Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
16. nov 2010

vierka - vitaj spรคt. Tak ako v berline? Isla by si tam byvat? ๐Ÿ˜‰

bei - ako bolo na laternenumzug-e? ๐Ÿ™‚ Mas aj nejake foto?

schatzinkaschatzinko
โ€ข
16. nov 2010

v Berline fakt fajn, ale ja som na tieto velkomesta moc neni... a mne osobne sa Berlin az tak velmi nepaci๐Ÿ™‚ na sestrinu otazku, ze ci sa chcem ist niekam pozriet, som spontanne reagovala a co sa tu da???? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ niezeby som bola uplne mimo, co sa tam da vidiet, ale uz som tam niekolkokrat bola a stacilo ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ja radsej pekne tu u nas v oberpfalz๐Ÿ™‚)

leelo
โ€ข
16. nov 2010

Vierus, ved aj ja v soku - pridem do temy a blahozela sa vierke k tehotenstvu. skoro som odpadla ๐Ÿ˜€
a to U6 je dobre ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
s tym ockovanim ma dr. nepresvedcila. tvrdila mi, ze nedavno bola v mnichove epidemia masen. ako mohla byt epidemia, ked su vsetci ockovani? ci ockovanie nechrani na 100%? ๐Ÿ˜– proste nie som s tym einverstanden, tak nedam. do 2 rokov isto nie.
a co som to citala, ze Amelie lozi? to je aka sikovnica!! ๐Ÿ˜ต asi vie, ze je doktorske dieta, tak uz od malicka sa snazi byt rodicom po voli ๐Ÿ˜‰

baby, inak na sk som uz ficala na tej parnej rure. je to super vecicka. robila som na tom vsetko. zohrievanie jedla az po sterilizovanie flias a pod. sa tam da.
a dalsia vec zo sk k teme tradicne potraviny - od juna som zase pila vineu, a to uz vobec neni vinea. je to bazova voda s bublinkami.
a knedlu nerobim, staci mi knedlovy zadok ๐Ÿ˜ ale fakt, ja si to nechavam ako babkinu specialitu a vzdy si ju doprajem, ked ideme k nej. ma to pre mna tym padom speci caro ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
16. nov 2010

peti - vinea ti chutila ako baza? Ja som ju tiez pila a mne chutila tak ako som poznala. Ale priznam sa, ze moc ju nemusim, pretoze sa mi zda nesmierne sladka. Nemam rada take sladke napoje.
Aj ja mam, tak ako ty, nejake jedla, ktore mam najradsej od toho dotycneho cloveka, pretoze od neho mi to najviac chuti. Napriklad segedinsky gulas robi moja maminka najlepsi na svete ๐Ÿ˜€ a aj moj manzel ho papa najradsej od maminky. Vzdy ked sme u nasich , urobi maminka gulas. To uz je tradicia. ๐Ÿ˜€

vieri - byva tvoja segra priamo v berline?

dania
โ€ข
16. nov 2010

Holky, no to tu mame ale krasne novinky!
Veroniko, mooooc gratuluju, moc mile jak to Mimi prijala ๐Ÿ˜ต
A doufam, ze brzy pribudou dalsi tehulky.

Nas vyletik do Berlina byl svetovy, zasli jsme vecer do Reichstagu, ta spirala v kopuli je vazne uzasna a Timmyho to z nejakeho duvodu strasne nadchlo. NAse vyprava na velvyslanectvi snad taky prinese plody (za par mesicu) a jinak jsme jen tak trochu pochodili po centru. No a Verku jsme samozrejme nepotkali (Verko, to bylo takove okamzite rozhodnuti, my jsme to taky nevedeli cca do patku, ze pojedem ๐Ÿ˜€)... A po ceste zpatky jsme jeli po okreskach, pekne podel Labe, zajeli jsme se kouknout do Gorlebenu (na skok od Zuzky ๐Ÿ˜‰), dali jsme si erbsensuppe ve feldkรผche, no takovy spravny on-the-road zazitek.

Monco, wald kiga se mi z principu libi, ty deti jsou tam takove oslehane, otrkane, ale jinak o tom zase tak moc nevim a u nas stejne zadna neni v okruhu 100 km, takze neni co resit.

Zuzi, s tim azbestem to vazne budete muset nejak profesionalne poresit. Moje mamka taky chce menit na chate eternitovou strechu, tak jsem se desila, co to bude stat, ale vypada to, ze to nebude tak horke, v Cechach se to zatim nejakak extra neresi.
Tak jeste ja se blysknu s nasi skolkou: 150 EUR za 8:00-11:45. Bez jidla. U nas ve vesnici je to dokonce 175 nebo tak nejak. Ale socialne slabsi rodiny maji slevu. Ale predskolaci zadarmo.

Lubi, Reni, Timmy taky mluvi v zenskem rode... ๐Ÿ˜€

Jo kachna se zelim a knedliky? To delame ted v patek, mame s kolegy "vanocni besidku" a budeme pict husu (kterou jsme prvne v laborce zmerili, prisla jako vzorek potravin, ale pssssst, to se nema delat! ๐Ÿ˜‰) Ja nastesti jsem v tomto projektu vyvazla se zadanim: vegetariansky pokrm, protoze bych si ani na jedno z te trojkombinace netroufla. Ale knedliky budeme mit urcite takove ty hnusne nemecke gumove slizaky... Teda nic proti nemecke kuchyni, ale ty knedliky fakt neeee.

Lubi, T ma taky sople ted nepretrzite uz asi mesic a zezelenaly az ted, ale zato uz jsem to dostala i ja, asi abych s nim lip soucitila... A co vase sirokospektra ATB, pomahaji i na sopliky?

Peti a o cem bude ta vase diplomka? To je super, ze mas nejake odreagovani od maminkovani ๐Ÿ™‚

leelo
โ€ข
16. nov 2010

Dani, radost citat od teba aj 2 vety o cestovani ๐Ÿ˜ต ten reichstag laka teda aj mna, mozno by som zastihla aj Angelinocku v praci ๐Ÿ˜€ ta pololegalna husa ma neprekvapuje, ved vy aj zmrzlinu tekutym dusikom vyrabate...tak prijemne posedenie a dobru chut ๐Ÿ˜‰
diplomka bude americka literatura 20.stor., zameranie na postmodernu - moj oblubeny Tom Wolfe - citala si nieco od neho? este to chce nejako okresat. ja jej mam pomahat s prekladom uryvkov, ich vyberom a interpretaciou. toto ma bavi, len nechapem preco chce robit diplomku z angliny, ked v tom nie je az tak doma...

Evi, mama mi vravela, ze sa zmenili majitelia zavodu, co robi vineu a teda asi aj receptura. no odkedy vineu poznam, tak sa jej chut zmenila uz dobrych parkrat, to uz nie je ta vinea nasho detstva. teraz mi to fakt chutilo ako bazovy sirup a velmi sladky navyse.
ako pises o segedine, normalne som preglgla naprazdno ๐Ÿ™‚

iii
โ€ข
17. nov 2010

dobra ranko kukucky,

veronika, obrovitanska gratulacia, no to su ale novinky, ze vraj 18 tyzden!!! ako to zatial prezivas? co unava? no ty sa uz ale urcite aj pomalicky zaokruhlujes.....hahaha, no to bude ina polievacka, ti poviem ๐Ÿ˜‰
pocuj, je mi toho strasidelne luto, ze som v rgs prepasla jedinu a jedinecnu prilezitost na caffekuchen u vas, ale snad pochopis, ze po stretnuti s vierkou and co. sme si uz netrufli na ziadne ine blind-dates ๐Ÿ˜€

danka, no paradicka, ten vas vyletik, cim je gorleben vynimocny? okrem atomoveho odpadu.... cesta po lokalkach musela byt pekna, severovychod je pre mna uplne nepoznana cast nemecka...nabuduce idem s vami. hahaha, takze hus asi nebola radioaktivna, ked ju nakoniec zjete?

monika, diky za link na tu vasu waldorsku skolku.chcela som vediet tvoje konkretne pocity z nej, ako to tam prebieha.......kamaratka ma syna vo waldorfskej skolke u nas v dortmunde, no a je to prazvlastne - napriklad deti idu kazdy den von, nie vsak na ihrisko, ale idu na dlhu prechadzku (pocas ktorej neprebieha ziaden socialny rozvoj, malo rozhovorov, lebo vsetci pocuvaju vychovavatelku....). namiesto klasickej hry s babikami alebio autami deti varia (resp. vari vychovavatelka a deti pozeraju a potom to zjedia)......atd., proste cinnosti, ktore robim s drobcami aj sama doma a pocas ktorych sa podla mna nemozu tak rozvijat ako pocas spontannej hry. zatial co predskolske deti v normalnej skolke vedia casto pisat a citat, vo waldorfskej skolke cakaju, kym o to dieta samo prejavi zaujem (coho sa samozrejme nedockaju). no neviem, ona sama je z toho akasi verzweifelt...

vierka, prave pozeram na nase U6 a 11,9kg ๐Ÿ˜€
jeminecky, letim

jo, peti, ake bolo stretnutie s katkou? rozpravaj, prehanaj, ohovaraj, sme zvedave na vsetky drby ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
17. nov 2010

vierka, u5 myslim tiez

verohit
autor
โ€ข
17. nov 2010

zenule dobre predpoludnie vsetkym..... jeeeho tak vy ste na mna este nezabudli ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜€ vrucna vdaka za pekne gratulacie, velmi som sa potesila ๐Ÿ™‚
mavam sa dobre, toho tehu je zase celkom ina pesnicka aka bola s Mimi. naprv som sa obavala ako to budem zvladat, dieta rano odkucirovat ked mi bude blbo, ale to babรคtko pochopilo moju situaciu, a mam doteraz super tehu, byvalo mi blbo len vecer, to som uz nemohla ani poriadne vecerat, ale sable zatial neboli (co bol pri Mimi opak) a s unavou je to tiez uz prec.... ale musim sa priznat ze si kazdy den idem lahnut s Mimcou aby som zvladala cely den..... mam aj svoje slabsie chvile ale dufam ze to bude nadalej take ako doteraz..... ๐Ÿ˜‰

co sa tyka skolok, no fakt si nemozem pomoct, je to vsetko zaujimave, ale stale mam akysi tichy pocit za nase mala komancisticka skolka v Topikoch bola the best... ๐Ÿ˜… ja som pocas poslednych dvoch mesiacov obehla 8 skolok s rozlicnymi pedagog. smermi napr. montesorri atd. ono je to vsetko mile, ale mne to pride vsetko take ine... tak som si povedala ze kde nas co najskor zoberu tam pojdeme (teraz ale dufam ze vyjde ta kde sme este neboli).
a len tak na porovnanie s jaslickami kde Mimca chodi sme vsetci veelmi spokojni, riaditelka je skvela zenska, otvorena a prirodzena skratka sa vieme pri kazdom stretnuti pohladit a vyboskavat.... ๐Ÿ˜€ a len tak na porovnanie za 24 hodin tyzdenne inkl. obed (cerstve tagliatelle, vari im tam jedna pani kucharka -ruska) ๐Ÿ˜ ktora sa neboji pracovat s mukou a vajciami, desiata 400โ‚ฌ mesacne ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ takze fakt usetrime ked pojdeme cim skor do skolky.....

Evi ja sa uz tesim na tu knedlu... inak mne tie gumenice celkom chutia, ale asi preto ze knedlu si dam vรคcsinou len ja, Mimi to nemusi a manza ma s tym hned asociacie so schweinebraten (pre moslima nieco ako cesnak pre drakulu ๐Ÿ˜€ )

no inak pekne si to tu vyletujete, ale ved to je len dobre treba vyuzit kazdu moznost, hlavne ked by sa mal clovek nudit doma v bude pri takom novembrovom pocasi.... ako deti sme s nasim ocinom polozili kazdy kut v na Slovensku v Cechach a nejake to zahranicie.... teraz z toho este stale profitujem..... momentalne len makame, a makame takze je taky Stillstand, ale zase si vravim ze s takym drobcom a dalsi bude, to odkladam na obdobie ked pojdu do skoly a budu naucnejsie vylety uz trosku vnimat.... take spontanne vyletiky ako ideme do Passau s volnou prechadzkou hore dole podnikame.... ale narocne programy nevyberame..
a ako som uz spominala Dani, a spol. s vami si clovek naozaj rad zacestuje aspon prstom po mape ๐Ÿ˜‰
inak no tak dobru chut a prijemnu tesenicu v praci..... potom napis ako huska chutila a s akymi nasledkami to bude ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰

Ingrid
si ospravedlnena, na buduce volte to spravne miesto stretnutia aj s Vierkou ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰

Peti
ta tema na diplomovku je naozaj zaujimava...

Vierka
U5 a 11.9kg , no my budeme mat niekedy najblizsie uz U7a s rovnakou hmotnostou ๐Ÿ˜ข ๐Ÿ˜ข ๐Ÿ˜ข

krasny den vsetkym!!

verohit
autor
โ€ข
17. nov 2010

a my sme vcera vecer otvorili predposlednu flasu "vzacnej" slovenskej marky.... biela nam chuti marka a cervena vinea tolko k inym a povodnym chutiam ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
17. nov 2010

veronika, pozeram, ze cerstva pasta v regensburgu naozaj nie je zadarmo.......prave som sa docitala, ze uplne najidealnejsi rozostup medzi surodencami su 3 roky, tak to ste vymakli skoro presne. vies uz pohlavie?

verohit
autor
โ€ข
17. nov 2010

Caves Ingrid, ha,ha, s tou pastou si to vystihla....
aj ja som to uz citala ze 3 roky je idealny odstup, tak som zvedava ako to s Mimcou potom "zaveje" ked pojde to tuheho teraz sa pre nu este nic nezmenilo.... ale berem ta za slovo ze babรคtko bude potom naj hracka.... ake to je teraz u vas??? z Marcelka uz je velky chlapcek, fakt ho hrozne leti.... a pohlavie zatial este nevieme... minuly tyzden som bola na kontrole, to sa fakt este akosi nedalo vydiet, i ked mam pocit ze moja doky je so vsetkym taka rozvaznejsia ruku mi podala az ked bilo srdiecko ๐Ÿ˜‰ kedy ste to vedeli vy??

verohit
autor
โ€ข
17. nov 2010

vidiet... ๐Ÿ˜Ž

neurologia
โ€ข
17. nov 2010

@verohit
verca moj doky je tiez taky rozvazny...ja som sa pohlavie dozvedela dost neskoro....uz som bola od zvedavosti bez seba ๐Ÿ˜‰ on sice povedal ze vidi co to je ale nieje si na 100% isty tak ze si este pockam ...a az ked poriadne videl a bol si isty tak vtedy povedal ved naco by mi povedal ze je to napr: baba a potom na dalsom uuuups sekol som sa je to chlapcek...a joss sa vzdy tak tocila -no jednoducho nechcela nic ukazat...

iii
โ€ข
17. nov 2010

veronika, no nikdy nevies, ake to nakoniec bude.... u nas teda marcel elenku uplne zerie, ale E je dolezita, teda ked sa rozhodne, ze sa s nim bude hrat, tak nadhera, ale ked sa rozhodne inak, tak peklo. ale ajtak je to neuveritelne, ako zo seba vzajomne profituju. ale mas obrovsku vyhodu, ze mimca bude v skolke. pocuj, ale klaplo vam to na pockanie, nie?

peti, evi, ja teraz "ujizdim" na malzbiere.....vinea je strasidelne sladka

neurologia
โ€ข
17. nov 2010

@iii
heh dobra otazka :klaplo vam to na pockanie....

schatzinkaschatzinko
โ€ข
17. nov 2010

@verohit- veronika, to u nas nie su take miery, to su u Ingovcovcov ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ u nas 6,2kg, uz im sliapeme na paty ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

no neviem, ked sa Ingina familia dotrepe do Rgs, neviem si predstavit sirku vasho sortimentu, ale tazko uvazujem, ci im bude stacit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ a to nehovorim, ked sa pridam ja, ako poriadny znalec povrchovych sladkych glazur ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ale je super naozaj, ze vsetko prebieha takmer hladko, drzim palceky, nech to ide aj tak nadalej a potom si vyzdvihenete pekne drobceka v St. Hedwig๐Ÿ™‚) este raz dakujem za odporucania a keby rodim 2x tiez si vyberiem tuto kliniku ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

vinea, hm, nerobi sa vam pritom take, ze akoby vam prsia bublinky v nose????viete, co myslim ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ lebo mne hej ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

nase slnko dneska zavelilo 0 5,00 ze, dost bolo spanku, ale odmenou mi bolo krasne bababababa, co ma dostalo ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

ozi @iii Ingi, ten malzbier je akoze bier alebo cosi take ako karamalz..ja som na zaciatku kojenia svistala na tomto..ak bier..uz chapem, preco ten vesely usmev marcelka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

schatzinkaschatzinko
โ€ข
17. nov 2010

jejda asi by som mala obmedzit pocet smajlov, vyzera to tak vulgarne ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

leelo
โ€ข
17. nov 2010

Vierka, aj my sme mali pri U5 presne 6,2kg. a vtedy ma pedka zdrbala, ze je to malo a ze preco kojim ๐Ÿ˜… (narodil sa 3,1kg) takze tak...
karamalz = malzbier - alkohol frei. ja na tom ficim uz od porodu, na radu hebamme. inak ja sa z toho aj najem, strasne syte to je ๐Ÿ™‚ a niekedy mi pripada uz aj karamalz sladky, nie to este vinea.

neurologia
โ€ข
17. nov 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka ked uz tak vsetky baby vytahuju udaje kolko mali na U5 zdvihla som ten moj zadok a sla sa kuknut....tak na U5 sme mali 7135 g a 64 cm ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
17. nov 2010

pozeram, ze vo Weidene maju dnes veselo ๐Ÿ˜€

Verus, ja som este negratulovala, takze z celeho srdca len to naj....joooooj ako by si ma potesila, keby si na to tehu prisla teraz niekedy ๐Ÿ˜‰ , no a ja som vedela pohlavie hned od zaciatku, pri oboch deckach, takze som bola rada. Aj ked pri dievcatach to na 100% nikdy nepovedia.
Inac mne sa 1,5 rocny rozdiel medzi deckami celkom paci, ani skolku nepotrebuje, sa vyhraju uz teraz. Maxik skolku dostane aj tak az o 3,5roka, takze mu neostava nic ine len sa hrat s Matildou. A co sa skoliek tyka, tak ako som uz pisala, schnick-schnacki nepotrebujem, uz som vytriezvela z mojich planov a predsatvzati, berem tu, kde ho vezmu od troch (cize zrejme ziadnu โ˜น )
A v tom cestovani sme my tiez neni bohvieaki borci, muz mal Elternzeit 2 mesiace a stihli sme akurat Taliansko a Slovensko a to stacilo bohate ๐Ÿ™‚

schatzinkaschatzinko
โ€ข
17. nov 2010

no Amie mala 3,22 pri porode.. a tusim aj na pediatrickej propedeutike sme sa cosi take ucili, ze dieta ma do pol roka svoju porodnu vahu zdvojnasobit. takze ukazkovy mimiak ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ peti, myslim, ze najvysii cas zmenit pediatra ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰
haha, ze najem z karamalzu..uz viem, v com spociva tajomstvo tvojej stihlej linie ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜Ž este ma napadlo k tomu ockovaniu, ze ockovanie nechrani na 100 percent..ved , co je uz 100percentne..ale aj napriek tomu ja osobne zaockovat dam.. ono pripadna predstava subakute sklerosierende Panenzephalitis mi nerobi moc dobre..

neurologia
โ€ข
17. nov 2010

@rpinguin
renca o tom aky vekovy rozdiel medzi detmi..to je fakt indi-vindi...mam kamosku na slovensku maju 6 rocneho syna...a este stale ma pocit ze druhe nie ...ze ked bude mat maly tak 10 rokov bude ten idealny cas....a rzdiel medzi detmi podla nej....kazdemu ako vyhovuje...ale statistika moze ukazovat 3 roky ako ideal....

leelo
โ€ข
17. nov 2010

ozaj, veronika, to mas ukazkove tehotenstvo. ak ti doteraz nic nebolo, tak uz si za vodou ๐Ÿ˜‰ mne bolo uplne perfektne, citila som sa lepsie ako pred tym a aj potom. ja by som mohla byt vlastne stale teho ๐Ÿ˜€
a pohlavie mi povedali uz pri nt screene v 13.tt, ale ja som im neverila ๐Ÿ˜ chodila som k takemu starsiemu dr., co robi len ultraschall a ten vravel, ze s dobrym pristrojom sa da vidiet vsetko a zle otocene babo neexistuje. to som pocitila v 20.tt na morfologickom screeningu, ked tak maleho tocil, ze som to citila az na chrbtici.
a mas nejaky tusak, co by to mohlo byt? ๐Ÿ˜‰

ingi, no s katkou ubehli takmer 4 hodiny ako nic. ani materske pudy ma nevarovali, az pohlad na hodinky ๐Ÿ˜€ katka ma za sebou vela zivotnych skusenosti, je to pracant, vsetko zvladla v cudzej krajine sama. to je uplne ine, ked sem pride muzova prisavka ako ja ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜€

vierka, ved ja som sa vam tu po U5 aj zalovala. nasa dr. ako prava nemka neznasa kojenie a najma u mna. kedze ona pojem Zungenband neuznava, podla nej nemam mlieko, nikdy som ho nemala a som psycho , ktory nuti dieta len ozuzlavat bradavky...

rpinguin
โ€ข
17. nov 2010

@neurologia Bei, kazdy bude predsa davat do popredia predsa prave ten vekovy rozdiel, ktory prave ma ta zenska, takze moja mienka. Este nikdy som nepocula od zenskej, ktora by nadavala na to, ze ma decka daleko alebo blizko od seba. Ja som to inym neodporucala, len konstatovala svoju situaciu. Ono musis v zivote aj tak vo vsetkom hladat nieco pozitivne ๐Ÿ™‚

@schatzinkaschatzinko Vieri a do roka verdreifachen, takze ste ukazkovi ๐Ÿ™‚ Ja som bez zlteho zostitka nahrata, takze ani neviem, ako to bolo u nas a zdvihnut sa mi nechce od Milky a kavicky ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
17. nov 2010

@leelo Peti, ja si tu story pamรคtam, sme to tu aj hromadne preberali ๐Ÿ™‚

felli
โ€ข
17. nov 2010

Vsetky vas zdravim***Filipko spinka,chvilku si zarelaxujem a vrhnem sa na zehlenie ๐Ÿ˜’ s vekovym rozdielom ked uz sa niekto rozhodne planovat tiez zo skusenosti v rodine vidim ze su tie tri rocky najlepsie,kazda mamina si pochvaluje ako sa deti spolu pekne vyhraju.Pokial si rodicia nechaju pauzu tak je zasa asi lepsi vรคcsi vekovy rozdiel,to mladsi surodenec asi vyrasta skoro ako jedinacik,ale je to krasne vzdy ked sa vsetci tesia a ocakavaju ๐Ÿ™‚

leelo
โ€ข
17. nov 2010

reni, s tym rozdielom si to presne vystihla. nikto nemoze hodnotit nieco co nema uplne spolahlivo a horekovat nad svojim zivotom je o nicom ๐Ÿ™‚
ja som to teraz kukla uplne presne v zltom zositku: 6210g, 63cm
ja som myslela, ze tam ide hlavne o tu korelaciu vaha-vyska, ved teraz v roku tam bol benji v 92.percentile ๐Ÿ˜•

neurologia
โ€ข
17. nov 2010

@rpinguin
renca ved jasne ze si to nikomu neodporucala...ved som pisala ze je to individualne....a ti poviem kebyze nehlada clovek pozitiva tak by ho uz davno "piclo"

leelo
โ€ข
17. nov 2010

ja sa na 2.dieta zatim nechystam vobec, ale prave vcera ma napadlo, ze tandemove kojenie moze byt zaujimava skusenost ๐Ÿ˜‰ to by nasu dr.rovno odviezli v kazajke ๐Ÿ˜€
reni, ja si asi liecim to zameskane kojo z obdobia tazkych zaciatkov a ponukam stale prsniky aktivne. minule som ratala - tak sme na 8 kojo/den. noc prespi vpodstate celu, o polnoci sa budi posledny krat, potom uz az rano

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre