Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
12. apr 2013

@mexico_16 - samozrejme, ze sa da. V nemecku niesu povinne ockovania ako na slovensku. 😉 A nemusis platit ani ziadnu trapnu pokutu, ako to je na sk. ☹

mexico_16
12. apr 2013

@evinkaaa No je to divne,pretoze nam dali 4.davku ockovania kedze na SR su 3 a aj napriek tomu nam ju dali,ze ked zijeme tu tak mal by mat 4.davky a maju byt do roka a nam dali na 2r. aj 8mes. 😔

evinkaaa
12. apr 2013

@mexico_16 - a povedala si pred ockovanim, ze ziadne ockovanie nechces? Lebo inak s tym tu nieje ziaden problem. Dopredu povies, ze nechces a hotovo. Lekar si poznaci a pri buducej navsteve sa ta mozno este raz na to opyta a inak nic viac.

mexico_16
12. apr 2013

@evinkaaa Ja som len nasrata,ze tam bolo take rozpatie 😒

demi82
12. apr 2013

@renatad A ako to riesis ked su deturence chore?

leila
12. apr 2013

@renatad dopadli sme dobre.. akurat len, ze problem moze byt s druzinou..

deina
13. apr 2013

@demi82, skus jameda.de a najdi niekoho blizko k vam, aby si ho mala vzdy poruke, ked je treba.

@mexico_16, ziadne ockovanie v DE nie je povinne. 😉

mexico_16
13. apr 2013

@deina No ja som o tom ani nevedela a na prvej poradni ked ockoval mladsieho tak povedal,ze da aj strasiemu 4.davku ☹ Ja niesom proti ockovaniam a dufam,ze nic z toho do buducna nebude ☹

deina
13. apr 2013

@mexico_16, nuz, mohol sa predtym opytat, ci chces alebo nie. Ale napr nasa doktorka sa tiez nepyta a hned by ockovala, ponuka kadeco, ale vzdy ju stopnem a neriesi to dalej (aspon v ten den nie 😅 ).

deina
13. apr 2013

@evinkaaa, jejda, uz 14tt? To je krasne. 😵 😵

evinkaaa
13. apr 2013

@deina - no veru, uteka to. Ale som tesim sa velmi. 😵 Musime dat stretko. Nejako to doteraz nevyslo. Ale mne uz je lepsie, tak teraz sa uz skor da. 😉

jankabodka
13. apr 2013

@wisinka To je skoda. Ale ak chces, tak mozeme byt aspon takto v kontakte 🙂. Prosim ta, napis mi do spravy mailovu adresu, na MK nechodievam pravidelne. Pekny den!

renatad
13. apr 2013

@leila aký problém? Mna sa spýtali či chceme družiny, sme povedali, že ešte nepracujem ale hľadám si prácu, tak si napísala, že družina áno a sama povedala, že sa tam aspoň jazyk naučí. Akoby sme boli v inej škôlke 🙂

renatad
13. apr 2013

@demi82 zatiaľ neboli, máme slov. Poisťovňu ešte a ten medzinárodný preukaz, v poisťovni povedali, že ked si to zaplatíme, oni to preplatia.

renatad
13. apr 2013

Babule nemáte dáke nálepky na výmenu z REWE do albumu naše nemecko? 😎 😎 😎

kmk11
13. apr 2013

@renatad nemame ... a to teraz frci? 😵

renatad
13. apr 2013

@kmk11 no docela pekný album to je s peknými nálepkami 🙂ak pojdeš do rewe a nakupiš nad 10 ečok dostaneš balíček 😀

kmk11
13. apr 2013

@renatad no my mame tusim tri albumy z predoslych akcii, ale teraz som to akosi nepostrehla ... asi ze uz mierime do vyssej kategorie ...starsie deti= ine zaujmy 😀

renatad
13. apr 2013

@kmk11 my mame ten Vianocny ale asi len polovicu, neskoro sme začali a teraz tento tak uvidíme 🙂

kmk11
13. apr 2013

@renatad chodte na nakup v den, ked akcia konci - vacsinou vtedy predavacky rozdavaju hromadne zvysne karty 🙂 taku skusenost aspon mame z nasich troch obchodov, kam chodime

namakuz
13. apr 2013

Mamicky potrebovala by som nejaké informácie týkajúce sa zivota v Nemecku... Vedela by mi niektorá napísať, aká je v sucasnosti minimalna mzda, ake su naklady na byvanie a ci je mozne aby napr. v Mnichove prezila 4 clenna rodina s tym, ze zivitelom je len jedna osoba? Ake su naklady na stravu, oblecenie...? Dakujem za kazde info o zivote v Nemecku... Tieto info surne potrebujem...Mozete mi napisat aj IP...vopred velmi dakujem za pomoc

mexico_16
14. apr 2013

@namakuz Ahoj..Naklady v Mnichove na byvanie Ti poradia baby co tam ziju a zalezi ci v meste,mimo,byt ci dom 😉 My sme v mensom meste a platime dom 1000€+faktury za plyn a elektriku dopredu.
No zalezi kolko manzel zarobi.Moj zarobi dost slusne takze niesom nutena ist robit. Skolka stoji cca 300€ mes. na 1 dieta.Strava je ako na slovensku jedine co je drahsie je chlieb cca. 2,80 € -3,60€ a mozno maso 😵 😵
Oblecenie zase zalezi ake ci znackove ci nie..Mas tu HM,CA cize ceny ako u nas,alebo mozes objednavat z internetu.
Odhlas sa na SR a tu sa msuite prihlasit na pobyt a mozes poberat rodicovsky 300€ -neviem ake mas stare deti to je len do roka -aj rod.pridavky co su 184€ na jedno dieta.No na SR si to msuis odhlasit.Dufam,ze som pomohla 🙂

stellamaris
14. apr 2013

Ahojte baby,chcem sa opytat tych,ktore mate deti v jasliach alebo v skolke,ked ste deti prihlasili,dostali ste nieco pisomne alebo vam zavolali,ze vase dieta vzali do skolky alebo jasli? my sme nasho maleho hlasili uz pred tyzdnami do jasli,dodnes nevieme,ci ho vezmu alebo nie.....uz som obvolala vsetky jasle v okoli,vsade mi do telefonu vraveli,ze ak ho vzali,tak nam poslu zmluvu postou,dodnes nic..........ako ste to vedeli vy? diky za kazdu odpoved 🙂

denka88
14. apr 2013

rozmyslam ze by som s malym drobcom a s drahym odisla na cas byvat do nemecka, len neviem ako to tam je s byvanim ... teda ake su naklady na byvanie v okoli hamburgu a ci by niekam zobrali do prace mojho priatela ktory moc po nemecky nevie... neviete mi niektora poradit???

yanni
15. apr 2013

@mexico_16 uz ti baby odpovedali ale ked nieco nechces, jedno co to je, musis hned povedat, ze nechces. Ja som napr. proti ockovaniu. Naco zbytocne zatazovat organizmus. Len to treba jasne, zrozumitelne a dobre nahlas povedat, lebo aj tu je to business, z ktoreho maju ak doktori nejake percenta.

yanni
15. apr 2013

@renatad a vy co platite u dr.? Moj brasko ma tiez este SK zdravotku a ten EU-preukaz a ho tu aj operovali a neplatil nic. Akurat len tych 10 € za kazdy den pobytu v nemocnici, co je zo zakona a musia ho platit vsetci zakonne poisteni, aj ked maju nemecku poistovnu. Na zaklade toho EU-preukazu si ma doki svoje Kosten vyriesit sam. Ono to ide nejak cez AOK a ta si to vyriesi potom so slovenskou poistovnou. Takze baby, nic neplatte. Akurat mozno ak musite nieco doplacat u zubara. Lebo to asi doplacate tak ci tak. Alebo nejake nadstardantne sluzby.

yanni
15. apr 2013

@namakuz nooooo ked ti chlap dobre zaraba, tak nie je problem. Ved si pozri na scout24.de ako sa pohybuju Miete v Mnichove. Lacna zalezitost do nie je. A pauschalne sa neda odpovedat. Zalezi aky velky byt chcete, v akej stvrti, ci priamo v Mnichove alebo radsej im Grünen trochu mimo. Tiez zalezi kde mimo. To je asi ta najväcsia polozka. Potraviny a drogeria su lacnejsie ako na SK. Nesmies zabudnut na Strom, Telefon, poistky atd.

deina
15. apr 2013

@evinkaaa, my sme boli chori a potom na SR, ale uz sme aj zdravi, aj tu, tak mozeme. 😉

@namakuz, ked manzel dobre zaraba, uzivi celu rodinu, my sme tak - manzel pracuje, ja som tu ako jeho privesok. 😅 A da sa to uplne pohodlne, este aj cosi usetrime. Avsak tie naklady na byvanie sa roznia podla stvrti, miestami aj dost vyrazne.

@stellamaris, mne zo skolky zavolali a potom sme u nich u riaditelky spisali nejake papiere aj zmluvu. Skus tam zavolat.

leila
15. apr 2013

@renatad co uz, maju to tu zvlastne, ked kazdemu cosi ine povedia🙂) ozvem sa koncom tyzdna.. kvoli stretku🙂) ked uz teraz bude pekne, mohli by ste dojst hoci aj k nam.. myslim, ze autobus chodi priamo.. alebo my k vam.. ci na ihrisko, ako vam vyhovuje🙂)

leila
15. apr 2013

@renatad a tie nalepky.. mame dva albumy a v oboch takmer 100 uz nalepenych.. zo 10 mame takych co uz maju obaja🙂) ja si pri pokladni vzdy pytam, ci mi daju viac nalepiek pre deti.. a ked oni dvaja tak krasne mrkaju na predavacky🙂) vzdy im to vcas pripomeniem🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre