Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
22. júl 2009

no ja som vzdy tvrdila, ze v mojom druhom zivote budem Beamtin 😀 😝

ono mi tie maklerske mudrosti vobec nejdu skopirovat do mailu, co s tym je? nechapem

paula
22. júl 2009

dobre rano!
tak jsem se dozvedela novych veci!
My za chvili jedeme do mesta, snad prestane prset. Leto je letos opravdu zajimave... ale tady v nemecku uz me nic neprekvapi. Znate to porekadlo: Deutschem Wetter und deutschen Frauen kann man nicht trauen. 😉 😀 jestli tam mam gramatickou chybu, tak se omlouvam, koncovky mi nikdy nesly 😝 ale nevim, jestli se to porekadlo rika i mezi nemci, nebo jen mezi pristehovalci. 😉

Vcera mi volala pani, ze ma lauri misto v predskolce, dokonce ve skupine, kam jsem ji chtela dat, k fakt dobre vychovatelce. Tak se tesim. 20.8. zacina, poprve jeste s maminkou a jsem zvedava na ty "Kosten" 😅 Bude chodit ctvrtek a patek na 3 vyuc. hodiny. Ve ctvrtek budu mit volno pro sebe a v patek je doma muz, tak si budeme "uzivat" spolu 😀 😀

Taky uz jsem byla 5x na akupunkture kvuli zadum a vrele doporucuji. Pomohlo mi to uvolnit nejake bloky a citim se mnohem uvolnenejsi a fit. Tak asi ZASE zacnu s hubnutim. za poslednich par mesicu jsem pribrala 6kg a vubec nevim proc - jim porad stejne, hybu se porad stejne. ☹ jen je nevyhoda te akupunktury, ze ten den, co ji mam, jsem pak vzdycky strasne unavena a jen bych spala. A vysvetlete to Laurince... 😅 a sousedum 😉 :-

yanni
22. júl 2009

reni no ja neviem, posli mail, poslem ti to hned mailom.

yanni
22. júl 2009

ahoj Paula,
no teba este nepoznam. No to porekadlo som este nepocula, ale stimmt. Niesom sice vom anderen Ufer ale moje nemecke kamosky su straaaaaaaaaaaaasne nespolahlive.

neurologia
22. júl 2009

schatzi- katka:na Slovensku, ked budes mat sk- rodny list si vybavis prvorodicovsky prispevok. Nemci to nevyplacaju, preto mame na to narok. Jedna z podmienok je, ze nie si na SVK odhlasena.

rpinguin
22. júl 2009

Pauli, tak to je super s tou Gruppe, ta cena by aj mna zaujimala. Ja som chcela na den, ale neda sa, aby som si mohla s baby co-to povybavovat, ale ak mam platit ako za tyzden, tak bude Maxik doma. Laurinka je uz ale velka, to bude asi nieco ine.
A co ty chces chudnut? Ved si baba ako sa patri 😉
A akupunkturu ti predpisal ortoped?

evinkaaa
22. júl 2009

Ahojte kocky,

Kati - tak ohladom pravnych veci a nejakych zmluv a zakonov sa v buducnosti obratime na teba 😀 😀 😀

Pauli - ahoj, to porekadlo, co si pisala, som tiez citala prvy krat. A ani som to nepocula. 😕

Reni - ako pokracuje balenie? Da sa ti balit popri Maxikovi? Ci iba po veceroch? Ty si na to vsetko sama, ked manzel pracuje, ze?

paula
22. júl 2009

Kati, no nase prispevky se zatim spise mijely, protoze jsem nejak nemela co rici k tvym vyplodum. Ale jsem rada, ze tu zase mame nekoho svobodneho, bezdetneho a pracujiciho, tve prispevky to tu pekne ozivuji. 🙂 Je mi to lito s pritelem, ale urcite najdes brzy lepsiho. Kolik ti vlastne je, jestli se muzu zeptat? A jak dlouho jsi v nemecku?

Reni, cena je 1,85e za Unterrichtstunde, ale zalezi kolik tech hodin nakonec bude za mesic. Plati se to dopredu na semestry, takze najednou to bude asi docela palka (pro me 😉 ) No priblizne se to da spocitat, ze to bude tak 50e za mesic. Pro srovnani, celodenni skolka s jidlem nas vyjde asi na 105e na mesic.
Na tu akupunkturu chodim primo k ortopedovi, on to dela sam. Ma tam strasne moc lidi, kazdou pul hodinu 3 napicha. 😉 😀 A co tak slysim ostatni, tak jim to hodne pomaha. Ja jsem po tom ale (zatim) dost unavena.
Zhubnout bych fakt chtela, myslim, ze mam i ty problemy se zady z toho - ze jsem silnejsi a nespevnena, ale muj problem je, ze jsem porad unavena a to se pak tezko sportuje. a taky jsem Genussmensch 😉 🙂 vsechno me strasne moc chutna. 😀 😀 😀
Jak se vlastne drzis ty v tehotenstvi? Stale se ti dari pribirat tak malo?

Dnes jsme si v meste straasne uzily, byly jsme asi v 10ti obchodech, koupili knihy, deko, obleceni, darky... jen jsem cekala, ze az prijdem domu tak Laura usne, ale nejak se ji nechce 😠 😠 😠 zato me jo.

rpinguin
22. júl 2009

Pauli, no ja som v meste akosi nic nenasla, same zlavy, ale na slona ma nakupovat nebavi a Maxik a baby maju toho az moc. Ty si sa ale cinila. Este zariadujes bytik stale, ze si kupila deko veci? Moj muz to nemusi, takze sa budem musiet krotit so vselijakymi chytacmi prachu.
Ta skolka to je nejaka novota, ked je to sposobom vyucovania a aj tie semestry su zvlastne. Ja ani neviem, ako skolky funguju. Som myslela, ze na roky.

Zajtra mam gyndu, tak uvidime, kolko som pribrala.
Inac, ja som asi taka ako ty, tiez som taky Genussmensch 😉 . Mne fyzioterapeutka povedala, ze chudnut moc nemusim, ale tie svaly spevnit ano, ze nech sa prihlasim do fitka a tym padom aj bolesti chrbta prestanu. Moze byt na tom nieco pravdy, ale kedy ja mam cas ist do fitka, ze?

Evi, dnes som nezabalila nic, len som behala. Cez noc som sama a to si chcem po ulozeni Maxika lahnut do vane, takze zasa nic. Zajtra pride svokor, takze az po vikende bude dalsie balenie. No a mas pravdu, som na to sama, ale da sa. Robim, ked M. spi alebo ide do ohradky, kde sa hra s Legom sa nestazuje si. Dobra to vecicka 😀

paula
22. júl 2009

Reni, no ona to neni skolka, ono je to spis brano jako kurz. Tady jsou kurzy normalne na semestry, kam jsme s L. chodily do krabbelgruppe 1-3 roky, tak to tam bylo taky tak. Je to pod ev. spolecenstvim, pod kterym je taky skolka, ale nepatri to pod skolku, je to zvlast.
Ja bych do fitka nesla, pripada mi to jako obdoba stredoveke mucirny. To uz radsi joga, strecing, nebo prirozeny pochyb venku - chuze, beh, kolo, vsak tim se taky posili a nemusi se u toho trapit. 😉
Tak pak napis, jak jsi dopadla na gynde. 🙂

yanni
22. júl 2009

caute znicky 😉,

boze, toto pilates ma raz dovedie do hrobu 😀 No ja tiez nie som na fitko, ja ked vidim tie Muskelpakete tam musim bezat na zachod 😝

Jezis, teraz by som si dala zmruku 😀

evinkaaa
22. júl 2009

Kati, tebe nejako ide....🙂
najprv napises "caute znicky" a potom "zmruku"
😀 😀 😀
(to len sranda, to nemyslim ironicky)

yanni
22. júl 2009

no ved ja som si dala do nosa 😀 😀 😀 😀 😀

na, mam taku bezdrötovu klavesnicu a tej niekedy sibe a vynechava pismenka. No a niekedy robim aj preklepy 😀 😀 😀

evinkaaa
22. júl 2009

A este som chcela - ja mam fitko celkom rada. Akurat pozeram nejake vhodne v okoli. Chcem znova zacat intenzivne chodit. Pred casom som chodievala 3 krat tyzdenne na aerobic alebo hodinu "bauch, beinen, po". to bolo strasne dobre a malo mega ucinky 😀
Teraz som nejako zlenivela, tak akurat rozmyslam, ze musim znova zacat daco robit. Ja mam aj doma nejake dvd-cka s cvicenim, ale ked mne sa samej doma nechce. Sama sa nedonutim ako ked som v spolocnosti inych bab a trenera/ky.

schatzilein
22. júl 2009

Ahojte. Ja som zacala chodit do fitka minuly tyzden. Neverim, ze lahko zhodim prebytocne kila pri dojceni, tak si vypomaham. Ako som tak pozerala na dievcata cviciace aerobic v "mojom" fitku, tak som dosla k zaveru, ze akekolvek dva nahodne vybrane kusy vazia dohromady tolko, co ja... ☹

yanni
22. júl 2009

ale baby. co si z toho robite, hlavna vec, ze ste zdrave 😉

evinkaaa
22. júl 2009

Ale schatzilein, neber si to tak. Urcite to nieje take zle, ako hovoris. 😀
V skutocnosti si nejaka vytrenovana kocka 😉

schatzilein
22. júl 2009

Keby som bola na Slovensku, bolo by to este horsie, tam by som si na seba uz vobec nic nekupila. Nosim na sebe 20 kg viac ako na zaciatku tehotenstva, popritom som od porodu zhodila 10 kg. Takze je to zleeeeeeeeee 😖 .
Som sa zasmiala, ked mi trenerka vo fitnesku hovorila, ako rok bojovala po porode so svojimi nadbytocnymi siestimi kilami.
Sa stavim, ze skor vy ste tu vytrenovane 😀 .

yanni
22. júl 2009

Pauli, no je to na na milu jarmilu s tym mojim ex. Ale zatial sa da. No a vydavat som sa aj tak nikdy nechcela, s tym dietatom to je uz ina kava. Ja uuz nie som najmladsia. Mam rocik po tridsiatke ☹ No a v nemecku som teraz v kuse skoro 9 rokov.

yanni
22. júl 2009

kati to zhodis neboj sa. moja mama bribrala pri mojom braskovy 25 kg a do püol roka mala zase jej 56 kg. a za totacov take nieco ako fitka nebolo. Jednoducho sa pohybovala, vsade chodila viac menej peso a k tomu Gartenarbeit a tak. Ziadna joga, pilates, bau, beine po, fitnes. Akurat plavanie je super a bicyklovanie.

rpinguin
22. júl 2009

Schatzi, no ved hod fotecku nech posudime 😉 , nehanbi sa a aj malickeho by sme radi videla. Ved mas skoro menovca mojho.

Katka, tebe asi nechodia prac. maily domov, ze? no Katka je mladica, nie ako ja s Jankou od Bertika 😀

Inac, take fitko nie je zle (hahaha, v zivote som v ziadnom nebola a mudrujem), ale on je super, ze su tam kurzy, presne ako Evus pise. No lenze ja sama ani na krok, potrebujem niekoho na pokec, cize bez kamosky ani na krok.

evinkaaa
22. júl 2009

Ano, bicyklovanie a plavanie su tiez velmi ucinne. 🙂
Ale fitko chcem, ked je vonku skaredo a neda sa ani bicyklovat ani plavat 😉
no uvidime, ci to nebudu len slova

yanni
22. júl 2009

reni, nie nechodia. zabudla som ti povedat. kto je mladica???? A dostala si teraz mail???

aj ja potrebujem pokec. no teraz bez chlapa to je hrozne, nemam sa s kym ani porozpravat.

evinkaaa
22. júl 2009

Reni, ja tak isto. Sama moc nechcem, tak hladam nejaku kamosku, ktora bude chodit so mnou. Alebo aspon na zaciatku, ked uz tam budem niekoho poznat, uz mi to bude jedno, ze budem chodit len sama. Ale v najhorsom pripade pojdem aj sama.
Reni a ty s Jankou ste tiez kocky. Ved kazda sme KRASNA, no nie?! 🙂 🙂 🙂
Aka bola vana? Uz si si dala? S nejakou vonou?
Mozes sa vlastne kupat, ked si tehotna?

honnig
22. júl 2009

Cauky zeny,
hlasim uspesny navrat z CR. Jely jsme v sobotu, bylo celkem dobre pocasi na cestovani. Holky byly super. Kacka poplakavala, a kdyz spala, tak se segra vyptavala, kdy uz tam budem, jak je to daleko a kolik jsme uz ujely.... 😀

Steffi, uzij si na SVK. Jezdim sama, protoze manzel nedostane jeste par mesicu dovcu a nechce se mi byt jenom tady s dedou, kdyz v CR se na nas jeste porad tesi. Hlavne teda na mimco. No, mame to od domu k domu 940 km, tak mi to da taky zabrat, hlavne pak nemuzu poradne spat aspon 2 noci, nez se mi ustali adrenalin... 😎 Holky, jak to mate daleko vy?

Schatzi, nase Kacka je taky Katarina bez H. Nam se to libilo vic. A je to o lidech, jak dokazi napsat tvoje jmeno. Ja mam problem, ze me vsude pisi Hana s dvema N, ktera teda nemam.... 😅 Proste vsude je neco. Myslim, ze ty ses ptala na cestu autobusem - autobusem bych jela, kdyby se dala aspon autosedacka pripasat v sedadle, ale to nevim, jestli jde. Jinak drzet mimco celou cestu musi byt narocne....ledaze byste jeli aspon s manzelem...to jsou uvahy 😉

Kati (yanni), bude lip, urcite se najde nekdo, kdo bude lepsi. Ale podle toho co pises, tak to vis... 😉

Reni, gratulace k bytecku. Akorat jsem nepochopila, jak to udelate s tim maklerem, nevim, jestli jsem nepreskocila nejakou stranku...Sice se snazim cist, ale starost o 2 deti je prece jina. Vymyslet program pro segru a dodrzet rytmus miminku...moc casu mi nezbyva, ale jde to. Holky si rozumi, tak tady mame veseleji.

Ostatni holky a deticky taky zdravim, doufam, ze jste vsichni zdravi a uzivate si leto...pravda, takove stridave.

evinkaaa
22. júl 2009

Ahoj honnig, teba este nepoznam. 🙂
Super, ze ste dobre dosli naspät z CR. A verim ti, ze je to na nevydrzanie, ked sa vkuse niekto pyta "kolko este?!"
No ja to mam z domu k rodicom presne 780km. stihame za 8 hodin, takze sa da. a v tom su uz aj zo tri prestavky na tankovanie, papanie a wecko. 😉

Baby, aj u nas bolo dnes nehorazne horuco. Vsak, Kati??? 😀
Ten vzduch cez den je tak horuci a akysi vlhky, ze sa neda dychat. Hroooza. Ale lepsie, ako ked by malo prsat a byt chladno. 😉

yanni
22. júl 2009

mas pravdu evi, horuco ale radsej tak a ten ustavicny dazd.

no ja to mam 760 km. mam to tiez tak za 8-9 h, podla toho aka je premavka a kolko potrebujem prestavok. ja to nemam tak, ze 3 prestavky a tak. jed sa mi ziada tak robim.

honnig
22. júl 2009

...hmmm, Evi, tak ja nejsem rekordmanka v jezdeni. Stiham to za 11 hodin s prestavkami, kdyz je zacpa, tak je to vetsinou dyl. Ale je pravda, ze mimco potrebuje delsi prestavku. Prebalit, nakrmit, obcas uklidnit a narovnat.... 🙂
Ale o cestovani s detmi souhlasim s Danou a Ingi. Pro deti to neni problem, kdyz vedi, ze je o ne postarano a taky si myslim, ze miminko vic spinka, vetsi deti potrebuji daleko vic vymyslet zabavu. My toho hodne nacestovaly se segrou jeste v CR, i vlakem.

U nas se dnes stridalo dusno s destem a slunickem, od kazdeho trosku.

neurologia
22. júl 2009

Caute vy ste teda ukecane ste toho popisali....
aj ja sa chystam k doktorovy zajtra nie na gyndu ale na diabetologiu na kontrolu...tak som veeelmi zvedava co mi povedia....

uz som zahlasena aj na tehu cvicenia zaciname od 2.septembra aj sa tesim aj nie take zmiesane pocity bo nikoho nepoznam ale tak hadam sa tam zoznamim....

a s tymi menami to je stranda aj mna pisu inak ....a zas mi slovaci tiez nevieme pisat zahranicne mena a opytame sa ako sa to pise a vlastne hocikde do zahranicia pojdeme tak budu kukat ako puci ze co to je za meno a napisat ho bude hrozna veda....a ved je normalne ze svoje meno vyspelujes.... 🙂 ale co je horsie ja som si este na manzelove priezvisko vzdy nezvykla....no neviem preco 😀

yanni
22. júl 2009

bea no to je fakt sranda. a coze sa vola von und zu Schaumburg-Lippe ked si nevies zvyknut?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre