Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
8. okt 2010

Dobre ranko. 🙂 Ako som cakala, Matko vstal kratko pred siestou... Ale vyzera vcelku spokojne.

@iii, asi presny meter. 😉 Tento rok sa nam akosi este viac vytiahol.

Jaj, jaj, ze macat si ruky v zachode. 😅 No dobra zabavka.

iii
8. okt 2010

deina, u nas bol budicek kratko pred stvrtou 😉 ale musim povedat, ze vdaka M som si skore rana oblubila, okolo 5 sme boli na prechadzke, ma to svoje caro - heh, videla som lisku!
fuh, to je pekny dlhan, E ma 92.

evinkaaa
8. okt 2010

Dobre ranko.

Dani - tak si dobre vcera tusila, ze maly stane pred siestou... 😉

Ingi - pocuvaj, ako ty zvladas s deckami den, ked mas noci tak kratke? Spis aspon hodinku s malym cez den alebo je to uz zvyk a tvoje telo sa na ten rezim naucilo? 😕

deina
8. okt 2010

No a teraz som skapata... 😀 nevadi, dam si kafe a ideme upratovat, svokra mi zobrala starsieho von, tak aspon nemusim robit policajta (maly dnes od neho uz trikrat dostal)

Aj ja mam rada ranne prechadzky, ked je pekne (ako dnes, slnko svieti), vtedy je tak nejako cisto a ticho, vsetci su este prispati... len pre mna ranna prechadzka znamena o deviatej rano, nie o piatej. 😅

Este jednu fotku dam... taketo krasneho grafiti macka sme vcera objavili. No nie je zlaty?

A idem sa teda pustit do upratovania...

neurologia
8. okt 2010

Ahojte,

rychlo vam napisem kym "netvor" spi 😀 ...

tak nie ...uz je tu atti a ide sa servirovat obed....tak zatim

rpinguin
8. okt 2010

Evi, no dobre ty policajt 😉
ale my sme sa len predvcerom vratili z ciest, najskor to Taliansko, potom Tatry a Zilina a teraz konecne DOMAAAAAA, juchuuuuu. Ja teda viem, preco som rada sama bez svokry a mamky. Nepotrebujem naozaj ziadnu pomoc a babysittingy, je mi samej naj. Uz som sa normalne tesila spät, tie mudre rady vedia cloveka dobre unavit.
Inac Danka (marosko) to Bibione by som asi v sezone neprezila. Same slnecniky na plazi, takto sme mali dookola vsetko prazdne, este aj slnko bolo, ale v sezone by to naozaj neslo. Ja nechapem, ze to niekomu vyhovuje a ti dotieravi plazovi arabski predavaci haraburd....no hruza, ale inac more super pre deti a mna (neplavcov), clovek isiel cez 100m do mora a voda po kolena 😀

neurologia
8. okt 2010

baby misia splnena torta hotova (prekvapko pre attiho k narodkam)... potiahnuta ozdobena...odpociva v chladnicke...nakojim joss pojdem ju uspat-kocikovanie a potom idem upratat ten vybuch v kuchyni.....teraz by mi tam len stahovala teplaky mrncala atd...

neurologia
8. okt 2010

tak joss spi v kociku-som zvedava ako dlho kuchyna poriadena...a idem vam pisat 😉

citala som vas cely tyzden...ale pisat som nejak nevedela co...tento vikend ideme tapetovat...takze ked prisiel atti z prace co uz bolo vlastne dost hodin pripravovali sme izbu na tapetovanie-cize strhavali stare tapety...ja som vlhcila a atti trhaval a samozrejme by s,e sa nezaobisi bez asistencie nasho certika bertika...najskor chcela pomahat mne a clapkat sa vo vode co nebol najlepsi napad...ale potom ju zaujalo strhavanie papierovych tapiet (ona miluje papier) takze sa potom plietla pod nohy attimu ale sikovna bola lebo potom aj ona chytala tapetu a tahala ju dole .... 😎

evka
urcite ti aj inga odpise ale ked musis tak musis....aj nevyspata nejak fungovat.... 😉

ingus
no ja sa cudujem ale ju vobec nezaujimaju sufliky-ale je zas pravda ze sa dost tazko otvaraju-nemaju tie kolajnicky...z domu (SK) sme si atti doniesol vezu-ak sa tak skromne da nazvat jeho zostava...a to sa chvilku hrala na DJ Doda..ale vzdy sme jej vysvetlili ze to nesmie a zachvilku ju to prestalo bavit...jedine co ju bavi je otvarat skrinku v kuchyni a povyberat cistiace prostriedky ale hned ako ich vsetky vyberie ich odlozi aj spat 😲 takze asi ich odkladam v nespravnom poradi a ona to musi napravit 😀 a este vzdy nakukne do skrine s hrncami ale necha ich tak len kukne....ale to jej vzdy poviem ze nesmie-mam hrnce zepter a tie su dost tazke a maju ten termostat a nerada by som musela kupovat novy pretoze ho rozbila...
jaj a WC to ju velmi zaujimalo...a aj kefa si uzila svoje 😀 😀 😀 ale uz ju to preslo...

neurologia
8. okt 2010

inga
na tvoju vyzvu vkladam este raz foto krstinovej torticky:

evinkaaa
8. okt 2010

reni - co sa stazujes, ved ty si kedysi vravela,ze ked sa dlho neozveme, tak nas vymazes z tabulky 😀 😀 😀 😀 😀
Ved ja viem, ze ste sa iba teraz vratili....myslela som, ze ostanete dlhsie. Ci planujete este nejaku dovcu ci vylet?
Uplne ta chapem, ze sa tesis domov....ja som velmi rada u rodicov a chodim tam vzdy rada, ale po nejakom case sa uz tesim domov na vlastny byt, vlastnu kuchynu....sama sebe panou. 😉

bei - tak potom aj nezabudni odfotit a dodat fotocku. Aku si nakoniec vykuzlila a cim si plnila? Vsetky drobnosti sup sem 😀

dani - tie grafiti su fakt krasne 🙂

evinkaaa
8. okt 2010

no kym ja dopisem, tak bei medzi to prispeje 😀

neurologia
8. okt 2010

no a teraz to tu zamorim 😀 ...pridavam foto nasej pomocnice a niekedy jej dam sponku do vlaskov taka je zlatucka tak aj o tento pohlad sa s vami podelim 😉

rpinguin
8. okt 2010

@neurologia bea, atti ma riadny kozuch, sa v zime ani teplo nemusi obliekat 😀 a preco tapetujete teraz?
A Jozina ma super vlasky teda, jej to tak pekne rastie, Matilde hruza 😲 Sa kuknite ako vyzera, ked nema gumku. A ked ju ma, tak ju nema dlho 😲

neurologia
8. okt 2010

renca
ved si robime srandu ze ma "ukacko" ...a nepotrebuje ani oteplovacky 😀 😀 😀 a preco? ze preco tapetujeme teraz?-myslis akoze teraz na zimu?
inak matilda na dobru ofinku...poriadne dlhu...peknucka je rastie do krasy

evinkaaa
8. okt 2010

bei - mala je kocka....taky koketnicky pohlad 😵 . Aku izbu si tapetujete? Ci cely byt?

reni - jeeej, mala je chutna....na tej fotke ma taky sibalsky usmev 😉

iii
9. okt 2010

cavesky, tam mali sme fotografa v skolke.....cakali sme vcera extra asi hodinu na surodenecku fotografiu. ked sme konecne prisli na rad, elenka prehlasila, ze ona sa teda fotit s marcelkom nebude, ale ze ona si odfoti fotografa so mnou a marcel ma pockat vonku 😀 jedna zo situacii, ked som vdacna, ze hovori slovensky.

evi, na to ranne vstavanie sa da zvyknut do istej miery, a ked to ide, tak si schrupnem s drobcami poobede. a vecer samozrejme nesmiem chodit do kneipy, to by som potom rano nerozdychala 😉

bei, jozka je krasna. a atti ma tiez nieco do seba 😉

reni, nechces ju ostrihat? mne sa velmi pacia kratke ucesy na tak malych dievcatkach

tak ja vam prajem pekny vikend, u nas krasne pocasie, akurat nas zivitel pracuje....

evinkaaa
9. okt 2010

ingi - no tak som si to s tym spanim/nespanim aj myslela. Ved ja viem, ze ked clovek musi fungovat, tak proste musi a vsetko ostatne ide bokom. Zaujimalo ma len, ako to zvladas ty, pretoze ty jedina pises, ze vstavas tak velmi skoro. Usudzujem podla toho, ze to tu aj pises. Ostatne baby nepisu, ze vstavaju o stvrtej. Mozno je to u nich tiez tak, ale niktora to nespominala. Aj tak ta obdivujem, ze to tak super zvladas. 😵

U nas zatial slnko nesvieti, ale nieje ani zima a ani neprsi. A hlasili na dnes pekne. Tak poobede chceme/musime ist s manzelom na nakupy a potom si chceme urobit taku mensiu turu na motorke. Chceme este vyuzit tie posledne krasne vikendy, kym pride naozaj zima 😵
Pekny vikend vam vsetkym 🙂 🙂 🙂

neurologia
9. okt 2010

ja len na skok ...vkladam foto torticky pre attiho 🙂

zuzanasaw
9. okt 2010

Bei, krasna torta!

neurologia
9. okt 2010

ufff baby idem k vam na kus reci... 🙂 teraz sme skoncili a mam hadam aj dost...

evka
no tapetovali sme buducu detsku izbicku... 😉 doteraz v nej mala len hracky ...a hravala sa tam...ale dovtedy som atimu pilila usi ze to treba vymalovat ved aby mala peknu izbu tak sme sa k tomu konecne dokopali...bolo to nase prve tapetovanie v zivote takze sme skusali a ucili sa...no a ked sme uz boli tak rozbehnuti dnes sme strhli tapety z kuchyne a z "haly" ci ako to nazvat na chodbu je to velke 😝 boli sme este rychlo kupit dalsie tapety a zajtra to ideme otapetovat a ja uz premyslam ako budem kombinovat farby...aky "image" dam stenam....a este zacneme malovat aj detsku...joss nam samozrejme pomaha ako moze takze je spinava ako take prasa...vsade sa vola nosi tapety hore dole...potom sa pohra vo vode...dnes dokonca uz aj tapetu nalepila-zbytky co sme obstrihali sme hadzali na zem a ona ich pozbierala a capala na stenu 😀 😀 😀

zuzka
dakujem 😉

inga
no to teda ma nieco do seba 😉 ked sme boli v irsku tak si myslei ze chodim s francuzom 😀 a tu si myslia ze je talian 😀.....takze to mam "pestre"

evinkaaa
9. okt 2010

bei - pekna torticka. 😉 Ale nemala si v plane notebook? Ci si nakoniec zmenila plan?! Ako si ju naplnila?

neurologia
10. okt 2010

evka
no mala som v plane notebook robit...ale zmenila som plan a to z priestorovych dovodov v ladnicke...to by som tam okrem torty nic ine poriadne nedala... tak som mu spravila ritku...je to kakaova piskota+karamelovy krem-nasa oblubena kombinacia 😎

evinkaaa
10. okt 2010

bei - jasne, uplne to chapem. Take obrovske torty potrebuju aj kus miesta, ked ich chce clovek uskladnit. A my bezni ludia zial take obrovske hladnicky nemame 😀 . Super nahradu si vymyslela. Co na tortu povedal atti?

marosko
10. okt 2010

Bei,super torticka dotvarovala si puncovinou alebo len klasicke srdiecko?

iii
11. okt 2010

bei, no presne, je to taka exoticka francuzko-talianska zmeska.......mala jozka je ale az podozrivo svetla 😀
pala vacsinou tipuju na palestinu 😀 a mna na holandsko alebo litvu 😉
co je s petou? snad vsetko v poho...

deina
11. okt 2010

Krasna torticka. 🙂

Joss je aka zlata, taka mala babika jemnucka. Ma nieco aj po tatinovi? 😅 Ozaj je taka, ze svetlucka, blond, modre oci a on taky tmavovlasy, hunaty. 😅

Matilda ma podarenu tu ofinku. 😅 Take vesele babetko, to vzdy je taka vysmiata?

Manzel dnes siel okuknut nejake byty, potom ide zase do Berlina, takze potom tento tyzden zase nic (ako s hladanim bytu). Jaj a chuda Misko dnes rano opat za nim plakal, tak mi je ho vtedy luto, chudiatko male, uz mu je to dlho.

evinkaaa
11. okt 2010

Cauko 😵 .

Ingi - ze palestina... 😀 😀 😀 To fakt? Mna tipuje väcsina svedsko - podla vzhladu a podla vyslovnosti "osteuropa" 😀

Dani - takze manzel poctivo hlada? Juuuj, dnes som isla okolo jednej realitky tu v nasom okoli a videla som krasny 3-izbovy byt s teraskou. Skusim pozriet na webe a ak najdem, poslem link 😉
Juuj, to je smutne, ked maly za tatkom takto place. Chuda... ☹ Toi-toi-toi, nech sa vam coskoro postasti nejaky bytik. 🙂

rpinguin
11. okt 2010

zeny, pommmmoooooooooooooooc, ako sa odstavuje? mame krizu, od vysmiateho babätka ma momentalne daleko, neviem, co s nou a o tyzden idem na 5 dni do Londyna za kamoskou bez deti a neviem, ci teda budem moct ist. Skusala som dat nejaku vzorku umelacu, ktoru som mala a plula to. Dnes zasa kravske a ani tu flasu nechcela, pricom vodu z takej istej flasky pije, tak nechapem.
Kto pomoze?

deina
11. okt 2010

Jaj, tak toto ja neviem, ja som len odsavala materske mlieko, aj to nie dlho (nieco cez polroka). Aku flasku mas? A z poharika by pit nechcela? Asi zostava len skusat a skusat, nevies si z lekarne zaobstarat mensie vzorky, aby si nemusela cele piksle UM vyhadzovat, ked nebude chciet? A kebyze ty nie si pri nej, nevypila by UM od niekoho ineho (od tatina napr). Potom by si mozno ani nemusela odstavovat, len by si si musela vziat do Londyna odsavacku.

Co je to "Fernwärme"? 😨

evinkaaa
11. okt 2010

Renca - ja sa v tom tiez nevyznam a urcite ti neporadim, ale kamoska mi raz o tychto umelacoch hovorila, ze niektore su dost horke a preto ich deticky nechcu. Ale ze niektore su "sladke" a teda chutovo najblizsie materskemu mliecku. Asi by jej chutilo nieco taketo. Ale ake to su, to fakt neviem... 😒

Dani - fernwärme je najlacnejsi sposob tepla. Boze, blbo som to napisala.....ani neviem ako ti to mam opisat. Manzel vie po nemecky, vsak? Tak ak ani on nevie, co je to fernwärme ukaz mu toto:
http://www.fernwaerme-info.com/was_ist_fernwaer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre