Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
16. aug 2012

@iii tak zeny + Ingus, mam novinku. Musime aj ten Einbürgerungstest robit, aj ked je tu absolvovane studium. Nemusel by sa vtedy robit, keby sme tu mali nejaky Gymnasium alebo Haupt.-/Real- Abschluss. Na porazenie, cize zasa chodenie hore dole kvoli robeniu nejakeho testu a este k tomu som mohla mat 25€ na krem 😀 😝

iii
16. aug 2012

@rpinguin reni, a kde sa robi ten test? v kazdom vacsom meste? ci len v berline? tam ma uz nikto nedostane....
storku z berlina hodin neskor, dnes mame doma celu skolku pozvanu na geburtstagparty, nic nie je este pripravene....

yanni
16. aug 2012

@rpinguin

2.3. Doppelte Staatsangehörigkeit für alle EU-Bürger und Schweizer

Erwirbt ein EU-Bürger die deutsche Staatsangehörigkeit, so behält der die Staatsangehörigkeit des Landes der bisherigen Staatsangehörigkeit. Das bislang erforderliche Erfordernis der Gegenseitigkeit ist entfallen.

Diese Regelung gilt jetzt auf für Staatsangehörige der Schweiz, die bis heute kein EU-Land ist.

@iii

yanni
16. aug 2012

@iii Ingi to sa robi bei Ausländerbehörde.

yanni
16. aug 2012

@iii a VHS

yanni
16. aug 2012

@rpinguin no Renci Pech. Uznava sa vraj len deutscher SCHULabschluss. Und Uni ist keine Schule 😀 😀 😀
Ja som mala Glück. Okrem Uni mam abgeschlossene Berufsausbildungen. A to je vraj Schulabschluss. Tak sa z toho vysomar.
Ale hlavna vec, ze tomu nadavaju "Hauptschulabschluss und höher". Alebo Uni len Jura a Politik. A k tomu vsetkemu si robia Bundesländer ako chcu. No nech si trhnu nohou.

dania
16. aug 2012

Cauky zenky, jeste si na me vzpominate 😉 ... jsem tu nebyla snad rok! U nas velke zmeny, prestehovali jsme se do Finska, jsme tu od kvetna vsichni pohromade, chlap uz od unora. Neni vubec jiste, jak dlouho tady pobudeme, ale drive nebo pozdeji se asi vratime do D. Koukam, ze tu resite zajimava temata. Ingi, Reni, hlasim se do klubu, taky premyslim nad D obcanstvim. Jo, jak jsem ted zena v domacnosti, tak taky nemam do ceho rejpnout 😀 Neni jeste nahodou potreba jazykovy test?
Yanni, to je ale hruuuuzostrasna storka!!! Uplne se mi udelala husi kuze, jak jsem to cetla. 😠
Ingi, peknou party preju a Elence vse nej! My budeme slavit tady v rodinnem kruhu, protoze Timmy popira existenci jakychkoliv kamaradu, tak ho do party nebudeme nutit, ehm ehm... mame holt trochu jine dite...

iii
16. aug 2012

@yanni
@rpinguin
baby, tie lernkarten su v podstate otazky, ktore sa na teste vyskytuju? tak to by nemal byt problem potom. ci mozu byt aj ine otazky? nechce mi to teraz nejak ten link otvorit...

ad berlin: tak boli sme si vybavit biometricke pasy, 2 dospeli a tri deti, tzn 5x fotka a 2x odtlacok prstov. miestnost s rozmermi 2x1 metre, nedalo sa tam dychat, pani sa rozprava cez sklo, mikrofon nefunguje, fotak je na spruzinke, ktora nefunguje, takze niekto iny ho musi drzat.....masinka na odoberanie odtlackov prstov nefunguje, bolo to treba opakovat asi 5krat, s trepotajucim sa filipom v naruci malina! pani dava instrukcie krikom cez sklo, okolo to obist kvoli bezpecnosti asi nemoze. potom vam cez to sklo nataca obrazovku s fotkou, kde sa pozerate asi pod jednostupnovym uhlom, a pyta, sa ci moze byt. mno, vzhaldom k tomu, ze pricestujte vacsnou z dialky, a este asi hodinu stojite niekde v stau v berline, je pouzitie toalety vacsinou nevyhnutne.....bohuzial na velvyslanectve toaleta nie je. a tak sa stalo, ze to nase deti zapichli na trave pri velvyslanestve saudskej arabie (myslim, ze su natocene na zabere bezpecnostnej kamery), ja som tiez MUSELA, a tak som to zapichla do krikov pri ministerstve obrany (dufam, ze tam nebola nejaka kamera...). je to totiz taka diplomaticka stvrt, kde ozaj nic nie je.....teda nam odporucili nejaku restaruaciu vzdialenu asi 1 km, to je vzdialenost, ktoru prejde dospely v plnym mechurom, ale nie male dieta.
no nic, ale musim povedat, ze ta pani bola naozaj velmi mila a ustretova, len to tam jednoducho vobec nebolo robene pre ludi. decka maju teraz pasy na dva roky, nemam chut za dva roky absolvovat to iste, preto sa mi zda byt nemecke obcianstvo schodnejsie.

@dania danka, prave som ti pisala mail........timmy je aspon uprimny, to sa mi paci. elenka mala dnes tu party, cely cas pohoda, hrala sa s kamaratkami, a ked deti odisli, hovori, ze: "to su vsetko taki luuuuzri..." 😀 😀 odkial ma take vyroky?

iii
16. aug 2012

hah, tak som si otvorila tie otazky na einburgerung, celkom dobre pobavenie 😉 to normalne rozmyslajuci clovek spravi asi aj bez pripravy, nie?
http://i-punkt-projekt.de/downloads/einbuergeru...

rpinguin
16. aug 2012

@yanni ved mne je to uz jedno, test urobim lavou zadnou, pripravovat sa na to nemienim, clovek, ktory tu zije s dostatocnou inteligenciou to ma mat urobene za 15min. a spravne, su to vsetko dost primitivne otazky typu, koho mozte pustit do bytu alebo ako sa volaju sefovia jednotlivych spolkovych republik.
Len som ma stve, ze tetus sedi v Mühlhausene a tam je ta skuska raz za kartal, v Erfurte je ale kazdy mesiac, tak by som isla tam a spojila to s nakupmi, ked uz tam budem.
Teta mi este vravela, ze mam byt rada, ze nemusim robit nejaku skusku nemciny, ze ta je drahsia ako tych 25€ 😀
A akoze by mi slovenske obcianstvo ostalo? To sa zasa cosi zmenilo, ci ako? Nemuselo sa nedavno este odovzdat? 😲

@iii inac fakt nechapem, co robia tie konzulaty, ci velvyslanectva take male, v Bonne to bolo tiez o nicom a o existencii hajzlov som tam tiez nevedela.
A ten test sa bude robit u vas v DO. a tiez kazdy mesiac, ty budes mat aj tetus u seba, nie ako ja, takze v pohode a tiez otazky su fakt ako pre blbych, to das aj bez pripravy. Z 33 musis urobit 17 a to za hodinu 😕
A Elca uz 5 rokov? Panecku, to leti....tak happy birthday! 😵

@dania jeeeej Dani, som si aj nedavno na vas spomenula, ze ako vy v tom Finsku. Ako sa tam zije? Nejake zname mas? A Timmy v skolke ako valci? V nejakej medzinarodnej aspon, ci sa rovno vo finskej trapi? Ako to zvladol? Ako dlho mate v plane ostat, tak priblizne? A ano, test nemciny mat musis, nejaku jazykovu skusku. Zasa napis niekedy, skor ako o rok 😉

rpinguin
16. aug 2012

@iii som tak dlho smolila prispevok, ze si napisala to iste predo mnou aj sama 🙂
tie Lernkarten su na figu, to si mam akoze 52 stran vytlacit, ci ako? Najdi si take, kde si to hned klikas a potom ti to automaticky vsetko vyhodnoti.

iii
16. aug 2012

@rpinguin reni, na poslednej strane tam mas spravne odpovede. daj link, ked najdes nejake ine, hlavne historiu by som si mala raz prejst 😝
je nejaky frist, kedy mam poziadat o obcianstvo od spravenia testu?

rpinguin
16. aug 2012

@iii hej, spravne odpovede su tam, ale nemozes do toho klikat a ked si to chces overit, musis ist na poslednu stranu dole, idem ti to najst, kde je to lepsie 🙂
Inac, ja som chcela najskor papiere odniest tetus a az potom sa na test prihlasit alebo nejako v rovnaku dobu.

rpinguin
16. aug 2012

tak som si z prce urobila jeden test, spotrebovala som 6:28 a bez chyby, takze skoda casu sa tym zapodievat, ale na precvicenie inac dobra vec, pre tych, ktori maju medzery 🙂

dania
16. aug 2012

@rpinguin No zije se nam hezky, teda tedka v lete... Ty dlouhatanske dny jsou mirne vycerpavajici, dite pred 10 do postele nedostanem, a to je venku jeste den. I kdyz ted uz se dny zase krati. Ten naposledy jsme si s sebou z D privezli kanoe, tak jsme skoro kazdy den na mori, to je fakt parada a uzivame si to. Netusime, jak tu budeme dlouho, mozna do rijna, mozna do Vanoc, mozna se dokonce budeme stehovat do zapadniho Finska a tam by to bylo i na par let.
Timmyho jsme dali do mezinarodni skolky. Finstinu se zatim neucime nikdo, protoze nevime ani dne ani hodiny, kdy se zase budeme stehovat, ale 3 jazyky mu prozatim staci. No a Nic cely den pracuje a ja taky (doma na pocitaci), takze ani cas na kurzy na nezbyva. Ja mam teda ucebnici a tu si obcas otevru, aby se nereklo. Pokud se budem stehovat v ramci Fisnka, tak to asi budeme muset zacit brat trochu vazneji.

Jinak v lete mel Timmy klistovou encefalitidu, slozilo ho to kdyz byl u babicky v Cechach a my jsme byli zrovna ve Finsku, nastesti se z toho vyhrabal prekvapive dobre. Ale soky to byly, to si dovedete predstavit. Tak baby popremyslejte o ockovani, pokud jeste nejste, my jsme to asi nejak podcenili (neee, nejsem zastupce zadne farmalobby) 😉

mooc
16. aug 2012

chlap mmi tu teraz somre, ze vacsina domorodcov by cez ten test asi nepresla 😀
kupila som detom latku na obleky na krst a mam tu mamcu, tak sije miesto mna.. 😎 aaaaa navod ako si sem nastahovat rodicov niekde na nete nie je??? 😝

evinkaaa
16. aug 2012

Caute.

Zaujimavu temu tu rozoberate. 😉 Ten test fakt nieje od veci, len tak pre "allgemeinwissen".

@mooc - reni, presne to iste sme prave mysleli s manzelom aj my......kolko nemcov by cez ten test nepreslo 😕 No ja neviem, ale ja si myslim, ze tych 310 otazok by zodpovedalo asi pomenej uplne spravne. 😕 😔 Ale mozno sa mylim. 😕
Kedy mate krst? Krstite na Slovensku?

@dania - ahoj dani. Aj ja som nedavno na teba myslela, ked som len tak letmo zalistovala v diskusii par desiatok stran dozadu. Pekne, ze si sa ozvala. 😵 Tak sa tam drzte a nech sa vam dari. A zasa sa niekedy ozvi a daj o sebe vediet 🙂 .

yanni
17. aug 2012

@rpinguin Renci ved ja viem, ze to je test pre idiotov. Ja, ked to uzakonili, som si tiez len tak zo srandy urobila na nete a bez chyby. Som sa este smiala, ze naco su tie pripravne kurzy na tieto testy 😕 😀
Inak ja som akurat v sobotu prei ranajkach H. spominala tieto testy a hlavne ten z nemciny. Tak on ppovedal, ze ten by urcite neurobil. A Nemec ako repa 😀 😀 😀 😀 A ja este srandiocky, mu vravi, ze ten test nie je z bavorciny ale nemciny 😀 😀 😀 😀 Ste mali vidiet ten jeho pohlad. Skoro som si cvrkla 😀 😀 😀

@iii Ingus dobra storka. No co uz, to su urady a uradnici. Inak zaujimave, ze SK velvyslanectvo v DE zachody nema a nemecke vel. na SK ma. Aspon pred 15. rokmi malo 😀
Mne konci myslim na buduci rok moj sk pas. Ja sa uz na ten sk vykaslem, uz si dam urobit, ak mi bude treba, len a len nemecky. Ved ja som tu aj tak len inkognito 😀 😀

@dania Jeeeeeeeeeeej Danka a ty este zijes? Hod daku foto, je ceeeeeeeeeeem vidiet ako to tam u vas vyzera 😉

@rpinguin Ozaj pokym zabudnem, tak Schweini je isty, zmluva podpisana. 01.10. to isti. Na nervy vsjo. Pendeln bude on, mne sa nechce. Som mu aj povedala. Tak mu nic ine neostava 😀

yanni
17. aug 2012

Tak som sa teraz zasmiala. Kukam po nejakom Englischkurse od jesene a nasla som kurs "Deutsch für Deutsche" 😀 😀 😀 😀

rpinguin
17. aug 2012

@yanni ty si ale pako, ze nechce, to chces furt sediet v tom tvojom DAH? Ja som tiez mala vztah na dialku zopar rokov a sme sa pekne striedali, ono je to nuda nespoznat nic nove v jeho bydlisku. A SW moze byt tiez pekny, tak nestresuj. Mas konecne chlapa, tak sa tes 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝
A si mi neodpovedala, ostalo by mi to slovenske, ci nie?

rpinguin
17. aug 2012

@evinkaaa Evi, co je s tebou? Ako sa mas? Uz tak neprispievas ako kedysi.

@mooc obleky na krst, to preco az tak? A este k tomu sit? 😕 Si mohla mamku inac zamestnat ako sitim 😉

@dania presne to mala Oli, u nej sa to tahalo väcnost, aj nam to tu pisala, fakt nezavidenia hodna situacia ☹ Ja nemam naockovaneho ani jedneho, ono treba aj na oblasti vyskytu pozriet a zatial po horach nechodime, tak este nechcem ockovat. A s tymi dlhymi dnami je to supeeeer, ved naspi sa v zime 😀 Ja som myslela, ze to myslite o nejake 4 roky navrat a to uz teraz, tak to rychlo utecie. A stahovanie v ramci Finska hadam nebude. Vedela by si tam zit dlhsie?
Ja som zistila u mna, ze by nepripadalo nic ine do uvahy, kde je ina klima ako som spoznala doteraz, cize tato nasa stredoeuropska. Ale moznoze je to len o zvyku. Aj na DDR som nadavala a dobre mi je 😝

yanni
17. aug 2012

@rpinguin no ty si drzka. Ze vraj, mas chlapa, tak sa tes. Toho musim najskor prevychovat 😠 Takze takto, nie ze by sa mi nechcelo, ale ja tie ahrten platit nebude. On zaraba kopu prachov, bude mat lacny byt a este aj sluzobne auto aj na privatne ucely, tak nech cvaka. Ja som nadalej v drahom Mnichove za rovnaky plat.

No podla toho, co tam pisu, by si si mohla ponechat aj sk. Takze by som sa riadne popytala na uradoch. Ale nemeckych. A nespomen ten SK zakon. Oni by to mali vediet. A ked ti daju nemecke bez toho, ze by si pytali to sk, tak cus 😀

rpinguin
17. aug 2012

@yanni no lebo ty si Harz IV Empfängerin, ze? 😀 😀 😀 ved laska nieco stoji, zasa nesed na tych prachoch ako zaba na prameni, ci ako sa tomu hovori 😲 A neboj, ved on ti urcite nejake prasule podstrci alebo ti tu cestu zaplati 😉
Ok, tak uvidim, ci budu pas pytat, ten ani nechcem dat, chcem ho na pamiatku, mam tam pekne este deticky zapisane 🙂

yanni
17. aug 2012

@rpinguin Renci no jasne. To je profesionalna deformacia ten Harz IV status 😀 😀 😀 A prachy mi ani nespomina. Momentalne som pleite. Nejak vela rozhadzujem, musim asi uskrtit pramen 😀 😀 😀 😀

yanni
17. aug 2012

@rpinguin a inak, to nevies? Harz IV- Empfängeri maju viac ako poriadni pracani. Tak je to v tomto state.

atinkaa
17. aug 2012

@yanni ...nemcina pre nemcurov 😀 😀 😀 som sa pobavila....ale aspon su uprimni 😉
inak pozdravujem vsetky 🙂

@iii ad berlin...az na to piskanie kade tade na velvyslanectva 😅 😀 😉 sme sa mali obdobne,....my 2detusiky+babka+tasky....fotky mame ze dovi dopo....kameru sme si mali posuvat otacat sami....mia sa fotila na bielom pozadi asi tak ze na kolenach....ja som mala cez seba ten zavoj zastenovy co tam mali 😅 😝 a pani ze je ma vidiet 😀 😀 😀 asi polhodku som sa skryvala....kym sa rozplackali obe...fota mame sice ale nik sa nepodoba na nikoho...my sme nastastie prisli na vikend i s mojou mutti....takze sme piskali elegantne hotelovo - plienkovo mensi 🙂 ....ale je to des bes, narocnost celej fotiacej akcie maximalna...vobec nemaju pripravene podmienky pre male babies uz vobec nie...vysledok je hodny toho ze z casaku vystrihnem hocikoho a supnem do pasu...nase bambulky obe vyzeraju ako chrobak truhlik na tej foto co mi pani natocila, ze ci moze byt.....tak co jej povedat...ale zas v ramci moznosti myslim bola mila, ustretova

...ja inak budem oponovat nemam pocit ze by to tu v ddr bolo nejake extra mile oproti nasim v ke.....zavisi od toho kde...pani na burgeramte ked sme sa boli hlasit bola napr. maxi strasna...co by nebolo nic ale v kombinacii s tym ze maxi hlupa a na urade...nebezpecna kombinacia este ze mala kolegynu a ta jej vysvetlila co za papier ma vlastne v ruke..uz nepamatam co presne tusim sobasny alebo rodny....mala prelozeny a notarsky overeny vsetko bolo okejkove akurat ona malinko pribrzdena...tak furt trvala na tom ze to neni ono 🙄 😠 takze by som to nepausalizovala

dania
17. aug 2012

@rpinguin Ja osobne nevidim zadny velky rozdil mezi D a Fin, takze je mi vcelku jedno, kde jsme, vsechno ma sve vyhody a nevyhody. Vzdyt i Ty sis zvykla na vychode 😉 Jsem zvedava, jak se popasuju s finskou zimou, ale jsem zivotni optimista, tak to snad nejak pujde. Jedina velka nevyhoda, kterou jsem si uvedomila, ze tu jsme fakt strasne daleko od Cech, kdyz se neco deje tam, tak to neni tak jednoduche sednou to auta a byt tam za par hodin. Autem by to trvalo nejmin tak 26 hodin (vcetne 1-2 trajektu + cca 500-1000 EUR), bookovat let na posledni chvili jsme si uz taky vyzkouseli 🙄
POkud si dobre vzpominam, tak Oli trpela na boreliozu, to je bakterialni nemoc a proti te ani ockovani neexistuje. A pokud se nepodchyti v prvnim stadiu, kdy jsou priznaky dost nespecificke, tak je to teda hrozna mrcha. Mimochodem, borku uz si Timmy taky vyzkousel minuly rok, ale snad se to podarilo poradne prelecit. Encefalitida je virova a da se ockovat, ale my jsme si taky naivne mysleli, ze se tady skoro nevyskytuje, ze je to domena stredni Evropy. Ani nevime, kde to Timmy chytl, byli jsme v te dobe ve Finsku, D i CZ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre