Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
14. apr 2010

A inac aj my sme mali 50 ludi. Ja som viac v ziadnom pripade nechcela. Iba najlepsi kamarati a najblizsia rodina. 😀

schatzinkaschatzinko
14. apr 2010

evi- ano🙂 a nemali sme tlmocnika zvladli sme to aj bez neho🙂

evinkaaa
14. apr 2010

Vieri - tak to je najlepsi pripad 😵

zuzanasaw
14. apr 2010

Ingi, to co ty kojis? smotanu ci uz rovno grisku? Moj bracho mal na 3 mes 8,60kg a to bol dosial rarita. Vidim, ze Marcel ho asi prekonal! Ty brdo, to uz hej, mas co vlacit! Ozaj, kolko vazi E.? Nas smudlo ma 21 mes a asi 13,5kg a poviem ti, ze mam co vlacit, prisavka jedna!

Bei, ked tak citam o tom, ze kojenie je od polroka skodlive, to moje dieta je uz asi rovno otravene 😀 😀 😀 Vacsiu kravinu som teda este nepocula!!! Nema ta doky nejaku zmluvu so Sunarom ci Bebou a pod.? 😠

Veri, kedy ty uz budes konecne trosku oddychovat. Neprajem chorobu nikomu, ale asi len ta ta dokaz epriklincovat doma " k relaxu" 😉 Ved ja viem, ako je to s kseftom, dovolena nehrozi 😖

neurologia
15. apr 2010

Ahojte,

evka
no ako pozeram tabulka fakt nefunguje este pockam do vecera ci sa to neupravi a ak nie dam to znova nacitat...pretoze ja tabulku mam zo vsetkymi udajmi co ste tam napisali len ako vravis google "traposi"... 😠

renca
tak si ma opat vyznamenala....ze patrim na neurologiu s migrenami.... 😉 tak aby si vedela ja som zdravotna sestra-ale asi ma uz degradovali kedze nemam aspon Bc. co sa dnes uz pozaduje aj u sestriciek... 😔 ale mimo skoly som ako sestra zamestnana nebola....iba absolventska prax a pflegerin v jednej rodine som bola.... 😉

vierka
ved aj nosenie (v satke...napriklad) ma svoje caro...a hlavne clovek ma "volne" ruky....
a k mojmu nick-u vybrala som si ho preto lebo vsetko ostatne co som skusala uz bolo a nechcela som byt napr. beeea alebo beba13 a podobne ....tak som si dala toto ze asi budem prva taka "posahana" co si toto vymysli a bola som... 😀

zuzka
no teda ja s nikym zmluvu nemam takto krivo ma obvinit (ze Bebou... 😀 ) ale nie teraz vazne no ved vravim ze ktory ujo "Hipp" to propaguje prostrednictvom lekarov....a ta baba to zobrala uplne vazne a uz maleho ide odstavovat lebo pani Dr. povedala vsetky sme kukali ako vyorane.... 😲

iii
15. apr 2010

bei, ja som uz nasla v troch priruckach napisane, ze sa kojenie po 6 mesiaci nedoporucuje, ale nie kvoli ruckstandom v mlieku, ale preto, ze potom neskor si uz deti od kojenia tazko odvyknu 😀 ale velmi zvlastne, ze im vobec nevadi, ze polovica trojrocnych deti si nevie odvyknut od cumlov a od pitia z kojeneckch flasiek. divna doba toto je

zuzi, no jo, na jednej strane som rada, ze prospieva, na druhej strane sa mi uz nezmesti do vanicky, v kociku je natesno, do sedacky ho natrepem s tazkostami (kvoli ramenam). dnesna doba nepraje velkym ludom 😀
domino dobr macik tiez, elenka ma nejakych 12 kg

iii
15. apr 2010

inak vobec nechapem, o com vtipkovali vcera renca s jankou.....kto koho kedy zdrbal?

neurologia
15. apr 2010

ingus
no renca "nakazala" vierke aby prispievala....a janka ze renca sa hned ukazala ze ju "zdrbala" aby prispievala.... 😉

mammy81
15. apr 2010

Ahojky ej vitam novu tvar medzi nami 🙂 a hned sa pridam ku Renatke ze pekne meno,nasa sa tak mala volat ale manzel bol rychlejsi a vyuzil to 😉 ,ale druha bude po mojom 😀 . ja som rodena Popradcanka jaaaaaaaaaj Tatry moja Tatry 😅

no nasa vcerajsia navsteva u zubara dopadla presne ako som cakala,ze si dala len pozriet a nic nerobit 😒 ,teda chceli jej len potriet pastou ale nechcela takze sme museli nejaku kupit za 7,50 eur.tak neviem co to za krem pana taky drahy 😠 😠

Vierka my sme mali tiez Hartan a sme boli spokojny na 100%,aj druhe sa vyvozi v nom,ked nejake bude 😀 😀

to je sila s tym kojenim 😨

fabienamata
15. apr 2010

Ahojceky, ja nejako nestiham, v kuse na spielplatzi, uz si tam mozem dat prechodny pobyt. Chodime vzdy nakrmit aj kacky, a vcera vecer prisla k nam jedna kacicka, zobkala nam do dveri, vysli sme von, a tam cakala na nasom dvore, asi zabludila ,ked normalne doletela k nam.
No a ktorej vody mam skocit, ked mi nevzali s. do skolky??? Inak som to tusila, este neviem co budeme robit s tym, ale ma nastvali teda.
Ad kojenie hmmm mne dr. povedala,ze po dovrseni 1 roku dietata, je uz zbytocne kojit, ze vsetko potrebne uz dieta z neho dostalo, ale nehovorila ,ze je skodlive. To je sila ,ze to pocujes od dr. Ale nasa hebame mi hovorila ,ze nemecke mamy koja velmi malo,teda kratko. No ked maju take odporucania, asi maju dr. bonusy od hippu .....
Pre mna to bolo taaak pohodlne, neviem si predstavit, vstavat z postele kazde 2 hodiny a ist chystat mlieko, ved by ma svihlo.A to nehovorim,ze materske mlieko ma vsetko v idealnom pomere.

Vitam novu tehulku, medzi nami, vidis Vierka aspon, kto je tu najvacsi policajt 🙂
Posielam pozdrav do Mannheimu 😀

rpinguin
15. apr 2010

drzky zenske 😝 vecer sa ozvem, mam shopping day za sebou a outfit na svadbu komplet 😵

jabera
15. apr 2010

caute!!

ingus, tak uz ti bea vysvetlila.. nepamatas, ako mala renca take obdobie, ze kazdeho zfukla, ze malo pise, nove pridu a nepisu a tak...?

lubi, ste mali kacku na veceru? 😉

stefka, ale tak aspon, ze s. pusu otvori, ze jej tam mrkli. priznam sa, ja osm ocakavala, ze sa im to nepodari ani okuknut...

baby, akosi ma zmaha moj sucastny zivot. padam na hubu jak v sestonedeli.. normalne som kaput. spim aj 10 hodin, vstavam len na nakojenie, teraz som spala s bartom, uplne som nemozna... ta dopoludnajsia praca hlavou je likvidacna.

iii
15. apr 2010

jani, jasne, uz chapem....ja som v ramci poporodneho tramatu zabudla skoro vsetko, o com sme sa tu kedy bavili

lubi ja to nechapem tiez, predstav si, ze na kazdu prechadzku so sebou vlacis termosku......

zuzanasaw
15. apr 2010

Lubi, netreba v noci pre flasku vstavat, treba muza poslat, aspon u nas to tak funguje 😀 😀 😀

jabera
16. apr 2010

baby, mne manzela odviezli do spitalu... ☹ ☹ ☹ tak dufam, ze mi ho aj vratia... som dost nervozna a nic neviem.. len to, ze mu zas rano bolo blbo a kedze si zavolal pohotovost, bolo mi jasne, ze mu je nejak hroznejsie, nez inokedy.. namerali mu tlak 117/174 a odviezli ho. vobec netusim kolko moze trvat, kym sa nieco dozviem..

jabera
16. apr 2010

akoze ten tlak bol opacne, samozrejme...

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

jabera: jejda, to mi je velmi luto a okrem toho tlaku mal aj bolesti?? dufam, ze si sa uz nieco dozvedela...drzim palce, nech to dobre dopadne!!

jabera
16. apr 2010

nic neviem, do riti..... sedim tu jak sprosta a cakam... no, bolomu blbo, ze sa mu toci hlava a mal strasne sucho v ustach, tak blabotal... taky bol, ako pripeceny. dychalo sa mu zle, na hrudi ho nebolelo. aj by som sla von, nech sa trosku rozptylim, ale nechem odchadzat od telefonu, keby volal na pevnu linku..

honnig
16. apr 2010

Jani, to je teda neprijemna zprava. Doufam, ze uz neco vis. Drzime ti s Katou palce, at je dobre.

jabera
16. apr 2010

jaj, hani, dakujem... nic neviem stale, len preklikavam stranky, jak pako.. najradsej by som isla za nim do spitalu, ale ani neviem ako by som ho tam hladala, mobil ma vypnuty a hlavne, co s bartom tam..

iii
16. apr 2010

dobre ranko,
jani, no teeeda, tak snad to nebude nic vazne. kludne do nemocnice zavolaj, na centralnom prijme (zentrale aufnahme) by ti mali povedat, co s nim je.

yanni
16. apr 2010

Ahojte mamicky,

juuuj musim nieco napisat aby ma pani policajtka nezdrbkala 😀 Nie vazne, hlasim sa spät z SK a som uz aj prestahovana a zariadena len som nejako nemala cas pisat a ani nebolo co pisat. Este musim tie moje dve terasy zariadit, jedna je velka ako letisko, uz som aj nejake kvety a stromceky pokupila aj lehatko (schweineteuer ale kvalita, ziaden pofiderny plast) ale vzdy je co robit, tak na konovanie vela casu neostava. Od stredy som v Nürnbergu na skoleni, takze mam tu trochu cas. Ste toho popisali, len som vas tak preletela, no fakt nebolo casu.

Ingi, ty su fakt dobra. Kojis gris? Ako to robis? Akurat som myslela na sesterku, jej maly ma akurat 3 mesiace a ten zase nepribera. Za 3 mesiace necele 2 kg.

Jaj no vitaj Vierka 😉 Pekne meno ste vybrali.

Jani uz vies nieco o mangovy?

Zuzka, a ty chodis uz niekde do roboty? No ked mas obidve decka v skolke. Ci o niecom uvazujes? Inak ako sa paci Martinovi? Dufam ze vsetko ok. A ako to pokracuje v Kauze Kindergeld? Je nieco nove?

Pavli ako dlho musis este praxovat? a ked pojdes od septembra do skoly, kam das Laurinku? Pride zase mamka ci ako?
Ozaj, ma Hawar uz nieco nove? Napisem, ak bude cas cez vikend viac v maily, aj k avonu by som mala otazocky. Uz by som aj zase nieco potrebovala.

No musim uz trochu davat pozor, to ta Tante tam pri tabuli kecia, volaka cudna je............

Tak sa zatial majte 😉

zuzanasaw
16. apr 2010

Janka ☹ ☹ ☹ Ked budes nieco vediet, daj aj nam... Zavolaj do nemocnice, ako Ti Inga vravela a ked neporozumies, co ti vravia, opytaj sa len ci je to "gut" alebo "schlecht" a "wann kann mein Mann nach Hause". Alebo nemas pobliz niekoho, nejaku susedu, ktora by tam zavolala a povedala by ti to potom po lopate???

Katka, tak si aspon konecne prestahovana. Vidis, ako si to zvladla, sikulka! Bol nakoniec aj ocino na vypomoc?

Baby, dobra sprava, ja som vam vlastne aj zabudla napisat ohladom tych nasich Kindergeld. Prave tento tyzden prisiel papier, ze je to vsetko vybavene, ukoncene, ze nam to teda priznavaju a nemame nic vracat. Akurat nam zrazili "poberane" Kindergeld davky na Sk, takze z toho, co nam mali doplatit za nov a december nam zrazili tie prachy zo Sk a doplatili len 28e na ucet. Tak si podame odvolanie proti ich vypoctom a este musime dokladovat, ze na SK sme nic nepoberali. Ale aspon nam spadol kamen zo srdca, sme o 3480e bohatsi 😵 😉 😀 Este keby som ich tak na tom ucte videla 😖 😉

jabera
16. apr 2010

baby, ked ja sa nedohovorim cez telefon ☹ ☹ ledva som pochopila, co mi hovorili , ked som volal do skoly a dhlasovala som sa z dneska. nerozumiem im, do riti... pojdem tam asi osobne, uz mam take priserne nervy a tak mi je do revu, ze sa asi zbalim, nalozim barta do kocika a pojdem... je to asi nie polhodka do nemocnice.. ale mam cislo nam obil tomu slovakovi, co je gyndos v tej istej nemocnici, tak ak budem v koncoch, zavolam jemu. vraj na prijme tu v nemocnici robi nejak slovenka, mozno by osm mala statie, ze je tam.. uvidim, akosi teraz neviem vobec nic.

sara80
16. apr 2010

Ahoj holky,

prominte, ze vam sem tak lezu, nenajde se tu nekdo, kdo by mi poradil, jestli existuje nejaky seznam veletrhu/vystav v Nemecku? Nebo zda nekdo primo nevi, kde se konaji veletrhy z oblasti Scrapbooking / Stempel /ci jinych rucnich vyrobku? Nebo aspon pod cim bych to mohla hledat? 😒 Podotykam, ze nemecky neumim ani slovo, jinak bych si uz snad neco sama vygooglovala 🙂

Predem diky!!!

yanni
16. apr 2010

Zuzi, no to je super. Vidis, co som ti vravela, ze vsetko bude OK.To urady len skusaju, aby platit nemuseli.

Inak samotne stahovanie bolo rychle, len tie nervy pred tym, vsetko pobalit a nabytok porozoberat a potom zase skladat a este aj ta nova skrina, take hebedo, no na papieri ze vraj 2 ludia by ju mali poskladat za 90 min a ocino a stryko potrebovali 4 hodiny. no na nervy. A este ze navod bol aj v cestine, keby som z nemciny vsetko musela prekladat, tak by sme neboli hotovi ani za dva dni. A ked to vsetko prestahovane bolo, a na jednej kope, len som sa za hlavu chytala, kde to vsetko v tom malom byte bolo. Ale inak fajn, ziadny nabytok kupovat nemusim (akurat jedine nove je ta velka skrina) nejak som to skombinovala a je to fakt super. A co mozem teraz mat, jedalensky stol stale rozlozeny, obyvacka je velmi velka, v jednom kute mam obyvacku, v druhom jedalen, v tretom pracovnu a este aj tancovat sa tam da 😀 Jedine co si teraz este kupit chcem, je par takych Rattankosov na malickosti a tak, lebo ja nejdem kupovat nijaku Wohnzimmerwand, ja som to super pokombinovala s Bücherregalmi co som mala v starom byte ako raumteiler, len tam nie su ziadne supliky a skrinky takze nieco potrebujem aby som "bordel" mohla skryt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No a teraz uz len tie terasy "zalesnit". A v nedelu vraj ma byt slnecno a 20 stupnov tak sa budem konecne vyvalovat na mojom novom lehatku 😀

Jaaj no ano bol aj ocino a mamina a aj stryko (mamin brat), tak nas bolo dost a hlavne dvaja chlapi so sikovnymi rukami. Aj pripojku na pracku mi urobili, nakoniec sme ju dali do kupelne. Je to tam terazmale ale da sa. Ja som ju najskor chcela zabudovat do kuchyne ale tam by sme museli vsetko komplikovane prerobit, lebo aj umyvacka je tam na jednom Anschluss-e a museli by sme mat velmi dlhu hadicu, tak uz len koli tej hadici radsej nie. Ale vsetko funguje, tak ani nic vymyslat nejdem.

No ale som rada, ze uz to mam za sebou. Uz som sa zaprisahala, ze sa uz len raz stahovat budem a to uz len do svojho. A ostanem tam do smrti.

Sara, ja ti nepomozem. Chces nieco vlastne vystavovat ci ako? Nie su to nahodou nejake Handwerker ci Handarbeit vystavy (Messe)?

evinkaaa
16. apr 2010

Janik - moja zlata nestresuj sa este viac. Iba ti to skodi. Velmi ta chapem a viem si predstavit tvoje pocity, ze chces vediet o nom viac, lebo sa trapis a aj by si zavolala, ale nerozumies. Neviem, co ti poradit....skus asi ist naozaj tam s tym, ze budes mat stastie a bude tam ta slovenka a lebo ten slovensky doktor. Drzim ti veeelmi palce a myslim na teba. Borisovi vsetko dobre, nech sa drzi a nech je coskoro fit. 😵 😵 😵 😵 😵

jabera
16. apr 2010

baby, diky za spolupatricnost... boris tam ostal, poobede snad budem vediet viac. rozhodne je uz na izbe a davaju mu nejaku kapacku. uf... bart zalomil, tak odfukujem trosku. este by aj mna mohlo slahnut s tych nervov... fakt vam dakujem, ze ste tu boli rano 😅 velmi mi to pomohlo...

evi, to vies, ja som velka nervacka este v takejto situacii..

zuzi, uprimne sa tesim za vase dlhy-nedlhy doriesene... booooze, keby sa to ak uz nam podarilo.. ved ja este furt neberem ani halier. behame tam jak na klavir na tie urady... ty si pre mna dokaz, ze sa to snad niekedy moze podarit vybavit.

kati, tak to gratulujem, ja uz stahovanie od srdca nenavidim a po kazdom si poviem, ze uz nikdy.. ale obavam sa, ze este nejakych par bude.. a si v dachau stale?

evinkaaa
16. apr 2010

Jani - aj ja by som bola v tvojej situacii tiez nervacka. Ved to je celkom normalna reakcia. 😉 Tak sa drz a odpocin si troska. Neboj, vsetko bude fajn. 🙂

schatzinkaschatzinko
16. apr 2010

Jani to je super, ze uz vies, aspon, co to..urcite tam bude aj par doktorov z Ciech a isto este daky Slovak a podla mien na nete aj Poliak🙂) nebojaj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre