Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
18. nov 2010

@mooc no muzi, co s nimi. By som ho zabila 😠 A nepoucil sa po tej kradezi? Ja "vletim" kazdy vecer do garaze. Je to celkom pohodlne a nie som vystavena blbemu pocasiu 😉 Nie vazne, ja by som mohla tiez pred domom parkovat a to sme este taki "uzavreti" ze sa tam fakt nic nestava ale clovek nikdy neviem, A co budem stat vonku a rano potom skrabat skla, ked mozem pekne bez namahy rano nastupit do auta a ide sa 😉

leelo
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko vy ste dost naturalni ludia. uz aj inga vas predbehne a vybavi sa navigackom 😀
skuska vztahu myslis akoze hadky v aute? ja som videla dokument, kde mali manzelske pary najst cestu autom pomocou mapy a vlastnych hlav a to bolo teda krasne! rozvodove stadia. asi tak vznikli gps-ka 😉 to mate v tom pripade nadherny vztah, gratulujem!

leelo
18. nov 2010

@yanni kati, chodis do uradu autom?

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

@leelo- ano Peti, my sme asi tiez prispeli v zniku gps 😀 😀 😀

leelo
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko nooo, o tom pochybujem. inak krasne foto na fb. na kazdej si ina a pritom stale ako nejaka hollywood star 😵

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

@leelo dakujem Peti, nie prenadarmo ma volaju slovenska Grace Kelly hahaha 😀 😀 😀

iii
18. nov 2010

hahahha, no presne tak to je so skuskou vztahu, zatial som navigatorom ja, ale naposledy sa mi uz muz vyhrazal, ze ma vymeni........tak to radsej dostane navi, aby prisiel na ine myslienky

leelo
18. nov 2010

mam otazku na studovane zeny tu: ako je to s fontanelou - priehlbinkou v nej? vraj je to znak dehydratacie. len bendzovi pulzuje dost casto. aj tu dieru v hlave ma, ako sme to my nazvali. ale nechapem - rano sa zobudi, hlava ok, bez diery a ked ho nakojim, vznikne priehlbina. tak prosim o radu. dakujem

mooc
18. nov 2010

@leelo peti, nie je.. ale u nich (u nas) na ulici sa este nikdy nic nestalo.. 😉 a aky utvrdeny v svojom presvedceni dosiel dom, ked odisli v to rano policajti.. lebo policajt mu povedal, ze on si tiez nechava penazenku v aute, ved tu sa taketo vykradacky nestavaju.. (nuz asi nestavali)

@yanni katka, zabila.. ale co potom? najhorsie je, ze on taketo veci zabuda do 3 dni (ine do 3 minut), takze je to ako hadzat hrach o stenu.. a s tou garazou.. mame objednane nove auto, to ma uz od zaciatku presviedca, ze do nasej garaze sa nezmesti a ze by sme si mali od niekeho prenajat parkovacie miesto v podzemke.. (to by sa mu mozno pacilo, lebo tam su brany automaticke, tak by nemusel ani z auta vystupit) ale zase ak mame davat 35€ mesacne a bude parkovat aj ak pred vchodom, tak hodi o zem..

inak my sme v lete presli pol SK bez navi a celkom v poho.. kedze mm nevie sk a nerozumie vsetkym tabuliam, tak sa spoliehal na mna a trafili sme vsadeeee..

leelo
18. nov 2010

@mooc reni, tak 35e to mate super, my 60 za podzemku 😅
aj my sa s odstupom csu divime ako sme mohli prejazdit napr. portugalsko bez gps, ale ja tvrdim, ze tam maju skvely tabulovy info system. co sa o slovensku velmi povedat teda neda...
ale napr. pokyn "drzte sa v..." je uplne nepouzitlny na viedenske ulice, kedze tam maju tie pruhy vetvene ako stromy 😉

mooc
18. nov 2010

inak my sme raz zabludili vo viedni s navi.. lebo sa mm podarilo zle odbocit.. a sme sa krutili po tych dialniciach hadam 20 minut mozno dlhsie, kym sme sa vykrutili.. (a mne bolo treba cikat!!! este dobre, ze som vtedy nebola tehu a ako tak som to zvladla..) 😝 😝 😝

yanni
18. nov 2010

ja za podzemku 40 ecok. Ale je to fajn ked clovek z auta nemusi vystupovat. Uz len v teplucku a par schodov alebo vytah a uz som doma 😉

Inak ja uz bez uja tomtoma nikde nejdem. Na SK prejdem aj bez ale sicher ist sicher. Ale zatial som este nikde nezabludila. Akurat ze chudak je pomyleny pri ziari co sa ta nova cesta stavia (vala) tam mi stale ukazuje koniec cesty a obrazok ze len pole 😀 😀 a tam uz cesta a aka pekna 😀 😀 Budem updatovat az ked to dostavaju. Ale inak v zahranici v pohode.

@leelo Peti jasne ze mladica, vlastne vsetky tu, co chces 😀

@leelo a nie niechodim do kancla autom, len ked strajkuju. Ale zatial sa vzdy aj cez strajk dalo sbahnom ci vlako. Len po stanicu v dachau v zime, na bicykli je kosa a slapat sa mi nechce 😕 V lete na bicykli ale teraz pekne v teplucku 😵

mooc
18. nov 2010

ze vo viedni, sibe mi.. v mnichove som chcela napisat..

katka, ja som zvedava, ci teraz ked pojdeme k nasim uz bude ta cesta po ziar dokoncena.. ☹ len mi je smutno, ze kvoli tomu nadjazdu uz nie je vidiet z cesty pri prijazde do mesta kastiel a kostol.. to bolo vzdy take pekne.. ked uz som toto videla, tak mi srdiecko plesalo, ze hura zvladli sme to.. doma sme..

moj nicky este spi.. nechaaaaapem.. v poslednej dobe sme naobed bud nespali alebo jed tak najviac hodinku a pol.. a teraz uz tri.. to uz asi ani von nepojdeme.. tma ako v rohu + dazd.. dobre pocko akurat na nakupy.. lenze ja teraz (rovnako ako v prvom tehu nemam najmensiu chut chodit po obchodoch..) boze, keby tu bola nejaka donaskova..

inak my mame polovicu dvojgaraze (co patri k nasmu bytu), lenze vraj sa tam nase nove auto nezmesti.. no som zvedava..

deina
18. nov 2010

@yanni, Katka, jej, ta cesta pri Ziari, tiez sme tadial isli s navigaciou - trpezlivo mlcala. 😅

My sme v aute dobrucki, manzel sa totiz uplne spolieha na moj orientacny zmysel (on nema skoro ziadny) a ked aj obcas trosicku zabludime, nic sa nedeje, on je totizto velmi rad zabludeny. Vraj takto spozna miesta, o ktorych ani netusil.

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

@leelo Peti a zda sa Ti, ze je maly dehydartovany? ma aj ine priznaky dehydratacie? ono pulzacia fontanely je vec normalna, to by som osobne nejako neriesila a po akom cas sa ta priehlbina o5 zrovna?? neviem, mne osobne nieco take nie je zname u Amci tu fontanelu skoro vobec ani nie je vidno, akurat sa to da nahmatat, ale ja take veci nerada chytam 😀 😀 😀 ona by sa mu uz aj pomalicky mala zacat uzatvarat, ale na to ma este troska casu. mozno dalsie stuodavne damy nieco pridaju.

@mooc Reni, to kupujete kamion s privesom, ked sa vam tam nezmesti??? 😀 😀 😀

yanni
18. nov 2010

@mooc no sa priznam, aj ja som raz bludila. KEd som isla vlani v lete k Eve. Ale za to nemoze ujo tom len moja hlupost. Lebo on dobre vravel len ja som skor odbocila ako som mala. A to som este nebola v mnichove. Ale ani neviem akym zazrakom, co som sa vselijako krutila ako mucha v liecniku, zrazu som sa ocitla pred dachau. Cize ja som stale dookola isla. A zaujimave je, ze potom priamo v mnichove som uz nemala problem. Hm....

@mooc
@deina a ta ceste pri Ziari. no to je kapitola sama o sebe. Moja navi sice nemlci ale tetka uz mi aj nadavala, normalne zvysovala hlas, ze sa mam otocit o 180 stupnov ked to bude mozne 😀 😀 😀 😀 No co sa budem niekde otacat, ked tam pekna rovna cesta 😀 😀 😀 😀 😀

@deina inak taky nazor ako tvoj manza ma aj moj otec. Sice on nebludi, ten ma orientacne schopnosti, to sa neda ani definovat, ale tiez raz ked sa stalo tak povedal, ze no co, aspon sme videli nieco ine. Ale nezabudol podotknut podotknut ze sme urobili 20 km navyse a minuli viac benzinu 😀 😀 😀 😀

Pred 10 rokmi s mojim vtedajsim, este neboli navi a ani ten fajny obchvat Viedne, sme neskoro zbadali odbnocku na blavu, to vtedy bola len taka mini tabulka 😠 , dme sa normalne ocitli na madarkych hraniciach, smer budapest 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To bola sranda, a ja este natesena ze juj hranice uz sme tam, no take velke gulove sme tam boli. Ale ja sa musim stale na tom rehotat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

@yanni Katka, ta Budapest uz bola osudna viacerym 😀 😀 😀 😀

yanni
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko Vierka no to preto ze my tych madarov tak milujeme 😀

deina
18. nov 2010

@yanni, to je dobre, Budapest? 😀 😀 Mne sa pacil cesky hlas, co sme mali v starej navigacii, ten neustale "přepočítat, přepočítat", ked sme sli inakadial ako hovoril. To Mio nas naposledy v Piestanoch namiesto do NURCHu (reumatologia) poslalo na hradzu, co je sice nedaleko, ale ziadny reumatolog tam veru nebol.

Nuz a sestrin buduci, ten vzdy s navigaciou zabludi, pretoze sa s nou hada. "Urcite nie tuto odbocit, to nie" a pod a potom chodi po fakultativnych vyletoch.

Ked takto spominate cestovanie... ja by som si tak len tak sadla do auta, bez planu na nejaku cestu a sla. Take uzke cesticky cez dedinky alebo cez hory, pomaly, nikam sa neponahlame...

felli
18. nov 2010

len v rychlosti zareagujem na vase cestovanie a navi,my sme si poriadili minuly rok a i ked nam az tak velmi nechybala,teraz sme radi ze sme si carovnu krabicku poriadili.Hlavne cestou krizom krazom Talianskom nas vyviedla kolkokrat von az z neskutocne bludivych uliciek,v Norimberku som v noci viezla otca k autobusu,to som bola tiez rada ze nemusim hladat,ale zato v lete na Slovensku to sme ju radsej odstavili 😀 dialnice postavene v poslednych rokoch ju absolutne zmiatli a nic ine ako dorazne :"OTOCIT",PROSIM OTOCIT" sa neozyvalo.Mame znacku TOMTOM 🙂 inak je super 😉

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

jejda, neda mi nepridat 😒 😒

http://www.topky.sk/cl/11/810784/Po-posluchnuti...

takze bacha 😎 😎

felli
18. nov 2010

@leelo Peti,nie som studovana,ale prepadnuta fontanela je znakom dehydratacie,co si myslim ze vas problem nie je,malicky Ti asi pije dobre a tekutin ma dost.Mate do dvoch rockou cas nez uplne zarastie,to je tiez individualne.Keby som si nebola ista urcite by som sa pri dalsej navsteve pediatra spytala.Ta pulzacia,to je asi normalne po kojeni obzvlast,aj u dospeleho je po namahe lepsie hmatatelny pulz 🙂 ale to nie je nic odborne,to pisem len co si myslim,rady necham na lekarky..ahoj vsetkym,sladke snicky***

felli
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko tak to je dobre 😕 😨 😖 🤐

iii
19. nov 2010

takze aby som to zhrnula - mam sa vyhybat Miu a radsej Garmini alebo Tomtom, u tomtomu mam este moznost gratis softveru od danky. ako je to inak s tym softom, odkial ho mate? predpokladam, ze ste si ho neklupovali....mozte aj do IP, dakujem pekne dopredu za fundovane informacie 😉

peti, hahaha, no to by uz musel byt na tom ben dost zle, ak by mal v dosledku dehydratacie prepadnutu fontanelu 😀 mozno tak piaty den bez mlieka 😎 ja som riesila tiez taky smiesny problem, ked bol M uplne drobny, tak mu pri piti vytekalo mlieko z nosa....

jo, renca, zapichli sme to vtedy v campingu niekde pri radolfzell a odtial sme podnikali vylety

rpinguin
19. nov 2010

ved sotware je tam automaticky pri kupe, to sa kupuje taky balicek. My mame zabudovany v aute, Tomtom sa nam akosi zahadne stratil (ale ked sme ho mali, sme boli spokojni) a ked zlyhava zabudovany navi, tak je este jeden v mobile.
tento vyzera byt dobry:
http://testbericht.guenstiger.de/produkt/TomTom...

iii
19. nov 2010

reni, diky za link, prave pozeram, ze skoro vsetky uz maju europu v sebe ....tak preskocte moju otazku ohladne softveru. este nejake vychytavky, na ktore si treba davat pozor, alebo co sa osvedcilo?

neurologia
19. nov 2010

@iii
inga soft mas v tom...ale potom ked chces aktualizovat mapy musis si zaplatit aby ti ich aktualizovali alebo to mas dozivotne zadara a vies si to sama spravit.....alebo mas znameho ktory ti natiahne za par ecok "ciernu " verziu

neurologia
19. nov 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka dobry clanok 🙂 ale toto sa ti v noci moze stat aj s mapou.....pred par rokmi mali podobnu story nasi a mapou...mamina navigovala navigovala iba ked ocino zrazu brzdi ako blazon-vsetci nalepeni na prednom skle....jednoducho cesta nedokoncena ale na mape uz hrdo vykreslena bola.....

iii
19. nov 2010

bei, alebo neaktualizujes a skoncis ako hrdina z vierkinho pribehu 😀

deina
19. nov 2010

No to s tym autom vo vodnej nadrzi... 😒

To s tou fontanelou ste mi teraz pripomenuli, ze nestihame ani kontrolu u neurologicky, ani rizikovu ambulanciu, musim si to dat do poznamok, ze "este zavolat". Ze naco maju tie nase decka tolko lekarov... (a pritom im dokopy aj tak nic nie je)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre