Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
12. nov 2009

Evi a jak je na tom manzel se slovenstinou ? Rozumi ? Muj muz cesky trochu rozumi i trochu mluvi, ale stejne je to blby a nemam z toho uplne nejlepsi pocit, protoze vim, ze se pri vseobecne konverzaci vic lidi nechyta a to je blby. Tak mam nutkani prekladat ato neni ono ☹

Ja teda kovove sperky neprave taky nee. Ja jsem cela takova oflekatela potom 🙂, jednou jsem mela nausnice a to jsem pak 14dni chodila s rudyma usima od podrazdeni 🙂

Jeee, Reni, manzel taky jede sam lyzovat 🙂, v prosinci, myslim na nejak prodlouzeny vikend. Taky jsem mu to povolila 🙂 🙂

evinkaaa
12. nov 2009

Reni - jaaaj, tak si to myslela. Ja som to zle pochopila. Ale ani ten napad nieje zly 😀 😀 😀
Jasne, na buduci rok si lyzovacku vychutnate tak ako sa patri. 🙂
Ja ju necham tak. To ona mi vytkla. Nie ja. ☹ Ale uz to nechame tak. Uz ma to nebavi.

Oli - manzel veeela po slovensky nevie. Fakt len zakladne veci. Ale moji rodicia a brat hovoria po nemecky (nie plynule, ale dohovoria sa v pohode), tak komunikujeme nemecky. 😀 A to neni ziadny problem. Niekedy sa stane, ze niekto nieco neorzumie, tak prelozim, ale inak v pohode.

Mate pravdu, tie sperky su krasne. Ale ja tiez nenosim "falosne". Ja iba striebro. Zlato sa mi nepaci vobec a nehodi sa mi, tak nosim roky uz iba striebro. Nic ine. Ale ja som to nemyslela pre seba, ale ako darcek. Takze tak 😉

yanni
12. nov 2009

CAute zenule,

Beus, takze mycka sluzi? No to je fakt pomoc. Ked si pomyslim, ze volakedy som musela rucne umyvat.... 🙄

Reni aj mne sa na pohlad tie bizu-veci v tych katalogoch pozdavaju, a v papierovom katalogu to vyzera este lepsie ale ja tiez nenosim nic neprave. Ja len zlate, striebro neznasam, sa mi nepaci. Mala som retiazku aj prsten zo striebra ale mne to nejde a mne striebro tak dost billig pripada. A ani sa mi nehodi. Tak ja mam odjakziva vsetko zo zlata.
A co si si objednala? Prezrad 😕 Ja budem objednavat buduci tyzden, ked sa vratim zo sluzobky a mozno aj kamoska nieco objedna, pride ku mne v sobotu tak pokukame. Inak mne sa tie vonavky tam pacia. V papierovom katalogu mozes a niektore povonat a Pauli mi poslala vzorku, ten je tiez fajn. No musim si zoznam popisat.

Ozaj takze vy taky lyziary. Aj ja lyzujem od malicka. Kedy postavite Maxika prvy krat na lyze?

Inak baby, diky za rady a nazory co sa tyka toho babyfonu. No ja uz obzeram ten Philips-Avent, je to Testsieger a este Audioline, Platz 2. Pogooglovala som, v amazone maju teraz nejaku akciu ci co, vsetky su zlacnene, ale pozorujem aj v ebay, tak uvidime. Ale ked nie v ebay lacnejsie tak objednam asi v amazone, pojdem este kuknut do obchodu, chcem to mat do konca novembra kupene. Takze este raz diky.

Übrigens, ja tiez neodpovedam na VSETKY otazky. Na vsetky ani neviem reagovat, ked nemam skusenost alebo ked proste neviem odpovedat. Ale na otazky ktore niektora polozi priamo mne, na tie sa snazim VZDY odpovedat. Ci sa mi otazka paci alebo nie, ci je to dost osobne alebo neprijemne, to je jedno, ved nemam co skryvat a tiez sa nemam za co hanbit. Ked odpoved neviem tak jednoducho poviem ze mi je luto ale neviem. No mozno je to profesionalna deformacia ale ja cely den odpovedam na nejake otazky(a niekedy fakt totalne blbe a aj primitivne) Niekedy mam toho plne zuby v robote ale musim. Ignorovat sa neda. A tak sa snazim fungovat aj v sukromnom zivote.
Naja ist sowieso wurschd. Nech si kazdy robi ako chce.

Oli a ty mas muza Anglicana alebo Amricana? No ked si spominala ze Misko viac po anglicky. Je to ale fakt zaujimave aj ako renca vravi ze Maxik tiez riadny Nemcur 😀 Ale asi to ani nie je taky fenomen, asi su naozaj nase jazyky dost tazke. To iste mi aj kamoska z SK vravela. Ma tiez muza Nemca, byvaju nedaleko Frankfurtu/Main a tiez Lea zacala prve slova po nemecky. Ale to mozno aj preto, ze len ona s nou hovorila po slovensky, inak stale len nemcina, maju velky dvojdom a svokrovci byvaju tiez tam, takze viac menej len nemcina. Ale zase, ked prisli na SK, tak hovorila mala len po slovensky. Lea ma teraz uz 9 rokov a hovori plynule oboma jazykmi. Bez prizvuku. Dokonca aj riadne "R" vie vyslovit 😀 To som sa riadne nasmiala ked mi kamoska hovorila ako ju tym "r" "tryznila". chuda.

paula
12. nov 2009

ahoj!
Evi, postovne do 50€ ty, nad 50€ ja. Samozrejme se to snazim poslat vzdy co nejlevneji, do 1kg,5cm vysky se to jeste vejde jako Deutsche Post maxibrief za 2,20€. Nad to uz je to u vsech firem temer stejne, kolem 4€ balik. To se asi nejvic vyplati hermes - z paket shopu do paket shopu 3,60€.

Ty sperky jsou nektere postribrene, nebo pozlacene, takze to na pokozce zle nedela. 😉

Reni, diky za IP 😵 😵 😵 . ja si make-up ani pudr na vicka taky nedavam, jen jsem se kvuli tobe informovala, kvuli te trvanlivosti, ze to ma pomoci. S tim pudrem uz to mam odzkousene. Specialni podkladovy krem Avon bohuzel nema. 😉

evinkaaa
12. nov 2009

Pauli - diky moc za info ohladom postovneho. 😉

paula
12. nov 2009

neni, zac. 😉

paula
12. nov 2009

holky, dite spi, chlap spi a me se jeste nechce. 😉 jsem rada, ze mam klid a volno. Jste tu nekdo na pokec? 🙂

evinkaaa
12. nov 2009

No bud rada, Pauli, ze mas klud. Ci by si vecer radsej prezila s manzelikom? 😉

paula
12. nov 2009

neee, kdyz je tu muz, tak blokuje pc on. 😉 jsem rada,ze mam svuj klid. 😀
A co delas ty?

evinkaaa
12. nov 2009

Aha. To uplne chapem. Samozrejme, ze chces trosku okupovat pc aj ty, no nie?! 😀
Ja troska pozeram na nete nejake darceky na vianoce este a manzel sedi pri mne na gauci a kuka dr. hausa.
A co ty?

paula
12. nov 2009

ja ctu maily a snazim se odepsat. 😉 Jeste bych se mela podivat na predpoved pocasi, jak bude zitra, co podniknem. Dnes jsem s L. nebyla venku a delala jako cert. 😉
Tak ty mas pekny romanticky vecer s manzelem. 😀 😀 klasika. 😉

evinkaaa
12. nov 2009

Ste sa s laurinkou dnes vonku dobre zabavili? 😀 A co planujes na zajtra? Zajdete niekam?

rpinguin
12. nov 2009

Kati, no sranda, ja mam tiez vsetko zlate, a moj svadobny prsten mam kombinaciu cerveneho a bieleho zlata, take nezvycajne to je. Zlte sa mi zda dost otrepane, ale tak ho mam najviac 😀
Kukni aj sem: http://www.weltbild.de/suche/index.html?frbk=&c... a ked das k tomu nejaku knihu, tak nemas ziadne porto 🙂
Inac Maxika by chcel drahy uz tento rok postavit, ale mne sa to nepozdava akosi. Skor od troch rokov, no neviem este.
A objednala som akurat sampony, tiene, krem chlapovi (uvidim, co to bude), duschel a hned 50€.
Na vonavky si netrufam, som si akurat dnes kupila Coco Chanel Mademoiselle 100ml, takze mam na vyse roka postarane 🙂

evinkaaa
12. nov 2009

Reni - to si peknu objednavku urobila. 😀 😀 😀
Peknu vonavku si kupila 😉 😉 😉

yanni
12. nov 2009

Reni dik, som nevedela ze Weltbild a take nieco predava. Ja knihy a pod. objednavam v buecher.de.
Ale je dost drahy ten Philips Avent 510 za skoro stovku. Ja pozorujem prave 520, to uz je aj s obrazovkou, co ukazuje teplotu a tak a v amazone je za necelych 80 € a v eby je zatial na 20 uvidime na co sa to este vysplha. Uz je aj 530 ale tam nie je fakt skoro nijaky rozdiel, len ze trochu tvar zmenili aReichweite je väcsia. No ved este pokukam. Potom dam vediet aky som kupila 😉

Inak aj ja mam niektore uz take kombinovane. Napr. jeden privesok mam kombinovany s cervenym zlatom. Biele je tiez pekne, len mne sa to paci len ako kombinacia so zltym, aj to cervene. No neviem so pomoct ale aj ta zlta v kombi ma nieco do seba.

No ja budem tiez objednavat, uz tie spominane vonavky, mohla som "onuchat" takze to sa da, ale len tak na blind by som parfum nekupovala. No a to ostane asi tradicia sampon, krem na ruky, braskovi penu do kupela (ten sa rad moci, tak nech ma vonave 😀 ), Pavli vravela ze su fajne no a este neviem co. Urcite este ine veci, musim to riadne pokukat, zatial som to len prebehla, nemala som este cas tak dokladne listovat. No ved uvidime.

A nie ke to v 1,5 roku skoro? No ja s v tom nevyznam ake su teraz moresy ale volakedy na SK to bolo ze tak od 3 rokov ale uz s riadnymi lyzami a tak. MOja sesterka je taka stara ako ja a sme zacinali spolu v 3 rokoch. Ja si myslim ze to je idelny vek, ta motorika je lepsia a aj dieta rozumnejsie a vie aj povedat ci sa mu to paci alebo nie a ci to chce robit a tak. No ja neviem. ale skusit mozte, ved uvidite.

No idem do spisa, o 4:15 zvoni budik o 4:30 sa musim vygulat z pelecha ☹

dobru noc baby.

rpinguin
12. nov 2009

Pauli, no mat len jeden pc, tak to by ma kleplo. Ja som stary zavislak, takze musim mat svoj extra.
Evi, no ja take vecery ani nepoznam, ze spolu pred telkou. To bolo hadam este na intraku, ked ma chodil navstevovat 😀 , teraz sa po veceroch len maka ☹
Kati, tiez by som brala od troch, ved uvidime, ale Maxik uz bude mat skoro 2 a chodi od 10. mesiacov, takze na nohach je ok a ci by sa mu to pacilo, to sa da zistit aj bez toho, ze toho moc nenakeca 😀
Na ebayi je ten phone novy z nejakeho shopu? No som zvedava, na kolko sa teda vysplha.

Tak dobru vsetkym, Matilda uz tiez konecne zalomila, tak sa poberiem aj ja a po ceste sa stavim aj v pracovni, ci aj pan domu je uz hotovy 😉 😀

jabera
12. nov 2009

baby, caute.

ja odpovedam na otazky, na ktore si spomeniem. 😀

pauli, tak dobre som si pamatala, ze to ocko mala laurinka. tak fajn, ze to vlastne nic neni. musim si pozriet fotky, ona je taka pekna, nikdy sa mi nezdalo, ze jej ovisa viecko. ma taku nostalgiu v tvari, ale nenapadlo ma, ze vdaka tomu.

inge, lapionovy poziar je fantasticky, keby som to videla live, asi by som sa pomocila.

zuzka, jeziskove labky, hahahhahaa, to je uzasne, aj povrackany jezisko... ake mile, ked ma svaty taku primarny detsky prejav. drzim palce na tei riesenia v praci... nas caka navsteva cudzineckej policie, nas predvolali, dufam, ze nas nejdu vyhostit, alebo nieco podobne... co sa dohodli?

evus, my papame na stedry den po cesky a boris proti tomu nastastie nic nema. budeme tento rok 1.x sami, ale varit budem rovnako. cize rybacia polievka, kapor v trojobale vysmazany a zemiakovy salat. a teda napraskame sa docela statocne, musim povedat... ked som bol amala, tak som skoro nejedla, lebo som sa nevedela doskat darcekov, ale teraz uz sa neviem dockat toho jedla 😀 a neviem, ci dokazem aj piect, ale asi aspon linecke zlepovane dzemom urobim, nech je akoze napecene 😀
dokonca som chcela borisovi upiect ako prekvapko, nejak tajne, pernikovu chalupku, po ktorej vraj tuzil ako dieta. ale tak ma dnes nasral, ze mu nic neupeciem... to malo byt aj tak na ozdobu a on by to chcel zozrat.

bei, u nas bude nosit darceky jezisko tak dlho, kolko to len pojde. ja som to ak tiez mala a bolo to pre mna ocarujuce, take vianoce. dokonca niekolko rokov som zila v presvedceni, ze aj stromcek nosi jezisko, lebo som ho videla vzdy az s darcekmi. nechapem, ako to mamina stihala... pravda je, ze zaspavala pri veceri..

renci, to je super, ze maxik takto vyprava! on vyzera ako take miminko na fotkach a pritom je uz taky velky..a este aj nemecky... nevies nahodou, ci moze byt na skodu, keby som bartovi z kniziek citala zvieratka aj po nemecky? moze z toho zblbnut?

baby, my sme boli u doktorky dnes. povedala, ze je bart vnorme, coz ma tesi. dokonca ocenila, ze dobre drzi chrbat pri sedeni a ma silne nohy pri postaveni sa. no, ale bartik prvykrat pochopil, ze ho berie na ruky niekto iny, ako my a to bol taky rev, ze som len cumela. pritom som stala vedla neho. najprv bol velky frajer, blabotal a ocumoval sestricky dost neokrochane, oni mu vselico vypravali, tvaril sa, akoby vedel nemecky a zrazu toto... chudatko, no asi sa bal, ze ma novu maminku, alebo co.
a predstavte si, co ma prekvapilo, oni sa zase tvarili, akoby som bola jedina na svete, co koji dieta a este aj zubate dieta. ja neviem, ci tu fakt tie baby nekoja.. div ze mi ohnostroj neurobili ako oslavu, ze kojim..
a bartik vazi 10320g a meria 75 cm. a ja ze preco je taky tazky.

evinkaaa
12. nov 2009

Jani - ty si nahradila Dostojevskeho? 😀 Ty teraz prides tak neskoro a napises roman. 😀 Ale to je super. Aspon je to pekne citanie na dobru noc. 😉
Vy mate tiez krasne vianocne menu. Len co je pravda. 🙂 Pocuvaj, to si chcela piect pernikovu chalupku? No to klobuk dole. Ale fakt. Ja si na take nieco netrufam. No neviem, keby som sa posnazila, mozno by som to zvladla. Ale nikdy som nic take nerobila, tak neviem ako na to. Ako to robis? Ci to chces teraz prvy krat? A aj to nejako ozdobis, ci len tak nechas? Daj nejaky tip, ak bude prilezitost, vyskusam aj ja. 😀
Jani a to preco ste dostali predvolanie na cudzinecku policiu? Aky dovod vam udali, ze preco mate prist? ☹ To ma byt akoze co? Preboha co sa tu vlastne deje? Tak najprv zacne zuzka s tym, ze ake problemy a teraz ty. Ved to je hrozne. Juuuj, ani neviem co povedat. Tak drzim paluchy, aby vsetko dobre dopadlo. 😉 V kazdom pripade nas informuj, co z toho vznikne. A kedy tam mate ist?
A este nieco som chcela a uz neviem. Aha uz viem. Bartik je teda riadny chlapisko, co sa tyka vahy. Ufff, nezavidim ti, ze ho musis nosit. Zienka, ako to zvladas? Ved to urcite nieje len tak. Ale bud rada, ze je vsetko v poriadku. Aspon si nemusis robit starosti. Bartik je naozaj strasne rozkosny. 😀 Ked bude starsi, bude balit baby jedna radost. Uvidis. 🙂

jabera
13. nov 2009

evi, ked ja uz sa sem akosi neviem dostat a ked sa dostanem, tak pisem 😉

chalupku som este nerobila, mal to byt prvy pokus a mala som len v hlave predstavu, ze ako asi... asi by som si to najprv urobil az papiera, vlastne strih... a zdobila by som urcite, asi aj farebne...
ja neviem co chcu na tej fizlici, rozhodne to boli fotkya o co konktretne im ide, to fakt netusim. mame tam prist do 2.12. a snd buduci tyzden tam aj pojdeme, lebo dnes to nestihame. vobec sa mi neche, to mi ver. vraj tam byva vela ludi, boze, ja neznasam davy a este na uradoch....
no, nosenie barta mi uz krasne skrivilo chrbat, ked sa zazriem vo vyklade, alebo tak, ze sa neocakavam, tak sa vzdy zlaknem, aky mam postoj. fakt nic moc. snazim sa sa mu uz viac venovat na zemi, ale nevyhnem sa ani noseniu po byte, hlavne vecer, to uz inde nevydrzi. satka mi je velkym pomocnikom, ale tiez si musim strazit drzanie tela, laka ma to s velmi hrbit... no, idem ja uz, lebo mlady je hore od pol6 a uz by rad spal,ale to bez prsa nie je mozne.... 😒
evus, kedy mas tie skusky? ja som to zase zabudla... bojis sa na ne?

neurologia
13. nov 2009

dobre rano,

no renca vymyslela opat originalny darcek-no co klasicka to je muzovi dovoli ist na lyzovacku ktoru si sam zaplati ale tak pravda je z coho mu ju ma zacvakat ona ved je zena na materskej... 😎

evka a tie vianocne oblatky peciete doma alebo kupujete?.....my ich pecieme kupenske neuznavame teda ani chutove niesu take.....

no ja mam tiez radsej zlato ako striebro (tiez si myslim ze mi nepristane) ale zas nosim ho len na prilezitosti...nejak mi to bezne zavadzia a jedine co nosim stale su nausnice ale aj to su take malinkate zlate gulicky ktoru maju zapinanie na srobik...cize nic visiace....
no ale mi to tak pride ze takym svetlejsim typom viac ide striebro a tmavsim skor zlato....teda vacsinou ale su aj vynimky.....

boooze baby sme boli vcera na U3 no to teda bolo....sme tam dosli vsetko v pohodicke mala sa doma nezlostila ked som ju poobliekala zabuvala a spala az kym som ju nemala u doktorky vyzliect....potom sa tamusmievkala kopkala nozickami pohoda...no ale dosla sestricka ze mam ju polozit na vahu (na vahe samozrejme ziadna plienka servitka alebo nieco...jednoducho studeny plast) a mala spustila taky vreskot ze to som este nepocula skoro som ohluchla....cisla na vahe len tak skakali ako sa na nej natriasala....no ale setricka zapisala ze mala ma 4000g som ju potom zobrala a ze ju ide odmerat ale mala este stale vrieskala a bola akoby s takom krci nozicky pri sebe rucicky v past...sestricka ju meria ze 49 cm to pozeram ze sa scvrkla ved pri narodeny mala 52 cm....tak sestra potom tak 54 cm....potom som presla k doktorke mala este stale vrestala akoby ju z koze drali vobec sa nevedela ukludnit doktorka jej hrka na pravej strane potom na lavej ze ci sa otoci samozrejme nereagovala (ved co sme cakali ked bola taka rozrusena)...oci jej chcela pozriet ale mala ich tak silno zatvorene ze ani z toho nic nebolo....tak ju popocuvala pokukala....ale pochvalila nas ze mala je mocna a velmi pekne si na ten vek drzi hlavicku a telicko ked ju zdvihla...no a este jedna vyhoda velkeho placu bez problemov jej do pusinky nakvapkala vitamin ....kedze ju mala velku ako dvere....aaaach tak takto sme dopadli potom sme si sadli a sa ma este na nieco pytala a mala sa pomaly ukludnila a aj oci otvarila a obzerala sa a doktorka joj ze teraz ma otvorena oci tak ze jej ich kukne vyskocila zo stolicky a mala v tom momente opat vresk akoby sme ju tyrali.....takze nic z toho nebolo a ukludnit sa uz odmietla...tak sme taky hlucny opustili ordinaciu....poobliekala som ju..a v tom momente ako som ju polozila do kocika ticho a sekundu nato uz aj spala....no take cislo ako previedla tam by unavilo aj kona.....no pred vianocami nas caka ockovanie tak som zvedava....ale bez placu sa to nezaobide....

neurologia
13. nov 2009

janca no ja by som si chalupku netrufla robit...mne staci ked povykrajujem formickami ....no ale ked ta nahneval ale si myslim ze mu rychlo odpustis a opat mu ju budes chciet upiect....

neurologia
13. nov 2009

janka ja z medzibrodu niesom....a ani odtial nemam ziadnu rodinu (teda niesom si toho vedoma 😉 )...takze z toho vyplyva ze ma museli naklonovat..hmmmmm a asi aj viem kedy jeden vecer bola suuuuper akcia no a to mam veeelke okno vobec si na nic nevspominam takze vtedy to muselo (no ale bolo to pekne davno.....myslim ten vecer...) 😀

neurologia
13. nov 2009

jaaaj baby vyzera to tak ze trpim samomluvou....ked tu niesom popisete toho ako ceske zandarky a dnes ked tu oxidujem tak nic.....

no ale tak k tej nasej tabulke tu je link na formular ho vypiste prosim (tie co my poslali udaje do IP nemusia)

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey...

rpinguin
13. nov 2009

hahaha, no ved si povypravaj 🙂
ale nie sranda musi byt 😀 teda zenska, si sa pochlapila, konecne sa len nevyvalujes 😀 😝 wow, dobre si to vymyslela. Odkial to vies vobec? Mas chlapa informatika?

rpinguin
13. nov 2009

Bea, no to poznam tie vysetrenia, nas caka prve ockovanie teraz v utorok, ja tam este okrem tisenia Matildy aj Maxika musim nahanat, ale nastastie je on taky, ze ked vidi hracky, tak ho nezaujimam a nedrzi sa ma ako kliest.
Matilda mala uz 4320g a a tiez 54cm. A ozi, uz mas apostilovany RL? Posielala si do KA.? Spadame pod Karlsruhe.

Jani, no to je Bertik roadny macek, sa teda nedivim, ze ta boli chrat. Ja uz 6kilovu Matildu nemozem nosit, Maxik ma 13,5kg a to je tiez makacka. A co ti vyviedol chlap, ze si zatrhla pecenie? No a co sa reci tyka, tak Jani, ostan len pri tej slovencine. Nemiesaj tie reci, on sa tu nemcinu nauci, neboj 😉

neurologia
13. nov 2009

no veru moj chlap- je do pc cely poblazneny preto vecer len sem tam nakuknem bo stale blokuje pc lebo stale daco skusa robi cita fora s nejakou problematikou ...a tak no ale potom mi ukazuje a vysvetluje ze co a ako...a ponajnovsom varoval j.pred pc a ta ked zbadala reklamy co bezia na roznych strankach tak ostala nato pozerat ako na zazrak takze taka malicka a uz zacina....

neurologia
13. nov 2009

renca no ja som posielala rodny list do stuttgartu (ked som bola vybavovat j.rodny list tak pani na urade povedala ze spadam tam...) posielala som ho tam v utorok a dnes mi prisiel postou spat uz aj apostilovany....takze super
a co j.vahy tyka tak si myslim ze ma viac (ale nemozem to skontrolovat bo nemam vahu) ale vravim hrozne tie cisla na vahe behali (plakala a natriasala sa)a sestricka akoby z brucha napisala 4000g ...no neviem tak hadam ma odhad...lebo ked tu bola naposledy hebamme a vazila ju tak mala 4080g a nezda sa mi zeby schudla....skor sa mi vidi tazsia...

marosko
13. nov 2009

Zdravim Vas baby

my sme boli cez prazdniny na Slovensko,ze otocka na tyzden povybavujeme co sme potrebovali. No cestovali sme vo stvrtok vecer a uz v piatok Maros chytil chripku,tak v sobotu behom na pohotovost.Mal zapal priedusiek tak sme si to tam skor odmarodili a nestihali ani pochodit po rodine. Potom v priebehu tyzdna to chytila Sonka,tak uz sme sa nemali kam ponahlat.Vylezala to tam aj ona a vcera sme dorazili spat. V rychlosti som Vas precitala lebo na Sk som sa akosi k pc nedostala.
Uz sme s tymi chorobami ako Stefi so Sofinkou,no presne ako pise je to asi tym kolektivom a urcite aj mizernou imunitou. Uz som kupila hlivu (tobolky)Pestovat sa nam ju tu moc nedari.
Bei,Evi inspirovali ste ma,asi si idem zaobstarat odstavovat a tak dostat tymto sposobom do Marosa nejake prirodne vitaminy.Snad to vypije,ked to nechce jest.

Normalka mi nahanate strach s tymi uradmi. Zuzka,Janka obe tu pisali o svojich problemoch. A to som ja pred odchodom zistovala od Zuzky ci je moznost vyziadat spätne pridavky na deti.Potesila ma ze ano,ale snad to za par rokov nebudu chciet od nas spät.

Pekne ste si tu Vianoce rozobrali.My ideme svitkovat tiez na Sk k nasim,ale stromcek som si uz teraz priviezla bez neho by som nemala Vianoce. Sice len umely,ale atmosferu to spravi.Vonu doda cecina vo vaze. A tiez planujeme s detmi napiest suche pecivo.Tento rok uz budem mat "ozajstnych"dvoch pomocnikov na vykrajovanie,tak mi to pojde od ruky. 😀
Par darcekov uz mam nakupenych,ale nakolko je u nas november silny mesiac na oslavy,tak potom mi na Vianoce aj tak nic neostane.

Uz som zabudla co som este chcela popisat.Ked si spomeniem doplnim.
Este ma napadlo, Janka, ako mas v predstave vymyslene,ze spojis tu pernikovu chalupku? Normalka zosijes alebo len stehom spojis?

marosko
13. nov 2009

oprava: snehom spojis

jabera
13. nov 2009

beatka, tak ale pekne si si pokecala... skutocne si tu tabulku silne premakala s tym dotaznikom... este som ju teda nevidela, ale pojdem kukes.
chuderka josinka, ja nosim plienku, aby nebol na studenom a mam aj taky pocit, ze nelezi na niecom po inych detoch, ale aj tak sa uz z nej odsuva... no, priprav sa na buducu navstevu, tie ockovania., to je take neprijemne.. clovek si nepomoze, musis to odtrpiet.. nas to caka zas az vo februari..

renci, ten tvoj maxik je taky mily kludasko... jemu to je aj v tvari vidno.. a dik za tu nemcinu.. ked ja mam taky blby pocit, ze on nebude rozumiet... misko oli vie anglicky, to je take ine, ale ani ja , ani bart nemecky nic... musim sa aspon ja ucit... som sa aj ucila uz druhy den, hahahha

dani,,, no teda, vy ste zas dopadli!! marosko je tusim viac chory, ako zdravy, do kelu... ved od leta to uz je 3., ci 4. choroba? ale sonka az teraz ochorela, nie? si nepamatam, ze by si ju spominala. aj si sa uz pytala dr., co by si mohla robit? da sa vobec nieco skusat okrem tych stiav? ale za pokus to urcite stoji.
k tomu medovniku, chcela som to zosit stuzkou a niektore casti prilepovat polevou - snehom.
este stale som nasrata, tak teraz nad tym podrobnejsie neuvazujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre