Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
22. júl 2011

@elephant tak ikeu zase v de az tak mmoc blizko nemate ale mozno nejaky xxxlutz (friedrichshafen) teda neviem kde na ch/de hranicu sa stahujete ale z toho co ja tu poznam este rundel (ravensburg) stumpp (stockach a tettnang) block (meckenbeuren)
ale teda myslim, ze v tomto ti dobre posluzi aj ujo google.. a co sa spotrebicov tyka, asi by som sa radsej spolahla na elektrofachgeschäft..

@evinkaaa evulik, kym sme nemali prcka/prckov, tak obcas aj slza padla, ale nebolo mi pri luceni tak tazko ako teraz.. teraz si uvedomujem ze detvaky nemaju babku a dedka kedykolvek sa im zachce a naopak..

@iii ja som nasich celkom rada zneuzivala.. tatino tu bol vyse 7 tyzdnov, takze takmer uz udomacneny a mamca bola tyzdne dva.. nicky ich zboznuje.. a rozmaznavaju nielen jeho a matika ale najviac hadam mna.. takze carada cista.. a preco chces babatko pred marcelkom "skryvat"? vsak mu ho ukaz a on po urcitej dobe strati zaujem.. aj nas nicky tak.. pride nakukne a ide si posvojom.. mame kolisku v obyvacke, postielku v spalni.. a nepouzivame ani jedno.. matik je najcastejsie na rukach alebo v mojej posteli a zatial cista pohoda..

elephant
22. júl 2011

@mooc ďakujem. Ideme do Basel, takže najbližšie väčšie nemecké mesto tam je zrejme Freiburg.

mooc
22. júl 2011

@elephant jej tak tiez budete na takom trojuholniku ch/de/fr.. vo freiburgu urcite nieco najdete 😉

elephant
22. júl 2011

@mooc Ty si tiež tam niekde? 🙂 Vo Freiburgu som našla práve IKEU a ten XXXL, čo si spomínala. 🙂 Ešte raz díky! 🙂

mooc
22. júl 2011

@elephant nie celkom.. my sme trojuholnik de/at/ch (na brehu bodensee) a ikeu mame blizsie v ulm-e.. ale tusim sa niekto ide stahovat do konstanz 🙂 a to nie je od basel daleko..

evinkaaa
22. júl 2011

@mooc - reni, ved ty vlastne byvas v oblasti DAH 😀 Moj manzel to vzdy tak nazve... 😉

@elephant - vitam ta v nasej teme 😉

neurologia
23. júl 2011

@mooc
renca aj my chodime do ikei v ulm-e 🙂 ale my to mame nejakych 45 min cesty max hodina 🙂

ja som uz po 2 vecery mala take bolesti ze som myslela ze ideme do nemocky ale nakoniec pominuli...normalne som musela predychavat a len do kolien ma tahalo....uffff ale som babu povedala ty mas byt lev a dohodli sme sa na 1-veho augusta 😉 tak este pockaj ...a aj attila mu vravel tento tyzden robim skolenie mam nejaku neodkladnu robotu este vyckaj ako ti mamina vravi... 😀

mooc
23. júl 2011

@neurologia my asi kusok dalej ale z opacnej strany.. aaaa teda nemozem povedat, ze tam chodime, lebo sme tam boli presne 2x a naposledy pred takmer troma rokmi (cakali sme nickyho)
inak moj mm nicolasovi vravel, ze este tam vsetko dopapaj a vypi a potom mozes prist.. a tak aj bolo.. narodil sa az ked sa mu minula plodova voda 😀
ale aby bolo babatko lev, na to nemusite cakat do augusta 🙂)))

neurologia
23. júl 2011

@mooc
jasne ze nemusime cakaz do augusta no ale vcera a predvcerom by este nebol lev....a ja od zaciatku vravim ze augustove babo bude dobreeee 😉

misha82
23. júl 2011

Ahoj holky, nebydlíte některá v Dormagenu? Případně v Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem a okolí? Budeme se teď do Dormagenu stěhovat a máme dvě děti, tak by bylo super, kdybych v okolí našla taky nějakou českou maminku 🙂

jahodka11
25. júl 2011

ahojte 🙂
my sa stahujeme do nemecka do stuttgartu oktobri 🙂 a prave som zistila, ze som tehotna.... 🙂
poradite mi, ako to tam funguje s doktormi? vidim, ze ste niektore cerstve maminky....moze sa babo narodit v nemecku a ja poberat matersku tu na slovensku?

yanni
25. júl 2011

Caute babule,

tak sa kurz hlasim, ze zijem, ale budem sa len opakovat, nestiham, nestiham, nestiham 😠

@neurologia Bei uz sa ti to krati, uz mas vsetko pokope?

@mooc Renci DAH by som velmi nepouzivala, lebo si budu mysliet, ze si z mojej Gegend, kedze DAH je SPZ pre Dachau 😀

Ozaj, ste sa tu pytali na to "R". Takze moj brasko ho tiez nevedel a kedze na SK je to recova chyba chodil k logopedicka. Cvici sa to na takych specialnych slovach, kde sa R vyskytuje po takych spoluhlaskach, kde sa ten jazyk akoby sam automaticky dal do tej spravnej polohy. Najskor sa tie slova cvicia bez R a potom normalne ako maju byt. Uz si tie slova vsetky nepamätam ale opytam sa mamy, mozno ma niekte doma ten slovnicek. Ale neviem neviem po 20 rokoch. Co mam este v pamäti je napr. trnka a traktor. Najskor sa to cvici ako tdnka a tdaktor.

@jahodka11 myslim, ze ked budete mat trvaly pobyt na SK a v DE nic nebudete poberat, tak ano.

petra5258
26. júl 2011

@yanni 🙂 uplne si mi pripomenula detstvo 🙂 trnka, traktor a namiesto r som musela vraviet d, tdnka tdaktod ale naucila som sa r nakoniec... v 6 rokoch po roku u logopeda a keby sa na mna mamina vykasle a necvicila by to so mnou kazdy den tak by som bola doteraz ususlana a rackujuca 🙂 a este mi pchala spajdlu pod jazyk a tlacila mi ho hore do spravnej polohy co mi pride neskutocne smiesne ked to teraz sem pisem ale viem ze prave pri tej spajdli som prvykrat povedala r

yanni
27. júl 2011

@petra5258 No ti poviem, brasko sa navrieskal, ze on nechce. Ale po case mu to asi doslo a zobral si ten slovnicek, kde mu logopedicka pisala tie slova a tvcaril sa ako ze cita 😀 😀 Uz aj tak vedel tie vsetky slova naspamät 😀 😀 😀

lenka1108
27. júl 2011

ahojte baby. trosku sa vam sem vrijem.potrebujem cosi vediet pre kamaratku.
takze kamoska bola v nemecku nasla si tam nemca a vydala.teraz bude 5 rokou co su zobraty.nejak im to neklaplo a v oktobri by mali mat rozvod. lenze v aprili otehotnela ked bola za nim na par dni. uz ma vsetko prehlasene aj trvaly pobyt aj obciansky vsetko ma uz na sk. teraz ta otazka.
ak porodi na sk moze nieco poberat z nemecka kedze otec je nemec.termin ma v januari.
na nasich uradoch jej povedali ze nie ale nechce sa mi tomu verit.myslim tych 150e z nemeka neviem ci su to rodinne pridavky alebo prispevok by dostavat mala nie? dakujem za odpovede.lenka

yanni
27. júl 2011

@lenka1108 no nech sa velmi netesi. Vsetko zalezi od trvaleho pobytu dietata. Cize ked bude dieta prihlasene na SK tak bude dostavat vsetko na SK. Jedine co moze dostat z DE je vyzivne od otca. Ak pravdaze uvedie v rodnom liste otca jej este manzela. A ak to pojde cez sud moze sa lahko stat, ze to vyzivne jej vypocitaju podla pomerov na SK a nie podla Düsseldorfer Tabelle, co je akesi meritko na DE pomery.

Detske pridavky su v DE 184 €. Len ako som uz spominala, trvaly pobyt DIETATA musi byt v DE. T.z. keby aj otec dietata poziadal o poberanie detskych pridavkov, ze by ich jej posielal, tak prve co musi udat, je adresa dietata. A ked uda SK, tak uz prehral. Keby udal DE aj ked bude dieta na SK, tak bude mat najneskor v 6.rokoch dietata problem, ked ho neprihlasi do skoly. Mozu ich za to dokonca zavriet a museli by vratit vsetky pridavky za cele tie roky.

Ono to nic nema s tym spolocne, ci je otec Nemec, Slovak, hotentot alebo podobne.

yanni
27. júl 2011

@lenka1108 Kindergeld wird für Kinder unabhängig ihrer Staatsangehörigkeit gezahlt. Die Kinder müssen in Deutschland einen Wohnsitz haben oder sich hier gewöhnlich aufhalten.

lenka1108
27. júl 2011

@yanni dakujem za odpoved.odkazem jej.tochu sme dufali ze by cosi dostavat mohla.okrem teda peniazkou od otca.ten platit chce... dakujem aj tak

rpinguin
27. júl 2011

tak na to deva mala mysliet dopredu, nechapem ako niekto moze s niekym do postele a nedajboze este otehotniet a pol roka na to mat rozvod 😠

yanni
27. júl 2011

@rpinguin Renci presne moja rec. Az sa mi rozum zastavil pri tej otazke. Ked frci rozvod, tak predsa nebudem liez do postele s chlapikom, s ktorym sa rozvadzam. Dobreeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

iii
27. júl 2011

baby, ale ono to chuti najlepsie niekedy az po rozchode 😉

yanni
27. júl 2011

@iii Ingi dobreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 Inak mas pravdu, to hej, ale ked uz, tak sa ale nedat nabuchat (ked uz musim byt taka vulgarna)

neurologia
28. júl 2011

@yanni
heh aka debata sa rozputala....no tak je to divne ok rozluckovy sex ale no nemusela otehotniet ale zas to bola mozno nahoda ...a mozno to planovala ze jej mozno nieco z toho "kvapne" kedze otec je nemec.... 😅 to uz mi nevypatrame ale zas je divne ze sem za nu pise kamaratka...ved dotycna sa mohla ozvat aj sama ked ma problem a chce poradit....to mi pride take detske ze kamoska sa pyta aby jej kamoska vedela....co sme v skolke 😝

yanni
28. júl 2011

@neurologia ze rozluckovy sex 😀 😀 😀 Riadna hovadina, tak bud sa rozvadzam, alebo nerozvadzam a dalej s nim sexujem. Ale for je to dobry 😀 😀 😀 😀 Inak mna to tiez napadlo, ze mozno to tak planovala, chcela decko a asi si myslela ze bude lepsie s Nemcom, ved nech plati. No ale to sa uz nedozvieme.
A skolku si dobre odhadla. Ale aby sme jej az tak nekryvdili, mozno nie je na konovi a nechce sa sem prihlasit. Kto vie.....

martinas30
28. júl 2011

ahojte baby ani som nemyslela,ze je tu nejaka skupinka bab zo slovenska co zije v nemecku🙂 au nahodnym citanim som sa ku vam dopatrala,niektore prispevky mate velmi zaujimave,necitala som vsetko,to by som musela min mesiac ale tak striedmo som presla vase diskusie.,niektore velmi zaujimave...ja tu tiez zijem pri frankfurte a mame s manzelom 5 mesacnu dcerenku,buduci tyzden konecne cestujeme na slovensko..budem rada ak vam sem mozem niekedy kecnut a rozobrat aj nejaky moj problem ak sa naskytne 😎
@jahodka11 co mas na mysli ako je to tu s doktormi??? neviem ako to budes mat s materskou,ale zo zakona vyplyva ze na matersku davku a rodicovsky pripevok maju narok iba tí co maju trvaly pobyt na Slovensku a na slovensku sa aj zdrzuju,ak budes zit v nemecku tak myslim,ze ti to neschvalia,narok na priplatok pri narodeni a prispevok pri naroeni mas aj ked sa babo narodi v nemecku,ale na davky asi nie,tie budes musiet poberat v nemecku.

evinkaaa
28. júl 2011

@martinas30 - ahoj. Vitaj medzi nami 😵 Ako dlho si v nemecku? Planujes sa niekedy v buducnosti na sk vratit?

martinas30
28. júl 2011

@evinkaaa dakuje za privitanie 🙂som v nemecku rok a pol,moj manzel je tu uz 7 rokov a na slovensko sa velmi neplanujeme vratit,on je tu spokojny a po navrate nastalo by sa nam asi aj zmenil zivot a neboli by sme takí stastní ako sme tu,kvoli rodine,moja svokra rada keca do vsetkeho a mne to vadi,aj ked sa snazim to tolerovat,predsa je to mama mojho draheho,ale vie byt velmi neprijemna...na druhej strane nemam tu moc kamaratok kedze som dost rychlo otehotnela po prichode tak mi je niekedy velmi smutno za domovom...

evinkaaa
28. júl 2011

@martinas30 - odvodzujem podla tvojho nicku spravne, ze sa volas martina? Moje meno moj nick prezradza 😉 .
No ani ja sa neplanujem vratit, manzel je nemec a mame tu uz svoj zivot, svoje zazemie, vsetkych kamaratov - ja uz na sk mam veeelmi malicko kamaratov. Cize nasa buducnost je definitivne tu. Mne je za rodicmi tiez niekedy velmi smutno, ale uz som tu velmi dlho a tak ako aj ja, aj oni sa s tym naucili zit. 🙂 Navzajom sa navstevujeme a mame kazdodenny kontakt (ak to teda mne a aj im cas dovoli) cez skype, takze to je v pohode.
A preco nemas ziadne kamaratky tu? Nechodis s malickou niekde na nejake babykrabbelngruppen alebo nieco podobne? Tam by si mala urcite moznost niekoho spoznat, ci nie?

martinas30
28. júl 2011

@evinkaaa ano som martina,s tymi kamaratkami je to tak,ze kym som nebola tehotna kamaratky som mala,ked sm prisla do nemecka nevedela som ani ceknut po nemecky,zacala som chodit do skoly,spoznala som vela ludi,s niektorym udruzujem kontakt aj teraz,ale je to ine kedze oni deticky nemaju,po otehotneni som nechodila nikam,stale som musela byt doma,pretoze som mala dost tazke tehotenstvo,stale mi bolo zle ked osm zacitila nejaky pach mohla to byt aj vona tak som zvracala,tak isto som bola velmi nevladna,teraz s malickou som sa trosku rozbehla a chodime vonku stretavame vela mamiciek s detmi ale este som nespoznala nejaku taku maminu s ktorou by som udrzovala kontakt a mala som moznost s nou sa bavit pravidelne..co by som aj potrebovala,pretoze moja nemcina je uplne zaciatocna...a v ktorej casti nemecka byvate???deticky mas???

evinkaaa
28. júl 2011

@martinas30 - chuda, to si mala dost tazke tehotenstvo. Uf, nezavidim ti veru. Ale zvladla si sa tesis sa s malej dcerky, to je hlavne 😉 😉 Neboj, postupne spoznas nejake kamosky, s ktorymi sa budes stretavat aj castejsie. Ked bude dcerka väcsia, tak to bude urcite lahsie a lahsie. Na ihriska deticky s detickami a mamicky s mamickami 😀 A tak sa aj v nemcine zdokonalis. Chce to len cas a trpezlivost 🙂
My s manzelom zjeme v mnichove a deticky este nemame. Ale aj to pride niekedy 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre