Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leila
15. apr 2013

@deina ahoj danka.. uz aj ja chapem.. ako rychlo tu cas leti.. ver never.. stale si na vas spomeniem.. ze sme tu tak dlho a sme sa nevideli.. u nas stale dakto chory, atd.. alebo idem ja na sk.. proste stale nieco.. akurat som pisala renatad, aby sme sa stretli, oni byvaju tiez tu ako my🙂) vzdy som si myslela, ze ved autom aj vy byvate blizko, ze to v pohode, ze tam iste odbehneme.. aleee za ten cas co sme tu, sme tadial sli asi tak dvakrat a straasne dlho🙂) a metro som uz tiez parkrat vyuzila, hoci som si myslela, ze nebudem nim chodit🙂 vidis, mohla som cez IP, aale uz je jedno🙂) a teda este si doma? dokedy tu planujete ostat?

mexico_16
15. apr 2013

@stellamaris Ahoj..Nam zavolalia cakali sme 8mes. na miesto co je este dobre kedze uz prihlasuju deti ked sa narodia 😉 Zavolaj si tam..

deina
15. apr 2013

@leila, do leta. 😉 Zeby sme skusili jedno stretko niekde uprostred, kym sme este tu? 😅 My tiez furt nieco mame, velmi vela sme boli chori tuto zimu a stale behame po kadejakych terapeutkach, aj na SR sme boli...

renatad
15. apr 2013

@yanni ešte nikde nič sme neplatili, ešte sme tu u lekára neboli 😉 dufam, že to aj tak bude, muž je v privat poistený a ide si tam dceru pripoistiť, kedže ide do školy a uvidíme ako to bude so mnou, či pojdem do privat tiež alebo ako, zatial neriešim

renatad
15. apr 2013

@leila aj moji sa usmievaju na predavačky a dostanu viacej nálepiek :D tak super dáme stretko, prineste si albumy a nálepky a všetko spojíme 😀 😀 ja som streda štvrtok piatok sama s detmi, včera sme boli pri Isare, bolo tam stretko čechov a slovákov, sa aj grilovalo. ale škoda, žiadna ina rodinka s detmi 😅

stellamaris
15. apr 2013

@mexico_16 diky,ja som bola maleho prihlasit,ked som bola v 8.mesiaci 😉 riaditelke som vypisala formulare s tym,ze po narodeni dietata doplnime udaje o nom,tak sme tam uz s novorodencom boli znova a riaditelka vravela,ked ho vezmu,tak mi poslu zmluvu a dodnes nic.Volam uz aj do inych jasli,nakolko miest maju malo,co viem,vsade odpoved,ze ohlasuju sa pisomne..............musim nastupit do prace v polovici septembra a ak nie,mam problem.Uz vyvolavam Tagesmütter na okoli,tie maju uz plno a davaju ma na poradovnik.Aupairku si nemozem dovolit a pracovat ist musim,aj ked iba na 2/3-Stelle alebo Teilzeit........................V dedine,kde byvame,jasle ani skolka nie su,na okoli iba jasle,beru deti od 2,5roka,nas bude v septembri mat iba 1rok a mesiac a ja neviem,kam s nim.... 😒

mexico_16
15. apr 2013

@stellamaris V akom si meste ?

leila
15. apr 2013

@deina takzee od septembra uz asi nastupujes doma do prace, ze.. my este stale nevieme, dokedy tu.. asi tak, ako vy ste vlani nevedeli.. ci tiez len do leta.. ci este rok.. kubko je prihlaseny do skoly doma aj tu..🙂) no mohli by sme veru stihnut stretko🙂)

renatad
15. apr 2013

Baby ak máte záujem naša školka bude robiť Bazar detskeho oblečenia, detských potrieb a podobne, veci do 122 velkosti, je to v Giesingu Kuhbachstrasse 9 28.4. v case 10-13 hod. je to školka Karl und Liesl e.v. 😀 😎

stellamaris
15. apr 2013

@mexico_16 byvam na dedine v blizkosti Schrobenhausenu 😉

lubi
15. apr 2013

Ahojte. Chystame sa prestahovat do nemecka a zhanam info ohladom vsetkeho. Uz som sa tu pytala, ale nikto mi neodpisal ☹ . Plati sa pri najme ak si najdeme byvanie aj depozit? Aka je najlepsia poistovna? Neviete mi poradit nejaky dobry vzor na zivotopis? A najzakladnejsia otazka- zije niektora z vas niekde v okoli Kemptenu, alebo Oberzdorfu?Dakujem pekne za odpovede. Piste vsetko mozne co vas napadne.

yanni
16. apr 2013

@lubi Ahoj, Jasne, ze sa plati Kaution. Väcsinou je to tak 3 Kaltmonatsmieten. Cize ked mas najomne kalt (t.j. bez energii) 1000,- tak platis Kaution 3000,- Ale Allgäu je lacnejsi, takze tam take Miete asi len za velky barak.

Gesetzliche Krankenversicherung je jedno ake, vsetky su zhruba na jedno kopyto 😕 A zalezi, ci bude chlap pri nejakej nemeckej firme ako zamestnanec, tak sa poisti on a ak ty nebudes robit, tak teba a dieta do Familienversicherung, cize plati len on.

Zivotopis? To akoze nemyslis vazne? To by si mala vediet. Ved to je prvy krok, ako robit "karieru". A ked uz ti niekto hned pri zivotopise musi davat rady, tak neviem neviem ako to dopadne v dalsom Berufsleben. Nic v zlom, ale taketo veci by si mal clovek vyriesit sam. O zivote v DE dame infosky, ale co sa tyka roboty, o tu nech sa stara kazdy sam.

claire90
16. apr 2013

@lubi ahojky, manžel si musel udělat životopis na tejhle stránce http://europass.cedefop.europa.eu/de/documents/... je to dobrej průvodce a člověk aspoň na nic nezapomene 🙂

renatad
16. apr 2013

Čo sa týka práce baby Mnichovčanky a okolie, naša školka hladá učitelov pre deti od 3 do 6 rokov alebo do jasli, ak mate zaujem to vyskusat ozvite sa, samozrejme nas najdete i pocas vikendu v meste, budeme mat tyrkys tricka 🙂 Je to sukromna skolka Karl und Liesl elterninitiative. 😎 Samozrejme určite treba byť vyučený poprípade prax, máme i učitela 😅 tak kludne i chlapákov berieme ak budu ok

mexico_16
16. apr 2013

@lubi Ahoj..Nie vsade beru deposit..My mame dom a nikto od nas nepytal. Platime 1000€,zalezi kde budete byvat ci dom alebo byt. My sme poisteni pod manzelom a v AOK 😉 Zrus si pridavky tam kde zijete a tu budes poberat 184€ na maleho.Taktiez sa tu pojdete prihlasit,ked uz budete mat byvanie.Skus linky :
http://www.immowelt.de/
http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohne...
Kludne sa pytaj ak nieco potrebujes 😉

mexico_16
16. apr 2013

@yanni Nechapem celkom tvojej reakcii..To uz sa nemoze nikto nic opytat ? Myslim,ze nato je tu toto forum..Idu no novej krajiny,mozno majau obavy 😔 Nepytala sa co ma napisat do zivotopisu asi si zle precitala lebo chcela niejaky vzor 😉 Neviem preco nepomoct,ked sa chysta do novej krajiny 🙂

yanni
16. apr 2013

@mexico_16 Tak zivotopis s novou krajinou nema nic spolocne. Zivotopisy sa pisu aj na SK. Akoze nechapem aky vzor. Väcsina zamestnavatelov chce tabellarisch. Niektori dokonca ani nechcu vsetko vediet. uz som sa stretla aj s tym, ze ZS a SS vobec nechceli mat spomenutu. Bud len VS alebo Beufsausbildung. Ono treba citat tu Stellenanzeige a ked posle na blind tak tam napisat, co uzna za vhodne a dolezite.
Vzor ako taky neexistuje. Na internete je toho na miliony, tak nech pogugli. A castoi zivotopis pre zamestnavatela az taky dolezity nie je. Viac u neho zavazi Anschreiben. ked to super napisa a bez gramatickych chyb, tak uz 50 % vyhrala. dalsich 50 % nie su ani tak diplomy ale Erfahrung a Vorstellungsgespräch, ak ju pozvu. Ako sa vie predat.

lubi
16. apr 2013

@yanni dakujem za info. Zo zaciatku budem robit ja a preto sa pytam na zivotopis preto ze v kazdom state vyzaduju zivotopis inak sformulovany takze co poznam ludi tuna a aj my sme si ho museli trochu prerobit. Nemusis byt takto negativna a robit zo mna negramotnu 😒 iba som ziadala o nejaky vzor a nie o to aby mi niekto vypracoval zivotopis 😀 A kde si nabrala ze od vas pytam info ohladom prace? 😀. Ano zivotopis si vyguglit mozem, ale myslim ze he lepsie sa opytat od vas - z prvej ruky ze ake mate skusenosti. @claire90 dakujem presne nieco take som potrebovala. Aspon ty si pochopila o co mi ide. @mexico_16 dakujem za pomoc a tiez ze si sa ma zastala. Urcite chcem vsetko info a co najviac tak sa pytam a ked to niekomu pripada hlupe ja s tym nic nenarobim.

yanni
16. apr 2013

@lubi tak zase ty si nepochopila. Ja som o hladani prace nespomenula ani slovicko. Vies v poslednej dobe sa tato diskusia obracia uplne inym smerom ako bola povodne zalozena. Pred rokmi tu islo hlavne o to, aby si tu baby, popripade aj chlopi 😉, vymienali skusenosti a trebars sa aj "vyzalovali", co ich na zivote v DE ale aj na samotnom DE serie popripade aj tesi. Tiez o detickach atd.
Len teraz sem chodia ludia s prosbami o rady typu: uvazujeme, chceme, planujeme atd. zivot v DE., ako to v DE bezi, co clovek potrebuje vsetko vybavit atd. To uz nie je nic zo starej temy. Babam, ktore su tu 5,10,15, 20 rokov nikdo nic nedal na podnose hotove. Vsetko sme si museli vybehat, vytelefonovat atd same. Mne sa zda, ze v poslednych rokoch ludia uz nic nevedia vybavit bez rad a pomoci. Ano je to vela roboty a zaberia aj vela casu ale ked clovek nieco chce, mal by prvou radou ist najskor cez oficialne miesta. Popripade, ked uz clovek ma vybrate, kde, kontaktovat sa priamo na to mesto. Kazde mesto, kazdy region v DE ma ine pravidla, ine ceny, ine postupy. Vo vseobecnosti na nic neda radit. A tak je to aj s tym zivotopisom. Kazdy zamestavatel vyzaduje nieco ine. Nic sa neda pausalizovat.

O tom vyssie pisanom svedci aj to, ze z povodnej velkej zostavy a mozem povedat aj super bab sem uz takmer nik nechodi. Ak niekto nakukne podobne ako ja, tak len kazdých par tyzdnov ci mesiacov. Tiez vela bab, co si sem prislo po rady, dostali odpoved a uz po nich neostal ani smrad.

yanni
16. apr 2013

A ine je radit niekomu ako bola napr. @renatad, ktora prisla s konkretnou otazkou, ze by mali ist do Mnichova, ako to tam je atd. To uz sa radi uplne inak, ked tu clovek roky zije a vyzna sa aj v uradoch a ako toto mesto vobec funguje. A tiez je pekne, ze medzi nami ostala. To sa tak casto nestava.

lubi
16. apr 2013

@yanni ano mas pravdu a aj nie. V dnesnej premordenizovanej dobe preco by sme si to neulahcili a nevidim dovod preco by som sa nepytala. do tejto temy som nevstupila z umyslom iba vas vyuzit. Ak sa do nemecka dostaneme urcite ostanem verna tejto teme. Okrem toho aj som sa pytala ci nie je niekto z okolia kde sa chystame ist zit. A nie preto aby som tam mala niekoho kto mi bude pomahat na zaciatok s vecmi okolo vybavovania, ale aby som tam mala kusok slovenska 😉 Kedze sa daju vytvorit aj sukromne temy urcite hladaj zvysok bab tam, verim tomu ze tam sa zdrziavam vacsina z tejto temy. Co sa tyka pomoci ja velmi rada odpoviem a poradim ak viem. Inak to ze sa ti nepaci ze sa tu nevies s nikym porozpravat iba tak uuuple chapem. Tema Irsko je taka sucha a vsetci tam pisu iba vtedy ked nieco potrebuju ze som z toho sklamana ze sa neda si s nikemy iba tak popismenkovat. Tak dufam ze ak budeme v nemecku tu najdem nejake spriaznene duse 😉

yanni
16. apr 2013

@lubi jasne ze su aj sukromne temy. aj my sme jednu taku zalozili. Ale to uz bolo na uplne inu konkretnu temu, nie takto vo vseobecnosti. A s vela babami z tejto temy mam kontakt, ale uz nie cez kona. Kon uz celkovo nema uroven.

A v Irsku uz ostat nechcete? Ti poviem, Nemecko uz nie je to, co byvalo ☹

lubi
16. apr 2013

@yanni odist co skor odtial. nepaci sa mi tu ina mentalit, vsetko mi tu pripada spinave a neviem si predstavit vychovata tu malickeho. pocasie na prd...
inak este k tym mojim otazkam. ja mam svagrynu ku ktorej by sme sa prestahovali( ako mysli do dediny kde byva, nie k nej), ale od nej nejako infa hmmmm... ona tam zije velmi zaskatulkovane a uz dlho na ta aby vedela niektore infa ktore mna zaujimaju.

yanni
16. apr 2013

@lubi a ste uz dlho v Irsku?

Noooo ono sa to stava s tym "zaskatulkovanim". A hlavne na dedine to nie je bohvie co. A ak to je este dost male, a maju tam malo cudzincov popripade ziadnych, tak to uz fakt nie je bohvie co. Skus poguglit, ci ta dedina nema vlastnu stranku. Ak ma, tam by si sa mala dozvediet co ti na zaciatok treba. Ty mas este jednu vyhodu, mas dieta. Cez dieta, aj ked je este malicke, mas mas velmi dobru sancu zoznamit sa s inymi mamickami. Krabbelgruppe, Baby plavanie, rozne akcie pre deti. Zoznamis sa s inymi mamickami a hned to bude lahsie.

yanni
16. apr 2013

@lubi ozaj a pocasie v DE je na dve prdele 😠 😀

lubi
16. apr 2013

@yanni sme tu 3,5roka. Problem bude aj s nemcinou ☹ , lebo som zvyknuta uz hovorit anglicky ale snad rychlo oprasim. Inak svagryna ja strasna co sa kontaktov tyka. Ona je rada bez spolocnosti 😝 . Dakujem za tip, idem kuknut stranku dzedziny 😀 Ono pocasie tu nie je az take zle, mne tu akurat vadi ze tu stale skoro fuka takze tu si tak clovek nevychutna leto.

deina
16. apr 2013

@yanni, co to, preco uz nie je to, co byvalo?

Nuz, to pocasie by ozaj mohlo aj dlhsie vydrzat pekne... aspon jeden tyzden v kuse by sa nedalo? 😝 😅

@leila, napisem ti IP, ok?

yanni
16. apr 2013

@deina Dani, tak je. Pred rokmi tu bolo veselsie. Uz to tu nejaky ten patek mrie.

renatad
16. apr 2013

@yanni ha si ma podcenila, ja sa niekde prisajem a už sa ma len tak lahko nezmeníte, teda aspon tých pár rokov čo by sme tu chceli byť 😀 😀 i ked moj muž ma straší iným štátom vrrrrr 🙄 ale tiež rada pokecám ked viem, samozrejme začiatky su ťažké a hlavne v inom štáte

renatad
17. apr 2013

je ešte niekto taký masochista ako ja a chystá sa cez víken na trh Theresienwiese a na jarné slávnosti?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre