Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
12. mar 2012

@evinkaaa evi, no este jeden je tam taky, co este nema 3 rocky.. ale vela maju takych 3-4rocnych v skupine 😒 zvazujem, ci ja tom privelmi prisna, ci ine mamy lahostajne ja som v mensine.. ale aj tak.. 😕

evinkaaa
12. mar 2012

@mooc - novidis, tie ostatne deti su starsie a urcite uz zmrzlinu mali a poznaju. Cize pre nich to je ine. Ale pre tvojho....no neviem. Ak nechces, aby uz teraz dostal maly zmrzlinu (ale az ked bude troska starsi), tak im to kludne povedz. Ved ty si matka a ked si to nezelas, neni na tom nic zle. Ja si myslim, ze kludne by mu dali namiesto zmrzliny jogurt. 😉 Stoj si za svojim, ak si o tom presvedcena a nedaj sa "zmotat" davon, len preto, ze ostatni, to tak robia.

rpinguin
12. mar 2012

@mooc Reni, no ak chces byt za Spielverderbera, tak to urob, Nicky ti podakuje a ucky sa na teba budu divat ako na blazna. Co ti na zmrzke vadi, ja som tiez v jedle dost exot, ale ono keby clovek na vsetko hladel a cital ingrediencie, tak sa pomaly nenaje. Co ti vadi na zmrzke? A nie je to jedno, ci jogurt alebo zmrzlina? Vies, co taky jogurt v sebe ma? Ci myslis natur?
A s tym programom by som to tiez tak cierne nevidela, ved ti hadam niekedy dorastie a bude sa tiez zucastnovat inych akcii.
Inac Matilda zacina od 1.4. a my tu mame miesta celodenne, takze si musi poradit jednoducho sama a bude v skupinke zmiesanej, cize bude v nej najmladsia, ale taky je zivot. Najlepsie je hodit do studenej vody, tak sa najlepsie nauci. U Maxika v skupine tiez nebude, nerobia to tak a suhlasim s tym uplne. Starsie dieta nie je babysitter a maju sa vyvijat individualne, takze som zvedava.

evinkaaa
12. mar 2012

@rpinguin - renca a co ty potom s tolkym volnym casom, ked budu obe deti v skolke? 😀

yanni
13. mar 2012

@mooc
@mooc booooze ved mu dovol tu zmrzlinu. Ved je to uz jedno, ci zacne o mesiac skor alebo neskor. VEd uz bude mat 3 roky, to nie je ziadne baby a ma vlastny rozum. Aby sa nit niekedy nepodakoval.....Ved ich hadam nebudu tym napchavat cely den.

@rpinguin Renci uz si nakupila Matildicke prvu skolkarsku vybavu? Boooooze ako ten cas leti. A ty uz mas kostimcek a Aktentasche ako tazko pracujuca zenska? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Inak som nad tebou rozmyslala, ved spracuj R. na nejake Mini pre teba. Ved uz budes aj ty tazke prachy zarabat, tak si zasluzis 😉

rpinguin
13. mar 2012

@yanni spracovat je to najmenej, hlavne, ked nam ale jedno stoji pred domom, asi by som sa mala naucit s tym jazdit, ale akosi sa bojim tych velkych aut. Inac kazdym dnom sa ti snazim napisat, ved to poznas 🙂

yanni
13. mar 2012

@rpinguin Renci, velke alebo mala, to je na fahren jedno. Akurat je ungewohnt, ked presedlay y maleho na velke (myslim teraz dlhe). Mas iny odhad koli parkovaniu, ci sa zmestit do Lücke a ci nie. Ale KEd zacnes jazdit na vasom, tak sa naucis.

mooc
13. mar 2012

hmm.. no tak som matka semetrika despota.. na zmzline mi vadi okrem zlozenia aj teplota a ze je u deti "navykova".. ale nechcem mu pokazit radost.. myslite, ze by fintu s tym jogurtom prekukol???? 😀 😀 😀

kmk11
13. mar 2012

@mooc nooo ono je to s tou zmrzlinou asi viacsecna zbran ... spytala si sa, co im presne chcu dat? aj jogurty sa daju zamrazit na zmrzlinu, aj mousse sa da zamrazit a chuti ako zmrzlina... nemyslim si, ze toho budu jest na tony, ak nechces vobec zmrzlinu, tak povedz, nech mu daju zmrazeny jogurt, ale takychto veci bude viac, co sa ti nebude v buducnosti pacit ... lenze i deti su vynachadzave... ak ho budes prilis vydelovat od inych, mozno ho sama dovedies ku tomu, aby sa naucil, "ako maminku okabatit" ... skor sa musis ty naucit, ako treba tie kazdodenne nastrahy regulovat, aby to neprekrocilo tvoju unosnu hranicu, ale aby sa ani maly necitil ako "Außenseiter" 😉
za nasich cias to boli predovsetkym babicky, co posuvali prisnu rodicovsku hranicu 😉

iii
13. mar 2012

@mooc reni, si sa zblaznila? vies co povedal kundera....einmal ist keinmal 😀 samozrejme v inom kontexte, ale myslim, ze je to aplikovatelne aj na zmrzku. a este nieco, nezabudni, ze deti nie su sproste, neokabatis ich, iba budes posobit nakoniec ty velmi nedoveryhodne 😀

yanni
13. mar 2012

babz hovorite mi y duse. Na to aby clovek vedel ake deti mozu byt prefikane, ani vlastne nemusi mat. Viem, ze je to pri vlastny ine, ale poviem vam, ja som rada, ze som si roky skusala na cudzich, co sa moze a co nie a ako co skusat atd. Ja vzdy vravim, deti su casto mudrejsie ako ich rodicia, hlavne ked sa jedna o presadenie si svojej mienky. Takze Renci, zatial este mozes zakazat, ale ako dlho? A aby ti tie tvoje zakazy niekedy ten tvoj spunt nevycital. A my dospelaci rozmyslame uplne inak a vela veci ide jednym uchom dnu a druhym von, ale deti, ak jed si mozno myslime, ze ved je este maly, to si nemoze pamätat, never tomu, urcite veci dieta prägen a vyjnu zo suplika v takej chvili, kedy by si to najmenej cakala. A aj dvojrocne dieta vela chape, treba s nim len hovorit a hovort a hovorit a vysvetlovat atd. Vsetko ale s mierou.

mooc
13. mar 2012

diky baby, tak sme si to dnes s mm dali k veceri ako temu a dohodli sme sa, ze zajtra (aj tak mame termin u hno dr. v fn) popri tulackach mestom vezmeme nickyho na zmrzlinku, aspon zistime, aku a ci vobec ma rad a on zisti, ci sa tesi, na zmrlinkove dopoludnie v skolke..
inak sme sa pytali aj nicolaska, ci sa na zmrzlinu tesi a on povedal, ze nie (vobec ju nepozna) 😝 my/ja sme mu ju doteraz nezakazovali, my sme mu ju len neponukali 😉
a k tomu nasmu skolkarskemu rozvrhu, dnes uz boli v plane aj hodiny pre 2-3rocne deticky 🙂 uz som spokojna.. a nahodou to nie je zle, lebo vidi clovek, co asi jeho potomok v tej skolke robi a s kym.. 😖 kedze z nasho nicolasa, tahame veci ako z chlpatej deky.. jaaaaj a este som vam chcela povedat, ze nas prcek, ked som pon dnes prisla, ma posielal domov, ze on este zostava (konecne sa dockal, ze bol s detickami aj na dvore a to bol jeho sen uz dva roky, ked sme sli okolo, vzdy stal pri brane a sledoval, co sa vnutri deje..) 😅 asi nebudem bohvieaka mati, ked mu vobec nechybam 😀

rpinguin
14. mar 2012

@mooc Reni, si videla niekde, aby niekto normalny deckam ponukal sladke? Ja teda nie, decka na vsetko pridu postupom casu same, ak neziju v uplnej izolacii. Maxik nedavno chcel, aby som kupila Nutellu, ze to pozna, ze je to dobre. Asi zo skolky, raz mali na olovrant knäckebrot s nutellou 😀 Odolala som a nekupila, kedze by som sa do toho pustila aj ja, co teda nemozem ani nahodou, takze nech len dalej spoznava mimo domova. Kebyze to neni v tej velkej flasi, ale v nejakom mini baleni, tak by som asi ani problem nemala to kupit. Ja som z toho myslenia vytriezvela, nakratko boli obaja necele dva roky, teraz maju rozumu, rozhodnu si sami.

ivanajelinek
14. mar 2012

@rpinguin Tak ja kade s malym chodim vsade mu len sladkosti pchaju. Bud gumibärchen, kindercokoladku,lizatka a veci podobne...Tiez sa mi to vzdy nepaci ale neviem co s tym robit. Zo zaciatku som zakazovala, ale sem tam povolim. A to uz vtedy niektori na mna pozerali ako na sibnutu,ked som nieco zakazala. To mal maly okolo roka, teraz ma 18 mesiacov.... 🤐

rpinguin
14. mar 2012

@ivanajelinek som tym myslela rodica, ale mas pravdu, na to, co pises ty, som nepomyslela, to sa stava na kazdom kroku. Nastastie sa ale viaceri pozru najskor na mna potajomky a mna sa spytaju, ci mozu. Teraz uz povolim, uz mam "velkych", ale kedysi som tiez zakazovala alebo vzala, decka som nejako odfajcila jablkom a zozrala to ja 😀
Ved ono sme vsetko inteligenne zenske tu, takze ja sa riadim pravidlom: Vsetko s mierou 😉

ivanajelinek
14. mar 2012

@rpinguin To hej, tiez sa zo zaciatku pytali ze ci uz to moze. Len teraz uz ani nie. A moj krpec "zozere" vsetko 😀

Ozaj a este sa chcem spytat ze ako to chodi v skolke. Ze ako tam varievaju. Lebo co mam kamosku, jej mala ma rok a uz ju dala do KITA a ze minule mali na obed pizzu alebo curry wurst mit pommes 😕

yanni
14. mar 2012

@rpinguin no ved to Renci, deckam nic a ty za ich chrbtom hubu plnu pommes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :-
Nie vazne, ty to robis dobre, vo veku tvojich deti sa aj tak uz nic neda zakazat. Preto dostanu odomna aj coki a gumischeiß, uz ziadne Muffiny z Dinkelmehl 😀 😀 😀 😀 😀
A presne tak, hore vyssie som to aj ja spomenula, ano vesetko ale s mierou. A to plati aj pre dospelych. Ked sa toi clovek nauci v detstve, tak mu to ostane aj do dospelosti.

mooc
14. mar 2012

reni, no u nas sa pytaju, ci moze nicky dostat gummibärchen alebo hroznovy cukor.. a teda dlho som tiez vravela, ze ee.. potom, ked uz detatko rozumelo vo co go, ze ok, ale dali sme nickymu do vrecuska.. 😉 a potom sa na to zabudlo a doma som to potom z vrecak vyberala.. 😝 ale inak nicolasa uz aj nas detsky lekar po kazdej navsteve krmi gumkacmi.. 🤐
a k tej nutele, my take doma tiez nedrzime.. a mm minule dostal chut na nutelu na vianocke, tak ked boli s nickym na nakup, ze sa nickyho pytal, ze ci beru maly alebo velky pohar, ze nicky rozkazal: maly staci.. tak ze okoloiduci sa na nom smiali.. no..

a veru poznam takych, co deti dobrovolne sladkym napchavaju.. aj prvorodene.. kde sa tomu teda da dlllllllho predchadzat.. inak moja svokra nicolasovi v poslednej dobe kupuje kinderka na palety.. a uz som sa jej snazila vysvetlit, ze on sa potesi aj ked dostane pomaranc, ale nejako ma nepochopila.. sa snazi nahradzat svoj nezaujem alebo ako to nazvat, ze ma cas na vsetko ine len nie vnukov cokoladou asi.. no ale nie to som chcela..

dnes sme nakoniec na tej zmrzke neboli, lebo bolo dost zima a uuuuplne hmlisto a k tomu pocasiu sa nam zmrzlina nehodila.. tak este uvidime..

misiatko999
19. mar 2012

ahojte,
do Nemecka sme sa pristahovali pred necelymi 2 mesiacmi, prvy mesiac sme boli v hotelovom apartmane, teraz sme si nasli byt v casti Schwanthalerhohe je to hned na druhej strane ako sa kona Oktober fest. Je tu nejaka mamicka z tohto okolia alebo v blizkosti centra? Rada by som sa stretla na kocikovanie, pokecanie...

kmk11
20. mar 2012

@misiatko999 vitaj v Mnichove 🙂 ak tu niekto vhodny na kocikovanie je, tak sa skor ci neskor ozve 😉 ty to nemas ani daleko na Slovensku misiu (je hned za rohom) - tam sa stretavaju mamicky s detmi - zisti si kedy a zbehni tam http://skm-mnichov.wbl.sk/ a pokial si trufas nemcinou, tak kludne mozes ist i do nejakeho materskeho centra, tam bude mamiciek ajajaaj... 🙂
https://www.familienservice.de/web/muenchen/anf...

deina
20. mar 2012

@misiatko999, vitaj. 😉 V Mnichove ja nas tu kopec, aj ked nikoho s takym malym babetkom nepoznam, Sloveniek je tu vela. My mame nedaleko vas ocnu lekarku.

kmk11
20. mar 2012

@deina uz ste nazad? 🙂

deina
20. mar 2012

@kmk11, ano, tu sme. Ukazky rozdane. 😉

kmk11
21. mar 2012

@deina dakujem 😉

misiatko999
21. mar 2012

@kmk11 dakujem za privitanie 🙂 tu slovensku misiu urcite skusim. Materske centrum sice znie dobre, ale neviem po nemecky ☹ to je ale odvaha ist do Nemecka, co? 🙂

misiatko999
21. mar 2012

@deina dakujem za privitanie 🙂 takze ked tu mate lekarku aj sem nejak castejsie chodite? Ci len tak raz rocne?

misiatko999
21. mar 2012

Este som sa chcela spytat ci tu vsetky poberate pridavok na dieta z Nemecka a ci sa tu najde aj niekto co berie z Sk a tu mu doplacaju do ich vysky...

saska.t
21. mar 2012

@misiatko999 ak ostanete v nemecku urcite sa nemecky naucis, pred 6 rokmi som prisla do nemecka a vedela som tiez len guten tag 😀 v dnesnej dobe ropravam myslim docela v pohode,chce to len kontakt s ludmi a vela rozpravat a hlavne sa nehambit 😉

kmk11
21. mar 2012

@misiatko999 tiez som isla do Nemecka bez nemciny 😉 a neukradli ma 😉

natalia3
22. mar 2012

Ahoj holky, potrebuji poradit, chci vyridit miminku cesky rodny list. Budu to vyzirovat v lete v Cechach, ale nevim kde ziskat v Nemecku Apostilu....Bydlim v BW, musim extra jet do Tübingen, nebo jak se to dela....diky moc za rady...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre