Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

sasaa22
14. jún 2014

@saska.t aha,to je fajn...mutterschutz geld je tych cca65%?a vyska elterngeld?

saska.t
14. jún 2014

@sasaa22 uff to si zu nepamätam,ale Mutterschaftsgeld ti dava zdravotna poistovna myslim pausal cca 13,-eur/den a ostatok do vyplaty ti doplati zamestnavatel,elterngeld je 63/5% z platu do 1 roku dietata

saska.t
14. jún 2014

@sasaa22 no a samozrejme k tomu dostanes Kindergeld 184,-eur na 1 dieta do jeho 18-teho roku ak studuje mozes aj dlhsie myslim

sasaa22
14. jún 2014

@saska.t Super,velmi si mi pomohla,dakujem ti....v akom meste byvas?my od septembra Dusseldorf....

saska.t
15. jún 2014

@sasaa22 Bremen 😉

mooc
15. jún 2014

@sasaa22 materska ma horny strop ca 1800€ mesacne..

sasaa22
16. jún 2014

@mooc ak dobre teda chápem , prvé tri mesiace máš materskú výšku platu - platí zdrav.posiťovňa + dopláca zamestnávateľ a potom rodičovký do výšky max.1800Euro/mes.?Chápem správne?

mooc
16. jún 2014

Nie, celkovo nemas matersku viac ako 1800 len v pripade ze mate geschwisterbonus alebo dvoj-trojcata..

ivanajelinek
16. jún 2014

@sasaa22 zdravotna poistovna plati tych 13 eur na den plus ostatne doplaca zamestnavatel (ale robi sa priemer za posledne 3 mesiace pred nastupom na matersku. Pocita sa to z cistej mzdy tak ako aj elterngeld sa pocita z cistej mzdy.

sasaa22
16. jún 2014

@ivanajelinek čiže mám celkovo - 12 M -tých 1800Euro..?

saska.t
16. jún 2014

@sasaa22 nie tych 1800,- mas do 1 roku Zivota dietata (elterngeld),ale matersku prvych 13 tyzdnov(6 tyz.pred porodom a 7 tyz.po porode) mas vyssiu-13,-eur/den + doplatok od zamestnavatela

yanni
16. jún 2014

@sasaa22 no nemas 12 mesiacov 1800 €. Len ak ti 65 % vjyde na tych 1800 popripade viac.ak viac, tak dostanes aj tak len 1800. 1800 € vychadza z cisteho mesacneho platu 2770 € (a viac) za 12 mesiacov priemer. Viem to presne, lebo sa to dotyka aj mna a je to riadne svinstvo.

Mutterschutz je 6 tyzdnov pred a 8 tyzdnov po porode. Tento cas by si mala dostavat tvoj plny plat. 13 €/den z Krankenkasse ak si gesetzlich versichert a zvysok plati zamestnavatel. Ak si privat versichert, by to mal platit zamestnavatel. Aspon u mna je to tak. Po tychto 14 tyzdnoch dostavas 65 % najviac vsak 1800€.

sasaa22
16. jún 2014

@yanni Aha ,ďakujem,už to chápem - jasne napísané .Pýtam sa na maximum ,lebo mňa sa to týka - príjem bude vyšší ako 2770Euro....je to škoda,že je strop , mala by som ešte viac ,ale aj tak fajn.Ďakujem.

yanni
16. jún 2014

@sasaa22 oprava: po uplynuti tychto 14 tyzdnov..... Sorry pisem ako Tatar 😀

yanni
16. jún 2014

@sasaa22 no ked mas v cistom viac ako 2770 . A fajn to nie je, lebo u mna je to to iste a stracam kopu prachov, ktore budu urcite niekde chybat. 😠

sasaa22
16. jún 2014

@yanni tak bolo by lepšie ,keby bolo viac,ale zase lepšie ,ako v SR... 🙂 Ty si už na materskej alebo ešte len čakáš?

sasaa22
16. jún 2014

@yanni @saska.t @ivananjelicek baby,existuje súkromka Nemecko?ak áno vedel by ma niekto z vás pridať?alebo dať kontakt na moderátorky?

yanni
16. jún 2014

@sasaa22 hihi neprezradzam 😉
A sukromka existuje, nas par starych tetiek 😀 😀 😀 😀 tam je ale dobrych par rokov sme tam nediskutovali. nejak sa stale vraciame sem. Ale ak sa chces opytat nieco haklivejsie, kludne napis IP. 😉

jenny6
16. jún 2014

Baby, ako ste riešili vybavovačky po narodení dieťaťa? Je lepšie vybaviť si dočasný cestovný pas pre dieťa riešiť to na SK úradoch (poprípade cez splnomocnenie pre niekoho z rodiny) alebo ste to riešil cez ambasádu? Ja stále váham či jedna alebo druhá možnosť 😉

saska.t
16. jún 2014

@sasaa22 @yanni boha kocky,co take robite,ze tak Vela zarabate,tiez by som Rada 😀

sasaa22
16. jún 2014

@saska.t @yanni baby a nepoznate nejake maminky z dusseldorfu a okolia? Saska,zdravotnictvo....

saska.t
16. jún 2014

@sasaa22 najdi si na FB stranky cesi a slovaci v nemecku,alebo Germany.cz tam mas kopu kontaktov na ludi zijucich v tvojom okoli 😉
No asi idem este studovat 😀

pallacinka
16. jún 2014

@sasaa22 Ak by si si este tu zadala ako bydlisko Nemecko, bola by si myslim automaticky pridana do skupiny Nemecko, ta je v podstate sukromna a dost aktivna 🙂

sasaa22
17. jún 2014

@pallacinka ďakujem

rpinguin
17. jún 2014

@pallacinka Luci, nie ze by som mala zaujem, ale to fakt existuje aufkorken Nemecko? Som ani nevedela, ze existuje nieco, kde Sa zadava bydlisko 😲

@yanni Kati! Co je svinstvo? Naco ti ma niekto za nicnerobenie platit? Podla mna je to ok, kto chce prachy nahanat, nech ostane robit a nejde na matersku 😉

yanni
17. jún 2014

@rpinguin Renci ono to asi ani nejde automaticky. Ved aj ty mas Nemecko v pase aj ja a nic a nik nas nikde automaticky nezaradil 😕 😨
Inak zeno, ty aj zijes?

rpinguin
17. jún 2014

Boze, pise mi to bludy.... Aufkorken ma byt sukromna skupina 😀
Naco nas ma niekto niekde radit, ked nemam zaujem....
Ale zijem, len nic nove 🙂

yanni
17. jún 2014

@rpinguin no ja som to s tym "korken" ppochopile, len i aj ostatne zensciny 😀
Tak ja tiez nemam zaujem ale neviem o tom, ze by nieco islo automaticky.
Zeno, ma ani neserkaj. Obcas by si mohla nieco pisnut. V juli ste doma?

pallacinka
17. jún 2014

@rpinguin @yanni Ze aufkorken 😀 Skuste kliknut sem, musite v tej skupine byt- alebo cez fotoblogy a vpravo medzi skupinami si ju najdite. https://www.modrykonik.sk/group/99/

yanni
17. jún 2014

@pallacinka som ani nevedela, ze taka skupina je. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre