Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

misha1104
6. júl 2013

Ahojte neviete mi poradit kde mam vybavovat apostilu? A ako dlho to trva pokial ju poslu dakujem babenky...

barboramarek
7. júl 2013

ahojte dievcata, od augusta budeme zit v nemecku v aachen. mam 4 a 7 rocne deti. viete mi dat tip ako s ocokovaniami, atd. budem vdacna za kazde info. popripade neni niektora z vas odtial 😉

saska.t
7. júl 2013

@barboramarek ockovanie je v nemecku nepovinne,takze je na tebe ci das alebo nie,vzdy ti ho ponuknu podla ocko kalendara a je na tebe ci das,alebo nie,Dr.tvoj nazor musi respektovat 😉

barboramarek
7. júl 2013

@saska.t dakujem, jasne ale su nejake co sme tu absolvovali a tam musime este dat preockovat alebo sa na to uz mozem "vykaslat" 😉
a este napadlo, tu odhlasujem prispevok na dieta ? tych necelych 21 eur?

saska.t
8. júl 2013

ak chces dat preockovat,ukazes tu ockovak a oni ho podla casu doockuju ak nechces,jednoducho povies,ze nie 😉 Ak budete poisteni cez muza,ktory tu pracuje mala by si mat narok na elterngeld 184,- eur,tym padom sa musite odhlasit na SK u zdravotky a socialky, nemozes brat tie iste prispevky v 2 statoch a potrebujes z DE potvrdenie,ze ste tu poisteni 😉

petra_psychee
8. júl 2013

Baby neviete kolko stoji ambulantny porod v hainburgu? Dakujem velmi za odpoved.

saska.t
8. júl 2013

@petra_psychee to aj nieco stoji??? u nas v Bremen prides odrodis a ak je vsetko ok,po 4 hod. ides domov,nic to nestoji...

petra_psychee
9. júl 2013

Ale ty asi mas poistenie v AT. Ja nie,idem na vlastnu past. Tak preto da tolko vypytujem🙂

neurologia
9. júl 2013

@misha1104
ja som sa spytala pani ktora nam vydavala rodne listy ze kde "robia " apostylu ...ona mi dala potom adresu a tel.cislo...napisali sme sprievodny list -kde bolo co chceme a nasa adresa kde maju zaslat uz apostylovany rod.list a pekne s rod.listom poslali na danu adresu....a oni nam poslali apostylovany rod.list + rechnung ....a my sme to potom pekne zaplatili prevodom a bolo 🙂

misha1104
9. júl 2013

@neurologia Dakujem takze original rodny list im ostava?

yanni
10. júl 2013

@misha1104 u mna na sude tiez apostiluju 😉

yanni
10. júl 2013

@petra_psychee nepomylila si si diskusiu? My sme v Nemecku 😀

neurologia
10. júl 2013

@misha1104
nie neostava ...vsak ti poslu spat ale uz apostylovany....a ty potom dalej vybavujes co potrebujes (predpokladam ze to potrebujes na vybavanie slov.rodnych listov)

misha1104
11. júl 2013

@neurologia jasne ja som si aj myslela ale svagrina mi tvrdila ze jej to ostalo......ano potrebujeme na vybavenie rodneho listu pre dievky nase......

vejoma
11. júl 2013

Ahojte maminy🙂
je tu niekto v okoli Kornwestheimu/Ludwigsburgu (Baden-Württemberg)? Hladame so synom(1,5r) niekoho s kym by sme mohli chodit na ihrisko, na kavicku🙂 a tak🙂
Dakujem

beatka1988
12. júl 2013

@barboramarek byvate v Achene?my sa tam mozno budeme stahovat...

jenny6
12. júl 2013

@vejoma Jej ha, no tak sa hlásim 🙂 To sa teším, že budeme mať tak blízko nejakú SK rodinku 😀 My máme 10 mesačnú babu, tak niekedy môžme niekam vybehnúť na ihrisko.. 😉 My sme v Ludwigsburgu časť Neckarveihingen.

barboramarek
13. júl 2013

@beatka1988 ahoj no manzel tam uz je a ja s detmi sa stahujeme 15teho augusta a hej aachen, tak na okraji 😉 kedy tam budete?

vejoma
13. júl 2013

@jenny6 super!🙂 napisala som ti spravu 🙂

lusinda1989
14. júl 2013

Baby je tu nejaka zienka z hannoveru a jeho okolia? Muz tam zobral pracu a ja sa mam za nim s malou stahovat ked najde byvanie. Zatial byva v hoteli a ma max dva mesiace kym si najde byvanie. Popripade mi poradte co vsetko musim vybavit kym odidem a ked pridem do DE. Prispevky poberam na svk. Muz ma zmluvu na rok zatial. Dakujem

tinkaaa
19. júl 2013

Dievčatá ktoré bývate v Nemecku - máte niektorá účet v banke sparkasse potrebujem niečo zistiť

kleopatris
19. júl 2013

@tinkaaa a co potrebujes vediet? ;)

stellamaris
19. júl 2013

@tinkaaa ja mam tam ucet,preco? ak chces,napis IP.

tinkaaa
20. júl 2013

@kleopatris - ďakujem @stellamaris už netreba ale vďaka za ochotu

anulienka166
24. júl 2013

baby niektora z Ulmu?alebo v blizkosti??je tam moja sestra caka babatko a nepozna ziadne mamicky ani tehulky, prosim IP..dakujem

andreapata
30. júl 2013

ahojte baby, poradite? moj syn bude mat v auguste 3 roky,ale do skolky nastupuje az 9.9.2013, musim s ana urad prace nahlasit este kym bude mat 3 alebo az ked uz bude v skolke, nechcem to zmeskat a neviem presne ako znie zakon v nemecku. vdaka za rady

saska.t
30. júl 2013

@andreapata no az na to,ze materska je oficialne v nemecku do 1 r. dietata,alebo predlzena do 2 rokov, musis dat viac info, si nezamestnana? nikdy si v DE nepracovala,pracovala? ak nepoberas v DE matersku musis sa nahlasit okamzite,je jedno kedy tvoj syn nastupi do skolky 😉

andreapata
30. júl 2013

pracovala som rok pred materskou, momentalne pracu nemam, lebo pocas materskej mi vyprsala zmluva. ja som sa uz snazila nahlasit, ale odbili ma s tym, ze mam prist az ked budem mat postarane o syna, viac ako 20 hodin tyzdenne.som z toho dost magor.

saska.t
30. júl 2013

@andreapata to je ale blbost,nesmies sa nechat odbyt, zaregistrovat ta musia vzdy,aj ked nedostanes peniaze,co nedostanes,pretoze by si musela byt min. 12 mes zamestnana,ale budu za teba platit odvody a zdravotne a zhanat ti pracu podla tvojich poziadaviek ci profesie 😉

andreapata
30. júl 2013

mne povedali, ze ked som doma s dietatom, tak mam prist az ked bude v skolke. ja som pracovala 12 mesiacov pred materskou, cize ked maly pojde do dkolky mala by som mat narok na ALG1? zdravotne som poistena aj s malym cez manzela. no presne preto ma nezaregistrovali,lebo som nestala Arbeitsmarkt zu verfugung,kedze som bola s malym doma a nedostali sme jasle, sukromne som si nemohla dovolit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre