Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

adel22
13. okt 2012

Babule, ešte sa chcem spýtať, či ste mali niektorá vytvorený svoj vlastný pôrodný plán tu v Nemecku. Dakujem za info🙂

kmk11
13. okt 2012

🙂 nuz ja uz skor iba s tou Grundschule poradim, nez s porodnicami ci prvymi mesiacmi ...ale urcite je tu dost mamiciek s mensimi detmi 😉

31deniska01
13. okt 2012

@zuzana323 aspon ze je tu ta mala, pozerala som si fotky a je podarena strasne 🙂)) aspon mas nejaku oporu uz pri sebe, a ked to uz mam tak napisat tak este si nebola daleko s tym tehotenstvom, este si necitila male a ani si nevedela co to je, mi mame aj malu pochovanu tu v nemecku, tak za nou aspon takto chodime kazdy mesiac, a dost nas to s manzelom aj spojilo a teraz sme vo velkom ocakavani na maleho davidka . . . a kde na svk ste byvali???

mooc
13. okt 2012

@adel22 porodny co??? 😀 porod je vec spontanna (ak zrovna nemas planovany cr), pocas jeho priebehu sa vselico meni.. ja som napr. pri prvom v ziadnom pripade nechcela epi (a mala som) a pri druhom som chcela, dokonca som si ju prosila, kricala.. a hadaj co! nedali mi.. (vraj je uz neskoro)
to len na sk mozu chciet do porodnice hajzlak, plienky a porodny plan.. tu som take este nepocula..

adel22
13. okt 2012

@mooc Tak sú určité veci, o ktorých mám inú predstavu. Napr. by som nechcela oxytocin, ani epiduralku a pod. veci.....ale viem, že prax je iná, žiaľ aj v DE. Preto sa pýtam na pôrodný plán, samozrejme by nebol na A4 ako v SR, ale niečo by sa našlo....preto hľadám niektorú so skúsenosťou...pôrod by mala byť vec spontanna...ale nie vždy to tak je! 🙂

mooc
13. okt 2012

@adel22 vsak kludne si to spis a daj to pri prichode hebamme co bude mat sluzbu.. tu ti urcite nebudu robit nieco proti tvojej voli.. na to sa spolahni.. ako vravim, ja som tiez nechcela.. mala som svoje predstavy a nakoniec som bola rada (a vdacna), ze je ako je..

adel22
13. okt 2012

@mooc Nooo je mi jasné, že naplánovať do bodky sa to nedá....ale asi by ma to troška utešilo🙂 Tiež si myslím, že budú ustretoví...ved tu sú všetci takí, no nie?
A vidíš, zvládla si to aj bez epiduralky🙂

Trocha ma hnevá, ze moja hebamme tu nemoze ist k porodu.....ze tam budem mat nejaku inu....ale verim, ze bude ok🙂 Co ine mi zostava, ako dufat........

mooc
13. okt 2012

@adel22 ani ja som nemala moju hebamme pri porode (nevysla jej nikdy tak sluzba) ale ani mi nechybala.. neboj, bude to v poho.. potom povies nakolko sa tvoj plan zhodoval so skutocnostou

kmk11
13. okt 2012

@adel22 no mne vyslo to, ze pri porode som mala hebamme, ktora nas mala v kurze ... a teda to bola taka parada, mat pri sebe znamu tvar z nemocnicneho personalu- ale lekarku som nepoznala a ta bola tiez fantasticka .- stale sa mi za vsetko ospravedlnovala - aj za to, co nemohla, uz som jej chcela povedat, nech s tym prestane 😀

benyse
13. okt 2012

@mooc aj tu v nemecku existuje porodny plan, je to celkom bezne, poznam viacerych, co to absolvovali. najlepsie tak 8-10 tyzdnov pred porodom, ale je to individualne. preberu sa s hebamme mozne diagnozy a dedicne predispozicie, taktiez ci je ziadana PDA, alebo nie. takisto ti vystavia transportschein, ak by si mala ist do nemocnice sanitkou. takze je to podla mna dost osozne.

benyse
13. okt 2012

@adel22 zavolaj si to kliniky, kde budes robit (kreissaal) a dohodni si termin na geburtsplanung, ja to idem absolvovat buduci tyzden, uz sa tesim 🙂

zuzana323
14. okt 2012

@31deniska01
ved to mi tiez pomaha,ze to bolo estelen v zaciatku,keby som uz babo citila,alebo videla na UZV,uz by som to horsie znasala ☹ teraz momentalne mame byt v Sali,ale ja som inak Trnavcanka a muza mam z HC.takze taky mischung trocku 🙂 veru,mala je moje vsetko, a teraz este viac po tom,co sa stalo.. tak davidko?? krasne meno ,tak uz nech je tu s vami hlavne a nech je vsetko v poriadku 🙂 budem drzat silno vsetkych 20 prstov 🙂

adel22
14. okt 2012

@benyse Ahoj..vdaka za info....ty si si tiež vytvorila vlastný plán?

benyse
14. okt 2012

@adel22 Ahoj Adel, plan vytvorime spolu v nemocnici. na predporodnom kurze mi bolo povedane, ze mam zavolat na kreissaal, vybavit si termin na to sedenie, kde pokecame o tom plane a ze tam potom so mnou vsetko preberu. idem tam buduci tyzden, tak potom zreferujem, ze co vsetko bolo a ako bolo 🙂

stellamaris
14. okt 2012

@adel22 ahoj,ja som porodny plan mala mat 22.8.,nestihla som ho,mala som akutnu sekciu uz 17.8.,tak mi hebamme iba neskor rozpravala,ze to ti daju termin, vypises nejake papiere,potrebuju vediet,ake lieky beres,na co si alergicka a tak,vyberes si anesteziu,ak bude cisarsky u teba alebo epidural pri normalnom....ja som vsetko toto absolvovala mdedzi pripravou na cisarsky,za 20 min.bol maly na svete 🙂

adel22
14. okt 2012

@stellamaris Vdaka🙂

31deniska01
16. okt 2012

@zuzana323 dakujem krasne 🙂 este mame pred sebou nejaku tu cestu, lae uz menej ako mame za sebou, uvidime kedy k nam pride, ale malo by to byt okolo vianoc tak uvidime, ako sa vsetko vyvinie, a dufam ze to psychycky zvladnem, lebo to bude presne rok po tom co nas opustila nasa mala ☹((( teraz ide byt vsech svetych a ja mam k tomu meniny presne ten den, tak taketo meniny som necakala ze niekedy zazijem ☹(( aj my s manzelom sme taky misung ja BB a on PD a zijeme tu v DE uz rok pomalinky 🙂 ale nestazujeme si okrem toho ze nam chyba rodina, ale to sa zase budeme snazit chodit domov viac aj s malym, uvidime 🙂)) a sviatkovat idete domov alebo ako to vlastne budete mat???

zuzana323
16. okt 2012

@31deniska01
tak to budete mat teda krasny vianocny darcek mozno 🙂 aj ked so smutnou spomienkou :( ale o to viac si myslim,ze budete lubit toto babatko,aj za to predchadzajuce 🙂 drzim vsetky 4 palceky,nech je vsetko v poriadku a uz nech tu drobceka mate ..je to neopisatelny pocit, ked svoje babatko po porode uvidis,najkrajsi pocit v zivote 🙂 sviatkovat budeme asi na SK,na 90%,tak nam bude veselsie 🙂

31deniska01
16. okt 2012

@zuzana323 no uvidime ci vianocny nechame sa prekvapit ale okolo vianoc by mal byt, a preto zase tieto vianoce zostavame tu, ale pridu aspon moji rodicia a manzel tu ma aj sestru vydatu uz 6 rokov tak aspon nebudeme uplne az tak samy 🙂))) no ja si porod neuzijes klasicky, kedze bude maly musiet ist von cisarskym kedze som otehotnela po takom kratkom case🙂 no nevadi co uz, hovorim ze moje telo bude za chvilku ako taka mapa🙂 hej a urcite je lepsie sviatkovat s rodinou doma a hlavne ked je vela ludi, to sa mi paci 🙂)) cim viacej tym je lepsia pohoda a hlavne ked je to rodina .-))

zuzana323
17. okt 2012

@31deniska01
jasne,hned je veselsie a aj sviatky o to krajsie,ked je okolo stromceka viacej ludi 🙂

janinka25
17. okt 2012

ahojte poradite mi nejake dobre kvapky pre male babatko? v lekarni mi stale daju len Otriven a nedaju na vyber, mate nejake odskusane?

saska.t
17. okt 2012

@janinka25 u nas otriven vobec nezabera, ale olynth uplne super a nasic tiez dobry.. 😉

janinka25
17. okt 2012

@saska.t no vsak prave ani u nas, olynth nie je taky olejovity skôr?

saska.t
17. okt 2012

@janinka25 nie je taky ako olynth, ale u nas zabera najlepsie a na dost dhy cas 😉

iknom
18. okt 2012

Ahojte baby, viem, ze tato tema tu mozno uz bola preberana, ale tie co mate babtka tak urcite o tom viete viac ako ja, co este len to svoje nosim v brusku. Zijeme s manzelom v nemecku, obaja tu pracujeme a tak po narodeni naseho babatka zostavame nadalej tu. Teraz mi ale kamosky vraveli, ze je mozno aj za tychto okolnosti poziadat o slovenske "porodne" bez ohladu na to, ze vlastne zijeme v D. Mne to podla mojich vedomosti pride skor ako blbost ... co o tom viete vy?

pallacinka
18. okt 2012

@iknom Ahoj, uz sa to tu sice preberalo, no nemas to asi sancu najst 🙂 Na ten prispevok mas rohodne narok a blbost by skor bola ho nevyuzit. Musis si on zaziadat do 6 mesiacov od porodu, potrebujes k tomu sice nejake papiere (no napriklad slovensky rodny list nie, staci nemecky) ale za tie peniaze ta namaha stoji 🙂

iknom
18. okt 2012

@pallacinka Dakujem velmi pekne, aj ja si myslim, ze ked sa to da, tak by bola blbost to nechat len tak ...

iknom
18. okt 2012

@pallacinka Ty si rodila v Nemecku?

ivanajelinek
18. okt 2012

@pallacinka ja som ale potrebovala aj slovensky rodny list.
@iknom najlepsie je sa asi informovat na uradoch v meste kde na slovensku byvas. Mne napr. hovorila kamoska,ze to porodne chcu zrusit. Neviem co je na tom pravda. Ja to budem tiez vybavovat uz podruhy krat,tak som zvedava,ci sa za tie 2 roky nieco zmenilo.

pallacinka
18. okt 2012

@iknom Ano, rodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre