Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

ja.na81
29. okt 2010

@paula ano, uz kdysi jsem se tu mihla (ale ja na ty internetove diskuse moc nejsem), mas pravdu a ano, HM je stale muj zamestnavatel..
S temi urady je to teda des, trvale bydliste mam uz tady a zustat dele nez mesic v Cechach si taky dost dobre neumim predstavit, to by bylo manzelovi asi moooc smutno bez nas 😉
Tak ja zavolam do toho Berlina..
A diky za gratulaci k mimi 🙂

oli1104
29. okt 2010

Caute,

zdravim zase po nejake dobe, byli jsme ted na 14dni v Anglii, tak zase nejaka aklimatizace ted 🙂

Co je noveho ?

Videla jsem nejake nove tvare tak je tu vitam. Jste nejaka z Norimberku 🙂 ?

Pauli ja taky nemuzu takovouhle "komercni" kosmetiku. Ja jeste nevim, ja to zatim nezjistovala, ale po urcite dobe pouzivani takove kosmetiky , treba samponu mi naskacou v hlave vyrazky, to stejne treba s telovym gelem. Myslim, jestli to fakt nejsou ty parabeny, nebo proste nejake slozky, ktere v prirodnich kosmetikach nejsou.
Nedela mi to ani levne Alverde z DM.

Jinak kdo se mnou sledoval to znaminko. Tak chvala bohu je to benigni, dle histologie nejaky melanocytovy nevus, podle dr. jsou uz tyhle znamenka zmenene, nejake velke mnozstvi melaninu nebo co, a v techle je prave mozne, ze se prave zvrtne a tak pry je lepsi, ze slo pryc.
Tak jen holky, kdo mate nejake znaminko, bezte s nim radsi na kontrolu !!!

Tak nic, musim uklizet, je to tu zase jako po vybuchu.

Jo, a zkusim sem dat obrazek te Katyncine Kittynky.

evinkaaa
29. okt 2010

Oli - naaadherna torticka. Velmi sa mi paci. 😵

neurologia
29. okt 2010

oli
ta je krasna prenadherna....jednoducho nema ani najmensiu chybicku 😎

mooc
29. okt 2010

dievcence, tie nevolnosti su uuuuuplne desne..
dnes som nabehla do lekarne, ze si prosim nieco na tehotenske nevolnosti a reakcia uja za pultom, ze: na toll, tak mu na to vravim, ze take super to nie je, ked to clovek ma.. ale teda poradit nic nevedel.. vrrrrrr..
kupili sme aspon zazvorovy caj..
najvacsi vtip tyzdna: moj manzel povedal dnes mame, ze je mi zle, ze poobede zostane s nami doma.. a ona poobede volala, ze jej je tiez zle a zvracala, ze asi ma to iste co ja.. tak sme sa tu uchechtavali..
idem citat, co ste popisali..

leelo
29. okt 2010

oli, tak som velmi rada, ze znamienko ok. ja mam toho viac a vybratie z roznych dovodov odkladam. chpodim pravidelne na kontroly a vzdy mi dr.povie, ze to treba vybrat, ze mi to tam na nic nie je a presne ako vravis - ze sa to moze jedine mechanicky podrazdit a potom zvrtnut. ja vsak v blizkom okoli mam aj pripad, kedy vsetky problemy zacali prave vybratim znamienka. ale asi to len predcasne odstartovalo to, co by ajtak prislo, kto vie.

leelo
29. okt 2010

@mooc ja som jedla normalne cerstvy zazvor a zazvorove tycinky z DM - alnatury. to mi vzdy pomohlo odvratit zvracanie a rozdychat tie nevolnosti. jedla som to fakt cely den a mala som to doma, v aute, v praci v sufliku... asi ma to aj tak psychicky drzalo, ale fakt to v konecnom dosledku pomahalo. nevracala som ani raz 😉

evinkaaa
30. okt 2010

Reni - velmi ti zelam, aby nevolnosti presli. To musi byt velmi neprijemne. 😉

Vkladam moju vikendovu rychlovku. Robila som ju vcera vecer. Za 20 minut naplnena a potiahnuta. Z ozdobami som sa nejako nepiplala, pretoze som to chcela mat rychlo hotove. Momentalne mame ine dolezitejsie veci, takze toto bolo akoze troska spestrenie, nic viac. 😀

rpinguin
30. okt 2010

Evi mi posielas? 😀
fakt pekna a to len tak? nestiham akosi nic, sorryyyyy

evinkaaa
30. okt 2010

Renca - jasne, ze nemas cas. Ved musis oslavovat 😵 . Este raz vsetko naj. 😵 Keby si byvala blizsie, tak by som ti jednu priniesla... 😵

deina
31. okt 2010

Oli, nadherna torticka. 🙂

Evi a ze len tak a takato pekna torta. 😅 To si si pre vas napiekla, ze len tak? Asi ta to velmi bavi.

My tu mame tatina, takze Misko vytesenyyyy, neustale na nom visi, kebyze nemame Matka, tak si mozem nohy vylozit, kavicku vypit, aj knihu precitat. No zlaty je velmi. Ale Matko sa rozhodol, ze on bude, cely den chodit a chodit a kedze sam nechodi, tak sa tu motkame po byte a ze preco ma odrazu krize bolia. Uz by sa aj mohol pustit sam, lebo takto ma to bohvieako nebavi. 😅 Doteraz krasne chodil sam s pomocou nabytka, auticka a pod.

Ha a pisali nam majitelia toho bytu, co si nas nevybrali, ci ho predsalen nechceme. 😨

neurologia
31. okt 2010

@deina
uuuuha si to rozmysleli a co vy ?-vezmete ho teda ?

evinkaaa
31. okt 2010

Dani - a co teda? Idete ho zobrat alebo beriete uz ten v Senlingu? A ano, peciem velmi rada a fakt to bola rychlovka. Ako som napisala aj s pecenim tak za 35 minut hotova. 😉

rpinguin
31. okt 2010

Evi, dik 😉
Dani teba bolia krize z toho, ze Matko chodi? To ako ide? Mna bolia, ked sa musim zohynat do postielky, ale nie z Matildinho chodenia. Uzivajte tatina.

neurologia
31. okt 2010

@rpinguin
renca citaj poriadne -pozorne 😝 ved danka pisala ze matko sice chodi ale nie sam...potrebuje pomoc cize niekoho /niecoho sa drzat....

rpinguin
31. okt 2010

@neurologia Bei, aha, no mas pravdu, zle som citala a to chodi za ruku? ja som sa s tym nejakym napomahanim neunuvala, nech si zenska poradi ako vie a poradila si 🙂 Ved ono sa to vlastne ani nema, inac existuje aj take drzanie typu Ruky hore 😝, toto sa teda uz vobec neodporuca a vlastne ma teraz napada, ved pri tomto musi boliet ten chrbat. Som ja ale nevnimava. Dani, tak na toto by som sa uz uplne vies co 😝

deina
1. nov 2010

No ved to doteraz vobec nepotreboval, vystacil si sam... rozmyslam, kto ho na toto naucil. 😖 A inac moze sa chodit aj takto, ze za ruky, ale nesmu sa drzat hore, lebo potom sa dietatu zle dycha. Ale samotne chodenie neuskodi, len rodica z toho ide porazit, ze? 😅 Ale vcera bol cely nejaky vykolajeny a iny... ci zmena casu, ci prichod tatina, neviem, verim, ze sa vrati coskoro do starych kolaji a bude si pekne nadalej sam stvornozkovat alebo chodit okolo nabytku.

Nie, aj tak vezmeme ten v Sendlingu, mne sa tam to okolie viacej paci. Henti majitelia toho bytu si divni, raz tak, raz hentak...

evinkaaa
1. nov 2010

Dani - asi mas pravdu. Taki majitelia, co nevedia co chcu a su nerozhodni, tak asi od nich ruky prec... 😖 . Zoberte ten v Sendlingu, ked sa vam paci a ste si isti. Budete byvat fakt v peknom prostredi. A aj tak sa mozeme hocikedy stretnut na kafco.....v tej oblasti som velmi casto, kedze tam byva 90% mojich kamaratov. 🙂

neurologia
1. nov 2010

@deina
danka
podla mna ste sa dobre rozhodli lebo moze byt ze ak by ste sa tam nastahovali tal by to boli o tom istom raz tak by povedali a potom hned inak....to by bol len stres...a ten byt co spominate s evkou ktory bol? davala si foto?-ma terasu ?

felli
1. nov 2010

Vsetky vas zdravim dievcata,som rada ze som vas objavila 🙂 Zijeme s rodinou pri mestecku Dinkelsbühl,bohuzial som zatial na nikoho z Ciech ani Slovenska nenarazila,ale ktovie,mozno byvate niektora pobliz,to by bolo fajn.My mame 2,5roc.Filipka .

felli
1. nov 2010

majte sa pekne 😉

yanni
2. nov 2010

@felli vitaj. hm od Mnichova dost daleko.

deina
2. nov 2010

@felli, vitaj. 🙂

Bei, nie, na tento byt som nedavala obrazky, nie je na nete, takze mame len take, co manzel fotil. A tie fotky vyzeraju dost hrozne, lebo to teraz maju cele napratane. 😀 Maju 4 male deti, tak si vies predstavit... (ale vsetko vypracu). Terasu nema, ma velky balkon, velku obyvacku, miesto je velmi dobre, paci sa mi. Najlepsie je, ze to ma odtial mm ani nie 5 minut do prace (autobusom jedna zastavka) a nablizku byva rodina jeho kolegu - Slovaci, manzelka je moja byvala kolegyna zo strednej skoly.

No a uz aby sme sli, lebo takto to teda nie je bohvieco, ze ja som tu, on je tam... 😒

evinkaaa
2. nov 2010

Felli - vitaj medzi nami. Ako sa volas? 😉

Dani - tak tatinko odisiel?! ☹ Nic moc taketo lucenia, ze? Ale neboj, ked uz ste byt vybrali, nebude to dlho trvat a budete sa stahovat. Ako bude prebiehat stahovanie - donesiete si komplet vsetko zo sk tu alebo si kupite aj nieco nove?
A viete uz priblizne, kedy sa byt uvolni?

neurologia
2. nov 2010

@felli
Ahoj ja byvam v Süßen-e....ujo google pise ze to jre teba cca 86km...a 1 a pol hodiny jazdy autom

yanni
2. nov 2010

@neurologia Bei ze vraj ujo google. No mne ujo google 😀 😀 posepkal ze Mnichov takych dakych 180 km. Hm Mnichov je stale nejak daleko od vsetkych.

deina
2. nov 2010

@evinkaaa, veru nic moc. Teraz cakam, kedy sa Misko zobudi a dopredu sa tu pripravujem na to, ze bude polhodinu plakat a zurit a nariekat... Snazila som sa ho pripravit, ze tato uz musi naspat, ale myslim, ze je to uplne jedno, aj tak mu to v tej malej hlavicke dojde, az ked ho tu naozaj nenajde. Vpodstate si berieme takmer vsetko, akurat novu spalnu by sme chceli... toto ma az tak trapi nemusi, lebo stahovanie plati firma, mozeme vziat hocico a hocikolko, dokonca to ti stahovaci aj pobalia. Ale patrilo by sa predtym vsetko pretriedit...

Byt by mal byt volny k 1.decembru, odvtedy bude zmluva, ale mozno sa odstahuju aj skor, to by potom mm mohol skor zacat s bytom robit.

leelo
2. nov 2010

ahojte 🙂
deina, ja ta obdivujem ako to zvladas, myslim odlucenie a plac starsieho drobca. moj maly je este spunt, ale uz teraz je tam silna naviazanost na otca. on sa vzdy tesi aj na postara, lebo si mysli, ze je to tata 😀

katka, akoze vsetko daleko? ja/my ti nestacime? 😉

@felli vitaj, kilometre nie su prekazkou 🙂

yanni
2. nov 2010

@leelo Peti stacis jasnacka 😉 a pride este deinicka a bude particka 😀 JA si poridim bejbinko a bude Krabbelgruppe 😀 😀 😀 Vlani v maji ked sa kamoske narodila mala tak vravela, ze aby sme nieco zamiesali ze budeme spolu kocikovat. No tak sme tak zamiesali ze sme miesali miesali az tak tuho ze kazdy isiel nakoniec vlastnou cestou. Tak nic nebolo. No co uz, uz nebudeme spolu kocikovat ☹

leelo
2. nov 2010

@yanni kati, ja ta beriem aj bez kocara 😀 praveze sa radsej porozpravam o inom ako plienkach. asi je to o mojom mindraku, ze ked sa medzi mamickami zvrhne debata na predbiehanie, koho dieta je "lepsie", tak moj kon nikdy nejako nevitazi v disciplinach 😀 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre