Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mausi
8. jún 2009

Ahoooj !

Schnecku, ty avivaze od Frosch jsou opravdu vyborne, ja je taky kupuju. U Schleckera je ale nemaji, dostanes je v drogerii DM nebo Mueller. V Regensburgu jich urcite bude tucet. Maji ted dokonce nove, ekologicke, baleni. Tak nakupu zdar ! 😉

neurologia
8. jún 2009

Dobry vecer pritelia vybehnite na polia caka vas...... 🙂 to nic moj vypadok z jednej pesnicky... 😉

no ste toho popisali az az vam poviem kukam ze ste vsetci uz poriadne motorizovany....to je super ved aj my budeme zachvilku....

dnes som bola u doktora na kontrole bol so mnou aj manzel (velmi sa mu pacilo doktor mu spravil podrobnu prednasku vsetko pekne ukazal a vysvetlil...sono mi robil straaaaasne dlho) no a hlavne manzel uz konecne videl tu legendarnu "kozu" u gynekologa na vlastne oci 😲

no a pohlavie sme s este nedozvedeli na 100 % pretoze ten maly chrust si krizil nozicky ale doktor kukal a kukal a nakoniec povedal ze zatial to na chlapca nevyzera ale ze nevidi az tak dobre kvoli nozickam....tak este nabuduce omrkneme...a mna asi rozhodi od zvedavosti dovtedy 😀

a tiez idem o tie 4 tyzdne na krv a aj test na tehotensky diabetes....nejest nepit som bola poucena ☹

mausi
8. jún 2009

Holky, moc diky za rady a nazory k detske strave. Ja varim pomerne dost s pomoci omacek od Maggi. Kupuju samozrejme cerstve maso, zeleninu, davam do toho testoviny, ryzi a vsechno mozny, ale ty omacky jsou holt z pytliku, a tak se clovek neubrani nejakym tem skodlivinam. Ja omacky prirozenou cestou zoufale neumim. Polivky jo, ale omacky k masu...... 😒 Takze myslim, ze Rebecce budu davat zatim spis to, co ji v podstate davam i ted, jen to nebudu tak "kasickovat", ale vic podporovat kousani.

Ingi, tak to jste se meli fajn ! Ja jsem s UK v kontaktu hodne pres moji vybornou kamosku, co se s ni denne vidim a musim rict, ze jeji deti jsou opravdu hodne sportovne zdatny, otuzily uplne maximalne, snad nikdy nemocny..... ona proste plno veci, o kterych ja premyslim a delam si starosti, vubec neresi a vlastne to tem detem nejak fakt neni na skodu. Myslim, ze Nemecko, co se tyce pece a vychovy, lezi nekde mezi UK a CR. V CR je zase ta opatrnost daleko vetsi, nez tady, aspon podle toho, co slycham od kamaradek a co jsem zazila v dobe, kdy jsem sama bydlela v Cechach.
Jo, a hranolky a parky malym batolatum...... v americkych "mallech" celkem bezky jev, ale zas jen u nekterych vrstev. Taky jsem neverila.

Valentinek se na kolobezce teprv uci, ale jde mu to celkem fajn. Dle myho nazoru by ta kolobezka mela mit vetsi kolecka, cim mensi kola, tim tezsi.

Oli, nevim, o cem presne ta knizka je, videla jsem ji nekde v katalogu a mela by vypravet o vychove kluka mezi 3 a 10 lety, jak se malemu synovi nejlip zprostredkuje "ein modernes und positives Männerbild", jaky potreby a sny mrnousove maji a jak je podporovat.... Docela bych tu knizku chtela.

mausi
8. jún 2009

Reni, diky za tip na you tube. To se musim podivat. Ja uz to sice zvladam taky, ale jsem pak uplne vyrizena a nikdy nevim predem, jestli se to podari. 😀
Jinak gratulace k auticku, vitej do klubu, myslim, ze mam to stejne. Je to Opel Astra Combi, tzv. caravan ? Ja jsem s nim moc a moc spokojena, jen jsem se ted zase predvedla.... parkovala jsem u jednoho kramu, kde meli v parkovacim miste postaveny kamenny truhlik s kytkama..... no a ja ho prehlidla. Hm..... par skrabancu tam je, vytrhala bych si za to vlasy, to jste mely videt, jak jsem se tam vztekala.....
Jo, mas tam isofix ? Asi jo, vid ?
Tak zatim pa ! 😉

schnek
8. jún 2009

mausi, díky. tam, co jezdíme za hranice, DM není, ale v RGB jo, tak to zkusím příště tam. Kolik stojí?

mausi
8. jún 2009

Schnecku, nebo zkus toho Muellera, ten je taky vsude. Jinak v DM toji 1,75 eur a je toho 1 litr. Pa

iii
9. jún 2009

dobre ranko,

zuzi, pokial sa nemylim, tak na tom strkovisku pri geci bolo pred par rokmi napisane - pozor skladka, zakaz kupania! 🙂 my sme si to vsimli, ked sme vyliezli z vody.
ale so saltami ta obdivujem, ja sa bojim skocit aj hlavicku

inak som prekvapena, ze pouzivate vsetky avivaz...mne sa to vzdy zdala byt ako zbytocna chemia naviac, a navyse pradlo vonalo, iba kym bolo vlhke. davate avivaz na vsetko, aj na detske oblecenie?

vcera sme pozerali nadherny film, Carmen od Carlosa Sauru, videli ste to niekto? ja som bola z flamenga uplne unesena, tak nieco nadherne..... je to teda film z roku 1983, takze ziadna novinka

a pridavam par uspesne zachranenych vymazanych fotiek z anglicka....akurat skoda, ze tam nie je vidiet a pocut ten strasidelny vietor 😉
jani, byvali sme v normalnych campingoch, nasli sme nakoniec jeden, kde bolo naozaj vsetko, velke rodinne sprchy s prebalovacim stolikom, male umyvadielko so zrkadlom pre deti, dokonca aj uplne nizucky dres pre deti na umyvanie riadov. okrem toho pracka, susiaren..... proste komfort stvorhviezdickoveho hotela. a co bolo podstatne, zili tam dva osliky (nechavali so sebou robit vsetko, dokonca na nich deti mohli jazdit), takze prve elenkine slovo po prebudeni bolo i-aaaa. za 10 libier na noc, no nekup to 😉

zuzanasaw
9. jún 2009

Ingi, kupanie na vlastnu zodpovednost a zakaz je tam uz fakt par rokov. Ved aj ja som tam uz dobrych par par rokov nebola. Len na vychadzke kuknut a je tam teda fakt humus, bleee 😒

Avivaz - ja pouzivam Lenor a celkom sa mi paci. Davam ho stale, a nerozlisujem detske a nase veci, prose periem, ked sa nazbiera podla farby. Moja svokrusa napriklad preferuje cisty ocot. Cuduj sa svete, nesmrdi to (alebo len trolinku, ale takmer to necitit) a zaroven dezifikuje.

Inak najnovsie som objavila Frosch Essig Reiniger - do kupelne, kuchyne, proste na vsetko. To, co som mala predtym zajdene vodnym kamenom este od predchadzajucich byvajucich a putzovala som to ako blba kadecim, mam zrazu rozziarene ciste...

Holky, mozno sa pytam ako trudik, ale je naozaj v Nemecku MATERSKA za kazdych okolnosti LEN JEDEN ROK? Zenska na UPSVaR na Sk mi stale trvdi, ze dva roky! a ma na starosti legislativu, tak by sa v tom mala vyznat! Kto matersku v DE vyplaca? Kindergeld je od Familienkasse, ale od koho materska??????

zuzanasaw
9. jún 2009

Ingi, ty brdo! Ta posledna fotka v kratasoch ostro kontrastuje s tymi predoslymi. Musela byt riadna kosa, ked vidim Elenku taku naobliekanu! Neviem si predstavit ist tak s deckami - dospeli toho zvladnu vela, ale chudata deticky 😕 . No darmo, Elen zdedila cestovatelskeho ducha 😉
A nechcela by si si uz znenit tickerik?

iii
9. jún 2009

zuzi, pozrela osm do vypisov z uctu, eltersgeld mi chodil od nejakeho BUKA TR. co to ma byt, netusim. ziadost sa ale podava na versorgungsamte. a je to naozaj iba 12, resp. 14 (pre oboch rodicov) mesiacov. elternszeit si mozes vybrat az 3 roky - ale to je v podstate iba volno z prace, to s peniazmi nema nic spolocne.

dania
9. jún 2009

Dobre ranko, tak my mame dneska uz i nakup za sebou, Timmy mi dava zabrat, dneska byl budicek uz v 5, ale co si stezuju, Janca to ma kazdy den 🙂 Jani, klobouk dolu.

Ingi, krasne nove fotecky, dovolena musela byt uzasna! Taky mam rada bourky na pobrezi, jenom musi byt auto nekde blizko, aby se mohl clovek schovat, kdyz se vetru a deste nabazi 🙂
Jak to ma E s plenkama? My tenhle tyden experimentujeme s odplenkovavanim, Timmy po doma plenky nenosi, na nocnik se mu to povede sporadicky, no nevim nevim, jetli uz je pripraveny. Prvni den chodil pocurany a pokakany, dokud jsem si toho sama nevsimla, jeho to proste nevzrusuje. Kdyz ma dlouhe kalhoty, tak mu to sice vadi, ale mam jich tu jen par. Moje mamka me hecovala, ze kdyz se diteti seberou plenky, tak se nauci rikat na nocnik za 2 dny, ale u nas to neplati.
Ja avivaz taky nepouzivam, presne jak pises, je to chemie navic, taky T ma po mne sklony k ekzemu, takze radsi opatrne. Ale v D mame susicku, ta predlo tak prijemne zmekci, takze avivaz proste vubec neni potreba.
Mne prijdou mali Britove veskrze strasne sympaticky a roztomili, mozna to ma co delat s anglictinou, kdyz male deti mluvi anglicky, tak to je vazne sladke. Doufam, ze se to T taky nauci, N na nej mluvi prevazne anglicky. Otuzilici to jsou.
Vendi, presne jak pises, rodice tam nejsou asi moc precitliveli, je to pravy opak rodicu v CZ, pricemz D je neco mezi. Ale tlustych deti a mladych lidi jsem tam taky videla vic nez v D. I kdyz v D me vzdycky dojima, kdyz v detskem menu najde clovek pommes a wurst a nic jineho 😠

Reni, za 1 den auto podle me prihlasis. Potrebujes v podstate pojistku a pak na urad, tam se vybavi vsechno, vcetne dane a SPZ. Jediny zadrhel muze byt v tom pojisteni, mne to trvalo par dni, nez jsem je donutila uznat mi bonusy z CR, ale to asi nebude tvuj pripad.

iii
9. jún 2009

zuzi, ona az taka kosa nebola, ale fukal strasny vietor. tam, kde mala elenka fleesovu ciapku, chodili anglicke deti v sortkach. mozno je to aj tym, ze ja ju obliekam stale podla seba, a teraz v tehotenstve som nejak mimoriadne zimomrava. za chvilku mam gyndosa a potom si zmenm profil, slubujem 😉

dania
9. jún 2009

Zuzko, ja jsem u nas zadala o Elterngeld na Jugendamtu. Jinak i ja bych tvrdila to same co Ingi, 12/14 mes se vyplaci penize a celkem 3 roky "dovolene", pricemz ty dva zbyvajici uz sponzoruji nasi chlapi 😉

honnig
9. jún 2009

Dobre ranko,
Zuzi, ja mam takovou prirucku ze socialky z CR, nevim ale, jestli je aktualni, platna od cervna 2002 a tam je, ze zena v domacnosti nedostane nic.... Vydalo to Spolkove ministerstvo pro rodinu, seniory, zeny a mladez. Ale Frank bude dnes driv doma, tak zavola primo na servisni linku, ktera je v te prirucce uvedena a uvidime. Protoze Kindergeld se menily asi v roce 2006 nebo 7, ze jo? Jinak zkusime jeste pohledat info. Ale slibil mi, ze to dnes obvola.

Zatim se mejte.

schnek
9. jún 2009

dík všem za rady 🙂

jabera
9. jún 2009

ahojte baby.

inge, fotky su nenormalne! nadhera uplna. oslikovia v kempe museli byt super, to je fakt zabava pre deti, cudujem sa, ze bola elenka ochotna vobec ten kemp opustat. ja by som na jej mieste od oslikov asi nechodila. a ked ste sa v tomto ubytovali,aj ste sa presuvali po krajine aj s vecami, ci ste stanovali stale tam? mozno si aj pisalla, ale mi to uniklo..
carmen som nevidela, boris hej a tiez sa mu to velmi pacilo, jemu asi skor kvoli muzike, predpokladam... mna takto velmi nadchla "frida", hudba ma uplne zobrala,a le aj cely pribeh, film, velmi sa mi to pacilo...

zuzi, noze prihod nejaku konkretnost z tvojho mladi. mna by to nahodou velmi zaujimalo.

kupanie v skladke je dobra sranda..

reni, prosim. mozes mi napisat, ako sa v nemcine volaju tie pytliky na mm? dm tu mame a velice by sa mi to hodilo. a najdem to pri detkom jedle? ci skor vlozkach?

idem si pokukat linky, co tu su, coze to tam je...

inac, my sme dnes mali uplny rekord, bartik spal od 21,30 do 5,20 bez jedinej pauzy, bez kojenia... to tu este nebolo, kiez by mi toto doprial aspon raz do tyzdna. teraz je sice pekne protivny, ale on zas zalomi...
stale rozmyslam, ci je mozne, ze mu uz idu zuby, ale nechce sa mi to verit, ved je skoro... on si pcha do pusy celu past a prsty az tak, ze ho napina, stale si niecim tie dasna hobluje, uz aj plienku si tam pcha... neviem..slinta jak havino..
jaj a avivaz ja pouzivam velmi vynimocne a bartovi nikdy. on je taky citlivy, ze teraz ani nahodou..stale ma nejaku vyrazku, ma to stve, uz neviem, co by som mohla vynechat zo stravy.
baby, musim sa pochvalit, zacala som chudnut, uz to vidim na veciach. ale ovladam sa neuveritelne, este nikdy som nechudla bez fajcenia, teraz 1.x v zivote, tak ma velmi tesi, ze mi to ide...

jabera
9. jún 2009

reni, tak som videla ten link od schneka.. uz viem ako sa to vola, ale tak mi napis, kde to mam v dm hladat, ok? a tie sacky su jednorazove? neda sa to nejak ofajcit a pouzit znovu? asi nie... ved ako by to clovek riadne umyl...

oli1104
9. jún 2009

Ahoj zensky,

Reni, ne, kafarka zadna velka nejsem, tak jedno dve kafca denne, ale nekdy taky zadny.
Kdyz jsem byla tehu a pak v zacatku kojeni, tak jsem pila Caro, to mi chutnalo hodne, ale ted nejak ho moc nedelam, nevim proc.
S tim hubnutim je to silene, porad nejak doufam, ze jakmile K. odstavim uplne, ze se nejak telo srovna a treba par kilo pujde samo, jinak nevim. Vcera jsem zacala posilovat bricho, mam desnou pneumatiku ☹

Vendi, no to vypada dobre ta knizka, nemas nejaky link ? At se podivam, jak to vypada. Kolik stoji ?

Ingi, no ja musim rict, ze ta obezita mne nijak nemlati do oci, co se tedy tyka rozdilu mezi Franken/Bayern a UK.
Je fakt, ze chips a crisps jsou vysadou fakt jen nektere vrrstvy. Mne se teda libi, jak to oni prodavaji, jsou to ty obrovitanske multipacky, ale tam jsou ty male pytliky, myslim 20g a snis to a snis bvalicek a je to. Kdyz si bramburky nekdy koupim tu nebo v CR, tak jsem schopna ho jista a jist a jist ☹

Jinak je fakt, ze anglictina v podani deti je nadherna, mne se silene libi, kdyz M. mluvi anglicky. On uz teda nekdy da fakt slozitou konstrukci vety, nekdy rekne nejakou silenou chyby, ale je to nadhera.

Jo, avivaz pouzivam. Mame bily Lenor, nebo nekdy koupim bilou avivaz z DM.

A co se tyka omacek 🙂
Ja teda zvladam, od Maggi nebo Knorru kupuju jenom Brokkoli Auflauf, ale prijde mi to nejak silene slany ted, jakobuy upravili recepturu.
Varim tak nejak vsechno, manzel je vcelku vdecny stravnik, sni snad vsechno.
Ted nam sem jezdi "zelinar", tak v sobotu vzdycky vyrazim nakoupit k nemu, jinak normalne supermarketovy zbozi, konzervy moc ne, i kdyz Chris se neobejde bez Baked Beans 🙂, kupujeme kecup, ja si sem tam koupim tatarku, ale Misa to nechce.

tak nic, jdu dodelat Misovi polivku k obedu ( no budu ji mit taky, cockouvou 🙂), tak zatim

mausi
9. jún 2009

Cau kocky !!!

Ja avivaz taky pouzivam, snazim se ale vzdycky jen tu od Frosche, i kdyz obas i nejakou jinou. Chemie navic to urcite je, ale myslim, ze treba zrovna ten Frosch to dela setrne. Mne se libi, jak to voni a jak to pekne zmekne, ja susim jen na snure, susicku nemame, je to jinak neprijemne tuhy.... Kdyz byl V. maly, nepouzivala jsem to a zacala jsem az pozdeji, u Rebeccy to ale davam od malicka. Ani jeden z nich nema nijak citlivou plet. 😉

Zuzi, jak pise Ingrid, ty penize (Elterngeld) chodi jen jeden rok. Pak uz ne.
Jinak ty pripravky od Frosche jsou vsechny fajn. Videla jsem je prodavat uz i v CR, ale samozrejme jen na urcitych mistech.

Oli, ta knizka stoji 14,90 a da se objednat i pres E-bay, tak se tam na to mrkni. Najdes tam k ni info. 😉

dania
9. jún 2009

Tak mi broucek odpadl v pulce obeda, normalne to zavalil s pusou plnou masicka. No jeste jsem ho budila na zapiti, aby se mi neudusil v postylce.
Jinak ja tady huste vyvaruju, babicka je zvykla na polivecku i druhe jidlo, navic mamina ma normalne vzdy obed PRESNE na dvanactou, tak to u me samozrejme nehrozi, ale snazim se...

Jani, haha, ten Bartikuv "oral fisting" tam mas i na jedne fotecce, co?

Oli, my jsme v Anglii objevili nejake vegetable crisps, takove chipsy z mrkvicky, pastinaku, apod. docela zajimavy napad. Takovy nezdravy zdrave se tvarici nesmysl.

oli1104
9. jún 2009

Je Dani, jo, mne to hoooodne chutnalo 🙂

Tak u nas dojezeno, ja si jeste davam jogurtik. Misa snedl 3velike naberacky ( nebo po brnensku sufanky 🙂) a krajic chleba a ted se dojida teda jeste Kinder Pingui. Nechapu.

Zrovna dneska jsme s maminou mluvily o mnozstvi jidla, jak se to strasne zvetsilo.
Ze driv se davali polivky a druhy, ale treba masa v restauraci bylo tak 100g maximalne, a dneska jsou normalni 200g porce.
Taky jsem ted objevila pro K. nove "sklenicky". Od Nestle Naturnes myslim se jmenujou, a ta porce uz je misto 190g 200g.

Jo, jeste jsem chtela. Misa ma kolobezku po neteri, takovou tu malou hlinikovou a jezdi na ni super.
Vendi, davas na olobezku helmu ? Ja jo, ale prijde mi, ze jsme docela exoti.

dania
9. jún 2009

Oli, ja jsme tuhle videla ditko cca 2lete na bobykare s helmou 🙂 to byli nejaci exoti. Ale ma to asi i vychovny duvod, dite si zvyka na noseni te helmy.

iii
9. jún 2009

caves, tak e. stravila par hodin doobeda u kamosky a ani si na mna nespomenula. je to zvlastne, ako sa deti chovaju uplne inak, ako by clovek predpokladal, a hlavne uplne inak, ako sa chovaju v pritomnosti rodicov.

mam na vas otazku, viem ze sme sa tu uz o tom bavili.......gyndos mi trvdil, ze je juristisch verbunden spravit mi nackenfaltenmessung. ja som mala zato, ze je to uplne moja volba (ja osobne teda o vysetrenie velmi nestojim, pretoze by to tak ci onak nemalo ziadne konsekvencie). ale co to znamena juristisch verbunden? ze to nemozem odmietnut? alebo ze ma povinnost mi tuto alternativu ponuknut? ostatni gynekologovia nie su k tomuto vykonu juristisch verbunden? trosku spochybnujem jeho vyjadrenie, ci tak nahodou nejde o ciry biznis.

dani a co timmy a babicka? aka je stara? ja neviem ako u vas, ale e. starych ludi miluje. ked sme sli lodou na islands of scilly, vekovy priemer tam bol asi 80 rokov, e. bola vo svojom zivle, predvadzala sa, usmievala...

vendul, co sa tyka mnozstva jedal mi najviac vyhovuje talianska alebo aj francuzka kuchyna....pat malych chodov, s pauzami. mnam. salatik, chlebik, polievka, nocky, tiramisu. k tomu vino.

jani, ake instrumenty ovlada boris?

zuzanasaw
9. jún 2009

Ingi, neviem co znamena to spojenie "juristisch verbunden", ale ja osm napriklad dostala na vyber, ci tie testy chcem alebo nie. Pokial viem, nie je to povinne a cisto tvoja volba.

Janka, tebe odpisem neskor, teraz maly spinka, tak mu tu nechcem klepkat. Ale budes prekvapena, ake som ja cislo 😀 😀 😀

dania
9. jún 2009

Ingi, babicce je 81. Je uz takova cela popletena a strasne spatne slysi a taky ma problem vyhodnocovat Timmyho chovani, takze porad nevi, co po ni Timmy chce, a ten je obcas nespokojenej s jeji reakci, ze mu jako nerozumi a nedela co on chce 🙂 Ani nemuzu s ni T nechat, protoze babicka nejak uz nerozezna co je nebezpecne a co ne, treba ho necha hrat si s ostrymi nuzkami a naopak mu zakazuje, aby lezl na gauc, takze to je tezke. Jinak ale spolu vychazi docela dobre, ted prijela i babicky sestra, ta je teda mladsi. S fretkou je to taky sranda, T si s ni chce hrat, a zaroven se boji, berou si hracky navzajem a prskaji na sebe, uz ho i trochu rafla, ale to bylo, kdyz ji Timmy kopal 😝 A Timmy vcera ukazoval tete, ze fretka smrdi, nakrcil nosik, a zacpal si ho, to by me zajimalo, kde se to naucil 🙂

oli1104
9. jún 2009

Ingi, ja si myslim, ze NT je pouze tvoje rozhodnuti. Nakonec, teda aspon tady, ale ja myslim, ze to je snad celonarodni, se NT plati. Na kasu ti to gynekolog muze napsat jen pokud je ti nad 35, a to vlastne jen mereni, biochemii doplacis. Tedy aspon ja a tady, treba je to u vas jine.

taky nevim, co je to juristisch verbunden, ale myslim, ze je to blbost a pokud to vystreni nechce ( nema pro tebe zadne vyznamy ), ja bych to odmitla, proste si to nenechala udelat. K tomu te nikdo nemuze nutit.

JA si o toto vysetreni pozadala, on by mi to sam snad ani nenavrhl.

oli1104
9. jún 2009

Jinak jeste k jidlu, ja se moc tesim na ten Samos, ja miluju reckou kuchyni.

iii
9. jún 2009

zuzi aj ja som strasne zvedava na tvoje cisloviny 😉

dani hahaha, to ma timmy ale delikatny cuch. ja som e. naucila, ze sa kvietky netrhaju, ale iba ovoniavaju nostekom, takze teraz pcha hlavu do kazdeho kriku, minule ju na nostek stipla nejaka vcela.

mam na vas este jeden dotaz - pamatate si taku tu klasicku krupicu, ktoru sme ako deti jedli? poznate nejaky nemecky analog? bola to psenicna krupica? tie kojenecke kase su teda namixovane uplne na hladko, ale to by ani nevadilo, skor neviem najst tu pravu chut... rada by som to elenke z casu na cas spravila na veceru, s medom, alebo bananom, alebo grankom

dania
9. jún 2009

To nackenfaltenmessung bylo tusim spojene s krevnim testem na nejake ty hormony a stalo to nejake penize, cca 100 E tusim. Nevim, jestli to bylo za oboji dohromady nebo jen za tu krev. A to mi dal doktor urcite na vyber a jeste mi rikal, ze pokud jsem uz dopredu rozhodnuta, ze bych na interrupci nesla v pripade nejakeho postizeni, tak to nema vubec cenu podstupovat. U tebe se jedna o oboji nebo jen to mereni na uzv? A mas za to platit? Nebo myslis busines pres krankenkasse? Nemyslim si, ze nejake vysetreni je v tehu povinne, to je nejake ujete nebo ste si spatne rozumeli.

dania
9. jún 2009

Chudak E., ale aspon uz mas overeno, ze nema alergii na vceli bodnuti 🙂 Timmy kyticky trhat muze a rad to dela.
Ta krupice je tusim griess, mame ji doma balene v cca 250g papirove krabicce, i kdyz ji nikdo nepouziva. I kdyz ta ceska se deli jeste i ruzne hrubosti, takova ta na kasi je detska krupicka. Mozna to maji i v D rozdelene.

Oli, ja taky miluju reckou kuchyni, ty cerstve salatky a eggplant salat, mnam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre