Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
18. apr 2012

@yanni cislo mam uz zapisane 😉 hej...na letisku ...skoro ma piclo- inak vtedy muz povedal, ze vsetko pozistuje ... aj sa pytal, ale kladol nespravne otazky ... resp. nevedel, ze je rozdiel medzi Kinderreisepass a Reisepass, tak to vsetko volal Reisepass - najlepsie je nielen sa pytat, ale i ukazovat, co mas konkretne na mysli 😀

rpinguin
18. apr 2012

@yanni Kati, mne sa tiez zda, ze tie detske pasy su len taka kravina po jazdeni po Europe, dalej s tym nemozes, teda moznoze nie EU krajiny v Europe, ale zamorie nie. Inac a nebola to Danka s Timmym v Kanade?
Ti asi asi zabydluju v tom Finsku, by ma tiez zaujimalo, ako sa im dari.
No a co sa nas tyka, tak my sa nechystame na to obcianstvo, nechce sa mi este aj do toho strkat prachy, maju nam to dat len tak za dobru znamku v testoch a nech platia ti, ktori maju testy trebars na 3 😀

@mooc
@renatad sranda, zrazu tolko Renci 😀 😀 sa divim, ze pisete, ze aj vasi chalani su taki ako Matilda. Ona je hysterka prveho stupna. Jest nechce, pohariky tusim jedla do 1,5 roku, takze som fakt rada za skolku. Tam ju naucia moresom. Doma sa nudila, len vymyslala.
A neboj, bude sa ti tu pacit, zvyknu si aj decka a na odchod ani nepomyslite 😉
Inac mali sme tu kocku, boli uplne na SVK zabydleni a dom tusim predali. A tiez je v Mnichove, takze mudro urobili, ale netreba predbiehat. Vsetko pride postupne.

yanni
18. apr 2012

@kmk11 noooooooooooooooooooo "my" uradnici sme nechapavi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je asi tak, ako ja dnes, som jednej zemske po telefone vysvetlovala, ze su pracuje len na Antrag. ZE ked nieco odomna chce, musi konkretne napisat co chce. A zenska, ze aby som jej ten Antrag nadiktovala 😀 Tak to je asi aj s tymi pasmi tak, ke nieco od uradnika chcces, tak sa musi niekde inde informovat, ze co to vlastne chces. Totalne postavene na hlavu. Zbierat informacie o informaciach 😀 😀 😀

mooc
18. apr 2012

no fayn.. tak @kmk11 @rpinguin @yanni katky, renca, sme sa konecne dopracovali k tomu, ze teda nam tieto detske pasy na nase cestovanie na sk, nejaky svajc a italy stacia.. 😉
inak reni, dala by si deti do skolky, keby boli v skolke vsi?

yanni
18. apr 2012

@rpinguin ja ti neviem, ale to je vsetko riadna kravina. NEch vymyslia jeden Ausweis na vsetko a basta. Nie mas plnu penazenku a polovica z tych hluposti je ti na milu jarmilu.
To ale vy by ste aj tak nemuseli robit test. Obaja ste vystudovali v DE, takze toto ospada. Aj ten jazykovy a ten politicky++++++MNe dali tiez, len preto, ze som sa na chlapika pekne usmiala 😀 NIe vazne, blechen musis tak ci tak. Je to dost, ale dobra investici. Mam pokoj na vecnost. A uz mi nik nemoze nadavat do Ausländerov. 😀

Ozaj Renci ak myslis na tu co ja, uz predali? Myslim, ze este nie, ci koho myslis?

yanni
18. apr 2012

@mooc presne tak, na to nase europske cestovanie stacia tie lacne 13 eurove 😀 😀

No nepytas sa mna, ale ja ako bezdetna ti poviem takto, nedala. Aby som mala robotu este aj s tou havedou. A keby som musela robit, tak si zoberiem dovolenku. Kaslat na to.

kmk11
18. apr 2012

@mooc Reni, ja sa radsej k tomu od mojej skusenosti nevyjadrujem, nechcem, aby bol niekto dalsi skodny 😀 my uz mame ten normalny Reisepass a zatial nevymysleli nic nad neho - tak staci sledovat iba platnost 😀 😀 😀 ... a vsi? na nasej skole su stale 😵 s kratsimi prestavkami - halt, ked sme tusim najvacsia skola v Bavorsku, nuz co narobim - si spominam, ako nam na prvom rodicovskom povedali, ze pred par rokmi mali triedu, kde sa dva roky v kuse nevedeli zbavit vsi ...uz aj vas skrabu hlavy? 😀 😀 😀 takze pozor, aby si ho nemala dva roky mimo skolky 😀

yanni
18. apr 2012

jezis, ja pisem ako madar.

su=sudy oprava k prispevku 22:10

mooc
18. apr 2012

@yanni mne nenadal este hadam nikto (do oci nie a za chrbtom je mi to jedno) a prd mi je platne, ze budem de obcan, ked v nemcine po slovensky spievam.. (mam taky ten prizvuk, aj ked po nemecky viem casto lepsie ako moj nemecky mm)

rpinguin
18. apr 2012

@mooc no ja som v tomto oslahana, s nadchou v pohode, s horuckami ale nie, s ATB. na 4. den uz ano, ale so vsami som sa nestretla este. Fakt neviem, ale zasa ako dlho chces cakat? Tyzden? 2? A co ak just potom sa to nejako dostane k nemu. Chalana by som asi dala 😀 😀 😀 Mas ho doma? Ako dlho este? A ine matky v skolke sa ako tvaria?

@yanni no ja by som radsej ten test, ale zadara brala 😀 No a myslim tu istu osobku, ale fakt sa mi zda alebo zeby to boli len uvahy o predaji? Juuuj, hadam som nejaku blbost nevypustila do sveta 😕

yanni
18. apr 2012

@mooc no tak mne tiez este nik do oci nenadaval: Ale u nas v urade uz som pocula za chrbtom, ze ta Ruska tu je 😀 😀 😀 😀 😀

No ved to, te poondiaty prizvuk. Sa ho clovek nikdy nezbavy: No co uz.

rpinguin
18. apr 2012

v nemcine po slovensky spievam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
18. apr 2012

@rpinguin myslim, ze boli len uvahy. Alebo sa uz aj pokusali, ale sa nepodarilo predat. MUsim sa jej povypytovat: Uz som jej chcela 100 krat zavola, len ja fakt cele dni nestiham a vecer uz nechcem otravovat, ma urcite perno s deckami.

mooc
18. apr 2012

@yanni kati, ja ho nechcem dat, mm chce.. a ucitelka v skolke ze by bola skoda keby nechodil, lebo uz je zvyknuty a zase by si odvykol a ze vsi mozu mat aj 3 tyzdne.. 😒 ale ja som paranoidna, ja ako som si ten oznam precitala na dverach, tak sa skrabem.. vsade a stale.. aj napriek protiblsiemu samponu a prania vsetkeho, co mal nicky v skolke.. :-/ brrrrrrr.. ja nechcem ziadne priserky doma..
tolko odpoved aj tebe katka @kmk11 ANO STALE SA SKRABEM, vsetko ma svrbi! 😀 😀 😀

kmk11
18. apr 2012

@mooc aj ja uz sa tu skrabem
inak dosla mi objednavka v tomto momente - neviem ju vobec podla mena priradit - je to niektora z vas? Z.R. z B.R. 🙂 ze ci mam pisat odpoved slusacky, alebo tak po nasom 😀

mooc
18. apr 2012

@rpinguin reni, kati.. namyslam si, ze viem o kom pisete.. a spominam si len na uvahu o predaji.. 😝 ale zase mne mohlo aj nieco ujst, lebo ja ak mam precitat viac ako stranu dozadu tak sa mi leniiiiiii..

yanni
18. apr 2012

@mooc no ved to. Ja mam tiez taku paranoju. Ja ked pride ku na do pekarni nejaky Penner a ja ho len vidi, alebo aj len tak z dialky, ta uz ma vsetko svrbi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja sa v poslednej dobe uz schovavam. KEd mam obsluzit nejakeho takeho, tak bezim do kuchyne a kricim, ze nech ho obsluzi kto hce, ja to urcite nebudem. 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
18. apr 2012

@mooc Reni, no uvaha, sa mi tiez mari. A par stran dozadu ti nepomoze. UZ sa dlho neukazala.

mooc
18. apr 2012

@yanni kati, myslela som tak, ze pridem po dlhsej dobe (alebo aj kratsej) a tu 5 stran popisanych..tak to citam hadam len posledny prispevok..
@rpinguin reni, ostatne maminy v hlucikoch pred skolkou cosi preberaju.. 😉 zeby vsi??? dostali sme list zo skolky, ze mame nahlasit, ak sa nas vsi tykaju, aby to mohli podat dalej na gesundheitsamt, ze o tom mame povedat susedom a na ihrisku atd.. ☹ vyprat postelnu bielizen na 60tke, plysaky zamrazit na 24hodin na -20°C a co ja viem co este tam pisu..
a k tomu spievaniu.. raz sa ma v obchode spytala jedna zakaznicka, ci nie som zo slovenska, lebo ze vraj pozna jednu, co rovnako lalaka.. 😝 tak odvtedy tomu tak hovorim.. 😎

mooc
18. apr 2012

lezia tu tie pasy a mm sa dobre bavi na nickyho fotke.. 😝 myslim, ze skor ako dietko pojde na nejaky zahranicny zajazd zo skoly bude potrebovat pas novy.. 😀 on tam mal fakt len 6 tyzdnov 😅

kmk11
18. apr 2012

@mooc Reni, ani ja nestiham citat a pisat, ked sa to tu zrazu rozbehne 😉 aj my sme mali fotku na tom Kinderpasse taku na zasmiatie - vtedy mal maly mozno 6 mesiacov a v momente zaberu sa otocil doboku - a podtym - ze plati do 14 rokov ...

fabienamata
19. apr 2012

@mooc ja by som ho kludne do skolky dala, naozaj. Inak aj u nas v skolke su vsi, aj v HB byvali, nas to vzdy obislo, ale kontrolujem jej vlasky vzdy ma ich poriadne dlhe a huste a keby som volaco nasla ,tak su teraz rozne pripravky a fenovanie vsicky tiez nelubia, a my sa fenujeme vzdy. Ale ono to moze fakt dlhsie trvat , hlavne ked sa na to pride neskor, tak S.chodi do skolky a kontrolujem pravidelne pripadnych navstevnikov vo vlasoch. Tvoj Nicky ma urcite kratke vlasy tak tu kontrolu mas za chvilku v suchu 😉 Jeden krat som sa otocila pred skolkou,ked malo jedno dieta schveinegrippe,ale na druhy den som ju tam dala 😅 lebo,ze to bolo len podozrenie.
Inak k tomu lalakaniu 😀 😀 mm raz povedali ze ma prizvuk ako K. Gott taky spevavy ako spieval vcielku Maju. 😀
K tym pasom co tu prebarate, vobec nechapem. To existuje kinder pas aj cestovny ci ako???? S. ma normalka cestovny pas od pol roka, raz sme boli v Chorvatsku a raz v NY. Tak sme museli a aj sme chceli, aby mala, teraz len kuknem platnost a tovsio.
Katka tvoja slov-nemcurske vysvetlovanie mi pripomina nasu company doma, najvyraznejsie S. Mischung na n .tu. 🙂 😀 Vcera sa zasa pozvala na navstevu, uz by mohla prestat, ale ja som mala aspon schopping, lebo chcela zostat sama a byt abholen 😀

kmk11
20. apr 2012

dievcata, ktore robite prevody zo slovenskeho uctu do Nemecka, mozete mi, prosim napisat (aj do spravy) ake poplatky ktora banka strhava? dakujem 🙂

nicky11
20. apr 2012

ahojte maminky..ja by som vas chcela poprosiť o radu.mam malu trojročknu dcerku a s priatelom by sme sa chceli v blízkej buducnosti presťahovať do nemecka na kolko tam ma rodinu ktora nás tam vola a pomohli by nám so štartom na nový života mal by tam hned aj prácu.ale ja si to neviem predstaviť..na slovensku ma nič nedrží som s malou na predlženom rodičovskom príspevku na kolko ma mala celiakiu a potrebuje špecialnu dietu.žijem u rodičoch ,priatel nieje otcom mojej dcerky ale mame sa velmi radi ,a lubi aj moju dcerku,chceli by sme spolu začať žiť ale na slovensku to zatial nieje moc realne .ak by ste mi mohli poradiť rada by som vedela ake formality treba vybaviť,ako je to tam so školkou a so stravou ,či su obchody podobne ako u nas či by nebol problem s nakupom bezlepkových potravim.na ake príspevky by som po prípade mala narok a ko to tam je so sdravotníctvom..za každú radu budem velmi vdačná zatial vám dakujem 🙂 🙂 🙂 nika

yanni
20. apr 2012

@nicky11 ahoj a kam sa chcete stahovat?

Inak precitala si si tvoj prispevok este raz? Otazka, ci tu dostat bezlepkove potraviny je asi zbytocna, nemyslis? Jasne, ze sa chces informovat, ved pogoogluj ako to je v DE. Bezlepkove potraviny dostat v kazdom supermarkete, dokonca aj v drogerii 😉 Zdravotnictvo je samozrejme na ovela vyssej urovni ako na SK, to si si mohla domysliet aj sama. Chronicki chori pacienti maju priplatky, kolko a na co vsetko ti tu asi nik presne neporadi, musis sa opytav v zdravotnej poistovni, lebo su rozne a maju aj rozne kondicie. Skolky su tu samozreme tiez, koli strave sa musis opytat v tej ktorej skolke.

kmk11
20. apr 2012

@yanni ved nebud taka prisna 😉

yanni
20. apr 2012

@kmk11 juuuuuuj az sa mi niekedy rozum zastavuje. Pre nejakymi 15. rokmi som sa rozculovala, ked sa ma nemcuri pytali, ci poznam zehlicku a pracku a ci to na SK mame a teraz sa Slovaci pytaju ako je to v DE so skolkami. Ja na nechapandoch, ved ked niekde chcem ist, tak najskor sa popytam na oficialnych miestach a nie na pochabom pochybnom konovi.
Inak moj brat mi vravel, ked ma videl konovat, ze ci ten kon uz nie ja az velmi obzraty, ked mu stale nieco tlacim do vnutornosti 😀 😀 😀 😀 😀
Inak KAti, pisnem zajtra, neviem ako bude bud. tyzden s pekos., ja to tam uz len tak nepravidelne, wie ich lustig bin. Zajtra ak ma nenaseru, tak mozno pojdem v Do-Tag.

Inak baby, dnes som mala jednu "zakaznicku" v kancli ako ich ja nazyvam 😀 a ta sa volala Jebe a mna tak naje....., ze to meno mala ako za trest 😀

mexico_16
20. apr 2012

Babenky niekto z Gummersbachu alebo okolia ? Popripade Kolin ? 😉

evinkaaa
20. apr 2012

@nicky11 - ahoj. Tak uprimne ti poviem, ze ak ta na slovensku nic nedrzi, tak uz si tu mala byt. 😀 A ked pises, ze tvoj priatel by tu aj mal pracu. Tak to uz je dalsie plus. 😉 Na co mas narok, alebo teda tvoja mala, to neviem. Poinformujte sa v poistovni, tam vam vsetko povedia. Ale o potrraviny sa bat nemusis. Urcite tu mas lepsi vyber ako na sk a dokonca lacnejsie. Mam znamu, ktorej obe deti su alergicke na lepok a maju aj laktozovu intoleranciu a ona si dava kupovat take veci ako specialne maslo-margarin alebo muku prave tu v de, lebo vravela, ze na sk su niektore tieto veci minimalne raz tak drahe. Tu najdes taketo veci uz aj v niektorych obycajskych supermarketoch, takze problem nieje.
A co sa tyka zdravotnictva, tak nieje o com. Urcite je tu lepsie, ked to zoberieme z kazdeho pohladu. Ja som uz nejeden krat povedala, ze som rada, ze zijem tu, prave kvoli zdravotnictvu.
A kde by ste sa teda mali stahovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre