, ze u nich se bude mit dobre.

Tak ted jdu vyrobit satecky z listoveho testa se sunkou a syrem...manza za chvili dorazi ze zapasu, tak si otevrem cervene vinko. ja si dam jen krapet, prirozene... 😉

Dobou noc, mejte se bezva...

tobik
4. feb 2009

Ahoj holciny!!!!

Po delsi dobe zase nakukuju.Koukam,ze u nas je to ted podobne jako u ostatnich.....(Vendul,Zuzka,Misa)Jeste nedavno jsem si chvalila,jak vse dobre klape a jak vse zvladame 😝 Ted uz treti tyden na stridacku marodime a ja uz propadam zouzfalstvi,ze to nikdy nezkonci.Nejdriv jsem zacala ja,to jsem sem jeste psala.Potom zacal Martinek,tak jeli s tatou jeste v nedeli na pohotovost,(abych s sebou nemusela tahat k Dr Lindu) no a uz z nedele na pondeli uz horeckovala i Linda,takze rano k Dr s obema.Mala dostala takovou bronchitidu,ze nas chtela Dr poslat do nemocnice 😢 .Nakonec jsme zustali doma s ATB,ale mala je z toho silene nafoukla,tak temer nepretrzite place,lepe receno rve 😝 .Takze u nas je ted stav takovy,ze mala neutale rve,ja ji mam bud na prsu nebo jsem uplne na nervy ze neco delam a ona musi plakat.Veskera prace stoji a Martinek se samozrejme dozaduje pozornosti a protoze uz je mu relativne dobre,tak vymysli lumparny nebo zlobi.No veselo.....

Samozrejme i ja vitam nove holciny i kdyz se tady sama moc neobjevuju 😉

Jinak i ja budu moc rada za souhrn udalosti poslednich dnu,docitat nestiham.

Holciny,vsechny vas moc zdravim a preju zdravicko marodum,pijemnou dovolenou (kdo to jede?),a vsem co nejmene stresu a co nejvic pohody!!!!!Krasny zbytek vecera a brzy zase ahoj

geminis
4. feb 2009

Dobrý večer!

misha,

tak ty šátečky z listového těsta zní moc lákavě. Hlavně pro mě, když zkouším vydržet bez sladkého a večer bez hřešení v podobě nějakých lahůdeček.

Manžel by měl dorazit každou chvíli a tak čekám, zda si taky otevřeme vínečko na oslavu jeho příjezdu s naším novým členem rodiny.

A vy budete asi pít na vítězství, doufám!

My jsme od 3 měsíců cvičili Vojtovu metodu kvůli predilekci a kyčlím. Pravou noženku pěkně vytočily, levou ne, byla zatuhlá. Vojtovka je nádherně srovnala a noženky uvolnila, Zuzance až moc...dala je narovno. Anička mohla Vojtu skončit v 11 měsících a Zuzanka pokračovala. Ale stávkovala. Ve 13 měsících se jen plazila, ani neseděla, tak nás pediatrička poslala na rehabilitaci a ta nám k mému úžasu a překvapení nenaordinovala Vojtu, ale Bobatha. A to je super, proti Vojtovce. Zuzanka se za 3 týdny posadila a začala lézt po kolínkáhc, za další 3 postavila a začala obcházet nábytek. Opravdu to byl zázrak v přímém přenosu. Nikdy bych tomu nevěřila, kdybych toho nebyla svědkem já sama. Tak doufám, že vám cvičení taky pomůže.

No a s tím pesanem, to neporadím, nemám zkušenost. Ale dobrman a psi vůbec se dožívají hodně let, ne? To se asi ještě načekáte!

Zuzko,
do čech se vracíme až v červenci/juli no a zda se těším...to je otázka. Uvidím, až přijede manžel, jel do prahy právě aby zjistil, kam nastoupí po návratu. Pokud dostane místo v praze, tak se budu těšit. Pokud ne, tak se nebudu těšit, protože já mám místo v praze. budeme totiž rozhozeni zase napříč republikou a ty školky, děs běs. Koukala jsem na ceníky soukomých a u dvou mi šla hlava kolem, roční pro jedno dítě i přes 200 000 Kč!!! Ti už neví, co by za to chtěli a děti tam jsou! Kde na to ti rodiče berou, já nechápu.

Takže dobrou noc všem! Zase jsem se vypsala...mausi asi to bude znít hrozně, promiň, ale já bych potřebovala ty kila, co jsi shodila, shodit...pomóóóc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre