Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

renatad
7. okt 2012

poradíte dáke bazari s nábytkom v mnichove? 😀 potrebujem sedačku a skrine 😀 ten google mi googli len same blbosti, ale niekoho skusenosť je docela fajn vec, dakujem a peknu nedelu

mooc
7. okt 2012

@renatad no bazar ti neporadim a uz vobec nie v m.. ale u nas ked otvorim noviny su plne inzeratov ze: darujem taku skrinu a taku sedacku.. resp. predam za symbolicku cenu alebo este su aj inzeraty ze za bednu piva, dva kg kavy, karton mlieka.. vymenim to a to.. 😉

renatad
7. okt 2012

dakujem zacnem citat noviny 🙂

yanni
9. okt 2012

@renatad no ja som v M. ale kedze stare opotrebovanie, pouzite, Second Hand, ojazdene a este neviem ako sa tomu vselijako nadava, nekupujem, tak zial ani ja neporadim.

alexanotbad
10. okt 2012

@mooc ano, to myslim.

mexico_16
11. okt 2012

Ahojte. Hodi mi niekto link na torty co pecu baby v Nemecku na objednavku ? Dakujem 😉

jahodka11
11. okt 2012

ahojte,
prosim vas, ako je to s odmietnutim ockovania v nemecku? mate s tym skusenosti? dakujem 🙂

jahodka11
11. okt 2012

@claire90 -ja vobec nehovorim po nemecky, iba anglicky a nikde s tym nebol problem....nemci su velmmi mili, vsade sa ludia usmievaju,to len u nas na sk su zamraceni a zavidia aj to,co nemas....my mame len kladne skusenosti, velmi sa nam tu paci,uz rozmyslame nad kupou bytu 🙂

claire90
11. okt 2012

@jahodka11 to je fajn, hned to člověku přidá další kuráž 🙂 příští sobotu za mnou přijede mužskej a 23. bychom měli odjíždět společně do našeho holobytečku hihi 🙂 nevím proč mi všichni tvrdili, že když neumím, tak budou tací odtažití, že prý se pak koukaj téměř skrz prsty 🙂 no jsem zvědavá na osobní zkušenosti, ten první týden bude asi velikej úřadovej kolotoč 🙂)

adel22
11. okt 2012

@jahodka11 Ahoj, myslím, že v Nemecku ti očkovanie len odporučia, odmietnutie je tu bežná vec si myslim...ak vyckas, koncom roka ti budem vediet dat jasnu odpoved🙂

jahodka11
11. okt 2012

@adel22 -dakujem moc, my sme uz dali,ale 22.10. mame dalsiu davku a nechcem,aby bol ockovany....tak potom dam vediet,ze co dr na to 🙂

jahodka11
11. okt 2012

@claire90 -a na uradoch uplna parada, vsetko sme vybavili, ochotni vsetci, to sa neda ani porovnat so slovenskom 🙂 ak je tu niekto nahodou neprijemny, urcite to nie je nemec 🙂

mimys
11. okt 2012

@renatad počkej na podzimní vyhazovací den 🙂

claire90
11. okt 2012

@jahodka11 no já jsem zvědavá hlavně na byťák, jelikož paní tam je občas trošku mimo mísu co mi vyprávěl, tak jsem zvědavá jak se bude tvářit až mě půjdem přihlásit 🙂 ale docela mě pobavila zdr. poj., když se předtím ptal, jestli mě může přihlásit na sebe, tak tvrdili, že jedině za předpokladu, že už budeme manželé a teď když jsme zjistili, že čekáme mrňouse, tak tam volal znova a prý v pohodě, všechno se udělá, jenom musím mít nejdřív vyřízené bydliště 🙂

deina
11. okt 2012

@jahodka11, nie je problem odmietnut alebo posunut, ockovanie nie je povinne. My mnohe nemame a napr MMR som odmietla uplne a lekarka nenamietala. No zozaciatku ma presviedcala, ze mavaju v Mnichove epidemie osypok a ake to moze byt nebezpecne a tiez, ze krpci maju len 3x hexu a tuna sa dava 4x. Avsak na poslednej preventivke sa len opytala, ci mam v plane nieco ockovat, povedala som jej, ze nemame MMR, ale ani ju nechcem davat, tak ze dobre a viac mi k tomu nehovorila nic. 🙂

saska.t
11. okt 2012

@jahodka11 moja mala nie je ockovana od 1 roka, jednoducho som im povedala, ze vedlajsie ucinky su horsie ako prinos vakcinacie, prve 2 razy na mna zazerali ako na vraha, v dnesnej dobe ma mala 4,5 roka a hned medzi dvermi sa pytaju ci dnes ockujeme, ja vzdy odpoviem, ze nie a je to vybavene, nikto to neriesi, kedze ockovanie je v DE nepovinne 😉

jahodka11
11. okt 2012

@deina
@saska.t -dakujem vam 🙂 uz asi nedam ani ja..damian ma za sebou 2, a myslim, ze staci.... 😖

mooc
11. okt 2012

@alexanotbad myslim ze by nemal byt problem, kedze mm tu pracuje, nech poziada on.. akurat tusim nemozes pridavky dostavat aj na sk aj tu..

kmk11
12. okt 2012

@claire90 nuz ja uz som tu 18 rokov, ale musim povedat, ze s neprijemnym pristupom som sa stretavala doposial na uradoch, v nemocniciach, postach ci obchodoch iba na Slovensku, ale nie v Nemecku ... vzdy tvrdim, ze to zavisi aj od nas, ako sme "naprogramovani" a a co od tych druhych ocakavame a ako sa ku nim spravame ... takze klud, chod tam s pocitom, ze vsetko bude ok, prekladatela mas 😉 a nicoho sa neobavaj

kmk11
12. okt 2012

@renatad takze uz ste v tom Mnichove? 🙂 a ktoru stvrt ste nakoniec zvolili? inak co sa toho nabytku tyka, nerozumiem presne tvojej otazke - ty chces nieco specialne, preto hladas bazar s nabytkom? lebo ak nie, tak by som sa tiez skor poobzerala po novych veciach, najdes tu pre zaciatok aj lacnejsie nove veci
ak chces ten bazarovy, tak skus pozriet tu pod Gebrauchtmöbel
http://www.muenchen.de/service/branchenbuch/M/1...
ak chces nieco lacnejsie, ale nove, skus tu - nabytok uz davno nezhanam, tak som si nie ista tymi cenami
http://www.yellow-moebel.de/
tu je tiez jeden taky obchod s nabytkom, len neviem meno: Euro Industriepark, Maria-Probst-Straße, München
mozes zajst i do Ikei alebo sem http://www.boconcept.de/
tu mas i online katalog http://www.boconcept.de/online-katalog.aspx?ID=...

adel22
12. okt 2012

Baby, chcem sa spýtať, či mám do krankenkassy priniesť nejaký papier od gynekológa, ohľadom materskej....gynekológ mi ho dá automaticky alebo si ho musím vyžiadať? A kedy sa mám nahlásiť do nemocnice, že tam chcem rodiť? A ešte ma zaujíma, či sa chodí aj na kontroly pred pôrodom do nemocky, lebo keď tak pozerám do knizky- termin mam koncom novembra a mám ísť ešte 4x k lekárke....to je akosi málo, nie? Niekedy je ale mnej viac....mne by to aj vyhovovalo🙂 Dakujem za info🙂

renatad
12. okt 2012

@kmk11 ahoj, nakoniec sme v Bogenhausen, byt mame len od pondelka, mm bol na sluzobke, tak sa nam to posunulo o par mesiacov a potom sme mesiac nemohli nic dobre zohnat 🙂 vzdy sa mi nieco nepacilo 😉 no zhanam hlavne skrine a rozkladaci gauc, nakolko sa mi zatial nic nepacilo a chcela som pozriet aj bazar, obcas sa tam najde niečo super 😎 , postele mam z ikei aj detske postele aj nabytok do obyvacky.ved uvidime Teraz je pre mna dolezite poriesit skolku pre deti, lebo dcera by mala ist na rok do školy, bude mat 7 a zatial som tu s nou na slovensku absolvovala len 2 mesacny kurz nemciny / syn ma 3 roky tak to ma tak netlačí/. Ja som teraz s detmi na slovensku mame tu vysetrenia u lekarov - rok objednane terminy vopred, tak ako je to na SR asi už bežné 😕 , tak to všetko absolvujeme a 22.10. ideme do M už na dlhšie.

deina
12. okt 2012

@renatad, ozaj a po anglicky nevies? Lebo celkom dobre forum je toto: http://www.toytowngermany.com/forum/index.php?s..., mnoho ludi sa sem stahuje len na rok, dva a potom predavaju svoj nabytok, skus pozriet. 😉 Mozno by sa ti tam nieco podarilo najst.

alexanotbad
12. okt 2012

@mooc dakujem

ivanajelinek
12. okt 2012

Baby neviete ci je take nieco ako modry konik aj v nemcine? dakujem 😉

mooc
12. okt 2012

@ivanajelinek hladas forum mamiciek? spuuuuusty.. google poradi..

@adel22 dr. ta vysetri aj viackrat ako je predpisane, ak treba.. papier do zdravotnej dava automaticky (aspon ten moj) a do nemocnice sa nahlasit nemusis ale aj mozes.. aspon ti ukazu oddelenie, povedia co a ako..

zuzana323
13. okt 2012

@31deniska01
@mooc
babulky,dakujem pekne za pomoc a rady o lekaroch,ale zial,babatko sa rozhodlo nenarodit :( asi to tak malo byt,uz mu je dobre urcite a nic ho neboli...dakujem este raz,urcite su to rady cenne aj do buducnosti.vsetko dobre zelam a deniske nech sa narodi kraaaaasne zdravucke babatko 🙂

adel22
13. okt 2012

@mooc Dakujem🙂

31deniska01
13. okt 2012

@zuzana323 zuzi to mi je velmi luto ☹(( v kolkom tyzdni ste boli ak smiem vediet???mne ak by sa zase toto malo stat tak uz to nezvladnem, ja dufam ze to este aspon nejakych par tyzdnov a tebe teraz zelam nech sa das rychlo do poriadku, a malej alebo malemu je dobre teraz tam kde je ☹(( ja som sa tymto utesovala a stale utesujem ze nasa mala princezna je tam hore spokojna a tak to asi malo byt a teraz nam po roku zoslala svojho braceka, ktory dufam ze pride zdravy ☹( vela stastia prajem a hlavne sil, a hlavne sa skus nejak zamestnat . . . ☹(

zuzana323
13. okt 2012

@31deniska01
dakujem Deniska ☹ bola som asi 5.-6.tt...neviem presne,lebo som tu nedostala kupit clearblue test,ktory ukazuje tyzdne,iba klasicky clearblue...ale priblizne v tolkom tyzdni...teraz prave budeme cestovat na sk,chcela som ist gynekologovi,aby som sa s nim dohodla,ze budem chodit tu..ale uz tam teraz pojdem len na kontrolu,ci je vsetko ok ☹ ved aj mna utesuje len to,ze viem,ze malicke uz nic neboli a netrapi sa a spinka si v nebicku ☹ a na druhu stranu tu mam moju princeznu,ktora je vdakabohu zdrava a potrebuje maminku v poriadku mat...a zamestnava ma nastastie az-az 🙂 svoje som si uz za tych niekolko dni odplakala,uz sa mi aj ulavilo v podstate,naozaj to malo svoj dovod,ze sa to stalo, asi babatko nemalo byt zdravucke,tak to priroda takto vyriesila ...ale dakujem pekne za podporu,zvlast,ked sama to mas za sebou,vies,ako sa zena citi vtedy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre