Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

leelo
โ€ข
27. nov 2010

@rpinguin reni, pisem nase chyby ๐Ÿ˜€
ja som napisala "1x" a malo to byt "1.x"
a ty slamenny namiesto slameny, hehe

snad odstavec o kojeni bol zrozumitelnejsi ๐Ÿ˜€
dari sa ti uspat obe deti naraz? super. a to chicago - mal vas vziat so sebou. takze uz vas skoncil elternzeit?

leelo
โ€ข
27. nov 2010

@iii presne, na zuby sa da zvalit vsetko, az do dosiahnutia 20ks ๐Ÿ™‚ preto rozmyslam nad kurenim, ale mame 21 stupnov v spalni, tak snad to nie je vela...
ja po zobudeni nakojim , az potom idem varit, tak je to cca polhodinovy rozostup. vacsinou podvecer uz tolko stihne do seba za cely den napraskat, ze nechce. ale ponuknut musim, co ak...
cumel nemame, na toto ma moje cicky, resp. ani cumel nejako nechce. ked si zacne cumlat prst, vidim kolka bije a ze sa ide spat.
a niekto tu pisal o vyfuknutych balonoch - to sedi! este do leta som mala prsia ako za mladi - teda pred teho a potom som schudla cela komplet aj s prsiami. super to vyzera ๐Ÿ˜

ingi, vy ste stredoveka temna domacnost a nosite vlnene odevy ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
27. nov 2010

Peti - dakujem pekne ๐Ÿ˜‰ . Ano, Tegernsee je nadherne, ja som tam byvala asi rok a uzila som si to tam. Rada sa tam vraciam... ๐Ÿ˜‰
Jasne, ze dame stretko....ved som ti "slubila" kolacik ๐Ÿ˜‰. Ale asi az po sviatkoch, pretoze my mame teraz maximalne "plne"....ked je co i len troska casu, sme stale niekde a cez sviatky na sk.... ๐Ÿ˜‰

Ingi - dakujem aj tebe...sikovnych herzchirurgov mate urcite aj vy tam...nemas ty dokonca jedneho doma? ๐Ÿ™‚

Renca - no ty si tiez sikulka s vianocnou vyzdobou......ja mam zatial len adventny veniec a ostatne veci budem postupne zdobit buduci tyzden ๐Ÿ™‚ . Manzel kongresuje az tak daleko? Wow...

rpinguin
โ€ข
27. nov 2010

@ingi kdeze za Londyn, pracovne isiel.
@peti, no mna by ani vo sne nenapadlo, ze je to s jednym "N" ๐Ÿ˜€ , dve sa mi tam pacia viac, takze zasa som sa nieco naucila a dufam, ze si to aj osvojim a nezabudnem.
No a ci spia narovnako, neviem, len viem, ze ja mam klud ๐Ÿ˜€ Kazdy je v inej izbe, Matilda zaspi hned po najedeni, okolo 12.00 Maxik sa este nejaku dobu hra a potom zaspi tiez okolo 14.00 a ja kavickujem. Ja na svojej figure zmenu akosi nevidim, to je asi osud tych plnostihlych ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ฒ

leelo
โ€ข
27. nov 2010

Reni, videla som tvoje foto a reci o vreciach na obleceni ea pod. mi tam nejako nesedia ๐Ÿ˜•
ja som praveze tak rapidne schudnut nechcela a ani som nic pre to nepodnikala a mam to - prsia odisli โ˜น
tak to mas super zariadene na vychutnavani etvojho kapucinka. enjoy! ๐Ÿ™‚

no ono sa to ma tak:
kamen -> kamenny
slama -> slameny
cize N sa zdvojuje, len ak ho slovo obsahuje v zaklade. ja si niekedy pod vplyvom nemecky hovoriaceho prostredia musim tiez dat slovo najprv do zakladu, z kt. je odvodene a potom som si az ista ๐Ÿ˜…
inak na fb je taka grupa ci ako to nazvat "jazykove okienko" a da sa tam opytat na hocico. uvadzaju sa tam aj vselijake vynimky a pikosky ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
27. nov 2010

@leelo Peti, ked ti napisem moje miery, hned pochopis, co myslim. BMI nad 25 ๐Ÿ˜  , no co ti mam hovorit, maskujem vsetko handrami a sminkami ๐Ÿ˜€
Aha a diky za vysvetlenie gramatickej problematiky, aj tak som rada, ze za tu dobu v Nemecku sa tak casto v slovencine nemylim.
Inac uz svetielkujeme, za ten trafo, co mi chybal na moje snury chceli 14โ‚ฌ, smejdi ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜€

deina
โ€ข
27. nov 2010

Jazykove okienko tu vidim. ๐Ÿ™‚

Ani mi nespominajte BMI... Sice samotne BMI ma netrapi, ale aj vy ste po detoch akesi zmaknute? ๐Ÿ˜ Ono by tie kila navyse nevyzerali zle, keby boli pevnejsie, no ale takto... pomoooooc.

evinkaaa
โ€ข
27. nov 2010

Baby pekarky a aj ostatne, ktore mate zaujem, davam do pozornosti tento link vianocnych kolacikov. Je to nieco uzasneee.
http://www.cukrovi.kvalitne.cz/hlavnicukr.htm
Kliknite vlavo na "Ukazka mych vyrobku" a potom na "Cukrovi s recepty" ...a uz len sa kochajte a berte inspiracie ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

mooc
โ€ข
27. nov 2010

len tak kratko.. baby auto ok, garaz sme este neskusali..

hladam nejaky penzion, kde by sme po vianociach mohli vypadnut.. lyzovat.. nic nobl, skor nieco pokojne.. mate tip?

predbezne mame meno pre chrustika.. aj ked teda beriem ho ako ze paci sa mi, aj ked ja som chcela sk/de mena pre deti.. no jedine chlapcenske, co sa nam pacilo sme uz vycerpali.. tak teraz zatial ze mathias..

zuzanasaw
โ€ข
27. nov 2010

Holky moje, som tu v poslednych dnoch malokedy a to vacsinou aj tak narychlo, takze Vas nestiham docitat. Ak mal na mna niekto konkretnu otazku, prosim, este raz...

Neviem, ani na co reagovat, kedze som len zbezne preletela poslednu stranku... ๐Ÿ˜’
Tak vam aspon napisem,co nove u nas doma ๐Ÿ˜ต
Nakoniec sme sa predsa len rozhodli pre ten domcek. Uz sme rozbehli hypoteku v banke, v pondelok sme u notara - asi sa podpise predbezna zmluva a mozno uz vo stvrtok ta definitivna. Snad... ale prekvapuje ma rychlost nemeckych "uradnikov", na Sk by sa to este dost dlho tahalo...
Mm ma od stredy z futbalu vyvrtnuty clenok, ked mu protihrac celou vahou spadol pod nohy a tak sedi mm doma a skacka na jednej nohe. Snazi sa, to mu nemozem upriet, ale mam pocit, ze fungujem na 120%.
A navyse som v piatok bola na niecom ako "imigracne centrum", ktore funuguje ako pomoc vsetkym pristahovalcom so vsetkym moznym, az po pomoc pri hladani roboty. Tak ma tam privitali s otvorenou narucou, ze akurat im bezi program financovany v plnej vyske EU, a ze je to prave pre akademikov hladajucich si pracu. V prvej faze ma poslali na jazykovy kurz, super intenzivny Po-Pia, 8-12:00, 5 mesiacov vkuse. Kustik mam z toho strach, ale je to vlastne to, na com stoji moj zasadny problem nastupu do prace, ze si proste v tej nemcine neverim. Tak od stredy 1.12. nastupujem do jazykovky, ktora je direkt pre akademikov, je tam 12ludi v kurze aj so mnou, takze pomerne mala skupina a pre kus pokrocilych. Jupiiii... V druhej fase budu oni uz pocas trvania kurzu oslovovat zamestnavatelov, o aku silu by mali zaujem a v pripade potreby mi este EU zaplati nejake Ausbildung pre spokojnost Arbeitsgebera. A v konecnom dosledku sa niekde zamestnam ๐Ÿ˜ต Proste Nemecku chybaju mozgy a tak robia vsetko pre to, aby ich ziskali ๐Ÿ˜‰ Tak len dufam, ze detusiky budu co najviac zdrave, aby som nemusela vela zameskavat...

Evi, dik za ten link, uz som to zbezne pozrela a je tam toho fakt hodne...

evinkaaa
โ€ข
28. nov 2010

Zelam vam vsetkym krasnu prvu adventnu nedelu ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
28. nov 2010

Zdravim, tak jsme docestovali domu. Ani nestacim dneska vsechno precist, ale snad to behem tydne nejak dozenu.
Zuzi, wow, to zni krasne ๐Ÿ™‚ Urcite to bude pro tebe paradni start do pracovniho procesu.
Renco, ty jsi teda akcni tehule, prej lyzovat ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
29. nov 2010

reni, a rafael? hubert? richard? eduard? to boli nase second choice ๐Ÿ˜€ ale mathias je tiez pekne, a nie az tak pouzivane. haha, vazne si trufnes na lyzovacku?

danka, vitaj!!! tak som zvedava na vesele prihody timmyho s babickou a prababickou ๐Ÿ˜‰

zuzka, ale to je velmi velkoryse, ze ti na pol roka zaplatia tak intenzivny kurz nemciny. uplne skvele....hah, tak som zvedava na domcek, kedy bude dostupny?

neurologia
โ€ข
29. nov 2010

Ahojte baby

reagovat budem neskor uz zas napadol ten posraty sneh tak ho idem "odstanit" ๐Ÿ˜€ stupel chce jest a ved to poznate....
ale mam na vas jednu prosbu....buduci vikend sa v attilovej robote kona vianocny vecierok (cestuju do viedne a tam budu zurovat vsetci spolocne -cize aj ludia z inych pobociek) no a losovali ze kto komu kupi vianocny darcek...a samozrejme ten moj expert si vyzreboval najvyssieho sefa...co kupit? ma to byt darcek v hodnete cca 5 eur....uz pozeram co vy to mohlo byt ze pre chlapa za cca 5 e....no poradte som same ucho....a napadom otvorena ๐Ÿ™‚
DIK ๐Ÿ˜Ž

mooc
โ€ข
29. nov 2010

Bei tak za 5โ‚ฌ seriozne nekupis nic, tak uz zostava len nieco vtipne.. Ale Co, ze???

Lyzovat nebudem! Mne raz dolamane nohy stacili! Ale chcem kvoli mm, my sme odkedy sa Nicky narodil (odkedy sme otehotneli), neboli takto nikde.. Sme si vraveli, ze Ked budeme mat rocik.. Potom sme boli/neboli zase tehu, Nicky ochorel 3x posebe.. Medziinym na slintavku ci ako sa to vola (mundhandfusskrankheit) ked on bol ok, doserkali Sa moje krize (niekde som spotena nachladla) to trvalo mesiac, kym som bez bolesti mohla chodit a uz bolo Po lete.. Stihli tyzden u nasich na sk.. No. A teraz by sme vzali nasich aj brachovcov s malinkym.. Nech si chlapi zalizuju.. My krpcekov vysankujeme.. Mame len malo poziadaviek.. Tiche, rodinne prostredie.. Skor mensie stredisko.. Peknu prirodu.. Sneh.. A aby tam varili.. Teda ziadne chaty, ale penzion..

Inga: potrebujem dlhsie Meno (najlepsie 3 slabiky) mame jednoslabicne priezvisko a nechcem davat dve kr. Mena (uz s jednym je problem) Rafael inak u mm nepresiel a Richard mi pride v de dost tvrde.. Nikto mu nebude hovorit risko ci riso.. Eduard sa mne nepaci a Hubert uz vobec nie.. No je to s nami tazke..

Pozeram ze vonku nasnezilo.. Dieta vstava.. Tak hadam sup na sane..

evinkaaa
โ€ข
29. nov 2010

Bei - tak chod odpratavat ten posraty sneh ๐Ÿ˜€ ... ja tiez neviem, co by som za 5 euro kupila. Tiez si myslim, ze nic seriozne za tu cenu nezozenies, teda nenapada ma a zas nieco trapne.....no neviem. To je tazko. Ale tak vedia vsetci, ze od koho darcek dostanu, ci to je anonymne? Ak to je anonymne, tak by som si ziadne starosti ohladom "seriozneho" darceka nerobila. Vsak sef je tiez len clovek, ktory sedi na zachode kazdy den ako my ostatni ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Renca - niesom si nejak ista, ci si to pisala, chcete ist na dovolenku na sk ci v de? Na sk by som mala naaadherny tip, pokial by ste chceli na sk a bolo by vam jedno kde by to bolo - teda dialka od vasho bydliska.....neviem. Napis a dam ti do IP tip. ๐Ÿ˜‰

mooc
โ€ข
29. nov 2010

evi daj, chytro chytro.. ๐Ÿ™‚ vsade kde som pisala su uz obsadeni.. viem, ze to neskoro riesim, ale kym sme od lekara nemali zelenu som nic nerozbiehala.. chceme sk a je nam jedno ako daleko..

leelo
โ€ข
29. nov 2010

@neurologia bei, cau. ale vsetci si navzajom davaju dary cca v tejto hodnote, nie? takze uroven bude cca rovnaka, je jedno ci je to sef. ale tak jasne, ze pred sefom cloveku zalezi na dojme ๐Ÿ˜‰
sef nie je slovak? ak nie, bolo by mozno zaujimave dat mu flasu nejakej dobrej sk slivky, staci mala flasa. z mojich skusenosti to na sefov vsetkych narodnosti zabera ๐Ÿ˜€ a k tomu taku sklenenu placacku alebo stamprlik, nech je to akoze darcekovo zabalene. neviem, ci bude mat atti moznost to niekde kupit, ci ide aj na sk, ale toto ma napadlo.
ja som mala jedneho uzasneho sefa z texasu a s nim si dodnes davame darceky pri kazdom stretnuti - cim vacsia haluz, tym lepsie

iii
โ€ข
29. nov 2010

bei, presne ako pise peta, alkoholom sa neda nikdy nic pokazit ๐Ÿ˜‰ alebo nejaku velku kubansku cigaru

zuzanasaw
โ€ข
29. nov 2010

Bei, ta prava slivka je fakt dobry napad. a kdesi som kedysi kupila aj 4ks stamperlikov (kovovych ๐Ÿ˜’ ) v kozenom baleni a tiez to stalo par korun. Asi by ta to vyslo par eur viac nad urcenu hodnotu, ale tak co neurobis pre sefa... slovak ci neslovak, slivka vzdy potesi... a ked nemec, nepoznam nemca, ktory by nefandil slivke. Tu si nasi nemcuri este aj tuzemsky rum nechavaju zo Sk nosit ๐Ÿ˜€ Peti, to bol dobry napad!

Ingi, to to, ze velkorysa ponuka. co viac mozem chciet,ze? aj ked sa ma prave moja sukromna nemcinarka snazila nahovorit, nech idem na tu skusku rovno, ze si tam vobec nepotrebujem odsediet 5mes ๐Ÿ˜ต To tiez potesi... ๐Ÿ˜‰

Tak, a prave sme sa vratili od notarky - zajtra bude predbezna kupna zmluva a vo stvrtok sa podpise uz definitivna... baby, pomoooooc, tesim sa, ale uz to zacina byt take realne, az mam z toho strach... ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜•

Jaj a este som si spomenula, nedavno ste tu rozoberali, ktora kedy dostala po porode pri kojeni menstruaciu... je to strasne indi-vindy, po Emke som po 2 mes nastupila zas na HAK a tak som menzes nemala prakticky az 2,5roka , pri DOminikovi som nestihla ani kontrolu po 6 tyzdnoch a uz tu mrcha strasila. A to som obe deti vydatne kojila takmer az do dvoch rokov. Takze tazko povedat... Kazdopadne drzim palceky vsetkym tehulkam, nech sa vam sny vyplnia co najskor. Co tak napisat Jeziskovi? ๐Ÿ˜‰

Inak som sa normalne "zlakla", ze Renca Pinguin je zas tehotna a ani o tom nevedela, ked som si par prisvekov vyssie precitala, ze "Renca, ty mas odvahu sa ist tehotna lyzovat" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

leelo
โ€ข
29. nov 2010

Zuzi, ja by som posluchla nemcinarku. musis si viac verit! drzim ti vo vsetkom palceky ๐Ÿ˜‰
s tym domom takisto tfuj tfuj. a presne chapem - niekedy nas az vystrasi, ked sa splni, po com tuzime ๐Ÿ˜ต
haha, renca - pingi teho. ale sak preco nie? uz je zabehnuta a zvlada vsetko na 1*

Dani, ako zvladal Timmy odlucenie? ci mam sa radsej spytat ako si zvladala ty? ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
29. nov 2010

Ahojte,

jsem mrtvola, mam chripku, boli me cele telo, hlava, udesne v krku. Nastesti jsou deti hodne a chapave a nechavaji me byt. Chris je teda nastesti ockovany, takze to nechytne. No a kdyz bude nejhur tak mu volam at prijde,a le zatim to jde.

Ja si taky myslela, ze je Renca pingui tehotna ๐Ÿ™‚

no nic, jdu si sednout, mam pocit, ze i cetba na pocitaci me boli โ˜น

schatzinkaschatzinko
โ€ข
29. nov 2010

cafte baby, hlasi sa vam vasa ruska carovna hhhh๐Ÿ™‚)))tak u nas sa snehu tiez nabrizgalo, najma teraz, ked pilujem svoje soferske pokusy, ach jo ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜–
tak sme dneska zase vyrazli do fitka a naspat som si to svistala s kociarom v tom snehu, beriem to ako kardio trening hh๐Ÿ™‚) Peti, si sa pytala, ze co potrebujem v tom fitku, no ja najma posinlnit chrbat, aby som vazne nebola ako orangutan a brucho, ale ziadne velke zavazia a cviky..ide o tom, ayb som spevnila telo, sak ono pri kojeni sa toho moc ani neda...a je super, ze ked je tam clovek 1x, tak ma kadzy narok na hodinu s trenerom, povies, co chces a oni ukazu vsetko a urobia plan..tak tam mam aj take na zohriatie na zaciatok daky crostrainer ci ky fras ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

myslim, ze ta slivovica je fakt super napad, ono ked je to za 5 ecok, ma to byt iste len cosi symbolicke a poriadna haluska, aby to bolo vtipne, ale ekdze ja mam problemy s darmi pre vlastnu rodinu, tu zial nepomozem ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜’

ZUzi ten kurz, to je super..a musis potom aj urobit skusku na isty pocet bodov alebo znamku, aby Ta vzali do prace?? ja by som tiez tak intenzivny brla, hned si ma clovek co zopakovat pripadne nove naucit, tak len veselo do toho!!!

mooc
โ€ข
29. nov 2010

zuzi, ak ti nemcinarka tak radi, tak sup na skusku.. ked nespravis este stale mozes na ten kurz, nie??? ๐Ÿ˜€ ja bych to asi riskla.. ved nemas co stratit.. ja ked som sem dosla (s nemcinou este z gympla, ktory bol uz 9 rokov minulostou), tiez som myslela, ze nievieeeeem.. a po dvoch tyzdnoch som uz stala v obchode.. ๐Ÿ˜Ž aj ked niekedy to bolo celkom vtipne.. tu sa miesa svabsky a bavorsky dialekt..

vierka, inak moje chrbticovo-krizove problemy maju povod v crosstrainer (moj tip, ze pri tom mi krize prechladli).. som si myslela, ze ako si pomozem na chrbat a na postavu.. a pomohla som si na pohotovost..

oli, skore uzdravenie..

bei, slivka je dobry napad! inak ja nejak alkoholu neholdujem.. velmi velmi prilezitostne poharik vina.. ale teda teraz mi to normalne chyba.. a sup od kojenia rovno do tehu.. uz dva a pol roka ani kvapka a teraz este aspon 2 roky..
ozaj, ked sme pri kojeni.. baby, je normalne, ze mam este mlieko? uz sa nekojime 2,5 tyzdna.. netecie, mi ani nemam plne prsia, len citim, ze je tam.. cez vikend som trosku potlacila bradavku a hned sa tam urobili biele kvapocky..

rpinguin
โ€ข
29. nov 2010

Ingi, zabudas, ze ja som bola lyzovat v 20.tt, mali sme to Svedsko uz naplanovane, kto mal vediet, ze zistim tehotenstvo v 18.tt, ze? A byt tam a nestat na lyziach, tak to by som si neodpustila ๐Ÿ˜€

Renca, co povies na Eliasa? To sa mi zda take sk/de.....v tom Mathiasovi by mi vadilo to "h", ak ho tam ovsem chces dat. Inac to s tym mliekom je normalka, ono to este potrva, ale pokial neboli, tak v pohodicke.

A zeny nestraste s tehotenstvom, moznoze v 40 si dam este repete ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ nech som in pri tych starych pakach hollywoodskych ๐Ÿ˜

Zuzi, super spravicky, ale fakt vsetky, aj dom, aj kurz a ty uz mas o decka postarane, takze fakt paradicka.

Bei, no za 5โ‚ฌ? Zeby nejake vianocne CDcko? Ale ono je to takze tam u vas, skuste si urobit vylet do vรคcsieho mesta, v GP. by ste na nieco hadam natrafili. Drzim palce a daj vediet.

mooc
โ€ข
29. nov 2010

Jeeeeej Co Sa nam dnes stalo, o pol tretej som uz vychystana isla obliekat nicolasa, ze ideme von a on si nechcel Dat obliect pancuchy, tak se ho pytam, ci nechce ist von a on ze ee, tak sa pytam ci ideme haji a on ano a pekne sme si obliekli pyzamo, sam zaliezol do postele a o chvilocku uz spal.. Hehe a to spal rano do desiatej.. Mam to ja za spachtoska..

Reni, Elias je pekne meno (mame ich tu par v okoli v nicolasovom veku) len mi chyba pekna zdrobnelina.. ๐Ÿ™‚ ja viem, tazke so mnou..

iii
โ€ข
30. nov 2010

vierka, je tam v tom fitku aspon co obdivovat? lebo my sme len kvoli tomu chodievali do posilky.... ๐Ÿ˜€
dievcence, co je to crosstrainer?

reni, ja som bola v prvom tehotenstve tiez lyzovat, niekedy v 3. mesiaci (bolo to teda dopredu uz naplanovane), ale vobec som si to neuzila, jazdila som len po modrych, a to tak, ze som svojou pomalou jazdou blokovala dokonca aj lyziarsku skolku, a parkrat som teda aj moj zaludocny obsah vyvratila do krikov. mozno bezky by boli byvali vhodnejsie...
ako to zvladas bez chlapa? to je klud a poriadok zrazu, ze? ๐Ÿ˜‰

zuzi, no ja by som na kurz urcite sla, ajked verim, ze by si skusku zvladla bez problemov......co budes robit na konci? B2?

inak predstava veselych deti, hrajucich sa v snehu, je dost zcestna........po pol hodine utrpneho obliekanie vyjdeme von, ja som spotena jak mys, M sa tesi asi 10 sekund z padajucich vlociek, potom vresti, lebo sa naobliekany nemoze velmi hybat.....a E sa tesi, kym sa nedostane jej pokozka do priameho kontaktu so snehom a je zle. no ja neviem, co za padavky to mam doma...

schatzinkaschatzinko
โ€ข
30. nov 2010

ingi, jedine, co sa tam da obdivovat okrem mojho vystavneho tela su este rocniky, ktorym manzel pravidelne transfunduje krv ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ maju tma nejaky program, ktora podporuje aj poistovna akoby na posilnenie chrbta a tak, tak to dost ludi vyuziva, co myslim, ze je ozaj super... crpsstrainer. to je akoby simulacia behu na lyziach? ze drzis tycky hore a striedavo ruka noha a utekas ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ zdanlivo pohoda, na druhy den, vies, kde mas lytka ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

jej, ked hovorite o lyzovani, ja by som tak velmi rada tohto roku isla, len mam zatial lyze a vsetko na sk..ale uz aj ocumujem tu miestne vleky, aj ked mini, ale aspon daco...

@rpinguin, jasne Reni, ze si ma odhalila, ze to nebol uplne moj napad..vytiahla ma do toho fitka kamoska, trvalo jej to len pol roka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ inak super, ze manzel takto do cudziny, vidim, ze radiologicki asistenti sa mju este lepsie, nez onkologicki ๐Ÿ˜” ๐Ÿ˜” ๐Ÿ˜”

@mooc Reni, aj mne sa paci Mathias, tiez som to navrhla, ked sme nevedeli, co bude, ale kedze to bol u nas v praci jeden kolega, tak sme to zrusili ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

leelo
โ€ข
30. nov 2010

ingi, koho si tam obdivovala ty? ๐Ÿ˜€ mne sa ti chlapci hypnotizujuci si svaly v zrkadle zdali smiesni. zato ja som mala naposledy vzdy stastie na typka, co mi cumel na prsia ๐Ÿ˜– dost mi to kazilo dojmy aj odhodlanie. na trening rano pred pracou vsak nedam dopustit, super starter...
detvaky mas v norme, to len klamliva reklama zapadneho typu ta dostala ๐Ÿ˜‰

vierka, presne ako pises - najdolezitejsie su tie asociacie s menami. napr. kristian je krasne meno, ale nedala by som nikdy - rusiva skusenost. a co sa tyka benjamina, tak som si pri vybere vravela, ze nomen-omen nebude, ale mozno nas to fakt dobehne. ale inak mal benjamin pozitivnu charakteristiku, nieco ako heart-breaker a cielavedomy vodca v 1 osobe ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
30. nov 2010

Caute babule,

no tak som vas konecne docitala. Dnes mam cas, nuda jak fras, nejde nam ten nas cudny justicny program, tak nemozme nic robit. Takze si to tu do 4 odsedim. Booooze to je horsie ako vela roboty. Este ze ten internet funguje ๐Ÿ˜‰

Tolko ste toho popisali, ani neviem na co reagovat.

Bei, tomu tvojmu by som uz razne nieco povedala. Riadnu hubovu polievku by som mu navarila. ved uz na dovolenke si on dovoloval a ty makala....

Reni-mooc, no matthias je ok (ja som za dve tt, s kednym sa mi nepaci) ale vlastnemu synovi by som to meno nedala. To je slovensky Matej a teraz sa volako s Matejmi vrece roztrhlo. Ale ak sa vam paci a hodi k priezvisku...

Vierka a ty takto? Ze vraj fitko. No ja fitka neznasam. Mam averziu na nafuknute tela ๐Ÿ˜€ Inak sa tu tvoje fotky spominaju, ze aka si kocka. Kde mas tie fotky?

Peti no ja by som tiez isla sportovat pre robotou ale neviem neviem o 3 rano? ๐Ÿ˜ 

Inak baby kukam, ze sa tu uz riadne zvianocnieva. Ja by som aj nieco upiekla ale kedy. Keby mal den 50 hodin tak mozno. Ale aspon nepriberiem ๐Ÿ˜€ A vsetky sviatky su pre mna aj tak len velky humbuk. Nahanacky, velky stres, svihnuti ludia atd. Mne sa rata uz len to, ze mam viac ako jeden den vkuse volno. Ale tento rok som sa polepsila, normalne som vytiahla tie vianocne haraburdy z pivnice a porozhadzovala po byte.Vlani som ich nechala pekne krasne odpocivat v pivnici. A tiez mam tmavu domacnost, naco budem palit elektriku a vysviecovat, ked to uz robia vsetci susedia. No nemusim sa opicit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Nie vazne, vsetko len komercia a predbiehanie sa, kto ma viac svetielok na terasse (balkone)...brrrrrrrrr

A darceky tohto roku tiez nebudu. Inak ja som za male malickosti malym detom, vรคcsie malickosti velkym detom a najvรคcsim detom t.j. dospelakom podla zasluh ๐Ÿ˜€ My sme sa tento rok dohodli, ze si nic kupovat nebudeme, ved kazdy ma vsetko a kazdy si kupi co chce alebo potrebuje sam. Takze ocovi prispejem na tazne zariadenie na auto, s mamou pojdeme shoppen, brasko dostane nieco v obalke, nieco mu poukazem na slovenske konto a na nemecke som prave vcera poukazala. Ale on ani neviem kolko tam ma, to mu len ja tam sporim ako startovne do praovneho zivota po vyske. Takze to tiez nie je az taky ze vianocny darcek. Akurat starka dostane hadam nejaky frc-frc alebo sal alebo co, musim ist este kuknut, tej prachy davat nebudem, tam je to opacne, prachy dostanem ja od nej ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Ale inak kamoskynym detom som kupila lego, ani nejake mini ani velikanske, ved ti maju tiez vsetko. Takze jedine detom, keby som mala, by som nejaku drobnost kupila. Ved aj tak sa obdaruvame cely rok, takze Vianoce su pre mna nic mnimoriadne. akurat ze si mozem pospat ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Zuzka a do domu sa mozte hned nastahovat ci musite najskor renovovat? Vies sa pytam len koli Miete, ci ste uz dali vypoved ci ako.
Inak to to integrationsetwas to sa mi zda celkom fajn. Ze ti aj kurz zaplatia a pomozu najst job. Ale ja by som tiez asi na tvojom mieste skusila najskor ten test a ak neprejdes tak potom kurz. Ved ak prejdes tak ti asi zacnu hned hladat robotu ci ako to je? A takto stratis 5 mesiacov.

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre