Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
17. apr 2012

Caute, to co ste tu toho tolko popisali??? 😀

Dobry vyraz, ze "Papphäuser". 😅

Vyzera to tak, ze musim detom vybavit cestovne pasy a vobec sa mi do toho nechce... myslite, ze sa ich da prepasovat cez hranice s mojimi rodicmi aj bez pasov? Moj mm hovori, ze kaslat na to, aj tak nas nikdy nikde nezastavili, ale ja sa bojim, co ak ich just vtedy niekde zastavia? Kebyze im dam rodne listy + napisem nejake povolenie, ze mozu cestovat so starymi rodicmi na SR, nestacilo by to? A ked ich nahodou zastavia a nebudu mat pas, co potom? Mm uz od rana vyvolava na konzulat a kaslu nanho...

evinkaaa
17. apr 2012

@deina - a kde vola na konzulat - na ten tu v mnichove? Tam su docela ochotni zamestnanci. 😕

deina
17. apr 2012

@evinkaaa, ano, tu... to je divne potom, ze mu to nedvihaju, teda oni to vraj aj dvihnu, ale hned zlozia. 😕

evinkaaa
17. apr 2012

@deina - to fakt? No to je fakt divne. No, na stranke maju bürozeiten 8:30-11:00. To je cudne...

kmk11
17. apr 2012

@deina zeby mali nieco s tel.linkou? inak vies ako sa hovori - najust pride kontrola, ked nechces 😉
mne prave minuly tyzden pisala ziacka, ci zaciname s hodinami podla dohody tento stvrtok (kedze som bola dva tyzdne mimo) a ja jej len tak zo srandy - ze no to zalezi od lietadla, ci pristane piatok trinasteho 😎 ... he a nestrajkovali potom portugalski lotse 😠 dva lety nam zrusili, sme cestovali ako z opacnej strany zemegule 😵

zuzkaprofant
17. apr 2012

cafte ste toho vcera popisali 😀
inac neivem ale asi polovicka vas na nemca muza ze?

deina
17. apr 2012

@kmk11, ved presne, nikdy v zivote nas nezastavili, co ak teraz? A obvinia mi rodicov, ze pasuju deti. 😅

Mm tak bude nadalej volat, bohvie, co maju s telefonmi...

Spominali ste VHS... to je volkshofschule? Oni nemaju dobre kurzy nemciny? Ja som na nich celkom dobre recenzie citala, tak som o nich aj uvazovala, ze vyskusam...

@zuzkaprofant, ja nemam.

kmk11
17. apr 2012

@deina VHS je Volkshochschule http://www.mvhs.de/Deutsch_Migration_und_Integr... a zalezi od teba, kolko chces do kurzu investovat, co planujes neskor s nemcinou, ake casy ti vyhovuju - ono je to tak 50:50, ku akemu lektorovi sa dostanes, pretoze tam (aspon pred tymi 17 rokmi) vyucoval kadekto - robila som tam vela veci, nielen nemcinu a moj pocit je tiez tak 50:50 - ja som aspon z cias, ked este i u nas boli vymakane systemy vzdelavania, preto vzdy ocakavam viac ... ak mas cas a peniaze a chces nemcinu neskor vyuzit i viac, skor by som ti odporucila tychto http://www.dkfa.de/ - ale tiez hovorim o mojich skusenostiach spred 17 rokov, no tym, ze pripravuju studentov na DSH-Pruefung by mali byt nadalej kvalitni - ale je to intenzivnejsi kurz, tak neviem, ci zvladas pri detoch 🙂

deina
17. apr 2012

@kmk11, ja zatial intenzivne velmi nemozem, takze si hladam nejaky abendkurs 2x do tyzdna, vecer. A celkom sa mi pacia tito: http://www.desk-sprachkurse.de/deutschkurs-muen..., pretoze ponukaju v pripade potreby aj babysitting. 😅 Idem kuknut aj tych DKFA...

kmk11
17. apr 2012

@deina prave som zacala pisat prvu stranu svojich zaznamov z kurzov DKFA - bola som u nich 8 mesiacov a mam vyse 1000 stran A4 podkladov - moji ziaci sa ma uz parkrat spytali, ci to nechcem vydat ako knihu 😀 nuz tak zvazujem ...potom ti dam vediet 😉

kleopatris
17. apr 2012

@deina skus si predtym nez pojdu kuknut na nete, ci nie je nieco v Rakusku apod. planovane, nejaka statna navsteva, alebo niekde nejaky futbal a pod....vtedy radi kontroluju rakusani 😠

fruchtbar
17. apr 2012

Ahojte kocky,nie ste tu niektora na hraniciach s Ö....my sme nedaleko Braunau a chceli by sme spoznat par deticiek na hranie!!! 😉

renatad
17. apr 2012

tak približne asi vieme kde by sme chceli byvat Anglicke zahrady Munchen Schwabing 😅 CHCELI tak dobre to znie 😀 poznáte to tam niekto?

evinkaaa
17. apr 2012

@renatad - jasne, ze pozname 😀 Englischer Garten je typicky pre Mnichov 😉 Ale neviem, ci to budete mat jednoduche zohnat tam byt. Tam su väcsinou "starsie" domy-byty s vysokymi stropmi, ale maju nieco do seba. Ale nie vsetky su take. Jasne, ze aj nove. To zalezi od toho, kde konkretnejsie v Schwabingu. Akoze clovek ma blizko Englischer Garten, ale ja osobne by som vo Schwabingu byvat nechcela. 😒

renatad
17. apr 2012

@evinkaaa manžel tam bude mať kanceláriu a mne sa tie anglické záhrady páčia 🙂 čo som zatial pozerala, tak ma zarazilo, že veľa bytov sa predáva i bez kuchynskej linky 😲 pre mna šoken 😉 neviem čo je ešte okolo aké "dobré" časti, zase aby necestoval z dolnej časti Mnichova hore do Schwabingu 4 hodiny.samozrejme ak viete nechám si poradiť, ale potrebujem 3i tak do 2tis už kompletka - pekná rozprávka 😅

evinkaaa
17. apr 2012

@renatad - ano, ved ja nemam proti tym zahradam nic proti. Oni su skutocne prekrasne a ja tam chodim velmi-velmi rada. Ale byvam v Schwabingu by som nechcela. To uz je pre mna az moc centrum a ruch. 😀
Ale samozrejme, ze zasa plati, ze kde byvas.
Ano, tu sa prenajimaju aj byty bez kuchynskej linky. Uplne bezna vec.

fabienamata
17. apr 2012

@renatad veru pekna 🙂 byt bez kuchynskej linke je tu normalka, my sme v prvom byte nemali ani objimky na ziarovky, len kable hole, takze tak. A ked pozres na ceny kuchyn ,tak ta zaciatocna investicia sa poriadne nabaluje, myslim stahovaka, maklera zaplatit, plus 3mes. najom dopredu, plus investicia do kuchyne 😔

renatad
17. apr 2012

@fabienamata
@evinkaaa no ved to, ale ked bude niečo pekne a neodolatelne tak sa asi nebude dať nič robiť, iba ak stravim prvy rok po hoteloch, tento cas by som chcela ale skratit na minimummm a verim, že na "blbých" sa štastie usmeje 😉

zuzkaprofant
17. apr 2012

@renatad do 2tis najdete podla mna byt v pohode pokial nehccte 120m2

renatad
17. apr 2012

to nie stačí nam 99 🙂

renatad
17. apr 2012

ale ak mi poradíte dáku dobru čast v blizkosti alebo v dobrej dostupnosti do Schwabingu rada si nechám poradiť.

kmk11
17. apr 2012

@renatad mala by si upresnit, co presne Schwabing - teda kde je asi ta kancelaria? pretoze Schwabing moze byt hocikde, co sa pristupnosti MVV tyka - inak ja byvam na juhu v Harlachingu a do Schwabingu, presnejsie Münchener Freiheit to mam s MVV presne 31 min (elektrickou a 2 U-bahmi) tiez by som volila kludnejsiu cast Mnichova - ale tak kazdy sme inaksi - a co sa parkov tyka, tu ich mas tolko, ze hocikde, kde sa ubytujes, bude nejaky 🙂 tu si inak trochu mozes popozerat tie parky 😉
http://nemecky-online.webnode.sk/mnichov-aktual...
a tu si pozri spojenia k praci tvojho muza http://www.mvv-muenchen.de/ - najdes tam spoje a casove udaje

renatad
17. apr 2012

@kmk11 dakujem velmi pekne a je to na Maria Probst Strasse tam bude sidlit a naokolí ak sa ta mozem spytať i ked maš toho určite už plne zuby 😕 daka dobra čast aj pre deti 😵

kmk11
17. apr 2012

@renatad tak tam, kde bude pracovat, to nie je ten Schwabing, co myslela Evka (inak myslela som si, ci nahodou nebude robit v tejto casti 😉 ) - ako chce cestovat do roboty a kolko chce venovat cestovaniu? zacnime tak ... 🙂

renatad
17. apr 2012

je mu to vraj jedno, ale autom nie ak budeme byvať v Mnichove, ak budeme mimo Mnichova, tak autom dlžka cestovania, no čo ti poviem taka hodka je prijatelna 😉

kmk11
17. apr 2012

@renatad ja si myslim, ze vramci Mnichova, teda ak ides zo Slovenska, mas vdaka systemu U-bahnov pohodove cestovanie ...skus si pozriet tieto byty http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-21T/Woh...

zuzkaprofant
17. apr 2012

@renatad jej tu oblast poznam chodim tam nakupovat , Schusteman poznate?

kleopatris
17. apr 2012

@renatad ak ti mozem poradit kukni sa v okoli Hirschgarten, je tu (teda ked sme sa mi stahovali bolo) plno bytov na prenajom, my mame 4 izbak s vlastnou kuchynou a dame sa do 2000 😉 a pre deti uplny raj, same ihrisko, stovky malych deti, do Hirschgarten mas asi 2-5 minut, S-Bahn tiez tak 5 minut a do prace by sa mal manzel tiez dostat celkom v pohode...len uz nemam prehlad, co tu je este volne....a vacsina provisionfrei 😉

mooc
17. apr 2012

@fruchtbar my sme na hranici.. ale celkom inej ako vy.. 😉

evinkaaa
17. apr 2012

Vcera tu bola horuca diskusia a dnes je mrtvo 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre