Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
18. mar 2009

ahoooojte zenule, srdecne Vas vsetky zdravim a prajem vsetko dobre.... dufam ze si na mna este spominate 😅
pozeram ze je vas vela na cestach, tak nech sa vam dari a uzite si.... dokonca Paula sa ozvala az z Iraku.. parada som zvedava na cestovny prispevok...
tym co su chori, prajem skore uzdravenie..

Zuzi a Vendi...
tak to je parada ako drobci narastli... my sme na Musikgarten kurze s babätkami vo vasom veku.. je to nadhera.... a co sa tyka zubakov, no sila tak sa skoro my nechytame.. lebo my sa tiez ozubujeme.. najnovsie ich mame sedem.. a mam dojem ze rezaciky a stolicky nam uz tiez nedavaju spat...
Vendul
uz ste stastne prestahovani???

Reni, uz chodite do Musikgarten? ked hej tak ako sa Vam paci??neviem co si mala s nohou ale dufam ze nic vazne... a inak ako?? ozaj kde najdem tu tabulku co si robila??

my sa mavame dobre... vela toho podnikame... Mimi nam uz chodi (ved uz bolo pomaly na case) ..vyhoda je ze je celkom ista... takze labzujeme peso, chodime na prechadzky a pre Mimi je to parada si vsetko pozriet a obhmatat... uz toho velmi vela rozumie..a ma vela suvislosti... napr. vie ze vesiak patri k oblecku, ked jej poviem ze ideme hami, hami (papat) tak uz prasi do kuchyne, alebo clupi,clupi (kupat) tak skace pri vani... ked ideme von tak mi prinesie moju a jej topanku.... je to uplne parada 😵 co sa tyka rozpravania, tak to nie je nic.. ked jej poviem povedz mama tak povie papa... ale ked sa jej spytam kde je mama tak na mna ukaze... vie kde ma hlavu a nohu 😀 a napodobnuje vsetky pesnicky .. citi rytmus a vie presne co ma pri akej melodii robit... no a mame knizkovu fazu.... hit je "Wer versteckt sich auf dem Bauernhof" hlavne ked jej napodobnujeme vsetky zvieratka.... minule sme s drahym uvazovali ze ako robi ovca a koza.. a dosli sme k zaveru ze obe robie me.... len s inou intonaciou 😎 😀

Emamamamu
skus www.baby-walz.de, alebo www. babyone.de.. alebo ebay pod babyartikel najdes aj kociky.. a je vela firiem ktore ponukaju nove... cez ebay som si vybrala aj ja kocik od jednej firmy.. vsetko nove ako v predajni cez internet..

zatial ahojte a krasny vecer vsetkym!!!!

verohit
autor
18. mar 2009

Reni kedy ma presne Maxik rocik? snad som to este neprepasla.. 😖 😅

rpinguin
19. mar 2009

dobre ranko zienky,
tak mam klud, akosi som nemohla spat, Maxik coskoro vstane, tak vyuzivam.

Verus, super, ze si sa ozvala. Tabulka je na 45. strane, Ingi tam dala link, no alebo pozri do mojho albumu. Vidis, ze Mimi robi pokrociky, super. Ja prechadzky peso mozem zabudnut, trva to väcnost, nechce moc za ruku, chce utekat, pod nohy sa nikdy nediva a pada a stale len dviham, takze chodi len po byte. Po vonku si necham na leto, ked bude starsi a pochopi, ze sa ma divat. Ten Musikgarten sme uz zacali, je to sranda.
Vcera sme mali aj tu nasu velku narodeninovu oslavu (2 tyzdne po narodkach) a od Lenky som si zapriala Xylofon. To je teda paradna vec, cely vecer som sa potom s tym hrala. No a hovorenie u nas nehrozi, len zvyky vydava a podla nich viem, co chce, takze tolko k vyvoju. Ale nad tym si ja vobec hlavu nelamem, vsetko pride tak, ako ma prist.

Hani, no super, ja som tvojej sestricke pridala 6 rokov naviac, akosi nemam vek deti v oku. Uz raz som povedala jednej mamke dvojrocneho dievcatka, ze ci mam jej mala 5 😀 😀 😀
A to s tou nohou co robis? Esteze si mala kocik, u mna je to uz ok, sice to sem-tam pobolieva. To vytknutie je strasna bolest, ale nastastie je to len to a nemame to zlomene, ze?
To by bola ina show so sadrou tlacit kocik 😀 Mazes si to niecim? A stiahni si to elastickym obväzom, to pomaha.

Lubi, a vy ako? Ozi, letite do tych Alp, ci autom? Ved to musi byt strasna dialka tam hore z HB.? Idete tiez v stredu ako my?

Emamamamu...presne tak ako pise Verus, alebo daj do googlu Kinderwagen a ono ti toho kopec vybehne.Vyber si aku chces znacku a vlastne potom si nabehni na stranku vyrobcu a vidis vsetko vyobrazene.

No utekam kojit, zbojnik sa zobudil a uz skace v postielke a hega nou 😀

fabienamata
19. mar 2009

No nam sa vracanie obnovilo, som hotova,mala je slaba ako caj.Dr.hovoril ze to ma teraz vela deti, a trva to aj tyzden.
A S. chce len moje mlieko, tak zase kojim.No dufam len ze sa do lyzovacky dame dokopy. No a syna to vcera chytilo tiez,tak katastrofa. No no myideme bud. sobotu. Ozak a co si beriete, ake dopravne zariadenie.HE HE My kocik sanky a patapum. Ved auto odnesie.Sanky su take netypicke je to taka mala korbicka, a daju sa tahat aj tlacit.No je to dialka poriadna,zato by som prijala Mnichov.
No luskam net ohladom tejto crevnej chripky,zakial S.spi.
jaj a este k vytknutym clenkom,treba mat nohu vyssie polozenu, aby nevisela.Ak sa popri deturencoch da.
Verohit ja si myslim ze ovca robi ciste beeee a koza meee. aj s intonaciou 😀
Tak zatial pa.

honnig
19. mar 2009

Cauky holky,
super pocasi. Uplne jaro.

Reni, s berlemi snad neskoncim. O nozicku se staram tak, ze ji obcas dam odpocinout, ale dnes porad zase poskakuju kolem prcka a na sebe nemam cas. 🙂 Pro zmenu boleni briska, ale to maji skoro vsechny deti. Ted odpociva, za chvili krmeni, a pak vyrazime porazit uredniho simla na Stadtamt. Ale tata jde s nami. 😎

Veru, ja si taky pamatuju, ze ovce dela beee a koza meee. Ale v Cechach dela krava buuu a tady muuu, tak jestli to taky nemaji jinak. 😀

Lubi, at je Vam brzy dobre a muzete si lyzovani uzit.

Zatim se mejte.

emamamamu
19. mar 2009

dik holky🙂))))) se nakonec kvuli decku jeste nemecky naucim😀

dania
19. mar 2009

Ahoj holky,
ani nestiham vsechno poradne docist, jen zdravim Verus, co se nam tu po dlouhe dobe ukazala 🙂
Lubi, to je mi Sofinky moc lito! Timmymu zacal vcera taky prujem, ale zatim to snasi dobre, ji i pije v poradku - zatim. Ja jsem se uplne slozila, chytla me nejaka chripka ci co (i kdyz sem ockovana) nebo mozna angina, cely den horecka, klepu se jak ratlik, ale dodelala jsem praci, takze uz muzu do Cech, az se budu citit na rizeni a jestli se Timmy nezhorsi.

Hani, my mame pro kravu takovy specialni autenticky zvuk, hmmmmmmmmm, Timmy to umi moc dobre. A brisko pekne masiruj, po smeru hodinovych rucicek 🙂
TAk uzivejte jara, jestli vse dobre dopadne, tak my uz tak pozitri budem na ceste na sibir 😀 (pry tam v cechach snezi! brrrrr)

honnig
20. mar 2009

Hezke skoro poledne,
to pocasi je super. Cekam na hebamme, pak nakrmim a jdeme cela rodinka na prochazku. Tatulda je s nami doma, tak je zase o neco lip.
Jinak brisko se moc nezlepsilo, tak jsem spala asi 3 hodky. Neva.
Holky, zkousely jste nektera na boleni briska Lefax? Za jak dlouho to pomohlo? A nezaraziliy se Vam u mimca prdiky? Me pripada, ze ji uz ted tak netrapi nadymani a vzduch, ale ze si nemuze poprdet.. ☹ chudacek mala. Tak masirujem a nahrivame brisko, nosim na tygrika, aby se ji aspon trochu ulevilo.

Dani, at je vam dobre na cestu. Jsi sikula, ze uz mas vsechno potrebne hotove. 🙂

rpinguin
20. mar 2009

Cavi zenule,
tak len v kratkosti, musim toho vela postihat.
Hani, ja moc neporadim, my sme este vlastne skoro nic nemali, ale kamoska spominala toto a je velmi nadsena,
pozerala som aj na Lefax a zdalo sa mi to dost rovnake, aspon podla popisu. Podla latok som to neskumala.

http://www.sanicare.de/produkte/sortiment/Magen...

Lubi, vas to teda chytilo a to pred cestou, no este mate den na vykurirovanie. My toho moc neberieme, pre Maxika akurat taku mini bugynu na letisko, aby sme ho nemuseli vlacit a co bude tam robit je svokrina zalezitost, my ideme rano na svah a vraciame sa poobede, takze ako nalozi s Maxikom prenecham jej.
Tak si to tam uzite, my ideme az v stredu, takze ja tu este pobudnem 🙂

Dani, to fak ma v CZ. snezit? No nezavidim. Nech sa Timmimu polespi a peknu cestu prajem aj vam. 🙂

Tak ja idem robit dalsie "Besorgungen" do mesta, krasny den vsetkym 😵 😵 😵

honnig
21. mar 2009

Reni, diky. Sab Simplex znam. Ten mivala uz i segra a hodne pomaha. I na diskuzich o nem pisi. Vcera jsme s hebamme skoro nic jineho neresili, protoze Kacku to fakt boli. No, vcera plakala od 18 do pulnoci. Jeste jsme ji zkusili vymenit umele mliko, tak uvidime, jak ji bude dnes. Ted ji manzel uspal. 😉 Jeste zkusim koupit olejicek na brisko.

Lub a Danii, snad je Vam dobre a vyrazili jste.

Zatim se mejte

.

mausi
21. mar 2009

Hanko Honnig, ja jsem mela ten olejicek na brisko od Weledy a pomahalo nam to moc. Masirovala jsem tak, jak to popisujou v navodu, spiralovite a po smeru hod. rucicek, proste tak, jak muzes tomu vzduchu pomoct ven. Skoro vzdycky se R. ulevilo. Jinak taky pomahal ten teply Kirchkernekisschen na brisko, ale zabalit do latkove plenky, aby to nepalilo ! Dal jsme meli Sab Simplex. No a taky cviceni nozickama proti brisku je dobry.
A jak Kacka kaka ? Normalne ?

Preju krasnou nedeli, u nas byla strasna kosa, ale slunicko, zitra to ma byt podobne. Ale snih mame porad a v pondeli ma zas padat. 😝

Jakpak jste zahajily jaro ? 🙂

honnig
22. mar 2009

Vendi, diky. Olejicek zkusim. Uz je ji trochu lip, asi pomohlo i to mliko. Kirchkernekisschen mam, ten ji davame na obleceni a jinak kdyz je teplejsi tak to hlidam. Jak nasla Renca, tak Lefax ma podobne slozeni jako Sab Simplex. To ji taky ulevilo. Ma se davat do jidla, ale ja ji to vzdycky tesne pred krmenim striknu do pusinky. Do jidla to nemelo na ni zadny ucinek.
A cvicime. Jinak manzel ma trochu tezsi ruku nez ja, a kdyz ji polozi Kacce na brisko, to ji taky pomuze. Kaka ridceji nez pred 2 dny. Ale byla zvykla po kazdem krmeni, ted je to asi 3x za den. A min prdi, chudacek... ☹

Jako specialni jarni den nam manzel udelal tim, ze koupil Nintendo Wii. Ted ma uz jenom jeden problem, ze nemam silu s nim tak moc hrat. Ale to se spravi. Taky jsme byli v parku nakrmit kacky. Bylo super pocasi.

Holky, taky preju hezky zbytek vikendu.. 🙂

rpinguin
22. mar 2009

cavi zienky,
mam otazku. A ono je zle, ked babätka prdia? Ved si pamätam, ze Maxik prdel casto a dokonca stale aj prdi, on sa este na mna pozrie a ked sa zasmejem, tak sa zasmeje aj on 😀 😀 😀
A ono sa hovori v svabskom dialekte: "Wenn das Ärschle brummt, ist das Herzle gesund." 😀 😀

Krasnu nedelu vsetkym!

honnig
22. mar 2009

Reni, to je prave dobre. Delam vsechno pro to, aby ji zase slo lehce. 🙂 Ted ma prave problem, ze ji to moc nejde.

iii
23. mar 2009

nazdar, vratili sme sa zo slovenska, tak som vas narychlo docitala:
reni a lubi - peknu lyzovacku prajem, zavidim vam, ten prechod zimy do jari je najlepsie preckat na horach a potom sa uz vratit do zeleneho a rozkvitnuteho mesta
dani - skore uzdravenie, zijete este obaja? mozno ma timmy tremu z navstevy ciech, preto sa posr.....aj minule to tak predsa bolo, nie?

na slovensku bolo zasa funky, vsade plno spiny, na cestach neoznacene diery, kvoli ktorym by asi tuna cestu uplne zavreli....natura vychodoslovakov tiez nesklamala, museli sme s autom narychlo do servisu, tak nas vital chlapik v servise slovami "ta co chcete". nakoniec nam poradil, nech si zozenieme klinovy remen a ze on nam ho potom vymeni.... 😀
no ale najlepsia bola cesta autovlakom z prahy do kosic - nalozili sme auto na vlak, vzali sme si par nevyhnutnych veci, nechali v aute teple oblecenie (vsak nam povedali, ze len naskocime do pristaveneho vagona) - no a az potom sme sa dozvedeli, ze vlak ma meskanie, ktore sa nakoniec natiahlo na styri hodiny (z prahy sme vyrazali o druhej v noci). hacik bol akurat v tom, ze vagon s autami odlacili bohvie kam a ze na hlavnom nadrazi v prahe kvoli prestavbe nie je jedina zohriata miestnost. obrovska prozretelnost, ze som zobrala deku, do ktorej som zabalila elenku a ona nejak v naruci zaspala, ja som ale mala teplotu tela podobnu jasterici v zime.

jo, a po ceste sme boli este v drazdanoch na dva dni (muz tam mal kongres), tak som sa stihla stretnut aj so zuzkou (bleskovka) a riskom, tak bola sranda. no letim to tu dat dakus dokopy......

jck
23. mar 2009

Ahoj holky, prosím Vás všechno o radu....a předem děkuji 😉
chtěla bych si koupit golfky TFK buggster, o víkendu by jsme si udělali výlet do německa (Pasov a okolí) a chtěla bych Vás poprosit o www stránky různých obchodů, kde bych kočárek sehnala.

Moc děkuji všem

zuzanasaw
23. mar 2009

Ingi,
ty brdo! 4-hodinove meskanie rychlika??? By ma porazilo. 😠 😠 😠 Hlavne, ze auto uz nalozene (ktovie kde) a nemozes ani zduchnut, ani zohriat sa! Existuje v takom pripade nejaka refundacia od zeleznic?
Dufam, ze nas nic podobne nikdy necaka!!! V lete asi pojdeme na SK vsetci autom (cez Polsko - nemate skusenosti?) a opacnym smerom je vzdy v kosiciach, kde sa vratit v pripade nudze 😒

Hani Honnig,
okrem Sab Simplex je aj Espumisan podobny - myslim, ze som ho videla aj tu v DE...

iii
24. mar 2009

jck skus si vygooglit kinderwagen (nemecky kociarik), konkretne ti bohuzial neporadim, kociarik som kupovala z druhej ruky.

zuzka refundacia hahaha, ked sme nastupili, tak manzel srandista sa siel spytat sprievodcu, ci dostaneme aspon teply caj zadarmo....a on ze az rano si ho mozme kupit, ze teraz (v noci po nastupe) ma vela prace 😝 no keby sme nemali so sebou krpca, tak to neriesim, zalezieme niekam do hospody a uzijeme si nocnu prahu, ale s malou som na taketo veci akosi precitlivela....
este na vyske sme raz cestovali nocakom pred vianocami, kde vypadlo kurenie v celom vagone, kosa nehorazna (vonku asi minus 15)....celu noc sme stravili vo vedlajsom vagone v ulicke. vtedy sme ziadali refundaciu natvrdo a nedostali sme nic.

danka - pisala si, ze mas zoznam autovlakov - mozes mi dat link?

hanka ako sa mas ty? uz si sa vyhrabala z najhorsieho? s kolikami to musi byt neprijemne, ale vravi sa, ze po troch mesiacoch je to ako mavnutim carovneho prutika prec....... e. tiez parkrat ako dvojmesacna strasne upenlivo vecer plakala, ale nikdy som sa nedozvedela, co jej vlastne bolo - skor som mala pocit, ze bola pretazena. bolo to vzdy v dni, ked malo spala a nieco sme s nou podnikali. cim potom bola starsia, o to lepsie som vedela dierencovat, preco vlastne place.
jo, a wintendo mi pride vzhladom k celej situacii ako vyslovena provokacia....

dania
24. mar 2009

Cauky,
tak my uz jsme v Cechach, ale byla to zase anabaze...
Cekala jsem do nedele odpoledne, az mi konecne zabraly antibiotika a teplota se taky usadila pod 38. Cesta ubihala dost dobre, Timmy byl hodnej, ale v Usti se rozsvitily vsechny kontolky elektriky, prestalo jit servo a blinkry a tak jsem zastavila a auto uz neslo nastartovat. No nastesti mame kousek odtud tetu, takze prespat bylo kde a teta byla rada, ze jsme se s T. aspon stavili 🙂 Auto odtahli do skodovackeho servisu, tam meli cas podivat se na to ale az v pondeli odpolende, takze jsme tam cekali do vecera na to, aby pak vymenili jeden vadny kontakt a nabili baterku... ehm ehm. Za odtah 15 km jsme tam vysolila 2500 a za tu opravu 1500, z toho nahradni dily 7 Kc, je videt, ze ceske sluzby se uz dostaly na evropskou uroven, aspon co se tyce cen. Ta komunikace byla trochu slozitejsi, ale Ingi ma taky za sebou nejake zkusenosti ze Slovenska, co 🙂

No ted uz jsem teda u maminy a doufam, ze jsme si to uz vybrali. Ty cesty do Cech jsou v posledni dobe samy stres, posledne T. ve vlaku dostal ten prujem, predtim jsme meli zase praskle pero na mem aute, v lete mi zase po ceste do Nemecka selhaly brzdy... A kdyz jsme tu byli s Nicovym autem ted v lednu, tak nam zamrzl diesel :-/

Ingi,
to je papirovy katalog DB, az budu zpatky doma, tak se podivam, bude tam urco nejaka web adresa. A jak jste se meli jinak?

Hani,
ja jsme nasla v Timmyho "Schminktasche" nejake cipky na boleni briska, co jsme pouzivali (vcelku uspesne, pokud si pamatuju). Je to Carum calvi Kinderzaepfchen, myslim ze to je prirodni produkt, vytazek z kminu. Napsal nam to detsky lekar tenkrat. Sab Simplex jsme meli taky, ale ten jsme moc nedavali, jednak nam moc nepomahal a jednak nas z nejakeho duvodu doktor varoval, ze je jakoby navykovy, neco v tom smyslu, ze se detske brisko neuci travit samostatne, kdyz mu pomaha ten Sab Simplex, ale to asi myslel, at mu to treba nedavame nejak preventivne, ale jenom pri boleni, nebo tak... Ja fakt nevim a ani jsem tenkrat nerozumela 100% jazykove 🙂
Tak zatim pa!

honnig
24. mar 2009

Cauky,
Ingi, to jste teda meli cestu. Frankovi jednou nejel vlak od nas po vanocich, kvuli havarce na trati. Mel od DB koupenou mistenkovou jizdenku, ktera propadla a taky nic nedostal. Akorat u nas zustal o par dni dyl...Ani mu urednici na email, ve kterem si ztezoval neodpovedeli. Drahy jsou opravdu silene instituce 😠 Ale s tim cajem, to musel byt d...l, tak na proplesknuti.

Jo, uz je nam lip. Kacka ma sice vecer uplakane obdobi, prdiky zatim presly, ale ted asi vyzaduje nasi pozornost - asi roste, je to uz nekolikaty den od 16 do 23 vzhuru, plus minus hodina, snazi se usnout, pak breci, chvilku spinka, chce najist, napit, prebalit....tak zkousime, co se da. Mezitim si manzel hraje Nintendo a ja se snazim aspon chvilku vyspat. Musime to vychytat.

Akorat mam porad dilema s buzenim na jidlo. Kdyz ji nevzbudim nejpozdeji po 4 hodinach, ma hrozny hlad a vzteka se. Kdyz ji vzbudim, pak nemuze usnout. No, kdo se v tom ma vyznat... 🙂
Manzel se zapojil do hlidani celkem v pohode, takze at si hracku uzije...ma z ni fakt radost 😉

Zuzi, diky. V patek jdu s K. na mesicni kontrolu, tak to tam s tim sympatakem dr. proberu. Uvidim, co mi rekne.

Dani, nestras me, ze mate vzdycky takovou hroznou cestu. Ja zatim autem v pohode, vlakem byl problem asi 2x. Ted si hlavne odpocin a uzij rodinu.
Jinak Lefax asi pomaha, urite ji to chutna, je to sladke s bananovym aroma. Ale nedavam ji to pokazde, hlavne s tim umelym mlikem. Takze vetsinou jo.... ☹ Nemyslim si vsak, ze je Sab Simplex navykovy nebo skodlivy, ono to zmirni tu penu, ze dite tolik nebubla a v pribalovym letaku pisi, ze vyjde nezmeneny ven. Ale je pravda, ze v te super nemocnici, kde jsem byla, mi ho taky neporucovali. Uvidim v patek.

Reni, kdepak jsi? Jestli uz nenapises, tak se mejte moc hezky na lyzovacce.

jck, ja mam teda kocarek koupeny v Cechach. Ale zkus www.baby-walz.com/
nebo www.babyonlineshop.de nebo www.baby-markt.de, jinak me zadny dalsi nenapada. Jo, potom je jeste www.babyland.de, ale tam toho moc nenajdes, spis, jestli bys mela cestu...maji tam spis jednotlive znacky, ktere se daji koupit.

Holky, zatim se mejte.

rpinguin
24. mar 2009

cavky zienky,
tu som, mam nestihacky, tak len kratko.
Balim, utekam o chvilku na Musikgarten.
Ingi, vitaj spät, no mna by kleplo. Ja som ti hovorila o tom vlaku, ze je to o drzku 😀 , no esteze si mala tu deku pre Elcu. A to ste boli v tom vagone tie 4h?

Hani, super, ze vam je uz lepsie.

Takze sa ozyvam 6.4., pekne popiste, nech je co citat
😵 😵 😵

iii
25. mar 2009

dobre ranko,
reni tak si to uzite!

dani heh to je dost dobre nacasovanie poruchy....tak nakoniec celkom fajn, nie? ale mas pravdu, ceskoslovenske servisy su dost o hubu........najlepsi servis som mala v tom malom mestecku v bavorsku, kde som pracovala - rano som odniesla auto, majitel servisu ma zaviezol do prace a potom ma uz aj s mojim autom poobede vyzdvihol, luxus pur. v cechach som nechala auto v servise len raz, a horko tazko som ho po troch tyzdnoch ziskala nazad (oni z neho totiz vybrali brzdove dosticky a zistili, ze nemaju nove, ale tie stare uz vyhodili.....) - vtedy som bola ale na auto plne odkazana, dost neprijemna situacia.

hani a riesil to manzel aj nejak dalej? najhorsie je, ze si clovek ani nema z coho vybrat, ked tie ceske drahy maju uplny monopol.
pozeram, ze kacka uz ma mesiac.....leti to strasne rychlo

inak elenke sa na slovensku nejak rozviazal jazyk, zacala hovorit rozne veci (vacsinou velmi potrebne pre zivot) - napriklad opica. no a neustale teraz spieva alle leut (teda ona spieva aleloj, co by mohl abyt teoreticky aj aleluja, ale melodia je nepochybne z alle leut)

tobik
25. mar 2009

Ahoj holciny,
tak se po dlouhe dobe zase ozyvame.Snad jste na nas nezapomeli 😉 Moc jsem nedocitala,spis jen zbezne prolitla posledni stranku.S vlakem jezdim jen kratke vzdalenosti,tak nastesti zadne spatne zkusenosti nemam a autoservis jsme nastesti zatim pokazde absolvovali bez problemu (a doufam,ze to tak bude i nadale!!!).A pridam i nedavny zazitek z cesty.Jela jsem s obema detickama na nakup cca 15km,lilo jako z konve a najednou hrk,sterace zustali v nejvyssi poloze a konec.Martinek samozrejme okamzite radil,ze mam stirat a nechtel pochopit,ze to nejde.Nastesti pouzivame do ostrikovace tu kapalinu co ma funkci odvadet vodu (nevim jak bych to napsala odborne 😒 ),tak jsme dojeli.Ja cely nakup hlidala az se pocasi umoudri a pak jsme hned vyrazili zpet,nastesti bez deste.No mela jsem toho dost a byla jsem rada,ze jsme zase doma.

Co se tyce deticek,Martinek ma obdobi kdy je zlatej a pak zase na zabiti (vzteka se nebo dela schvalnosti kdyz kojim atd),ale docela to jde.Neni to zlobeni jako takove,ale spis vynucovani pozornosti (i kdyz obcas te negativni kdyz se na nej zlobim)Kdyz muzeme jit ven nebo ma nejakou napln,je vse bez problemu,ale to proste porad nejde.Ve skolce je moc spokojenej a ted tak rozjel nemcinu,ze nestiham!!!Linda je takovej nas malej krikloun.Od tech ATB se porad nemuzeme zbavit boleni briska (Hani,nejsi v tom sama,nezoufej!!!! 😉 )Ted nam Dr poradil Espumisan (myslim,ze to tady vzpominala Zuzka),tak je to trosku lepsi,ale porad ne 100%.Jinak je Linda usmevavej tloustik,musi vsechno videt a sleduje kazdy nas pohyb.No,jsou to zlaticka moje!!! 😉

Ingrid,Elenka je sikulka!!!Uvidis,ted pujde vse strasne rychle.

Holciny,majte se vsechny moooc fajn!!!Vy co cestujete,tak stastnou cestu a prijemny pobyt!A vsem uz konecne JAROOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pekny den a zase nekdy ahoj

honnig
25. mar 2009

Ingi, mas pravdu, ze to leti. A clovek hodne rychle to pitomy nastesti zapomina. Ja teda ted zapominam uplne na vsechno. Vcera jsme si s Kackou tak povidali, ze jsem pripalila brambory, ale uplne. 😠 Mliko jsem misto do lednicky strcila do skrinky na sklenicky, vypadla mi zehlicka z ruky, tak uz asi nebudeme zehlit a tak ruzne. Dneska jsem radsi misto domacich praci zalehla a kus odpoledne prospala. 😀 Nez zase neco pokazit...
Jinak Frank uz to pak neresil, rekla bych, ze je v techto vecech flegmatik. Proste to tak je, je to neprijemne, nikdo mu nepomuze, tak proc si s tim kazit naladu do nekonecna. To ja bych se v tom hrabala jeste aspon pul roku a furt si rikala, kdyby a co by.... 😅
Elenka je sikula. Nase Kacka zacala uz vydavat ty miminkovske zvuky, uz jenom nebreci.

Tobiku, diky za povzbuzeni. Ja to vim. Vsichni mame starosti, ale fakt mi tohle obdobi nesedlo a hur snasim i obycejne veci. Ne tak, kdyz je neco nepredvidaneho. Ale uz jenom 2 tydny a prejde to... 🙂

dania
25. mar 2009

Cauky,
aleluja 😀 teda sikulka Elenka!

Hani,
to asi kazda novopecena maminka spi pres den, teda aspon ja jsem vzdycky zalehla s mimcem. No vlastne jeste i ted to obcas udelam, kdyz jsem uplne grogy 😀 Kdyz je tech deti vic, tak uz to asi nejde tak snadno. No a ze blbnes, to je normalni taky, lepsi uz to nebude... Ja jsem nekdy tak zmatena, ze bych brecela.

Timmy tady v CZ kazdeho okouzluje, babicky i teticky ztraci hlavu pri pohledu do jeho donchuanskych zraku 😉 Skoda, ze uz musime zase brzy pryc. Ale domu na sever uz se taky tesim, po chlapovi se mi styska.

iii
26. mar 2009

hanka, preco prave 2 tyzdne? je to sranda, ja som zila tiez v takom prolaktinovom opare (myslim ze mausi raz pisala, ze v norsku existuje pre zenu, ktora koji, aj specialny vyraz - kojacia hmla)....a odkedy som odstavila, tak musim sebaktiricky priznat, ze sa moje myslenie dost prejasnilo a celkovo som sa zrychlila. ale veci ako pripalene jedlo, zapnuta zehlicka, zabudnuta penazenka v obchode, alebo auto zaparkovane na neznamom mieste, boli u nas tiez na dennom poriadku.

dani, tak mas aspon pohodu...........u nas bola nastala velmi zvlastna situacia, ked dedko ocareny vnuckou si prestal uplne vsimat babku a ta potom stropila taku velmi zvlastnu, hm, neviem ako to nazvat, ziarlivostnu scenu.... no tie rodinne vztahy su niekedy komplikovane

tobik super ze si sa ozvala!

caraida
26. mar 2009

ahojte,

ja len kratko, preletela som poseldnu stranku a toto mi neda 😀

verus! to hadam nieeee!!! nedaj sa!
slovenska ovca robi beeee a koza meee. nemecka ovca robi mäh a koza määäh. to je nasa vecna hadka s manzelom, trva uz kopec rokov! a dokonca som minule nasla dokaz v nemeckej knihe, ze aj nemecka ovca robi "bäääh"! manzel mi neveril, rozpravka bola povodne anglicka, prelozena a potom nasiel malym tlacene - "printed in slovakia". takze ma podozrieva konspiracie a manipulacie 😀

aj ja som davala sub simplex a lefax (ten nam pomahal viac), raz viac, raz menej (prcek bol od 4 tt dokrmovany) a potom uz nebolo treba. a vyrastol. ako sa zacnu viac hybat, zlepsi sa to. ja som musela vysadit ten kojaci caj, jemu vobec nesadol fenikel (reflux a bolenie bruska).
carum calvi tiez nic ☹ uz len dostat donho ten cipok, to bolo o dusu ☹

ale cvicenie nozickami (bicyklovanie a koleno ruka a tak), to mal velmi rad, teple zabaly a nosenie, na tigra, alebo len tak napevno. drzim palce.

ingrid napisem ip, len teraz prcek tuto neda pokoj. papa

zuzanasaw
26. mar 2009

Iii,
ze "kojaca hmla" 😀 😀 😀 Vravis, ze ked dokojim, znova sa rozbehnem? Bo inak mam pocit, ze mi teda poriadne zleniveli neurony a mozgove zavity mam zanesene nejakym hnusnym lepkavym sajrajtom 😕

Ja chytam uz poriadne nervy - v sobotu sme vymenili zimne gumy za letne a odvtedy vkuse prsi na striedacku so snehom! Ja uz chcem jaaaaaaaaaaaaaaar............. O tyzden dorazia nasi na sviatky, tak im aj daco chceme ukazat, nie ako ked prisla pred rokom sesterka a po krasnych teplych letnych dnoch prisli dva uprsane tyzdne - akurat cas, ked tu bola 😝 Tak sa uz zacinam vytesovat, este musim dat byt do pucu a potom nech uz bude naozaj jar... V maji este dojdu svokrovci, tak nam budes aspon veselsie a s muzom uz snad vybehneme nerusene aj dakde na pivo a ko za starych cias 😀

iii
27. mar 2009

caves, nasa kukucka je momentalne nejaka rozladena, zaspava iba v naruci zabalena do deky ako babatko a teraz som si ju radsej vzala o satky, lebo uz ma boleli ruky od toho nosenia. no a stale ma bozkava a pohryzkava, mam na krku pekne cucfleky. mam doma, ze mam doma dvojmesacneho kojenca, nie rok a pol stare dieta.

karin, neviem ako vo franken, ale v poruri robia ovce naozaj bäh a kozy mäh, resp. mähähäh. akurat ten pes ma stve, lebo v skutocnosti robi naozaj hav, a nie wow. kohut robi u nas ale madarsky kukariku, nie kikiriki

dani, nasla som tie autovlaky, ehm, pekne palky su to

honnig
27. mar 2009

Nazdarek,
dnes jsme byli na U3. Kacka ma 4800 g a 54,5 cm. Je to uplne zdrave miminko, vsechno je naprosto normalni a ja ho mam na cele odpoledne strcit dedovi do kocaru a vyrazit do kina nebo na bowling... 😀 No, asi si o me dr. mysli svoje. 😉

Ingi, jeste 2 tydny znamena, ze pak uz bude za mnou sestinedeli. Kojacia hmla - ty jo, a to kojim jenom trosku...to nechci videt, kdyby to bylo na plny uvazek 😀 😀
Treba se chce E. jenom mazlit a byt u Tebe.

....hmmm, tak to jeste zkusim vysadit ten kojici caj. Stejne na me nema nejaky super ucinek a mlika je furt malo.
Jinak o reci zvirat diskutujeme porad a manzel ted souhlasi, ze ovce dela mäh a koza määäh. Cert, aby se v tom vyznal 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre