Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
18. okt 2010

baby dakujem ...joj om rada ze torty sa paci 🙂

@yanni
katka ked nemas nikoho znameho kto ti tirtu spravi...tak ak chces kuknu sa na tejto stranke www.tortyodmamy.sk na lavej strane mas take manu a tam ze slovenske cukrarky-vyber si kraj ...a potom uz len kukaj nejaku zienku z tvojho okolia...kzda z tej mapy ma aj "katalog" a tam si mozes pozriet jej vytvory ako sa ti pacia a tak....vsetko su to zeny co pecu doma a beru zakazky

@marosko
no zvacsa robim ked joss spi....myslim teda ozdoby to je take casovo narocnejsie...ale niekedy sa pi mne hra a ja potahujem zdobim...
ja som si kupila len par pomocok-chcela som hlavne farby -gelove,sada kostic (velmi dobra pomocka pri modelovani), radielko (ale ta ten "vysivany" vzor posluzi aj sparadko ale takto je to rychlejsie), vykrajovacky kvety (taka sada 4 ks),a potom take malicky kvietocky (sada 3 kusy),perletovu praskovu farbu (to nieje az tak potrebne ale mne sa velmi pacia 🙂 ), abecedu

@schatzinkaschatzinko
vierka ...joss nieje prieberciva ona spapa fakt vsetko co jej navarim...ale co nezje ani nahodou to je zemiak to je jednoducho nemusi....

mooc
18. okt 2010

babule, dnes som vas objavila a tak sa hned za horuca hlasim.. (kedze chrust taka uz vyse 4 a pol hodiny poobednajsi spanok, mam cas 🙂) vela casu..)
letmo som prebehla poslednu stranku..

renatka, moj nicolas ma 18m.. este ho kojim, aj ked sa pokusame prestat.. buttermilch by mi ale miesto materskeho mliecka v noci nechcel.. este tak cez den nejaky ochuteny kefir.. on v noci ani vodu ani caj.. to je vreskot na celu ulicu.. ked tak plnotucne mliecko.. ale aj to vacsinou odtlaca, musi potiahnut 2-3 mame z didi a potom si vezme flasu, odpije si kolko mu treba a spi dalej..

renata z BW

neurologia
18. okt 2010

@mooc
ahoj zdravim ta medzi nami... 🙂 uz tu jednu rencu mame 😉 vidim ze medzi detickami budes mat maly vekovy rozdiel hmmmm aj ja by som chcela ale uvidime ako sa podari...a tvoj manzel tu pracuje? kde presne ste?

rpinguin
18. okt 2010

zdravim menovkynu 🙂 odkial z BW si? sme uz s Beus tri potom 😉 a teda, tak skoro objavit tehu sa mne nepodarilo 😀 , gratulujem 😵

Kati, aha, zakysanka mi nieco hovori, ale to acidofilne som nepila este.

Inac od vcerajska v noci som nedala kojo, dnes prespala celu noc, akosi to nevyzaduje. Teraz mi je aj luto jej nedat, ale musim to vydrzat. Viem, ze cim je diata starsie, tym sa horsie oduca.

Beus, ze ty vobec vahas, ci sa nam tie tvoje vytvor pacia, to je predsa jasne 😵 A ved druha Renca nema maly vekovy rozdiel, maly je podla mna rok medzi deckami, cize ani ja ho nemam maly. A neboj, dostanes kramy- bude aj bejby 🙂

mooc
18. okt 2010

Tehu: test som robila este min. utorok.. To mi meskali 4.den a bol tak rychlo a presvedcivo pozitivny, ze ma to az prekvapilo.. My tiez nechceme moc velky rozdiel.. No a ja som uz tento rok v juni v 9.tt o babo prisla.. Tak dufam, verim.. Proste drzte palec..

Byvame blizko Friedrichshafenu v malickom mestecku na brehu Bodensee a ano, manzel tu pracuje, on sa tu aj narodil.. 🙂 a vy dve ste kde?

S tym kojenim len tisko zavidim.. Nas drobec si vyzaduje.. Niekedy aj v noci a ked nedam, tak sa neda utisit.. Lenze on sa na mna skriabe aj cez den, vyzlieka mi tricko.. To ho ale viem zahovorit, ponuknut cajik a to mu aj staci, ale v noci on v polospanku vysvetlovacky nevnima, caj nechce.. Inak spava v pohode rano aj do desiatej, ale on proste vacsinou musi dotankovat.. A ja sa mu teraz uz aj bojim davat.. Uz len kvoli hormonom, ktore mi lekar minuly tyzden predpisal..

evinkaaa
18. okt 2010

Caute baby. 😉

Vitam novu clenku v nasej teme. Ahoj Renatka. Manzel je nemec, vsak?! Mali ste svadbu tu ci na sk?
Ja som v Mnichove.

Bei - mozem sa spytat - ty najcastejsie robis karamelovu plnku, vsak?! Usudzujem podla toho, ked napises, cim bola dana torta plnena 🙂
To je krasa, ked mala spapa vsetko. To je potom radost varit, ze?!

Renca - nic si z toho nerob, ani ja nepoznam acidko a podobne "drinky". 😀 JA take nieco nemam absolutne rada a ani to nekupujem. A napriklad buttermilch je pre mna "zbrnda". Fuj, raz som to pila a nikdy viac. Ale tak kazdemu chuti nieco ine.
Uz mas cestovnu horucku? 😵

Dani (marosko) - na zaciatok ti stacia nejake vykrajovacky, nejake kostice (aj tych je na trhu habadej, len si treba par vybrat), mozno nejake farby......ostatn si dokupis postupne, ked zistis co chces postupne robit a co ta bude bavit. Podla toho budes dokupovat. 🙂

evinkaaa
18. okt 2010

@mooc - blahozelam k tehu. 😵 Zelam ti vsetko len to najlepsie, nech sa "drobacik" pekne ustelie a rastie a rastie 😵

neurologia
18. okt 2010

@mooc
takze manzel je nemec..ze? a tu ste sa spoznali?....ja byvam v Süßen-e...a jasne ze tentokrat to dobre dopadne a budete mat doma male miminko 😉

deina
18. okt 2010

Moooc, vitaj a blahozelam k tehu. 🙂

BW je co? 😅 Nieco tipujem, ale radsej nepoviem, ktovie, ci tipujem spravne...

Tatino nam dnes opat odisiel, tak to bolo placuuu, ked sa Misko zobudil a uz ho tu nenasiel. Ach jaj... Esteze Mates to tak nevnima.

Bei, nadherna torta, klobuk dole. (Z tej stranky mam aj ja jednu "svoju" tortarku.)

evinkaaa
18. okt 2010

Dani - BW je Baden-Württemberg. 😉 Takze manzel bol cez vikend domka u vas? To ste sa muselu vsetci tesit, ze? A co s bytom? Uz nejake popozeral a nasiel nieco pekne? 😉

deina
18. okt 2010

Tak som si zle tipla... 😅

Cez vikend nam bolo dobre, teraz je zase tazko - s Miskom je tazko, on to zle znasa. Sice vacsinou je ok, ale ked to nanho pride, tak potom ho ledva viem utisit. Nieco popozeral, ale zatial nic vhodne nenasiel. Jeden byt bol nadherny, ale drahy a druhy sice fajn cena, ale taka mini detska, hroza, to ako pre Harryho Pottera. Tak hlada dalej, mame nieco vypozerane, pojde to popozerat. Take, ze Haidhausen napr, to by nam vyhovovalo, lebo je to blizko aj jemu do roboty, aj mne k nasej znamej alebo Bogenhausen pri Anglickych zahradach, tam je par peknych bytov a Westpark. Ale cakala som, ze tych bytov bude viac, pravdupovediac. A strasne vela ich je takych, ze sice velke na plochu, ale darmo je tam velka obyvacka a spalna, ked detska je malinka - tak malinka, ze sa tam nezmesti manzelska postel, zeby sme to vymenili a my tam potrebujeme dat dve deti. Nie hned, ale tak o taky rok mozno... Sice som mala v plane dat ich do detskej, ked bude mat Matko rok, ale Matko nespolupracuje. On chce len mna. 😅

evinkaaa
18. okt 2010

Dani - ale tak BW moze znamenat aj nieco ine 😀
Aha, takze ste stale vo faze hladania. Len klud, tak rychlo to zasa nejde. Radsej si nechajte troska casu a najdete poriadny a pekny bytik, ktory bude utulny a vy sa tam budete fajn citit. To je dolezite 😉 Stvrte, co si napisala su pekne. V jednych mas dostupnu anglicku zahradu a v druhych zasa westpark. Cize oboje su fajn kvoli detom. 🙂

zuzanasaw
19. okt 2010

Reni, vitam novu krv a stastnu tehulku!

A vy, Evi, Bei... mali by ste si brat priklad a pridat sa. Uz ste zabudli, ze tomto fore su stale aspon dve tehulky s priblizne rovnakym terminom? 😵 😵 😵 A ved ked sa nepoznazite, Renca mozno tentokrat novu tehulku dobehne aj v 20.tt 😀 😀 😀

Deina, pre deticky to musi byt strasne. Ty si dospela a samozrejme to chapes, ale detusiky... tie proste nechapu, kam ocko odisiel a kedy sa vobec vrati... vela sil... Ked odisiel na vyzvedy do DE moj muz a boli sme na SK bez neho 2,5mes, byvali sme aspon u nasich, tak to Emke tak nedoslo. A videla ho aspon na Skype. Neslo by to u vas touto cestou? Tak by sa Misko aspon uistil, ze je ocko v poriadku a zarovne by uistil ocko Miska, ze si pre neho pride... bol by to aspon aky-taky kontakt...

deina
19. okt 2010

Zuzka (si Zuzka, ze? @zuzanasaw), na ten Skype som veru myslela, ze ho budeme tak ci tak potrebovat... len teraz to ma tatino vselijako s internetom, kym je v Mnichove, tak este ok, ale casto cestuje a ked ide prec, tam uz net nema, len v praci vacsinou (a to poraduje). Tentokrat aspon pride skor, na Vsech svatych. 🙂 A zostane o den dlhsie, tak sa tesim.

To je taky velky rozdiel v Miskovom spravani, ked tu tato je a nie je, neuveritelne. Ked je len so mnou, tak je celkom aj poslusny, zlate to dieta, bez vacsich starosti a pride tato a koniec, ako z divych vajec. 😀

Takze tu mavate vzdy po dve tehulky? Tak uvidime, kto sa prida...

Ozaj, vo stvrtok ide tatino opat kuknut jeden byt, taky prizemny, terasa, zahradka, velky, Haidhausen... uvidime.

rpinguin
19. okt 2010

Zuzi, nic uz nebude, stacilo, mam odrodene 🙂
Inac volala som do vsetkych skolok na okoli a Maxika mozu najskorsie v septembri 2011 vziat, ak vobec, takze veselo budem mat doma 🙂 , ale akosi som sa s tym uz zmierila, nastastie ma doma na hranie sestricku a kamarotov je tiez dost (takze to vidim pozitivne a usetrime 😀 😀 😀 ) 😠

iii
19. okt 2010

caves,
vitam renatku, to je super, ze mame konecne tehulku!!! prave ma minule napadlo, ze sa nam uz v teme nikto nestara o nachwuchs, a tu ho mas! tak este jedna do paru, ako to vzdy byva....
ako sa zije pri bodensee?

reni,takze si odstavila?

deina, inak toto som si povsimla tiez, ze ked su decka len so mnou, tak ide vsetko hladko. akonahle pribudne jeden divak-pomocnik (manzel), vsetko sa komplikuje. niekedy to robime ajtak, ze ked ideme von, jeden z nas proste pocka von a druhy prichysta obe deti. alebo jeden ide nakupit a druhy ulozi oboch spat. tak to funguje najlepsie.

bei, torticka nadherna, ty mas neuveritelny talent robit to tak nejak uprimne, proste nie su to ziadne napodobeniny, su to cisto autorske vytvory 😵

mooc
19. okt 2010

babule, len kratko, dnes sme so spanim take stastie ako vcera (5hodin v kuse) nemali.. nicolas zaspal o pol druhej a ja s nim a pol stvrtej nas zobudil vrtajuci sused.. vrrrrrr (rano nas zobudil, ked ramoval veci do pivnice) ked vezmem, ze je to nas jediny sused, tak je to dost bezohladne.. ale dufam, ze ked nicolas vyrastie riadne mu to vynahradi 🙂))))

dakujem vsetkym za privitanie a vsetko ostatne neskor.. snad vecer bude chvilka.. 🙂

mooc
20. okt 2010

Bre ranko, tak som nakoniec zaspala s nicolasom, ale manzel ma zobudil kvoli liekom, ktore teraz pred spanim mam bravat (vraj su tazke na zaludok, ale u mna zatial ziaden problem)

evi, brali sme sa tu (na urade), ale nicolaska sme krstili na sk (oboje sme volili cestu najmensieho odporu) 🙂
Brali sme sa v dec. 08 a v aprili sa nicolasko narodil, takze svadba s bruskom v kruhu najblizsich pribuznych..

Beus, nie my sme si hadam pol roka pisali na icq.. Strasne vela sme popisali, mame dost spolocnych zaujmov a zhruba Po pol roku sa claus rozhodol, ze pride kuki sk (a asi aj mna heh) no a potom dosiel este raz a ja sem a vlastne som tu uz zostala.. To bolo 06..
Inak krasna torta, ja milujem take vesele farby..

Dani, nas Nicky zacina mat tiez maniere v pritomnosti tatina.. So mnou chodi na prechadzky pekne za rucicku a vladze vela chodit, ale ked je s nami tata, tak sa mu Este pred domom ovinie okolo nohy a mrnci, kym ho nezoberie na kona a stale sa chce len nosit.. A ani do svojej stolicky si nechce sadnut, ked je papi Doma.. Dufam, ze ho to streckovanie coskoro prejde..
Drzim palce, aby ste nasli super bytik..

Tehu: takze tu byvaju vzdy dve tehulky? V tom pripade cakam na partacku à drzim vsetkym Co Sa snazia palec..

(ospravedlnujem Sa za preklepy.. To nie ja, to len iPod Sa ma stale snazi opravovat à v tuto pokrocilu nocnu hodinu nemam Nerv s nim bojovat)

reni, vy asi zijete v nejakom vacsom meste, ked su skolky take plne, my tu mame 3 à v kazdej by Sa dalo vybavit miesto hned.. 🙂 Ale Nicolas pojde az od 3 rokov.

mooc
20. okt 2010

Bodensee: nemam s cim porovnat a my sme v tomto malomeste spokojni.. A to je hlavne.. À Este som neodstavila.. Moze parkrat potiahnut à potom vymenime za flasu s mliekom (stale totiz ukazuje na moje prsia à pyta si.. Hlavne pri zaspavani à kym si trosku necicne tak flasu nechce - Spekulant moj malicky) Ale cez den mu uz nedam (krkavcia mati) len teda na noc tu trosku à dufam, ze mliecko zmizne ako povedal moj gynekolog..

Fuu dufam, ze som nic nezabudla, ale nedalo mi 2x zaspat, kym som nesplnila, Co som slubila..

À teraz uz dobru nocku/ci ranko???

mammy81
20. okt 2010

Ahojte,
ako sa mate babule??

vitam novu clenku 😉 ,no ako vidim zena spania nema ked takto o druhej vypisuje 😀 😀 (nic v zlom), a gratulujem k tehu 🙂 .

Bea krasna torticka boze ma s Evkou vazne nazhavujete ,len mam obavy ze nakupim ten "kram" k tomu a ma to prestane bavit bo nebudem mat komu vypekat 😅. uz som vcera v katalogu listovala ze co asi by som chcela......

to je asi vsade tak ze ked su zeny same doma s deckami vsetko ide lahsie u nas taky tak. 😀
Ja som momentalne marod minuly stvrtok ma zacala boliet hlava a ja som uz vedela ze migrena bude dlho trvat a trvala do vcera ☹ ale len v oblasti spankov ale som myyslela ze mi ich vytlaci 😠 .a aby nebolo toho malo mam aj sarlach ci jak sa to vola takze som na ATB.
moja skolacka zatial ok len citanie je pre nas nocna mora ale verim ze aj to raz zvladneme 🙂 .Len nechapem preco ich tu ucia vsetko naspamät. 😒
Vcera sme skoncili na pohotovosti pretoze spadla z "Balancierstange rovno na pravu ruku a jojkala cely cas,tak som pre istotu sla ale doktorka ma odhovorila od röntgenu ze pockame den dva radsej ze to moze mat aj len narazene.
tak ju pozorujem ale ked cosi robime ale ona ed nou otoci az sadne tak neviem......nema ani mocspuchnutu tu ruku do slaka ale iste ako sa hovori narazene boli viac ako zlomene 😒 ,tak len dufam ze bude dobre

Deina tak drzim palce aby vam to s bytikom co najskor vyslo 😉

Renca tak co kufre uz zbalene??? 😅

mammy81
20. okt 2010

Ospravedlnujem sa za preklepy 😕

rpinguin
20. okt 2010

Stefi, hahaha, ze kufre, mam len prirucnu batozinu, nema presahovat 10kg, takze som toho moc nenabalila 😀 Dnes som isla spat do obyvaku, nech ma Matilda nevidi a noc dopadla super, cize posledne kojo 19.10 o 2.45, zajtra uz idem, takze je to v suchu. Mlieko bojkotuje, takze ani to nebude, ale Maxik vypije davku na nas vsetkych 😀 V noci nastastie uz nepyta. No ty mas ale doma akrobatku 😉

Reni, ja som v Mannheime, takze je to tu plne, ale uz mi to nevadi, ked pojde neskor, tak pojde neskor. Pol rok navyse ma nezabije, ved partacku ma.

Ingus, ty si sa uz zaMACovala?Ako si spokojna a kupili ste ho nakoniec na tom Unimalle?

evinkaaa
20. okt 2010

Reni - pekny let a este krajsi pobyt v londyne 😵

iii
21. okt 2010

reni, uzivaj si zasluzeny vylet!!!
my za tyzden razime do bavorska, uz sa neviem dockat zmeny. dufam, ze vierka uz zacala piect 😀

stefi, ako inak v skole? ake maju predmety? je to podbne nasim zakladkam? a hned po vyucovani ide domov, ci tam maju aj nejaku "druzinu"?
jo, a este som chcela vediet, ci robia deti aj v inych bundeslandoch jazykovy Delfin test v styroch rokoch, alebo ci to je len vymysel tu v NRW. kamaratkin syn dostal taku tremu, ze zo sto bodov dostal len pat za naviazanie ocneho kontaktu 😀 zda sa mi to byt dost chore...

no, a ja tipujem beu ako partacku novej renatky.......ked nam teda evka nieco medzicasom netaji 😉

renatka, ty si teda v nemecku uz 5 rokov? aj si tu pracovala? heh, dobra zoznamovacia storka 🙂 odkial zo sk si inak?

musim to tu ist trosku zosorovat, kym drobec spinka....podarilo sa mi vcera vynikajuce couscous so zeleninou a hrozienkami, ked budem mat trosku casu, tak to hodim do receptovej temy....zatial tschuuuss

dania
21. okt 2010

Cauky! Ahoj Renco, vitej! Hehe, pekne virtualni seznameni... 😉
Renco (pinguin), krasny pobyt v Londyne! Haha, to bude kalba, po takove dobe bez deticek: Jeste si pamatuju, kdyz jsem byla poprve bez Timmyho, tak jsem z toho byla vyrizena vic nez on 😀
Ingi, kuskus joooooo
Ja nevim, jak je to s tim Delfinem, ale je to smutne, kdyz musi 4lete deticky na zkousky!
Steffi, co Sofci rucka, uz lepsi?

mooc
21. okt 2010

ahojte.. no ono to bola celkom sranda s tym zoznamenim i stahovanim sem.. vlastne nikdy sa mi ani nesnivalo, ze ja by som mala ist niekam do zahranicia.. a akoze natrvalo uz vooobec nie.. stale som vravela, ze ked vsetci mladi a sikovni (ach to moje sebavedomie 🙂 ) odidu do zahranicia, moze ist sk doprdele.. 🙂)))
a isla som sem na navstevu, po mesiaci a pol sme boli po moje zvysne veci a odvtedy som tu.. heeeh
a s pracou tiez zaujimava story.. prvy den ked musel claus do prace som sa doma vynudila a tak som druhy den sla s nim (rodicia maju malu elektrofirmu a tam robi svokra, svokor, manzel, svagor=cela family) pomahala som v kancli svokre odkladat papiere, alebo ukladat do regalov, ked dosiel tovar, robit cenovky a tak.. a asi po mesiaci (blizili sa vianoce a v obchode zacal byt natresk, tak som zacala pomahat aj v obchode) no a tak sme to chceli spravit oficialne a zacala sa mala papierova odysea s uradmi.. povolenie na pobyt, az ked bude pracovne povolenie.. pracovne povolenie ano, ked mas najdene miesto, ale oni musia overit, ci neexistuje v nemecku iny nezamestnany clovek, ktory by tvoju pracu mohol robit.. stale chodili na firmu papiere z pracovneho uradu.. az kym tam svokor nezavolal, ze on nikoho ineho nechce a nepotrebuje a mna berie, lebo som buduca nevesta (hehe to sme o svadbe este ani nesnivali) no a do 3 dni dosli potvrdene papiere.. dostala som pracovne povolenie aj povolenie na pobyt.. ale teraz nerobim, este som s nicolasom doma.. pretoze ho do 3 rokov do skolky davat nechceme..

renatka, aj ked uz si asi prec, uzi si to..

paula
21. okt 2010

Ingi, delfin4 je jen v NRW.
Mooc, Renata vitej mezi nami. Jen jsem proletla posledni stranku, jak se jmenujes? Ty problemy kolem ziskani pracovniho povoleni znam. Me ho nakonec nedali 😒 dostala jsem ho nakonec mnohem pozdeji.

paula
21. okt 2010

Jezis ja jsem uplne blba. Renata, jak se jmenujes??? To muzu napsat fakt jenom ja. 😀 😀 😀 Skoda, ze to tu pak nejde zpetne smazat, jako na FB. Takto se vsichni stavate svedky me debility. 😠

neurologia
21. okt 2010

@paula
mooc-sa vola renata.... 😉

neurologia
21. okt 2010

@paula
jaaaj ja ti pisem a ty zatial napises dalsi pripevok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre