Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
15. feb 2011

@yanni 😀 no ved nemecki boli, to je snad samozrejmost. to nemusim ani pisat.

yanni
15. feb 2011

@leelo no to su taki co pol roka stravia na mallorce a pol roka v afrike a ten posledni pol rok v roku 😀 😀 😀 v nemecku 😀 😀 😀

Moj ex senior chef od pravnika travil oktober az maj v juznej afrike a zvysok daco v nemecku a daco na cestach. Krasny to zivot. A to vtedy este ani stary nebol,nieco cez 60 len.

leelo
15. feb 2011

to boli taki, co maju na tegernsee domy a v nedelu si idu na kavicku+kuchen do hotela. cize nieco podobne ako na slovensku

neurologia
15. feb 2011

@rpinguin
renca ano hurka je jaternica...no ale spekacka ma tiez taky sexy tvar 😀

yanni
15. feb 2011

@leelo aha no dost podobne. akurat tie hviezdicky a porsiaky na sk chybaju 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
15. feb 2011

@neurologia juuuj bei sexi nesexi, spekacka je lepsia. Ja namiesto jednej jaternicky radsej tri spekaciky. take fajne upecene nad ohnikom co jej uz aj ten fett steka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mooc
15. feb 2011

@yanni kati, praveze to bolo aj na dokument plytke.. skor nejaky psychoportret.. 😖 tak ale odpozerali sme to, popri tom som polustila (mm pomahal, lebo zase na nemecke krizovky som tak na 50-70%) nejake krizovky..

evi, dd slo aj na orf a bez reklam.. a v pondelok.. vcera uz bolo "velke finale"..

@neurologia beus, neboj brusko ti teraz vyskoci ani sa nenazdas.. pri druhom to ide ovela rychlejsie..

evinkaaa
15. feb 2011

@mooc - reni, jasne, uz som sa dovtipila o co ide. 😉 Ako sa maju tvoji marodi?

sofia2008
15. feb 2011

ahojte..prepacte, ze vam sem vtrhnem do debaty, ale potrebujem poradit, mame velke od problemy s papanim, mala uplne odmieta mlieko, pije Aptamil..ake mlieko by ste mi dporucali vy tu v Nemecku? mam sa ist poradit s lekarkou?

leelo
15. feb 2011

@sofia2008 ahoj, ja by som isla k lekarke, aby vylucila nejaku medicinsku pricinu. moze ju nieco boliet a teda ma celkovy diskomfort, moze to byt 500 dovodov. inak je toto velmi bezne - deti odmietaju mlieko a piju napr. len v spanku. nepises ako velmi odmieta u vas, ale vpodstate je to jedno. ak aj budes skusat ine mlieka, nemusi to znamenat uspech. nemusi, ale moze. ja sa v UM velmi nevyznam, ale pediatricka ti urcite velmi vdacne poradi, da vzorky atd. 🙂 popravde su tie mlieka vsetky rovnake a ty mozes ajtak len tipovat, ktorym malej ulahodis. ak je teda problem v mlieku...
hlavne pokoj, deti su sice male, ale pud sebazachovy maju, urcite sa to vyriesi a papkat zacne. drzim palce! 😉

sofia2008
15. feb 2011

@leelo dakujem za odpoved 🙂 uz sme raz boli u dr. a mala je zdrava nastastie, doposial nam pila mlieko len v spanku, aj to malo, ale posledne dni uz aj to odmieta..a dnes sme vypili za cely den len 370ml a to mame o dva dni 4 mesiace..skusili sme jej dnes dat caj, ako zareaguje a tak hltavo ho zacala pit, ze sme s uzasom pozerali..cize uz nam ostava len zmenit druh mlieka, lebo uz sme vyskusali aj ine flasky, cumle atd a nic nepomohlo a bojim sa, aby sme neskoncili na infuzkach v nemocnici ☹

mooc
15. feb 2011

@sofia2008 bohuzial neporadim.. my sme umele mlieko nekupovali vobec..

@evinkaaa evi, no co ti poviem, mm je uz lepsie, obcas zakasle.. ale inak by uz kludne mohol ist do prace 😅
a nicolas stale hnackuje.. ale tak nie ako na zaciatku, ze 6x za noc.. tak 2x za den este..

evinkaaa
15. feb 2011

@mooc - reni, tak zelam drobcovi skore uzdravenie, nech je coskoro uz uplne fit 😵

mooc
15. feb 2011

@mammy81 k tym zadaniam.. no to mas tak ako ked niekto povie, ze chod cez tuto cestu, nemusis sa ani pozerat, je bezpecna.. pojdes? alebo pozries vlavo vpravo? myslim, ze je to schvalne robene tak, aby sa deti nespoliehali len na text ale aj samostatne premyslali..
s tym ze nemaju zapisane, co maju na ulohu.. to je asi druha vec.. tak ale ked im ucitelka ulohu zada, kde je napisane, ze si ju Sophie nemoze niekde poznacit, ze? 🤐 🤐 🤐 ja viem, teraz sa mi lahko mudruje.. uvidime, aka budem hrdinka, ked nasi pojdu do skoly..

neurologia
16. feb 2011

@schatzinkaschatzinko
vierka tak uz mas pekarnicku?-pochval sa aku si si vybrala? aaaaa ved pekarnicka to nieje pecenie ako take 😉 ved chlebik a kolacik to je rozdiel 🙂 a veru daju sa kupit aj hotove muky na chlebik len das vodu a vysypes obsah sacku...uz sme co to odskusali za nasu pekarnickovu karieru....a ja mozem odporucit hotove muky na chlieb z Aldi chleby su chutne...ked kupujeme tak len tam .... 😉 uz si nieco skusala aj piect v pekarnicke aky bol vysledok?-ja si pamatam na nas prvy chlieb to bola doslova tehla 😀 putoval rovno do kosa...to sme byvali v BA v podnajme a piekli sme ho v noci (vecer sme sa spontanne rozhodli kupit pekaren a tak sme ju chceli hned vyskusat) a pekarnicka pipa vies ze pridat semienka a tak...nas spolubyvajuce skoro zabili sa nevyspali lebo pekaren miesila pipala....najskor smrdela-najprv sa musela "vypalit" no zazitok...na objasnenie byvali sme v garzonke a kedze bola vacsia tak ju majitel rozdelil na dve mini izbicky....tak preto bolo vsetko pocut aj k spolubyvajucim lebo chodba (z ktorej sa slo hned do izieb) bola zaroren aj kuchyna 😀

neurologia
16. feb 2011

@yanni
ja mam spekacky tiez radsej a presne nad ohnickom opecene....ja nemusim tie zabijackove "specialitky" ako hurka, obarana slanina, tlacenka, kasa....mne je z toho skor vzdy spatne uz len ked to vidim....ale zas mozno ma poznacilo detstvo vzdy sme mali prasiatka a robili sa zabijacky...porcovalo prasa a vsade ta "aroma"...jedine co som sa chcela naucit bolo ako svinku rozporcovat co a ako ale to nikdy nenaucili...ze som dievca a to je robota pre chlapa....ze mozem ist krajat sadlo na skvarky a bola som vybavena 😀

@mooc
super ze je uz lepsie...a veru nechaj ho nech si vyberie co bude papat ved nasilim by si aj tak nic nedocielila iba to ze by vobec nic nezjedol.....

@mooc
@mammy81
no a ja neviem ale myslim ze prvaka zaujima 3000 inych veci a nie zaznacit si ulohu... 😀 ja si myslim ze najskor by ich clovek mal k tomu viest ukazat im ako nato alebo tak nejak a nie sa k nim hned spravat ako k velkemu ziakovy...vsak deti musis k niecomu viest-ukazat im a az potom sa to obycajne stane "zvykom" a robi to aj same....to je akoze moj pohlad na vec ...ked som bola prvacka tak ucka nam ukazovala co si mame kruzkovat co je uloha...a nemyslim si ze sa kvoli tomu z nas stali nesamostatni jedinci....

yanni
16. feb 2011

@neurologia ze vraj poznacena 😀 No u nas sa tiez vzdy zabijalo, ale nemam z toho nejaku traumu. Ja mam aj tak zviera´ta najradsej na tanieri, takze tak 😀 No a tiez som z tych zabijackovych "dobrot" vela nepojedla. Ja som len na klobasy, taku fajnu mäskom prerastanu slaninu a aj v tlacenke neboli nejake chrupky tak aj z tej som zjedla. aj jaternicu, ale len aby som nezomrela od hladu, ked nic ine nebolo 😀 😀 ale to su take veci, co teraz fakt nemusim. Hadam aj 10 rokov som to nejedla.

yanni
16. feb 2011

ozaj som zabudla k tym uloham. Nemaju Hausaufgabenheft?Syn mojej kamosky to mal a mali ho aj moje au-pair decka. Ucky im povedia co si maju poznacit a ked este nevedeli pisat, tak im ucka napisala.

rpinguin
16. feb 2011

som vam hovorila, ze ked ma nejakysi Greenpeacak zastavil na ulici s otazkou, ze ci mam rada zvierata?
Ja mu na to, ze nie, ze som vegetarian 😀 😀 😀 To som vtedy este bola.

yanni
16. feb 2011

@rpinguin Renci dobry for. Ja potom zase mam rada zvierata, lebo nie som vegetarian 😀 😀 😀 😀

deina
16. feb 2011

ja som typicka dolniacka, zboznujem zabijackove veci. hurky ani tak nie, ale klobasky, mnaaam, taka prava csabajka, hmm... 😀 (vsak nove zamky, viete si predstavit)

mam tu svokru. prisla vcera podvecer, povedala, ze odkedy sme prec, pribala 8 kg, ze sem ide schudnut. vypila jeden zeleny caj, nic nejedla a vecer zalahla spat s miskom. rano vstala s miskom o pol 8, zjedla jednu suchu hrianku a caj, potom nic. na obed opat zalahla s miskom... akoze nenarocna navsteva, ale takto mi tu skolabuje do troch dni. 😕 😕

deina
16. feb 2011

@sofia2008, ak nema ziadny zdravotny problem, zeby jej nieco v mlieku vadilo (napr laktoza alebo bielkovina kravskeho mlieka), tak zostava len skusat. idealne kebyze mas vzorky, aby si nemusela kupovat celu krabicu a ona to mlieko aj tak nebude chciet.

evinkaaa
16. feb 2011

@deina - dani, to kvoli svokre ani vyvarat nemusis 😀 . Do kedy u teba ostava?

deina
16. feb 2011

@evinkaaa, do nedele. chceme ist s mm von v sobotu, tak zostane este na vikend. a ja som nakupila veci na segedinsky, ze urobim, este aj nejaku knedlu som kupila... vyzera podobne ako nase.

idem urobit polievku, mozno aspon tu zje...

evinkaaa
16. feb 2011

@deina - mnaaam. Ja segedin zboznujem. 😵 Tu knedlu (akoze ako na sk) som aj ja raz kupila. Lakalo ma ochutnat, aka vlastne je. Akoze bola ok, ale na sk mame lepsie. To je jasne 😀 Tak odvtedy radsej robim sama. 😀

deina
16. feb 2011

maju tuna v edeke take oddelenie, ze zahranicke potraviny, kopec zaujimavych veci tam je, aj knedle. 😅 no a minule som ochutnala aj tunajsie, ale tazko povedat, aku to malo chut, aj pecene koleno sme si dali, lenze ja som bola predtym u zubarky a tak ma znicila, ze dva dni som ziadne chute necitila. 😝 teraz vraj studuje (ta zubarka), ze som zaujimavy pripad.

deina
16. feb 2011

viete mi toto prelozit?

den knodel in scheiben schneiden und in einem sieb 5 min. uber wasserdampf (nich in wasser legen) erwarmen. - to musim dat na "parak", ze? alebo je ta knedla uz hotova, ale ma sa zohrievat na pare?

svokra vazne spi... asi je znicena od hladu. 😕

neurologia
16. feb 2011

@deina
no teda my mame potom nejaku slabu edeku (ale je mala) tam nic take ako knedle nieje...ale videla som v kauflande knedlu ale ja robim doma tak sa mi nechcelo/nemala som chut experimentovat ako chuti...veru treba vyuzit navstevu ked uz tu je a ist von...aj my chceme takto zneuzit svokru ked sem pride pozriet vnuca 😉 vsak sme od narodenia josephine s attim nikde neboli len my dvaja....vzdy ked niekam tak aj joss s nami...

leelo
16. feb 2011

@deina knedlu nakrajat na platky a v sitku nechat 5 min vo vodnom kupeli zohriat/naparit

neurologia
16. feb 2011

@deina
ja som pochopila tak ze ju vlastne ohrejes nad parou ona je uz hotova len je pisane ako ohriat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre