Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
13. sep 2009

aa renca ma s prispevkom obehla....xixi no nic....

rpinguin
13. sep 2009

ale Beus, ved to su taki super ludia s podrezanym a ustipacnym jazykom 😉 (vid mna 😝 )

jabera
13. sep 2009

renci, no urcite, posmievas sa jej a este aj fotku chces? nahodou je kocka... aj ked ja som mala radsej nasu astricku, ale najvyssi cas bol menit za novsi model auta. vies, my ideme po takych vykopavkach, ale zachovalych a slusne vychovanych. rozhodne ti neposlem jej fotku. po prve sa jej posmievas a po druhe, fakt po mne nemozes chciet, aby som si do albumu davala auto, ved som neni ani chlap, ani divna....

bei, tak fajn, ze ste nemali taky grc miesto pocasia, ako my. aspon ste si trosku uzili..
a ta foto po porode, mozes kaslat ako tam vyzeras, ja mam take 4. som tam priserna, vid moj album, ale je to taka pamiatka, aku si uz neurobis. urcite je mile take nieco vlastnit. neboj za 20 rokov si aj na takej budes pripadat krasna...

jabera
13. sep 2009

dani, az teraz kukam tvoje fotos, ake krasne lesne... a ty ake mas dlhocizne vlasy!
ten trpazlici domcek je rozkosny a vy pri nom ani nehovorim. jeden krajsi ako druhy...

dania
13. sep 2009

Ingi, no na japonstinu bych si ani nedelala ambice, ale portugalstinu, holandstinu nebo nejaky skandinavsky jazyk bych se asi musela naucit - v tomhle ohledu finstina by asi byla nejbrutalnejsi...
Ten Tideland doporucuju skouknout, byl to takovy uchyny a naturalisticky film o male holce, na malem monitoru nic moc, ale na vasem novem DVD prehravaci by ste si uzili krasne (i nechutne) zabery. Ja jsem ten film uz videla kdysi v Praze v kine, ale rada se k nekterym filmum vracim. Na fotobuch je potreba spousta casu, tezkou odhadnout kolik presne, ja delam tak kolem 50 stranek tentokrat a stravila jsem na tom uz skoro 2 vikendy (po chvilkach, kdyz T spi nebo si hraje sam, nebo si ho vezme N nebo a castecne v noci). Ale vysledek je dost dobry pokazde, teda tu nejnovejsi knihu jeste vychytavam a vytistena bude az za par tydnu. Uz se tesim! Ale zalezi taky jaky software na to maji, ta firma u ktere to delam ted, ma takovy nesympaticky software.
S hrnci moc neporadim... my mame vetsinou ruzne nerezove hrnce se silnejsim dnem, castecne Tescoma, ale i jine firmy (noname asi). A to ti zrezivelo nerezove nadobi?

Bea, a ty mas jake porodni plany, jestli uz jsi to teda tady nejak nerozebirala, kdyz jsem nedavala pozor. Prirozeny porod, do vody, nebo epidural? Nebo tomu nechas volny prubeh? Hehe, T v brisku skytal skoro kazdy den nekolik minut, to byla sranda 🙂

Jani (ani chlap ani divna 😀), heh, diky za lichotky! ja vlasy striham vzdycky az kdyz mi pri oblikani zustavaji za kalhotami. Ted ale nosim vetsinou kalhoty bokovky, takze se jeste strihat nebude. Ja nevim, co to mam za stesti, ale vzdycky narazim na partery, co mi vyhrozuji, ze kdyz ostriham vlasy, tak me opusti... ☹ Ale on se vzdycky stejne nekonec najde jiny duvod 🙂

rpinguin
14. sep 2009

dobre ranko,
ale Jani, hadam som ta neurazila. Ved aj stare auta maju nieco do seba. Si myslis, ze my mame nove? Ved nove auto je jednoducho vyhodeny peniaz (moja mienka), nove by som nechcela nikdy! A take oldtimery by som tiez nazvala stare mrciny, takze fakt som to nemyslela vobec negativne.
Pekny dnicek vsetkym,
ja som prvy den sama, tak uvidim, ake to bude. Zatial pohodicka, Maxik ranajkuje a Matilda este spi.
Musim urobit aj termin na U3.

iii
14. sep 2009

reni, myslim ze janka to berie nadnesene s humorom........ja sa zasa ospravedlnujem za to foto tej slecny, vyzerala fakt priserne, s tou ciernou linkou okolo oci. ale pripomenula mi ta tou fotiacou pozou v posteli 😉 ozaj, ako si na tom psychicky? ziadne blues?
ja by som tiez teda do noveho auta nesla - no jednak na to nemam, a jednak za prve dva roky straca auto strasne vela zo svojej hodnoty...manzel tvrdi, ze je najlepsie rok-dva stare auto do 30 000 km priamo od dealera so zarukou.
jani, kolko ma najazdene to vase? nebud labut a odfot nam ho 😉

dani, tideland si uricte pozriem. vcera sme pozerali 8 a 1/2 od felliniho, hral tam aj moj idol bozsky marcello mastroianni......ale bolo to prislis tazke, velmi som sa nechytala.
heh, asi pritahujeme rovnake typy, odo mna tiez vsetci chceli, aby som sa ostrihala.....ale pavol je iny ako ti ostatni, ten akurat chce, aby som sa uz konecne oholila 😀

hm, gynekolog mi teraz predpisal utrogestan vaginalne, lebo mam stahy a kratky cipok.....prave si ale nieco o tom lieku citam a je to teda dobra palka, premyslam, ci to vobec brat. mate s tym niektora skusenost? mrkla som do tehotenskych tem tu na konikovi, ale nic podobne som nenasla....
asi sa vykaslem na lieky a budem odpocivat, nejak ma ta postel intuitivne posledne dni strasne laka.
a ze vraj si mam kontrolovat vahu, heh 😝

jabera
14. sep 2009

inge, a ty mas stahy? tak lez preboha..., ale ved ty asi vies.. ozaj, tak ma napadlo, vy mate isteho chlapceka? lebo mne sa stale zda, ze to je dievcatko, neviem preco.... a tu vahu si mas kontrolovat akoze mas trosku aj pribrat? ved vyzeras jak reklama na graviditu,tam na tej fotke v horach...
jo a myslim, ze danke zakazovali strihanie. snad holenie nie....hahahah
jaj a hrnce. no, musim povedat, ze mam vselijake, este po babicke smaltovane, ale velmi spokojna som s zepterom.... ja ho mam pozicany od sestry, on ho nevyuziva, ale mne uzasne vyhovuje....

dani, tie dlhe vlasy zvacsa chlapov lakaju.... som si spomenula na taku sprostarnu, co mi hovoril boris o svojom kamaratovi, ten tiez miloval dlhe vlasy na zenskych...
ja som ale naozaj nevedela, ze mas az taku uzasnu dlzku. naozaj je to pekne, velmi zenske... ja uz sa citim trochu ako muz, aj toho pigmentoveho knira mam, aj ta figura uz neni co byvala a tusim sa mi aj zenske zacinaju pacit...

reni, ja by som teda asi nove auto aj brala, ale fakt nanho nemame. vies, jasne, ze by sme brali nieco novsie, ako tesne pred oldtimerovy vek, ale uz toto je pre nas zlepsenie. vyhoda je naozaj ta, akou formou sme sa k tomu autu dostali a hlavne je combi a je asi aj bezpecne. keby bolo na mne, rozhodne opel... je mi to sympaticka znacka, aj ked ja autam vobec nerozumiem a vlastne ma nezaujimaju.
ozaj, co ma prekvapilo, tak je tu menej miesta na sedenie ako v astre, verila by si? ale nemame na vyber, tak neni co riesit, o to je to jednoduchsie.

ale moj manzel je rozkosny, on sa tak milo tesi... dnes ma zas odchytil cestou domov a stiahol okienko a ponukal mi cokoladu a robi ksichty, babicky sa len pozeraju....
moje dieta ma dnes mierne zmiatlo, isla som s nim zo zahrady a on zacal tak priiiiiiiiiserne vrieskat z kociku, ze som cakala, ze sa zacnu otvarat okna... naozaj, to je uplne nepredstavitelne. tak som si ho zobrala na ruku a druhou tlacila kocik, teda, mala som co robit... ale nedokazala som ho nechat hento prevadzkovat...
nastastie nam isiel boris naproti a zobral mi ho, lebo uz som naozaj nevedela co robit.

inac, reni, trosku som sa urazila.... ale uz ma to preslo.

rpinguin
14. sep 2009

Ingi, coze? ty a kontrolovat vahu? To si akoze vela pribrala, ci ako? S tou zenskou sa nehnevam, ved sranda musi byt....no ale ako som sa mala napozovat, ked som tak mala malu danu na ruky a napokon ved mam len spiralu na ociach. Make-up v lete nepouzivam.
S autom myslime ako vy, tiez sme toho Opla kupili dvojrocneho, nova cena bola cez 20 000 a my sme ho za 10 kupili, tak naco nove.
Ze oholila 😀 😀 😀 😎
A co je ten babyblues vlastne? Nejake depresivne stavy si aj tak nedopustam, takze zrejme nemam nic.

Inac Jani, ja som ti chcela rano este napisat, ze ti urcite napise niektora z bab, ze mas dat fotku, ono to aj u mna tak bolo, ked sme my nase kupili, takze...nebud labut a sem s nou 😀 sme baby ukecane a zvedave 😝

Ja vam tak zavidim spolocne tv vecery. U nas sme rozdeleni po izbach, manzelik stale maka a ja surfujem a v jednym okom v TV, kde aj tak nic suce nie je.

rpinguin
14. sep 2009

Jani, to fakt? Tak to by som do teba nepovedala s tym urazenim. Vidis, ani Inga myslela, ze si to vzala nadnesene s humorom. Jasne, ze mas pravdu, ked je po znamosti s vyhodnymi ponukami, tak ber 😵
Inac to som aj ja dost casto praktizovala, Maxika na sebe a druhpu rukou kocik, fakt to bola makacka. V takom 4. mesiaci to zacinal robit, ze sa mu v kocari nepacilo.

jabera
14. sep 2009

ale nie... blbnem...

reni, babyblues je taky poporodny smutok, ci ako to nazvat. ze sa ti plakat chce a tak.. ja som to teda mala, ale nastastie nie velmi. takm si asi volou nepomozes, bud to pride, alebo nie, to su hormony a tym neprikazes.

iii
14. sep 2009

jani, som zvedava na detaily tej sprostarne 😀
aha, ja som si to zle precitala s dankinimi vlasmi.......ale jej naozaj dlhe velmi pekne pristanu. s kratkymi je problem akurat v tom, ze sa o nich treba paradoxne ovela viac starat. inak je podla mna aj kratky uces velmi sexy.
jani, boris ma super zmysel pre humor....ze ti nuka cokoladky cez okno 🙂 to asi nemci nemozu pochopit, ze?

oli a bei - som vam zabudla odpovedat - mame to uz potvrdene, ze budeme mat chlapceka.
jo a s tou vahou - tak zatial mam plus 10 kg 😀 ale vsetko len nejak na bruchu, zda sa mi to byt tak prirodzene tehotenske. no neviem.

jabera
14. sep 2009

ingus, to je vela, tych 10 kg? coja viem, mne sa nezda, naozaj... to mne rastla vaha sialenejsie a moj dr. mi nepovedal nic...skoda, mozno by ma to zastavilo..
no, s borisom je velka sranda, len boli chvile, ked som sa priserne hanbila.... hlavne, ked sme spolu len zacali chodit a on robil take veci, ze som nevedela, co so sebou.. teraz uz som zvyknutejsia, aj on uz asi nema az tak chut robit srandicky...
jaj, detaily tej sprostarne su asi nepublikovatelne... neviem, ako to slusne napisat...

baby, este si musim vyliat srdce, bartik ma asi mieni umucit nevyspatim... ten ma take noci!! tuto noc chcel papat kazde 2 hodiny. skoro ma piclo. cez den skoro nepije, prsa mam jak melony.... nechapem, co mu je. a ja by som si aj schrupla v noci, keby sa dalo....

jabera
14. sep 2009

ale tak rozmyslam, ved co je na tom, ved uz nie sme panny, ked sme na tejto stranke...
pokusim sa to napisat nanajvys slusne, ale on to teda podaval vulgarne:
ze on musi mat zenu s velmi dlhymi vlasmi, lebo on potrebuje, ked s nou ma pohlavny styk zozadu, aby jej po ejakulacii na chrbat, mohol ten ejakulat vyutierat z chrbta tymi jej vlasmi...
no, ja by som ho zabila, keby mi to urobil....

neurologia
14. sep 2009

no o hrncoch vela neviem....ale ja mam skusenosti s tescoma hrncami-tie sme si kupili uz davno ked sme spolu zacali byvat a tescoma sa nam zadala taka zlata stredna cesta....no potom som zacala pracovat odkladat peniazky a kupila som si hrnce od zepteru ako boli dost drahe ale nedam nane dopustit su to tie najgenialnejsie hrnce ake poznam perfekne sa v nich vari rychlo zovrie-voda mlieko.... setria sa energie teraz ked sme boli doma na dovoske som opat varila v nasich tescomach a bola som cela vykolajena ze hmmmmm.....uz mi chybaju moje zeptery...

a 10 kg ?????to si ma teraz dostala lebo podla fotociek co som videla ako vravi janka mozes robit reklamu na tehu...taka si zlata a tych 10 kg sa ani mne nezda vela ved si tehu......to akoze teraz ked ma clovek na kadeco chut tak si ma odopierat?????to potom kedy si ma s takou chutou dopriet????aaaach ja ich vsetkych dobijem...to ze budete mat chalana je super....aspon budu mat nase baby s kym chodit....samozrejme ked uz budu vsetci vacsi.... 😉

a tymi vlasmy a utieranim chrbta...story od janky....no zabili by sme ho asi viacere...... 😀

a na aky porod sa chystam??? no ja by som najradsej do vodicky....tak dufam ze vana bude moja...

som zvedava na denny suhrn od renci ze co a ako s malou....ale myslim ze napise ze lepsie to uz zvladnut ani nemohla....hmmm co myslite?

rpinguin
14. sep 2009

^tak ja som sa konecne vyhrabala s deckami vonku, ze idem s Maxikom na preliezky a smykacky, asi 15min. sa chudak posmykal a potom taky dazd sa spustil, ze sme isli domov, takze tolko z dnesneho prveho dna s dvomi detmi 😀
No a Matilda len je a spi, takze ok. Kojeni mam uz len 12 za den.
Jani, tak ta story nema chybu, teraz rozmyslam o dlzke tych vlasov, ci moze byt aj moja velkost nieco nizsie od pleci alebo take riadne dlhe po pas ako ma Danka. V mojom pripade by musel chlap dobre daleko dostrelit a v Dankinom staci menej 😀 😀 😀
No mame my temy 🙂
No a s Bertikom asi len "Augen zu und durch". Ozi, o chvilku ti zacinaju prikrmy, takze sa hadam aj nieco zmeni.

Inac ja mam tiez nejakesi special hrnce, s nejakym dvojitym dnom, ci co, zevraj sa daju dat aj na seba. No a si myslite, ze to tak robim? Ja som zvyknuta na normalne varenie, takze by som ani zepter ocenit zrejme nevedela.
A dostat tie hrnce aj v obchode alebo len cez dealera?

jabera
14. sep 2009

reni, tak som vybuchla do smiechu, ze som si zobudila dieta na prsniku...tak ja ti zistim, ci by stacila aj tvoja dlzka, ale obavam sa, ze nie.... to by asi nebolo ono. to by ta aj oskalpoval, kym by to poutieral...
no, tak pocasie vas dobehlo.. a ako chodis? mas malu v manduce a maxika v kociku, ci peso fesak bol?

bei a tebe uz potom nebolo blbo? vies co, spoluziacka mojej sestry zacala rodit, ked mala crevnu virozu a pocas celeho porodu mala 40 teplotu a vracala do tej plechovej misky, co ma tvar ladviny... vies si to predstavit??? ja teda nie...

oli1104
14. sep 2009

Ahoj holky,

tak od nas zase skolkove zpravodajstvi 🙂
Misa brecel jen, kdyz manzel odchazel, pak uz ne, uca byla spokojena, je to o 100%lepsi.
Jinak ma dalsi frajerku, nevim, jak se jmenuje, ale byla u nej, kdyz jsem prisla, neco si s nim hrala a drzela za ruku 🙂, docela to byla legrace.

Ingi, ja mela od toho nejakeho 25tt stahy taky, v 1. tehu s Misou. Byla jsem teda i asi 10dni v nemocnici na kapackach na zastaviovani tech kontrakci ( necitila jsem nic ). Pak pichali i kortikoidy ( myslim ) na "uzrani" plic u miminka, aby kdyby se narodilo driv, aby mohl dychat.
Nakonec se narodil naprosto v terminu.
Jo, dostala jsem na cipek pesar, jako, aby se to neotviralo.
No, nevim, jestli se to jeste dela ted.

tak nic, jdu varit, paaa

mammy81
14. sep 2009

Jani no ty si teda pripad 😀 😀 som sa nerehlila 😀 mas viac takych prihod?? 😅 (pribehov alebo predstav kamarata)nech sa zasmejeme No a gratulujem k auticku nech vam sluzi 🙂 a na foto cakam aj ja.A tie starenky co su na prechadzke si ktovie co myslia ked vidia chlopa na bavoraku ako laka zenu na cokoladu 😀 😀 .

Reni no tak to bolo jasne ze ty to zmaknes aj sama 😉 .A Maxik ako kolo sestricky??a ako si to vyriesila s kociarikom??ci mas pre Maxika ten "Kiddyboard"??

Bei a ty uz mas stahy??a skoda ze ja som stikutanie malej v brusku nikdy nezazila to musi byt krasne 😵 a meno pre princeznicku uz mate?? ci je to tajomstvo?? 🙂 No porod do vody som chcela preferovat aj ja ale zial Sophie bola rychlejsia ako hebamme a prisla na svet este v pripravnej izbe ani len saly som si neuzila 😒

Ingrid a to ako preco mas davat pozor na vahu?? na tej fotke vazne nevyzeras zeby si mala cosi najviac okrem tej gulicky krasnej pred sebou...z nejakych zdravotnych dovodov?? ci ako...

Olli no vidis a bude to stale lepsie s Misou.z dna na den ine a krajsie a uz aj frajerky obhana no toto 😀

Dania ten domcek pre skriatkov je pekny a celkovo ta fotka ma cosi do seba 😉

neviem na cosi som urcite zabudla ale naco......

mammy81
14. sep 2009

aha a zabudla som podakovat Veron ze mi ako-tak objasnila ten ramadan.aspon uz viem ako to tam chodi a ako to oni beru.

marosko
14. sep 2009

Ahojte baby,

Dnes ma milo prekvapila tato krajina. S Maroskom sme museli ist dnes uz k doki,nakolko uz tyzden teplotoval a zacal kricat na usi....tak dostal ATB. No to ze je v lekarni vsetko zadara to som teda necakala. A to bol dokonca osetrovany cez EU karticku poistenia este zo Slovenska. Tak klobuk dolu ako to hladko vsetko prebehlo. Ozaj proadte ako to riesite ked cestujete na Sk? Mate tiez EU karticky od tunajsich poistovni? Alebo nejake komercne?

Jani aj ja som sa schuti zasmiala na tom vyroku od tvojho kamarata.Ja teda len kratke vlasy ,nie ze by som mala obavy no ja fakt neviem preckat tu dobu" ziadneho ucesu". Tak to vzdy radsej ostriham.No mozno tu ma to trosku donuti cakat.
A tiez gratulujem k auticku. Aj ja som uz skonstatovala,ze tolko bavorakov ako je tu v DE som za svojich 30 rokov na Slovensku nevidela. My sa zatial vyvazame, ale len na firemnom. A uz si si vyskusala jazdu na nom?
Este by ma zaujimala, ci oficialne nemozes jazdyt na Sk znackach ked mas nahlaseny pobyt tu v DE? Kto viete, poradte...

Ingi,Bea davajte na seba pozor a drzim palceky nech drobci vo Vas pekne rastu a cakaju na svoj den D v ten spravny cas. A uz ziadne problemy.

Dani, aj mna si navnadila tou fotoknihou chcela som sa opytat to zasielas tu v nemecku alebo az do Ciech? Kolko to vyjde cenovo?

Reni,ty si teda sikulka,ze ti ide vsetko tak krasne od ruky.A s tymi ustupkami pri druhom mas uplnu pravdu. To potvrdia asi maminy vsetkych viacdetnych. Ani u nas tomu nebolo inak. Uz nie take tabulkove ako pri prvom.

Tak pekny vecer a dobru noc,ja si idem pocitat knizku.

rpinguin
14. sep 2009

tak zeny ja tu mrem smiechom,
nasla som si zabavku na vecery (som asi malo unavena, aby som isla spat 🙂 ). Na Markize.sk davaju CZ-SK Superstar 😀 😀 😀
Nikdy som to nepozerala, nemecku len prvu, ale teraz stale kecaju o tom, tak mi to nedalo a cumim 😎

Transport som nijako nevyriesila, Maxik cupita vedla a ked je spokojny, tak mi ruku aj necha. Ked strajkuje, tak sa vytrha, ale da sa to. Ihrisko mame skoro pred domom, na dalekych cestach alebo nebodaj v centre alebo v elektricke som este nebola, tak uvidim.
Matildu nechcem este davat do manducy. Ta nech je vo vanicke. Na chrbat dam potom Maxika, aspon potrenujem svaly 😀
Inac nejakym divom mam 8kg dole, ale nohavice nezapnem, nechapem to, kde som teda potom schudla 😕

Tak pekny vecer vsetkym!

dania
14. sep 2009

Ingi, jejky, musis na sebe zacit davat pozor. Mne davali ten utrogestan v prvnim trimestru, kolem 8 tydne hned jak se potvrdilo tehu, tak jsem zacala krvacet a vzali me do nemocnice (zrovna jsem byla na brigosce v Cechach 😖 ). Jelikoz jsem byla vyjukana a v nemocnici, nejake debaty neprichazely v uvahu, takze jsem ani netusila, na co to je, to jsem si zjistovala az kdyz jsem jim na revers utekla 🙂 Hmm a s vahou bych si nedelala tezkou hlavu, taky jsem cetla, ze hubene maminy muzou pribrat vic nez maminy, ktere uz jsou pri tele i tak. kolik jsi mela navic s E na konci tehu? Palka myslis co? Cena nebo nejake vedlejsi ucinky? Hlavne nasad klidovy rezim, i kdyz to je tezke s prtavcem, co?
My musime priste povymenovat nejake pekne filmiky, az budem zase v Ruhrgebiet. Haha, to teda pritahujeme opacne typy. A oholit te chce Palo na hlave nebo v podpazi nebo na nohach nebo vsude? 😀 (kdyz uz tu mame takova vlasata a chlupata temata)

Jani, no holeni mi tedy jeste zadny typek nezakazoval 🙂 Ten Boris je ale cislo, maji z vas urcite na vesnici dobre kino. A ma taky radne huste kamarady 😨

Oli, gratulace k vasim skolkovym pokrokum! Ten M je ale donchuan! Nejak mi to pripomina naseho borce, ten strida jednu konikovku za druhou (prvne Sofinku, pak Katu - ta byla ale na nej jeste dost mlada- a ted naposledy Elenku - aby se holky proti nemu nespikly).

Dani (Maros, ne ja), do Cech jezdime normalne s EU kartickou a k tomu mame jeste sjednane cestovni pripojisteni, to je nejaka celorocni smlouva. Ty znacky uz jsme tady tusim parkrat resily, oficialne kdyz mas pobyt v D tak bys mela mit D znacky. Ale ja jsem to osobne taky flakala, to prepisovani je podle vseho hruza (cerstve zkusenosti ma ale Hanka honnig) a nemecke znacky mam az s novym autem.
Fotoknihy delam tady v Nemecku, jsou tu asi i levnejsi, teda jeste tak pred rokem byly v Cechach silene drahe. Stoji to podle stranek: treba u te firmy co to ted delam A4 kniha v pevne vazbe 60str. 45E. Daji se ale vychytat akce nebo kupony, kdy to vyjde treba 30E az 100 stranek (to jsme nedavno vychytali v Tchibo). To jsou ale casove omezene nabidky, takze sebou clovek musi hodit.

Reni, super kila dole. Nojo, figuru jeste vytvarujes 😉

dania
14. sep 2009

Ingi, aha ted si ale nejsem jista s tim utrogestanem, tusim, ze se to davalo peroralne, ale nejsem si ted jista. No ale to je trochu jiny pripad, to bylo na zacatku tehu. Dokonce to v te nemocnici nemeli a museli mi to nasi sehnat v lekarne... ach ta zdravotni pece.

Jo a dneska jsem byla na prohlidce na gynde a stezovala jsem si jen tak mezi reci, ze me boli bricho a musim porad mocit, tak dr napadlo, ze by to mohl byt zanet mocovych cest a ze udelaji test (ktery spociva v namoceni lakmusiveho papirku do kalisku s moci a vizualnim vyhodnoceni vysledku), procemz mi rekli, abych si pockala v cekarne, po 10 min jdu na recepci jestli uz vi, asistentka telefonovala, tak na me mavala, ze jako proc nesedim v te cekarne a pak za hodinu a 20 min sla kolem a "aha, vy ste jeste tady? negativni, muzete jit". no malem me z ni kleplo! tak jsem stravila dopoledne u Dr, bricho me boli dal, ale muzu si gratulovat, zanet mocaku to neni... chjo ☹

verohit
autor
14. sep 2009

Caves zenule, uz spite???
vy dori blaznive, tie vlasovo-chlpacke temy by ste mali presunut na neskorsie hodiny 😀 😀 😀 Jani tak ten kamos je fakt riadny "nabijak"... 😕 😅

Jani
aj ja gratulujem k vasmu novemu faru... hlavne vela stastnych kilakov, nech vam dobre sluzi a vsade nech vas dovezie kam sa vam zachce!! 😉
no ja neviem ale ten tvoj boris mi tymi lakadlami s okienka straaasne niekoho pripomina 😀 😉
a ohladom Bartika, ved to my vieme co si tym chcela povedat... my sme ta chceli len motivovat a povzbudit tja, hold to bolo formou "inotaju" 😎
raz som sedela s Mimcou u lekarky a hrali sme sa.. bola tam jedna mamicka so 6-tyzdnovym babätkom a zrazu sa ma zacala pytat ze ake to je mat uz take väcsie... ci je to stale take stresujuce a vycerpavajuce.. a ze ci sa to casom zlepsuje... a ja ze urcite hej (spominam si na Ingridkine povzbudenie, ked ma vtedy z mojho kojenca porazalo)... a ta holka ze pocula ze: "Es wird nie besser es wird immer anders"....!!!! tak toto heslo by som fakt nazvala veeelmi vystizujucim 😉

Ingrid
tak gratulacia k zachovaniu rodu po meci!! 😵 😵 😵 tak sa uz tesime na Felixa 😅 😉 ale hlavne si na seba davajte pozor!!! a oddychuj pokial a kde sa da!!!
z Elenky ti rastie ozajstny filozof!! tak ten atlas hub ma teda fakt velmi detailne nastudovany!! 😉 klobuk dole!
a co sa tyka Mastroianiho.... tak ty az takychto velikanov rada!! hm.. slusny vkus..
a vy ste sa s Dankou videli? aj ste vase stretko zväcnili? ak ano tak aj my chceme vidiet!!
a mohla by si mi daj info kde presne ste boli? zvazujeme ze tohtorocne Vianoce celkom dobre padnu, tak ze by sme si dopriali nejaky rodinny relax.... nieco pekne ale aj vyhodne.... vopred vdaka!

Dani
no sila, ja som si to hned vsimla, ze mas extra dlhe vlasky, a velmi ti to pristane... 😉 a dufam ze ta bolesti coskoro predju!! hlavne ze to nie je mocak...

Ingrid a Dani
velmi zabavne a mile je citat vase pribehy.. ako podobne ale i rozdielne ponimaju vase deti skusenosti svojich rodicov a vid ako sa to da vyuzit!!! tak drzim palce aby ta liska mala strpenie a malej odvaznej rucicky sa nikdy nedotkla 😉 🙂
inak sila, tak vy mate az take dive plany v roku 2011 😕 😕 😕 tak to som fakt zvedava, kde vas vietor zaveje!!

Evi
s tym Dirndlom si to dobre vysvetlila, ja furt hovorim ze raz si poriadim slovensky kroj, drahy sa vyhodi do svojho alzirskeho a malu oblecieme do bavorskeho... hold multi-kulti rodinka 😉

dania
14. sep 2009

Verus, ty taky jeste strasis? Tak koukni do Inguscina&Elencina albicka, tam najdes 2 fotky z naseho setkani 😉

verohit
autor
14. sep 2009

raz si spominam ako sme isli na Slovensko a ja som draheho furt podpichovala nech si oblecie "suvenir co si raz doniesol z dovci v Tunisku" na, tak to ste mali vidiet, ked taky hybrid nabehol, pred Wiednou na Tankstelle, tak tam ti pracovnici plieskali ocami... oni si hadam mysleli ze on asi ani nebude vediet natankovat! 😀 ako vyzeral.... a nasa suseda, ked prideme tak sa vzdy zaclona v okne mrvi... ani jej to veru nedalo a hned sa vystrcila a vypytovala..... najväcsi trhak je ked sa ho niekto blbo spyta ze odkial je, tak na to vzdy dava jasnu odpoved: z Afriky... a vsetci ze ved si neni cierny... 😎 😎

a vy tu takto o tekvici, tak my sme si dobre dali, zhodou okolnosti som dnes navarila tekvicovu polievku... mnam... tekvica ma svoju chut, sladku ale velmi jemnu preto je dobra ako zaciatok beikostu... u nas to bol vzdy favorit! 😉 ja to robim tak isto ako Evi, len bez zeleniny, ale nabuduce vyskusam.... davam tam len zemiaky... tiez to pomixujem ale predtym par kuskov vyberiem a po pomixovani zase pridam aby bolo co prezuvat... zjemnim to troskou smotany... a servirujem to s "Cream fresch" petrzlenovou vnatou a orestovanymi tekvicovymi jadierkami....
Ingrid mna by zase zaujimalo ako robis ten privarok..hlavne ten zahustovaci postup (lebo muku) by som chcela vynechat....
a co sa tyka hrncov... no ja som raz dostala sadu hrncov NoName, z nerezovej ocele som s nimi spokojna, ale to vyuzivam viac menej len na take dovarania... a nieco rychle... na co vsak nedam dopustit su moje tlakove (topinacky) od Steinbachu.. 😉 zemiaciky sa varia 10Min! 😉

Bea
ako ti je??? mne bolo v tom obdobi tiez podobne, raz som mala virus a potom to zacalo koli paleniu zahy.... tak hlavne ze ti je uz lepsie... a budem drzat palce aby v ten spravny den D bola jedna vana pre teba rezervovana! 😉

Oli
no skvele spravy, super ze Misa si zvyka,vidiet ze je to mily chlapcek co ocenuju aj jeho kolegyne 😵 😵 😉
Reni
no super, tak to krasne zvladate!!! teraz si uz mama profi, ked uz mas dve!! 😵 😵 😵
a co sa tyka tych fotiek rodiciek..... urcite maju cosi do seba, ale ako konkurencia neprichadzaju do uvahy.... urcite trik spocival v podobnej poze, ze?!
ozaj a budete chodit aj na nejake aktivity??

my sme dnes zahajili prvu Spielgruppe.. prisli sme az dve.. dievcence podrastli pekne sa zahrali i ked musim priznat ze Mimi je dost akoby ani nie bojazliva, taka schüchtern... ale posobi pokojnejsie a rozvaznejsie a rozprava na rozdiel od o dva dni mladsej kolegyne.. bola sranda, tak sme pokecali pri spolocnych ranajkach...
od buduceho tyzdna zacina Musikgarten 1 a od oktobra ideme na kurz "Im Sauseschritt nimm ich die Mama mit" tak dufam ze ma Mimi poriadne zdrapi, aby z tych H-ackovych proporcii boli aspon C 😀 😝
najnovsie si Mimi vzdy ked ideme von nieco zoberie.... po tom ako uspesne roztrhala tie povestne gorale, tak vytiahla zo skrine malu kabelku, a s tou cupitala do spielgruppe... hm, dufam ze z nej nebude ziadna tussi 😀 😅
inak u nas vsetko o.k. sobotnajsia navsteva bola velmi prijemna, dokonca mi udelili titul perfekteho dinnera 😀
(stihla som si par svojich specialit odfotit tak zajtra pridam, schvalne ci sa mi podari posteklit vase chutove kalisky).a vcera sme si to v praci odmakali... bolo super az na jedneho neprijemneho nedefinovatelneho hybrida... ale ten nestoji za rec....

tak dobru noc, alebo uz hadam aj dobre rano?!

verohit
autor
14. sep 2009

o.k. Dani a ty, urcite to este palis, koli tej foto knihe, ze?! 😉

verohit
autor
14. sep 2009

ach ja, tapak, ved tie som videla, este som si myslela, ze co to ma Elenka za fesaka.. ani ma nenapadlo to spojich do kombinacie s Timmym 😅 ... tak dobru....

jabera
15. sep 2009

ahojte babizne, len vas tak narychlo zdravim. dakujem za pochvalene auticko, manzel je z neho stale na vetvi, cudujem sa, ze ho este nemame v posteli medzi sebou....
dnes m pride moj dobra kamarat na navstevu,t ak sa tesim, kazdu chvilku by tu mal byt, idem este rychlo aspon dalzky umyt.
matky, opatrujte sa a caute zatial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre