Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
28. júl 2009

Janul, no musis vydrzat kvoli vybavovackam. Drzim moc palce! U mna je to ale presne take iste, ked tam idem, tak z povinnosti, domov mam tu. A naco potrebuje Bertik pas? Ved do 5. rokov moze byt zapisany u teba.
Byt uz mame, zmluva podpisana nie je este, ale cez vikend zaciname stahovanie. Esteze to nie je daleko od seba.

Kati, to nech je ti fuk, co si mysli o Slovenkach, ved Evus je stastna a jej muzik ju tiez asi len ospevuje, takze mu neostava nic ine len si mysliet to najlepsie 😉

rpinguin
28. júl 2009

Teda a Bertik uz ma dnes 4 mesiace wow, ako to leti, takze vsetko dobre 😉

jabera
28. júl 2009

anoano, bart ma narodky! vdaka za gratulaciu...

reni, ja pas nemam, takze robime jemu... ani boris nema, musime to riesit takto.

moc drzim palce na stahovku, hlavne vydrz pokope, kym to nebude hotovka!

evinkaaa
28. júl 2009

No, Kati, ono je to takto: Gerniho sme "skusali" verkuppeln aj na nasej svadbe na slovensku, kde bol samozrejme aj on a dopadlo to tak, ze nakoniec bol on "hviezda" celej svadby, tancovali s nim vsetky baby a braskova priatelka ho dokonca veeelmi "nenapadne" balila a gerni ju 😀 A v nejakej "slabej" chvilke uz nad ranom (mohli byt tak styri hodiny rano) zacal slovne dokonca balit aj mna. NEbrala som to vazne, lebo som videla, ze je vo velmi dobrej nalade a tak to bola akoze srana myslene. A on dodnes o nicom nevie 😀 Takze sme na to obja radsej zabudli 😉
Reni -a ci ma manzel pred nim ospevuje, to fakt neviem. On je s manzelom najlepsi kamarat, rozumeju si fantsticky a poznaju sa uz mozno aj dvadsat rokov a ja som velmi rada, ked Gerni pride vzdy k nam na navstevu. On je fakt taky pohodovy typek a je mu to jedno, aku babu a odkial by mal 😉

evinkaaa
28. júl 2009

Jani - ahoj. Super, ze sa hlasis. Ale nie az tak pozitivne z toho Slovenska. To je blbe, ze ta to tak "stiahlo" dolu. Ked mas z toho celkovo blby pocit a chces hlavne domov naspät do Nemecka. Nepoznam ten pocit, pretoze som na Slovensku rada, mam tam rodicov a vlastne celu rodinu a znamych, ale aj tak sa vzdy tesim naspät do Nemecka, lebo moj domov je uz tu a aj ostane. V kazdom pripade ti drzim veeelmi palceky, vydrz to este kvoli zdraviu - ako pises - a ten cas ubehne rychlo a ty sa vratis s Bertikom naspät tu domov k Borisovi. Vela stastia!!! 😉

neurologia
28. júl 2009

jani mas to huste .... ja domov na prazdniny tiez nejak casto nemusim lebo obycajne ideme na hrozne kratku dobu a mame vybavit 100 a 1 vec a z toho je iba nervozita a stres....

a takze netreba dietatku vybavovat novy pas? staci ked bude zapisane u nas-rodicov v pase?

rpinguin
28. júl 2009

Hej, Bea, staci zapisat k tebe do pasu, ak ovsem nechces robit nejake daleke cesty, ktore si vyzduju pas.
Zeny, utekam, vecer nakuknem 🙂

iii
28. júl 2009

jani, uplne ta chapem. my uz teraz rozlisujeme dva pojmy, dovolenka (kdekolvek okrem sk) a navsteva slovenska. v ziadnom pripade nie je medzi nimi rovnitko. nechces sa vratit s borisom? fuh, ja by som asi mesiac bez pala nevydrzala....

dani, peknu cestu...stavte sa radsej u nas, mame tiez strudlu, a rybie prsty...
heh, to musi byt hrozny sen, ked niekto kradne vlacik. elen nevykrikuje nic, cestu do svojho vnutra si nechava starostlivo uzavrenu. no jo, bude to introvertka, co je len dobre 😉

yanni
28. júl 2009

evi to je ale sranda. to musel byt na mol, ked si nic nepamäta. a nevestu balit, hihihi. ja sa asi pocuram. no tu sa ani nemozem rehotat, co by si asi pomyslela kolegina vedla v kancli. boze baby vy ste srandistky. no evi ak je taky srandak tak ho beriem. ja mam takych ludi rada

evinkaaa
28. júl 2009

Kati - no tak na mol az nebol, ale bolo znacne vidno, ze ma veeelmi dobru naladicku. Ale fakt si nic nepamätal a ked som mu to na druhy den taktne iba medzi nami podotkla, tak mu mi "peinlich". 😀
Takkze dohotnue. Dame stretko, akonahle budeme moct vsetci styria 😀 😀 😀

evinkaaa
28. júl 2009

...tak mu to bolo "penilich" (som chcela povedat)

yanni
28. júl 2009

no nemaju vydrz ti nemcuri. slovenske paleno ho zmorilo 😀 😀 😀

evinkaaa
28. júl 2009

No my sme mali na svadbe veru toho dost. Bolo to rozne - z kazdeho nieco. Ale este veeeeela nam ostalo, tak hostia ani tak nepopili 😀

yanni
28. júl 2009

ved mas este doma tak popijeme. uvidime potom v akej naladicke bude 😎

honnig
28. júl 2009

Reni, tak zmrazenym strudlem bych se nechlubila. Jenom suroviny jsem koupila, ale jinak sama vyrobila... 😀
No jasne, ze to dite uz chodi. V kocarku me ponozky vubec nechytaji, ale ony prisly pesky.

Dani, stavit se muzete, ale strudl uz asi nebude 😀 😀 Nenudime se, hrajeme hry, jak deskove tak Nintendo, chodime na prochazky, byli jsme ve WHV a Oldenburgu, u nas plavat, v Bremach, nakupujeme, chodime na prochazky, na hriste...a taky se povalujeme. Ve WHV bylo super. Silena bourka, dest a zima...tak jsme se schovali do Aquaria, ma super zazitek. Nejlepsi byly pry meduzy. Pak se vycasilo, tak jsme pochodili po pristavu, skoda, ze se nedalo koupat.

Ingi, nestahuj Danku k Vam, to je zajizdka. O nas se muzou po ceste aspon otrit.... 😀 😀 Jeee, vidis, rybi prsty ma segra taky rada, tak ji je zkusim nabidnout. Jeste ji chutna Happy Meal u McD, navic je tam ted Polly Pocket, tak to porad okukuje.

Kati a Evii, tak at Vam setkani brzy vyjde

evinkaaa
28. júl 2009

Kati - ty si ale cislo. 😀
Jasne, ze mozeme pit. Ten alkohol, co zostal zo svadby je u mojch rodicov. My ho tu fakt nepotrebujeme. Aj tak mame vsetkeho dost. KEd pride navsteva, vzdy mu mame co ponuknut - "breite palette". 😀 A ked ideme na Slovensko k rodicom, tak aj tak nam vzdy nabalia este svadobne vino a vselico ine.
Ked prides, tak si das 😀 😀 😀

paula
28. júl 2009

Evi, strasne se me libi, co jsi napsala v jedne vete o Kiri - ze je nezdrave a ze je pro deti 😉 😀 😀 😀 jakoby nezdrave jidla byla pro deti. Ale ja vim, to je ta reklamni masaz. Deti vuci tomu nejsou odolne a jsou nejlepsi zakaznici. Ja uz to na L. taky vidim - napr. jdeme koupit cornflakes - normalni, kukuricny, neslazeny a poslu ji pro ne - rada pomaha a vi ktere kupujem - vedle ke krabice cornflakesu s obrazkem slona, cornflakesy jsou silene barevne, plne cukru a ecek, no ale dite to samozrejme zaujme 😠 to nemluvim o fruchtzwerge a veskerych Kinderschocolade produktech. Ona to vidi a hned VI, ze je to pro deti, tudiz pro ni. A vysvetlujte opak.

holky, je s vama sranda, ale chvilemi trochu nechapu. 😅 snad se neurazite, ale pokud se chcete bavit o vecech, co chapete jen vy, co je mezi vama, tak od toho je IP. Na vsechno ostatni, jsme tu my. Chceme se bavit vsechny se vsema, snad chapete. 😉

yanni
28. júl 2009

baby a to sa este da dieta zapisat do pasu rodicov? ved to volakedy zrusili, ci nie? No volaco sa mi mari. A da sa aj do nemeckeho, ci len do slovenskeho?

No taku domacu strudlu by som si dala aj ja. Taku riadnu bez pomoci uja Oetkera (no samozrejme okrem vanilky, kyp.prasku a tak) 😀

Reni ako so zmluvou, kedy idete podpisat?
Reni a este to ktomu linku k tym topankam. Tam bola spominana nejaka zirafa ci co. to je ale ceska alebo slov. znacka, vsak? No ja tu poznam len Elephanten.

Baby ja uz nestiham citat. Boze v kancli toooooooooolko roboty a aj ten teflon stale vyrusuje. Pomaly som ako v CallCenter 😀 😀 😀 😀

Ozaj baby, cigosi uz zmizli 😉 Nebudu slovenskemu narodu robit hanbu(Reni tentoraz som si dala na tom N zalezat) 😀

Evi stretko musi vyjst, normalka si ma neugierig gemacht. Ale z pitia nebude nic, lebo zacnem aj ja "balit chlapov". 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
28. júl 2009

Kati - novidis, prezila si aj napriek navale prace v kancli a uz si domka. Tak si uzivaj.
Ohladom stretka sa este dohodneme (cez email alebo lokacov) 😉 😉 😉

Detske topanocky tu tiez poznam Elephanten, Naturino, Geox......ale ktore su dobre a ktore nie, to posudit tiez neviem. (mozno raz) 😉

Aku robievate strudlu? (ked robievate sami a nie "fertiggericht") Z kysnuteho cesta alebo ako rakusania z listkoveho cesta?

yanni
28. júl 2009

no elephanten ponam dobre. kupovali sme ich mojmu najmladsiemu aupair decku. ale len v tych zaciatkoch, ked zacala chodi, potom boli hocijake topanky dobre. No elephanten su nehorazne drahe. vtedy, je tomu ca 12-13 rokov stali sandalky s pevnou pätou a bez prstov 70 DM. Tedraz su uz urcite drahsie 🙄

no ja strudlu nerobi, takze neviem. ale nasi robia z kysnuteho lebo ja nemam rada listkove cesto. No si predstavte ze ja som este nikdy nejedla croissant. ked mne sa zda ze sa to vsetko strasne mrvi ☹

BAby poradte co varit. To je jedna hroza bez chlapa, aj by som nieco fajne uvarila ale pre man samu to je o nicom.

evinkaaa
28. júl 2009

No ja poznam tiez strudlu z kysnuteho cesta. Tak to mamina vzdy robievala. Ale ked som bola v Rakusku ,tak sme robievali vzdy z listkoveho. A manzel lubi listkove cesto nadovsetko, tak väcsinou robievam z toho. 😉
Ale z kysnuteho sa mi zda lepsia.
Kati -mas pravdu, ono sa to tak zvlastne mrvi.
Ake suroviny mas k dispozicii? Napis, daco vyluskneme.
Ja idem robit pizzu 😉

yanni
28. júl 2009

no asi to ostane zase len pri salate 😉

evinkaaa
28. júl 2009

tak dobru chut k veceri kati a aj vam vsetkym 😉

Baby, co nosite doma oblecene? Nieco ako domace oblecenie? Alebo tricko a teplaky? Ci ste tak oblecene cely den, ako ste prisli z prace (zvonka, od lekara...)?
Poznam vela nemcov, ktori sa "valaju" v tom istom obleceni cely den az kym nejdu do postele. Ja to nechapem. Ved ako moze byt pohodlne pri telke na gauci v rifloch?! 😒

yanni
28. júl 2009

no evi ty mas otazky 😉 A neucila ta mama ze ked prides zo skoly tak sa mas prezleict??? 😀 No mne to ostalo do teraz. a ked pridem takto neskoro domov a uz nic nema vor, tak len osprchovat a do pyzama 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
28. júl 2009

Ano, Kati, ucila a aj mne to ostalo. JA si to inak ani neviem predstavit. 😉
Ale ako vravim, poznam nemcov, ktori sa takto neprezliekaju. 😒
A tato otazka ma len tak napadla. Sorry, ze je blba 😕

yanni
28. júl 2009

no ved ja som to tak nemyslela 😉

rpinguin
28. júl 2009

no teraz ani neviem na co mam reagovat 🙂
takze klasika odzadu,
Evi, no mna to mamka ucila, ale na to teraz zvysoka kaslem, proste jje bojkotujem vsetky jej maniere, som v tom istom po cely den, ak teda nemam nieco super obtiahnute. Takto ked sa mi nieco spontanne vyskytne, tak som pripravena.
Inac ta znacka Zirafka by ma zaujimala, je to s Elephanten rovnake? Kto to vie?

Co sa bytu tyka, ta vo stvrtok ideme podpisat, vyjednali sme tak, ze za august neplatime najom, no aspon nieco.

Hani, tak to mas pravdu, to by som ani ja nechapala ist po ulici s ponozkami 😲 a ta strudla ma len tak zo srandy napadla, ved vieme, ze s mrazakovou by si sa nechvalila. A Barbie ste kupili?

evinkaaa
28. júl 2009

Reni - to ste potom celkom dobre vyjednali. To je super "angebot". Takze stahovaniu nestoji nic v ceste?!
Drzim palce, nech sa ta mala drzi pocas stahovania este ako kliest. Az ked bude vsetko hotove moze prist jej "day" 😉

honnig
28. júl 2009

Evi, strudl delam z listkoveho testa. Kynute se mi nechce delat... 😉 I kdyz v Kaufu maji i mrazene, tak to jsem jeste nezkousela.

Reni, o zirafce vice tady: http://www.detskaobuv.cz/o-detske-obuvi/certifi.... Barbie jsme nekoupily, zustaly jsme jenom u levnejsi Steffi, prece jenom vyhodit 20 Eur za princeznu se nam nechtelo, tak jsme zustaly na pol. cene. Ted holky cuci stridave na telku nebo z okna... 😎 Kata teda uz spinka. Zacala se nejak pretacet v postylce, takze spi na pric a nohy vyhodi pres tycky ke me, nemuzu ji ani spravit, behem 3 minut je uplne stejne. Uz jsem se ale bala, ze bude porad lezet jako placicka.
Hlavne, pekne v klidu zabal a at jste s M. co nejdyl pohromade.

honnig
28. júl 2009

Cauky Jani, to neni prijemne, kdyz se ti uz na SVK nelibi. Tak snad priste.

Pauli, mas pravdu, taky casto nestiham. Navic jak holky pisou slovensky, tak to ani nemaj jak pochopit.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre