Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
17. nov 2010

@schatzinkaschatzinko tak to mas pokladika - pediatra 😵 snad by tak reagoval a stal pri tebe, aj keby ste mali problemy. a koncom novembra idete do prikrmov? dalsia etapa v amelkinom zivote 😵
verim, ze by som tu nasla kojo-freundlich pediatra, ale uz teraz to nehori. po roku maju uz aj skalni podporovaci na kojenie vselijake nazory 😉 pomoc som potrebovala vtedy

leelo
17. nov 2010

@iii fakt si pamatate ako som bola zmatena po U5? vierka bola este tehoska vtedy. a nakoniec tu istu vahu maju a su vysmiate 😀
marcelko sa inak ako tukovo ani tvarit nemoze. nezarastaju mu ocka tukom? 😉 a trnky este ficia?

iii
17. nov 2010

peti, no jasne, ze si to pamatame, nezabudni, ze mas docinenia so studovanymi damami 😀 😀 vierka bola vtedy tehoska a bola si nechat spravit frizuru, kde sa dozvedela, ze ma gulatu hlavu a cervenu tvar 😀

leelo
17. nov 2010

a ze jej smrdia nohy!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

mammy81
17. nov 2010

Veronika srdecna gratulacia 😵 😵 .Takze z Mimi bude velka sestricka,je to krasne ked sa uz teraz tak o vas stara 🙂 . no a mame dve tehulky.....
Peti a ty co tak chudnes ved uz si tenucka na tyh fotkach z krstu maleho.... 🙂

Inac pripajam sa Regensburg je nadherne mestecko 😵 ja som si ho uzivala dva roky a stale ma to tam taha 😕 .

no Inga mi sme mali na U5 9490g a 68kg a mala som jej nasadit dietu 😀 😀 ,takze niesi v tom sama 😉

mammy81
17. nov 2010

@iii
@leelo boze vy ste masky 😀 😀

ale presne tak to vtedy bolo. 😉

schatzinkaschatzinko
17. nov 2010

@iii @leelo- vy ste kozy 😀 😀 😀 😀

leelo
17. nov 2010

@mammy81 este ddatocne dovol, aby som ti zazelala vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne zdravie tebe a rodinke
foto torticky, co si sem davala (pre svokra?), tak ta vyzera famozne, urcite aj taka bola. nadherna!
inak ja nechudnem naschval, ja praveze jem vela a rada. ved polovicu casu s katkou v kaviarni som jej rozpravala o jedle🙂)

mammy81
17. nov 2010

Peti dakujem velmi pekne 😵 😵

schatzinkaschatzinko
17. nov 2010

peti rozpravat a jest su dve rozdielne veci 😀 😀 😀 😀

mammy81
17. nov 2010

s akou Katkou?? s Yanni??? som nejak mimo 😀

ja v poslednom case doslova zerem ale len sladke neviem preco 😕 😕 a potom sa cudujem ze mi kufor rastie 😝 😀

Bozicku uz len par tyzdnov do vianoc a ja nic nemam pre nikoho z family 😠 keby som aspon potuchy mala co komu treba,ale ani to nemam.a mat tak vo vacku 1000eur to by sa dalo nakupovat hajajajaaaaaaaaaaaaj. 😅

mooc
17. nov 2010

kde sa mam prihlasit??? aj ja chcem, aby ma za prispievanie na konika platili!!! 😝 😀

veronika: mne bolo pri nicolaskovi tak ako pri tebe, ze nic.. proste skvele.. ani raz mi nebolo zle.. a jedine, preco som vedela ze som tehu (okrem rastuceho bruska od 6.mesiaca), ze mi nechutil syr..
a teraz mi bolo 3 tyzdne nonstop zle.. v noci som sa na to budila.. na nase rodinne vecere som sa divala len z opodial.. a keby nebolo nicolasa, asi by som celu dobu nebola ani z postele vstavala (okrem wc) nastastie uz je trochu lepsie.. 🤐 ale syr mi stale neberie.. 😖

U5: 8740, 66.. my mame tiez celkom fayn lekara.. az na to, ze ked vidim, ze nicolas trpi a neviem mu pomoct a pan doktor povie naklonit postielku, k hlave prekrojenu cibulu a spavat pri otvorenom okne a tvari sa, ze nam tym pomohol.. tak vtedy mam nervy.. po u6 + ockovani mal nicolas tyzden 40tky (41 noc a 39 den) no sli mu aj zuby.. aj bol nejaky prechladnuty.. vsetko v jednom.. a to mi teda vsetko jedno nebolo.. navyse tu boli nasi + brasko so svagrinkou (nicolasove narodeniny sme slavili na velku noc) a ti mi teda na nalade nepridavali.. lebo toto by sa na sk nemohlo stat.. kazdy den u lekara a ziadne lieky.. a preco mu neda nejake atb.. a bla bla..
inak ked sme boli na tej u6 (11580), tak to uz nas pan doktor upozornil, ze mame nicolaskovi davat nizkokaloricke produkty.. mliecne vyrobky raz za den.. nesladene napoje.. aaaaale materskeho mliecka moze kolko chce.. 🙂)))

vianocne darceky: tiez nemam! ale dnes som krpcovi objednavala mikulasko-meninkove.. dostane taky babatkovsky mp3 prehravac s moznostou spevu do microfonu.. no tak som zvedava..
inak ak pan doktor v stredu inak nepovie/neodporuci, tak ideme vianocovat u nasich (naposledy som u nich zacala spinit, tak preto sa toho aj trochu bojim) ale aj sa tesim.. mame 2mesacneho synovceka, ktoreho sme este nevystiskali..

baby, nechudnite.. uz aj tak som tu najvacsi pampuch medzi vami.. 😢

lindau tuto nedelu..

felli
17. nov 2010

@iii je je,tak to je hrozny nazov,tak do takeho klubu sa nehlasim ani ja 🤐 😵

leelo
17. nov 2010

@mammy81 Steffi, ano, s nasou Yanni - Katuskou 🙂 no ja som to cele zahrala tak, aby sme sedeli vonku pod ohrievacom, lebo ak by som nazrela dnu do kaviarne a zbadala tie zakusky, tak by som si musela objednat z kazdeho druhu a to by sa ma katka zlakla 😀 straaaaaaaasne mi ide sladke 😝

iii
18. nov 2010

evka, katka, aj ste nieco popili?

renatka, prave pozeram na svoje zapisky zo stanovacky pri bodensee, tak ze vraj sme boli v lindau, ale za nic si na to neviem spomenut. ale pamatam si na meersburg, to bolo krasne mestecko. keby si vedela, ako ti zavidim lokalitu......
dala si nicolasovi nejaku nahrazku za kojenie?

ideme na obhliadku jedneho domceka, marcel chce samozrejme akurat teraz spat.....no to bude divadlo!

ozaj, baby, chcem kupit muzovi na vianoce navigaciu do auta, zatial nemam sajnu....ale ak mate nejake uzitocne tipy, sem s nimi 🙂

neurologia
18. nov 2010

@iii
inga my mame navigaciu mio a absolutna nespokojnost....je pomala ta zenska co to hovori taka opozdena alebo ako....ked sme akurat pechadzame popri vyjazde zacne pouzite dialnicny vyjazd ale ktory to nepovie krava jedna....takze sme ten soft zmazali a natiahli don I Go.....ale to je len soft...
nasi teraz kupili garmin...podporuje TMC spravy...aj telefon vies tam napojit cize aj ako handsfree ho pouzivas....zatial su spokojny aj so softom....s garminom je vela nasich znamych spokojnich....co sa o mio neda povedat....
a zakon schvalnosti ked clovek niekam potrebuje a dieta chce spat dobre poznam...prajem prijemne okukovanie...a potom samozrejme ocakavame report ako a co .... 😉

neurologia
18. nov 2010

@iii
jaaaaj a ak ta zaujima ako u nas 🙂 ja som joss ziadnu nahradu kojenia nedala...vyzera to tak ze vecerne kojenie nam uz odpadlo vobec nechce( sama sa tak rozhodla)...takze napijeme sa vodicky (ine nechce) a ide sa buvat....

mooc
18. nov 2010

@iii nahradu za kojenie? Ani nie.. Je nauceny na plnotucne mlieko z flasky (sosaveho pohara) a posledne 2-3 tyzdne sme ho v noci ucili na caj miesto mlieka (lebo mlieko tahal vzdy kym nebol pohar prazdny a caju sa napije, flasu odhodi a spi dalej, nie ze by sme mu mlieko nechceli davat, ale on by nemal problem s litrom v priebehu noci) a vlastne sme sa neodstavili mojim alebo jeho rozhodnutim.. Proste on si od piatku nepytal a ja som neponukla.. A vsetci sme spokojni..

Meersburg: vacsinou tatial len prechadzame, ale vlani sme si v juli urobili "nadherny" rodinny vylet.. V jednu nedelu, ked bol meersburg natrieskany hlavanahlave, lebo ked sme tam prisli, zistili sme, ze je predajna nedela..... Aaaa nenasli sme iny bankomat ako Sparkasse a tak som mala zmrzlinu za 7,40 (2,40 + 5 za poplatky) a potom ma s tou zmrlinou Este aj osa nahanala... Akoby tam nikto iny nelizal 😝
to som sa velmi tesila domov..

À KDE ste boli stanovat???

mooc
18. nov 2010

Navi: my sme mali jednu 4 roky a v lete nam nejaky hajzlik vykradol auto (navi, autotelefon- moj mm ma dvojitu kartu do mobilu, jedno mal pevne v aute na handsfree ( aleee uplne stary Siemens) a najhorsie, ze mm mal v aute penazenku ( prazdnu, len s dokladmi) + 2 eura, co boli v aute ako rezerva do nakupnych vozikov..
Odvtedy mal dve navi pozicane (od svagrinky-uplny srot, od rodicov, tiez nic moc) na znacky sa mozem popytat..
Nam tiez do noveho auta bude treba nove navi ( Ale take vstavane sa nam zdalo moooooc drahe)

som to dokomolila s tymi zatvorkami..

dania
18. nov 2010

Holky, co blaznite? Nemam vubec sanci vas docitat 🙂

Koukam, ze v poslednich prispevcich resite navigaci. Ingi, s gadget Ti bohuzel neporadim, my mame lehce improvizovane, selbszbastlene a ne zcela oficialni reseni, ale co bys cekala u kutilu, ze? Pouzivame ale Tomtom jako software a mapy mame na cely svet, takze kdyz se rozhodnes pro tomtom, tak se muzeme domluvit 😉

deina
18. nov 2010

To co to tu je tolko toho popisaneho??? 😀

No poviem raz, taketo velke upratovanie by sa zislo robit aj castejsie ako len pocas stahovania, clovek najde fantasticke veci. 😀 Akurat triedim sufliky, no to je normalne aj sranda a tak sa snazim byt co najracionalnejsia a naozaj si nenechavat veci, ktory by sa este "mozno zisli".

My mame Mio navigaciu s tou divnou zenskou, strasne neprijemny hlas ma, mm to ani nedava do slovenciny, lebo ju nemoze pocuvat. Tak nam ide po anglicky. Ale este sme sa s tym nestratili.

Mm dnes prebera byt, juchuuuuuu, cez vikend bude malovat aj s buducim mojim svagrikom. A ja som zistila, ze nemam mladsie dieta napisane v pase, tak bud zostava na SVK alebo to budem musiet rychlo vybavit (ci riskneme to? 😅 ).

Tie fotky z Regensburg, to je nadhera. S tym mostom mi to trosu Prahu pripomina, idem vygooglit, kde to je.

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

@iii Ingi, sak kupim auto so zabudovanou navigaciou a hotofka 😎 😎 😎 😎 ano, Regensburg je krasny a len 80km od nas🙂)) ale krajsie obchody su v Nürnberg 😀 😀 😀

yanni
18. nov 2010

Caute, ja len tak na rychlo, popri obede, som na roztrhanie a vy tu pisete a pisete. Ja nestihaaaaaaaaaaaam...

Takze poporiadku:

Oslavenkyni vsetko naj dodatocne.

Veronika gratulujem 😉 Takze byby uz konecne mamte tu vasu druhu tehu...

S Petkou sme aj popili, ako inac. Kavicku 😀 Peti a ja som si myslela ze ty si chcela frische Luft. A to ty takto kamuflazujes. a co si nevybalila tu tasku aspon by si sa nemusela delit s manzom 😀 Inak ja som naschval chcela sediet pod tym Heizstrahler. Fajne teplo mi bolo na hlavu 😀 😀 Este keby tam bol gauc ked uz sme aj tie deky mali 😀 😀

Inak baby, Peti je fakt ako rocna teenegerka. Neverim ze sa napchava sladkym 😨

Navi. Ja mam takmer dva roky tomtom, tiez so vsetkymi mapami a som nadmieru spokojna. Kedze jazdim väcsinou sama a nemam zivu navigaciu 😀 a ani riadnu mapu ci atlas tak ine neostava len tomtom a Schilder. Ale este nikde ma nenechala a nezabludila som ani raz. Ma to vela moznosti a hlasy si tiez ok. Aj v nemcine. V slovencine mam zenicku, celkom fajn hlas. a upozornuje na diálniciu vyjazd 800 m pred a potom po kuskoch az na vyjazd. Alebo ked sa dialnica "rozdvojuje" tak tiez dostatocne vpred upozorni ze drzte sa vpravo, drzte sa vlavo atd. Aj na "polnych" cestach funguje bez problemov. Bola to dost draha zalezitost ale ja som si radsej priplatila a mam bez problemu.

@mooc a vy taketo veci akoze v aute nechavate? No ja ani na 5 minut. Ja nikomu neverim. Ani TG 😀

yanni
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko Vierka no ja osobne nie som privrzenec zabudovynych navi. Tiez som rozmyslala ked som auto kupovala ale po tom ako som par vyskusala ma hned presla chut na zabudovanu. Oni su väcsinou na takom sprostom mieste. Ja rada obcas pocas jazdy aj jednym ockom kuknem "co tam pisu" a na "obrazky" 😀

neurologia
18. nov 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka uz sme mali niekolko aut (vsetko samozrejme sluzobne) so zabudovanou navigackou ale je to dost draha zelezist a vooobec niesu dobre...napr na slovensku mali zmapovanu tak akurat blavu a potom ked z nasho "velkomesta" vysla ukazovalo ze uz ides po polnych cestach a to on nepozna...takze smola...

@yanni
aj tento nas Igo teraz hpvpri drzte sa v pravo alevo v lavo...alebo pouzite treti dialnicny vyjazd...ale to mio ani neceklo....a casto sme kvoli nemu aj zabludili...sice nas vynavigovalo potom odtial ale obera ta to o cas....a naftu 😀 tak sme ju zmazali

yanni
18. nov 2010

@neurologia zaujimave, lebo vraj mio by mallo byt celkom ok. No tak asi nie 😕 A ono tato volny navi je celkom fajn, bez problemov robis na pc update alebo aj pomimo velkych updates si mozes nacitat zmeny ak niekto nejaku dal to obehu. Aspon s tomtom to tak funguje.

leelo
18. nov 2010

ahojte
ingi, my mame garmina, ten je uplne super. prejazdili sme s nim fakt vela, ale mali sme aj cracknute mapy extra. suhlasim s beatkou - mali sme raz pozicane mio a to bolo uplne ze zle. ten hlas mi nevadi, to neriesim, horsie boli tie nuansy, co udava bea a dalsia vec, co nas uplne "zabludila" bolo, ze po kazdej jazde bolo treba dany ciel vymazat a az potom ta vedelo navidovat na novy 😕 😕 😕
teraz mame auto so zabudovanou navigacou a je to super, najsuper. mame tam vsetky mapy a je to akoby zabudovany garmin - user friendly a velmi dobre a zrozumitelne vedenie. aj umiestneny je dobre, farebna obrazovka. takze garmina maju teraz nasi, aby sa nestratili po tej rovnej cest ez ba do mnichova 😉
ja som inak prejazdila vsetky tovarne v nemecku na opli zo starou zabudovanou navigaciou a boli na mapach aj tie najzastrcenejsie diery, kde mali nasi partneri sidla. teraz v aute nemame niektore slovenske dediny, vratane Studeneho, kde byvame, ale to mi neva, ja tam trafim 😝

mooc
18. nov 2010

@yanni no nechavame? On nechava! Jeho teoria: tu sa nemoze nic stat.. Strasne urazene sa tvari uz len ked mu Po vystupeni z auta vravim, ze ma stlacit ten dzinzik na kluci, aby sa Auto zamklo.. Nechci vediet, kolkokrat uz nechal kluce v zapalovani celu noc (pripadne vikend) a do garaze sa "nam" tazi parkovat, lebo.. Neviem preco!

Mm vravi, ze nase stare Navi bolo navigon.. A s tym sme boli Fakt spokojni..

schatzinkaschatzinko
18. nov 2010

no, ono asi kolko ludi, tolko navigaciii 😀 😀 😀 😀 u nas samozrejme razime pravidlo, naco, my trafime vsade a potom tak rozne bludime nieekdy niekde o 2,00 v noci s vrestiacim dietatom ☹ ☹ ☹ ☹ vtedy to volam skuska vztahu...som aj videla taky dokument, co testovali navigacie v aute, vysledok klasicky, co je drahe, nie je vzdy dobre...ale zial nepovedali, ktora navi, je ktora...ono u tych zabudovanych je akoby "vyhoda". ze ked by sa daco stalo, tak je mensia sanca, ze niekoho zrani...ale na tom toma som pocula dobre ohlasy, tak pojdem asi aj ja do toho.

leelo
18. nov 2010

@mooc Reni, tvoj muz je slovak? lebo aj moj ma tuto teoriu, ze nemecko je v tomto kosher 😕 nie ze by nezamykal auto, iked garaz mame na rampu, tak poho, ale vseobecne sa nicoho neboji. laptopy ale v aute nenechavame. na sk je to ine - tam na pravidelne zastavuju policajti, lebo mame de znacku a vraj nase auta sa najviac kradnu. tak to uz taky bezstarostny nie je, ked parkujeme u nasich v petrzalke 😅

@yanni Kati, ty zo mna robis mladicu, pritom vieme svoje. a s tym sladkym je to pravda, prave tento tyzden mi J vravel, ze ako chcem Benjamina uchranit od sladkosti, ked ma to denne vidi konzumovat. pravda je, ze sama neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre