Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mexico_16
27. aug 2013

Z
@saska.t z pobytu nie to som Ani nenapisala ;)

mexico_16
28. aug 2013

@zuzka_bluzka koľko malo dieťatko keď si prišla do de ?

lusinda1989
28. aug 2013

Baby poradte co musim vybavit pre odchodom do de. Dcerka bude mat rok ked sa budeme stahovat. Poberam rodicak a pridavky na dieta zo sr stale som tu. Manzel pracuje v Celle od jula. Poradte mi prosim co vybavit kym som na sr pred odchodom a co po prichode v de. Nielen co sa tyka dcerky ale aj mna. Dakujem velmi pekne

lusinda1989
28. aug 2013

A este by sim chcela vediet ako by to bolo s tehotenstvom a porodim v de ked by som tam nepracovala ale manzel ano.

leila
28. aug 2013

ahojte, chcela by som sa spytat, kolko rokov trva v nemecku zakladna skola? dakujem za odpoved🙂

yanni
28. aug 2013
leila
28. aug 2013

@yanni diky🙂)

rpinguin
29. aug 2013

@yanni myslis? vies s kolkymi detmi som sa stretla, co im to trvalo dlhsie? 😀 😀 😀 😀 😀 aj dnes som mala kandidata 😀 😀

latkovkybrno
29. aug 2013

Ahojte, je tady nějaká maminka z okolí Dortmundu ?

yanni
29. aug 2013

@rpinguin no Renci o tom potom. 😀 😀

mooc
31. aug 2013

@lusinda1989 co vybavit netusim, si toho popisala dost malo.. ale ked tu budete prihlasene mm, vam cez seba moze vybavit rodinne zdravotne poistenie a tym padom nie je Problem so zdravotnou starostlivostou malej ani teba..

hocy79
2. sep 2013

dievčence,neviete mi poradiť?syn pôjde o dva roky (ako 7 ročny) na grundschule.či to musí byť škola len podľa bydliska,alebo môžem vybrať aj inú-a aky postup je pri tom.som z Mnichova.dakujem vam

saska.t
3. sep 2013

@hocy79 to zavisi asi na lokalite,u nas musis do 4 triedy v mieste bydliska,potom uz moze aj mimo 😉

mickey85
3. sep 2013

ahojky budeme sa stahovat do Wiesbadenu, su tu nejake mamicky z okolia?

claire90
3. sep 2013

@evulienka22 budu muset kuknout do mapy, vubec nemam tucha kde to je, hrozny mesto 😀 skoda ze mam takovyho spuntika, mohli jsme nekam na hriste, snad bych se cestou neztratila 😀

claire90
3. sep 2013

Holky nevím jestli to s tou sex. výchovou už ve školkách je blbost. O víkendu, když jsme jeli nakoupit o tom mluvila tchýně, když ještě pracovala, tak dělala v nějaký firmě, kde byla i školička a prý to tam těm dětem fakt vysvětlovali, nevím do jakých detailů, ale myslím že ať už jakkoli, tak je na to brzo. Povídala, že prý za ní jim o tom říkali až na konci základky a všichni z toho měli srandu, neb už věděli svoje a ty děti že to prý berou vážně, tak jenom doufám, že se to praktikovalo jenom u nich a běžný to opravdu není :-/

claire90
3. sep 2013

@mickey85 my zatím bydlíme ve Frankfurtu - Sindlingenu 🙂

sisamato
3. sep 2013

@claire90 po tomto uz neviem komu mam verit...na SK bude v KE 22.9. pochod aby ten zakon neprijali...vela ludi na SK je uz z toho vsetkeho znechutenych..skolstvo, zdravotnictvo., potraviny, vsetko je skoro na kolenach...neviem co to tu bude...

claire90
3. sep 2013

@sisamato ani se nedivím, když mi o tom vyprávěla, tak mi stály vlasy hrůzou na hlavě, ale jak říkám, nevím až do jaký míry to myslela, jak se to tam praktikovalo, povídala jenom něco o obrázcích, ale i tak.. a např. ta část o masturbaci to snad nemůže nikdo myslet vážně, už jenom logicky - pokud by školka nutila rodiče, aby to dětem doma ukázali, tak z druhý strany se může ozvat, že je to narušení mravní výchovy dětí a mládeže a může od toho být tahání po sociálce, soudech... tedy nevím jak na SK, ale věřím tomu, že v ČR by z toho byl takový začarovaný kruh... zákonodárci se vždy kouknou "na západ" co tam dělají a snažej se to rychle aplikovat do onoho státu, ale že je to holej nesmysl už nikoho nezajímá, hlavně že se půjde "ku předu"..

yanni
4. sep 2013

@hocy79 v mieste bydliska. Ale da sa vybavit ak ina skola, len to musis sakra dobre odovodnit.

beatka1988
5. sep 2013

Baby,potrebujem dostat z Nemecka tri velke baliky...dokopy hmotnost cca 15kg..viete mi poradit,ktory sposob prepravy a dorucenia je najlepsi?dakujem okrem DHL...to by vyslo 220€,a to je dost...

lubi
5. sep 2013

ahojte. chystame sa do nemecka, sice na buduci rok az, aj ked sme planovali uz teraz koncom roka, ale kedze cakame babo tak sme to presunuli. zatial len tak zistujem veci a hladam infa. prosim vas ako je to s pracou? myslim tym ze som pocula ze ak ma clovek urcitu skolu tak v inom obore ho nezamestnaju a aj to ze niektore skoly v nemecku ani neakceptuju.
tiez som sa chcela opytat na tu sexualnu vychovu na skolach, lebo sme s manzelom tiez poculi o tom ci je to pravda, lebo je to neskutocne aby takym malym detom tlacili nieco take do hlavy! ale ukludnili ste ma ze je to blud.

@beatka1988 skus sa pozriet na SLOVAKPOINT.IE je to irska stranka ale su to slovaci co robia prepravu po celej europe a cena ja za kilo 2,50€.

pallacinka
5. sep 2013

@beatka1988 Mozno po autobusarovi? Ak vyhovuje trasa, my sme tak parkrat nieco poslali. Alebo mozno po niekom, kto ponuka spolujazdu, len to je uz o nieco riskantnejsie.

evulienka22
9. sep 2013

@claire90 pozri siwww. frankfurt.de tam klikni na Stadteile vlavo a myskou pohybuj na kazdej casti sa ti ukaze cast kde byvas...ked budes blizsie a mala bude väcsia ozvi sa, aj my sa mame v plane stahovat o dva roky 🙂 kde je viac zelene

claire90
9. sep 2013

@evulienka22 určitě 🙂 u nás to vypadá na okolí Obertshausen v dojezdu do 50km, tak pak kdyžtak můžeme někam i dojet (snad brzo začnu jezdit sama, ať nevisím na chlapovi 🙂 )

evulienka22
9. sep 2013

@claire90 veru, tu su tie cesty uzke, aj ja jazdim sama, ale cez mesto si este netrufam, ale zacnem, chcem vozit maleho do jasliciek...a chodit sama na nakupy... 🙂

atinkaa
9. sep 2013

Ahojki,dlho som tu nebola tak zdravim po lete a len namatkovo niekto novy v ddr a nebodaj v lipsku a okoli?

evulienka22
9. sep 2013

@lusinda1989 tak u nas vo Frakfurte som isla na Agentur für Arbeit a tam je oddelenie Familienkasse , tam mi dala papiere na vyplnenie ohladom pridavok na dieta... 🙂

maculik
10. sep 2013

Ahojte kocky,
zase som k vam raz prisla po radu:

Adelku tento rok musime zapisat tu v Nem. do 1.rocnika. Nasla som ale na nete, ze prvakov zijucich v zahranici, ktori maju len slov.obcianstvo, treba zapisat aj do skoly na Sk a chodit bud na konci kazdeho roka alebo na konci prveho stupna na preskusanie zo Slovenciny, prip. z inych predmetov.

Chcem sa spytat, viete o tom nieco blizsie, ze ci je to naozaj povinne? Hlavne tie skusky teda. A ako to prebieha.
Nasla som aj takyto clanok, len je to z r.2010, tak neviem, ci je to stale aktualne. A pomohli by mi osobne skusenosti.
http://www.rodinka.sk/vychova-a-skoly/skolak/zi...

Dakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre